Środa, 25 listopada 2020 - Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Fotografika

Znamy zwycięzców konkursu „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020

Wtorek, 17 listopada 2020

Rada Artystyczna konkursu wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020. Przyznano łącznie 6 nagród w dwóch kategoriach konkursowych oraz dwa wyróżnienia.

Najlepsze fotografie DEFINICJI PRZESTRZENI 2020

Piątek, 6 listopada 2020

Michał Anioł otrzymał główną nagrodę 4. Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020 – Nagrodę Prezydenta Kielc. Jury za najlepszą fotografię uznało jego „Pandemię”.

„Moja fotograficzna droga szlakiem zabytków Kielecczyzny”

Czwartek, 8 października 2020

Do grudnia 2020 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach można oglądać wystawę fotografii autorstwa Janusza Buczkowskiego „Moja fotograficzna droga szlakiem zabytków Kielecczyzny”.

„Sierpień '80 – 40 lat minęło”

Poniedziałek, 28 września 2020

Od 2 do 30 października w Galerii Dolnej kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych widzowie będą mogli zobaczyć wystawę „Sierpień '80 – 40 lat minęło” autorstwa Stanisława Składanowskiego – fotografa i działacza opozycji w czasach PRL, który udokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej, gdzie pracował. Wystawa jest hołdem artysty fotografika „dla tych wszystkich, którzy brali udział w historycznych wydarzeniach, ryzykując często zdrowiem i życiem, narażając się na prześladowania ze strony ówczesnej bezpieki”.

"Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie"

Piątek, 21 sierpnia 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na dworzec autobusowy w Kielcach na wystawę fotograficzną "Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie", którą zaprezentuje na dworcu autobusowym w Kielcach podczas uroczystego otwarcia kultowego obiektu po modernizacji. Na wystawę składają się fotografie wykonane w sierpniu tego roku przez 13 uczestników w wieku 10-18 lat, którzy uczestniczyli w wakacyjnych warsztatach "Mali odkrywcy – wielkie możliwości" organizowanych przez BWA. Zostały zestawione z pracami autorstwa prowadzącego zajęcia fotografika Antoniego Myśliwca, który sfotografował dworzec tuż przed jego zamknięciem.

Unikatowa galeria w zabytkowej „Niemczówce“ – „Chęciny na dawnej fotografii“

Środa, 5 sierpnia 2020

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały Chęciny przed kilkudziesięcioma laty, to warto zobaczyć niezwykłą wystawę, jaka właśnie została otwarta na dziedzińcu zabytkowej kamienicy "Niemczówka" w Chęcinach. Zawisło tu jedenaście ponad metrowych fotografii. Niezwykła galeria starych zdjęć prezentuje dawne Chęciny. To prawdziwa podróż do przeszłości.

Repliki oryginalnych dokumentów i grafik z okresu od XVI do XIX wieku na Zamku w Chęcinach!

Środa, 5 sierpnia 2020

Zamek Królewski w Chęcinach kusi kolejną atrakcją. Już można tu na własne oczy zobaczyć repliki oryginalnych i unikatowych źródeł historycznych, a także historycznych grafik Zamku z przełomu od XVI do XIX wieku. Niezwykła galeria zawisła właśnie na ścianie krużganków chęcińskiej warowni. Bez wątpienia to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Piątek, 31 lipca 2020

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak w czwartkowy wieczór wreszcie ujrzała światło dzienne.

II edycja wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny” wzbudziła zachwyt widzów

Wtorek, 28 lipca 2020

Piątkowy wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny", jaki odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przyciągnął wielu odbiorców. Widzowie podziwiający fotografie ukazujące piękne krajobrazy województwa świętokrzyskiego nie ukrywali zachwytu.

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka”

Wtorek, 7 lipca 2020

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka” to tytuł wirtualnej galerii jaka powstała w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spośród wielu nadesłanych zdjęć, Rada Artystyczna pod przewodnictwem Sławomira Zielińskiego – wiceprezesa Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, wybrała te najciekawsze, które można podziwiać w stworzonej galerii.

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Czwartek, 2 lipca 2020

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych gości pojawili się pomysłodawcy, twórcy i członkowie kultowego kiedyś klubu fotograficznego.

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Piątek, 26 czerwca 2020

W najbliższą środę, 1 lipca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych prac będzie można podziwiać zdjęcia z lat 70. ubiegłego stulecia, które do dziś zachwycają pasjonatów fotografii.

"Gadki [NIE] szmatki"

Wtorek, 23 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Gwiazdonik-Muller "Gadki [NIE] szmatki". Wystawa jest efektem projektu „Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna”.

Muzealne foto-atelier

Poniedziałek, 4 maja 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach na swojej stronie internetowej prezentuje cykl zatytułowany "Muzealne foto-atelier". Fotografie pochodzą z kolekcji Działu Historii.

Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu

Środa, 22 kwietnia 2020

W Kielcach działa Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Celem Fundacji im. KSK jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej, podejmowanie działań wspierających rozwój kultury, sztuki oraz ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w szczególności: rozwijanie działań dokumentujących i upowszechniających kieleckie tradycje w zakresie fotografii i promocja dorobku twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fundacja przybliża dorobek Pawła Pierścińskiego i innych artystów zaangażowanych w działania KSK.

„Nasz (nie) bezpieczny świat”

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Wystawa „Nasz (nie) bezpieczny świat” jest połączeniem dwóch autorskich projektów artysty fotografika Marka Czarneckiego.

Moje Świętokrzyskie

Środa, 15 stycznia 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można oglądać trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu ''To Tu. Moje Świętokrzyskie''. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentują Mateusz Iskra i Janusz Jagielski.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling” rozstrzygnięty

Wtorek, 3 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w sali portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Podczas spotkania zaprezentowano także kalendarz z najlepszymi pracami uczestników konkursu. Partnerem tegorocznej edycji organizowanego przez WDK ogólnopolskiego konkursu fotograficznego była Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Premiera III tomu „Przez życie… z przygodą. Dojrzałość” J. Buczkowskiego

Wtorek, 3 grudnia 2019

W sobotę, 30 listopada w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera najnowszego, trzeciego tomu książki Janusza Buczkowskiego „Przez życie… z przygodą”. Zatytułowana "Dojrzałość" publikacja opisuje ten właśnie okres z życia artysty.

Recital Joanny Woś

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, podczas którego wystąpi sopranistka Joanna...

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line....

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 106 809
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności