Niedziela, 29 marca 2020 - Marka, Wiktoryny, Zenona

Wzornictwo

Nowe nabytki Muzeum Zabawek

Poniedziałek, 23 marca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wzbogaciło się o komplet żołnierzyków wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70. XX w., podarowany przez kielczankę.

Gawęda o krzemieniu pasiastym Cezarego Łutowicza

Środa, 26 lutego 2020

W najbliższy poniedziałek, 2 marca o godzinie 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się spotkanie z Cezarym Łutowiczem. Pochodzący z Białegostoku, a mieszkający w Sandomierzu artysta plastyk przeprowadzi gawędę o krzemieniu pasiastym oraz zaprezentuje swoje prace.

O rzemiośle i rzemieślnikach

Czwartek, 13 lutego 2020

Instytut Dizajnu zaprasza na otwarcie dwóch wystaw poświęconych współczesnemu rzemiosłu i jego twórcom.

XIII Salon Rękodzieła Artystycznego

Środa, 5 lutego 2020

7 marca w godzinach od 10.00 do 15.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się XIII edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Pierwsze w nowym roku spotkanie miłośników rękodzielnictwa będzie znakomitą okazją, aby zaprezentować swoją dotychczasową twórczość oraz pokazać nowe pomysły i projekty. Podczas spotkania goście jak zwykle będą mieli okazję zakupić najnowsze propozycje świętokrzyskich rękodzielników.

Obiekty z papieru

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 14 lutego na godz. 18.00 na wernisaż wystawy, na której zostaną zaprezentowane obiekty z papieru Agnieszki Andruszkiewicz.

"Zatkało kakao?"

Środa, 27 listopada 2019

Tytuł wystawy w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to powiedzenie dziecięce, zaczerpnięte z czasów PRL-u. Ekspozycja ma prowokować widza do zgłębienia tematu i zachęcić do poszukania odpowiedzi na pytanie, czy przemysł zabawkarski i dzieciństwo w czasach PRL-u były kreatywne? Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17.00.

100 lat huty „Ludwików"

Środa, 30 października 2019

W Muzeum Historii Kielc otwarta zostanie wystawa pt. "100 lat huty „Ludwików” w Kielcach 1919-2019" poświęcona wiekowi działalności największego zakładu przemysłowego naszego miasta. Ekspozycja i zgromadzone na niej zabytki przeprowadzą zwiedzających przez historię „Ludwikowa” od jego suchedniowskich początków u schyłku XIX w., aż po dzień dzisiejszy.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Środa, 23 października 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej

Poniedziałek, 7 października 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 15 października o godz. 18.00 na otwarcie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Wydarzenie poprzedzi monodram Doroty Landowskiej "Stryjeńska. Let's dance, Zofia!" w reżyserii Joanny Lewickiej.

Wystawa ''Dziewczyny na warsztat''

Czwartek, 3 października 2019

Przed nami wernisaż wystawy "Dziewczyny na warsztat", który odbędzie się 11 października o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu.

"Kram bławatny" w Dworku Laszczyków

Wtorek, 24 września 2019

W Dworku Laszczyków w Kielcach 24 września o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Kram bławatny. Fabryczne wyroby tekstylne w zbiorach MWK". Podczas spotkania będzie można porozmawiać z dr Małgorzatą Imiołek - kierownikiem działu edukacji etnograficznej w Muzeum Wsi Kieleckiej oraz autorką wystawy.

Polskie wzornictwo

Piątek, 12 lipca 2019

Na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego otwarta zostanie wystawa "100-lecie polskiego dizajnu" - przekrojowa ekspozycja prezentująca osiągnięcia polskiego wzornictwa na przestrzeni minionego stulecia.

Impresje operowe

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja Im. Edwarda Kusztala zapraszają do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę projektów kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Jak ucztowano w dawnych wiekach

Piątek, 31 maja 2019

Od 4 czerwca do 29 września 2019 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie prezentowana wystawa "O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach".

Królowe

Środa, 29 maja 2019

Od 30 maja w galerii Winda w Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Królowe". Wystawa towarzyszyć będzie 21. edycji Off Fashion 2019.

Moduły, mozaiki, przeploty

Czwartek, 16 maja 2019

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę tkanin autorstwa Joanny Rusi ”Moduły, mozaiki, przeploty”, na której zaprezentowane zostaną trzy ostatnie kolekcje projektantki. Wystawę będzie można zwiedzać od 18 maja do 18 sierpnia 2019 roku.

Wielkanocny ”Konkurs z jajem” 2019 rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji „Konkursu z jajem”, który po raz kolejny organizowany był w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do konkursu zgłoszono wiele prac przygotowanych przez świętokrzyskie dzieci młodzież. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych w technice dowolnej i tradycyjnej.

Jubileuszowy X Salon Rękodzieła Artystycznego 2019 za nami

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

W niedzielę, 7 kwietnia w sali lustrzanej i holu górnym Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się jubileuszowa X edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Spotkaniu z pasjonatami rękodzielnictwa jak zwykle przyciągnęło wielu gości, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze propozycje świętokrzyskich rękodzielników oraz zakupić ich wyroby.

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Śpimy o godzinę krócej

W ostatni weekend marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Gdy w nocy 28 marca wybije...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 844 352
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności