Piątek, 14 czerwca 2024 - Bazylego, Elizy, Justyny

Biznes i przemysł kultury

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Czwartek, 13 czerwca 2024

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki Arena przy al. Legionów w Kielcach w pokazie pt. "Monster Truck Show 2024".

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

Czwartek, 13 czerwca 2024

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki Arena przy al. Legionów w Kielcach kielczanie będą mogli obejrzeć niezapomniane widowisko w wykonaniu najlepszych polskich kaskaderów filmowych. W programie m.in.: emocjonujące pokazy driftu, kontrolowane wypadki, przejazdy przez ścianę ognia z człowiekiem na masce, przebijanie głową płonącej ściany (gdy kaskader stoi jednocześnie na masce BMW), jazda na bocznych kołach samochodem / quadem oraz jazda i demolka ogromnym monster truckiem z pokaźną V8.

SACROEXPO 2024 – sztuka sacrum niemal z całego świata zagości w Targach Kielce

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

W dn. 10–12 czerwca w Targach Kielce odbędą się Targi SACROEXPO 2024. Goście wydarzenia będą mogli podziwiać m.in. wystawę słowackiego malarstwa religijnego, rękodzieła z drzewa oliwnego, anioły rzeźbione w klonie i obrazy stworzone z mozaiki. Wystawcy pokażą również szaty liturgiczne i relikwie przywiezione wprost z Libanu. W programie targów zaplanowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i quiz wiedzy religijnej. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.

Umowa na współprowadzenie Teatru im. Stefana Żeromskiego została przedłużona

Czwartek, 6 czerwca 2024

5 czerwca Marszałek Renata Janik i członek Zarządu Województwa Anita Koniusz podpisały aneks do umowy z dn. 24 kwietnia 2020 r. w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Umowa została przedłużona do 31 grudnia 2027 r.

"Egipskie SPA" – Dzień Matki w ECN Industria

Piątek, 24 maja 2024

25 i 26 maja w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA o godz. 13.00 odbędą się rodzinne warsztaty pt. "Egipskie SPA". Z okazji Dnia Matki w tych dniach bilety dla mam są sprzedawane z 20 proc. zniżką.

Gra "Sekrety Wzgórza Zamkowego" na Zlocie Legotuberów "Klocki Fest"

Środa, 22 maja 2024

1 czerwca w godz. 10.00–12.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się II Zlot Legotuberów "Klocki Fest". Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników klocków i fanów tworzenia niezwykłych konstrukcji. W czasie wydarzenia – na wspólnym stoisku z Muzeum Zabawy i Zabawek – Wzgórze Zamkowe zaprezentuje grę pt. "Sekrety Wzgórza Zamkowego".

Wystawa pt. "Kociaki w czerni". Biedronka i Czarny Kot na szczęście w Galerii Echo

Wtorek, 21 maja 2024

W weekend 31 maja i 1 czerwca w Galerii Echo zagoszczą "Biedronka i Czarny Kot". Para bajkowych superbohaterów będzie bawić najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To nie koniec atrakcji z czarnymi futrzakami w rolach głównych. W Galerii Echo trwa bowiem wystawa pt. "Kociaki w czerni", w ramach której prezentowane są artystyczne zdjęcia pięciu czarnych bezdomnych kotów do adopcji.

Koncert z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Piątek, 17 maja 2024

Maksym Rzemiński, znakomity kielecki pianista, będzie gwiazdą koncertu wieńczącego świętokrzyskie obchody jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, który odbędzie się we wtorek 21 maja o godzinie 18.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej. Artysta zagra z towarzyszeniem orkiestry FŚ. W programie koncertu znajdą się największe hity muzyki filmowej.

Inauguracja sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim

Piątek, 19 kwietnia 2024

19 i 20 kwietnia (w piątek i sobotę) w województwie świętokrzyskim zostanie zainaugurowany nowy sezon turystyczny. Pierwszego dnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku odbyła się oficjalna część inauguracji z udziałem marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego. Drugiego – odbędzie się gwiaździsty rajd pieszy po malowniczych okolicach Chęcin, biegnący trasą zabytków znajdujących się na tym terenie. Na zakończenie dla uczestników przygotowano piknik turystyczny.

Sobota z INDUSTRIĄ: darmowe warsztaty i wystawa w ECN

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kolejna “Sobota z INDUSTRIĄ”, czyli możliwość darmowego zwiedzania wystawy oraz wzięcia udziału w darmowych warsztatach w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA już niebawem, 27 kwietnia.

Weekend z energią. Warsztaty familijne pt. "Eksperymenty z głową w chmurach"

Piątek, 12 kwietnia 2024

13 i 14 kwietnia o godz. 13.00 w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA w cyklu "Weekend z energią" odbędą się kolejne warsztaty familijne, tym razem zatytułowane "Eksperymenty z głową w chmurach".

Międzypokoleniowe warsztaty z cyklu "Dziadkowie i wnuki w centrum nauki" pt. "Kto porwał dr. Glutka?"

Czwartek, 4 kwietnia 2024

7 kwietnia o godz. 15.00 w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA odbędą się kolejne międzypokoleniowe warsztaty z cyklu "Dziadkowie i wnuki w centrum nauki" pt. "Kto porwał dr Glutka?".

Weekend z energią. Warsztaty familijne: Egipskie SPA w ECN. Pomyśl o sobie – zadbaj o zdrowie

Czwartek, 4 kwietnia 2024

W pierwszy weekend kwietnia w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA w Kielcach odbędą się familijne warsztaty pt. "Egipskie SPA w ECN", podczas których uczestnicy samodzielnie wykonają kule do kąpieli i poznają ciekawe fakty historyczne związane z tym codziennym rytuałem higienicznym.

Wielkanocny kiermasz ekonomii społecznej 2024

Środa, 20 marca 2024

25 i 26 marca w godzinach 9.00–13.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz siedmiu instytucjach publicznych w Kielcach odbędzie się coroczny Wielkanocny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Wystawcy przygotowali dla klientów kolorowe pisanki, baranki, koszyczki, zajączki, stroiki i inne dekoracje wielkanocne.

Warsztaty świąteczne w ECN INDUSTRIA

Środa, 20 marca 2024

W dniach od 19 do 29 marca Energetyczne Centrum Nauki INDUSTRIA – jak co roku – zaprasza dzieci i młodzież na wielkanocne spotkanie z nauką podczas familijnych warsztatów.

Dzień Kobiet w ECN INDUSTRIA – warsztaty familijne "Poczuj energię", musujące eksperymenty

Czwartek, 7 marca 2024

W najbliższy weekend – 9 i 10 marca o godz. 13.00 – w Energetycznym Centrum Nauki INDUSTRIA z okazji Dnia Kobiet odbędą się warsztaty familijne pt. "Poczuj energię".

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej

Czwartek, 22 lutego 2024

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą nadsyłać zgłoszenia do 29 marca.

Wystawa fotograficzna pt. "Starte z powierzchni Ziemi"

Środa, 21 lutego 2024

23 lutego o godz. 14.00 w Galerii Sztuki "Okrąglak" w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach zostanie otwarta wystawa fotografii pt. "Starte z powierzchni Ziemi", zorganizowana w 2. rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie.

UNIVERSUM – wernisaż wystawy prac Zbigniewa Miernika

Wtorek, 20 lutego 2024

24 lutego (w sobotę) o godz. 17.00 w Bristol ART & Medical Spa w Busku-Zdroju zostanie otwarta wystawa prac Zbigniewa Miernika pt. "UNIVERSUM". Goście wernisażu będą mieli okazję porozmawiać z artystą na temat jego awangardowych dzieł.

Zmarł dr Czesław Cyrański, współzałożyciel Wydawnictwa MAC Edukacja

Czwartek, 11 stycznia 2024

Zmarł dr Czesław Cyrański – nauczyciel akademicki, autor i współautor licznych serii wydawniczych, programów nauczania, podręczników, kart pracy i przewodników metodycznych, współzałożyciel jednego z największych w Polsce wydawnictw edukacyjnych – MAC Edukacja, pracodawca, który stworzył setki miejsc pracy w województwie świętokrzyskim i innych regionach Polski.

12...3

Kowalanka jestem… Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Obrzędowego „Kowalanki”

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki” świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. To...

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o...

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki...

WDK zaprasza na czerwcową giełdę kolekcjonerską

8 czerwca w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się giełda...

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.):...

XVI Festiwal Wędrowania w Górach Świętokrzyskich

1 czerwca rozpoczyna się XVI Festiwal Wędrowania. Jak co roku organizatorzy zapraszają gości z...

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 62 393 081
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności