Piątek, 20 stycznia 2017 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Taniec

Alicja w Krainie Czarów

Wtorek, 17 stycznia 2017

300 kostiumów, 65 artystów, dwa akty i koszt 220 tysięcy złotych - to najnowszy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera "Alicji w Krainie Czarów" zaplanowana jest na 28 stycznia.

“Poza horyzont” - jeden z najciekawszych

Czwartek, 12 stycznia 2017

Spektakl “Poza horyzont” Kieleckiego Teatru Tańca został uznany za jeden z 12 najciekawszych spośród 80 propozycji nadesłanych na Polską Platformę Tańca 2017 roku. Spektakl zostanie zaprezentowany podczas finału PPT, który odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2017 roku w Bytomiu.

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

Wtorek, 10 stycznia 2017

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości jubileuszowe 60-lecia powstania Młodzieżowego Dom Kultury w Kielcach. Z tej okazji w programie wydarzenia znalazło się wiele występów artystycznych.

KTT na "Scenie Otwartej"

Piątek, 2 grudnia 2016

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Scena Otwarta" organizowany przez Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie to cykliczne wydarzenie, ukazujące teatr tańca w bogatym kontekście polskiej i światowej kultury. Gromadzi w jednym miejscu wybitne a także nowatorskie zespoły oraz artystów z całego świata.

"Rewanż" z medalami

Poniedziałek, 28 listopada 2016

W dniach 24-25 listopada w Libercu w Czechach odbyły się Mistrzostwa Świata World Artistic Dance Federation. Kielce oraz województwo świętokrzyskie reprezentowała 83-osobowa ekipa taneczna ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego, zaś tancerzom towarzyszyła 30-osobowa grupa wsparcia, czyli rodzice dopingujący swoje pociechy podczas zawodów.

KTT jedzie na festiwal do Kłodzka

Poniedziałek, 21 listopada 2016

Kielecki Teatr Tańca wystąpi w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku podczas Międzynarodowego Festiwalu "Zderzenie". Teatr Tańca zaprezentuje trzy spektakle: "Stół bez szczęścia" w choreografii Elżbiety Pańtak, "Sen Jakuba" w choreografii Grzegorza Pańtaka, "Poza horyzont" w choreografii Jacka Przybyłowicza.

Teatr Bolszoj w kinie Muza

Piątek, 14 października 2016

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza na transmisję spektaklu "Złoty wiek" Dmitrija Szostakowicza. Premiera przedstawienia odbyła się 13 października 2016 roku w Teatrze Bolszoj.

Sideways rain

Czwartek, 13 października 2016

Współpraca szwajcarskiego zespołu Alias Cie oraz Kieleckiego Teatru Tańca zaowocowała produkcją polskiej premiery, adaptowanego dzieła wybitnego, wielokrotnie nagradzanego, brazylijsko-szwajcarskiego choreografa Guilherme Botelho. Przedstawienie "Sideways rain" dotychczas nie było prezentowane w Polsce.

Kolejna wizyta KTT na Festiwalu Dancing Poznań

Wtorek, 23 sierpnia 2016

Podczas Festiwalu Dancing Poznań, 25 sierpnia, Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje cztery spektakle.

KTT w Warszawie

Środa, 10 sierpnia 2016

W Warszawie odbędzie się kolejna odsłona projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca, podczas której zaprezentuje się Kielecki Teatr Tańca.

Zespół "eMKa Dance" z nagrodami

Środa, 15 czerwca 2016

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury zespół "eMKa Dance" wrócił z Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych FAZA Warszawie z czterema nagrodami.

Spektakl "Alicja w Krainie Czarów"

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Spektakl operowo-baletowy przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości. Powieść Carrolla jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych.

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” wrócił do kraju z pucharem

Środa, 1 czerwca 2016

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” wrócił właśnie z Czech, gdzie w dniach 20-23 maja wziął udział w wydarzeniu pod nazwą VII Art Festiwal in Pragua. Artyści z Wojewódzkiego Domu Kultury zaprezentowali suitę tańców krakowskich oraz blok pieśni i tańców europejskich, w którym znalazły się utwory polskie, czeskie, holenderskie, włoskie i chorwackie. Do zespołowej kolekcji trofeów dołączył właśnie kolejny puchar.

Sukces kieleckiego REWANŻU

Piątek, 13 maja 2016

Wielkim sukcesem zakończył się udział Studia Tańca i Stylu REWANŻ w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION w Płocku. Kielczanie zdobyli tam trzy złote medale i dwa srebrne. W płockiej imprezie uczestniczyło ponad dwa tysiące zawodników z Polski i zagranicy. STiS REWANŻ zaprezentował produkcję pt. „Morderstwo w Orient Expresie” w której wzięło udział 80 tancerzy. Choreografię przygotował założyciel studia Tomasz Rowiński, scenografię Maciej Miernik i Dariusz Żołądek, a kostiumy zaprojektowała Augustyna Nowacka. REWANŻ to pięciokrotny wicemistrz świata w kategorii produkcje, mistrz świata z 2014 z Pragi i tegoroczny mistrz Europy z Płocka. Studio Tańca i Stylu REWANŻ ma swoją siedzibę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Foto:Dominik Grosicki

KTT jedzie do Winnicy

Wtorek, 10 maja 2016

Kielecki Teatr Tańca został zaproszony na obchody Dnia Europy do Winnicy na Ukrainie. Wystąpi 14 maja ze spektaklem "Jazz Dance Back and Forth".

Musical "Art Factory”

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Musical "Art Factory” to ponadczasowa opowieść - manifest o walce w imię ideałów i marzeń. Fascynująca historia, która w żaden sposób nie ogranicza kręgu swych odbiorców. Pierwszy polski dance musical będzie można obejrzeć na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

II Konkurs Teatrów Tańca

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Konkurs Teatrów Tańca organizowany był przez Kielecki Teatr Tańca. Celem konkursu jest konfrontacja dorobku artystycznego amatorskich i profesjonalnych teatrów tańca, popularyzacja teatru tańca jako formy ekspresji artystycznej oraz wspieranie działalności teatrów tańca.

Finał II Konkursu Teatrów Tańca

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Zakończyła się gala finałowa II Konkursu Teatrów Tańca.Po wystąpieniu 6 zespołów Jury podjęło niepopularną decyzję, aby nie wyłaniać zwycięzców kolejnych miejsc, a nagrodzić to co w każdym z zespołów ujęło ich najbardziej.

XXII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2016

Środa, 13 kwietnia 2016

Już po raz 22. odbędą się Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych. Tegoroczna impreza, zaplanowana na 23 kwietnia 2016 roku, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu.

Premiery w KTT

Piątek, 1 kwietnia 2016

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 16 kwietnia na dwa spektakle premierowe w choreografii Jacka Przybyłowicza i Roberta Bondary.

1...2

Abstrakcje Kingi Łapot-Dzierwy

Prace artystki można oglądać do 2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w...

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 12 stycznia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Kolęd i...

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert...

Rok 2016 w kieleckim teatrze

W mijającym roku Teatr im. S. Żeromskiego przemierzył aż 27 500 km i zagrał 224 spektakle, które...

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości...

Koncerty kolęd w Kościele Garnizonowym i unikatowa szopka

W Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczął się cykl koncertów świątecznych.

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 22 944 155
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności