Piątek, 23 września 2022
Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż wystawy prac Krzysztofa Wesołowskiego, zatytułowanej "Piękno w drewnie. Dłutem wyrzeźbione".
Środa, 13 kwietnia 2022
W związku z trwającym Wielkim Tygodniem, który jest najważniejszym okresem w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego, w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu została przygotowana ekspozycja przedstawiająca pamiątkę po śp. Januszu Kamockim – XVIII-wieczną rzeźbę Chrystusa Frasobliwego, która od pokoleń znajdowała się w posiadaniu rodziny Kamockich, a obecnie jest w depozycie Działu Etnograficznego Muzeum Zamkowego.
Poniedziałek, 13 grudnia 2021
W sobotę 11 grudnia w wieku 75 lat zmarł Gustaw Hadyna, wybitny artysta, rzeźbiarz.
Wtorek, 25 maja 2021
Sześćdziesiąt osiem lat temu, w majową niedzielę 24 maja 1953 roku, odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce pomnika Stefana Żeromskiego. Pomnik stanął w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach.
Czwartek, 6 maja 2021
Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza 7 maja o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy ''Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE'' autorstwa Anny Luterackiej.
Czwartek, 29 kwietnia 2021
Projekt Secondary Archive to realizowany w formule online program badawczy oraz baza danych prezentująca historię wschodniej sztuki europejskiej z perspektywy kobiecej.
Środa, 28 kwietnia 2021
Od 4 maja Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawy Sylwestra Ambroziaka „Niewinność” i Magdaleny Szczoczarz „Home away from home”. Wystawy będzie można oglądać do 21 maja 2021 roku.
Czwartek, 15 kwietnia 2021
W zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach znajduje się popiersie wykonane z gipsu, przedstawiające jedną z najbardziej znanych kobiet swojego czasu - księżną Izabelę z Czartoryskich Lubomirską.
Czwartek, 15 kwietnia 2021
W Muzeum Narodowym w Kielcach trwa próbny montaż modeli figur posłów moskiewskich i szwedzkich, które zdobiły elewację pałacu od XVII do drugiej połowy XIX wieku.
Wtorek, 6 kwietnia 2021
Kolejnym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" jest Jacek Waltoś - malarz, rzeźbiarz, grafik, rysownik.
Piątek, 12 marca 2021
Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Sylwestra Ambroziaka „Niewinność”, na której prezentowane będą rzeźby i wideo. Wernisaż odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 na zewnątrz budynku BWA.
Piątek, 5 lutego 2021
W zbiorach Muzeum Historii Kielc znajduje się popiersie Stanisława Staszica, które wykonane zostało prawdopodobnie w Fabryce Samochodów Specjalizowanych „Polmo-SHL” im. Stanisława Staszica w Kielcach w połowie lat siedemdziesiątych XX w. Pierwotnie odsłonięto je w budynku administracyjnym FSS „Polmo-SHL” 20 stycznia 1976 roku podczas obchodów związanych ze 150. rocznicą urodzin Stanisława Staszica.
Czwartek, 17 grudnia 2020
Kończy się kolejny etap konserwacji obiektów ruchomych w zabytkowym kościele z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach projektów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się ocalić i odrestaurować XVIII-wieczne rzeźby: anioła i Chrystusa oraz tabernakulum z ekspositorium. 21 grudnia 2020 roku zostaną one przewiezione z pracowni konserwatorskiej do Parku Etnograficznego w Tokarni.
Poniedziałek, 7 grudnia 2020
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie z okazji tradycyjnego Dnia Świętego Mikołaja, przypomina na swojej stronie facebookowej osiemnastowieczną figurkę świętego stojącą we Wzdole Kolonii.
Wtorek, 24 listopada 2020
Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już niedługo zamieszka na jednej z kieleckich ulic.
Wtorek, 24 listopada 2020
Rzeźba w kieleckim parku - „Przysięga miłości", zwana potocznie Birutą, obchodzi dziś swoje urodziny. Rzeźbę ustawiono przy źródle dokładnie 24 listopada 1973 roku. Tego dnia przypadają także imieniny Biruty. Autorem rzeźby jest Ryszard Wojciechowski.
Czwartek, 8 października 2020
Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do obejrzenia ogólnopolskiej wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”. Na tę poruszającą ekspozycję składa się 15 rzeźb ukazujących tragiczne losy więźniów niemieckiego obozu śmierci.
Wtorek, 22 września 2020
Kto jeszcze nie zna dziedzińca Domu Praczki będzie miał okazję go odkryć w najbliższą sobotę. Pierwszym artystą prezentowanym w Plenerowej Galerii "Wirydarz Form" będzie Jerzy Kędziora oraz jego prace z cyklu "Nieszporne".
Piątek, 26 czerwca 2020
Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.
Piątek, 5 czerwca 2020
Przed budynkiem rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stanęła rzeźba patrona. Posąg przedstawiający pisarza ma 2 metry wysokości, jego waga to prawie 300 kilogramów. Jan Kochanowski ubrany jest w szesnastowieczny strój, w ręku trzyma pióro i papirus. Rzeźbę wykonał kielecki artysta Arkadiusz Latos.