Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Biblioteki

W bibliotece UJK o Etiopii

Piątek, 16 lutego 2024

W najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 17.00 w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie podróżnicze z Danutą Rasałą, zatytułowane "Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo", połączone z wernisażem wystawy fotografii pt. "Piękno etiopskich kobiet".

"Marek Hłasko" – wieczór literacko-muzyczny

Piątek, 12 stycznia 2024

26 stycznia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wieczór literacko-muzyczny poświęcony Markowi Hłasce – jednemu z najsłynniejszych polskich powojennych pisarzy, autorowi m.in. błyskotliwych opowiadań ("Ósmy dzień tygodnia"), powieści ("Drugie zabicie psa", "Palcie ryż każdego dnia") oraz głośnej autobiografii "Piękni dwudziestoletni".

Najlepsze Czytelniczki Roku 2023 w MBP w Kielcach

Czwartek, 11 stycznia 2024

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach wybrano Najlepsze Czytelniczki Roku 2023. Zdobywczyniami tytułu, który został przyznany w dwóch kategoriach: do lat 15. i powyżej 15. roku życia, zostały stałe bywalczynie Filii nr 13 i Filii nr 10. Ich nazwiska poznamy w piątek 12 stycznia. Nagrody zostaną wręczone podczas recitalu jazzowego Izabeli Kopeć, zatytułowanego "Do zasłuchania jeden krok", który odbędzie się o godz. 17.30 w Poczytalni Na dVoRcu. Artystce będzie akompaniował Paweł Rej. Wstęp wolny.

Recital jazzowy "Do zasłuchania jeden krok"

Poniedziałek, 8 stycznia 2024

12 stycznia (w piątek) o godzinie 17.30 w Poczytalni na dVoRcu w Kielcach wystąpi Izabela Kopeć – laureatka programu telewizyjnego "Szansa na sukces".

Wieczór chilijski w MBP w Kielcach

Poniedziałek, 27 listopada 2023

W najbliższy wtorek, 28 listopada w filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Okrzei 9 w Kielcach odbędzie się wieczór chilijski. Organizatorzy zapraszają na spotkanie przy smakach i dźwiękach Ameryki Południowej.

Czarny Piątek w MBP w Kielcach

Czwartek, 23 listopada 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach z okazji Black Friday zaprasza czytelników do skorzystania z wyjątkowej okazji – do udziału w akcji "Oddaj bez kary!". 24 listopada we wszystkich filiach nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek i innych materiałów bibliotecznych. Akcja będzie trwała przez cały piątek. Zaległe zbiory można będzie zwracać w godzinach otwarcia bibliotek.

Małgorzata Guz Margo w Poczytalni na dVoRcu

Czwartek, 9 listopada 2023

14 listopada gościem kieleckiej Poczytalni na dVoRcu będzie Małgorzata Guz Margo. Poetka, związana z regionem świętokrzyskim, opowie m.in. o swoim najnowszym tomiku. O oprawę muzyczną spotkania zadbają Yooźwik Maciej i

Justyna Sieradzka w MBP w Kielcach

Wtorek, 7 listopada 2023

W ramach cyklu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach „Biblioteka po sąsiedzku” z czytelnikami spotka się poetka młodego pokolenia, Justyna Sieradzka. Rozmowy o poezji i zapewne wielu innych sprawach, będzie można posłuchać już w piątek, 10 listopada.

Anna Dymna przyjedzie do Piekoszowa

Piątek, 3 listopada 2023

17 listopada znana aktorka teatralna i filmowa oraz działaczka społeczna, Anna Dymna, przyjedzie do Piekoszowa. W Bibliotece Centrum Kultury do odbioru są ostatnie zaproszenia na to wydarzenie.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

Poniedziałek, 30 października 2023

Katarzyna Puzyńska, autorka bestsellerowych kryminałów o Lipowie z wątkiem społeczno-obyczajowym oraz książek literatury faktu o polskich policjantach i pracy w policji, spotka się z kieleckimi czytelnikami 4 listopada o godz. 13.00 do Poczytalni na dVoRcu. Już wkrótce, 7 listopada, ukaże się najnowsza powieść autorki, pt. "Bezgłos".

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

Poniedziałek, 23 października 2023

27 października o godz. 18.00 gościem Poczytalni na dVoRcu będzie Wojciech Tochman – pisarz i reporter, autor non-fiction, założyciel Fundacji ITAKA, Instytutu Reportażu oraz Fundacji Klub Heban.

PODRÓŻE KU KULTURZE. PRZYSTANEK: FREDRO

Poniedziałek, 9 października 2023

W dniach 16–20 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza czytelników na drugą część kulturalnych podróży, którym patronuje Aleksander Fredro, najwybitniejszy komediopisarz i bajkopisarz w historii literatury polskiej. W ramach projektu "Podróże ku kulturze. Przystanek: Fredro" w Poczytalni Na dVoRcu w Kielcach z czytelnikami spotkają się Joanna Kuciel-Frydryszak, Grzegorz Kasdepke i Katarzyna Figura.

Projekt "COOL-turalny Obrazów skrojony dla młodych"

Piątek, 6 października 2023

Instruktorzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie w oparciu o diagnozę lokalną stworzyli projekt pt. "COOL-turalny Obrazów skrojony dla młodych". Dla dzieci i młodzieży mieszkających na tym terenie przygotowano zajęcia uczące współpracy w grupie oraz zabawę taneczną i Festiwal Kolorów. Podsumowaniem projektu był wspólnie wykonany mural.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Czwartek, 5 października 2023

13 października (w piątek) o godz. 18.00 w Poczytalni na dVoRcu w Kielcach z czytelnikami spotka się Andrzej Pilipiuk, pisarz fantasy, publicysta, niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa, autor (m.in.) cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza.

Noc bibliotek w WBP: spotkanie z Wiktorem Niedzickim

Czwartek, 28 września 2023

7 października o godz. 20.00 w ramach Nocy Bibliotek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie z Wiktorem Niedzickim – dziennikarzem, autorem książek i artykułów popularnonaukowych, popularyzatorem fizyki i osiągnięć naukowych.

III Festiwal Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach

Piątek, 25 sierpnia 2023

W dniach 1 – 11 września w Kielcach odbędzie się "Pociąg do literatury". III Festiwal Herlinga-Grudzińskiego. W tym czasie w mieście odbędzie się szereg spotkań autorskich, warsztatów, spektakli, spacerów tematycznych. Na miłośników literatury i poszukiwaczy perełek wydawniczych czekają targi książki. Poznamy również zwycięzców dwóch konkursów literackich.

III Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Piątek, 14 lipca 2023

Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zapraszają do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 lipca. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.

II Ogólnopolski Konkurs Literacki na Felieton O BRZYTWĘ PILCHA

Wtorek, 4 lipca 2023

Organizatorzy festiwalu literackiego "Pociąg do literatury. III Festiwal Herlinga-Grudzińskiego" rozpoczęli nabór prac do II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na Felieton „O Brzytwę Pilcha”. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda – 5 tysięcy złotych i możliwość opublikowania felietonu na łamach Tygodnika "Polityka".

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Walczakiem

Wtorek, 23 maja 2023

26 maja o godz. 17.00 w Poczytalni na dVoRcu z kieleckimi czytelnikami spotka się Grzegorz Walczak, autor książki "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu".

Spotkanie autorskie z Vladanem Stamenkoviciem

Czwartek, 11 maja 2023

16 maja (we wtorek) o godz. 11.00 w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach w ramach cyklu "Biblioteka po sąsiedzku" z kieleckimi czytelnikami spotka się serbski pisarz Vladan Stamenković.

123...4

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 551 775
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności