Środa, 22 stycznia 2020 - Dominiki, Mateusza, Wincentego

Aktualności

Ferie z PIK-iem

Środa, 22 stycznia 2020

Platforma Informacji Kulturalnej zaprasza młodzież szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych na zajęcia podczas ferii zimowych.

Oprowadzanie kuratorskie

Środa, 22 stycznia 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 26 stycznia o godzinie 12.00 do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na oprowadzanie po nowej wystawie czasowej "Panna na Oblęgorku i na frankach Nobla". Spotkanie poprowadzi kuratorka ekspozycji - dr Agnieszka Kowalska-Lasek.

Optyka z przymrużeniem oka

Środa, 22 stycznia 2020

Pierwsza sobota ferii zimowych w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego będzie poświęcona optyce. ECN zaprasza na rodzinne warsztaty „Optyka z przymrużeniem oka” 25 stycznia o godz. 13:00 i 14:00.

Zima na Broadway’u

Środa, 22 stycznia 2020

Trwa karnawał. To dobry moment, aby zimową atmosferę ogrzać… tańcem. 31 stycznia o godzinie 18:00 w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego odbędzie się spotkanie dla pań „Kobiety z energią: Zima na Broadway’u”.

Warsztaty introligatorskie dla dzieci

Środa, 22 stycznia 2020

Instytut Dizajnu organizuje warsztaty introligatorskie dla dzieci i opiekunów, które odbędą się 1 lutego. o godz. 11.00 do czytelni ID. Zajęcia poprowadzi Łukasz Zbieranowski z grupy projektowej "Fajne chłopaki". Warsztaty odbędą się w ramach finisażu wystawy ”Jeden obraz tysiąc słów. Rzecz o okładkach książkowych własnej roboty”.

Rok Romana Witolda Ingardena

Środa, 22 stycznia 2020

Rok 2020 jest Rokiem Romana Witolda Ingardena - polskiego filozofa, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Przystanek Hoollywood” teatru muzycznego IWIA w CKiS w Chęcinach

Środa, 22 stycznia 2020

W niedzielę 9 lutego o godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach wystąpi teatr muzyczny IWIA, który zaprezentuje widowisko z największymi przebojami muzyki filmowej pt. „Przystanek Hoollywood”. W spektaklu występują: Jarosław Bielecki, Andżelika Warzyńska oraz scenarzystka, reżyserka i choreograf w jednym Izabela Witwicka.

11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci

Środa, 22 stycznia 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie już po raz jedenasty zaprasza na ogólnopolski festiwal rysowników. 11. Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci odbędzie się 1 lutego w godzinach od 14.00 do 17.00.

Ambasador Czytelnictwa

Środa, 22 stycznia 2020

"12 ambasadorów w 12 miesięcy' - to kolejna inicjatywa promująca czytelnictwo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

VI Wielki Bój Planszówkowy

Środa, 22 stycznia 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 23 i 24 lutego na VI Wielki Bój Planszówkowy.

Narodowa Perła Gruzji

Środa, 22 stycznia 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Narodowa Perła Gruzji.

Muzyka z czterech stron świata

Środa, 22 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza 1 lutego o godzinie 19.00 na koncert karnawałowy, podczas którego wystąpią soliści operowi Sonori Ensemble.

Raport z Auschwitz

Środa, 22 stycznia 2020

Opowieść o Polakach, którzy alarmowali świat o terrorze w okupowanej Polsce, obozach Zagłady, a w szczególności o KL Auschwitz, będzie tematem kolejnego spotkania w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

„Młody Ahmed” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans francusko-belgijskiego dramatu „Młody Ahmed” stworzonego przez reżyserski duet braci Jean-Pierre’a , oraz Luca Dardenne. Tytułowy bohater to błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

„Nie ma nas w domu” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans dramatu w reżyserii Kena Loacha. Brytyjczyk bierze na warsztat rodzinę oraz jej powolny rozpad wynikający z pogoni za materialnym spełnieniem.

“Obywatel Jones” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu uznanej na całym świecie polskiej reżyserki – Agnieszki Holland. „Obywatel Jones” opowiada historię młodego dziennikarza, który postanawia opisać modernizację Związku Radzieckiego, ale odkrywa brutalną prawdę o stalinowskim reżimie.

„Słodki Koniec Dnia” w Kinie Fenomen

Środa, 22 stycznia 2020

W ramach "Akademii filmowej 50+", Kino Fenomen zaprasza na pokaz „Słodkiego Końca Dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Jest to historia o odwadze, sile słowa oraz skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych zobaczymy Krystynę Jandę oraz Katarzynę Smutniak.

Od Wieniawskiego po „Skrzypka na dachu”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny ,,Świętokrzyski Sztetl’’ zaprasza na koncert dedykowany patronowi muzeum – Majerowi Małemu, ostatniemu żyjącemu Żydowi z Chmielnika, który 7 stycznia 2020 roku skończył 100 lat.

Ferie z Niewidzialną Ręką

Wtorek, 21 stycznia 2020

Instytut Dizajnu zaprasza od 3 do 7 lutego na cykl zajęć pod hasłem ''Ferie z Niewidzialną Ręką" .

Dom z dwiema wieżami

Wtorek, 21 stycznia 2020

W Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu 6 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Maciejem Zarembą Bielawskim, wokół jego nowej książki „Dom z dwiema wieżami”. Rozmowę poprowadzi Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, redaktor naczelny miesięcznika „Charaktery”.

Podwieczorek z gwiazdą

Wtorek, 21 stycznia 2020

Gościem Domu Środowisk Twórczych w Kielcach będzie Tadeusz Drozda.

Filmowe Ferie w Kinie Fenomen: „Młody renifer Alex”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Urzekająca pięknem i majestatem przyrody produkcja, która oczarowała serca widzów, bijąc rekordy oglądalności we Francji i w krajach skandynawskich. „Młody renifer Alex" to przeniesiony na duży ekrany rok z życia lapońskiego renifera – imponujący projekt filmowy, do którego scenariusz napisało życie. Autorem obrazu jest ceniony reżyser przyrodniczych dokumentów, stały współpracownik National Geographic – Guillaume Maidatchevsky. Poprzedzony wieloletnimi przygotowaniami i badaniami „Alex" to familijna opowieść o cudzie narodzin, dorastaniu i matczynej miłości, której ciepło przezwycięży najsurowsze mrozy. W polskiej wersji językowej filmu, w rolę narratora, wcielił się Piotr Adamczyk.

Filmowe ferie w Kinie Fenomen: „Urwis”

Wtorek, 21 stycznia 2020

Porywająca animowana komedia producentów „SHREKA"! Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów. Jeden prawdziwy przyjaciel wart jest więcej niż cała kiełbasa świata! Przebojowa ścieżka dźwiękowa z nowym utworem samego Snoop Dogga!

„Miś Bamse i super miód” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Nadchodzi kolejna przygoda dzielnego Misia i jego przyjaciół! Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”.

Promocja trzeciego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec „Twarze” w WDK

Wtorek, 21 stycznia 2020

12 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wieczór autorski i promocja najnowszego tomiku wierszy Katarzyny Siwiec zatytułowanego „Twarze”. Rok temu, również w WDK, artystka promowała drugi tomik swojej poezji pn. „Cienie”, a w 2018 roku premierową „Grę świateł”.

„Psy 3. W imię zasad” w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Słynne „Psy” oraz „Psy 2. Ostatnia krew” Władysława Pasikowskiego przeszły do historii polskiego kina jako niekwestionowane hity i niedoścignione wzory polskiego kina akcji lat dziewięćdziesiątych. Historia byłego oficera służb bezpieczeństwa zmagającego się z kryminalistami tuż po upadku komuny, skradła serca widzów. Do tego stopnia, że cytaty z filmu na jak z rękawa prawie każdy Polak. Nic więc dziwnego że po 25 latach, Pasikowski postanowił wrócić do historii Franza Maurera. Czy jest to powrót udany? Zapraszamy do Kina Fenomen!

„Proxima” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 21 stycznia 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowe pokazy niemiecko- francuskiej produkcji w gwiazdorskiej obsadzie. Obraz wyreżyserowany przez Alice Winocour, opowiada historię kobiety, która z trudem łączy role matki oraz astronautki poddanej wyczerpującemu treningowi w przygotowaniach do misji.

Zimowy wjazd do huty

Wtorek, 21 stycznia 2020

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, jak co roku podczas ferii zimowych, organizuje cykl zajęć edukacyjnych pod nazwą „Zimowy wjazd do huty”. Tegoroczna edycja warsztatów rozpoczyna się 27 stycznia i trwa do 7 lutego.

Sandomierskie Spotkania z Kulturą

Wtorek, 21 stycznia 2020

"Planeta Kaukaz - między Europą a Azją" - to kolejne spotkanie podróżnicze, na które zapraszają Sandomierskie Centrum Kultury i Niezależna Inicjatywa Kulturalna. gościem będzie podróżnik Michał Jońca.

Czworo do poprawki

Wtorek, 21 stycznia 2020

"Czworo do poprawki" o komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie albo we własnym mężu.

Koncert Karola Radziwonowicza

Wtorek, 21 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy.

Bal karnawałowy dla najmłodszych „Na dworze Królewny Śnieżki” w WDK

Wtorek, 21 stycznia 2020

23 lutego o godzinie 16.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się bal karnawałowy dla najmłodszych pn. „Na dworze Królewny Śnieżki”. Królewski charakter balu zachęca do pojawienia się w najbardziej wymyślnych i kolorowych strojach i kostiumach. Nie lada niespodziankę przewidziano dla opiekunów, którzy podobnie jak najmłodsi przyodzieją bajkowe i filmowe kreacje.

KCK zaprasza na ferie

Wtorek, 21 stycznia 2020

Propozycje Kieleckiego Centrum Kultury na ferie zimowe.

Wieczór baletowy

Wtorek, 21 stycznia 2020

W kieleckiej filharmonii podczas retransmisji z Royal Opera House widzowie obejrzą balet "Coppélia". Prapremiera spektaklu odbyła się w Paryżu 25 maja 1870 roku, polska premiera - 7 grudnia 1882 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie. Libretto, jak to bywa w baletach klasycznych, to opowieść o zakochanych i intrydze zazdrosnej narzeczonej (Swanilda), która fortelem wciela się w postać Coppéli, próbując zjednać sobie uczucie ukochanego (Franz).

Nie tylko tango...

Wtorek, 21 stycznia 2020

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert karnawałowy.

Ferie w MBP

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Od 27 stycznia do 8 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci i młodzieży na zajęcia w ramach akcji "Zima w mieście".

Moje fascynacje

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Miniatura" zaprasza 24 stycznia o godz.17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Kasprzaka "Moje fascynacje".

Znamy wszystkich finalistów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Zakończyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020. W miniony weekend w Skarżysku-Kamiennej i Jędrzejowie soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne walczyły o przepustkę do finałowego koncertu, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 stycznia.

Edyta Geppert wystąpi w BSCK

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Edyta Geppert przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, jej recitale to wyjątkowe spektakle, w których słowo, muzyka i barwa głosu tworzą harmonijną, przejmującą całość. W lutym zaśpiewa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

"Boginie" w PSCK

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

Wystawa ilustracji autorstwa Agaty Zarzyckiej „Boginie” otworzyła cykl wystaw zaplanowanych na 2020 rok w Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury. Wystawa, składająca się z kilku wielkoformatowych ilustracji, jest wyrazem uznania dla folkloru i kultury dawnej polskiej wsi.

123...4

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem 2020

17 stycznia 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert kolęd i pastorałek...

Kiermasz książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach organizuje kiermasz książki nowej i używanej. Dochód ze...

Znamy wszystkich finalistów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2020

Zakończyły się eliminacje rejonowe do XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek -...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

25 lecie Studia Tańca i Stylu "Rewanż"

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach 21 grudnia 2019 roku, odbyła się...

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Koncert Kolęd i Pastorałek z biskupem Marianem Florczykiem w WDK

Retransmisja koncertu kolęd i pastorałek "20 lat z Bożą Dzieciną", który po raz kolejny odbył się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 710 848
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności