Sobota, 1 października 2022 - Heloizy, Igora, Remigiusza

Fotografika

ZPAF OŚ zaprasza do zwiedzania wystaw w Galerii U STRASZA

Piątek, 23 września 2022

Galeria "U Strasza", zlokalizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, znajdująca się pod artystyczną opieką Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski, jest dostępna dla zwiedzających w każdą środę, w godz. od 18.00 do 20.30. Obecnie można w niej oglądać wystawę prac Adriany Dovhy, zatytułowaną "Oblicza wojny".

Zlot pasjonatów fotografii 2022 KIELCE POLSKĄ STOLICĄ FOTOGRAFII

Wtorek, 2 sierpnia 2022

W dniach 12–14 sierpnia w Kielcach odbędzie się coroczny zlot pasjonatów fotografii, organizowany pod hasłem "Kielce polską stolicą fotografii". Mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, a także osoby, które dopiero chciałyby dopiero zacząć przygodę ze sztuką fotografowania.

Otwarcie wystawy fotografii Igora Przybylskiego POLSKA JEST TUTAJ

Czwartek, 28 lipca 2022

W najbliższą sobotę, 30 lipca, o godzinie 18.00 w pawilonie wystawowym Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Igora Przybylskiego, zatytułowanej "Polska jest tutaj".

TERRA – wernisaż wystawy prac Tomasza Batora

Czwartek, 23 czerwca 2022

Gorący czwartkowy wieczór zgromadził w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach liczne grono miłośników fotografii. Tym razem mogli oni podziwiać prace Tomasza Batora – tematycznie nawiązujące do słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, jednak tytułowa "Terra" – ziemia – raz podana jest na wystawie w realistyczny sposób, innym razem w bardziej poetycki, nieco oniryczny, na pewno bardzo malowniczy.

Otwarcie wystawy fotografii Moniki Wiśniewskiej TYPOLOGIE / ZINY / KOLAŻE

Poniedziałek, 20 czerwca 2022

W piątek 24 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Małej Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Moniki Wiśniewskiej, zatytułowanej "Typologie / ziny / kolaże".

ALL IS REAL – wernisaż wystawy prac Jacka Szwica

Piątek, 20 maja 2022

W Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się dzisiaj wernisaż wystawy prac Jacka Szwica, zatytułowany "All is real". Prace przemyskiego artysty można podziwiać w galerii do 19 czerwca.

Wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ

Piątek, 13 maja 2022

13 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego.

43. wystawa DOROCZNA ZPAF OŚ

Czwartek, 5 maja 2022

Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają wszystkich wielbicieli fotografii na 43. wystawę "Doroczną" OŚ ZPAF.

Otwarcie wystawy SOMALIA – BLACK HAWK DIED

Piątek, 22 kwietnia 2022

"Somalia – Black Hawk died" – seria zdjęć autorstwa artysty fotografika Dariusza Drajewicza, dokumentująca jego podróż do Somalii: Mogadiszu, Kismaju i Eyl w 2021 r. – to kolejna propozycja Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ, którą wielbiciele fotografii mogą podziwiać od dzisiaj w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 17 maja.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego ACH, ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE

Piątek, 22 kwietnia 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach już po raz dziesiąty zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ach, Świętokrzyskie czaruje". Konkurs jest adresowany do fotografików-amatorów. Prace można nadsyłać do 30 września.

SOMALIA – BLACK HAWK DIED – wernisaż wystawy prac Dariusza Drajewicza

Wtorek, 19 kwietnia 2022

"Somalia – Black Hawk died" – tak fotografik Dariusz Drajewicz zatytułował serię fotografii wykonanych w Somalii: Mogadiszu, Kismaju i Eyl w 2021 r. Zdjęcia te będzie można oglądać w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach od najbliższego piątku, 22 kwietnia.

Spotkanie z Lidią Popiel – modelką, fotografką i dziennikarką

Środa, 13 kwietnia 2022

24 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Lidią Popiel – znakomitą polską modelką, fotografką i dziennikarką.

MĘSKIE ROZMOWY Zbigniewa Furmana w Galerii U STRASZA w WDK

Piątek, 18 marca 2022

"Męskie rozmowy" krakowskiego fotografika Zbigniewa Furmana to kolejna z propozycji Związek Polskich Artystów Fotografików OŚ dla kieleckich wielbicieli fotografii. Pasją tego artysty jest fotografia socjologiczna oraz portretowa – głównie atelierowa. I takie właśnie intymne portrety znanych mężczyzn zaprezentował dzisiaj publiczności. Wystawę prac Zbigniewa Furmana można oglądać w Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przez najbliższy miesiąc.

Wystawa POJĘCIA PIERWOTNE. Festiwal fotografii FOTOPERYFERIE

Piątek, 11 marca 2022

11 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac Jacka Berga, Michaliny Szymańskiej i Agaty Grzych, zatytułowanej "Pojęcia pierwotne".

1.Festiwal FOTOPERYFERIE

Piątek, 11 lutego 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu zapraszają fotografików zajmujących się dawnymi i alternatywnymi technikami do udziału w I Festiwalu Fotografii FOTOPERYFERIE Kielce 2022. Przegląd ma charakter otwarty, a termin zgłaszania prac upływa 26 lutego.

POCZTÓWKI Z GALICJI 1920–1939 – wernisaż wystawy zdjęć autorstwa profesora Władysława Bogackiego

Czwartek, 10 lutego 2022

25 lutego o godz. 18.00 Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski zaprasza wielbicieli sztuki fotografii na kolejny wernisaż do Galerii "U Strasza" zlokalizowanej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tym razem będzie można obejrzeć kolekcję około trzydziestu zdjęć autorstwa profesora Władysława Bogackiego – wybitnego fotografika z okresu II Rzeczpospolitej.

III edycja wystawy KRAJOBRAZ NIEPOKORNY

Piątek, 21 stycznia 2022

27 stycznia o godz. 17.00 w foyer Dużej Sceny Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż III edycji wystawy fotograficznej "Krajobraz niepokorny".

Jubileuszowa wystawa prac Andrzeja Borysa

Czwartek, 20 stycznia 2022

4 lutego o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA odbędzie się wernisaż wystawy prac Andrzeja Borysa, zatytułowanej "Opowieści różnych treści".

"Inicjacje" – wernisaż wystawy prac Andrzeja Grudnia

Czwartek, 9 grudnia 2021

10 grudnia o godz. 18.00 w "Galerii u Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy prac Andrzeja Grudnia, zatytułowanej "Inicjacje".

Wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Navarry

Środa, 20 października 2021

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski przygotował kolejną niespodziankę w niedawno otwartej Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, którą ma pod artystyczną kuratelą. 29 października odbędzie się w niej wernisaż wystawy prac Katarzyny Navarry, zatytułowanej "Maski".

Sobków - Ruiny pałacu

Zanim na terenie dawnej fortalicji w Sobkowie zbudowano barokowo-klasycystyczny pałac, stała tu...

Koncertowy rok w WDK - zespół Kroke

W Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach rozpoczął się "Koncertowy rok w WDK" -...

Rozpoczyna się 4. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

We wtorek, 27 września, w Teatrze im. St. Żeromskiego w Kielcach rozpoczyna się wielkie święto...

Wystawa MALARSKI TEATR OTTO AXERA

"Malarski teatr Otto Axera" to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać już od...

Casting on-line do filmu Bollywood „CRACK”

Ta informacja może zainteresować chcących przeżyć przygodę na planie filmowym i poczuć magię...

XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

11 września w Bogorii odbyły się uroczystości dożynkowe, które rozpoczęła msza świętą. Następnie...

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie Bogoria 2022

Bogoria w powiecie staszowskim stała się tegoroczną stolicą świętokrzyskiego rolnictwa. To...

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września, na cmentarzu Wojska Polskiego w Kielcach, przy pomniku Żołnierzy Września 1939 roku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 54 443 156
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności