Piątek, 24 maja 2024 - Joanny, Zdenka, Zuzanny

Fundacje kultury

Ruszył nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

Wtorek, 23 kwietnia 2024

23 kwietnia w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęto przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Jest to już piąta edycja nagrody za działalność muzealną.

"Postępność, czyli postęp w dostępności" – konferencja w w Centrum Geoedukacji "Geonatura"

Piątek, 5 kwietnia 2024

8 kwietnia w Centrum Geoedukacji "Geonatura" Kielce odbędzie się konferencja pt. "Postępność", której tematem będzie postęp dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

W WDK odbędzie się spotkanie informacyjne dot. tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025

Czwartek, 28 marca 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, operator regionalny w programie Bardzo Młoda Kultura 2023–2025, zaprasza osoby działające w stowarzyszeniach, animatorów kultury i inne osoby pracujące z młodzieżą na spotkanie informacyjne dotyczące inicjatyw partnerstw lokalnych w 2024 r., w ramach których można uzyskać dofinansowanie na realizację projektów, w których młodzież jest aktywnym pomysłodawcą i współtwórcą. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2024 r. o godz. 10.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

KCK zaprasza na musical "Łaszczyńscy w służbie ludzkości"

Poniedziałek, 26 lutego 2024

24 marca o godz. 18.00 i 25 marca o godz. 10.00 (spektakl szkolny) w Kieleckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć musical pt. "Łaszczyńscy w służbie ludzkości".

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Piątek, 23 lutego 2024

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i klasycznych z całej Polski grających jazz, blues, fingerstyle, flamenco lub muzykę klasyczną do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym "Wszystkie Struny Świata", który odbędzie się 25 maja. Tego dnia uczestnicy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności w wielkim finale konkursu na Zameczkowej scenie przed profesjonalnym jury oraz przed publicznością. Wielki finał zostanie poprzedzony eliminacjami on-line.

UNIVERSUM – wernisaż wystawy prac Zbigniewa Miernika

Wtorek, 20 lutego 2024

24 lutego (w sobotę) o godz. 17.00 w Bristol ART & Medical Spa w Busku-Zdroju zostanie otwarta wystawa prac Zbigniewa Miernika pt. "UNIVERSUM". Goście wernisażu będą mieli okazję porozmawiać z artystą na temat jego awangardowych dzieł.

Pokaz filmów dokumentalno-fabularnych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Poniedziałek, 19 lutego 2024

3 marca (w niedzielę) o godz. 15.30 z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kinie Moskwa w Kielcach zostaną wyświetlone filmy "Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa", "Tarzan – ułan z Zawichostu" i "Miłość w czasach Wyklętych".

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

Poniedziałek, 19 lutego 2024

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Otwarcie wystawy "Szydłów – polskie Carcassonne 2023"

Poniedziałek, 20 listopada 2023

17 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach otwarta została wystawa poplenerowa pt. "Szydłów – polskie Carcassonne". Szydłów – polska stolica śliwki – jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów z całej Polski i z zagranicy, którzy co roku zjeżdżają do niego, by w swoich pracach uchwycić piękno tego regionu i owocu, który napędza lokalną gospodarkę.

BMK 2023 | Warsztaty językowe zorg. w ramach projektu "[...] Między socjolektem młodzieży a językiem seniorów"

Niedziela, 5 listopada 2023

"Na talerzu i w słowniku. Między socjolektem młodzieży a językiem seniorów" to projekt realizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łopusznie w partnerstwie ze Związkiem Kół Gospodyn Wiejskich Powiatu Kieleckiego, Radą Seniorów Powiatu Kieleckiego, Stowarzyszeniem "Skała" i Fundacją Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich "Spectrum". W ramach tego projektu przy współpracy Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie odbyły się warsztaty językowe, w których wzięli udział uczniowie i seniorzy.

BMK 2023 | Spotkanie organizacyjno-integracyjne dotyczące projektu "Pokonaj siebie!"

Środa, 9 sierpnia 2023

Fundacja "Artis Modo" to jeden z tegorocznych beneficjentów projektu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025. Świętokrzyskie. W piątek 11 sierpnia o godz. 18.00 zaprasza młodzież w wieku 13–25 lat do siedziby KGW w Brzezinach na spotkanie organizacyjno-integracyjne dotyczące projektu "Pokonaj siebie!".

XIV Dookoła Wody Festiwal

Piątek, 14 lipca 2023

W dniach 14 – 16 lipca w Sandomierzu, Koprzywnicy i Samborcu odbędzie się XIV Dookoła Wody Festiwal.

Warsztaty dla dzieci pt. TWÓRCZOŚCIĄ W ŁEB, ALE Z ODROBINĄ KULTURY

Środa, 28 czerwca 2023

29 czerwca w godz. 14.30–15.30 podczas II Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO w Targach Kielce odbędą się warsztaty dla dzieci z muzyki improwizowanej oparte na twórczości Bogusława Schaeffera, zatytułowane "Twórczością w łeb, ale z odrobiną kultury".

Premiera muzyczna – TRADYCYJNE PIEŚNI POGRZEBOWE Z KIELECCZYZNY

Środa, 1 marca 2023

Krakowska Fundacja "Korzenie" wydała płytę pt. "Tradycyjne pieśni pogrzebowe z Kielecczyzny". To piąte wydawnictwo promujące dziedzictwo muzyczne regionu Gór Świętokrzyskich.

Spektakl BAJKI NA WALIZKACH dla dzieci z Ukrainy

Wtorek, 20 grudnia 2022

28 grudnia o godzinie 17.00 Fundacja Studio TM Doroty i Artura Anyżów wspólnie z Galerią Echo w Kielcach zapraszają dzieci ukraińskie na spektakl pt. “Bajki na walizkach”.

Gala podsumowująca X Dyktando Niepodległościowe PO POLSKU O HISTORII

Czwartek, 17 listopada 2022

17 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się gala podsumowująca X Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".

Konkurs RECYCLING NA MIARĘ. ROMANTYCZNA TRADYCJA

Wtorek, 8 listopada 2022

Wystartował konkurs "Recycling na miarę. Romantyczna tradycja" przygotowany z myślą o uczniach klas V–VIII szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować i wykonać prace plastyczne związane z twórczością autorów epoki romantyzmu. Warunkiem konkursu jest, by zgłoszone prace były wykonane z odpadów: tekstylnych, plastikowych i papierowych pochodzących z gospodarstw domowych uczniów.

Radio Kielce zaprasza na koncerty z serii CHOPINOWSKIE INSPIRACJE

Środa, 13 lipca 2022

Radio Kielce rozpoczyna cykl letnich koncertów "Chopinowskie inspiracje" w ogrodzie włoskim Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Wystąpią utalentowani młodzi pianiści oraz sławy światowej sceny muzycznej.

Trwa nabór zgłoszeń do II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej

Czwartek, 28 kwietnia 2022

Fundacja Studio TM oraz Gmina i Miasto Chęciny zapraszają na II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Tegoroczną edycję tej imprezy zadedykowano Wiesławowi Michnikowskiemu.

25. edycja konkursu o tytuł "Dobroczyńcy Roku"

Czwartek, 20 stycznia 2022

Do 10 lutego można zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku”. Spośród zgłoszeń Kapituła wybierze laureatów i przyzna nagrody m.in. za partnerską współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariat pracowniczy, działania na rzecz zdrowia, różnorodności, ochrony środowiska czy lokalnych społeczności. Gala finałowa konkursu odbędzie się w czerwcu.

1...2

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

XVII Jarmark Świętokrzyski

W niedzielę, 26 maja, na Świętym Krzyżu odbędzie się XVII Jarmark Świętokrzyski. Hasło...

Koncert z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Maksym Rzemiński, znakomity kielecki pianista, będzie gwiazdą koncertu wieńczącego świętokrzyskie...

Koncert SBB w Kielcach

10 maja 2024 r. legendarna grupa SBB po raz pierwszy wystąpiła w Kielcach, w Wojewódzkim Domu...

Legendarna formacja SBB zagrała w Kielcach

10 maja 2024 r. na zawsze zapisze się w pamięci fanów kultowego zespołu SBB. Tego dnia po raz...

Majówka na zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe rozpoczyna sezon turystyczny. W długi weekend majowy na zwiedzających...

Urodziny Henryka Sienkiewicza. Piknik w Oblęgorku

W niedzielę, 5 maja, przypada 178 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Oblęgorku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 983 367
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności