Piątek, 14 czerwca 2024 - Bazylego, Elizy, Justyny

Biblioteki

Konkurs "Herlingowa rolka"

Piątek, 7 czerwca 2024

W dn. 6–22 września kielczan czeka prawdziwa literacka uczta – "Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga - Grudzińskiego". Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają internautów do udziału w bardzo ciekawym konkursie. Proszą o samodzielne nagranie i zmontowanie rolki (reels) przeznaczonej do publikacji w wybranych mediach społecznościowych, zachęcającej do udziału w festiwalu. Autorskie rolki można nadsyłać do 30 czerwca.

Spotkanie autorskie z regionalistą dr. Cezarym Jastrzębskim

Poniedziałek, 27 maja 2024

13 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Cezarym Jastrzębskim – pracownikiem Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku UJK, regionalistą, krajoznawcą i promotorem najpiękniejszych i najciekawszych zakątków regionu świętokrzyskiego.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

Środa, 22 maja 2024

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer, pisarką, reportażystką, autorką (m.in.) reportaży "Bukareszt. Kurz i krew" i "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii".

Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

Czwartek, 9 maja 2024

14 maja o godz. 17.30 MBP im. Jerzego Pilcha zaprasza kieleckich czytelników do Poczytalni Na dVoRcu na spotkanie z pisarką i scenarzystką Izabellą Frączyk. Tego dnia będzie miała miejsce ogólnopolska premiera jej najnowszej książki pt. "Plan doskonały". Spotkanie z autorką poprowadzi Aleksandra Kępińska.

Spotkanie z Ewą Błaszczyk

Czwartek, 2 maja 2024

9 maja o godz. 17.30 w Poczytalni Na dVoRcu z kielczanami spotka się Ewa Błaszczyk – aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, współzałożycielka fundacji "Akogo?" działającej na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych. Rozmowę z artystką poprowadzi Ryszard Koziej z Radia Kielce.

Tydzień Bibliotek w MBP: spotkanie autorskie z Agnieszką Kosińską

Wtorek, 30 kwietnia 2024

Agnieszka Kosińska – pisarka, edytorka, bibliografka, osobista sekretarz i współpracowniczka Czesława Miłosza w latach 1996–2004, kustosz mieszkania i archiwum poety będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z okazji 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Na spotkanie z autorką organizatorzy zapraszają 10 maja o godz. 17.30 do Poczytalni Na dVoRcu.

Tydzień Bibliotek 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Piątek, 26 kwietnia 2024

"Biblioteka – miejsce na czasie" – to hasło tegorocznego, 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który będzie świętowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach w dn. 8–15 maja.

WBP zaprasza na spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem

Piątek, 26 kwietnia 2024

9 maja o godz. 18.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z kielczanami spotka się Tomasz Raczek, znany krytyk filmowy, publicysta, autor książek i programów telewizyjnych.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Gunią

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

24 kwietnia (w środę) o godz. 17.30 w Poczytalni na dVoRcu z kieleckimi czytelnikami spotka się Wojciech Gunia – jeden z najoryginalniejszych współczesnych twórców fantastyki w Polsce oraz specjalista od literatury grozy.

Spotkanie z Katarzyną Nosowską

Czwartek, 21 marca 2024

10 kwietnia o godz. 17.30 w Poczytalni na dVoRcu z kieleckimi czytelnikami i fanami spotka się Katarzyna Nosowska – autorka tekstów piosenek, kompozytorka, autorka książek, felietonistka i prezenterka radiowa. Artystka przez wiele lat występowała z zespołem Hey, a po odejściu z niego z sukcesem kontynuuje karierę jako solistka. Podczas spotkania z kieleckimi czytelnikami opowie o najnowszej książce pt. "Nie mylić z miłością".

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach nominowana w Plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce"

Piątek, 1 marca 2024

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach została nominowana w plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce". To najnowsza inicjatywa serwisu Granice.pl, która skierowana jest do bibliotek z całej Polski. Głosować można do 21 czerwca na stronie www.granice.pl/biblioteki.

W bibliotece UJK o Etiopii

Piątek, 16 lutego 2024

W najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 17.00 w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie podróżnicze z Danutą Rasałą, zatytułowane "Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo", połączone z wernisażem wystawy fotografii pt. "Piękno etiopskich kobiet".

"Marek Hłasko" – wieczór literacko-muzyczny

Piątek, 12 stycznia 2024

26 stycznia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wieczór literacko-muzyczny poświęcony Markowi Hłasce – jednemu z najsłynniejszych polskich powojennych pisarzy, autorowi m.in. błyskotliwych opowiadań ("Ósmy dzień tygodnia"), powieści ("Drugie zabicie psa", "Palcie ryż każdego dnia") oraz głośnej autobiografii "Piękni dwudziestoletni".

Najlepsze Czytelniczki Roku 2023 w MBP w Kielcach

Czwartek, 11 stycznia 2024

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach wybrano Najlepsze Czytelniczki Roku 2023. Zdobywczyniami tytułu, który został przyznany w dwóch kategoriach: do lat 15. i powyżej 15. roku życia, zostały stałe bywalczynie Filii nr 13 i Filii nr 10. Ich nazwiska poznamy w piątek 12 stycznia. Nagrody zostaną wręczone podczas recitalu jazzowego Izabeli Kopeć, zatytułowanego "Do zasłuchania jeden krok", który odbędzie się o godz. 17.30 w Poczytalni Na dVoRcu. Artystce będzie akompaniował Paweł Rej. Wstęp wolny.

Recital jazzowy "Do zasłuchania jeden krok"

Poniedziałek, 8 stycznia 2024

12 stycznia (w piątek) o godzinie 17.30 w Poczytalni na dVoRcu w Kielcach wystąpi Izabela Kopeć – laureatka programu telewizyjnego "Szansa na sukces".

Wieczór chilijski w MBP w Kielcach

Poniedziałek, 27 listopada 2023

W najbliższy wtorek, 28 listopada w filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Okrzei 9 w Kielcach odbędzie się wieczór chilijski. Organizatorzy zapraszają na spotkanie przy smakach i dźwiękach Ameryki Południowej.

Czarny Piątek w MBP w Kielcach

Czwartek, 23 listopada 2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach z okazji Black Friday zaprasza czytelników do skorzystania z wyjątkowej okazji – do udziału w akcji "Oddaj bez kary!". 24 listopada we wszystkich filiach nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek i innych materiałów bibliotecznych. Akcja będzie trwała przez cały piątek. Zaległe zbiory można będzie zwracać w godzinach otwarcia bibliotek.

Małgorzata Guz Margo w Poczytalni na dVoRcu

Czwartek, 9 listopada 2023

14 listopada gościem kieleckiej Poczytalni na dVoRcu będzie Małgorzata Guz Margo. Poetka, związana z regionem świętokrzyskim, opowie m.in. o swoim najnowszym tomiku. O oprawę muzyczną spotkania zadbają Yooźwik Maciej i

Justyna Sieradzka w MBP w Kielcach

Wtorek, 7 listopada 2023

W ramach cyklu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach „Biblioteka po sąsiedzku” z czytelnikami spotka się poetka młodego pokolenia, Justyna Sieradzka. Rozmowy o poezji i zapewne wielu innych sprawach, będzie można posłuchać już w piątek, 10 listopada.

Anna Dymna przyjedzie do Piekoszowa

Piątek, 3 listopada 2023

17 listopada znana aktorka teatralna i filmowa oraz działaczka społeczna, Anna Dymna, przyjedzie do Piekoszowa. W Bibliotece Centrum Kultury do odbioru są ostatnie zaproszenia na to wydarzenie.

Kowalanka jestem… Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Obrzędowego „Kowalanki”

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki” świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. To...

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki...

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o...

WDK zaprasza na czerwcową giełdę kolekcjonerską

8 czerwca w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się giełda...

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.):...

XVI Festiwal Wędrowania w Górach Świętokrzyskich

1 czerwca rozpoczyna się XVI Festiwal Wędrowania. Jak co roku organizatorzy zapraszają gości z...

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 62 390 320
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności