Piątek, 20 stycznia 2017 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Aktualności

BWA w Ostrowcu na ferie

Piątek, 20 stycznia 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza podczas ferii dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach artystycznych „Mapa skarbów”.

"Charaktery" - 20 lat na rynku.

Piątek, 20 stycznia 2017

Pierwszy na polskim rynku magazyn psychologiczny „Charaktery” ma 20 lat. Jest to jedyne ogólnopolskie pismo, którego redakcja znajduje się w Kielcach, tworzone prawie wyłącznie przez kielczan.

„Historia i dziedzictwo Armenii” tematem spotkania z Pawłem Grzesikiem

Piątek, 20 stycznia 2017

22 stycznia o godzinie 12.00 w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Niedziela w muzeum”. Tym razem tematem spotkania będzie: „Historia i dziedzictwo Armenii”. Wykład będzie drugim z czterech spotkań towarzyszących wystawie „Warsztat ormiański – kunszt detalu”.

"Salon Rękodzieła Artystycznego" startuje w WDK

Piątek, 20 stycznia 2017

25 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się pierwsza edycja „Salonu Rękodzieła Artystycznego”. Impreza jest nową propozycją przygotowaną specjalnie dla miłośników rzemiosła artystycznego, odwiedzających WDK.

„Popek za życia”- Kino fenomen zaprasza na specjalny pokaz

Czwartek, 19 stycznia 2017

„Popek za życia” to film zrealizowany przez Mateusza Winkla. Samego Popka, przedstawiać nie trzeba, szczególnie młodszym pokoleniom. Postać kontrowersyjna nie tylko ze względu na wygląd, szturmem wdarła się do świata polskiej popkultury. Teraz będzie można poznać go bliżej- w Kinie Fenomen już 26 stycznia.

KAWIARNIA LITERACKA zaprasza

Czwartek, 19 stycznia 2017

Gościem pierwszej w tym roku KAWIARNI LITERACKIEJ Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku będzie Zbyszek Ścisłowicz – podróżnik, poeta, członek Grupy Literackiej „Wiklina”, który opowie o swojej wyprawie na Kilimandżaro. Przy afrykańskich rytmach będzie można obejrzeć filmy i zdjęcia z tej niezwykłej przygody, a członkowie GP „Wiklina” zaprezentują swoje wiersze. Początek spotkania 3 lutego o godz. 17.00 w MCK. Wstęp wolny.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu trzech chórów

Czwartek, 19 stycznia 2017

22 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim pw. Św. Trójcy w Kielcach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Z tej okazji podczas wspólnego kolędowania z publicznością wystąpią: chór Antidotum z Kielc pod dyrekcją Ewy Robak, chór parafii prawosławnej im. Św. Mikołaja w Kielcach pod dyrekcją Rafała Bazanka oraz chór ewangelicki im. O. Kolberga z Radomia pod dyrekcją Katarzyny Rudkowskiej.

Szkolenie dla animatorów kultury powiatu kieleckiego „Muzyka w teatrze – znaki dźwięku”

Czwartek, 19 stycznia 2017

18 lutego 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się szkolenie dla animatorów kultury powiatu kieleckiego "Muzyka w teatrze – znaki dźwięku". Zajęcia poprowadzi Olga Chrzan – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Filologicznego, spec. Teatrologia; Wydziału Nauk Społecznych, spec. Dziennikarstwo; Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia Wydziału Instrumentalnego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu, spec. reżyseria teatru dzieci i młodzieży.

Finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Środa, 18 stycznia 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXIV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 29 stycznia na godzinę 14.00 finał konkursu, poprzedzają przeglądy rejonowe.

Wyniki przeglądu rejonowego XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Środa, 18 stycznia 2017

29 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbędzie się finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W miniony weekend w Skarżysku-Kamiennej odbył się pierwszy przegląd rejonowy, w którym rada artystyczna wybrała najlepszych wykonawców i zespoły z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego.

Wiatrofale

Wtorek, 17 stycznia 2017

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza na drugie z cyklu trzech premierowych wykonań utworu - instalacji prof. Marka Chołoniewskiego "Wiatrofale".

Alicja w Krainie Czarów

Wtorek, 17 stycznia 2017

300 kostiumów, 65 artystów, dwa akty i koszt 220 tysięcy złotych - to najnowszy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera "Alicji w Krainie Czarów" zaplanowana jest na 28 stycznia.

"Jak wam się podoba" prosto z National Theatre

Wtorek, 17 stycznia 2017

Wielka komedia Shakespeare’a o miłości powraca do National Theatre po raz pierwszy od 30 lat, z Rosalie Craig („London Road”, „Makbet” na Manchester International Festival) w roli Rozalindy. Zapraszamy do Kina Fenomen na retransmisję przedstawienia prosto z desek słynnej lońdyskiej sceny.

Filmowy Klub Seniora zaprasza na „Opiekę domową”

Wtorek, 17 stycznia 2017

Film w reżyserii debiutującego w tej roli Slávka Horáka zahacza o ulubiony temat czeskiego kina- opisuje życie małego miasteczka po mistrzowsku posługując się słowiańskim humorem, ukazując nieprzerysowane człowieczeństwo bohaterów.

Filmowe czytanki z Pimem i Pomem

Wtorek, 17 stycznia 2017

Tym razem najmłodsi widzowie zobaczą na ekranie kina Fenomen holenderski film animowany „Pim i Pom”. Przezabawna opowieść o dwóch kociętach, okraszona będzie jak zwykle występem członków studia teatralnego Lecha Sulimierskiego.

„Honorowy Obywatel” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 stycznia 2017

Zabawna i przenikliwa historia pewnego noblisty, który przytłoczony sukcesem powraca do rodzinnego miasteczka. Hiszpańska komedia w reżyserii Gastona Duprata oraz Mariano Cohna, szturmem wdarła się do europejskich kin, szybko stając się faworytem festiwali filmowych.

Ferie zimowe z teatrem "Kubuś"

Wtorek, 17 stycznia 2017

Na tegoroczne ferie zimowe Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przygotował bardzo ciekawe propozycje dla dzieci zarówno najmłodszych (już od 3 roku życia), jak i tych trochę starszych. Będą spektakle cieszące się największą popularnością wśród widzów. Oprócz przedstawień teatr „Kubuś” proponuje też bezpłatne warsztaty dla dzieci na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze i poza nią w ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa, które poprowadzi Komenda Miejska Policji w Kielcach.

A to historia

Wtorek, 17 stycznia 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Przeczytajcie i namalujcie ilustrację do utworów, które najbardziej Wam się spodobały. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i pokazane na wystawie.

Warsztaty dla moderatorów DKK

Wtorek, 17 stycznia 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach oraz Instytut Książki w Warszawie zapraszają moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki na warsztaty „Bronka Nowicka - Nakarmić kamień - wyzwaniem dla moderatora”. Spotkanie poprowadzi dr Anna Marchewka.

Z kluczem basowym w pustyni i w puszczy

Wtorek, 17 stycznia 2017

Muzyczna uczta, na którą złożą się piękne melodie i piosenki rodem z Afryki, przedstawione we własnych współczesnych aranżacjach muzyków. Artyści wraz z dziećmi będą szukać klucza do zinterpretowania egzotycznych skal i rytmów. Jako przewodnik wystąpi klucz basowy ucieleśniony w unikalnym instrumencie – klarnecie kontrabasowym.

WDK zagrał po raz kolejny razem z WOŚP

Wtorek, 17 stycznia 2017

Już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w różnych częściach Kielc pojawiło się wiele scen na których odbywały się koncerty, zabawy i licytacje. Ta zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach znajdowała się na palcu Moniuszki tuż przy pomniku Henryka Sienkiewicza.

Tylko jeden dzień

Wtorek, 17 stycznia 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!", czyli inscenizowane czytanie sztuki „Tylko jeden dzień” Martina Baltscheita.

Harper

Wtorek, 17 stycznia 2017

W najbliższy weekend na deskach Teatru im. S. Żeromskiego wystawiany będzie spektakl "Harper". Premiera sztuki odbyła się 8 października 2016 roku.

Czesław Niemen w Krainie Łagodności

Wtorek, 17 stycznia 2017

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na recital Wojciecha Jarocińskiego i piosenki Czesława Niemena.

Widzi mi się geologia

Wtorek, 17 stycznia 2017

Geopark Kielce zaprasza do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych "Widzi mi się geologia". Interaktywne zajęcia geologiczne, realizowane będą w duchu hasła Klubu Miłośników Geologii: "Nic co ze skały nie jest nam obce".

Skansen filmowy

Wtorek, 17 stycznia 2017

W Dworku Laszczyków w Kielcach 14 lutego otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Skansen filmowy".

Spotkanie Klubu "Nad Silnicą"

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza na Spotkanie Klubu "Nad Silnicą" Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

„Marszałkowskie kolędowanie – Niech Boże Narodzenie w nas trwa!” – koncert charytatywny

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

3 lutego 2017 roku o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I koncert charytatywny „Niech Boże Narodzenie w nas trwa!” przygotowany przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Design dla każdego

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

Jak przekonać ludzi, że design jest ważny? O tym będą rozmawiać na spotkaniu w Instytucie Dizajnu Aleksandra Banaś i Joanna Kurkiewicz (Instytut Dizajnu w Kielcach) oraz Katarzyna Piszczkiewicz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie).

Koncert Janusza Radka

Poniedziałek, 16 stycznia 2017

W lutym Janusz Radek wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Abstrakcje Kingi Łapot-Dzierwy

Prace artystki można oglądać do 2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w...

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 12 stycznia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Kolęd i...

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert...

Rok 2016 w kieleckim teatrze

W mijającym roku Teatr im. S. Żeromskiego przemierzył aż 27 500 km i zagrał 224 spektakle, które...

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości...

Koncerty kolęd w Kościele Garnizonowym i unikatowa szopka

W Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczął się cykl koncertów świątecznych.

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 22 944 091
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności