Sobota, 22 września 2018 - Maury, Milany, Tomasza

Teatr

Teatr Plastyczny SEN szykuje się do wyjazdu do Włoch

Środa, 19 września 2018

Już 30 września, w dniu Międzynarodowego Święta Głuchych, aktorzy Teatru Plastycznego SEN wraz jego opiekunem Tomaszem Irskim wyjadą do włoskiego Trydentu, gdzie w dniach od 1 do 5 października wezmą udział w spotkaniach artystycznych włosko-polskich środowisk osób niesłyszących. Podczas wizyty kieleccy aktorzy-amatorzy zaprezentują inscenizację „Szuka ciszy”.

Spektakl „Kochanie wróciłem” w WDK

Środa, 19 września 2018

22 października o godzinie 18.00 kielecka publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Kochanie wróciłem” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z tej okazji na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury pojawi się plejada polskich artystów. Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Katarzyna Zielińska / Katarzyna Ankudowicz, Marcin Troński / Tomasz Dutkiewicz, Wojciech Wysocki i Bartosz Obuchowicz.

Teatr Komedia zagości w WDK

Wtorek, 18 września 2018

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru Komedia. Kielecka publiczność obejrzy spektakl „Ostra Jazda” wyreżyserowany na podstawie sztuki Kanadyjczyka Norma Fostera. W rolach głównych wystąpią: Katarzyna Żak, Marta Wierzbicka, Mirosław Baka, Jan Jankowski i Przemysław Sadowski.

Teatr Mydlanych Baniek w WDK

Poniedziałek, 17 września 2018

10 października o godzinie 18.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się unikalne widowisko skierowane do najmłodszych „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze dzieci w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Teatr Plastyczny SEN wyróżniony w Tczewie

Poniedziałek, 17 września 2018

Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w minionym tygodniu uczestniczył w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Spośród 78 zgłoszeń do finałowego etapu zakwalifikowano 35 grup teatralnych z Polski oraz Republiki Południowej Afryki, Macedonii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi oraz Litwy.

"Bem! Powrót człowieka-armaty"

Sobota, 15 września 2018

Pierwszą premierą tegorocznego sezonu artystycznego w Teatrze im. S. Żeromskiego jest spektakl ""Bem! Powrót człowieka-armaty" w reżyserii Michała Walczaka.

"Bem! Powrót człowieka - armaty"

Piątek, 14 września 2018

Kielecka premiera spektaklu "Bem! Powrót człowieka - armaty" odbędzie się 15 września. Jest to koprodukcja kieleckiego teatru z Teatrem "Syrena" oraz "Pożarem w burdelu". Warszawska premiera odbyła się w maju tego roku.

Zwycięzcy konkursu Animatus

Poniedziałek, 10 września 2018

Do finału międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej Animatus, organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", jury wyłoniło 3 zwycięzców. W sumie na konkurs wpłynęło ponad 50 prac z Polski i zagranicy.

Nowy sezon w kieleckim teatrze

Czwartek, 6 września 2018

W sezonie teatralnym 2018/2019 w Teatrze im. S. Żeromskiego zobaczymy siedem premier, w październiku odbędzie się 1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny. W 2019 roku kieleckie teatr będzie obchodził 140-lecie powstania. Główne uroczystości przypadną na 6 stycznia.

Teatr Zbożowy jedzie na festiwal

Środa, 5 września 2018

Teatr Zbożowy Fundacji Studio TM po raz kolejny będzie reprezentował Kielce na ogólnopolskim VIII Jarosławskim Przeglądzie Teatralnym „Na dziedzińcu ” w Jarosławiu. W tym roku Teatr Zbożowy zaprezentuje spektakl premierowy pt: „Podłe życie” opowiadający o psychicznej kondycji aktorów, których życie związane jest ze sceną. Spektakl inspirowany jest tekstem Artura Belinga pt: „Aktor-reaktor”.

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do...

Sztuka niemiecka, Vinay Sharma i Rena Vota

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach otwarto nowe wystawy. "Expressive Figuration", to...

Strażacki Piknik Niepodległościowy w Kielcach

16 września 2018 r. w muszli koncertowej Parku Miejskiego w Kielcach odbył się Strażacki Piknik...

Obrazy Danuty Waberskiej

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy prac...

Pogrzeb Bronisława Opałko - kondukt pogrzebowy

Po mszy żałobnej w kieleckiej bazylice katedralnej kondukt pogrzebowy odprowadził zmarłego 18...

Teatr Komedia zagości w WDK

Już 27 września o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach...

Imieniny Stefana w Szklanym Domu

W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach uroczyście obchodzono imieniny Stefana Żeromskiego.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 182 007
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności