Piątek, 20 stycznia 2017 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Rzeźba

Rekordowa frekwencja na V Targach Rzemiosła Artystycznego „Rękodzieło”

Środa, 14 grudnia 2016

W weekend 10-11 grudnia br. odbyła się 5. edycja Ogólnopolskich Targów Rzemiosła Artystycznego „Rękodzieło”. W imprezie udział wzięło ponad 100 wystawców z całej Polski. Do stolicy gór świętokrzyskich zjechali się pasjonaci rękodzielnictwa z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Góry Kalwarii, Tomaszowa Mazowieckiego oraz rodzimi wystawcy z Kielc i okolic.

Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej

Czwartek, 1 grudnia 2016

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wystawę „A pod Jeruzalem nowa szopka była…Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej”, która zostanie udostępniona 6 grudnia 2016 roku w Dworku Laszczyków. Podstawowym celem ekspozycji jest przedstawienie niezwykłego bogactwa dawnych wierzeń ludowych mieszkańców wsi, w przystępnej edukacyjno-poglądowej formie.

Boże Narodzenie w plastyce ludowej

Piątek, 25 listopada 2016

Od 22 listopada 2016 roku do 24 lutego 2017 roku w Sali Ekonomskiej Pałacu Biskupów Krakowskich można oglądać wystawę "Boże Narodzenie w plastyce ludowej". Na wystawie prezentowane są prace m.in.: Henryka Cichockiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mariusza Świerczyńskiego z Nowego Odrowążka i Tadeusza Żaka z Kielc. Ekspozycję uzupełniają obrazy namalowane przez Eugeniusza Brożka z Sędziszowa, Mariannę Wiśnios z Rataj i Tadeusza Żaka.

"Synestezja. Muzyka i taniec” w BWA w Ostrowcu

Czwartek, 24 listopada 2016

W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim otwarta zostanie wystawa malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby „Synestezja. Muzyka i taniec”, której autorami jest 15. twórców związanych z dwiema grupami : „ Art. Visual Dance” i „Symfonia”. Obie łączy zamiłowanie do baletu…

Wystawa "Kazimierz Dolny 2016"

Czwartek, 24 listopada 2016

Poplenerowa wystawa „Kazimierz Dolny 2016” Skarżyskiego Klubu Twórców SKART zostanie otwarta 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. SKART działa przy MCK od 2000 roku i skupia twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, haftem oraz fotografią. Wystawa jest pokłosiem pleneru, który odbył się w maju tego roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00 w czwartek 1 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Wystawę można będzie oglądać do końca grudnia.

Wiesław Przyłuski - grafiki i rzeźby

Sobota, 22 października 2016

W Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" 9 listopada otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Wiesław Przyłuski - grafiki i rzeźby".

Wystawa pokonkursowa Jesiennego Salonu Sztuki

Poniedziałek, 10 października 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wernisaż 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki. W tym roku do udziału w Jesiennym Salonie Sztuki zgłoszono 423 prace.

Wernisaż wystawy poplenerowej

Piątek, 7 października 2016

Księża pallotyni z Karczówki zapraszają do Pallotyńskiego Centrum Dialogu, Wychowania i Promocji na wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego.

Powroty

Czwartek, 15 września 2016

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na wystawę rzeźb i rysunków profesora Adama Myjaka.

„W odpowiedzi na wojnę” w Muzeum Dialogu Kultur

Środa, 14 września 2016

To tytuł najnowszej ekspozycji dostępnej dla zwiedzających już od 15 września w Muzeum Dialogu Kultur, oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach. Wystawa tematycznie nawiązuje do I Wojny Światowej i traumy jaką wywołała wśród narodów świata.

Skrzydlaci. Ptaki i anioły

Poniedziałek, 12 września 2016

W Pałacu Wielopolskich 11 września otwarta została wystawa zatytułowana "Skrzydlaci. Ptaki i anioły", która prezentuje artystyczne wyobrażenia tych podniebnych stworzeń.

Świętokrzyska Biesiada Babajag

Czwartek, 1 września 2016

Kończące się wakacje były bardzo pracowite dla państwa Barbary i Tadeusza BUCZYŃSKICH, twórców ludowych z Pacanowa, którzy promowali region świętokrzyski w innych województwach. Po tym jak „Biesiada Babajag” zrobiła furorę w Raciborzu, małżeństwo otrzymało zaproszenia do Krakowa, Poznania., a nawet do Włoch. Pojawią się też w sejmie. „Świętokrzyska Biesiada Babajag” jest ekspozycją rzeźb kostiumowych autorstwa państwa Buczyńskich. Poszczególne eksponaty tworzą sceny rodzajowe np. w karczmie, chałupie wiejskiej czy kapeli ludowej. Wykonane są głównie z drewna, tkanin, firanek, wełny, trzciny, patyków i korzeni… Małżeństwo na co dzień współpracuje z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Od Kenara

Środa, 24 sierpnia 2016

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę rzeźby trzech zakopiańskich artystów, absolwentów i wykładowców Liceum Plastycznego w Zakopanem.

Pięknie

Wtorek, 16 sierpnia 2016

W foyer Filharmonii Świętokrzyskiej od 23 września będzie prezentowana zbiorowa wystawa promująca prace studentek środowiskowych studiów doktoranckich.

Wystawa na Świętym Krzyżu

Niedziela, 14 sierpnia 2016

Od 14 sierpnia w klasztorze na Świętym Krzyżu można oglądać wystawę autorstwa Marka Wacława Judyckiego z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz 80. rocznicy pobytu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

„Chałupkowe Garcynki”

Wtorek, 19 lipca 2016

W niedzielę 31 lipca na placu przy Ośrodku Tradycji Garncarstwa w Chałupkach odbędzie się kolejna edycja corocznego spotkania z kulturą pod nazwą „Chałupkowe Garcynki”. Początki rodzimego garncarstwa sięgają tu XVI wieku, z którego pochodzą pierwsze znaleziska archeologiczne.

Rzeźba w rynku

Czwartek, 14 lipca 2016

Rzeźba autorstwa Andrzeja Pietrzyka, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu i Paryżu, stanie na jędrzejowskim rynku po jego modernizacji.

Wystawa „Przydrożne drzewa”

Wtorek, 28 czerwca 2016

6 lipca 2016 o godz. 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wernisaż wystawy „Przydrożne drzewa” Lucyny i Andrzeja Kozłowskich. W pierwszym etapie artysta zaczął tworzyć rzeźby, które zainspirowały jego żonę Lucynę do stworzenia przepięknych wycinanek. Wystawa czynna będzie do 4 września 2016 roku.

Śmiertelni - Nieśmiertelni

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Od 23 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie prezentowana wystawa prac Sławomira Golonki. Artysta jest scenografem i rzeźbiarzem, zajmuje się dekorowaniem wnętrz, malowaniem, modą. Na wystawie przedstawia swoje rzeźby wykonane z metalowej siatki.

Rzeżby

Poniedziałek, 20 czerwca 2016

Na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu będzie można oglądać prace Zbigniewa Warpechowskiego - performera, malarza, poety, autora książek o teorii sztuki współczesnej, nestora sztuki performance w Polsce.

1...2

Abstrakcje Kingi Łapot-Dzierwy

Prace artystki można oglądać do 2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w...

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 12 stycznia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Kolęd i...

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert...

Rok 2016 w kieleckim teatrze

W mijającym roku Teatr im. S. Żeromskiego przemierzył aż 27 500 km i zagrał 224 spektakle, które...

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości...

Koncerty kolęd w Kościele Garnizonowym i unikatowa szopka

W Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczął się cykl koncertów świątecznych.

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 22 944 058
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności