Środa, 25 listopada 2020 - Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wydarzenia kulturalne

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Środa, 11 listopada 2020

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą Marcina Chlebnego. Do wysłuchania koncertu zaprasza Państwa dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

"Z plecaka legionisty" w WDK

Środa, 11 listopada 2020

Spektakl słowno-muzyczny "Z plecaka legionisty" w wykonaniu Zespołu Inscenizacji Tanecznej UŚMIECH, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości w WDK w Kielcach.

Międzynarodowy Dzień Seniora w WDK

Niedziela, 4 października 2020

Dla miłośników senior SHOW, prezentujemy relację filmowa z uroczystych występów oraz wręczenia specjalnych podziękowań dla najbardziej aktywnych artystów środowiska 60+, które odbyły się w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

"Góralska Hora" na zakończenie lata

Środa, 30 września 2020

Muzyczną gwiazdą folkowego zakończenia lata była kapela "Góralska Hora". Oprócz góralskiej muzyki i smakowitego poczęstunku, na gości imprezy czekały dodatkowe atrakcje - pokaz mody i lekcja aerobiku. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia, którego organizatorem był Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Niezapominajka - bajka muzyczna w WDK

Wtorek, 15 września 2020

Świętokrzyska Przestrzeń Teatralna z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, mimo ciężkiej sytuacji działa nadal.

Świętokrzyska Nagroda Muzealna

Wtorek, 15 września 2020

Na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach wręczono w piątek 11 września Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka. Jest to pierwsze rozdanie nagród Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla środowiska muzealników, które będą przyznawane corocznie. Statuetki w czterech kategoriach wręczali: przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś oraz marszałek Andrzej Bętkowski. „Usłyszeć taniec” – to program artystyczny, który urozmaicił piątkowe spotkanie muzealników. Przy muzyce na żywo, zgromadzeni goście mogli podziwiać taniec flamenco, taniec irlandzki oraz step amerykański. Uroczystość odbyła się w ramach Wojewódzkiej Inauguracji 28. Europejskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wręczenia I Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka…

Konferencja "Wojna polsko-bolszewicka. Pamiętamy".

Wtorek, 8 września 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja "Wojna polsko-bolszewicka. Pamiętamy" zorganizowana przez Stowarzyszenie Weteranów Działań Poza Granicami Państwa "Bukówka". Konferencji towarzyszyła wystawa plakatów nawiązujących do wydarzeń sprzed stu lat. W części artystycznej wystąpił zespół "Chmielnikers".

Poznaliśmy Miss i Mistera Lata 2020

Wtorek, 1 września 2020

W piątek, 28 sierpnia, na letniej scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, odbyła się Wielka gala finałowa Miss i Mister Lata 2020.

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem w BSCK

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Relacja filmowa z tegorocznego finałowego koncertu, który odbył się 23 sierpnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu i dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz poznanie odmienności folkloru. Nagrodę GRAND PRIX im. Piotra Gana otrzymała kapela „Wesoła Trójka” z Ciszycy Dolnej

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

W Kielcach odbyły się uroczystości związane z obchodami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji 10. Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymała sztandar. Następnie na placu przed kościołem garnizonowym odprawiona została msza polowa, po której odbył się koncert „Polska dziękuje”. Podczas koncertu swoje utwory zaprezentował Piotr Rubik, któremu towarzyszyli: soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Michał Gasza, Marcin Januszkiewicz i Michał Bogdanowicz, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka i Chór Garnizonowy z Kielc pod dyrekcją Edyty Bobryk, muzycy orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej i tancerze Studia Tańca i Stylu "Rewanż" Tomasza Rowińskiego.

Recital Joanny Woś

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, podczas którego wystąpi sopranistka Joanna...

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line....

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 106 271
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności