Poniedziałek, 26 czerwca 2017 - Jana, Pauliny, Rudolfiny

Fotografika

Przedwakacyjny Salon Rękodzieła Artystycznego za nami

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

17 czerwca w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się trzecia już edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Impreza ciesząca się co raz większą popularnością ponownie przyciągnęła do gmachu WDK miłośników rzemiosła artystycznego.

Kolejny „Salon Rękodzieła Artystycznego” już w czerwcu

Środa, 14 czerwca 2017

17 czerwca w godzinach 10.00-14.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się trzecia edycja „Salonu Rękodzieła Artystycznego”. Impreza jest nową propozycją przygotowaną specjalnie dla miłośników rzemiosła artystycznego, odwiedzających WDK.

Benefis Janusza Buczkowskiego i promocja książki „Przez życie… z przygodą”

Poniedziałek, 12 czerwca 2017

W niedzielę, 11 czerwca w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się benefis Janusza Buczkowskiego z okazji 85 urodzin artysty. W trakcie spotkania z fotografikiem i literatem widzowie mieli okazję porozmawiać z jubilatem oraz zapoznać się z jego twórczością. Spotkaniu towarzyszyła promocja najnowszej książki Janusza Buczkowskiego zatytułowanej „Przez życie… z przygodą”.

Historia teatru w obiektywie Zygmunta Wielgusa

Środa, 7 czerwca 2017

W lipcu mija pierwsza rocznica śmierci Zygmunta Wielgusa związanego ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego, ale przede wszystkim z kieleckim teatrem. Jego pasją było fotografowanie i teatr. W Teatrze im. S. Żeromskiego zostanie otwarta wystawa fotografii autorstwa Zygmunta Wielgusa.

FOTOgrafia FOTOkreacja

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Galeria Sztuki Współczesnej w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy fotografii pt. "FOTOgrafia FOTOkreacja", na której swoje prace będzie prezentował Andrzej Zawada.

Świętokrzyskie widoki

Czwartek, 1 czerwca 2017

Świętokrzyskie miasteczka i wsie. Miejsca, których już nie ma. Świat przełomu XIX i XX wieku pokazany na 32 planszach z unikatowymi fotografiami. W Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku będzie można obejrzeć wystawę plenerową "Świętokrzyskie widoki".

Pielgrzym Tysiąclecia

Poniedziałek, 29 maja 2017

"Pielgrzym Tysiąclecia" to tytuł wystawy fotografii przedstawiających postać Ojca Świętego Jana Pawła II, którą od 2 czerwca do 2 lipca 2017 roku będzie można obejrzeć w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Niektóre z prezentowanych fotografii osiągają wielkość 1x2 m. Komentarz do wystawy nagrał sam papież.

Benefis Janusza Buczkowskiego

Piątek, 26 maja 2017

11 czerwca w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się benefis Janusza Buczkowskiego z okazji 85 urodzin artysty. W trakcie spotkania z fotografikiem widzowie będą mieli okazję porozmawiać z jubilatem oraz zapoznać się z jego twórczością.

Świat powinien wiedzieć...

Wtorek, 23 maja 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie na poruszającą, bogato ilustrowaną unikatowymi fotografiami, historyczną wystawę "Świat powinien wiedzieć... – martyrologia chłopów polskich w latach 1939 – 1945".

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”

Wtorek, 23 maja 2017

Do 25 września 2017 roku trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z terenu całego kraju.

Murali sens

Poniedziałek, 22 maja 2017

Wystawę "Murali sens" można obejrzeć w klubie studenckim WSPAK. Jest tam kilkadziesiąt fotografii murali z całego świata zebranych przez studentów Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego z Koła Naukowego EMPI.

Boks w Kielcach

Środa, 17 maja 2017

Na kieleckim rynku od 19 maja do 9 czerwca 2017 roku będzie można obejrzeć przygotowaną przez Muzeum Historii Kielc wystawę „Boks w Kielcach”.

Nowy świat

Środa, 17 maja 2017

Fotografie autorstwa Krzysztofa Zająca będzie można oglądać od 2 do 16 czerwca w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Konkurs plastyczno-fotograficzny „Wolny czas – bezpieczny czas”

Poniedziałek, 15 maja 2017

Do 29 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie V wojewódzki konkurs plastyczno-fotograficzny pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Adresatami wydarzenia są uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Ukraina - czy tylko sąsiedzi?

Czwartek, 11 maja 2017

W Filharmonii Świętokrzyskiej od 12 maja prezentowana będzie wystawa fotografii, na której swoje prace przedstawią: Jolanta Rycerska, Stanisława Zacharko-Łagowska, Jerzy Piątek, Ryszard Kaczmarski. Zdjęcia można oglądać do września 2017 roku.

Faktura czasu

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu".

Wszystkie śluby mojej Mamy

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na wystawę "Wszystkie śluby mojej Mamy".

Wystartował ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 21 kwietnia 2017

Do 30 września 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Niewinne oko nie istnieje

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Fotografie przedstawiające budynki synagog i domów modlitwy, a w wielu przypadkach ich pozostałości składają się na projekt Wojciecha Wilczyka „Niewinne oko nie istnieje”. Wystawa zostanie otwarta 6 kwietnia w Muzeum Dialogu Kultur i trwać będzie do 11 czerwca 2017 roku.

W ciemnych pokojach

Wtorek, 21 marca 2017

Wystawa fotografii izraelskiej artystki Iris Nesher "W ciemnych pokojach", artystyczna próba uchwycenia esencji kobiecej kreatywności i tożsamości to najnowsza propozycja Muzeum Dialogu Kultur. Na wystawę składa się 15 zdjęć i tekstów fotografowanych kobiet. Ekspozycję można oglądać od 23 marca do 14 maja 2017 roku. Wystawa zorganizowana we współpracy z Ambasadą Izraela w Warszawie.

Wystawa kapeluszy

Od 20 czerwca do 5 listopada 2017 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach można oglądać wystawę...

Promocja książki „Komendant GRYF i jego żołnierze”

23 czerwca o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera książki...

41. Buskie Spotkania z Folklorem - finał wojewódzki w Kielcach

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów...

Poznaliśmy zwycięzców 41. Buskich Spotkań z Folklorem

W niedzielę, 18 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów...

Dzień Dziecka w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Chicholudki”....

XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017

Relacja filmowa z XXIII Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych, które odbyły się 21...

Z Panem Scratchem za pan brat

30 maja, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, odbył się finał konkursu „Z...

Kielecki Rajd Rowerowy

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach i Urząd Miasta Kielce są organizatorami nowej imprezy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 24 569 065
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności