Niedziela, 14 kwietnia 2024 - Bernarda, Martyny, Waleriana

Architektura

Spacer historyczny śladami architekta Edwarda Modrzejewskiego

Czwartek, 11 kwietnia 2024

Towarzystwo Przyjaciół Kielc i Stowarzyszenie Muzealników Polskich zapraszają w niedzielę 14 kwietnia o godz. 11.00 na kolejny z cyklu spacerów poświęconych kieleckim architektom 2 poł. XX w. Tym razem spotkanie poświęcone będzie działalności Edwarda Modrzejewskiego, legendarnego architekta, który zaprojektował szereg ważnych i niezwykle interesujących kieleckich inwestycji, między innymi dworzec PKS.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Ruch Tektoniczny. Powojenna architektura województwa świętokrzyskiego"

Czwartek, 22 lutego 2024

25 lutego (w niedzielę) o godz. 13.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, w ostatnim dniu trwania wystawy "Ruch Tektoniczny. Powojenna architektura województwa świętokrzyskiego", odbędzie się specjalne oprowadzanie kuratorskie. Poprowadzi je Kacper Kępiński, autor wystawy i publikacji "Ruch Tektoniczny".

Spacer "Niedostrzegane dziedzictwo. Architektura modernistyczna w Ostrowcu"

Wtorek, 20 lutego 2024

W najbliższą sobotę, 24 lutego, w godz. 11.00–13.00, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki i Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim, zatytułowany "Niedostrzegane dziedzictwo. Architektura modernistyczna w Ostrowcu".

Akademia "Wiara – Kultura – Nauka": wykład pt. "Oblicza piękna: oczami wiary"

Poniedziałek, 19 lutego 2024

29 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, w cyklu Akademia "Wiara – Kultura – Nauka", będzie można wysłuchać wykładu Karoliny Staszak pt. "Oczami wiary".

"Modernistyczny Ostrowiec" – spacer architektoniczny po mieście

Wtorek, 31 października 2023

4 listopada (w sobotę) w godz. 11.00–13.00 Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na spacer architektoniczny po Ostrowcu Świętokrzyskim z przewodnikiem, podczas którego zostaną omówione ciekawe budynki zrealizowane w mieście po 1945 r.

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawy

Piątek, 29 września 2023

Dzisiaj w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędą się wernisaże dwóch nowych wystaw – "Pose" i "Dom Kąpieli, Tańca i Uboju" oraz finisaż wystawy "Ruch tektoniczny" połączony z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie.

Rozmowa o powojennej architekturze województwa świętokrzyskiego

Wtorek, 26 września 2023

28 września o godzinie 15.00 w Domu Zdrojowym kompleksu Tężnia Busko w Busku-Zdroju odbędzie się spotkanie z Kacprem Kępińskim, autorem książki "Ruch Tektoniczny. Przewodnik po powojennej architekturze województwa świętokrzyskiego". Z twórcą porozmawia Agnieszka Gołębiowska.

Spotkanie autorskie z architektem Kacprem Kępińskim, autorem książki "Ruch tektoniczny"

Środa, 26 lipca 2023

28 lipca o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się spotkanie autorskie z Kacprem Kępińskim, autorem książki "Ruch tektoniczny", wydanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Promocja książki RUCH TEKTONICZNY. PRZEWODNIK PO POWOJENNEJ ARCHITEKTURZE WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Środa, 14 czerwca 2023

16 czerwca o godz. 17.30 w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Kacprem Kępińskim, autorem książki "Ruch tektoniczny. Przewodnik po powojennej architekturze woj. świętokrzyskiego", wydanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w Warszawie.

Świętokrzyska Akademia Dziedzictwa 2/2023 – spotkanie z prof. dr hab. Ryszardem Kasperowiczem

Wtorek, 18 kwietnia 2023

19 kwietnia o godz. 13.15 Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Kielecki i Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach zapraszają na spotkanie z prof. dr. hab. Ryszardem Kasperowiczem poświęcone dwóm wielkim teoretykom konserwacji – Johnowi Ruskinowi i Aloisowi Rieglowi. To drugie spotkanie z cyklu Świętokrzyska Akademia Dziedzictwa.

Seans filmowy dla wielbicieli sztuki architektury

Czwartek, 23 lutego 2023

23 lutego o godz. 18.00 w małej sali Kina Moskwa odbędzie się spotkanie organizowane przez Świętokrzyską Okręgową Izbę Architektów RP. Tym razem w cyklu "Kino Architektura" zostanie zaprezentowany film "Bjarke Ingels architekt" o duńskiej pracowni architektonicznej BIG.

Projekt zmian przed dawną synagogą. Władze miasta czekają na opinie mieszkańców

Środa, 16 lutego 2022

Nowe nasadzenia, ścieżki edukacyjne i obiekty małej architektury – w pasie zieleni, między pasami drogowymi alei IX wieków Kielc, ma powstać "Ogród Wolności”. We wtorek 15 lutego rozpoczęły się konsultacje społeczne propozycji zagospodarowania przestrzeni przed dawną synagogą. Ankietę można wypełniać do 21 lutego br. przez portal Idea Kielce.

Nagroda dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

Środa, 12 stycznia 2022

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zdobyło nagrodę w prestiżowym Konkursie Property Design Awards, który towarzyszy największemu w tej części Europy wydarzeniu świata architektury wnętrz i wzornictwa oraz nieruchomości – 4 Design Days 2022.

Nagroda dla Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Środa, 16 czerwca 2021

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie otrzymało Nagrodę Internautów w tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej tygodnika "Polityka".

Znajdź różnice

Piątek, 23 kwietnia 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza ponownie do zabawy ze starym i nowym zdjęciem Kielc. Tym razem na fotografiach znajduje się widok placu Wolności w kierunku skweru Żeromskiego. Spróbujcie znaleźć różnice.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Piątek, 16 kwietnia 2021

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku oraz wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. "Święto zabytków" obchodzone jest 18 kwietnia na całym świecie. Jego celem jest uświadomienie ludziom konieczności ochrony zabytków oraz przybliżenie wagi problematyki dziedzictwa kulturowego.

Znajdź różnice

Czwartek, 25 marca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza do zabawy w poszukiwanie różnic w wyglądzie jednego z najważniejszych zabytków w Kielcach - Pałacu Biskupów Krakowskich. Możecie porównać wygląd pałacu w XIX wieku z dzisiejszym.

Architektura modernizmu w województwie kieleckim

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Zachęcamy do zapoznania się z nowym, autorskim programem, który przygotował dla Państwa zespół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Tematem jest architektura okresu międzywojnia, która powstała w owym czasie na terenie województwa kieleckiego. Był to czas wielkich przemian z którymi borykało się młode, odrodzone państwo Polskie. Stąd też tytuł programu „Modernizm, czy Modernizacja”, który oprócz wiedzy na temat architektury przybliża ówczesną sytuację społeczną, gospodarczą czy ekonomiczną naszego województwa oraz kraju.

Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Poniedziałek, 8 lutego 2021

Towarzystwo Urbanistów Polskich wspólnie ze Związkiem Miast Polskich konkursu przyznało nagrody za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. edycja 2020. Jury konkursu postanowiło przyznać Grand Prix rozbudowie infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce.

Książka, którą warto mieć

Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Książka ''Obiekty, które zostały biedronkami'' znalazła się w zestawieniu ''Dziesięciu książek, które warto mieć''. Wydana została przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

12...3

Wybitny skrzypek Mieczysław Jaroński bohaterem kolejnej pocztówki z cyklu "KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani"

Nakładem Poczty Polskiej ukazała się kontynuacja cyklu „KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani”, w...

„Krwawe Gody”- premiera w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprasza na pierwszą premierę kwietnia. Na deskach teatru...

Spacer historyczny śladami architekta Edwarda Modrzejewskiego

Towarzystwo Przyjaciół Kielc i Stowarzyszenie Muzealników Polskich zapraszają w niedzielę 14...

Spotkanie informacyjne dla uczestników tegorocznej edycji projektu Bardzo Młoda Kultura

8 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie informacyjne dla...

XX Festiwal Wielkopostny - Daleszyce 2024

17 marca w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach odbył się koncert finałowy XX...

Dziecięca Estrada Folkloru 2024

16 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się Dziecięca Estrada Folkloru 2024....

Wybitny skrzypek Mieczysław Jaroński bohaterem kolejnej pocztówki z cyklu "KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani"

Nakładem Poczty Polskiej ukazała się kontynuacja cyklu „KielczaNIE NIEzwykli, NIEzapomniani”, w...

Spotkanie z Katarzyną Nosowską

10 kwietnia o godz. 17.30 w Poczytalni na dVoRcu z kieleckimi czytelnikami i fanami spotka się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 229 255
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności