Niedziela, 20 września 2020 - Eustachego, Faustyny, Renaty

Wydarzenia kulturalne

Niezapominajka - bajka muzyczna w WDK

Wtorek, 15 września 2020

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, mimo ciężkiej sytuacji działa nadal.

Świętokrzyska Nagroda Muzealna

Wtorek, 15 września 2020

Na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach wręczono w piątek 11 września Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka. Jest to pierwsze rozdanie nagród Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla środowiska muzealników, które będą przyznawane corocznie. Statuetki w czterech kategoriach wręczali: przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś oraz marszałek Andrzej Bętkowski. „Usłyszeć taniec” – to program artystyczny, który urozmaicił piątkowe spotkanie muzealników. Przy muzyce na żywo, zgromadzeni goście mogli podziwiać taniec flamenco, taniec irlandzki oraz step amerykański. Uroczystość odbyła się w ramach Wojewódzkiej Inauguracji 28. Europejskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wręczenia I Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka…

Konferencja "Wojna polsko-bolszewicka. Pamiętamy".

Wtorek, 8 września 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja "Wojna polsko-bolszewicka. Pamiętamy" zorganizowana przez Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa "Bukówka". Konferencji towarzyszyła wystawa plakatów nawiązujących do wydarzeń sprzed stu lat. W części artystycznej wystąpił zespół "Chmielnikers".

Poznaliśmy Miss i Mistera Lata 2020

Wtorek, 1 września 2020

W piątek, 28 sierpnia, na letniej scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, odbyła się Wielka gala finałowa Miss i Mister Lata 2020.

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem w BSCK

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Relacja filmowa z tegorocznego finałowego koncertu, który odbył się 23 sierpnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu i dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz poznanie odmienności folkloru. Nagrodę GRAND PRIX im. Piotra Gana otrzymała kapela „Wesoła Trójka” z Ciszycy Dolnej

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

W Kielcach odbyły się uroczystości związane z obchodami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji 10. Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymała sztandar. Następnie na placu przed kościołem garnizonowym odprawiona została msza polowa, po której odbył się koncert „Polska dziękuje”. Podczas koncertu swoje utwory zaprezentował Piotr Rubik, któremu towarzyszyli: soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Michał Gasza, Marcin Januszkiewicz i Michał Bogdanowicz, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka i Chór Garnizonowy z Kielc pod dyrekcją Edyty Bobryk, muzycy orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej i tancerze Studia Tańca i Stylu "Rewanż" Tomasza Rowińskiego.

Uroczyste obchody 100. rocznicy Cudu nad Wisłą

Czwartek, 13 sierpnia 2020

W niedzielę 16 sierpnia odbędą się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Rozpoczną się o godzinie 16.00 poświęceniem i przekazaniem sztandaru 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej na Placu Wolności. Potem nastąpi przemarsz do Kościoła Garnizonowego, gdzie odprawiona zostanie msza polowa, po której na placu przykościelnym rozpocznie się koncert „Polska dziękuje”.

"Balladyna" w ramach Narodowego Czytania

Czwartek, 13 sierpnia 2020

W ramach akcji "Narodowe Czytanie" prezentujemy fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna". Występują aktorzy Studia Teatralnego "LS" działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach: Andrzej Tusień - Kirkor, Lech Sulimierski - Pustelnik, Karol Stawecki - Kostryn.

Teatr Plastyczny SEN wirtualnym uczestnikiem Międzynarodowego Forum Kultury w Rosji!

Czwartek, 6 sierpnia 2020

W dniach 20-24 sierpnia br. w Sankt Petersburgu w Rosji odbędzie się Międzynarodowe Forum Kultury. Jednym z uczestników tej prestiżowej imprezy został Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Niestety z powodu panującej wciąż pandemii koronawirusa udział zagranicznych uczestników w festiwalu ze względów bezpieczeństwa stał się niemożliwy.

Wieczór grecki z zespołem Mythos

Środa, 5 sierpnia 2020

Na placu przed gmachem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zagrał zespół Mythos. Kielczanie oprócz tańców i dobrzej zabawy mogli posmakować specjałów tradycyjnej greckiej kuchni. Był też pokaz mody oraz gra w bule. Zachęcamy do obejrzenia skrótu filmowego z tego wydarzenia. Zdjęcia: Radosław Wojcieszek, montaż: Damian Więch i Radosław Wojcieszek.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

„Gwałtu, co się dzieje!” w Osieku

Stowarzyszenie „Osieczanie” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zapraszają na spektakl...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 026 539
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności