Czwartek, 17 stycznia 2019 - Antoniego, Henryki, Mariana

Malarstwo

"Nie uciekam"

Czwartek, 17 stycznia 2019

Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza do oglądania wystawy pt. "Nie uciekam" autorstwa Ewy Banaszczyk - laureatki Nagrody Dziekana Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego w 41. Konkursie "Przedwiośnie".

Pejzaże

Piątek, 11 stycznia 2019

W budynku Filharmonii Świętokrzyskiej od dziś można oglądać wystawę zatytułowana "Pejzaże". Wystawa czynna będzie do 20 lutego 2019 roku.

"W każdą sobotę całą rodziną chodzimy do galerii"

Czwartek, 10 stycznia 2019

„W każdą sobotę całą rodziną chodzimy do galerii" to tytuł wystawy Sabiny Twardowskiej, na którą do Galerii Małej zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i kurator wystawy Magdalena Leśniak. Wernisaż odbędzie się w piątek 11 stycznia o godz. 18.00. Ekspozycja potrwa do 1 lutego.

"Kapitał sztuki – suplement 2018"

Środa, 9 stycznia 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach oraz Związek Polskich Artystów Plastyków okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy okręg Kielce, Związek Polskich Artystów Fotografików okręg świętokrzyski i Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej delegatura w Kielcach zapraszają na wernisaż wystaw dorocznych „Kapitał sztuki – suplement 2018”, który odbędzie się 11 stycznia o godz. 18.00 w galerii BWA w Kielcach.

"Byłem tu."

Czwartek, 27 grudnia 2018

Do 18 stycznia 2019 roku w Galerii XS Instytutu Sztuk Pięknych można oglądać wystawę plakatu i malarstwa Wojciecha Domagalskiego pt. "Byłem tu.".

30-lecie Krajowego Centrum Kultury Niewidomych

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

W sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się jubileuszowe spotkanie osób niewidomych i niedowidzących z całego kraju. W spotkaniu z okazji 30-lecia Krajowego Centrum Kultury Niewidomych oraz prowadzonych w jego ramach działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych udział wzięła m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej

Czwartek, 13 grudnia 2018

Wystawa stała "Od sacrum do profanum. Rzeźba i malarstwo w sztuce ludowej" zostanie otwarta 18 grudnia 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur. Jest to projekt, w którym przedstawionych zostanie blisko 500 prac ze zbiorów własnych Muzeum Narodowego w Kielcach. Bogata kolekcja, gromadzona od lat 50. XX wieku, pozwoli zapoznać się z dorobkiem artystycznym twórców z naszego regionu powstałym na przestrzeni ponad 100 lat. Prace zaprezentowane w układzie tematycznym przeniosą widza w barwny świat sztuki ludowej wyczarowany przez rzeźbiarzy i malarzy. Tę swoistą podróż rozpocznie w sferze świętości, a zakończy w sferze świeckości.

Rysunek i malarstwo Dariusza Piekuta

Czwartek, 8 listopada 2018

Od 9 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu prezentowane będą prace Dariusza Piekuta.

Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego

Wtorek, 6 listopada 2018

Galeria Wieża Sztuki zaprasza na wystawę niecodziennego malarstwa pod znakiem perfekcyjnej techniki i nieograniczonej wyobraźni. Warsztat i techniki malarskie stosowane przez Arkadiusza Dzielawskiego odwołują się do tradycji XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego.

Malarstwo Moniki Ślósarczyk

Piątek, 26 października 2018

Wystawa prac malarskich Moniki Ślósarczyk, która będzie eksponowana w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach próbuje spiąć klamrą minione 100 lat. Obok prac poświęconych 100. rocznicy odzyskania niepodległości znajdą tam miejsce obrazy "mówiące" o naszej teraźniejszej codzienności.

Malarstwo Stanisława Chomiczewskiego

Wtorek, 9 października 2018

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Chomiczewskiego. Spotkanie z artystą rozpoczyna miesiąc z postimpresjonistycznym malarstwem, ukazującym zamiłowanie do pejzażu oraz koni, które zajmują szczególne miejsce w życiu i twórczości Stanisława Chomiczewskiego.

Inspiracje Leszka Nicińskiego

Piątek, 28 września 2018

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych z okazji 50-lecia pracy twórczej będą prezentowane prace Leszka Nicińskiego.

"Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd"

Czwartek, 27 września 2018

Od 5 października do 6 listopada 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową "Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd".

Wystawa malarstwa Karola Pustelnika

Piątek, 7 września 2018

Wernisaż wystawy malarstwa Karola Pustelnika odbędzie się 7 września o godzinie 19.00 w galerii Winda w Kielcach.

"Rhythmic past"

Czwartek, 6 września 2018

Vinay Sharma z Indii zaprezentuje swoje prace w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach. Można je oglądać od 7 do 28 września 2018 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 września o godzinie 18.00.

Reminiscencje

Poniedziałek, 3 września 2018

Witold Popielski, którego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Austrii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, otworzy swoją wystawę malarstwa w w galerii "Zielona" w Busku-Zdroju.

Nowoczesna ekspresja

Wtorek, 28 sierpnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa, rysunku, grafiki artystycznej, książki artystycznej, filmu animowanego.

Nowe obrazy w Muzeum Narodowym w Kielcach

Piątek, 10 sierpnia 2018

Dwa obrazy związanych z regionem malarzy nurtu realizmu – Franciszka Kostrzewskiego i Józefa Szermentowskiego powiększyły kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach. W kolekcji kieleckiego muzeum znajdują się 34 prace Józefa Szermentowskiego. Jest to największy zbiór prac tego artysty w zasobach muzealnych w Polsce. Pochodzą one z różnych okresów twórczości. Obraz Franciszka Kostrzewskiego jest dziewiątą pracą, która znajduje się w zasobach MNKi.

"Surrealizm" Ryszarda Rosińskiego

Czwartek, 9 sierpnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza 1 września o godz. 18:00 do Nowej Galerii MCK na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Rosińskiego. Wystawę będzie można oglądać do 22 września 2018 roku.

Malarstwo Marcina Mikołajczaka

Środa, 1 sierpnia 2018

Obrazy Marcina Mikołajczaka można oglądać od 11 sierpnia w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach. Jego prace cechuje mocna i wyraźna faktura nadająca im ekspresyjny charakter.

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Dzień Judaizmu

Dzień Judaizmu - święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Prezenty pod choinkę

Wigilijny zwyczaj obdarowywania bliskich prezentami wziął swój początek jeszcze z rzymskich...

Koncert Kolęd i Pastorałek

10 stycznia 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się tradycyjne, wspólne śpiewanie kolęd z...

Jarosław Skulski z nominacją do tytułu Człowieka Roku 2018!

Miło nam poinformować, że Jarosław Skulski, kierownik kina FENOMEN, działającego w Wojewódzkim...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 081 608
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności