Sobota, 19 września 2020 - Januarego, Konstancji, Leopolda

Aktualności

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz we wrześniu!

Piątek, 7 sierpnia 2020

Nie na przełomie czerwca i lipca, jak pierwotnie planowano, a we wrześniu odbędzie się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Obok głównego gospodarza XXVI odsłony festiwalu czyli Buska-Zdroju, widzowie będą mogli wybrać się także na koncerty do Kielc, Pińczowa, Ożarowa, Solca-Zdrój, Wiślicy, Szańca czy Opatowa. Festiwal odbędzie się w dniach 12-19 września.

Mała nagroda literacka – Pacanów 2020

Czwartek, 6 sierpnia 2020

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest stworzenie własnej książki lub napisanie autorskiej bajki/baśni. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę w terminie do 18 września br. na adres ECB w Pacanowie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 7-13 lat oraz 14-18 lat.

Unikatowa galeria w zabytkowej „Niemczówce“ – „Chęciny na dawnej fotografii“

Środa, 5 sierpnia 2020

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały Chęciny przed kilkudziesięcioma laty, to warto zobaczyć niezwykłą wystawę, jaka właśnie została otwarta na dziedzińcu zabytkowej kamienicy "Niemczówka" w Chęcinach. Zawisło tu jedenaście ponad metrowych fotografii. Niezwykła galeria starych zdjęć prezentuje dawne Chęciny. To prawdziwa podróż do przeszłości.

Repliki oryginalnych dokumentów i grafik z okresu od XVI do XIX wieku na Zamku w Chęcinach!

Środa, 5 sierpnia 2020

Zamek Królewski w Chęcinach kusi kolejną atrakcją. Już można tu na własne oczy zobaczyć repliki oryginalnych i unikatowych źródeł historycznych, a także historycznych grafik Zamku z przełomu od XVI do XIX wieku. Niezwykła galeria zawisła właśnie na ścianie krużganków chęcińskiej warowni. Bez wątpienia to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii.

„Manufaktura sztuki. Sztuka od ucha do ucha”

Wtorek, 4 sierpnia 2020

"Sztuka od ucha do ucha" to cykl autorskich, kreatywnych warsztatów będących propozycją zdalnych zajęć artystycznych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych publikowanych na autorskim kanale na YouTube pt. „Manufaktura sztuki. Sztuka od ucha do ucha”. Autorem projektu realizowanego w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” jest artysta i nauczyciel zajęć artystycznych dr Oliwia Hildebrandt.

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Piątek, 31 lipca 2020

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej św. Jana Pawła II. Planowana od kilku miesięcy wystawa ze względu na koronawirusa musiała zostać przełożona, jednak w czwartkowy wieczór wreszcie ujrzała światło dzienne.

Startuje nabór projektów do trzeciej edycji „Międzynarodowego konkursu na realizację lalek, animowanego obiektu lub formy teatralnej ANIMATUS”

Czwartek, 30 lipca 2020

„Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, który zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku.

Kino „Fenomen” z finansowym wsparciem od Europa Cinemas!

Czwartek, 30 lipca 2020

Od czwartku 12 marca, do soboty 20 czerwca „Fenomen" był zamknięty dla kinowej widowni. W tym czasie, pomimo zakazu prowadzenia merytorycznej działalności – trwały intensywne prace: odbywały się międzynarodowe rozmowy telefoniczne i konsultacje mailowe, w wyniku których mamy do przekazania dobre wiadomości!

Internetowy konkurs wokalny „Domowe piosenki" rozstrzygnięty!

Piątek, 17 lipca 2020

Blisko trzy miesiące czekaliśmy aż poznamy zwycięzców internetowego konkursu wokalnego „Domowe piosenki". Od końca kwietnia, do organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkursu, zgłosiła się ponad setka uczestników. Ich domowe występy można było śledzić na stronie internetowej WDK oraz w specjalnej, dedykowanej zakładce #domowepiosenki na naszym portalu.

Praski sznyt

Piątek, 10 lipca 2020

Instytut Dizajnu zaprasza 17 lipca o godz. 18.00 na wernisaż nowej wystawy "Praski sznyt".

IV Międzynarodowe Biennale Fotografii

Czwartek, 9 lipca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w IV Międzynarodowym Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020. Konkurs ma charakter otwarty i nawiązuje do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Fotografie oraz prace wideo można zgłaszać do końca września.

„Królowa Ś.”

Czwartek, 9 lipca 2020

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotowuje nowy spektakl „Królowa Ś.”.

„Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci”

Środa, 8 lipca 2020

W sali ekspozycyjnej w zabytkowych murach sandomierskiego Ratusza można oglądać okolicznościową wystawę „Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci” przygotowaną z okazji 450. rocznicy podpisania zgody sandomierskiej.

Muzyka Ryszarda Bukowskiego

Środa, 8 lipca 2020

Muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej nagrywają płytę, która przypomni kompozytora i krytyka muzycznego, związanego z regionem świętokrzyskim - Ryszarda Bukowskiego.

Wyślij Pippi kartkę urodzinową

Środa, 8 lipca 2020

Pippi Pończoszanka - bohaterka powieści Astrid Lindgren obchodzi w tym roku 75. urodziny. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny pt. „Wyślij Pippi odlotową nadzwyczajną kartkę urodzinową!”.

Śiętokrzyska wycinanka ludowa on-line

Wtorek, 7 lipca 2020

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zapraszają zainteresowanych do udziału w projekcie „Gigabajty tradycji, transfer doświadczeń. Świętokrzyska Wycinanka Ludowa online”.

„Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w nowej formule

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Zapadła decyzja o wznowieniu naboru prac w 15. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. W związku z trwającą ciągle pandemią COCID-19 organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły konkursu na internetową. Prace należy nadsyłać do 20 września 2020 roku.

Podsumowanie sezonu 2019/20 w kieleckim teatrze

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Teatr im. S. Żeromskiego przedstawia podsumowanie minionego sezonu i zarys planów na następny sezon artystyczny.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

MWK z myślą o niewidzących

Piątek, 3 lipca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej dostosuje ofertę edukacyjną do osób z dysfunkcjami wzroku. Konsultantami przy wprowadzaniu innowacji będą osoby niewidzące i słabowidzące.

Kompleksowa rehabilitacja drogą do podjęcia pracy

Czwartek, 2 lipca 2020

Trwa rekrutacja chętnych do udziału w pilotażowym programie PFRON „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Stroje historyczne w miniaturze w Muzeum Zabawek i Zabawy

Czwartek, 2 lipca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy od wtorku 7 lipca zaprasza na nową wystawę „Stroje historyczne w miniaturze”. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 48 wzorów ubioru z dawnych epok. Jest to także prezentacja krawieckiej pasji Wioletty Bary.

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

EDD 2020

Piątek, 19 czerwca 2020

W dniach 12-13 oraz 19-20 września pod hasłem przewodnim „Moja droga" odbędzie się 28 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Wykorzystując motyw przewodni organizatorzy zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, zachęcamy do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków, łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

Plebiscyt "O Dziką Różę" przeniesiony na grudzień

Czwartek, 18 czerwca 2020

Tegoroczny Plebiscyt Publiczności "O Dzika Różę", w trakcie którego widzowie wybierają najlepsze spektakle minionego sezonu oraz najpopularniejszych aktorów, w tym roku odbędzie się nie w czerwcu, a dopiero w grudniu.

Pobudziliśmy turystykę na Zamku w Chęcinach w długi weekend

Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Kompilacja atrakcji oraz fantastyczna atmosfera średniowiecza na Zamku Królewskim w Chęcinach przyciągnęły niemal 7 tys. turystów! Nikt się nie nudził. Cztery dni niesamowitych wrażeń w pięknym historycznym miejscu.

Krzyżtopór w aplikacji mobilnej

Wtorek, 26 maja 2020

Dostępna już jest nowa aplikacja mobilna, dzięki której można przenieść się w czasy świetności Zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Pomoc dla niepełnosprawnych podczas epidemii COVID-19

Czwartek, 21 maja 2020

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Program skierowany jest do osób indywidualnych, jak również do starostw powiatowych, które uruchamiając dodatkowe usługi na rzecz osób z niepełnosprawnościami w okresie epidemii mogą uzyskać refundację do 100 tys. złotych.

Spacer w sieci

Poniedziałek, 18 maja 2020

"Zapomniana wieś – Park Etnograficzny w Tokarni wirtualnie" – na realizację tego projektu Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymało 75 tys. zł w ramach programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego „Kultura w sieci”.

"Kultura w sieci" rozstrzygnięta

Piątek, 15 maja 2020

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego "Kultura w sieci", finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 000 000 zł trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie lokalnych inicjatyw w obszarze kultury i kontynuację działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. W Kielcach pieniądze na realizację projektów otrzymały: Wojewódzki Dom Kultury, Muzeum Wsi Kieleckiej, Filharmonia Świętokrzyska, Biuro Wystaw Artystycznych, Dom Środowisk Twórczych, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Społeczna kolekcja dokumentów pandemii

Czwartek, 30 kwietnia 2020

„Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy” – apelują do Polaków Archiwa Państwowe i zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

Zostań w domu – rozwiąż II część QUIZu wiedzy o malarstwie

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Wczoraj prezentowaliśmy pierwszą część quizu wiedzy o malarstwie, a dziś zapraszamy do zmierzenia się z jego drugą odsłoną.Quiz został przygotowany przez Justynę Jopek, starszego instruktora Wojewódzkiego Domu Kultury.

Internetowy „Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli”

Środa, 29 kwietnia 2020

„Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli” - to nowa inicjatywa Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Podróżniczo – muzyczne spotkania, które miały odbyć się w placówce na żywo, trzeba było przenieść do Internetu.

Zostań w domu – rozwiąż I część QUIZu wiedzy o malarstwie

Środa, 29 kwietnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z kolejnym quizem wiedzy. Tym razem proponujemy zabawę przygotowaną przez Justynę Jopek, starszego instruktora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Quiz dotyczy wiedzy o malarstwie. Dziś prezentujemy część pierwszą, a jutro zapraszamy do zabawy w części drugiej.

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach on-line

Wtorek, 28 kwietnia 2020

Załoga Zamku w Chęcinach przygotowała na swojej stronie https://zamek.checiny.pl/pl/aktualnosci cykl wirtualnych spotkań z historią warowni.

Poznaj tradycje swojej małej ojczyzny

Wtorek, 28 kwietnia 2020

Projekt "Poznaj tradycje swojej malej ojczyzny" ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat życia i kultury naszych przodków. Z prezentowanych na platformie E-LEARNING wykładów dotyczących strojów ludowych Kielecczyzny dowiedzą się Państwo jak wyglądał strój odświętny i codzienny dawnych mieszkańców naszego regionu. Zapraszamy na sześć wykładów z cyklu "Poznaj tradycje swojej małej ojczyzny".

Zostań w domu – rozwiąż wiosenny QUIZ

Piątek, 24 kwietnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z wiosennym quizem wiedzy, przygotowanym przez dr Alicję Trukszyn - głównego instruktora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

„Jędrzejów – portret miasta”-konkurs fotograficzny

Czwartek, 23 kwietnia 2020

Centrum Kultury w Jędrzejowie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Jędrzejów – portret miasta”.

"Wiklina" - dziciom

Środa, 22 kwietnia 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej prezentuje na swojej stronie internetowej https://mck.skarzysko.pl wiersze, bajki i opowiadania napisane przez członków Grupy Literackiej „Wiklina”, pod wspólnym hasłem „Wiklina – dzieciom”.

Art Berg Cafe

Wtorek, 21 kwietnia 2020

Pochodząca z Kielc Mariola Berg, aktualnie mieszkająca w Warszawie producentka spektakli teatralnych, ma w swoim życiorysie artystycznym bogaty w sukcesy okres estradowo-wokalny.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

"Dziecko kwiat" Iwony Stachury

17 września w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego odbył się wernisaż...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 009 721
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności