Sobota, 9 grudnia 2023 - Anety, Leokadii, Wiesława

Grafika

Październikowe propozycje Instytutu Dizajnu

Piątek, 13 października 2023

W październiku Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę "Obieg zamknięty. Bałtyk w czasach antropogenu" i warsztaty "Śmieć mniej. Ekologiczny znicz 2.0". Projektantki i projektanci będą mieli kolejną okazję do zgłaszania swoich prac dyplomowych w przeglądzie ID zatytułowanym "Wystaw się".

Jesienne warsztaty w BWA w Kielcach. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EUROSHORTS

Środa, 4 października 2023

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza w październiku i listopadzie na warsztaty artystyczne. W dniach 17–20 października w BWA odbędzie się 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EUROSHORTS.

Warsztaty malowania graffiti i płyt winylowych w Sandomierzu

Czwartek, 20 lipca 2023

30 lipca w Sandomierzu odbędą się warsztaty malowania graffiti i płyt winylowych. Poprowadzi je Człowiek Artysta – artysta, bloger i wykładowca sztuki. Wydarzenie to zostanie zrealizowane w ramach akcji "Podwórkowy wychowawca".

Wystawa pokonkursowa JESTEM ART & DESIGN FEST

Czwartek, 6 lipca 2023

7 lipca o godzinie 17.30 w Galerii Dworzec w Punkcie Promocji Kielc odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej studentów Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pt. "Jestem Art & Design FEST".

Wernisaż wystawy prac JAK CZYTAĆ SZTUKĘ?…

Wtorek, 14 marca 2023

16 marca o godz.18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria odbędzie się wernisaż wystawy prac pt. "Jak czytać sztukę? Malarstwo – fotografia – rysunek – grafika – rzeźba".

Wernisaż wystawy prac Grażyny Gajewskiej

Środa, 8 lutego 2023

17 lutego o godzinie 18.00 w Galerii ART-STYL w Domu Kultury ZAMECZEK zostanie otwarta wystawa prac Grażyny Gajewskiej, malarki, rysowniczki, autorki kolaży.

POROZUMIENIE – wernisaż wystawy prac Antoniego Nikla, Tadeusza Gustawa Wiktora i Marka Olszyńskiego

Piątek, 13 stycznia 2023

20 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum "Dom Praczki" zostanie otwarta wystawa prac trzech artystów związanych z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego: Antoniego Nikla, Tadeusza Gustawa Wiktora i Marka Olszyńskiego.

Noc Artystów Wydziału Sztuki UJK w Kielcach

Wtorek, 10 maja 2022

14 maja w godzinach 18.00 – 23.59 zespół Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych sztuką na specjalne wydarzenie organizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów – Noc Artystów Wydziału Sztuki UJK w Kielcach.

WYSTAW SIĘ! HISTORIE ZAMKNIĘTE W WIELKIEJ PŁYCIE Patrycji Mróz

Wtorek, 22 lutego 2022

W Ambasadzie Dizajnu w cyklu "Wystaw się!" prezentowane prace młodej artystki Patrycji Mróz. Jej "Historie zamknięte w wielkiej płycie" można oglądać do 11 marca.

Wykład on-line FUN WITH FLAGS. PROJEKTOWANIE FLAG NARODOWYCH

Środa, 9 lutego 2022

9 lutego o godzinie 18.00 Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wykład on-line, zatytułowany "Fun with flags. Projektowanie flag narodowych". Spotkanie z internautami odbędzie się w ramach cyklu "Projektując aktywizm". Poprowadzi je Michał Chojnacki.

Rafał Olbiński-rozmowa

Poniedziałek, 5 lipca 2021

1 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto monograficzną wystawę Rafała Olbińskiego- słynnego plakacisty, malarza i grafika. Przy okazji wernisażu, pochodzący z Kielc artysta opowiadał nam o swoim dzieciństwie, inspiracjach oraz sztuce.

"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna"

Wtorek, 1 czerwca 2021

Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Niewątpliwie w jego dziełach można odnaleźć każdy z tych nurtów. Świat Rafała Olbińskiego jest nietuzinkowy, można się w nim zatopić bez granic, wpatrywać bez końca na idealny wręcz porządek, który panuje na jego płótnach. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę. Planowana wystawa monograficzna Rafała Olbińskiego będzie miała na celu przybliżenie twórczości tego wyjątkowego artysty urodzonego w Kielcach.

Nowe wystawy w BWA

Poniedziałek, 24 maja 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 28 maja o godz. 18.00 na wernisaż trzech wystaw: Doroty Sak „Gwiezdny pył” (malarstwo, obiekty, film), Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego i Jarosława Kawiorskiego „Rysunek: od liniału i cyrkla / od swobodnej ręki" oraz Joanny Casselius „Ilustracje do baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Źycie Stanisława Żółkiewskiego

Środa, 19 maja 2021

Na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach do połowy czerwca można oglądać wystawę plenerową "Hetman" przygotowaną przez Instytut Polonika. Ekspozycja przedstawia życie Stanisława Żółkiewskiego.

Poza ramami

Środa, 19 maja 2021

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego z okazji 700-lecia śmierci najwybitniejszego włoskiego poety, zwanego „ojcem współczesnego języka włoskiego” przygotowała wystawę ilustracji do "Boskiej komedii", w ten sposób wpisując się w – ogłoszone przez włoski rząd – obchody Roku Dantego Alighieri. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 99 drzeworytów polskiego grafika Stefana Mrożewskiego. Wszystkie grafiki są ilustracjami do "Boskiej komedii" – poematu należącego do arcydzieł literatury światowej.

Co nam pozostało po Polskiej Szkole Plakatu?

Poniedziałek, 17 maja 2021

Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę prezentującą polski plakat współczesny twórców, którzy znacząco zaistnieli na krajowej i międzynarodowej scenie artystycznej po 2000 roku.

Sztuka europejska z perspektywy kobiecej

Czwartek, 29 kwietnia 2021

Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.

Pocztówka ze zbiorów MZiZ

Piątek, 23 kwietnia 2021

W zbiorach biblioteki Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajduje się niemiecka kartka z napisem "Wenn ʼs Mailüfterl weht!", datowana na 1929 rok.

"To miło, że Warszawa jest w Kielcach"

Wtorek, 20 kwietnia 2021

Instytut Dizajnu zaprasza do odwiedzenia wystawy "To miło, że Warszawa jest w Kielcach. Plakaty Oli Jasionowskiej" oraz spotkanie autorskie z warszawską ilustratorką i graficzką Olą Jasionowską.

"Pieta w trójnasób"

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Dni Dziedzictwa Żydowskiego

W dn. 7 – 8 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach odbędzie się cykl...

Kasting w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłasza kasting dla dziewczyn z województwa...

Premiera filmu "Człowiek wsi. Pasja i siła"

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 16.00 w kinie Moskwa w Kielcach odbędzie się premiera...

Studio PIK- Agata Klimczak- Kołakowska- rozmowa z nową dyrektor KCK

Gościem Studia PIK jest Agata Klimczak- Kołakowska, od niedawna dyrektor Kieleckiego Centrum...

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Filmowy Sylwester z WDK Kielce

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wyjątkową imprezę...

Dr Jacek Bartosiak w Poczytalni na DVoRcu

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z dr Jackiem...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 59 616 002
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności