Poniedziałek, 18 grudnia 2017 - Bogusława, Gracjana, Laury

Teatr

Spektakl "1946"

Środa, 13 grudnia 2017

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946". Twórcy spektaklu wracają do wydarzeń z lipca 1946 roku, do kieleckiego pogromu. W okresie niesłabnących nastrojów antysemickich plotka o porwaniu polskiego chłopca przez społeczność żydowską doprowadziła do nieszczęścia. Tłum przy współudziale służb mundurowych dokonał zbrodni, w wyniku której zginęło 40 osób. Dyskusje o pogromie kieleckim do dziś nie są wolne od emocji.

Spektakle w ramach projektu "W szkole i na scenie"

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

W ramach projektu "W szkole i na scenie" Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na dwa spektakle. Pierwszy „Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko jest miłością” opowiada o braku miłości i zainteresowania rodziców problemami dziecka. Drugi zatytułowany „Źródło przeznaczenia” to historia dwóch pięknych sióstr, które podzieliła miłość do tego samego Rycerza.

"Rasputin" zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Środa, 6 grudnia 2017

Spektakl „Rasputin” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina został zakwalifikowany do udziału w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

"Harper" na festiwalu "Boska Komedia"

Środa, 6 grudnia 2017

Spektakl „Harper” Simona Stephensa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego zostanie zaprezentowany na jednym z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce – 10. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie.

Wokół spektaklu "1946"

Piątek, 1 grudnia 2017

Tragiczne wydarzenia z 4 lipca 1946 roku, kiedy w Kielcach w wyniku pogromu zginęły 42 osoby narodowości żydowskiej, są kanwą przedstawienia powstającego w Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

Kapitan Porządek

Czwartek, 30 listopada 2017

Sztuka „Kapitan Porządek” autorstwa Magdaleny Mrozińskiej to zabawna i mądra historia, w której niezwykli bohaterowie zachęcają do najzwyklejszych, codziennych nawyków, które zmieniają świat na lepszy.

Spektakl „da Vinci” Teatru Plastycznego SEN zakończony sukcesem!

Piątek, 24 listopada 2017

W czwartkowe popołudnie sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wypełniła się po brzegi za sprawą premiery sztuki „da Vinci” w wykonaniu niesłyszących aktorów Teatru Plastycznego SEN. Inscenizacja, która wywołała wielkie emocje wśród widzów, była przygotowywana przez kilka ostatnich miesięcy pod okiem założyciela i opiekuna grupy Tomasza Irskiego.

Wódz

Czwartek, 23 listopada 2017

„Wódz” to widowisko ukazujące najważniejsze chwile w życiu i działalności Józefa Piłsudskiego odtwarzające istotne dla Polski i Józefa Piłsudskiego rozmowy, refleksje, rozterki, diagnozy tak samego Piłsudskiego, jak i bliskich mu osób. Część rozmów odtworzona będzie przez aktorów, którzy wcielą się w rolę Piłsudskiego, jego żony, bliskich współpracowników, a także polityków.

Spektakl "Audycja"

Czwartek, 23 listopada 2017

„Audycja” jest brawurową komedią pomyłek, której rzecz dzieje się w studiu radiowym podczas nagrania. Jednak nic tutaj nie idzie tak jak powinno. Brakuje aktorów, zaginęły nagrania z muzyką, zdarzają się chwilowe wyciemnienia z powodu braku światła, a nade wszystko w studiu jest piekielnie gorąco.....

„da VINCI” - listopadowa premiera Teatru Plastycznego SEN

Czwartek, 23 listopada 2017

W czwartek, 23 listopada br. o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się premiera inscenizacji plastycznej pt.: „da VINCI”, przygotowanej przez działający w WDK Teatr Plastyczny SEN. Członkowie teatru, osoby niesłyszące do najnowszej, czwartej już inscenizacji przygotowywali się kilka miesięcy pod okiem założyciela i opiekuna grupy, Tomasza Irskiego.

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

„Piosnka o Belinie”

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich zaprasza miłośników...

Spektakl "1946"

W sobotę w kieleckim Teatrze im. S. Żeromskiego będzie można zobaczyć prapremierę sztuki "1946"....

Udana inauguracja Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego

W miniony weekend w dniach 9-10 grudnia w Targach Kielce odbyły się pierwsze Międzynarodowe Targi...

Tradycja choinki

Tradycja choinki narodziła się w 1521 roku w Alzacji, w mieście Selestat na francusko-niemieckim...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Festiwal H. Morysa i A. Litwina w WDK

W niedzielę, 19 listopada poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 27 677 240
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności