Piątek, 14 czerwca 2024 - Bazylego, Elizy, Justyny

Muzea

Europejskie Dni Archeologii w Krzemionkach

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

15 czerwca (w sobotę) Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na obchody Europejskich Dni Archeologii. Wśród sobotnich atrakcji znalazły się m.in. warsztaty artystyczno-archeologiczne, otwarcie wystawy pt. "Historia archeologii w Krzemionkach" i rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Archeologiczno-Artystycznego im. Jana Samsonowicza pt. "Szukając, w gruncie rzeczy – edycja komiksowa".

Spacer historyczny po Kielcach pt. "Na tropie Krakowskiej Rogatki"

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

16 czerwca o godz. 11.00 Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w spacerze historycznym po Kielcach pt. "Na tropie Krakowskiej Rogatki".

"Przemijanie i Natura" – wernisaż wystawy prac Aleksandry Wiater

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

12 czerwca o godz. 17.00 w Małej Galerii w Muzeum Historii Kielc zostanie otwarta wystawa prac kieleckiej artystki Aleksandry Wiater pt. "Przemijanie i Natura".

Europejskie Dni Archeologii 2024

Piątek, 7 czerwca 2024

W dn. 14–16 czerwca, w ramach Europejskich Dni Archeologii 2024, w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach i w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy odbędą się spotkania z pasjonatami archeologii oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Będzie można również bezpłatnie zwiedzać wystawy tematyczne.

Konkurs "Herlingowa rolka"

Piątek, 7 czerwca 2024

W dn. 6–22 września kielczan czeka prawdziwa literacka uczta – "Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga - Grudzińskiego". Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają internautów do udziału w bardzo ciekawym konkursie. Proszą o samodzielne nagranie i zmontowanie rolki (reels) przeznaczonej do publikacji w wybranych mediach społecznościowych, zachęcającej do udziału w festiwalu. Autorskie rolki można nadsyłać do 30 czerwca.

"Tadeusz Kościuszko – jak zostać bohaterem zbiorowej wyobraźni" – wykład w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Piątek, 24 maja 2024

29 maja (w środę) o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu będzie można wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Jarosława Czubatego pt. "Tadeusz Kościuszko – jak zostać bohaterem zbiorowej wyobraźni".

Muzeum Historii Kielc zaprasza

Piątek, 24 maja 2024

25 maja o godz. 11.00 w Muzeum Historii Kielc odbędzie się spotkanie pt. "Muzealna klinika – o konserwacji starych rzeczy trochę po domowemu". W MHK jest dostępna dla zwiedzających nowa wystawa czasowa pt. "Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego". Dwie kolejne wystawy – o kieleckich władzach administracyjnych oraz pokaz fotogramów z Kielc autorstwa znanego fotografika Jerzego Piątka – będzie można obejrzeć 26 maja w godz. 13.00–17.00 w Parku Miejskim w Kielcach podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Dzień Matki w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Piątek, 24 maja 2024

Z okazji Dnia Matki w najbliższą niedzielę – 26 maja – wszystkie mamy wraz z pociechami mogą zwiedzać Muzeum Zamkowe w Sandomierzu za symboliczną złotówkę. Specjalną promocję przygotowano również w sklepiku muzealnym.

"Dzień Dziecka jak malowany" – plener malarski i zabawy dla najmłodszych w Oblęgorku

Czwartek, 23 maja 2024

1 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 w parku przy Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się "Dzień Dziecka jak malowany". Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw, twórczych zajęć i plener malarski, podczas którego będą mogli użyć wyobraźni i stworzyć niesamowite dzieła na pamiątkę.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy nominowane w plebiscycie "Cuda Polski 2024"

Czwartek, 23 maja 2024

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy (oddział Muzeum Narodowego w Kielcach) zostało nominowane, wspólnie z Porcelanowym Rynkiem w Ćmielowie i sosną kroczącą, rosnącą we wsi Wełecz koło Buska-Zdroju, w plebiscycie "Cuda Polski 2024", organizowanym przez "National Geographic Traveler Poland". To wyjątkowe wyróżnienie dla tych trzech atrakcji z regionu świętokrzyskiego. Głosowanie potrwa do 5 czerwca. Laureatów tegorocznej edycji wydarzenia poznamy 10 czerwca.

I Ogólnopolski Konkurs Artystyczno-Archeologiczny "Szukając w gruncie rzeczy. Edycja komiksowa"

Środa, 22 maja 2024

Zespół Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu "Krzemionki" zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10–19 lat do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Artystyczno-Archeologicznym "Szukając w gruncie rzeczy. Edycja komiksowa". Prace konkursowe należy nadsyłać do 2 czerwca.

Sobota w muzeum: spotkanie pt. "Wszystkie matki na herbatki"

Wtorek, 21 maja 2024

25 maja o godz. 11.00, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie "Krzemionki" odbędzie się spotkanie pt. "Wszystkie matki na herbatki". W programie: spotkanie z Arturem Bokłą, współautorem książki "Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów" oraz samodzielne przygotowywanie własnych mieszanek ziołowych herbatek do delektowania się w zaciszu domowym.

Moc atrakcji w Muzeum Zabawek i Zabawy

Środa, 15 maja 2024

Z okazji Nocy Muzeów w najbliższą sobotę, 18 maja, w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędą się wyjątkowe wydarzenia pełne emocji, wspomnień i dziecięcych sentymentów.

Noc Muzeów w Pałacyku Zielińskiego

Środa, 15 maja 2024

18 maja, w godz. 16.00–24.00, w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów Dom Środowisk Twórczych. Pałacyk Zielińskiego zaprasza na Noc Muzeów, podczas której będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Hammonda oraz Galerię "Dom Praczki".

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza

Środa, 15 maja 2024

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza młodych artystów do udziału w konkursie plastycznym "Pojąć sztukę pańską to sztuka", inspirowanym twórczością Jacka Kaczmarskiego. 16 maja o godz. 18.00 w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się wernisaż wystawy "Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej. Ze zbiorów Narodowego Muzeum Sztuki im. M.K. Čiurlionisa w Kownie". 18 maja na wielbicieli sztuki czeka także moc atrakcji przygotowanych z okazji Nocy Muzeów.

"Tadeusz Kościuszko w USA – pamięć i legenda" – wykład w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Środa, 8 maja 2024

10 maja (w piątek) o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu będzie można wysłuchać wykładu dr hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ, pt. "Tadeusz Kościuszko w USA – pamięć i legenda". Będzie to pierwsze wystąpienie z cyklu spotkań kościuszkowskich zaplanowanych przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu w związku z przypadającą w tym roku 230. rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej.

"Majówka z historią" w Szydłowie

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Nadchodzący długi weekend majowy to idealny moment, aby wybrać się na niezapomnianą podróż w czasie do urokliwego Szydłowa na "Majówkę z historią".

Ruszył nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

Wtorek, 23 kwietnia 2024

23 kwietnia w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęto przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Jest to już piąta edycja nagrody za działalność muzealną.

Konkurs pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji"

Piątek, 19 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają fotografów-amatorów do udziału w konkursie pt. "Kapliczki w obiektywie. Uwiecznij ducha tradycji". Termin nadsyłania prac upływa 6 maja.

Akademia "Wiara – Kultura – Nauka": wykład prof. Tadeusza Boruty pt. "Oblicza piękna: Piękno nieoczywiste"

Piątek, 19 kwietnia 2024

25 kwietnia o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, w cyklu Akademia "Wiara – Kultura – Nauka", w ramach tegorocznych rozważań o pięknie, można będzie wysłuchać wykładu jednego z najbardziej uznanych współczesnych polskich malarzy – prof. Tadeusza Boruty. Opowie on o enigmatycznym "Pięknie nieoczywistym".

Kowalanka jestem… Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Obrzędowego „Kowalanki”

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki” świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. To...

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o...

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki...

WDK zaprasza na czerwcową giełdę kolekcjonerską

8 czerwca w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się giełda...

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.):...

XVI Festiwal Wędrowania w Górach Świętokrzyskich

1 czerwca rozpoczyna się XVI Festiwal Wędrowania. Jak co roku organizatorzy zapraszają gości z...

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 62 390 023
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności