Prawie 100 panoram zabytkowych obiektów Parku Etnograficznego, ponad 3 tys. fotografii mistrzów Kieleckiej Szkoły Krajobrazu - Pawła Pierścińskiego i Janusza Buczkowskiego, kilkanaście filmików „Skansen w minutę”, trzy godziny audycji Piotra Gana poświęconych ludowej muzyce i obrzędowości oraz tyle samo czasu wypełnionego spotkaniami z Bronisławem Opałką w audycjach „Radio Pigwa” – te elementy stworzyły unikatowy wirtualny spacer zrealizowany przez Muzeum Wsi Kieleckiej w ramach ministerialnego programu „Kultura w Sieci”, pod nazwą „Zapomniana wieś. Park Etnograficzny w Tokarni wirtualnie”. Wirtualny spacer jest dostępny w dwóch wersjach językowych : polskiej i angielskiej.
Projekt uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w wysokości 75 tys. zł. Zawiera materiały prezentujące dziedzictwo niematerialne kieleckiej wsi, które przez minione lata MWK pozyskiwało w ramach wielu innych projektów. „Zapomniana wieś...” jest piękną, multimedialną podróżą, dla wielu odwiedzających wspomnieniem dzieciństwa. Projekt będzie dostępny i promowany także na stronie Narodowego Centrum Kultury.
Spacer jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Wsi Kieleckiej: www.mwk.com.pl w zakładce Wirtualny Spacer: https://mwk.com.pl/spacer/
(źródło: MWK)Projekt uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w wysokości 75 tys. zł. Zawiera materiały prezentujące dziedzictwo niematerialne kieleckiej wsi, które przez minione lata MWK pozyskiwało w ramach wielu innych projektów. „Zapomniana wieś...” jest piękną, multimedialną podróżą, dla wielu odwiedzających wspomnieniem dzieciństwa. Projekt będzie dostępny i promowany także na stronie Narodowego Centrum Kultury.
Spacer jest dostępny na stronie internetowej Muzeum Wsi Kieleckiej: www.mwk.com.pl w zakładce Wirtualny Spacer: https://mwk.com.pl/spacer/












