Piątek, 13 stycznia 2023
20 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum "Dom Praczki" zostanie otwarta wystawa prac trzech artystów związanych z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego: Antoniego Nikla, Tadeusza Gustawa Wiktora i Marka Olszyńskiego.
Wtorek, 10 maja 2022
14 maja w godzinach 18.00 – 23.59 zespół Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych sztuką na specjalne wydarzenie organizowane w ramach Europejskiej Nocy Muzeów – Noc Artystów Wydziału Sztuki UJK w Kielcach.
Wtorek, 22 lutego 2022
W Ambasadzie Dizajnu w cyklu "Wystaw się!" prezentowane prace młodej artystki Patrycji Mróz. Jej "Historie zamknięte w wielkiej płycie" można oglądać do 11 marca.
Środa, 9 lutego 2022
9 lutego o godzinie 18.00 Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wykład on-line, zatytułowany "Fun with flags. Projektowanie flag narodowych". Spotkanie z internautami odbędzie się w ramach cyklu "Projektując aktywizm". Poprowadzi je Michał Chojnacki.
Poniedziałek, 5 lipca 2021
1 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto monograficzną wystawę Rafała Olbińskiego- słynnego plakacisty, malarza i grafika. Przy okazji wernisażu, pochodzący z Kielc artysta opowiadał nam o swoim dzieciństwie, inspiracjach oraz sztuce.
Wtorek, 1 czerwca 2021
Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Niewątpliwie w jego dziełach można odnaleźć każdy z tych nurtów. Świat Rafała Olbińskiego jest nietuzinkowy, można się w nim zatopić bez granic, wpatrywać bez końca na idealny wręcz porządek, który panuje na jego płótnach. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę. Planowana wystawa monograficzna Rafała Olbińskiego będzie miała na celu przybliżenie twórczości tego wyjątkowego artysty urodzonego w Kielcach.
Poniedziałek, 24 maja 2021
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 28 maja o godz. 18.00 na wernisaż trzech wystaw: Doroty Sak „Gwiezdny pył” (malarstwo, obiekty, film), Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego i Jarosława Kawiorskiego „Rysunek: od liniału i cyrkla / od swobodnej ręki" oraz Joanny Casselius „Ilustracje do baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.
Środa, 19 maja 2021
Na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach do połowy czerwca można oglądać wystawę plenerową "Hetman" przygotowaną przez Instytut Polonika. Ekspozycja przedstawia życie Stanisława Żółkiewskiego.
Środa, 19 maja 2021
Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego z okazji 700-lecia śmierci najwybitniejszego włoskiego poety, zwanego „ojcem współczesnego języka włoskiego” przygotowała wystawę ilustracji do "Boskiej komedii", w ten sposób wpisując się w – ogłoszone przez włoski rząd – obchody Roku Dantego Alighieri. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 99 drzeworytów polskiego grafika Stefana Mrożewskiego. Wszystkie grafiki są ilustracjami do "Boskiej komedii" – poematu należącego do arcydzieł literatury światowej.
Poniedziałek, 17 maja 2021
Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę prezentującą polski plakat współczesny twórców, którzy znacząco zaistnieli na krajowej i międzynarodowej scenie artystycznej po 2000 roku.
Czwartek, 29 kwietnia 2021
Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.
Piątek, 23 kwietnia 2021
W zbiorach biblioteki Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajduje się niemiecka kartka z napisem "Wenn ʼs Mailüfterl weht!", datowana na 1929 rok.
Wtorek, 20 kwietnia 2021
Instytut Dizajnu zaprasza do odwiedzenia wystawy "To miło, że Warszawa jest w Kielcach. Plakaty Oli Jasionowskiej" oraz spotkanie autorskie z warszawską ilustratorką i graficzką Olą Jasionowską.
Wtorek, 6 kwietnia 2021
Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.
Poniedziałek, 29 marca 2021
Muzeum Historii Kielc w ramach cyklu "Ciekawy eksponat" zamieszcza ekslibris autorstwa Jadwigi Trzcińskiej, poświęcony Świętokrzyskim Dniom Kultury w 1969roku. Kielecka artystka Jadwiga Trzcińska wykonała dla Kielc jeszcze dwa ekslibrisy dla kieleckich księgarni „Domu Książki” oraz ekslibris dla księgarni w Jędrzejowie.
Poniedziałek, 15 marca 2021
Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ma swoje logo. Jego autorką jest Justyna Grzelec - studentka Politechniki Świętokrzyskiej, która wygrała konkurs organizowany przez Młodzieżowy Sejmik i Kancelarię Sejmiku. Uczestniczyło w nim 26 osób – uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów zamieszkałych, bądź uczących się na terenie województwa świętokrzyskiego, którzy nadesłali 38 projektów.
Poniedziałek, 15 lutego 2021
Z okazji walentynek Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach prezentuje na swoim profilu na Facebooku pocztówki datowane na początek XX wieku i przedstawiające różne oblicza miłości romantycznej.
Poniedziałek, 28 grudnia 2020
W zbiorach Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajduje się polska kartka pocztowa datowana na 1923 rok.
Wtorek, 27 października 2020
Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na retrospektywną wystawę twórczości pt. "Teresa Anna Ślusarek - Geo-grafika". Wystawę można oglądać w Galerii Uniwersyteckiej Biblioteki UJK. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2020 roku.
Środa, 7 października 2020
Od 23 października w Muzeum Historii Kielc będzie prezentowana wystawa prac Czesława Łagowskiego.