Piątek, 24 maja 2024 - Joanny, Zdenka, Zuzanny

Aktualności

Otwarcie wystawy pt. "Ignacy Paderewski"

Czwartek, 23 maja 2024

17 czerwca (w poniedziałek) o godz. 13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy pt. "Ignacy Paderewski". To kolejna z cyklu sześciu wystaw przygotowanych przez WDK i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach pod wspólnym tytułem "Ojcowie Niepodległości".

Koncert i wystawa z okazji Dnia Matki

Czwartek, 23 maja 2024

Staszowski Ośrodek Kultury z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprasza na koncert zespołu Jazzpogodni oraz wernisaż wystawy prac Marty Tyfy. Oba wydarzenia odbędą się w piątek, 24 maja.

"Dzień Dziecka jak malowany" – plener malarski i zabawy dla najmłodszych w Oblęgorku

Czwartek, 23 maja 2024

1 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 w parku przy Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się "Dzień Dziecka jak malowany". Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw, twórczych zajęć i plener malarski, podczas którego będą mogli użyć wyobraźni i stworzyć niesamowite dzieła na pamiątkę.

„Niezapomniany Dzień Dziecka” nad zalewem Andrzejówka

Czwartek, 23 maja 2024

W najbliższą niedzielę, 26 maja, nad zalewem Andrzejówka w gminie Chmielnik odbędzie się festyn „Niezapomniany Dzień Dziecka”. Będzie to okazja do uczczenia Dnia Matki, Święta Polskiej Niezapominajki oraz Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy nominowane w plebiscycie "Cuda Polski 2024"

Czwartek, 23 maja 2024

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy (oddział Muzeum Narodowego w Kielcach) zostało nominowane, wspólnie z Porcelanowym Rynkiem w Ćmielowie i sosną kroczącą, rosnącą we wsi Wełecz koło Buska-Zdroju, w plebiscycie "Cuda Polski 2024", organizowanym przez "National Geographic Traveler Poland". To wyjątkowe wyróżnienie dla tych trzech atrakcji z regionu świętokrzyskiego. Głosowanie potrwa do 5 czerwca. Laureatów tegorocznej edycji wydarzenia poznamy 10 czerwca.

„Idę, słuchając życia” – spotkania autorskie z Maciejem Młynarczykiem w Busku-Zdroju

Czwartek, 23 maja 2024

W poniedziałek, 27 maja, w Busku-Zdroju odbędą się dwa spotkania autorskie z Maciejem Młynarczykiem, podróżnikiem, trenerem motywacyjnym i autorem książki „Idę, słuchając życia”. Jedno w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, drugie w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

„Z klasyką przez Polskę” – koncert w Busku-Zdroju

Czwartek, 23 maja 2024

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu utalentowanych muzyków – Wojciecha Niedziółki i Michała Francuza. Artyści zaprezentują utwory Henryka Wieniawskiego, Ludwiga van Beethovena i Pablo de Sarasate.

Wernisaż wystawy Małgorzaty Kopczyńskiej "Argonautka"

Czwartek, 23 maja 2024

27 maja (w poniedziałek) o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy prac Małgorzaty Kopczyńskiej pt. "Argonautka".

Spotkanie autorskie z Vincentem V. Severskim

Czwartek, 23 maja 2024

W najbliższą sobotę w Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie z Vincentem V. Severskim, byłym oficerem polskiego wywiadu i autorem bestsellerowych powieści szpiegowskich.

Wernisaż wystawy „Miedzianka – góra skarbów”

Czwartek, 23 maja 2024

Geopark Świętokrzyski zaprasza miłośników fotografii, przyrody a w szczególności geologii regionu świętokrzyskiego na wernisaż wystawy fotografii pt. „Miedzianka – góra skarbów”. Autorem zdjęć jest Jerzy Maśkiewicz.

I Ogólnopolski Konkurs Artystyczno-Archeologiczny "Szukając w gruncie rzeczy. Edycja komiksowa"

Środa, 22 maja 2024

Zespół Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki" zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10–19 lat do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Artystyczno-Archeologicznym "Szukając w gruncie rzeczy. Edycja komiksowa". Prace konkursowe należy nadsyłać do 2 czerwca.

XXIII Finał Regionalnego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w Tokarni

Środa, 22 maja 2024

W niedzielę, 26 maja, w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się XXIII Finał Regionalnego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepsze produkty regionalne i tradycyjne. Tego samego dnia, w ramach cyklu „Rodzinne niedziele w skansenie”, odbędzie się także spotkanie „Wąpierz w zagrodzie”.

Gra "Sekrety Wzgórza Zamkowego" na Zlocie Legotuberów "Klocki Fest"

Środa, 22 maja 2024

1 czerwca w godz. 10.00–12.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się II Zlot Legotuberów "Klocki Fest". Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników klocków i fanów tworzenia niezwykłych konstrukcji. W czasie wydarzenia – na wspólnym stoisku z Muzeum Zabawy i Zabawek – Wzgórze Zamkowe zaprezentuje grę pt. "Sekrety Wzgórza Zamkowego".

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Środa, 22 maja 2024

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer, pisarką, reportażystką, autorką (m.in.) reportaży "Bukareszt. Kurz i krew" i "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii".

"Co w trawie piszczy?" – nowe warsztaty w Europejskim Centrum Bajki

Środa, 22 maja 2024

Europejskie Centrum Bajki zaprasza na nowe warsztaty pt. "Co w trawie piszczy?". Uczestnicy zajęć będą obserwatorami, poszukiwaczami, a nawet budowniczymi. Poznają podstawowe zagadnienia dotyczące biologii i ekologii owadów, tj. ciekawostki dotyczące zmysłów, wyglądu i życia owadów, które żyją w najbliższym otoczeniu.

Dzień Dziecka w Solcu-Zdroju

Środa, 22 maja 2024

Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju zaprasza na Dzień Dziecka. Spotkanie z tej okazji odbędzie się w piątek, 31 maja. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Spotkanie z Maciejem Młynarczykiem

Środa, 22 maja 2024

Maciej Młynarczyk, autor książki „Idę, słuchając życia”, będzie gościł w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Podczas spotkania opowie o swojej samotnej pieszej wędrówce do Santiago de Compostela, determinacji i przekraczaniu własnych granic.

„Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło”

Środa, 22 maja 2024

W niedzielę, 26 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie wystąpi Adam Snopek. Artysta zaprezentuje program pt. „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło”.

Lista laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 21 maja 2024

W weekend (18 i 19 maja) w Busku-Zdroju odbył się konkurs finałowy 48. Buskich Spotkań z Folklorem. Wzięli w nim udział zwycięzcy przeglądów rejonowych 48. Buskich Spotkań z Folklorem, które odbyły się w Opatowie, Nowym Korczynie, Jędrzejowie i Ciekotach. Rada artystyczna wyłoniła już zwycięskie prezentacje festiwalowe – wiemy, kto wystąpi w koncercie laureatów, 2 czerwca.

Koncert Haliny Benedyk i Marco Antonelli na Dzień Matki

Wtorek, 21 maja 2024

Koneckie Centrum Kultury zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki. Przed publicznością wystąpi polsko-włoski duet – Halina Benedyk i Marco Antonelli.

Sobota w muzeum: spotkanie pt. "Wszystkie matki na herbatki"

Wtorek, 21 maja 2024

25 maja o godz. 11.00, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie "Krzemionki" odbędzie się spotkanie pt. "Wszystkie matki na herbatki". W programie: spotkanie z Arturem Bokłą, współautorem książki "Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów" oraz samodzielne przygotowywanie własnych mieszanek ziołowych herbatek do delektowania się w zaciszu domowym.

Promocja ścieżki geoedukacyjnej Kopalnia Pirytu „Staszic” w Rudkach

Wtorek, 21 maja 2024

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi zaprasza na promocję ścieżki geoedukacyjnej Kopalnia Pirytu „Staszic”. Wydarzenie odbędzie się 22 maja Rudkach. Ścieżka dostarczy wiedzy o geologii, przyrodzie, a także archeologii i dziejach eksploatacji rud żelaza w Rudkach.

XVII Jarmark Świętokrzyski

Wtorek, 21 maja 2024

W niedzielę, 26 maja, na Świętym Krzyżu odbędzie się XVII Jarmark Świętokrzyski. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Tradycja z gór wypływa”.

Koncert finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego "Wszystkie Struny Świata"

Wtorek, 21 maja 2024

25 maja o godz. 14.00 w sali kameralnej Domu Kultury "Zameczek" będzie można zobaczyć i usłyszeć finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego "Wszystkie Struny Świata", organizowanego przez "Zameczek" wraz z Restecki Music Station. Wstęp bezpłatny.

Alicja Majewska wystąpi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wtorek, 21 maja 2024

W najbliższą sobotę w Centrum Tradycji Hutnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpi Alicja Majewska. Koncert będzie wyjątkową okazją do posłuchania na żywo utworów, takich jak „Być kobietą”, „Żyć się chce” i „0,7 zgłoś się” w akompaniamencie kwartetu smyczkowego Warsaw String Quartet.

Wystawa pt. "Kociaki w czerni". Biedronka i Czarny Kot na szczęście w Galerii Echo

Wtorek, 21 maja 2024

W weekend 31 maja i 1 czerwca w Galerii Echo zagoszczą "Biedronka i Czarny Kot". Para bajkowych superbohaterów będzie bawić najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To nie koniec atrakcji z czarnymi futrzakami w rolach głównych. W Galerii Echo trwa bowiem wystawa pt. "Kociaki w czerni", w ramach której prezentowane są artystyczne zdjęcia pięciu czarnych bezdomnych kotów do adopcji.

Wernisaż wystawy fotografii „Huta-Dom-Rodzina” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wtorek, 21 maja 2024

W najbliższy piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy fotografii „Huta-Dom-Rodzina”. Ekspozycja powstała 45 lat temu w ramach ogólnopolskiego cyklu pt. „Rodzina Robotnicza” dokumentującego warunki życia, pracy i wypoczynku rodzin robotniczych.

„The Beatles i nie tylko …” Koncert Miki Urbaniak & Victora Daviesa z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak

Wtorek, 21 maja 2024

„Yesterday”, „Let It Be”, „Hey Jude” – takie utwory będzie można usłyszeć podczas koncertu „The Beatles i nie tylko …”, który odbędzie się w niedzielę w Busku-Zdroju w ramach 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”. Przed publicznością wystąpią Mika Urbaniak i Victor Davies oraz gościnnie Urszula Dudziak.

Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Zdrowia i Muzyki” w Solcu-Zdroju

Wtorek, 21 maja 2024

Nie lada gratka dla miłośników akordeonu. 23 maja w Solcu-Zdroju rozpocznie się XV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej „Harmonia Zdrowia i Muzyki”. W programie znajdą się koncerty, spotkania z artystami oraz warsztaty muzyczne. Festiwal potrwa do 26 maja.

„Historia i teraźniejszość kieleckiego żeglarstwa 1924-2024” – wystawa na Placu Artystów

Poniedziałek, 20 maja 2024

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej „Historia i teraźniejszość kieleckiego żeglarstwa 1924-2024”. Ekspozycję będzie można oglądać na Placu Artystów.

Rekonstrukcja bitwy nad Łośną w Zajączkowie

Poniedziałek, 20 maja 2024

W najbliższą niedzielę w Zajączkowie w gminie Piekoszów będzie można obejrzeć niezwykłe widowisko historyczne pt. „Bohaterowie znad Łośny” upamiętniające bohaterów i wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego. Będzie też piknik historyczny z koncertem patriotycznym i warsztatami dla dzieci.

„Byśmy byli jedno” - widowisko słowno-muzyczne w Sandomierzu

Poniedziałek, 20 maja 2024

24 maja o godz. 18.30 w bazylice katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu będzie można obejrzeć widowisko słowno-muzyczne pt. "Byśmy byli jedno". Na to wydarzenie zaprasza Instytut Pamięci Narodowej.

Tajemniczy artysta gwiazdą kolejnego koncertu z serii "Podsłuchy"

Poniedziałek, 20 maja 2024

25 maja o godz. 20.00 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się kolejny koncert z serii "Podsłuchy". Tym razem – jak zapowiadają organizatorzy – gwiazdą wydarzenia będzie charyzmatyczny wokalista, który wykona zaprosi słuchaczy w muzyczną podróż po ponadczasowych szlagierach.

„Hava Nagila-Radujmy się!” – koncert w Parku Miejskim w Starachowicach

Poniedziałek, 20 maja 2024

W sobotę, 25 maja w Starachowicach odbędzie się koncert „Hava Nagila-Radujmy się!”. Będzie on zwieńczeniem projektu „Muzeum na kółkach”, który Park Kultury realizował po raz drugi we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

„Nasza Basia Kochana”. Koncert w Busku-Zdroju

Poniedziałek, 20 maja 2024

W Busku-Zdroju wystąpi znakomity artysta Jerzy Filar wraz z kultowym zespołem „Nasza Basia Kochana”. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę w ramach 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”.

Koncert Kuby Blokesza „Kaczmarski. 20 lat ciszy”

Poniedziałek, 20 maja 2024

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na koncert „Kaczmarski. 20 lat ciszy” poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Na scenie wystąpi utalentowany piosenkopisarz, gitarzysta i wokalista – Kuba Blokesz.

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

Poniedziałek, 20 maja 2024

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się specjalny, niezapomniany koncert z okazji Dnia Matki. Wstęp bezpłatny.

„Śpiewaj i Tańcz na Ludowo!”

Piątek, 17 maja 2024

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie już 22 czerwca zaprasza wszystkich miłośników kultury ludowej na wyjątkowy konkurs „Śpiewaj i tańcz na ludowo!’’. Podczas konkursu uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się polskich tańców ludowych oraz wziąć udział w warsztatach z plecenia wianków. Imprezie towarzyszyć będzie koncert kapeli góralskiej „Zbóje”, która jest jedną z najbardziej znanych zespołów na Podhalu w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu.

„Fotokompozycje” Ryszarda Horowitza w BWA Kielce

Piątek, 17 maja 2024

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na spotkanie z twórczością Ryszarda Horowitza- legendarnego fotografika, który osobiście zjawi się na wernisażu swojej wystawy „Fotokompozycje” już 25 maja o godzinie 17.00.

Premiera opowiadania Zbigniewa Brzezińskiego „Czasem idzie się przed sobą”

Czwartek, 16 maja 2024

Dziś (16 maja) ma premierę opowiadanie Zbigniewa Brzezińskiego pt. „Czasem idzie się przed sobą”, które można za darmo pobierać ze strony Fundacji Zaczytani.org w formie audiobooka i ebooka. To efekt współpracy z EY, Fundacją JiM i Fundacją Zaczytani.org. Utwór ma charakter dydaktyczny i ma na celu wrócenie uwagi młodych ludzi na osoby neuroróżnorodne.

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

XVII Jarmark Świętokrzyski

W niedzielę, 26 maja, na Świętym Krzyżu odbędzie się XVII Jarmark Świętokrzyski. Hasło...

Koncert z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Maksym Rzemiński, znakomity kielecki pianista, będzie gwiazdą koncertu wieńczącego świętokrzyskie...

Koncert SBB w Kielcach

10 maja 2024 r. legendarna grupa SBB po raz pierwszy wystąpiła w Kielcach, w Wojewódzkim Domu...

Legendarna formacja SBB zagrała w Kielcach

10 maja 2024 r. na zawsze zapisze się w pamięci fanów kultowego zespołu SBB. Tego dnia po raz...

Majówka na zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe rozpoczyna sezon turystyczny. W długi weekend majowy na zwiedzających...

Urodziny Henryka Sienkiewicza. Piknik w Oblęgorku

W niedzielę, 5 maja, przypada 178 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Oblęgorku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 983 146
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności