Czwartek, 23 września 2021 - Bogusława, Liwiusza, Tekli

Taniec

Wakacyjne zajęcia taneczne w Domu Kultury "Zameczek"

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021

23 sierpnia w Domu Kultury "Zameczek" rozpoczynają się kolejne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je Kamila Marzec.

Tancerze KTT dostrzeżeni

Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Kielecki Teatr Tańca otrzymał dwie nominacje do XV Teatralnych Nagród Muzycznych.

„Peer Gynt”

Wtorek, 18 maja 2021

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na najnowszą premierę „Peer Gynt” w choreografii Zuzanny Dinter-Markowskiej.

Scena dla tańca

Wtorek, 20 kwietnia 2021

Instytut Muzyki i Tańca ogłosił wyniki naboru wniosków do programu "Scena dla tańca 2021". Wśród instytucji, które otrzymają dofinansowanie znalazł się Kielecki Teatr Tańca, dzięki czemu możliwe będzie zorganizowanie kilku wyjazdowych spektakli.

Dofinansowanie dla KTT

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Kielecki Teatr Tańca otrzymał z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu "Taniec", dofinansowanie w kwocie 50000 zł na realizację premiery spektaklu tanecznego pt. "Peer Gynt" w choreografii Zuzanny Dinter.

Wieczór młodych choreografów

Środa, 10 lutego 2021

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu pt. „Wieczór młodych choreografów”.

Tradycje karnawału

Poniedziałek, 8 lutego 2021

Europejskie zabawy karnawałowe mają swe początki w starożytnych obrzędach zimowych i wczesnowiosennych. Były odprawiane ku czci bogów urodzaju, szczęścia, dobrobytu, słońca życia i światła; w Grecji ku czci Dionizosa (zwanego Bachusem), boga życia i słońca, patrona wschodzących roślin i kwiatów, a zwłaszcza krzewów winnych i wina.

Tancerze KTT nagrodzeni

Środa, 30 września 2020

W Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, podczas uroczystej gali przyznania XIV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, zostali nagrodzeni tancerze Kieleckiego Teatru Tańca – Małgorzata Kowalska i Mateusz Wróblewski (na zdjęciu).

„Uśmiech” na Festiwalu WAY

Wtorek, 15 września 2020

Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” został zaproszony do wzięcia udziału w internetowej odsłonie XV Międzynarodowego Festiwalu WAY - jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych na Ukrainie. Tegoroczny festiwal gości grupy z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Uzbekistanu, RPA i Wielkiej Brytanii.

Przestrzenie sztuki

Czwartek, 10 września 2020

"Przestrzenie sztuki" to ogólnopolski program wdrożony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Kielce i region świętokrzyski, obok Lublina, Łodzi i Katowic, stały się jednym z ośrodków, w którym będzie realizowany ten pilotażowy projekt z wiodącą rolą tańca. Operatorem projektu w naszym województwie jest Kielecki Teatr Tańca.

"Kopciuszek" w KTT

Czwartek, 20 sierpnia 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Powrót cyklu Senior Show

Wtorek, 23 czerwca 2020

W minioną niedzielę, 21 czerwca w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury, odbyła się specjalna edycja Senior SHOW online, dedykowana wszystkim miłośnikom powstałej w czasie pandemii grupy Facebookowej. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 28 marca jednak z powodu koronawirusa zostało odwołane. Niedzielne występy seniorów można było śledzić na profilu Facebookowym grupy.

Nie żyje Bartłomiej Wałek - wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce"

Niedziela, 3 maja 2020

Bardzo smutne wieści dotarły do nas dzisiaj z szeregów Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce": "Z przykrością zawiadamiamy, że 1 maja nad ranem zmarł niespodziewanie nasz serdeczny kolega Bartłomiej Wałek. Człowiek o gołębim sercu, wielce utalentowany artystycznie, wspaniały tancerz. Taniec czuł i rozumiał jak mało kto. Bartuś - pamiętamy R.I.P."

Międzynarodowy Dzień Jazzu

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jazzu. Święto zostało proklamowane w listopadzie 2011 roku na 36. sesji Konferencji Generalnej UNESCO. Obchody wyznaczono na 30 kwietnia. Data związana jest z obchodzonym w kwietniu w Stanach Zjednoczonych miesiącem jazzu.

Pełna sala i wiele atrakcji na 25-leciu STiS „Rewanż”

Poniedziałek, 23 grudnia 2019

W minioną sobotę, 21 grudnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się jubileuszowa gala 25-lecia działalności artystycznej zespołu „Rewanż”. W trakcie wieczoru nie zabrakło licznych niespodzianek przygotowanych dla gości przez założyciela szkoły – Tomasza Rowińskiego.

Brodzić po wodzie

Czwartek, 24 października 2019

Spektakl pt. „Brodzić po wodzie” jest zbiorem autorskich choreografii do pieśni Negro spirituals, opracowanych w formie scenicznej tańca jazzowego. Przedstawienie jest oryginalnym połączeniem muzyki gospel z ruchem scenicznym.

Spektakle w ramach Polskiej Sieci Tańca

Czwartek, 10 października 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 11 października o godzinie 19.00 na spektakle gościnne - Teatru Tańca i Ruchu Rozbark „Rozkosz” oraz „Kaj Dzias” w wykonaniu Living Space Theatre, w ramach Polskiej Sieci Tańca.

„MY / WY”

Czwartek, 26 września 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl gościnny Krakowskiego Teatru Tańca pt.. „MY / WY”. Spektakl został nagrodzony w konkursie na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF 2018”.

Szkoła Tańca CHARLESTON zaprasza na nowy sezon 2019/2020

Wtorek, 27 sierpnia 2019

Szkoła Tańca CHARLESTON Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na nowy sezon taneczny 2019/2020. Działająca w WDK od 1978 roku szkoła, jest najdłużej istniejącą szkołą tańca towarzyskiego w Kielcach. Szkoła wychowała wielu mistrzów, wicemistrzów oraz finalistów Mistrzostw Polski i Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w tańcu towarzyskim, disco solo, disco parach, rock and rollu, mambo, a nawet w lambadzie.

Romeo i Julia

Piątek, 26 lipca 2019

Prapremiera baletu "Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa w przejmującej choreografii MacMillana odbyła się w Covent Garden w 1965. W tytułowych rolach wystąpili Margot Fontayn i Rudolf Nuriejew. Przedstawienie zostało przyjęte owacyjnie: artyści wychodzili na scenę aż 43 razy, a aplauz trwał łącznie czterdzieści minut. Od tego czasu ten tytuł nie schodzi z afisza londyńskiego Royal Ballet – doczekał się łącznie czterystu przedstawień.

Jest II tom "Pieśni dawnej Kielecczyzny"

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja prasowa promująca nowe wydawnictwo...

IX Konferencja Kin Studyjnych

Kolejny dzień konferencji, która odbywa się w kinie Fenomen, działającym w Wojewódzkim Domu...

Senior Show: utalentowani artyści 60+ po raz kolejny wystąpili w WDK

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny koncert z cyklu Senior Show....

Festiwal Wiatru

18 września w Kielcach rozpoczyna się Festiwal Wiatru. Na gości imprezy czeka wiele atrakcji...

XXI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

12 września w Kielcach na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich (Muzeum Narodowym) odbędą się...

21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

W niedzielę 12 września odbyły się w Kielcach 21. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Ze względu...

Koncert autorskich piosenek zespołu Yagoosh w WDK

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na koncert autorskich...

IX Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

14 września w kinie Fenomen, które działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczęła się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 517 319
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności