Środa, 1 lutego 2023 - Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Architektura

Projekt zmian przed dawną synagogą. Władze miasta czekają na opinie mieszkańców

Środa, 16 lutego 2022

Nowe nasadzenia, ścieżki edukacyjne i obiekty małej architektury – w pasie zieleni, między pasami drogowymi alei IX wieków Kielc, ma powstać "Ogród Wolności”. We wtorek 15 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne propozycji zagospodarowania przestrzeni przed dawną synagogą. Ankietę można wypełniać do 21 lutego br. przez portal Idea Kielce.

Nagroda dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Środa, 12 stycznia 2022

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zdobyło nagrodę w prestiżowym Konkursie Property Design Awards, który towarzyszy największemu w tej części Europy wydarzeniu świata architektury wnętrz i wzornictwa oraz nieruchomości – 4 Design Days 2022.

Nagroda dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Środa, 16 czerwca 2021

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie otrzymało Nagrodę Internautów w tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej tygodnika "Polityka".

Znajdź różnice

Piątek, 23 kwietnia 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza ponownie do zabawy ze starym i nowym zdjęciem Kielc. Tym razem na fotografiach znajduje się widok placu Wolności w kierunku skweru Żeromskiego. Spróbujcie znaleźć różnice.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Piątek, 16 kwietnia 2021

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku oraz wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. "Święto zabytków" obchodzone jest 18 kwietnia na całym świecie. Jego celem jest uświadomienie ludziom konieczności ochrony zabytków oraz przybliżenie wagi problematyki dziedzictwa kulturowego.

Znajdź różnice

Czwartek, 25 marca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza do zabawy w poszukiwanie różnic w wyglądzie jednego z najważniejszych zabytków w Kielcach - Pałacu Biskupów Krakowskich. Możecie porównać wygląd pałacu w XIX wieku z dzisiejszym.

Architektura modernizmu w województwie kieleckim

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Zachęcamy do zapoznania się z nowym, autorskim programem, który przygotował dla Państwa zespół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Tematem jest architektura okresu międzywojnia, która powstała w owym czasie na terenie województwa kieleckiego. Był to czas wielkich przemian z którymi borykało się młode, odrodzone państwo Polskie. Stąd też tytuł programu „Modernizm, czy Modernizacja”, który oprócz wiedzy na temat architektury przybliża ówczesną sytuację społeczną, gospodarczą czy ekonomiczną naszego województwa oraz kraju.

Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Poniedziałek, 8 lutego 2021

Towarzystwo Urbanistów Polskich wspólnie ze Związkiem Miast Polskich konkursu przyznało nagrody za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. edycja 2020. Jury konkursu postanowiło przyznać Grand Prix rozbudowie infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce.

Książka, którą warto mieć

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Książka ''Obiekty, które zostały biedronkami'' znalazła się w zestawieniu ''Dziesięciu książek, które warto mieć''. Wydana została przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Prace konserwatorskie w MNKi

Wtorek, 22 grudnia 2020

W Muzeum Narodowym w Kielcach trwają prace konserwatorskie nad stropem ramowym "Pożar Ławry Troickiej" i personifikacjami żywiołów w Drugim Pokoju Senatorskim.

Publikacja "Obiekty, które zostały biedronkami"

Wtorek, 22 grudnia 2020

Książka ''Obiekty, które zostały biedronkami'' opowiada o budynkach, które kiedyś był ważnymi punktami na towarzyskiej mapie miast, a w nowej rzeczywistości przeobraziły się w sklepy popularnej sieci. Autorki – Olga Grabiwoda oraz Dominika Janicka nazwały ten proces "birutyzacją" – od pierwszego obiektu, który dał początek pomysłowi – kieleckiej kawiarni Biruta. Do tej pory udało się znaleźć prawie 30 obiektów, które zostały poddane "birutyzacji", a mapa wciąż rośnie.

Zabytkowy dworek będzie przeniesiony do skansenu

Piątek, 18 grudnia 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej wzbogaci się o nowy obiekt. Modrzewiowy dworek zwany ”Kałamarzykiem” zostanie przeniesiony z Suchedniowa do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Uratowany zabytek żydowski

Piątek, 20 listopada 2020

Kuczka - zabudowany balkon kamienicy przy ul. Okrzei w Kielcach został odnowiony. Zachowana została wyjątkowa pamiątka obecności Żydów w Kielcach.

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'' wyróżnione

Poniedziałek, 16 marca 2020

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'', których pomysłodawczyniami są Dominika Janicka & Olga Grabiwoda, z Instytutu Dizajnu w Kielcach, zostały wyróżnione w pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Unii Architektów – Golden Cubes Awards.

"Dostrzec niedostrzeżone"

Środa, 26 lutego 2020

Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" zaprasza na otwarcie „przewodnika” odsłaniającego kulisy powstania wnętrz Kieleckiego Centrum Kultury. Projektowi towarzyszy prezentacja multimedialna.

3xT

Wtorek, 25 czerwca 2019

W Instytucie Dizajnu 28 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż trzech wystaw pod wspólnym tytułem "3xT".

Opowieść o architekturze

Środa, 22 maja 2019

Instytut Dizajnu zaprasza 31 maja na godz.18.00 do czytelni na spotkanie autorskie z twórcami książki "Archistoria.Opowieść o architekturze", które zapoczątkuje nową wystawę w czytelni i ID. W spotkaniu wezmą udział ilustratorki z Acapulco Studio Agata Dudek i Małgorzata Nowak oraz Anna Skowrońska - wydawca książki.

Kolejne Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego za nami

Środa, 25 kwietnia 2018

W miniony weekend w Targach Kielce odbyły się po raz kolejny Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego – Rękodzieło, w których udział wzięli wystawcy z kraju i zagranicy. Współorganizatorem wydarzenia był podobnie, jak przy ostatniej imprezie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Kolejny sukces Salonu Rękodzieła Artystycznego!

Poniedziałek, 26 marca 2018

W ostatnią sobotę, 24 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się szósta edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. W imprezie po raz pierwszy swoją twórczość zaprezentowała osoba z dysfunkcją słuchu. Pani Adela Mazur mimo swojej niepełnosprawności postanowiła pokazać światu swoje zdolności manualne w postaci ręcznie wykonanych haftów oraz symboli zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 19 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza, mimo trwających w województwie świętokrzyskim ferii zimowych, zgromadziła blisko trzydziestu wystawców i liczną grupę zwiedzających. Po raz pierwszy w odbywającym się od ponad roku wydarzeniu, organizatorzy przygotowali konkurs dla zwiedzających, w którym do wygrania były rękodzieła lokalnych wystawców.

1...2

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy...

Wkrótce premiera spektaklu JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się od...

Ostatki w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

18 lutego o godz. 20.00 Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na ostatki.

Promocja książki Izabeli Nowek ALBANIA W SZPONACH CZARNEGO ORŁA

3 lutego o godz. 17.00 Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na promocję...

Spektakl Mateusza Pakuły JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ premierowo w kieleckim teatrze

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po raz pierwszy...

Sylwester 2022 w WDK

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się niezapomniana gala sylwestrowa w stylu lat 20. i...

Wkrótce premiera spektaklu JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ

W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się od...

Paweł Sablik dramaturgiem Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach

Paweł Sablik – dramaturg, reżyser, performer, twórca wideo, absolwent specjalizacji dramaturgia...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 55 970 855
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności