Piątek, 14 czerwca 2024 - Bazylego, Elizy, Justyny

Domy, centra i ośrodki kultury

"CASTING" – premierowa inscenizacja Teatru Plastycznego SEN na festiwalu w Tczewie

Piątek, 14 czerwca 2024

Teatr Plastyczny SEN, działający od 10 lat w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, zakwalifikował się do jubileuszowego XX Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, który odbędzie się w dniach 23 – 27 września 2024 r. w Tczewie, w woj. pomorskim. Będzie to już kolejny występ artystów z TP SEN na tej prestiżowej imprezie.

XVIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2024

Wtorek, 11 czerwca 2024

4 sierpnia o godz. 13.00 na scenie letniej przy Koneckim Centrum Kultury odbędzie się XVIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2024.

AyAhuasca, NOYA i Kawa o Północy zwycięzcami I edycji konkursu "Wygraj koncert"

Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Jury I edycji konkursu "Wygraj koncert", zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, wyłoniło laureatów tegorocznej rywalizacji, którzy zagrają koncerty promocyjne w sali widowiskowej WDK. Występy zwycięzców – zespołów AyAhuasca, NOYA i Kawa o Północy – w ramach nagrody zostaną profesjonalnie zarejestrowane przez zespół Portalu Informacji Kulturalnej.

WDK zaprasza na czerwcową giełdę kolekcjonerską

Piątek, 7 czerwca 2024

8 czerwca w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się giełda kolekcjonerska – comiesięczna atrakcja dla zbieraczy pamiątek, wielbicieli starych przedmiotów "z duszą", starej biżuterii, porcelany, kryształów, mebli, obrazów i innych kolekcjonerskich rarytasów.

Konkurs "Herlingowa rolka"

Piątek, 7 czerwca 2024

W dn. 6–22 września kielczan czeka prawdziwa literacka uczta – "Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga - Grudzińskiego". Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają internautów do udziału w bardzo ciekawym konkursie. Proszą o samodzielne nagranie i zmontowanie rolki (reels) przeznaczonej do publikacji w wybranych mediach społecznościowych, zachęcającej do udziału w festiwalu. Autorskie rolki można nadsyłać do 30 czerwca.

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – Pacanów 2024

Wtorek, 4 czerwca 2024

2 czerwca w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie odbył się 22. Festiwal Kultury Dziecięcej – Pacanów 2024.

"Piosenki Wysockiego w nowym brzmieniu" – koncert zespołu Projekt Volodia

Wtorek, 4 czerwca 2024

W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach wystąpi zespół Projekt Volodia. Na koncert pt. "Piosenki Wysockiego w nowym brzmieniu" organizatorzy zapraszają o godz. 20.00.

48. Buskie Spotkania z Folklorem – koncert laureatów

Wtorek, 4 czerwca 2024

2 czerwca 2024 r. wreszcie stało się jasne, kto jest triumfatorem tegorocznych – 48. Buskich Spotkań z Folklorem. W Parku Miejskim w Kielcach nagrodzono zwycięzców festiwalowych zmagań. Najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix im. Piotra Gana – otrzymał Adam Kocerba z Kapelą "Działoszacy". Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła w ręce Zespołu Śpiewaczego "Marzyszanki" z Marzysza. Natomiast nagrodę im. Feliksa Korbana dla najlepszego akordeonisty otrzymał Henryk Cacek z Małogoszcza.

XVII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych w Masłowie

Wtorek, 4 czerwca 2024

Wczoraj (3 czerwca) na lotnisku w podkieleckim Masłowie odbyło się XVII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych z województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej. Celem wydarzenia było dziękczynienie za dar Ojca Świętego Jana Pawła II w 33. rocznicę jego wizyty w Kielcach i Masłowie.

Koncert laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 3 czerwca 2024

W słoneczno-deszczową niedzielę, 2 czerwca, Park Miejski w Kielcach tętnił muzyką ludową, radością i śpiewem artystów, którzy zjechali do stolicy regionu na koncert laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem. Tego dnia najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix im. Piotra Gana – otrzymał Adam Kocerba z Kapelą "Działoszacy". Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła w ręce Zespołu Śpiewaczego "Marzyszanki" z Marzysza. Natomiast nagrodę im. Feliksa Korbana dla najlepszego akordeonisty otrzymał Henryk Cacek z Małogoszcza.

Dzień Dziecka w WDK

Piątek, 31 maja 2024

1 czerwca o godz. 10.00 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach rozpocznie się impreza dla najmłodszych, przygotowana z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapraszają na: seans filmowy, dmuchańce, gry i zabawy, pokazy wokalne i taneczne oraz pyszną watę cukrową.

James Harries (Wielka Brytania) z zespołem zagrają w Pałacyku Zielińskiego

Piątek, 31 maja 2024

2 czerwca (w niedzielę) o godz. 19.00 w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach wystąpi James Harries z zespołem. Artysta ma na koncie dziewięć albumów. Jego twórczość porównywana jest do muzyki takich sław jak Ryan Adams, Damien Rice i Jeff Buckley.

Koncert z okazji Dnia Matki w WDK

Poniedziałek, 27 maja 2024

W ubiegłą niedzielę, 26 maja, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki. Specjalnie przygotowany na ten dzień zestaw przepięknych i radosnych utworów zagrała Marszałkowska Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Marcina Chlebnego. Wystąpili także młodzi adepci sztuki aktorskiej, kształcący się pod kierunkiem kieleckiej aktorki i edukatorki Ewy Lubacz.

Otwarcie wystawy pt. "Ignacy Paderewski"

Czwartek, 23 maja 2024

17 czerwca (w poniedziałek) o godz. 13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy pt. "Ignacy Paderewski". To kolejna z cyklu sześciu wystaw przygotowanych przez WDK i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach pod wspólnym tytułem "Ojcowie Niepodległości".

Gra "Sekrety Wzgórza Zamkowego" na Zlocie Legotuberów "Klocki Fest"

Środa, 22 maja 2024

1 czerwca w godz. 10.00–12.00 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się II Zlot Legotuberów "Klocki Fest". Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu wszystkich miłośników klocków i fanów tworzenia niezwykłych konstrukcji. W czasie wydarzenia – na wspólnym stoisku z Muzeum Zabawy i Zabawek – Wzgórze Zamkowe zaprezentuje grę pt. "Sekrety Wzgórza Zamkowego".

"Co w trawie piszczy?" – nowe warsztaty w Europejskim Centrum Bajki

Środa, 22 maja 2024

Europejskie Centrum Bajki zaprasza na nowe warsztaty pt. "Co w trawie piszczy?". Uczestnicy zajęć będą obserwatorami, poszukiwaczami, a nawet budowniczymi. Poznają podstawowe zagadnienia dotyczące biologii i ekologii owadów, tj. ciekawostki dotyczące zmysłów, wyglądu i życia owadów, które żyją w najbliższym otoczeniu.

Lista laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 21 maja 2024

W weekend (18 i 19 maja) w Busku-Zdroju odbył się konkurs finałowy 48. Buskich Spotkań z Folklorem. Wzięli w nim udział zwycięzcy przeglądów rejonowych 48. Buskich Spotkań z Folklorem, które odbyły się w Opatowie, Nowym Korczynie, Jędrzejowie i Ciekotach. Rada artystyczna wyłoniła już zwycięskie prezentacje festiwalowe – wiemy, kto wystąpi w koncercie laureatów, 2 czerwca.

Koncert finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego "Wszystkie Struny Świata"

Wtorek, 21 maja 2024

25 maja o godz. 14.00 w sali kameralnej Domu Kultury "Zameczek" będzie można zobaczyć i usłyszeć finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego "Wszystkie Struny Świata", organizowanego przez "Zameczek" wraz z Restecki Music Station. Wstęp bezpłatny.

Konkurs finałowy 48. Buskich Spotkań z Folklorem (19.05.24)

Poniedziałek, 20 maja 2024

Niedziela 19 maja była drugim dniem konkursu finałowego 48. Buskich Spotkań z Folklorem. Na scenie w Parku Zdrojowym zaprezentowały się najlepsze kapele ludowe, soliści-instrumentaliści, soliści-śpiewacy (a cappella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (a cappella) – zwycięzcy przeglądów rejonowych zorganizowanych w Opatowie, Nowym Korczynie, Jędrzejowie i Ciekotach.

Konkurs finałowy 48. Buskich Spotkań z Folklorem (18.05.24)

Poniedziałek, 20 maja 2024

Miniony weekend w Busku-Zdroju był wielkim świętem muzyki ludowej. W Parku Zdrojowym wystąpili najlepsi z najlepszych – laureaci przeglądów rejonowych 48. Buskich Spotkań z Folklorem, które odbyły się w Opatowie, Nowym Korczynie, Jędrzejowie i Ciekotach.

Kowalanka jestem… Jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Obrzędowego „Kowalanki”

Koło Gospodyń Wiejskich „Kowalanki” świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. To...

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o...

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki...

WDK zaprasza na czerwcową giełdę kolekcjonerską

8 czerwca w godz. 7.00–13.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się giełda...

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.):...

XVI Festiwal Wędrowania w Górach Świętokrzyskich

1 czerwca rozpoczyna się XVI Festiwal Wędrowania. Jak co roku organizatorzy zapraszają gości z...

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 62 393 371
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności