Sobota, 23 marca 2019 - Feliksa, Konrada, Zbysławy

Fotografika

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2019

Piątek, 22 marca 2019

Do 30 września 2019 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

"Marian Musiał. Fotografie"

Czwartek, 7 marca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy "Marian Musiał. Fotografie". Jest to kolejna już wystawa prezentująca dorobek fotografików związanych z regionem świętokrzyskim. Tym razem wystawa prezentowana jest dzięki uprzejmości Fundacja Archiwum Fotografii, która użyczyła zdjęcia na potrzeby ekspozycji w Muzeum Historii Kielc. Gościem specjalnym wernisażu będzie Jan Anderman - wnuk autora. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00.

"To Tu. Moje Świętokrzyskie"

Piątek, 8 lutego 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach rozpoczyna cykl wystaw fotograficznych „To Tu. Moje Świętokrzyskie”. Wystawy na Wzgórzu Zamkowym mają umożliwić utalentowanym fotografom amatorom pokazania swojej twórczości szerszej publiczności. Fotografie będą prezentować ziemię świętokrzyską.

Twarze ZAiKS-u

Poniedziałek, 4 lutego 2019

Od 8 lutego w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Twarze ZAiKS-u". Są to portrety postaci związanych ze stowarzyszeniem. Wystawa została przygotowana z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy powstania ZAiKS-u. Będzie czynna do 15 grudnia 2019 roku. Na fotografiach zobaczymy m.in. Magdalenę Abakanowicz, Leona Tarasewicz, Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Pendereckiego, Czesława Niemena, Korę, Andrzeja Wajdę i Zygmunta Baumana.

Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego

Czwartek, 31 stycznia 2019

Na wernisaż wystawy promującej dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego zaprasza 8 lutego na godz. 18.00 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Fotografie autorstwa Wojciecha Walkiewicza

Środa, 23 stycznia 2019

Na wystawie w Galerii Sztuki Współcześniej "Winda" w Kielcach zaprezentowanych zostanie 55 fotografii, które pochodzą z czterech zestawów autorstwa Wojciecha Walkiewicza: „Powidoki” (2011), „Wiosna” (2012), „ZamrozY” (2014) i „Antarktika” (2016). Oprócz fotografii na wystawie znajdzie się również krótki film dokumentalny „Maski” oraz ujęcia podwodne z Antarktyki.

"Kapitał sztuki – suplement 2018"

Środa, 9 stycznia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Fotografików okręg świętokrzyski i Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej delegatura w Kielcach zapraszają na wernisaż wystaw dorocznych „Kapitał sztuki – suplement 2018”, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 18.00 w galerii BWA w Kielcach.

Portrety wybrane

Czwartek, 3 stycznia 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza od 8 stycznia do 17 marca 2019 roku na wystawę "Portrety wybrane – nieznana twórczość Janusza Buczkowskiego z lat 1958–1985".

„Vol.1”

Piątek, 21 grudnia 2018

„Vol.1” to zbiór różnorodnych fotografii Wiktora Franko powstałych przez ostatnie 10 lat, ułożonych przez Natalię Mikołajczuk taką metodą, żeby można je było czytać zupełnie inaczej, w sposób, w jaki nie zostały wcześniej opowiedziane.

„Paweł Pierściński. Fotografia”

Środa, 19 grudnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza wszystkich przyjaciół Pawła Pierścińskiego, miłośników jego sztuki oraz osoby interesujące się fotografią artystyczną – szczególnie Kielecką Szkołą Krajobrazu – na promocję albumu „Paweł Pierściński. Fotografia”, która odbędzie się w piątek 21 grudnia o godz. 18.00. Będzie to okazja do zakupu albumu w promocyjnej cenie.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jego adresatami byli pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. W kolejnej edycji konkursu udział wzięło 99 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali 529 fotografii. Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Dialog o losie i duszy

Poniedziałek, 26 listopada 2018

„Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 23 listopada 2018 roku.

Geopark okiem drona

Czwartek, 8 listopada 2018

Jak wygląda Geopark "Geoland świętokrzyski" z perspektywy lotu ptaka? Będziemy mogli się o tym przekonać już w najbliższą środę, odwiedzając wystawę fotografii autorstwa Szymona Pawlaka – zawodowego licencjonowanego operatora drona i twórcy znanego portalu okiem-drona.pl.

Pokonkursowa wystawa

Środa, 7 listopada 2018

Na pokonkursową wystawę III Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION 2018 zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Znamy zwycięzców konkursu „Wolny czas – bezpieczny czas”

Środa, 31 października 2018

Poznaliśmy zwycięzców V wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego pn.: „Wolny czas – bezpieczny czas”. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Niepodległa. Album legionów

Poniedziałek, 29 października 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy "Niepodległa. Album legionów". Będzie to okazja do obejrzenia wszystkich fotografii z unikatowego albumu związanego z walkami 4. Pułku Piechoty Legionów na wschodnim froncie w 1916 roku.

36 spojrzeń na Kielce

Czwartek, 18 października 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 19 października o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy fotograficznej "36 spojrzeń na Kielce". Na wystawie, którą można będzie oglądać w filii nr 9 MBP, swoje prace zaprezentują: Tomasz Bator, Paweł Jagiełło oraz Przemysław Sękowski. Wystawę można oglądać do 17 listopada 2018 roku.

Supremus

Piątek, 28 września 2018

Od 5 do 31 października Artur Dziwirek będzie prezentował swoje fotografie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Moje pola pejzażu

Środa, 26 września 2018

"Moje pola pejzażu" to tytuł ekspozycji fotograficznej, która prezentowana jest w kieleckiej filharmonii z okazji obchodów dwudziestolecia województwa świętokrzyskiego, a zarazem nawiązuje do pierwszej rocznicy śmierci kieleckiego artysty fotografika Pawła Pierścińskiego. Są to fotografie autorstwa Andrzeja Łady - artysty fotografika z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Z dziejów kieleckiej palestry

Poniedziałek, 24 września 2018

Na kieleckim rynku 26 września otwarta zostanie wystawa zatytułowana "100 lat odrodzonej adwokatury polskiej".

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Moja pasja - fotografia

Zdjęcia pochodzącej z Kielc fotografki Emilii Pluty znalazły się na internetowej platformie...

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Nabór do Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2019/II

Przedmiotem konkursu są stypendia-mające charakter cyklicznego świadczenia finansowego,...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 995 504
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności