Wtorek, 31 marca 2020 - Balbiny, Kamila, Kornelii

Fotografika

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wychodzi naprzeciw wszystkim sympatykom fotografii, którzy nie wychodząc z domu mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”. Zwycięskie prace pojawią się na stronach WDK, Portalu Informacji Kulturalnej oraz mediach społecznościowych.

„Nasz (nie) bezpieczny świat”

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Wystawa „Nasz (nie) bezpieczny świat” jest połączeniem dwóch autorskich projektów artysty fotografika Marka Czarneckiego.

Moje Świętokrzyskie

Środa, 15 stycznia 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można oglądać trzecią odsłonę wystawy fotograficznej z cyklu ''To Tu. Moje Świętokrzyskie''. Tym razem w sali konferencyjnej OMPiO swoje prace prezentują Mateusz Iskra i Janusz Jagielski.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling” rozstrzygnięty

Wtorek, 3 grudnia 2019

W piątek, 29 listopada w sali portretowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Podczas spotkania zaprezentowano także kalendarz z najlepszymi pracami uczestników konkursu. Partnerem tegorocznej edycji organizowanego przez WDK ogólnopolskiego konkursu fotograficznego była Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Premiera III tomu „Przez życie… z przygodą. Dojrzałość” J. Buczkowskiego

Wtorek, 3 grudnia 2019

W sobotę, 30 listopada w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera najnowszego, trzeciego tomu książki Janusza Buczkowskiego „Przez życie… z przygodą”. Zatytułowana "Dojrzałość" publikacja opisuje ten właśnie okres z życia artysty.

PHOTOmini

Poniedziałek, 2 grudnia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Marcina N. Michalskiego PHOTOmini. Prace można oglądać od 6 do 31 grudnia 2019 roku.

Wystawa fotografii w technikach dawnych i alternatywnych

Piątek, 29 listopada 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę „Fotografia w technikach dawnych i alternatywnych 2019”.

Znamy zwycięzców konkursu „Wolny czas – bezpieczny czas” 2019

Środa, 30 października 2019

Poznaliśmy zwycięzców VI wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wystawa kolekcjonerska z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w WDK

Poniedziałek, 9 września 2019

Od piątku, 6 września w sali gabinetowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach dostępna jest wystawa kolekcjonerska zorganizowana z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji kieleccy kolekcjonerzy postanowili udostępnić mieszkańcom regionu unikatowe zbiory dokumentów, archiwalne fotografie, broń, elementy umundurowania i inne cenne pamiątki z czasów wojny.

Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego w Kaliningradzie i Ostrowcu Świętokrzyskim

Piątek, 6 września 2019

10 września w Galerii Worota w Kaliningradzie otwarta zostanie wystawa fotografii twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu Pawła Pierścińskiego. To wspólne przedsięwzięcie Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach i Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie w ramach XVI Mostu Kultury.

Wystawa fotografii

Piątek, 30 sierpnia 2019

Edward Petrosky będzie prezentował fotografie swojego autorstwa w "Sklepie ze sztuką".

"Świadectwo" Anny Kalety

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Anny Kalety. Zdjęcia wykonane są technikami tradycyjnymi oraz mieszanymi.

Piknik fotograficzny 2019

Piątek, 26 lipca 2019

W dniach od 16 do 18 sierpnia w ramach 180. rocznicy Polskiej Fotografii i Światowego Dnia Fotografii odbywać się będzie Świętokrzyski Zlot Pasjonatów Fotografii i Zawodowych Fotografów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Związek Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego. Swój wkład w organizacji pikniku ma także Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, który będzie gospodarzem trzeciego dnia.

Janusz Drobisz – „z węgla”

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Cykl „z węgla”, będący częścią większego projektu „Pamięć i tożsamość”, stanowi abstrakcyjne spojrzenie na temat, który zarówno w domu autora, jak i jego najbliższym otoczeniu, stale zaznaczał swoją obecność. Rzeźby z węgla, górnicze legendy, historie przynoszone z kopalni, wybuchy metanu, ale również i wszystko to, co wpisuje się w etos Śląska i jego mieszkańców – to właśnie zawiera się w określeniu „z węgla”.

Fotografie Danylo Pavlyka

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza podczas Święta Kielc na prezentację zdjęć Danylo Pavlyka - młodego fotografika, który, będąc jednocześnie osobą przyjezdną do Kielc, po pierwsze patrzy na miasto inaczej, po drugie raczej szuka w nim piękna i to pokazują jego zdjęcia. Nawet to, co ulotne, nadgryzione zębem czasu ma na nich swój urok. Jako bonus - zdjęcia z rodzimej Ukrainy.

"Genius loci. Ulice miasta"

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

Wernisaż wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny”

Środa, 12 czerwca 2019

W środę 19 czerwca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny". Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu.

Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake

Poniedziałek, 27 maja 2019

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 4 czerwca do 5 lipca będzie prezentowana wystawa "W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – Obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake, 1917-1919".

Z archiwów kielczan

Piątek, 24 maja 2019

W Muzeum Historii Kielc do 30 czerwca 2019 roku możemy oglądać nową wystawę zatytułowaną "Mama, tata, dziecko na dawnej fotografii".

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach...

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

Teatr Plastyczny SEN z wizytą w Poznaniu

W czwartek, 27 lutego w Towarzystwie Osób Niesłyszących TON w Poznaniu odbyły się warsztaty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 878 124
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności