Środa, 1 lutego 2023 - Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Rzeźba

Wernisaż wystawy PIĘKNO W DREWNIE. DŁUTEM WYRZEŹBIONE

Piątek, 23 września 2022

Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż wystawy prac Krzysztofa Wesołowskiego, zatytułowanej "Piękno w drewnie. Dłutem wyrzeźbione".

Wielkopostna prezentacja rzeźby Chrystusa Frasobliwego

Środa, 13 kwietnia 2022

W związku z trwającym Wielkim Tygodniem, który jest najważniejszym okresem w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego, w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu została przygotowana ekspozycja przedstawiająca pamiątkę po śp. Januszu Kamockim – XVIII-wieczną rzeźbę Chrystusa Frasobliwego, która od pokoleń znajdowała się w posiadaniu rodziny Kamockich, a obecnie jest w depozycie Działu Etnograficznego Muzeum Zamkowego.

Gustaw HADYNA nie żyje

Poniedziałek, 13 grudnia 2021

W sobotę 11 grudnia w wieku 75 lat zmarł Gustaw Hadyna, wybitny artysta, rzeźbiarz.

Pierwszy pomnik Stefana Żeromskiego

Wtorek, 25 maja 2021

Sześćdziesiąt osiem lat temu, w majową niedzielę 24 maja 1953 roku, odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika Stefana Żeromskiego. Pomnik stanął w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach.

''Nasze życie KRUCHOMIĘKKI'E"

Czwartek, 6 maja 2021

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza 7 maja o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy ''Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE'' autorstwa Anny Luterackiej.

Sztuka europejska z perspektywy kobiecej

Czwartek, 29 kwietnia 2021

Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.

Wystawy Sylwestra Ambroziaka i Magdaleny Szczoczarz

Środa, 28 kwietnia 2021

Od 4 maja Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawy Sylwestra Ambroziaka „Niewinność” i Magdaleny Szczoczarz „Home away from home”. Wystawy będzie można oglądać do 21 maja 2021 roku.

Popiersie księżnej Izabeli Lubomirskiej

Czwartek, 15 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się popiersie wykonane z gipsu, przedstawiające jedną z najbardziej znanych kobiet swojego czasu - księżną Izabelę z Czartoryskich Lubomirską.

Figury posłów moskiewskich i szwedzkich

Czwartek, 15 kwietnia 2021

W Muzeum Narodowym w Kielcach trwa próbny montaż modeli figur posłów moskiewskich i szwedzkich, które zdobiły elewację pałacu od XVII do drugiej połowy XIX wieku.

"Pieta w trójnasób"

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.

Niewinność

Piątek, 12 marca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Sylwestra Ambroziaka „Niewinność”, na której prezentowane będą rzeźby i wideo. Wernisaż odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 na zewnątrz budynku BWA.

Popiersie Stanisława Staszica

Piątek, 5 lutego 2021

W zbiorach Muzeum Historii Kielc znajduje się popiersie Stanisława Staszica, które wykonane zostało prawdopodobnie w Fabryce Samochodów Specjalizowanych „Polmo-SHL” im. Stanisława Staszica w Kielcach w połowie lat siedemdziesiątych XX w. Pierwotnie odsłonięto je w budynku administracyjnym FSS „Polmo-SHL” 20 stycznia 1976 roku podczas obchodów związanych ze 150. rocznicą urodzin Stanisława Staszica.

Odnowione eksponaty w kościele z Rogowa

Czwartek, 17 grudnia 2020

Kończy się kolejny etap konserwacji obiektów ruchomych w zabytkowym kościele z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się ocalić i odrestaurować XVIII-wieczne rzeźby: anioła i Chrystusa oraz tabernakulum z ekspositorium. 21 grudnia 2020 roku zostaną one przewiezione z pracowni konserwatorskiej do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Osiemnastowieczna figurka Świętego Mikołaja

Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie z okazji tradycyjnego Dnia Świętego Mikołaja, przypomina na swojej stronie facebookowej osiemnastowieczną figurkę świętego stojącą we Wzdole Kolonii.

Nowy mieszkaniec Kielc - Zdworzec

Wtorek, 24 listopada 2020

Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już niedługo zamieszka na jednej z kieleckich ulic.

Urodziny "Biruty"

Wtorek, 24 listopada 2020

Rzeźba w kieleckim parku - „Przysięga miłości", zwana potocznie Birutą, obchodzi dziś swoje urodziny. Rzeźbę ustawiono przy źródle dokładnie 24 listopada 1973 roku. Tego dnia przypadają także imieniny Biruty. Autorem rzeźby jest Ryszard Wojciechowski.

Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga

Czwartek, 8 października 2020

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do obejrzenia ogólnopolskiej wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”. Na tę poruszającą ekspozycję składa się 15 rzeźb ukazujących tragiczne losy więźniów niemieckiego obozu śmierci.

Rzeźby Jerzego Kędziory w Domu Praczki

Wtorek, 22 września 2020

Kto jeszcze nie zna dziedzińca Domu Praczki będzie miał okazję go odkryć w najbliższą sobotę. Pierwszym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" będzie Jerzy Kędziora oraz jego prace z cyklu "Nieszporne".

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Jan Kochanowski wita

Piątek, 5 czerwca 2020

Przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stanęła rzeźba patrona. Posąg przedstawiający pisarza ma 2 metry wysokości, jego waga to prawie 300 kilogramów. Jan Kochanowski ubrany jest w szesnastowieczny strój, w ręku trzyma pióro i papirus. Rzeźbę wykonał kielecki artysta Arkadiusz Latos.

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy...

Wkrótce premiera spektaklu JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się od...

Ostatki w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

18 lutego o godz. 20.00 Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na ostatki.

Promocja książki Izabeli Nowek ALBANIA W SZPONACH CZARNEGO ORŁA

3 lutego o godz. 17.00 Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na promocję...

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy...

Sylwester 2022 w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się niezapomniana gala sylwestrowa w stylu lat 20. i...

Wkrótce premiera spektaklu JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się od...

Paweł Sablik dramaturgiem Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach

Paweł Sablik – dramaturg, reżyser, performer, twórca wideo, absolwent specjalizacji dramaturgia...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 55 970 518
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności