Poniedziałek, 23 października 2017 - Edwarda, Marleny, Seweryna

Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Artystyczna

Piątek, 20 października 2017

W dniach 23-24 października w Kielcach odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Artystyczna "Chórmistrz, dyrygent, pedagog – kreator brzmienia zespołu chóralnego".

„CZERWONY TULIPAN” w Piekoszowie

Piątek, 20 października 2017

W ramach cyklu koncertów „Z poezją w chmurach” 29.października w Centrum Kultury w Piekoszowie wystąpi „CZERWONY TULIPAN”. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Relacja z 57. Biennale w Wenecji

Piątek, 20 października 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na spotkanie, podczas którego Stanisława Zacharko-Łagowska zabierze nas w fotograficzną podróż do Wenecji, gdzie odbyła się 57. edycja Międzynarodowej Wystawy Sztuki.

Inscenizacja patriotyczna "WDK – nasz dom w Niepodległej"

Piątek, 20 października 2017

"WDK – nasz dom w Niepodległej" to tytuł uroczystości patriotycznej przygotowanej przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Zgłoszenia do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Ciekoty 2018

Piątek, 20 października 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Masłowie zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie, organizowanego od lat, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Gospodarzem przyszłorocznego wydarzenia, które odbędzie się w święto Trzech Króli tj. 6 stycznia 2018 roku o godzinie 15.00, będzie Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” – Dworek S. Żeromskiego w Ciekotach.

O wyspach Galapagos

Piątek, 20 października 2017

W Klubie Podróżnika Barbara Libiszowska-Pawlak opowie o wyspach Galapagos i Bożym Narodzeniu na równiku.

Antygona

Piątek, 20 października 2017

Na deski kieleckiego teatru powraca spektakl "Antygona".

Wystawa "Gościnność"

Piątek, 20 października 2017

W Ambasadzie Dizajnu w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy "Gościnność", podczas której prezentowane będą prace praktykantów i rezydentów. Prace powstały podczas ich pobytu w Instytucie Dizajnu.

Forum Dobrych Praktyk

Piątek, 20 października 2017

W Targach Kielce 25 i 26 października odbędą się targi Future Private Labels (Targi Marek Własnych), których współorganizatorem jest w tym roku Instytut Dizajnu. Będzie to wyjątkowa możliwość do spotkania się ze specjalistami od brandingu oraz właścicielami marek własnych. W ramach targów odbędą się warsztaty oraz debata, łącząca temat biznesu i designu. Wydarzenie ma przybliżyć jego uczestnikom profesjonalny proces kształtowania marki.

Agnieszka Chylińska wystąpi w Kielcach

Piątek, 20 października 2017

Agnieszka Chylińska rozpoczęła kolejną trasę koncertową w ramach jesienno-zimowej części Forever Child Tour 2017. Wokalistka wystąpi w dziesięciu miastach, w tym również w Kielcach.

Spotkanie z Krystyną Budnicką

Czwartek, 19 października 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie z Krystyną Budnicką ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu.

Musical „Splotka” na zakończenie projektu „Się Staję”

Czwartek, 19 października 2017

Już 25 października o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”, realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury.

Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą

Czwartek, 19 października 2017

W kinie Moskwa zaprezentowany zostanie film dokumentalny przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic”. Po filmie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem.

Spektakl „Imię”

Czwartek, 19 października 2017

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Małgorzata Foremniak) w ich paryskim mieszkaniu.

Barwy Roztocza

Czwartek, 19 października 2017

Od 17 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej prezentowana będzie wystawa malarstwa artystów uczestniczących w XII Międzynarodowym Plenerze Malarstwa na Roztoczu.

Feliks Nowowiejski - portret kompozytora

Czwartek, 19 października 2017

Feliksowi Nowowiejskiemu - kompozytorowi, organiście, dyrygentowi, pedagogowi i organizatorowi życia muzycznego poświęcony będzie koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Klub Gier Planszowych

Czwartek, 19 października 2017

Po długiej przerwie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach wznawia spotkania Klubu Gier Planszowych. XVII edycja spotkania odbędzie się 25 października o godzinie 17.00 w Galerii "Interior" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Shapeles

Czwartek, 19 października 2017

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na koncert zespołu Shapeles.

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Środa, 18 października 2017

Jeszcze do piątku 20. października można zgłaszać się do udziału w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznych Bodzentyn 2017.

„Poezja w piosence – Agnieszka i inni” w Końskich

Środa, 18 października 2017

Można już zgłaszać się do udziału w 9. Koneckim Przeglądzie „Poezja w piosence – Agnieszka i inni”, którego finał odbędzie się 24 listopada o 17.30 w sali kawiarnianej „Egipcjanka”. Eliminacje zaplanowano na 9.listopada, a termin zgłoszeń upływa 3. listopada.

Wystawa fotograficzna „Moja Serbia” Stanko Kostica w WDK

Środa, 18 października 2017

13 listopada br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „Moja Serbia” autorstwa Stanko Kostica. Wystawa fotograficzna serbskiego artysty dostępna będzie dla odwiedzających przez tydzień.

O Kościuszce w PBW

Środa, 18 października 2017

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki zatytułowaną "Wolność to najsłodsze dobro, którego człowiek na ziemi kosztować może".

Szkolenie z zakresu wiedzy folklorystycznej

Środa, 18 października 2017

14 października 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się warsztaty doskonalenia dla kierowników i członków zespołów folklorystycznych z terenu powiatu kieleckiego. Uczestnicy szkolenia mogli wysłuchać wykładu monograficznego Alicji Trukszyn, głównej instruktorki Działu Dziedzictwa WDK, doktorantki UJK, oraz wziąć udział w warsztatach muzycznych przeprowadzonych przez Jerzego Gumułę, głównego instruktora Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, muzyka.

Pałac Biskupów Krakowskich na liście Pomników Historii

Środa, 18 października 2017

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach wraz zespołem katedralnym zostaną wpisane na prestiżową listę Pomników Historii. Wniosek w tej sprawie został pozytywnie zaopiniowany przez Kancelarię Prezydenta RP. Będzie to czwarty obiekt z województwa świętokrzyskiego mający taki status. Obecnie na liście Pomników Historii są: Krzemionki Opatowskie, Święty Krzyż oraz opactwo cystersów w Wąchocku.

Podróż Kierunek Teatr

Środa, 18 października 2017

Rusza jubileuszowa X edycja projektu edukacji teatralnej, realizowanego przez Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach.

"Polski odwrót od Europy, czyli powtórka z historii"

Środa, 18 października 2017

Gościem Salonu Publicystyki Umiarkowanej będzie prof. Roman Kużniar.

Eddie Angel

Środa, 18 października 2017

Eddie Angel - gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Lalka w Belle Epoque

Środa, 18 października 2017

Lalki z kolekcji rodziny Sosenków będą prezentowane od 20 października do 30 listopada 2017 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach.

Lalka jak z bajki

Środa, 18 października 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach 24 października o godzinie 19.00 otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Lalka jak z bajki" autorstwa Mirosławy Truchty-Nowickiej. Artystka od ponad 10 lat zajmuję się lalką-rzeźbą z papieru, tworzy kompozycje przestrzenne, płaskie i obiekty.

„Twój Vincent” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans pierwszego na świecie filmu animowanego wykonanego techniką malarską. Duet Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana, stworzył niepowtarzalne dzieło, które dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych.

„Fantastyczna Kobieta” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na czilijsko-amerykańsko- hiszpańską koprodukcję w reżyserii Sebastiana Lelio. Dramatyczna historia młodej kobiety, która po tym jak trafiła do szpitala ze swoim partnerem, musi stawić czoła nie tylko systemowi służby zdrowia, ale też jego rodzinie.

„Ptaki śpiewają w Kigali” w Kinie Fenomen

Wtorek, 17 października 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans ostatniego wspólnego filmu Joanny Kos- Krauze oraz Krzysztofa Krauze. Film opowiada historie polskiej ornitolog, która będąc w afrykańskiej Rwandzie, staje się świadkiem krwawego konfliktu między plemionami Tutsi i Hutu.

Muzeum Laurensa Hammonda

Wtorek, 17 października 2017

W Kielcach 26 października odbędzie się otwarcie Muzeum Laurensa Hammonda.

Mały Książę

Wtorek, 17 października 2017

Teatr Piasku Tetiany Galitsyn zaprasza na spektakl "Mały Książę", opowiedziany piaskiem, wodą i światłem.

Tłumy na promocji książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

Wtorek, 17 października 2017

W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Anny Błachuckiej „Świętokrzyskie korzeniaki”. Spotkaniu z autorką towarzyszyła wystawa prac Zbigniewa Kubickiego, którego fotografie okrasiły wydawnictwo.

NURT 2017

Wtorek, 17 października 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na przegląd zgłoszonych zostało 180 filmów, co jest absolutnym rekordem. Do pokazów konkursowych zakwalifikowano 41 filmów, które obejrzymy podczas dziewięciu spotkań. NURT odbędzie się w dniach od 21 do 24 listopada w Kieleckim Centrum Kultury.

Świętokrzyski Przegląd Teatrów Wiejskich

Poniedziałek, 16 października 2017

10 grudnia br. o godzinie 9.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 16 października 2017

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”. Zwycięzcą, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, konkursu został Przemysław Sękowski.

The Underground Man

Poniedziałek, 16 października 2017

Zespół, który wystąpi 9 listopada o godzinie 19.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach to polsko-brytyjski projekt czwórki muzykó, mieszkających w Lublini.

U Studni

Poniedziałek, 16 października 2017

W Domu Środowisk Twórczych wystąpi zespół "U Studni". Swój najnowszy program grupa opiera na wierszach Adama Ziemianina - krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego.

123...4

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

NURT 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na...

Wystawa fotograficzna „Moja Serbia” Stanko Kostica w WDK

13 listopada br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż...

Tłumy na promocji książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego...

"Rewanż" ze złotymi medalami

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata...

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Kielczanin nagrodzony

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych...

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 727 283
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności