Czwartek, 27 czerwca 2019 - Cypriana, Emanueli, Władysława

Fotografika

Fotografie Danylo Pavlyka

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza podczas Święta Kielc na prezentację zdjęć Danylo Pavlyka - młodego fotografika, który, będąc jednocześnie osobą przyjezdną do Kielc, po pierwsze patrzy na miasto inaczej, po drugie raczej szuka w nim piękna i to pokazują jego zdjęcia. Nawet to, co ulotne, nadgryzione zębem czasu ma na nich swój urok. Jako bonus - zdjęcia z rodzimej Ukrainy.

"Genius loci. Ulice miasta"

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

Wernisaż wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny”

Środa, 12 czerwca 2019

W środę 19 czerwca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny". Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu.

Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake

Poniedziałek, 27 maja 2019

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 4 czerwca do 5 lipca będzie prezentowana wystawa "W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919".

Z archiwów kielczan

Piątek, 24 maja 2019

W Muzeum Historii Kielc do 30 czerwca 2019 roku możemy oglądać nową wystawę zatytułowaną "Mama, tata, dziecko na dawnej fotografii".

Włoska fotografia

Środa, 22 maja 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę włoskiej fotografii.

O wolności

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Nowa wystawa „30/100_PL. 30 lat wolności" autorstwa Piotra Wójcika, prezentowana będzie w Muzeum Dialogu Kultur od 15 maja 2019 roku. Wystawa jest podzielona na trzy części.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2019

Piątek, 22 marca 2019

Do 30 września 2019 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

"Marian Musiał. Fotografie"

Czwartek, 7 marca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy "Marian Musiał. Fotografie". Jest to kolejna już wystawa prezentująca dorobek fotografików związanych z regionem świętokrzyskim. Tym razem wystawa prezentowana jest dzięki uprzejmości Fundacja Archiwum Fotografii, która użyczyła zdjęcia na potrzeby ekspozycji w Muzeum Historii Kielc. Gościem specjalnym wernisażu będzie Jan Anderman - wnuk autora. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00.

Twarze ZAiKS-u

Poniedziałek, 4 lutego 2019

Od 8 lutego w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Twarze ZAiKS-u". Są to portrety postaci związanych ze stowarzyszeniem. Wystawa została przygotowana z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy powstania ZAiKS-u. Będzie czynna do 15 grudnia 2019 roku. Na fotografiach zobaczymy m.in. Magdalenę Abakanowicz, Leona Tarasewicz, Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Pendereckiego, Czesława Niemena, Korę, Andrzeja Wajdę i Zygmunta Baumana.

Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego

Czwartek, 31 stycznia 2019

Na wernisaż wystawy promującej dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego zaprasza 8 lutego na godz. 18.00 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Fotografie autorstwa Wojciecha Walkiewicza

Środa, 23 stycznia 2019

Na wystawie w Galerii Sztuki Współcześniej "Winda" w Kielcach zaprezentowanych zostanie 55 fotografii, które pochodzą z czterech zestawów autorstwa Wojciecha Walkiewicza: „Powidoki” (2011), „Wiosna” (2012), „ZamrozY” (2014) i „Antarktika” (2016). Oprócz fotografii na wystawie znajdzie się również krótki film dokumentalny „Maski” oraz ujęcia podwodne z Antarktyki.

"Kapitał sztuki – suplement 2018"

Środa, 9 stycznia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Fotografików okręg świętokrzyski i Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej delegatura w Kielcach zapraszają na wernisaż wystaw dorocznych „Kapitał sztuki – suplement 2018”, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 18.00 w galerii BWA w Kielcach.

Portrety wybrane

Czwartek, 3 stycznia 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza od 8 stycznia do 17 marca 2019 roku na wystawę "Portrety wybrane – nieznana twórczość Janusza Buczkowskiego z lat 1958–1985".

„Vol.1”

Piątek, 21 grudnia 2018

„Vol.1” to zbiór różnorodnych fotografii Wiktora Franko powstałych przez ostatnie 10 lat, ułożonych przez Natalię Mikołajczuk taką metodą, żeby można je było czytać zupełnie inaczej, w sposób, w jaki nie zostały wcześniej opowiedziane.

„Paweł Pierściński. Fotografia”

Środa, 19 grudnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza wszystkich przyjaciół Pawła Pierścińskiego, miłośników jego sztuki oraz osoby interesujące się fotografią artystyczną – szczególnie Kielecką Szkołą Krajobrazu – na promocję albumu „Paweł Pierściński. Fotografia”, która odbędzie się w piątek 21 grudnia o godz. 18.00. Będzie to okazja do zakupu albumu w promocyjnej cenie.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jego adresatami byli pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. W kolejnej edycji konkursu udział wzięło 99 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali 529 fotografii. Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Dialog o losie i duszy

Poniedziałek, 26 listopada 2018

„Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 23 listopada 2018 roku.

Geopark okiem drona

Czwartek, 8 listopada 2018

Jak wygląda Geopark "Geoland świętokrzyski" z perspektywy lotu ptaka? Będziemy mogli się o tym przekonać już w najbliższą środę, odwiedzając wystawę fotografii autorstwa Szymona Pawlaka – zawodowego licencjonowanego operatora drona i twórcy znanego portalu okiem-drona.pl.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

"Genius loci. Ulice miasta"

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa...

Konferencja „Społeczność żydowska w Małopolsce”.

W ramach cyklu „Spotkań ze źródłem archiwalnym” w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach...

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent"....

Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

Na lotnisku w Masłowie odbyły się XIII Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych...

Ogólnopolski Festiwal Tańca 2019 w WDK

W najbliższą sobotę, 15 czerwca o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury po raz pierwszy...

Z Panem Scratchem za pan brat 2019

W dniu 12 czerwca 2019 r., w Kieleckim Parku Technologicznym w Kielcach, odbył się finał trzeciej...

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Historia w Filmie". A w nim, najnowszy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 353 038
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności