Sobota, 9 grudnia 2023 - Anety, Leokadii, Wiesława

Archiwum

Narodowe Święto Niepodległości

Poniedziałek, 6 listopada 2023

Finisaż wystawy „Flora Polonica”

Środa, 12 kwietnia 2023

Na finisaż wystawy „Flora Polonica” w d. Pałacu Biskupów Krakowskich zaprasza w niedzielę 16 kwietnia Muzeum Narodowe w Kielcach. Spotkanie rozpocznie o godz. 12:00 wykład Agnieszki Skrzypczak z Polskiego Towarzystwa Botanicznego pt. „Ogród jako dzieło sztuki”.

Zamkowe gry terenowe w Chęcinach

Środa, 20 lipca 2022

Zamkowe gry terenowe to atrakcja przygotowana dla turystów, którzy odwiedzą Zamek Królewski w Chęcinach w najbliższy weekend, 23 i 24 lipca.

Jacek Szwic „u Strasza”.

Poniedziałek, 16 maja 2022

Jacek Szwic - artysta fotografik, dziennikarz będzie prezentował swoje prace w "Galerii u Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury. Na wernisaż wystawy zapraszamy 20 maja o godzinie 18.00.

Giełda kolekcjonerska wraca do WDK

Piątek, 13 maja 2022

Świetna wiadomość dla amatorów rzadkich i cennych przedmiotów! Już 14 maja do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach powraca giełda kolekcjonerska.

Adam Michnik w Kielcach

Wtorek, 26 kwietnia 2022

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza 29 maja (piątek) o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem Adamem Michnikiem. Wydarzenie odbędzie się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach przy ul. Planty 7. Rozmowę poprowadzi Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Grupa Teraz My - koncert w WDK

Sobota, 29 stycznia 2022

Działająca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Grupa Teraz MY, zaprasza w sobotę 29 stycznia o godzinie 17:00 do sali Lustrzanej WDK. Wystąpią: Paulina Barbara Perczak, Magdalena Tyrała i Kapela Podwórkowa „Scyzory”.

Po 1945. Przegląd grafiki artystycznej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach

Wtorek, 7 grudnia 2021

Do Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w dniach od 16 grudnia 2021 r. do 27 marca 2022 r. oddział Muzeum Narodowego w Kiecach zaprasza na wystawę pt. "Po 1945. Przegląd grafiki artystycznej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach".

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Piątek, 3 grudnia 2021

19 grudnia w godz. 10.00–18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2021.

"Projektowanie dla kultury" – wystawa prac Doroty Wąsik

Piątek, 3 grudnia 2021

W czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach od dzisiaj można zwiedzać wystawę prac Doroty Wąsik, zatytułowaną ”Projektowanie dla kultury”.

Promocja książki "Inni" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

Piątek, 3 grudnia 2021

Co to znaczy być Białorusinem w Polsce? Dlaczego Białorusini określają siebie jako "innych"? Kiedy chodzą do szeptuch i jaką rolę odgrywa w ich życiu prawosławie? Na te i inne pytania można będzie usłyszeć odpowiedzi podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, w filii nr 7 – Poczytalni Na dVoRcu.

Wernisaż wystawy IV Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego dla osób niepełnosprawnych

Piątek, 3 grudnia 2021

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w galerii przy ul. Kapitulnej 2 odbędzie się wernisaż wystawy IV Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego dla osób niepełnosprawnych z terenu Kielc i powiatu kieleckiego.

"Z kolorami przez życie iść" – wystawa prac Barbary Żelaznej

Piątek, 3 grudnia 2021

3 grudnia o godz. 18.00 Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wystawę malarstwa i witraży Barbary Żelaznej.

Otwarcie wystawy "Terytoria własne – terytoria wspólne" w Galerii Dworzec

Piątek, 3 grudnia 2021

3 grudnia o godz. 17.30 w Galerii Dworzec na Dworcu Autobusowym w Kielcach zostanie otwarta wystawa pracowników Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, zatytułowana "Terytoria własne – terytoria wspólne".

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej 2021

Czwartek, 2 grudnia 2021

Pierniki, naturalne świece, świąteczne makramy, bombki choinkowe, czy oryginalne stroiki na wigilijny stół, a wszystko to ręcznie wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, spółdzielni socjalnych, fundacji, czy stowarzyszeń – w województwie świętokrzyskim trwa Kiermasz Ekonomii Społecznej.

"Lekcja Wrażliwości" – koncert dla Ewy i Mariusza z Kapkazów

Czwartek, 2 grudnia 2021

"Lekcja Wrażliwości" to koncert zorganizowany dla Ewy i Mariusza z Kapkazów, którzy wskutek pożaru stracili niezwykłe miejsce – ważny punkt na świętokrzyskiej mapie ośrodków kultury – Szkołę Wrażliwości.

Mikołajki w kinie Fenomen

Czwartek, 2 grudnia 2021

W najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, kino Fenomen zaprasza zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne na specjalne seanse mikołajkowe.

Koncert piosenki francuskiej w Pałacyku Zielińskiego

Czwartek, 2 grudnia 2021

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia, o godz. 17.00 Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza kieleckich melomanów do Pałacyku Zielińskiego na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Yagi Kowalik.

Koncert finałowy XXIII edycji festiwalu "Scena dla Ciebie"

Czwartek, 2 grudnia 2021

16 grudnia w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy XXIII edycji festiwalu "Scena dla Ciebie". Na scenie zaprezentują się finaliści festiwalu i wokaliści oraz zespołu muzyczne z Kielc. Gwiazdą wieczoru będzie zespół FEEL.

"Szef roku" i "Ballada o białej krowie" premierowo w kinie Fenomen

Środa, 1 grudnia 2021

Hiszpański komediodramat "Szef roku" z Javierem Bardemem w roli głównej i irańsko-francuski dramat "Ballada o białej krowie" już od piątku premierowo na ekranie kina Fenomen.

Szkolny Festiwal "Explory" w województwie świętokrzyskim

Środa, 1 grudnia 2021

6 grudnia w Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu odbędzie się Szkolny Festiwal "Explory". Jest to pierwszy z trzech etapów konkursu "Explory". Konkurs, który umożliwia szkolnym pasjonatom nauki i technologii zaprezentowanie swoich projektów badawczych i skonfrontowanie ich z ekspertami. Wybrane przez jury najlepsze projekty przejdą do regionalnego etapu konkursu "Explory" 2022.

Konkurs na stanowisko Dyrektora BWA w Kielcach

Środa, 1 grudnia 2021

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce informuje o konkursie na kandydata na stanowisko Dyrektora instytucji kultury Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Promocja wspomnień Pawła Spiczonka "Pełnią życia"

Środa, 1 grudnia 2021

9 grudnia o godz. 17.00 Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na promocję książki "Pełnią życia" Pawła Spiczonka.

"Prezent urodzinowy" Robina Hawdona premierowo w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Wtorek, 30 listopada 2021

Na późnojesienne chandry zespół Teatru im. Stefana Żeromskiego pod kierunkiem znakomitego aktora i reżysera Jerzego Bończaka przygotował dla widzów wspaniałe lekarstwo – premierę komedii "Prezent urodzinowy" Robina Hawdona. Po raz pierwszy spektakl będzie można obejrzeć już 3 grudnia.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Poniedziałek, 29 listopada 2021

9 grudnia o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką znakomicie przyjętych przez czytelników biografii księdza Jana Twardowskiego, Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy,a także bestselleru "1945. Wojna i pokój" i wydanej w 2021 roku książki "Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia".

Świąteczna Giełda Winyli i Płyt CD w Domu Kultury "Zameczek"

Poniedziałek, 29 listopada 2021

5 grudnia w Domu Kultury "Zameczek" odbędzie się Świąteczna Giełdę Winyli i Płyt CD. Organizatorzy zapraszają w godz. 11.00–16.00.

Świąteczne filcowanie

Poniedziałek, 29 listopada 2021

W sobotę 4 grudnia o godz. 11.00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie "Krzemionki" odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy nauczą się robić ozdoby świąteczne metodą filcowania na mokro.

Premiera spektaklu "Ponad mogiły" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Niedziela, 28 listopada 2021

Owacjami na stojąco zakończyła się niedzielna premiera spektaklu "Ponad mogiły" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Widzowie gorąco przyjęli występ młodych aktorów ze Studia Teatralnego LS i ich mentora - Lecha Sulimierskiego. Spektakl oparty jest na dramatach Juliusza Słowackiego i Stanisława Wyspiańskiego. Został przygotowany z okazji rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Koncert "Gongi i abstrakcja"

Sobota, 27 listopada 2021

W niedzielę 28 listopada o godzinie 15.30 w galerii "Dom Praczki" odbędzie się koncert pt. "Gongi i abstrakcja".

"Leśne śpiochy"

Piątek, 26 listopada 2021

Zima zbliża się wielkimi krokami. Czas zatem się na nią przygotować. Jak robią to zwierzęta? Tego będzie się można dowiedzieć w sobotę 27 listopada o godz. 11.00 podczas spotkania poświęconego "leśnym śpiochom" w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie "Krzemionki".

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Dni Dziedzictwa Żydowskiego

W dn. 7 – 8 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach odbędzie się cykl...

Kasting w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ogłasza kasting dla dziewczyn z województwa...

Premiera filmu "Człowiek wsi. Pasja i siła"

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 16.00 w kinie Moskwa w Kielcach odbędzie się premiera...

Studio PIK- Agata Klimczak- Kołakowska- rozmowa z nową dyrektor KCK

Gościem Studia PIK jest Agata Klimczak- Kołakowska, od niedawna dyrektor Kieleckiego Centrum...

Opowieść o Pawle Pierścińskim

Paweł Pierściński – "ikona", "mistrz", "legenda" to określenia, które najczęściej padają, gdy...

Filmowy Sylwester z WDK Kielce

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na wyjątkową imprezę...

Dr Jacek Bartosiak w Poczytalni na DVoRcu

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Pilcha w Kielcach zaprasza na spotkanie z dr Jackiem...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 59 615 730
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności