Wtorek, 21 lutego 2017 - Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Taniec

Lutowa oferta Szkoły Tańca CHARLESTON WDK

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Szkoła Tańca CHARLESTON Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza na kurs tańca towarzyskiego. Spotkania odbywać się będą w trzech grupach.

Bajkowa "Alicja w Krainie Czarów"

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Barwna ze znakomitą muzyką najnowsza premiera Kieleckiego Teatru Tańca warta jest zobaczenia. "Alicja w Krainie Czarów" to przepiękne widowisko, w którym na scenie występuje ponad 60 artystów. Kolorowe kostiumy, świetna choreografia, różne style tańca i odniesienia do filmów takich, jak: "Różowa pantera", "Mężczyźni wolą blondynki" oraz słynny taniec Ginger Rogers i Freda Astaire'a w wykonaniu stepującego duetu stonóg, czyli Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka - to wszystko zobaczymy podczas kieleckiego spektaklu.

Alicja w Krainie Czarów

Poniedziałek, 23 stycznia 2017

300 kostiumów, 65 artystów, dwa akty i koszt 220 tysięcy złotych - to najnowszy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera "Alicji w Krainie Czarów" zaplanowana jest na 28 stycznia.

“Poza horyzont” - jeden z najciekawszych

Czwartek, 12 stycznia 2017

Spektakl “Poza horyzont” Kieleckiego Teatru Tańca został uznany za jeden z 12 najciekawszych spośród 80 propozycji nadesłanych na Polską Platformę Tańca 2017 roku. Spektakl zostanie zaprezentowany podczas finału PPT, który odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2017 roku w Bytomiu.

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

Wtorek, 10 stycznia 2017

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości jubileuszowe 60-lecia powstania Młodzieżowego Dom Kultury w Kielcach. Z tej okazji w programie wydarzenia znalazło się wiele występów artystycznych.

Zmarł Janusz Chmielewski

Środa, 14 grudnia 2016

W wieku 80 lat zmarł Janusz Chmielewski - choreograf, tancerz, reżyser, wieloletni pracownik Wojewódzkiego Domu Kultury, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce".

KTT na "Scenie Otwartej"

Piątek, 2 grudnia 2016

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Scena Otwarta" organizowany przez Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie to cykliczne wydarzenie, ukazujące teatr tańca w bogatym kontekście polskiej i światowej kultury. Gromadzi w jednym miejscu wybitne a także nowatorskie zespoły oraz artystów z całego świata.

"Rewanż" z medalami

Poniedziałek, 28 listopada 2016

W dniach 24-25 listopada w Libercu w Czechach odbyły się Mistrzostwa Świata World Artistic Dance Federation. Kielce oraz województwo świętokrzyskie reprezentowała 83-osobowa ekipa taneczna ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego, zaś tancerzom towarzyszyła 30-osobowa grupa wsparcia, czyli rodzice dopingujący swoje pociechy podczas zawodów.

KTT jedzie na festiwal do Kłodzka

Poniedziałek, 21 listopada 2016

Kielecki Teatr Tańca wystąpi w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku podczas Międzynarodowego Festiwalu "Zderzenie". Teatr Tańca zaprezentuje trzy spektakle: "Stół bez szczęścia" w choreografii Elżbiety Pańtak, "Sen Jakuba" w choreografii Grzegorza Pańtaka, "Poza horyzont" w choreografii Jacka Przybyłowicza.

Teatr Bolszoj w kinie Muza

Piątek, 14 października 2016

Dom Kultury we Włoszczowie zaprasza na transmisję spektaklu "Złoty wiek" Dmitrija Szostakowicza. Premiera przedstawienia odbyła się 13 października 2016 roku w Teatrze Bolszoj.

Sideways rain

Czwartek, 13 października 2016

Współpraca szwajcarskiego zespołu Alias Cie oraz Kieleckiego Teatru Tańca zaowocowała produkcją polskiej premiery, adaptowanego dzieła wybitnego, wielokrotnie nagradzanego, brazylijsko-szwajcarskiego choreografa Guilherme Botelho. Przedstawienie "Sideways rain" dotychczas nie było prezentowane w Polsce.

Kolejna wizyta KTT na Festiwalu Dancing Poznań

Wtorek, 23 sierpnia 2016

Podczas Festiwalu Dancing Poznań, 25 sierpnia, Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje cztery spektakle.

KTT w Warszawie

Środa, 10 sierpnia 2016

W Warszawie odbędzie się kolejna odsłona projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca, podczas której zaprezentuje się Kielecki Teatr Tańca.

Zespół "eMKa Dance" z nagrodami

Środa, 15 czerwca 2016

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury zespół "eMKa Dance" wrócił z Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych FAZA Warszawie z czterema nagrodami.

Spektakl "Alicja w Krainie Czarów"

Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Spektakl operowo-baletowy przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości. Powieść Carrolla jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych.

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” wrócił do kraju z pucharem

Środa, 1 czerwca 2016

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” wrócił właśnie z Czech, gdzie w dniach 20-23 maja wziął udział w wydarzeniu pod nazwą VII Art Festiwal in Pragua. Artyści z Wojewódzkiego Domu Kultury zaprezentowali suitę tańców krakowskich oraz blok pieśni i tańców europejskich, w którym znalazły się utwory polskie, czeskie, holenderskie, włoskie i chorwackie. Do zespołowej kolekcji trofeów dołączył właśnie kolejny puchar.

Sukces kieleckiego REWANŻU

Piątek, 13 maja 2016

Wielkim sukcesem zakończył się udział Studia Tańca i Stylu REWANŻ w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION w Płocku. Kielczanie zdobyli tam trzy złote medale i dwa srebrne. W płockiej imprezie uczestniczyło ponad dwa tysiące zawodników z Polski i zagranicy. STiS REWANŻ zaprezentował produkcję pt. „Morderstwo w Orient Expresie” w której wzięło udział 80 tancerzy. Choreografię przygotował założyciel studia Tomasz Rowiński, scenografię Maciej Miernik i Dariusz Żołądek, a kostiumy zaprojektowała Augustyna Nowacka. REWANŻ to pięciokrotny wicemistrz świata w kategorii produkcje, mistrz świata z 2014 z Pragi i tegoroczny mistrz Europy z Płocka. Studio Tańca i Stylu REWANŻ ma swoją siedzibę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Foto:Dominik Grosicki

KTT jedzie do Winnicy

Wtorek, 10 maja 2016

Kielecki Teatr Tańca został zaproszony na obchody Dnia Europy do Winnicy na Ukrainie. Wystąpi 14 maja ze spektaklem "Jazz Dance Back and Forth".

Musical "Art Factory”

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Musical "Art Factory” to ponadczasowa opowieść - manifest o walce w imię ideałów i marzeń. Fascynująca historia, która w żaden sposób nie ogranicza kręgu swych odbiorców. Pierwszy polski dance musical będzie można obejrzeć na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

II Konkurs Teatrów Tańca

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Konkurs Teatrów Tańca organizowany był przez Kielecki Teatr Tańca. Celem konkursu jest konfrontacja dorobku artystycznego amatorskich i profesjonalnych teatrów tańca, popularyzacja teatru tańca jako formy ekspresji artystycznej oraz wspieranie działalności teatrów tańca.

1...2

Nominowani do 9. edycji Świętokrzyskiej Victorii

Kapituła Świętokrzyskiej Victorii wybrała po pięciu nominowanych w każdej z trzech kategorii...

Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies

Na dużej scenie Teatru im. S. Żeromskiego 22 i 23 marca wystąpią ze spektaklem dyplomowym...

Danuta W.

Kieleckie Centrum Kultury i Teatr Polonia zapraszają na spektakl "Danuta W." z Krystyną Jandą w...

Nowe wystawy w kieleckim BWA

Prace czesko-polskich artystów, wystawa "Nie wszyscy święci" oraz rysunek i grafika Joanny...

Jubileuszowy koncert Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Wyniki przeglądu rejonowego XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Jędrzejowie

W miniony weekend w Jędrzejowie odbył się drugi przegląd rejonowy, w którym wyłonieni zostali...

Generalia

Od 14 lutego do 22 maja 2017 roku w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach prezentowane będą...

XXIV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Jędrzejowie

22 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się eliminacje rejonowe do XXIV...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 221 764
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności