Sobota, 1 października 2022 - Heloizy, Igora, Remigiusza

Filharmonia

IRLANDZKI FOLK w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wtorek, 2 sierpnia 2022

W najbliższy piątek, 5 sierpnia, o godzinie 19.00 na dziedzińcu koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się koncert "Irlandzki folk", podczas którego wystąpi kielecki zespół Inisheer wykonujący celtycki folk w autorskich opracowaniach i aranżacjach.

Koncert W NIEMYM KINIE

Czwartek, 28 lipca 2022

Koncert "W niemym kinie", który odbędzie się w piątek 29 lipca o godz. 19.00, to kolejna wakacyjna propozycja przygotowana przez zespół Filharmonii Świętokrzyskiej dla kieleckich melomanów w ramach XI "Lata w Filharmonii".

Z WASOWSKIM ZA PAN BRAT

Środa, 20 lipca 2022

W najbliższy piątek, 22 lipca, o godz. 19.00 na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się trzeci koncert z cyklu "Lato w Filharmonii", zatytułowany "Z Wasowskim za pan brat".

Koncert symfoniczny na zakończenie sezonu w Filharmonii Świętokrzyskiej. Wystąpi Viet Trung Nguyen

Środa, 8 czerwca 2022

W najbliższy piątek, 10 czerwca, o godzinie 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się koncert symfoniczny wieńczący sezon artystyczny w tej instytucji. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej FŚ pod dyrekcją Jacka Rogali wystąpi młody utalentowany i wielokrotnie nagradzany pianista Viet Trung Nguyen.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny PRZEMINĘŁO Z WIATREM

Piątek, 13 maja 2022

Dzisiaj o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można wysłuchać koncertu symfonicznego pod tytułem "Przeminęło z wiatrem".

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny z cyklu AKADEMIA MELOMANA

Wtorek, 26 kwietnia 2022

W najbliższy piątek, 29 kwietnia o g. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się kolejny koncert symfoniczny z cyklu Akademia Melomana.

KANON POLIHYMNII - koncert symfoniczny w FŚ

Poniedziałek, 14 lutego 2022

W najbliższy piątek, 18 lutego o godz. 19.00, w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się koncert "Kanon Polihymnii". Na estradzie Sali Koncertowej wystąpi pianista Edward Wolanin i Orkiestra Symfoniczna FŚ pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego.

NIECH ŻYJE KARNAWAŁ koncert familijny

Piątek, 11 lutego 2022

W najbliższą niedzielę, 13 lutego 2022, o godz. 11.00 Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert familijny "Niech żyje karnawał".

WALENTYNKOWE ROZMAITOŚCI - koncert symfoniczny w FŚ

Wtorek, 8 lutego 2022

W najbliższy piątek, 11 lutego o godz. 19.00, w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się koncert "Walentynkowe rozmaitości", z udziałem harfistki Anny Sikorzak-Olek, i Orkiestry Symfonicznej FŚ pod dyrekcją Jacka Rogali.

ARCYDZIEŁA SYMFONIKI w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wtorek, 1 lutego 2022

W najbliższy piątek, 4 lutego 2022, o godz. 19.00, Filharmonia Świętokrzyska gościć będzie wiolonczelistę Rafała Kwiatkowskiego – absolwenta, doktoranta i wykładowcę UMFC w Warszawie oraz Wojciecha Rajskiego - dyrygenta, założyciela i dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny "Muzyczne wojaże"

Wtorek, 18 stycznia 2022

W piątek 21 stycznia o godz. 19.00 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach zaprasza na koncert symfoniczny "Muzyczne wojaże" w wykonaniu skrzypaczki Dominiki Falger z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej FŚ pod batutą José Marii Florêncio.

Koncert symfoniczny "Karnawałowe rozmaitości"

Piątek, 14 stycznia 2022

14 stycznia o godz. 19.00 Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach zaprasza kieleckich melomanów na koncert symfoniczny "Karnawałowe rozmaitości".

Recital fortepianowy SCENA MUZYKI POLSKIEJ

Piątek, 10 grudnia 2021

W najbliższy wtorek, 14 grudnia 2021 o godz. 18.30 Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na Recital Fortepianowy Jacka Kortusa w ramach programu własnego "Scena Muzyki Polskiej".

Koncert mikołajkowy w FŚ

Wtorek, 7 grudnia 2021

Na koncert mikołajkowy „Hrabia Tacet, czyli o czym mówi muzyka” zaprasza w piątek 10 grudnia Filharmonia Świętokrzyska. Początek o godz. 19:00.

Koncert symfoniczny ŚPIEWNIK POLSKI II w FŚ

Czwartek, 2 grudnia 2021

3 grudnia 2021 w piątek o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się koncert symfoniczny "ŚPIEWNIK POLSKI II".

Magiczny koncert Michała Szpaka w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wtorek, 30 listopada 2021

5 grudnia o godz. 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się długo oczekiwany koncert Michała Szpaka – polskiego piosenkarza wykonującego muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku, z pogranicza popu, rocka, pop-rocka, rocka symfonicznego i ballady.

Koncert Symfoniczny "Mistrzowie Batuty" w Filharmonii Świętokrzyskiej

Czwartek, 25 listopada 2021

W najbliższy piątek 26 listopada o godz. 19.00, Filharmonia Świętokrzyska gościć będzie światowej sławy artystę – profesora UMFC, kompozytora, szefa znakomitych orkiestr polskich i zagranicznych, byłego dyrektora Filharmonii Narodowej – Antoniego Wita.

Międzynarodowe Centrum Kultur - nowa siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej

Czwartek, 16 lutego 2012

Obiekt powstał w ciągu dwóch lat i jest imponujący pod wieloma względami - głównie ze względu na rozwiązania akustyczne i olbrzymie przestrzenie. W budynku znajdują się parkingi zlokalizowane na dwóch poziomach, sale prób, w tym specjalnie wyciszone pomieszczenie do prób instrumentów perkusyjnych, archiwum, lokale usługowe, rampa dostawcza, windy do transportu instrumentów muzycznych, garderoby i pomieszczenia administracyjne. Sala koncertowa może pomieścić 516 osób, sala kameralna - 200 widzów. W budynku znajduje się również sala prób dla orkiestry, dziedziniec przeznaczony na koncerty plenerowe oraz hotel dla wykonawców i gości. Siedziba filharmonii zapewni jej funkcjonowanie w szerszej formule niż dotychczas. Poza koncertami w Międzynarodowym Centrum Kultur odbywać się będą wystawy i różne wydarzenia artystyczne.

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Niedziela, 1 marca 2009

Historia zespołu sięga roku 1920, kiedy to rozpoczęła działalność orkiestra symfoniczna stworzona na bazie Orkiestry Dętej IV Pułku Piechoty Legionów. Po wojnie aż 22 jej członków weszło w skład Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej, która zainaugurowała swój pierwszy sezon artystyczny 28 lipca 1945 roku.

Sobków - Ruiny pałacu

Zanim na terenie dawnej fortalicji w Sobkowie zbudowano barokowo-klasycystyczny pałac, stała tu...

Koncertowy rok w WDK - zespół Kroke

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach rozpoczął się "Koncertowy rok w WDK" -...

Rozpoczyna się 4. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

We wtorek, 27 września, w Teatrze im. St. Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się wielkie święto...

Wystawa MALARSKI TEATR OTTO AXERA

"Malarski teatr Otto Axera" to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać już od...

Casting on-line do filmu Bollywood „CRACK”

Ta informacja może zainteresować chcących przeżyć przygodę na planie filmowym i poczuć magię...

XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

11 września w Bogorii odbyły się uroczystości dożynkowe, które rozpoczęła msza świętą. Następnie...

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie Bogoria 2022

Bogoria w powiecie staszowskim stała się tegoroczną stolicą świętokrzyskiego rolnictwa. To...

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, na cmentarzu Wojska Polskiego w Kielcach, przy pomniku Żołnierzy Września 1939 roku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 54 442 413
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności