Poniedziałek, 23 maja 2022 - Leoncjusza, Michała, Renaty

Rzeźba

Wielkopostna prezentacja rzeźby Chrystusa Frasobliwego

Środa, 13 kwietnia 2022

W związku z trwającym Wielkim Tygodniem, który jest najważniejszym okresem w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego, w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu została przygotowana ekspozycja przedstawiająca pamiątkę po śp. Januszu Kamockim – XVIII-wieczną rzeźbę Chrystusa Frasobliwego, która od pokoleń znajdowała się w posiadaniu rodziny Kamockich, a obecnie jest w depozycie Działu Etnograficznego Muzeum Zamkowego.

Pierwszy pomnik Stefana Żeromskiego

Wtorek, 25 maja 2021

Sześćdziesiąt osiem lat temu, w majową niedzielę 24 maja 1953 roku, odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika Stefana Żeromskiego. Pomnik stanął w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach.

''Nasze życie KRUCHOMIĘKKI'E"

Czwartek, 6 maja 2021

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza 7 maja o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy ''Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE'' autorstwa Anny Luterackiej.

Sztuka europejska z perspektywy kobiecej

Czwartek, 29 kwietnia 2021

Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.

Wystawy Sylwestra Ambroziaka i Magdaleny Szczoczarz

Środa, 28 kwietnia 2021

Od 4 maja Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawy Sylwestra Ambroziaka „Niewinność” i Magdaleny Szczoczarz „Home away from home”. Wystawy będzie można oglądać do 21 maja 2021 roku.

Popiersie księżnej Izabeli Lubomirskiej

Czwartek, 15 kwietnia 2021

W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się popiersie wykonane z gipsu, przedstawiające jedną z najbardziej znanych kobiet swojego czasu - księżną Izabelę z Czartoryskich Lubomirską.

Figury posłów moskiewskich i szwedzkich

Czwartek, 15 kwietnia 2021

W Muzeum Narodowym w Kielcach trwa próbny montaż modeli figur posłów moskiewskich i szwedzkich, które zdobiły elewację pałacu od XVII do drugiej połowy XIX wieku.

"Pieta w trójnasób"

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.

Niewinność

Piątek, 12 marca 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Sylwestra Ambroziaka „Niewinność”, na której prezentowane będą rzeźby i wideo. Wernisaż odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 na zewnątrz budynku BWA.

Popiersie Stanisława Staszica

Piątek, 5 lutego 2021

W zbiorach Muzeum Historii Kielc znajduje się popiersie Stanisława Staszica, które wykonane zostało prawdopodobnie w Fabryce Samochodów Specjalizowanych „Polmo-SHL” im. Stanisława Staszica w Kielcach w połowie lat siedemdziesiątych XX w. Pierwotnie odsłonięto je w budynku administracyjnym FSS „Polmo-SHL” 20 stycznia 1976 roku podczas obchodów związanych ze 150. rocznicą urodzin Stanisława Staszica.

Odnowione eksponaty w kościele z Rogowa

Czwartek, 17 grudnia 2020

Kończy się kolejny etap konserwacji obiektów ruchomych w zabytkowym kościele z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się ocalić i odrestaurować XVIII-wieczne rzeźby: anioła i Chrystusa oraz tabernakulum z ekspositorium. 21 grudnia 2020 roku zostaną one przewiezione z pracowni konserwatorskiej do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Osiemnastowieczna figurka Świętego Mikołaja

Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie z okazji tradycyjnego Dnia Świętego Mikołaja, przypomina na swojej stronie facebookowej osiemnastowieczną figurkę świętego stojącą we Wzdole Kolonii.

Nowy mieszkaniec Kielc - Zdworzec

Wtorek, 24 listopada 2020

Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już niedługo zamieszka na jednej z kieleckich ulic.

Urodziny "Biruty"

Wtorek, 24 listopada 2020

Rzeźba w kieleckim parku - „Przysięga miłości", zwana potocznie Birutą, obchodzi dziś swoje urodziny. Rzeźbę ustawiono przy źródle dokładnie 24 listopada 1973 roku. Tego dnia przypadają także imieniny Biruty. Autorem rzeźby jest Ryszard Wojciechowski.

Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga

Czwartek, 8 października 2020

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do obejrzenia ogólnopolskiej wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”. Na tę poruszającą ekspozycję składa się 15 rzeźb ukazujących tragiczne losy więźniów niemieckiego obozu śmierci.

Rzeźby Jerzego Kędziory w Domu Praczki

Wtorek, 22 września 2020

Kto jeszcze nie zna dziedzińca Domu Praczki będzie miał okazję go odkryć w najbliższą sobotę. Pierwszym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" będzie Jerzy Kędziora oraz jego prace z cyklu "Nieszporne".

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Jan Kochanowski wita

Piątek, 5 czerwca 2020

Przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stanęła rzeźba patrona. Posąg przedstawiający pisarza ma 2 metry wysokości, jego waga to prawie 300 kilogramów. Jan Kochanowski ubrany jest w szesnastowieczny strój, w ręku trzyma pióro i papirus. Rzeźbę wykonał kielecki artysta Arkadiusz Latos.

Ciało i dusza

Środa, 26 lutego 2020

W Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" 6 marca o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa rzeźby i rysunku Dominika Wdowskiego „Ciało i dusza”.

Obiekty z papieru

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 14 lutego na godz. 18.00 na wernisaż wystawy, na której zostaną zaprezentowane obiekty z papieru Agnieszki Andruszkiewicz.

Finał 46. Buskich Spotkań z Folklorem - 1 dzień

W sobotę, 23 maja, w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbył się pierwszy dzień finału 46. Buskich...

ALL IS REAL – wernisaż wystawy prac Jacka Szwica

W Galerii "U Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się dzisiaj wernisaż wystawy...

Nabór do V edycji projektu WCZYTUJĘ SZTUKĘ – WARSZTATY TEATRALNE

"Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne" to projekt z zakresu edukacji kulturalnej, skierowany do...

Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia.

Wybitne przykłady wzornictwa z czasów gdy pojęcie „designu” dopiero kwitło w umysłach artystów i...

Małogoszcz: 26. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych zostały rozstrzygnięte

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 23 kwietnia do Małogoszcza przyjechało blisko 1400...

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który...

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w...

6. Świętokrzyski Festiwal Smaków

1 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się pierwszy dzień “6. Świętokrzyskiego Festiwalu...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 53 007 428
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności