Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 - Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Fotografika

Ze zbiorów Muzeum Narodowego

Czwartek, 8 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się fotografia z lat 30. ubiegłego wieku, która przedstawia w nocnej odsłonie fasadę dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich – będącego wówczas siedzibą Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Autorką zdjęcia była prawdopodobnie Wanda Rachalewska - członkini Sekcji Fotograficznej Kieleckiego Oddziału PTK, współpracującej z ówczesnym Muzeum Świętokrzyskim, organizującej plenery fotograficzno-krajoznawcze i wystawy.

Nagroda dla kielczanina

Środa, 31 marca 2021

Polska Organizacja Turystyczna przyznała tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2020 w kategorii fotoreportaż Piotrowi Michalcowi za zdjęcia Ponidzia.

"Fortis in fide"

Poniedziałek, 15 marca 2021

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach prezentowana jest wystawa "Fortis in fide. W oczekiwaniu na beatyfikację", poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. W 2019 roku można było ją oglądać w Targach Kielce.

„Home away from home"

Piątek, 12 marca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Magdaleny Szczoczarz „Home away from home”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia z podróży do Indii.

42 doroczna Wystawa Fotografii Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF

Środa, 10 marca 2021

W najbliższy piątek 12 marca 2021 roku o godzinie 18:00 zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury na otwarcie 42 Dorocznej Wystawy Fotografii, przygotowanej przez twórców zrzeszonych w Okręgu Świętokrzyskim Związku Polskich Artystów Fotografików.

TO TU

Środa, 3 marca 2021

W sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej 11 marca o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu TO TU. Tym razem będą prezentowane prace Anny Grosickiej – Kowalskiej oraz Tomasza Wójcika.

"Światy widziane" Andrzeja Grudnia

Wtorek, 2 marca 2021

Galeria Sztuki Współczesnej "Oranżeria" w Domu Środowisk Twórczych zaprasza online na wernisaż wystawy fotografii "Światy widziane" Andrzeja Grudnia.

Nowe pamiątki w MHKi

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Urząd Miasta w Kielcach przekazał w formie darowizny na rzecz Muzeum Historii Kielc 80 negatywów ze zdjęciami starych Kielc autorstwa Pawła Pierścińskiego.

Wystawa fotografii portretowej i mody

Czwartek, 18 lutego 2021

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii portretowej i mody autora Artura Michelis'a. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 marca o godzinie 18:00 w Galerii Art Styl.

Archiwalne fotografie

Piątek, 12 lutego 2021

Archiwum Państwowe w Kielcach zaprasza do oglądania archiwalnych fotografii z 1932 roku przedstawiających wyciąg narciarski na zboczach Pierścienicy w Kielcach.

Strzelecki Panhard-Levassor

Piątek, 12 lutego 2021

Do kogo należał samochód ze słynnej pocztówki, która przedstawia Józefa Piłsudskiego w Kielcach? O właścicielu samochodu i jego losach opowiada dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej - dr Marek Maciągowski.

Portret Ignacego Jana Paderewskiego

Poniedziałek, 1 lutego 2021

W zbiorach Muzeum Historii Kielc znajduje się niewielki portrecik młodego mężczyzny z bujną czupryną. Kim jest sportretowany, wyjaśnia podpis na dole portretu: „Paderewski”.

Oprowadzanie po wystawie

Wtorek, 19 stycznia 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza od obejrzenia online wystawy pokonkursowej IV Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020. Po ekspozycji oprowadza kurator Stanisława Zacharko-Łagowska.

„Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, czekając wciąż na możliwość pokazania publiczności na żywo aktualnych wystaw, zaprasza na stronę Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, na której oglądać można wystawę fotografii dokumentalnej „Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”. 20 fotografików ruszyło śladami jednego z twórców i przedstawicieli Kieleckiej Szkoły Krajobrazu - Pawła Pierścińskiego.

Znamy zwycięzców konkursu „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020

Wtorek, 17 listopada 2020

Rada Artystyczna konkursu wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020. Przyznano łącznie 6 nagród w dwóch kategoriach konkursowych oraz dwa wyróżnienia.

Najlepsze fotografie DEFINICJI PRZESTRZENI 2020

Piątek, 6 listopada 2020

Michał Anioł otrzymał główną nagrodę 4. Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020 – Nagrodę Prezydenta Kielc. Jury za najlepszą fotografię uznało jego „Pandemię”.

„Moja fotograficzna droga szlakiem zabytków Kielecczyzny”

Czwartek, 8 października 2020

Do grudnia 2020 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach można oglądać wystawę fotografii autorstwa Janusza Buczkowskiego „Moja fotograficzna droga szlakiem zabytków Kielecczyzny”.

„Sierpień '80 – 40 lat minęło”

Poniedziałek, 28 września 2020

Od 2 do 30 października w Galerii Dolnej kieleckiego Biura Wystaw Artystycznych widzowie będą mogli zobaczyć wystawę „Sierpień '80 – 40 lat minęło” autorstwa Stanisława Składanowskiego – fotografa i działacza opozycji w czasach PRL, który udokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej, gdzie pracował. Wystawa jest hołdem artysty fotografika „dla tych wszystkich, którzy brali udział w historycznych wydarzeniach, ryzykując często zdrowiem i życiem, narażając się na prześladowania ze strony ówczesnej bezpieki”.

"Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie"

Piątek, 21 sierpnia 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na dworzec autobusowy w Kielcach na wystawę fotograficzną "Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie", którą zaprezentuje na dworcu autobusowym w Kielcach podczas uroczystego otwarcia kultowego obiektu po modernizacji. Na wystawę składają się fotografie wykonane w sierpniu tego roku przez 13 uczestników w wieku 10-18 lat, którzy uczestniczyli w wakacyjnych warsztatach "Mali odkrywcy – wielkie możliwości" organizowanych przez BWA. Zostały zestawione z pracami autorstwa prowadzącego zajęcia fotografika Antoniego Myśliwca, który sfotografował dworzec tuż przed jego zamknięciem.

Unikatowa galeria w zabytkowej „Niemczówce“ – „Chęciny na dawnej fotografii“

Środa, 5 sierpnia 2020

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały Chęciny przed kilkudziesięcioma laty, to warto zobaczyć niezwykłą wystawę, jaka właśnie została otwarta na dziedzińcu zabytkowej kamienicy "Niemczówka" w Chęcinach. Zawisło tu jedenaście ponad metrowych fotografii. Niezwykła galeria starych zdjęć prezentuje dawne Chęciny. To prawdziwa podróż do przeszłości.

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny,...

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Grób żołnierza AK Gustawa Postuły

Gustaw Postuła ps. „Pestka” był podkomendnym Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”.

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie...

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Chybice - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Kwatera żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej

Zostało tu pochowanych 7 żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej, w tym 6 z nich...

Kielce - ul. Paderewskiego 43/45 - Tablica pamiątkowa poświęcona kieleckim drogowcom

9 grudnia 2006 roku w Laboratorium Drogowym GDDKiA w Kielcach, z inicjatywy pracowników: GDDKiA...

CKiE "Szklany Dom" wznawia zajęcia stacjonarne

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach wznawia od poniedziałku 15 marca zajęcia w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 175 155
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności