Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Aktualności

Spotkania NieZwykłych w Sandomierzu

Sobota, 29 kwietnia 2017

Długi majowy weekend upłynie w Sandomierzu pod znakiem 14. Festiwalu Filmów – „Spotkań NieZwykych” – w tym roku poświęconego pamięci Andrzeja Wajdy.

"Radość miłości według Franciszka"

Sobota, 29 kwietnia 2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu im. Jana Karskiego zaprasza 8 maja o godzinie 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu pt. "Zrozumieć Franciszka". Tym razem gościem Instytutu Kultury i Dialogu będzie redaktor Zbigniew Nosowski - publicysta, działacz katolicki, redaktor naczelny "Więzi".

Atlas Bartka Sęczawy

Sobota, 29 kwietnia 2017

Wernisaż wystawy rzeźb autorstwa Bartłomieja Sęczawy odbędzie się 18 maja o godzinie 18.00 w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki"w Kielcach.

Koncert organowy

Sobota, 29 kwietnia 2017

W bazylice katedralnej w Kielcach 5 maja odbędzie się solowy koncert organowy w wykonaniu Yuzuru Hiranaka z Japonii.

Międzynarodowy Dzień Tańca

Sobota, 29 kwietnia 2017

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy i miłośników tańca. Z tej okazji organizowanych jest wiele wydarzeń tanecznych.

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

Piątek, 28 kwietnia 2017

W Salonie Publicystyki Umiarkowanej Domu Środowisk Twórczych odbędzie się spotkanie autorskie z księdzem Adamem Bonieckim.

Pradziejowy piknik w Krzemionkach

Piątek, 28 kwietnia 2017

Na majówkę z pradziejami zaprasza Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. W dniach od 30.04. do 3.05. na terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej w godz. 9.00 - 17.00 odbywać się będą pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu oraz pierwszej fazy epoki brązu.

Święto Konstytucji 3 maja

Piątek, 28 kwietnia 2017

Konstytucja 3 maja została uchwalona w 1791 roku. Regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Kolejne dofinansowanie dla "Kubusia"

Piątek, 28 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" otrzymał kolejne dofinansowanie. Tym razem w Konkursie im. Jana Dormana, organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Finał Przeglądu Małych Form Teatralnych

Piątek, 28 kwietnia 2017

Zakończył się IV Przegląd Małych Form Teatralnych "Profi-Ekodrama” organizowany przez Dom Kultury "Białogon". Podczas konkursu prezentowali się uczniowie się ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaki.

Koncert na Dzień Matki

Piątek, 28 kwietnia 2017

Koncert zatytułowany "Dziękuję, Mamo" odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

Piątek, 28 kwietnia 2017

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę na zdobycie statuetki wśród dorosłych grup teatralnych ma działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN. Jego członkowie to osoby głuchonieme, których pasją jest aktorstwo i sztuka.

Zgłoszenia do konkursu "Off Fashion"

Piątek, 28 kwietnia 2017

Do 15 maja Kieleckie Centrum Kultury przyjmuje zgłoszenia do Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody "Off Fashion". Czerwcowy konkurs będzie przebiegał pod hasłem "Cinema".

II Świętokrzyski Festiwal Smaków

Piątek, 28 kwietnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w dniach od 30 kwietnia do 1 maja do Parku Etnograficznego w Tokarni na Świętokrzyski Festiwal Smaków.

Jarmark Świętokrzyski

Piątek, 28 kwietnia 2017

Starostwo Powiatowe w Kielcach już po raz dwunasty organizuje wydarzenie historyczno- kulturalne Jarmark Świętokrzyski, który odbędzie się w 28 maja na Świętym Krzyżu.

„Porto” w Kinie Fenomen

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino fenomen zaprasza na seans filmu „Porto”. Melodramat w reżyserii Gabe’a Klingera opowiada historię dwojga ludzi, których spotkanie i wspólnie spędzona noc, zmienia na całe życie. Film o miłości Francuzki i Amerykanina, a w tle piękna stolica malowniczej Portugalii. W jednej z głównych ról wystąpił Anton Yelchin-zmarły niedawno w nieszczęśliwym wypadku.

Jacek Silski wystąpił w Wojewódzkim Domu Kultury

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Wczoraj, tj. 26 kwietnia o godzinie 18.00 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpił Jacek Silski, solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie. Koncert zatytułowany „Muzyczna podróż z Jackiem” był znakomitą okazją do wysłuchania największych hitów w wykonaniu artysty, który występował na wielu scenach w Europie u boku takich artystów jak m.in.: Julio Iglesias, Karel Gott, Boney M., ABBA oraz czołówki polskiej estrady: Kombi, Golec uOrkiestra, Maryla Rodowicz, Varius Manx, czy Wilki.

Kolejna edycja projektu "Lato w teatrze"

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu "Lato w teatrze".

XIII Unijny Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich odbywa się corocznie, aby upamiętnić przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Tegoroczny maraton odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 1 maja.

Dzień Flagi

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Urząd Miasta Kielce zaprasza do udziału w uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która odbędzie się 2 maja.

Camille Claudel 1915

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na pokaz filmu "Camille Claudel 1915", w którym w roli francuskiej rzeźbiarki wystąpi Juliette Binoche.

Warsztaty wiklinowe

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędą się warsztaty wiklinowe, które będą towarzyszyć wystawie "Wiklinowe rzeźby".

Opowieści lasku wiedeńskiego

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Dramat „Opowieści lasku wiedeńskiego” Ödöna von Horvatha powstał na przełomie wieków XIX i XX. Na scenę teatralną przeniósł go dyrektor Teatru S. Żeromskiego - Michał Kotański. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, który kielczanie będą mogli obejrzeć w dniach 27-29 maja 2017 roku.

Nowa wicedyrektor w MNKi

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Agnieszka Kowalska – Lasek, dotychczasowa kierownik Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, będzie nowym wicedyrektorem Muzeum Narodowego w Kielcach.

Kolorowe jarmarki

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi Janusz Laskowski z zespołem.

ABBA znowu na żywo

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury pojawi się czwórka wokalistów oraz muzyczny zespół Black Red White Project.

"Instalacja" Mirosława Maszlanki

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Od 5 do 26 maja 2017 roku w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać prace Mirosława Maszlanki.

Maj w MHK

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza w maju na spotkanie z kustoszem, warsztaty z pisania znaków japońskich, spotkanie pamiętnikarskie oraz spacer muzealny.

Zabytkowe wachlarze

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W maju w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych wachlarzy.

Anna Wyszkoni w Kielcach

Czwartek, 27 kwietnia 2017

W kieleckim amfiteatrze wystąpi Anna Wyszkoni. Artystce towarzyszyć będzie zespół znanych i doświadczonych muzyków. Podczas trasy koncertowej Ania Wyszkoni wykona swoje największe przeboje z 20 lat pracy na scenie.

„Bikini Blue” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Dramat w reżyserii Jarosława Marszewskiego. W rolach głównych Tomasz Kot oraz Lianne Harvey. Historia pewnego małżeństwa w powojennej Anglii, próbującego naprawić swój związek.

„Chata” w Kinie Fenomen

Środa, 26 kwietnia 2017

Amerykański dramat, który porusza do łez. Reżyser filmu Stuard Hazeldine w głównej roli obsadził Sama Worthingtona, kojarzonego do tej pory głównie z kinem akcji („Avatar”, „Terminator: Ocalenie”). Opowiada historię ojca pogrążonego w żałobie po śmierci córki, otrzymuje tajemniczy list który zmienia jego życie.

Koncert familijny

Środa, 26 kwietnia 2017

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza dzieci z rodzicami na koncert zatytułowany "Jak Koziołek mądra głowa w filharmonii wylądował".

"The Monstrum Band" jedzie na festiwal

Środa, 26 kwietnia 2017

W maju kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprezentuje na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie spektakl "The Monstrum Band". Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.

Grafiki Anety Pliszki

Środa, 26 kwietnia 2017

Od 5 do 26 maja 2017 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach prezentowane będą grafiki autorstwa Anety Pliszki.

Otwarcie sezonu letniego w DŚT

Środa, 26 kwietnia 2017

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie sezonu letniego w ogrodzie pałacu. W programie koncert Dzieci Zielińskiego oraz Boba Jazz Band.

Majówka w Pacanowie

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Długi majowy weekend upłynie w Centrum Bajki w Pacanowie pod znakiem II Festiwalu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Wiklinowe rzeźby

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Stanisław Dziubak będzie prezentował swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Niedziela w muzeum

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Najbliższe spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum" będzie poświęcone motywom historycznym w zbiorach graficznych Muzeum Narodowego w Kielcach.

Wielka Majówka

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Wielka Majówka po raz kolejny odbędzie się w Kielcach na ulicy Sienkiewicza.

123...4

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 768
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności