Środa, 8 lipca 2020 - Arnolda, Edgara, Elżbiety

Fotografika

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka”

Wtorek, 7 lipca 2020

Internetowy Przegląd Fotograficzny „Portret Dziecka” to tytuł wirtualnej galerii jaka powstała w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spośród wielu nadesłanych zdjęć, Rada Artystyczna pod przewodnictwem Sławomira Zielińskiego – wiceprezesa Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, wybrała te najciekawsze, które można podziwiać w stworzonej galerii.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Czwartek, 2 lipca 2020

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych gości pojawili się pomysłodawcy, twórcy i członkowie kultowego kiedyś klubu fotograficznego.

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Piątek, 26 czerwca 2020

W najbliższą środę, 1 lipca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych prac będzie można podziwiać zdjęcia z lat 70. ubiegłego stulecia, które do dziś zachwycają pasjonatów fotografii.

"Gadki [NIE] szmatki"

Wtorek, 23 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Gwiazdonik-Muller "Gadki [NIE] szmatki". Wystawa jest efektem projektu „Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna”.

Muzealne foto-atelier

Poniedziałek, 4 maja 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach na swojej stronie internetowej prezentuje cykl zatytułowany "Muzealne foto-atelier". Fotografie pochodzą z kolekcji Działu Historii.

Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu

Środa, 22 kwietnia 2020

W Kielcach działa Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Celem Fundacji im. KSK jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej, podejmowanie działań wspierających rozwój kultury, sztuki oraz ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w szczególności: rozwijanie działań dokumentujących i upowszechniających kieleckie tradycje w zakresie fotografii i promocja dorobku twórców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fundacja przybliża dorobek Pawła Pierścińskiego i innych artystów zaangażowanych w działania KSK.

„Nasz (nie) bezpieczny świat”

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Wystawa „Nasz (nie) bezpieczny świat” jest połączeniem dwóch autorskich projektów artysty fotografika Marka Czarneckiego.

Moje Świętokrzyskie

Środa, 15 stycznia 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można oglądać trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu ''To Tu. Moje Świętokrzyskie''. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentują Mateusz Iskra i Janusz Jagielski.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling” rozstrzygnięty

Wtorek, 3 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w sali portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Podczas spotkania zaprezentowano także kalendarz z najlepszymi pracami uczestników konkursu. Partnerem tegorocznej edycji organizowanego przez WDK ogólnopolskiego konkursu fotograficznego była Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Premiera III tomu „Przez życie… z przygodą. Dojrzałość” J. Buczkowskiego

Wtorek, 3 grudnia 2019

W sobotę, 30 listopada w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera najnowszego, trzeciego tomu książki Janusza Buczkowskiego „Przez życie… z przygodą”. Zatytułowana "Dojrzałość" publikacja opisuje ten właśnie okres z życia artysty.

PHOTOmini

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Marcina N. Michalskiego PHOTOmini. Prace można oglądać od 6 do 31 grudnia 2019 roku.

Wystawa fotografii w technikach dawnych i alternatywnych

Piątek, 29 listopada 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę „Fotografia w technikach dawnych i alternatywnych 2019”.

Znamy zwycięzców konkursu „Wolny czas – bezpieczny czas” 2019

Środa, 30 października 2019

Poznaliśmy zwycięzców VI wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wystawa kolekcjonerska z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w WDK

Poniedziałek, 9 września 2019

Od piątku, 6 września w sali gabinetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach dostępna jest wystawa kolekcjonerska zorganizowana z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji kieleccy kolekcjonerzy postanowili udostępnić mieszkańcom regionu unikatowe zbiory dokumentów, archiwalne fotografie, broń, elementy umundurowania i inne cenne pamiątki z czasów wojny.

Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego w Kaliningradzie i Ostrowcu Świętokrzyskim

Piątek, 6 września 2019

10 września w Galerii Worota w Kaliningradzie otwarta zostanie wystawa fotografii twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu Pawła Pierścińskiego. To wspólne przedsięwzięcie Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach i Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie w ramach XVI Mostu Kultury.

Wystawa fotografii

Piątek, 30 sierpnia 2019

Edward Petrosky będzie prezentował fotografie swojego autorstwa w "Sklepie ze sztuką".

"Świadectwo" Anny Kalety

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Anny Kalety. Zdjęcia wykonane są technikami tradycyjnymi oraz mieszanymi.

Piknik fotograficzny 2019

Piątek, 26 lipca 2019

W dniach od 16 do 18 sierpnia w ramach 180. rocznicy Polskiej Fotografii i Światowego Dnia Fotografii odbywać się będzie Świętokrzyski Zlot Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Związek Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Swój wkład w organizacji pikniku ma także Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, który będzie gospodarzem trzeciego dnia.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

Senior Show online – lipiec 2020 w WDK

W minioną niedzielę, 5 lipca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 666 414
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności