Sobota, 28 listopada 2020 - Jakuba, Stefana, Romy

Aktualności

Konkurs "Solidarność to ludzie"

Poniedziałek, 2 listopada 2020

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą audycję o tematyce historycznej.

Nowa muzyka polska – koncerty na solistów i orkiestrę

Piątek, 30 października 2020

W ramach programu MKiDN „Kultura w sieci” Filharmonia Świętokrzyska dokonała nagrań audiowizualnych utworów polskich kompozytorów, które w ostatnich latach zamówiła bądź wykonała premierowo. Zadanie nosi nazwę „Nowa muzyka polska – koncerty na solistów i orkiestrę”.

Konkurs dla młodzieży

Piątek, 30 października 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach ogłasza konkurs dla młodzieży.

Mobilna Biblioteka dla Seniorów 65+.

Piątek, 30 października 2020

Dom Kultury w Ćmielowie uruchomił Mobilną Bibliotekę dla Seniorów 65+. Wystarczy zadzwonić pod nr 15 861 21 08, a wybrane książki zostaną dostarczone pod wskazany adres od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 14.00.

Kolejna impreza artystyczna odwołana.

Piątek, 30 października 2020

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 i ograniczeniami dotyczącymi ilości miejsc na widowni, Organ Jazz Festiwal 35' Hammond Meeting zostaje przeniesiony na inny termin.

Drugi film o Sandomierzu

Piątek, 30 października 2020

W ramach projektu „Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii” powstał drugi, uzupełniający film promocyjny, ukazujący szerszy aspekt Sandomierza jako Pomnika Historii. Przedstawia bogactwo zabytkowej tkanki miasta oraz przepiękne sandomierskie krajobrazy.

„Ballada o Janku Wiśniewskim”-konkurs

Piątek, 30 października 2020

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej ogłasza konkurs dla młodzieży na wykonanie nagrania „Ballady o Janku Wiśniewskim”. Rozstrzygnięcie zapadnie 17 grudnia, w 50. rocznicę śmierci 18 - letniego uczestnika grudniowych protestów w Gdyni w 1970 r.

"I tylko pamięć została..."

Piątek, 30 października 2020

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie poświęconym tematyce zbrodni katyńskiej.

Nabór do programów dotacyjnych MKiDN

Czwartek, 29 października 2020

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do programów dotacyjnych na 2021 rok. Nabory potrwają do 30 listopada.

Inauguracja roku kulturalnego w Starachowicach

Czwartek, 29 października 2020

Inaczej niż zwykle, kameralnie, z zachowaniem szczególnej ostrożności, odbyła się inauguracja nowego roku kulturalnego w Starachowicach, połączona z wręczeniem nagród prezydenta w dziedzinie kultury.

Zwycięski projekt ''Sąsiedzka tablica wsparcia"

Czwartek, 29 października 2020

"Sąsiedzka tablica wsparcia'' - projekt autorstwa Julii Piwowarskiej zdobył główną nagrodę w konkursie ''Przestrzeń publiczna w czasach zarazy''. Pomysłodawcą konkursu był Instytut Dizajnu, a partnerami Europejskie Centrum Solidarności, Zamek Cieszyn & magazyn autoportret.

Koncert House of Death przeniesiony

Czwartek, 29 października 2020

Sandomierskie Centrum Kultury informuje, że planowany na 20 listopada koncert zespołu House of Death, zostaje przeniesiony na 26 marca 2021 r.

Wystawa malarstwa K. CZERNEK

Czwartek, 29 października 2020

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu otwarta zostanie wystawa malarstwa Kariny Czernek. Wernisaż odbędzie się w piątek 30 października o godz. 17.00 z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Kolejny duży festiwal odwołany

Czwartek, 29 października 2020

Zaplanowany na najbliższy piątek 30 października - III Katowice Music Colours Festival zostaje przesunięty na inny termin.

Nie żyje Hubert GUZA

Czwartek, 29 października 2020

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy jak obuchem uderzyła w nas wiadomość o śmierci naszego Kolegi, współpracownika, doskonałego fachowca…

Zajęcia edukacyjne

Czwartek, 29 października 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” rozpoczyna razem z Okręgiem Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach działania edukacyjne, mające na celu kształtowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych. Będą to warsztaty, podczas których zostaną wykorzystane narzędzia teatralne oraz najnowsze technologie multimedialne.

Otwarcie "Kubusiowego ula"

Czwartek, 29 października 2020

Dziś odbyło się uroczyste otwarcie online "Kubusiowego ula" z pszczołami, który stanął na dachu kamienicy przy ul. Sienkiewicza 76 w Kielcach.

Kielce – miasto zwykłych bohaterów

Czwartek, 29 października 2020

Teatr im. Stefana Żeromskiego przygotowuje nagranie, w którym aktorzy zaprezentują fragmenty pamiętnika kielczanina Jana Kinastowskiego. Z jego wspomnień wyłania się nietypowy obraz wojny malowany oczami nastoletniego chłopca.

Wystawa prac Romana Gruszeckiego

Środa, 28 października 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej na wystawie "Dźwięk i kolor" prezentowane są prace Romana Gruszeckiego.

Spotkania ze sztuką znów on-line

Środa, 28 października 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim powraca do Internetu ze swoimi cyklicznymi spotkaniami ze sztuką i zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe w każdy czwartek o 16.00 na spotkania, które odbywać się będą za pośrednictwem programu Zoom.

"Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii”

Środa, 28 października 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu w bieżącym roku realizuje międzynarodowy projekt „Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii”, który promuje Zamek Królewski w Sandomierzu w kilku instytucjach kultury działających na Słowacji. Projekt w swojej narracji zawiera także opisy przepięknych krajobrazów oraz informacje o innych zabytkowych obiektach miasta.

Wernisaż wystawy "Świątki Ponidzia"

Środa, 28 października 2020

W Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbył się wernisaż wystawy „Świątki Ponidzia”.

„Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach”

Środa, 28 października 2020

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach ze swoim projektem pt. „Z duchem techniki. Cyfrowa kronika Huty w Starachowicach” znalazło się na liście beneficjentów programu „Kultura w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajęcia taneczne

Środa, 28 października 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach organizuje zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Anna Syska.

Filmowe Chęciny

Środa, 28 października 2020

Corocznie 27 października odbywa się - zatwierdzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) - Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego. Z tej okazji Zamek Królewski w Chęcinach chciałby włączyć się w obchody tego święta, ponieważ zarówno średniowieczna warownia, jak i miasto Chęciny, wielokrotnie były miejscem plenerów filmowych i serialowych. Jest to świadectwo niesamowitej atrakcyjności jak i potencjału, jakim dysponuje ten obszar i który nierzadko stanowi tło dla dzieł dużego i małego ekranu.

11. Imielin Blues Festival nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Środa, 28 października 2020

Ze względu na obecny stan pandemii w kraju, 11. Imielin Blues Festival odbędzie się w innym terminie, najprawdopodobniej w grudniu br.

Zawieszone spektakle

Środa, 28 października 2020

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach zawiesza prezentację spektakli do 7 listopada 2020 roku.

Co było pierwsze - lalka czy miś?

Wtorek, 27 października 2020

Ze źródeł można wywnioskować, że dłuższą historią mogą poszczycić się grzechotki i lalki.

Geo-grafika

Wtorek, 27 października 2020

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na retrospektywną wystawę twórczości pt. "Teresa Anna Ślusarek - Geo-grafika". Wystawę można oglądać w Galerii Uniwersyteckiej Biblioteki UJK. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada 2020 roku.

Spacer po skansenie

Wtorek, 27 października 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wirtualny spacer po Parku Etnograficznym w Tokarni.

Wirtualna wystawa ,,Dziedzictwo Romów..."

Poniedziałek, 26 października 2020

Dostępna jest już wirtualna wystawa pt. ,,Dziedzictwo Romów - ze zbiorów prywatnych Pawła Lechowskiego”, którą właśnie opublikowano na stronie Fundacji Przestrzenie Dziedzictwa https://www.fundacjapd.pl/116a

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”

Poniedziałek, 26 października 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na nową miniwystawę „Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...”. Odwiedź muzeum i wyrusz w podróż w czasie i przestrzeni. Na ekspozycji zaprezentowane zostały zabawki kosmiczne ze zbiorów MZiZ. Wśród nich "planetochod" (lata 70/80. XX w.), rakieta Cosmos - 189 (lata 60. XX w.), wahadłowiec „Columbia” (lata 80. XX w.), łazik wykonany przez Pana Zaradnego (2020 r.) i inne.

Prace Waldemara Musika

Poniedziałek, 26 października 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do galerii „Zielona” w Busku-Zdroju na wystawę rzeźb autorstwa Waldemara Musika.

Przyroda i rekreacja w obiektywie

Poniedziałek, 26 października 2020

Geopark Kielce i Geopark Świętokrzyski zapraszają do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Kielce naturalne, czyli przyroda i rekreacja w obiektywie".

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Poniedziałek, 26 października 2020

Zakończyły się prace budowlane w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. We wnętrzach obiektu trwają zaawansowane prace nad przygotowaniem ekspozycji stałej. Zajmie ona powierzchnię około 1,7 tys. m kw. Dodatkowo - 295 m kw. przeznaczonych zostanie na ekspozycje czasowe.

Konkurs „EKO OZDOBA CHOINKOWA”.

Piątek, 23 października 2020

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Art-Recycling „EKO OZDOBA CHOINKOWA”.

Wystawa „Ne'edár/ נֶעְדַּר /Nieobecni – z dziejów społeczności żydowskiej w Sandomierzu”

Czwartek, 22 października 2020

Na Zamku Królewskim w Sandomierzu otwarta zostanie w piątek 23 października wystawa „Ne'edár/ נֶעְדַּר /Nieobecni – z dziejów społeczności żydowskiej w Sandomierzu”. Początek wernisażu o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Artyści apelują: Ratujcie polską kulturę!

Czwartek, 22 października 2020

Znani twórcy zaapelowali do polskich władz o przyjęcie kompleksowych rozwiązań wspierających polską kulturę bez obciążania budżetu. Mają one zapobiec zapaści polskiej branży artystycznej. Realizacja proponowanych przez artystów postulatów jest szczególnie ważna teraz, w czasie pandemii, gdy wielu z nich nadal nie ma możliwości zarobkowania.

„100 100-latków na 100-lecie”

Środa, 21 października 2020

Ośrodek Pamięci i Przyszłości z Wrocławia wyprodukował film opowiadający o etapach tworzenia publikacji, która wieńczy niezwykły projekt „100 100-latków na 100-lecie”.

Konkurs na logo

Środa, 21 października 2020

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy z Kancelarią Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego, organizuje Konkurs na logo Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Nowy mieszkaniec Kielc - Zdworzec

Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka"

Hufiec ZHP Kielce zaprasza XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka" 2020, który odbędzie się online.

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 169 566
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności