Wtorek, 5 listopada 2024 - Balladyny, Elżbiety, Sławomira

Aktualności

Zmarła Joanna Wrońska

Wtorek, 25 maja 2021

W poniedziałek 24 maja zmarła Joanna Wrońska - twórczyni ludowa, mistrzyni rękodzielnictwa, przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach.

Galeria Historii w Koprzywnicy otwarta

Czwartek, 20 maja 2021

Minimuzeum - Galeria Historii w Koprzywnicy oficjalnie otwarta. Można w niej obejrzeć setki przedmiotów sprzed 1945 roku.

Przeszłość przyszłości - otwarcie wystawy

Czwartek, 13 maja 2021

13 maja 2021 r. z okazji Europejskiej Nocy Muzeów została otwarta wystawa plenerowa "Przeszłość przyszłości" Dzieła sztuki z kolekcji Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" wyróżniony na przeglądzie "Złoty Kłos"

Piątek, 7 maja 2021

Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" został wyróżniony na XXVII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos”. To pierwszy znaczący sukces zespołu, po wznowieniu jego działalności.

Pogrzeb M. Ziąbera

Piątek, 7 maja 2021

Na cmentarzu w Cedzynie spoczęły dziś prochy zmarłego 28 kwietnia Mirosława Ziąbera – muzyka, kompozytora, aranżera i pedagoga, przez wiele lat związanego z Młodzieżowym Domem Kultury w Kielcach.

Sudół - gm. Ostrowiec Świętokrzyski - Tablica upamiętniająca bitwę pod Jeziórkiem

Wtorek, 4 maja 2021

Na Polanie Czachowskiego, która mieści się w Sudole nieopodal Muzeum i Rezerwatu Krzemionki, stanęła tablica upamiętniająca bitwę pod Jeziorkiem stoczoną 5 maja 1863 r. Była to jedna z niewielu zwycięskich bitew powstania styczniowego i jedna z największych w rejonie Ostrowca Św.

Nowa wystawa stała w Krzemionkach

Środa, 21 kwietnia 2021

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie KRZEMIONKI trwają prace przy nowej wystawie stałej. Pokaże ona funkcjonowanie neolitycznych kopalń i czasy, w których żyli i pracowali ich twórcy. Będą multimedia, ścieżki edukacyjne dla dzieci, a całość ma być dostępna również dla osób niedosłyszących i niedowidzących.

„Dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu”

Środa, 21 kwietnia 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu rekomenduje nowe wydawnictwo - „Dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu” autorstwa Bożeny Ewy Wódz.

Kurozwęki - pałac

Piątek, 9 kwietnia 2021

Pałac w Kurozwękach przypomina na swoim profilu niezwykle ciekawą historię pałacowej Sali Balowej.

"Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II" z dofinansowaniem!

Środa, 7 kwietnia 2021

Decyzją Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 tysięcy złotych z programu Muzyczny ślad na realizację projektu "Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II".

Przygotowania do Koncertu Pasyjnego

Piątek, 2 kwietnia 2021

Trwają przygotowania do koncertu pasyjnego ,,Krzyżu Święty...".

Dar dla MPiT w Starachowicach

Czwartek, 25 marca 2021

Archiwum Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wzbogaciło się o 25 sztuk poszytów zawierających wydania Tygodnika Starachowickiego, obejmujących lata 1994 – 2018.

Sędziszowska Orkiestra Dęta

Wtorek, 23 marca 2021

Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie prezentuje na swojej stronie na Fb kolejne nagrania działającej przy SCK orkiestry dętej.

Podziemne stajnie krzyżtoporskie

Czwartek, 4 marca 2021

Na fanpage’u Zamku Krzyżtopór możemy zajrzeć do podziemnych stajni pałacu.

Komunikat

Poniedziałek, 1 marca 2021

Informujemy Państwa, że według obowiązujących aktualnie obostrzeń i ograniczeń sanitarnych, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach prowadzi działalność w ograniczonym zakresie, podobnie jak kina, teatry, opery i filharmonie.

Spacer po gminie Chęciny

Czwartek, 25 lutego 2021

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza na kolejną wycieczkę po gminie Chęciny - tym razem do kamieniołomu Stokówka oraz do Jaskini Piekło pod Skibami.

Architektura modernizmu w województwie kieleckim

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Zachęcamy do zapoznania się z nowym, autorskim programem, który przygotował dla Państwa zespół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Tematem jest architektura okresu międzywojnia, która powstała w owym czasie na terenie województwa kieleckiego. Był to czas wielkich przemian z którymi borykało się młode, odrodzone państwo Polskie. Stąd też tytuł programu „Modernizm, czy Modernizacja”, który oprócz wiedzy na temat architektury przybliża ówczesną sytuację społeczną, gospodarczą czy ekonomiczną naszego województwa oraz kraju.

Nowy eksponat w Krzemionkach

Poniedziałek, 15 lutego 2021

Siekierka z krzemienia pasiastego wzbogaciła zasoby Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.

Najstarszy towar eksportowy w regionie

Czwartek, 11 lutego 2021

Krzemień pasiasty to pierwszy towar eksportowy pochodzący z terenów dzisiejszego województwa świętokrzyskiego – możemy przeczytać na stronie Muzeum i Rezerwatu Krzemionki.

Wystawa „Instytucje kultury..."

Czwartek, 11 lutego 2021

Wystawa „Instytucje kultury nadzorowane przez Departament Dziedzictwa Kulturowego” (stan na 2020 rok) prezentowana jest w przestrzeni Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Została ona przygotowana przez Biuro Programu Niepodległa z inicjatywy i we współpracy z Departamentem Dziedzictwa Kulturowego MKiDN.

Nowy utwór "Mafii"

Wtorek, 9 lutego 2021

Kielecki zespół „Mafia” zaprezentował swój najnowszy utwór „Niebo znajdę w tobie”.

Kukiełkowa „Dziewczynka z zapałkami” w Połańcu

Poniedziałek, 8 lutego 2021

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu udostępniło na swojej stronie na Facebooku kukiełkowy spektakl teatralny „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu pracowników CKiSz.

„Twórczość pod lupą” w Piekoszowie

Piątek, 5 lutego 2021

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie rozpoczyna na swojej stronie internetowej nowy cykl pn. „Twórczość pod lupą”, w którym będzie przedstawiać dzieła lokalnych artystów. Jako pierwsze prezentuje dzieła Karoliny Poddębniak.

Krzyżtopór w zimowej szacie

Środa, 3 lutego 2021

Na stronie facebookowej Zamku Krzyżtopór można obejrzeć premierowy odcinek filmu z serii #Świętokrzyskiezaprasza.

Koncert „I światła jakby więcej w nas”

Wtorek, 2 lutego 2021

Starachowicki Park Kultury zarejestrował i udostępnił on-line koncert kolęd i pastorałek „I światła jakby więcej w nas”.

Premierowy klip taneczny FT Dance Mania

Czwartek, 28 stycznia 2021

Sandomierskie Centrum Kultury opublikowało premierowy klip taneczny działającej przy SCK Formacji Tanecznej Dance Mania.

Wystawa on-line

Czwartek, 28 stycznia 2021

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia on-line wystaw „Odkrywamy Ponidzie” oraz „Wierzba w krajobrazie Ponidzia” w ramach 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego Ponidzie 2020.

Spacer śladami starachowickiej architektury okresu II RP

Środa, 20 stycznia 2021

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zamieszcza na swojej stronie na Facebooku filmowy spacer śladami starachowickiej architektury okresu II RP. Jest to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w partnerstwie z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Najdłuższa mowa oskarżycielska

Środa, 20 stycznia 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przypomina dziś na swojej facebookowej stronie najdłuższą bodaj mowę oskarżycielską w historii prawa, która została wygłoszona na zamku sandomierskim dokładnie 309 lat temu.

PINOCETUS POLONICUS

Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Muzeum Regionalne w Pińczowie zamieszcza na swojej stronie na Facebooku informację o odkrytym w 1993 roku w kopalni wapieni w Pińczowie szkielecie wieloryba PINOCETUS POLONICUS.

SINGERS QR

Czwartek, 14 stycznia 2021

Centrum Kultury w Rytwianach prezentuje na swojej stronie na Facebooku działający w placówce zespół SINGERS QR, który powstał niespełna dwa lata temu.

Pogrzeb Jerzego JEDLIŃSKIEGO

Czwartek, 31 grudnia 2020

W czwartek 31 grudnia o godz. 11.00 w kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe zmarłego w poniedziałek 28 grudnia Jerzego JEDLIŃSKIEGO.

Ostatnia droga Wojtka STACHURSKIEGO

Sobota, 19 grudnia 2020

W bazylice katedralnej w Kielcach pożegnaliśmy dziś Wojtka Stachurskiego, kompozytora, muzyka, autora tekstów, lidera i założyciela Grupy U Ojca. Po mszy żałobnej, prochy zmarłego 15 grudnia Wojtka odprowadziliśmy na cmentarz parafialny w Białogonie.

Rynek w Opatowie będzie piękniejszy

Czwartek, 17 grudnia 2020

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie rewitalizacji Opatowa. Ogólna wartość projektu to 14 mln 186 tys. zł. z czego prawie 8 milionów zł. to unijne dofinansowanie. Nowy blask zyska miejscowy rynek, zaplanowano także zagospodarowanie terenów rekreacyjnych.

Brzezinianki nagrały świąteczny teledysk

Środa, 16 grudnia 2020

Zespół śpiewaczy Brzezinianki działający w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach nagrał teledysk pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”. Nagranie powstało w pomieszczeniach dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach.

Zmarł Wojtek STACHURSKI

Wtorek, 15 grudnia 2020

Dziś w południe zmarł w szpitalu WOJCIECH STACHURSKI – kompozytor, muzyk, autor tekstów, producent muzyczny, scenarzysta widowisk estradowych, członek zwyczajny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Miał 65 lat.

Platynowe Lwy dla A. Barańskiego

Poniedziałek, 14 grudnia 2020

Pińczowianin Andrzej Barański otrzymał Platynowe Lwy – nagrodę za całokształt twórczości podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który zakończył się w Gdyni.

Przed 110. rocznicą urodzin "Ponurego"

Czwartek, 10 grudnia 2020

Wojciech Königsberg, niezależny historyk, biograf cichociemnego płk. Jana Piwnika „Ponurego” oraz autor bloga poświęconego Armii Krajowej pod nazwą „Wokół „Ponurego” zwraca się za naszym pośrednictwem o pomoc w przygotowaniu swoich kolejnych książek.

Renowacja mebli ze zbiorów MH-A w Ostrowcu

Środa, 9 grudnia 2020

W Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się gruntowna renowacja 9 obiektów z Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego: ośmioczęściowego kompletu mebli salonikowych w stylu Ludwika XVI oraz kanapy w stylu biedermeieru wiedeńskiego.

Jubileusz Muzeum Historyczno-Archeologicznego

Piątek, 4 grudnia 2020

Krzemionki to część Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, które oficjalnie funkcjonuje od 54 lat. Na facebookowej stronie Rezerwatu Krzemionki możemy przeczytać o historii powstania placówki.

Narodowe Święto Niepodległości w WDK – koncert patriotyczny "Niepodległe piosenki"

11 listopada w sali Teatralnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpi Warszawska Orkiestra...

Zmiana warty w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Michał Kotański odchodzi z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Stanowisko dyrektora będzie...

Koncert pamięci żydowskich mieszkańców Kielc

3 listopada o godz. 18.00 Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza na koncert...

"Swoi – Nieznani". Jesień z historią i kulturą Romów polskich w Muzeum Historii Kielc

8 listopada (w piątek) w Muzeum Historii Kielc zostanie zainaugurowana tegoroczna odsłona cyklu...

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2024

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału w Świętokrzyskim...

„Kim tak naprawdę jesteśmy?” – „Matrioszka” w Kieleckim Teatrze Tańca

W sobotę, 19 października na Małej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się premiera spektaklu...

KIELCE YOUNG FASHION w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, młodzi adepci mody zaprezentują swoje projekty podczas...

Rozdano Świętokrzyskie Nagrody Kultury za rok 2024

Podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w odnowionej i zmodernizowanej siedzibie Teatru im....

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 65 133 819
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności