Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Rysunek

Dzień otwarty Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

Środa, 28 lutego 2024

W najbliższy piątek, 1 marca, w godz. 11.00–17.00 w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się akcja "Dzień dobry na Wydziale Sztuki!", podczas której osoby zainteresowane podjęciem nauki w placówce w nowym roku akademickim będą mogły wziąć udział w warsztatach, wykładach i oprowadzaniach.

Wystawa pt. "Sytuacja jest rozwojowa"

Środa, 21 lutego 2024

1 marca (w piątek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kieleckim Centrum Kultury zostanie otwarta interdyscyplinarna wystawa zbiorowa pt. "Sytuacja jest rozwojowa".

Wernisaż wystawy "Porównania 32"

Środa, 13 grudnia 2023

W najbliższy piątek, 15 grudnia, o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbędzie się wernisaż wystawy "Porównania 32". Prace będzie można oglądać do 14 stycznia.

"O artystach kieleckich" – spotkanie z Marianem Ruminem

Piątek, 24 listopada 2023

29 listopada (w środę) o godz. 16.30 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach z kielczanami spotka się Marian Rumin, krytyk i historyk sztuki, wieloletni dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, by porozmawiać o artystach kieleckich, ich twórczości, recepcji ich dzieł i ciekawostkach z nimi związanych.

Koncert pt. "Dzika muzyka dla dzika co przez plac pomyka"

Środa, 15 listopada 2023

17 listopada o godz. 18.00 Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na koncert Radosława Nowakowskiego pt. "Dzika muzyka dla dzika co przez plac pomyka". Artysta zaprezentuje publiczności swoje alternatywne, muzyczne oblicze na finisażu wystawy pt. "Nowakowscy – zapis podwójny".

Warsztaty malowania graffiti i płyt winylowych w Sandomierzu

Czwartek, 20 lipca 2023

30 lipca w Sandomierzu odbędą się warsztaty malowania graffiti i płyt winylowych. Poprowadzi je Człowiek Artysta – artysta, bloger i wykładowca sztuki. Wydarzenie to zostanie zrealizowane w ramach akcji "Podwórkowy wychowawca".

Wystawa pokonkursowa JESTEM ART & DESIGN FEST

Czwartek, 6 lipca 2023

7 lipca o godzinie 17.30 w Galerii Dworzec w Punkcie Promocji Kielc odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej studentów Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pt. "Jestem Art & Design FEST".

PORTRET PODWÓJNY – wernisaż wystawy prac Aleksandry i Krzesimira Wiatrów

Czwartek, 1 czerwca 2023

9 czerwca (w piątek), o godz. 18.00, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Kielecki zaprasza na wernisaż wystawy prac Aleksandra i Krzesimira Wiatrów, zatytułowanej "Portret podwójny".

EDMUNDA NIZURSKIEGO SPOSOBY – KOMIKSY INSPIROWANE TWÓRCZOŚCIĄ PISARZA – wystawa pokonkursowa, wręczenie nagród

Poniedziałek, 29 maja 2023

3 czerwca (w sobotę) o godz. 17.00 w Bazie Zbożowej odbędzie się wernisaż wystawy prac laureatów konkursu literacko-komiksowego na opowiadanie lub krótką formę komiksową inspirowane twórczością Edmunda Niziurskiego połączony z wręczeniem nagród.

Konkurs plastyczny ZABYTKI KIELC I POWIATU KIELECKIEGO

Poniedziałek, 22 maja 2023

Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Kielecki zaprasza wszystkich artystów do udziału w konkursie plastycznym pt. “Zabytki Kielc i powiatu kieleckiego”. Prace przygotowane na konkurs należy dostarczyć do 19 czerwca 2023 r. do Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków zlokalizowanej przy ul. Sienkiewicza 29 w Kielcach (na Placu Artystów).

Wystawa SZANCER, WYOBRAŹ SOBIE!

Piątek, 5 maja 2023

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chmielnik zapraszają na najnowszą wystawę, zatytułowaną "Szancer, wyobraź sobie!"’, która do 31 lipca 2023 r. będzie prezentowana na babińcu synagogi. Wystawa została przygotowana przez Żydowskie Muzeum "Galicja" przy współpracy Oficyny Wydawniczej G&P.

Wystawa prac Zygmunta Mruka pt. RYSUNKI NIEZNANE

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023

W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godz. 18.00 w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie otwarta wystawa prac Zygmunta Mruka, zatytułowana "Rysunki nieznane".

Konkurs literacko-komiksowy inspirowany twórczością Edmunda Niziurskiego

Poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Redakcja magazynu kulturalnego "Projektor" i Stowarzyszenie Twórcze "Zenit" ogłosiły konkurs literacko-komiksowy na opowiadanie lub krótką formę komiksową inspirowane twórczością Edmunda Niziurskiego. Termin nadsyłania prac upływa 15 kwietnia 2023 r.

Wernisaż wystawy prac JAK CZYTAĆ SZTUKĘ?…

Wtorek, 14 marca 2023

16 marca o godz.18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria odbędzie się wernisaż wystawy prac pt. "Jak czytać sztukę? Malarstwo – fotografia – rysunek – grafika – rzeźba".

Wystawa WOKÓŁ KOBIETY i towarzyszące jej warsztaty w BWA Ostrowiec

Piątek, 13 stycznia 2023

Do 17 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim można podziwiać obrazy i rysunki Tadeusza Szypowskiego, prezentowane na wystawie zatytułowanej "Wokół kobiety". W nawiązaniu do prezentowanych prac, animatorzy przygotowali dla młodzieży ciekawe propozycje warsztatów.

WOKÓŁ KOBIETY – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Tadeusza Szypowskiego

Wtorek, 3 stycznia 2023

8 stycznia o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Tadeusza Szypowskiego pt. "Wokół kobiety".

Wystawa MALARSKI TEATR OTTO AXERA

Poniedziałek, 26 września 2022

"Malarski teatr Otto Axera" to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać już od najbliższego piątku, 30 września, w Galerii Sztuki WINDA w Kieleckim Centrum Kultury. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00.

Dzień Dziecka w BWA Kielce

Czwartek, 26 maja 2022

Biuro wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza młodych miłośników sztuki na przygotowany specjalnie dla nich wernisaż wystawy ilustracji Jolanty Richter- Magnuszewskiej. Początek o godzinie 13.00, oczywiście 1 czerwca.

Nowe wystawy w BWA

Poniedziałek, 24 maja 2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 28 maja o godz. 18.00 na wernisaż trzech wystaw: Doroty Sak „Gwiezdny pył” (malarstwo, obiekty, film), Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego i Jarosława Kawiorskiego „Rysunek: od liniału i cyrkla / od swobodnej ręki" oraz Joanny Casselius „Ilustracje do baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi”.

Źycie Stanisława Żółkiewskiego

Środa, 19 maja 2021

Na dziedzińcu Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach do połowy czerwca można oglądać wystawę plenerową "Hetman" przygotowaną przez Instytut Polonika. Ekspozycja przedstawia życie Stanisława Żółkiewskiego.

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 552 615
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności