Wtorek, 7 marca 2017
Tylko do 10 marca 2017 roku trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej estradzie folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał wydarzenia odbędzie się 18 marca o godzinie 9.00 w Sali widowiskowej WDK.
Piątek, 16 marca 2018
W sobotę, 17 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbędzie się „Dziecięca Estrada Folkloru”. Impreza skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.
Poniedziałek, 30 listopada 2020
Na tegorocznym Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej dwa zespoły z naszego regionu zostały wyróżnione: nagrodę ministerialną otrzymały „Jaworzanki”, a „Wzdolskie Kołowrotki ” z gminy Bodzentyn - nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego.
Czwartek, 9 lipca 2015
Zespół Śpiewaczy „Kopcowianki” z Woli Kopcowej świętuje w tym roki jubileusz 25-lecia istnienia. Zespół powstał na bazie Koła Gospodyń Wiejskich działającego od 1966 roku. Pierwszą przewodniczącą koła była Józefa Kowalik.
Wtorek, 14 lipca 2020
Już w najbliższy weekend rozpoczną się pierwsze przesłuchania do 44. Buskich Spotkań z Folklorem. Impreza, która od lat gromadzi zarówno zespoły ludowe, jak i spragnioną folkloru publiczność w tym roku, z powodu koronawirusa, odbywa się w zupełnie innym terminie.
Wtorek, 29 września 2015
Początki Zespołu Śpiewaczego „Kunowianie” wiążą się z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich, które powstało w Kunowie w 1965 roku. Grupę tworzą ludzie, którzy kochają folklor.
Środa, 23 listopada 2016
Chór „Masłowianie” obchodzi 95-lecie działalności artystycznej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się w niedzielę 27 listopada o godz. 12.00 mszą świętą w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie. Po mszy odbędzie się jubileuszowy koncert chóru. „Masłowianie” to najstarszy chór ze wszystkich działających w gminie, powstał już w 1921 r. z inicjatywy kreatora kultury – Jana Pieniążka. Chór Włościański – wtedy tak zwany – prężnie działał, aż do wybuchu II wojny światowej. Był wspierany przez proboszcza ks. Józefa Marszałka i prowadzony przez: Jana Pieniążka, Antoniego Draba, Józefa Wojtynę. Tradycja i umiłowanie śpiewu spowodowały, że chór reaktywowano po 1945 r., a praca artystyczno-społeczna Jana Pieniążka przyniosła wiele sukcesów. Następne dziesięciolecia funkcjonowania chóru „Masłowianie” – pod opieką Zygmunta Służewskiego – dały efekty w postaci laurów na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Obecnie opiekunem jest Michał Kopeć, a zespół liczy 37 członków.
Środa, 16 grudnia 2020
Zespół śpiewaczy Brzezinianki działający w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach nagrał teledysk pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”. Nagranie powstało w pomieszczeniach dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach.
Poniedziałek, 11 maja 2009
"Chmielnickie Mażoretki” to uczennice Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Grupa powstała w roku 2007.
Sobota, 5 kwietnia 2008
Chór "Melodia" z Jędrzejowa Związku Nauczycielstwa Polskiego powstał w 1952 roku jako zespół skupiający nauczycieli, pracowników oświaty oraz miłośników śpiewu z innych zawodów.