Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Stowarzyszenia kulturalne

POLAGLAMS {Magia zanikającego medium} – wernisaż wystawy fotografii Tomasza Mosionka

Piątek, 16 lutego 2024

23 lutego (w piątek) o godz. 18.00 w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zostanie otwarta wystawa fotografii Tomasza Mosionka pt. "POLAGLAMS {Magia zanikającego medium}". Wstęp wolny.

Finisaż wystawy fotografii Andrzeja Kosikowskiego "Cementownia Rejowiec...". Koncert zespołu DEAE

Wtorek, 9 stycznia 2024

W najbliższy piątek, 12 stycznia, o godz. 18.30 w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się finisaż wystawy fotografii Andrzeja Kosikowskiego, zatytułowanej "Cementownia Rejowiec – wygrała z czasem, przegrała z ludźmi". Dla gości wydarzenia zagra zespół DEAE.

Gala finałowa konkursu literackiego pt. "Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II"

Piątek, 8 grudnia 2023

7 grudnia w sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. "Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II", organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy ze Związkiem Literatów Polskich Oddział w Kielcach oraz Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Gościem honorowym spotkania był ks. biskup Marian Florczyk.

Premiera filmu "Człowiek wsi. Pasja i siła"

Środa, 6 grudnia 2023

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 16.00 w kinie Moskwa w Kielcach odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Człowiek wsi. Pasja i siła" o działaczu społecznym Władysławie Pokusie. Za produkcję odpowiada doświadczone w koordynowaniu realizacji filmowych Koło Gospodyń Wiejskich "Brzezinianki" z gminy Masłów.

Dni Dziedzictwa Żydowskiego

Wtorek, 5 grudnia 2023

W dn. 7 – 8 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach odbędzie się cykl prelekcji zorganizowanych w ramach Dni Dziedzictwa Żydowskiego. Pozwolą one poznać wkład Żydów kieleckich rozwój kulturalny Kielc przed II wojną światową.

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Poniedziałek, 4 grudnia 2023

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy wspomina się o tym artyście fotografiku. Zdawać by się mogło, że o Pawle Pierścińskim powiedziano i napisano już wszystko. Jednak każdą historię można opowiedzieć na dziesiątki sposobów...

"O artystach kieleckich" – spotkanie z Marianem Ruminem

Piątek, 24 listopada 2023

29 listopada (w środę) o godz. 16.30 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach z kielczanami spotka się Marian Rumin, krytyk i historyk sztuki, wieloletni dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, by porozmawiać o artystach kieleckich, ich twórczości, recepcji ich dzieł i ciekawostkach z nimi związanych.

Otwarcie wystawy "Szydłów – polskie Carcassonne 2023"

Poniedziałek, 20 listopada 2023

17 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach otwarta została wystawa poplenerowa pt. "Szydłów – polskie Carcassonne". Szydłów – polska stolica śliwki – jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów z całej Polski i z zagranicy, którzy co roku zjeżdżają do niego, by w swoich pracach uchwycić piękno tego regionu i owocu, który napędza lokalną gospodarkę.

Spacer edukacyjny "Życie polityczne kieleckich Żydów w okresie międzywojennym"

Czwartek, 16 listopada 2023

Na spacer edukacyjny pt. "Życie polityczne kieleckich Żydów w okresie międzywojennym" w piątek 17 listopada o godz. 17.00 zaprasza Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. W rolę przewodnika wcieli się dr Dominik Flisiak.

Spacer edukacyjny "Między katedrą a synagogą"

Czwartek, 16 listopada 2023

W piątek 17 listopada o godz. 16.00 Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spacer edukacyjny "Między katedrą a synagogą", który poprowadzi dr Marek Maciągowski, historyk, dr nauk humanistycznych, szczególnie interesujący się historią Żydów w regionie świętokrzyskim.

Koncert finałowy III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej

Środa, 15 listopada 2023

19 listopada (w niedzielę) o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbędzie się koncert finałowy III Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. W przerwie na obrady jurorów konkursu zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla laureatów X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Żywot Człowieka Poćciwego".

Podsumowanie projektu "Bardzo Młodzi Rycerze", zrealizowanego przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu

Niedziela, 12 listopada 2023

W ramach tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zrealizowało projekt pt. "Bardzo Młodzi Rycerze". Zaprojektowane zadania – zajęcia warsztatowe w zakresie szermierki historycznej i tańca dawnego – zostały zrealizowane w trzech szkołach w woj. świętokrzyskim. Na zakończenie cyklu szkoleń uczestnicy wzięli udział w finałowym turnieju, który odbył się na dziedzińcu zamkowym w Sandomierzu.

Wernisaż wystawy fotografii Pawła Pierścińskiego w Galerii "U Strasza"

Piątek, 10 listopada 2023

Wyjątkowym wydarzeniem dla wielbicieli sztuki fotografii był wczorajszy wernisaż wystawy prac Pawła Pierścińskiego w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przytulne pomieszczenia galerii z trudem pomieściły tłumy gości zainteresowanych obejrzeniem nieznanych lub mało znanych prac mistrza.

WDK zaprasza na spotkanie z poezją Janiny Raczyńskiej-Kraj i malarstwem Mirosława Madysia

Poniedziałek, 6 listopada 2023

16 listopada (w czwartek) o godz. 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja książki poetyckiej Janiny Raczyńskiej-Kraj, zatytułowanej "Przenikani prawdą", oraz otwarcie wystawy obrazów Mirosława Madysia.

BMK 2023 | Warsztaty językowe zorg. w ramach projektu "[...] Między socjolektem młodzieży a językiem seniorów"

Niedziela, 5 listopada 2023

"Na talerzu i w słowniku. Między socjolektem młodzieży a językiem seniorów" to projekt realizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łopusznie w partnerstwie ze Związkiem Kół Gospodyn Wiejskich Powiatu Kieleckiego, Radą Seniorów Powiatu Kieleckiego, Stowarzyszeniem "Skała" i Fundacją Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich "Spectrum". W ramach tego projektu przy współpracy Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie odbyły się warsztaty językowe, w których wzięli udział uczniowie i seniorzy.

"Paweł Pierściński – inaczej" w Galerii "U Strasza"

Piątek, 3 listopada 2023

W najbliższy czwartek, 9 listopada, o godz. 18.00 w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zostanie otwarta wystawa zdjęć mistrza Pawła Pierścińskiego. Kolekcja zdjęć, którą można będzie zobaczyć, przypomni gościom – wielbicielom sztuki fotografii, jak wszechstronnym artystą był Paweł Pierściński i o ile wyprzedził swoją epokę.

Spacery edukacyjne po Kielcach

Poniedziałek, 30 października 2023

5 listopada (w niedzielę) Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza na dwa spacery edukacyjne. O godz. 13.00 zaplanowane jest zwiedzanie cmentarza żydowskiego, natomiast o godz. 14.30 – domu modlitwy Herszla Zagajskiego.

Spotkanie z Miriam Synger, autorką książki "Jestem Żydówką"

Środa, 18 października 2023

18 października o godz.18.00 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 odbędzie się spotkanie z Miriam Synger, autorką książki "Jestem Żydówką". Na to wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Finisaż wystawy Ewy Wiśniewskiej-Zduniak "Skanerunek"

Piątek, 13 października 2023

13 października (w piątek) o godz. 18.00 w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy prac Ewy Wiśniewskiej-Zduniak, zatytułowanej "Skanerunek".

Wernisaż 44. Wystawy "Dorocznej" Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ

Piątek, 29 września 2023

Bogactwo doznań estetycznych czekało na gości wernisażu 44. Wystawy "Dorocznej" Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, który odbył się dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Otwarciu wystawy towarzyszyło ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego "Kielce w kadrze", zorganizowanego przez ZPAF OŚ.

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 552 683
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności