Czwartek, 23 września 2021 - Bogusława, Liwiusza, Tekli

Grafika

Rafał Olbiński-rozmowa

Poniedziałek, 5 lipca 2021

1 lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach otwarto monograficzną wystawę Rafała Olbińskiego- słynnego plakacisty, malarza i grafika. Przy okazji wernisażu, pochodzący z Kielc artysta opowiadał nam o swoim dzieciństwie, inspiracjach oraz sztuce.

"Rafał Olbiński. Wystawa monograficzna"

Wtorek, 1 czerwca 2021

Rafał Olbiński przez historyków sztuki zaliczany jest do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, niekiedy nawet określany jest mianem symbolisty. Niewątpliwie w jego dziełach można odnaleźć każdy z tych nurtów. Świat Rafała Olbińskiego jest nietuzinkowy, można się w nim zatopić bez granic, wpatrywać bez końca na idealny wręcz porządek, który panuje na jego płótnach. Ale Rafał Olbiński to nie tylko obrazy. Olbiński to również ilustracje, projekty okładek czasopism i książek, a także plakaty, które przyniosły mu wielką sławę. Planowana wystawa monograficzna Rafała Olbińskiego będzie miała na celu przybliżenie twórczości tego wyjątkowego artysty urodzonego w Kielcach.

Nowe wystawy w BWA

Poniedziałek, 24 maja 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 28 maja o godz. 18.00 na wernisaż trzech wystaw: Doroty Sak „Gwiezdny pył” (malarstwo, obiekty, film), Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego i Jarosława Kawiorskiego „Rysunek: od liniału i cyrkla / od swobodnej ręki" oraz Joanny Casselius „Ilustracje do baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Źycie Stanisława Żółkiewskiego

Środa, 19 maja 2021

Na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach do połowy czerwca można oglądać wystawę plenerową "Hetman" przygotowaną przez Instytut Polonika. Ekspozycja przedstawia życie Stanisława Żółkiewskiego.

Poza ramami

Środa, 19 maja 2021

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego z okazji 700-lecia śmierci najwybitniejszego włoskiego poety, zwanego „ojcem współczesnego języka włoskiego” przygotowała wystawę ilustracji do "Boskiej komedii", w ten sposób wpisując się w – ogłoszone przez włoski rząd – obchody Roku Dantego Alighieri. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 99 drzeworytów polskiego grafika Stefana Mrożewskiego. Wszystkie grafiki są ilustracjami do "Boskiej komedii" – poematu należącego do arcydzieł literatury światowej.

Co nam pozostało po Polskiej Szkole Plakatu?

Poniedziałek, 17 maja 2021

Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wystawę prezentującą polski plakat współczesny twórców, którzy znacząco zaistnieli na krajowej i międzynarodowej scenie artystycznej po 2000 roku.

Sztuka europejska z perspektywy kobiecej

Czwartek, 29 kwietnia 2021

Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.

Pocztówka ze zbiorów MZiZ

Piątek, 23 kwietnia 2021

W zbiorach biblioteki Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajduje się niemiecka kartka z napisem "Wenn ʼs Mailüfterl weht!", datowana na 1929 rok.

"To miło, że Warszawa jest w Kielcach"

Wtorek, 20 kwietnia 2021

Instytut Dizajnu zaprasza do odwiedzenia wystawy "To miło, że Warszawa jest w Kielcach. Plakaty Oli Jasionowskiej" oraz spotkanie autorskie z warszawską ilustratorką i graficzką Olą Jasionowską.

"Pieta w trójnasób"

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.

Ekslibris dla "Domu Książki"

Poniedziałek, 29 marca 2021

Muzeum Historii Kielc w ramach cyklu "Ciekawy eksponat" zamieszcza ekslibris autorstwa Jadwigi Trzcińskiej, poświęcony Świętokrzyskim Dniom Kultury w 1969roku. Kielecka artystka Jadwiga Trzcińska wykonała dla Kielc jeszcze dwa ekslibrisy dla kieleckich księgarni „Domu Książki” oraz ekslibris dla księgarni w Jędrzejowie.

Rozstrzygnięto konkurs na logo Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Poniedziałek, 15 marca 2021

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ma swoje logo. Jego autorką jest Justyna Grzelec - studentka Politechniki Świętokrzyskiej, która wygrała konkurs organizowany przez Młodzieżowy Sejmik i Kancelarię Sejmiku. Uczestniczyło w nim 26 osób – uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów zamieszkałych, bądź uczących się na terenie województwa świętokrzyskiego, którzy nadesłali 38 projektów.

Romantyczne pocztówki

Poniedziałek, 15 lutego 2021

Z okazji walentynek Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach prezentuje na swoim profilu na Facebooku pocztówki datowane na początek XX wieku i przedstawiające różne oblicza miłości romantycznej.

Kartka pocztowa z 1923 roku

Poniedziałek, 28 grudnia 2020

W zbiorach Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajduje się polska kartka pocztowa datowana na 1923 rok.

Geo-grafika

Wtorek, 27 października 2020

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na retrospektywną wystawę twórczości pt. "Teresa Anna Ślusarek - Geo-grafika". Wystawę można oglądać w Galerii Uniwersyteckiej Biblioteki UJK. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2020 roku.

Malarstwo, grafika, ceramika Czesława Łagowskiego

Środa, 7 października 2020

Od 23 października w Muzeum Historii Kielc będzie prezentowana wystawa prac Czesława Łagowskiego.

"Słownik dobrych łodzianizmów"

Wtorek, 22 września 2020

Wystawa „Słownik dobrych łodzianizmów. Interpretują polscy ilustratorzy” jest w pewnym sensie „próbą przetestowania” wyobraźni polskich ilustratorów. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane 23 wielkoformatowe ilustracje, a osią wokół której powstały są tzw. łodzianizmy, czyli słowa charakterystyczne dla tamtego regionu.

Elementarz Polskiej Kultury

Środa, 2 września 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na otwarcie nowej wystawy, które odbędzie się 11 września o godz. 18.00.

1920 Wojna Światów

Piątek, 28 sierpnia 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana przez KGHM Polska Miedź S.A. z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej.

Repliki oryginalnych dokumentów i grafik z okresu od XVI do XIX wieku na Zamku w Chęcinach!

Środa, 5 sierpnia 2020

Zamek Królewski w Chęcinach kusi kolejną atrakcją. Już można tu na własne oczy zobaczyć repliki oryginalnych i unikatowych źródeł historycznych, a także historycznych grafik Zamku z przełomu od XVI do XIX wieku. Niezwykła galeria zawisła właśnie na ścianie krużganków chęcińskiej warowni. Bez wątpienia to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii.

Jest II tom "Pieśni dawnej Kielecczyzny"

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo...

IX Konferencja Kin Studyjnych

Kolejny dzień konferencji, która odbywa się w kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu...

Senior Show: utalentowani artyści 60+ po raz kolejny wystąpili w WDK

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny koncert z cyklu Senior Show....

Festiwal Wiatru

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji...

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

12 września w Kielcach na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich (Muzeum Narodowym) odbędą się...

21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu...

Koncert autorskich piosenek zespołu Yagoosh w WDK

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na koncert autorskich...

IX Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

14 września w kinie Fenomen, które działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 517 006
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności