Niedziela, 30 kwietnia 2017 - Balladyny, Lilli, Mariana

Teatr

Kłamstewka

Piątek, 1 września 2017

W marcu Teatr Kwadrat wystawi na deskach Kieleckiego Centrum Kultury spektakl "Kłamstewka". Przedstawienie jest debiutem reżyserskim aktora Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat. Jego wieloletnie doświadczenie komediowe zaowocowało prawdziwie kunsztownym i przezabawnym spektaklem.

Kolejne dofinansowanie dla "Kubusia"

Piątek, 28 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" otrzymał kolejne dofinansowanie. Tym razem w Konkursie im. Jana Dormana, organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

Piątek, 28 kwietnia 2017

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę na zdobycie statuetki wśród dorosłych grup teatralnych ma działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN. Jego członkowie to osoby głuchonieme, których pasją jest aktorstwo i sztuka.

Kolejna edycja projektu "Lato w teatrze"

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu "Lato w teatrze".

Opowieści lasku wiedeńskiego

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Dramat „Opowieści lasku wiedeńskiego” Ödöna von Horvatha powstał na przełomie wieków XIX i XX. Na scenę teatralną przeniósł go dyrektor Teatru S. Żeromskiego - Michał Kotański. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego, który kielczanie będą mogli obejrzeć w dniach 27-29 maja 2017 roku.

"The Monstrum Band" jedzie na festiwal

Środa, 26 kwietnia 2017

W maju kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprezentuje na Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie spektakl "The Monstrum Band". Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.

Mężczyzna wart zachodu

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W najbliższy weekend w Teatrze im. S. Żeromskiego wystawiony będzie spektakl "Mężczyzna wart zachodu" w reżyserii Piotra Szczerskiego. Jego premiera odbyła się w 2011 roku. Na premierze obecna była autorka sztuki - Rosemary Friedman.

Maj w "Kubusiu"

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

W maju w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" na najmłodszych czeka nowa premiera "„My się mamy nie słuchamy” ", a także bezpłatne warsztaty z języka angielskiego oraz znane i lubiane sztuki, takie jak: „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , „Super Piotruś Pan” , „O Rybaku i Złotej Rybce” oraz "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa”.

W szkole i na scenie

Piątek, 21 kwietnia 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejny pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie”. Tym razem widzowie obejrzą dwa spektakle - "„Listy do M.” oraz „Miłoszmania… czyli śnił mi się sen” w wykonaniu Teatru Resocjalizacyjnego „Na huśtawce”, działającego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu.

"Dziady po Białoszewskim" nagrodzone

Środa, 19 kwietnia 2017

Komisja Artystyczna drugiej edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" przyznała nagrody dodatkowe twórcom przedstawień niezakwalifikowanych do finału konkursu. Wśród nich znalazła się Anna Retoruk, która otrzymała nagrodę za adaptację tekstów Mirona Białoszewskiego i reżyserię opartego na nich przedstawienia "Dziady po Białoszewskim". Spektakl realizowany był w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś".

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Teatr Plastyczny SEN z szansą na Scyzoryka!

W czwartek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę...

Ławeczka Andrzeja Koziei

"Ławeczka Andrzeja Koziei" - to społeczna inicjatywa przyjaciół Andrzeja, którzy w ten sposób...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Zwycięzcy III Konkursu Teatrów Tańca

W tegorocznym Konkursie Teatrów Tańca wzięło udział 16 spektakli. To już trzecia edycja konkursu,...

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia, to wielkie święto wszystkich tancerzy...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 783 745
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności