Czwartek, 12 grudnia 2019 - Ady, Aleksandra, Dagmary

Wzornictwo

XII Salon Rękodzieła Artystycznego

Czwartek, 28 listopada 2019

Już 15 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się XII edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Ostatnie w tym roku spotkanie miłośników rękodzielnictwa będzie znakomitą okazją, aby zaprezentować swoją dotychczasową twórczość oraz pokazać nowe pomysły i projekty. Podczas spotkania goście jak zwykle będą mieli okazję zakupić najnowsze propozycje świętokrzyskich rękodzielników.

"Zatkało kakao?"

Środa, 27 listopada 2019

Tytuł wystawy w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to powiedzenie dziecięce, zaczerpnięte z czasów PRL-u. Ekspozycja ma prowokować widza do zgłębienia tematu i zachęcić do poszukania odpowiedzi na pytanie, czy przemysł zabawkarski i dzieciństwo w czasach PRL-u były kreatywne? Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17.00.

100 lat huty „Ludwików"

Środa, 30 października 2019

W Muzeum Historii Kielc otwarta zostanie wystawa pt. "100 lat huty „Ludwików” w Kielcach 1919-2019" poświęcona wiekowi działalności największego zakładu przemysłowego naszego miasta. Ekspozycja i zgromadzone na niej zabytki przeprowadzą zwiedzających przez historię „Ludwikowa” od jego suchedniowskich początków u schyłku XIX w., aż po dzień dzisiejszy.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Środa, 23 października 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej

Poniedziałek, 7 października 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 15 października o godz. 18.00 na otwarcie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej. Wydarzenie poprzedzi monodram Doroty Landowskiej "Stryjeńska. Let's dance, Zofia!" w reżyserii Joanny Lewickiej.

Wystawa ''Dziewczyny na warsztat''

Czwartek, 3 października 2019

Przed nami wernisaż wystawy "Dziewczyny na warsztat", który odbędzie się 11 października o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu.

"Kram bławatny" w Dworku Laszczyków

Wtorek, 24 września 2019

W Dworku Laszczyków w Kielcach 24 września o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Kram bławatny. Fabryczne wyroby tekstylne w zbiorach MWK". Podczas spotkania będzie można porozmawiać z dr Małgorzatą Imiołek - kierownikiem działu edukacji etnograficznej w Muzeum Wsi Kieleckiej oraz autorką wystawy.

Polskie wzornictwo

Piątek, 12 lipca 2019

Na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego otwarta zostanie wystawa "100-lecie polskiego dizajnu" - przekrojowa ekspozycja prezentująca osiągnięcia polskiego wzornictwa na przestrzeni minionego stulecia.

Impresje operowe

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja Im. Edwarda Kusztala zapraszają do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę projektów kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

Rozstrzygnięcie konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje”

Czwartek, 13 czerwca 2019

Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Recykling na miarę”, podczas którego wyłoniono jego zwycięzców i wręczono nagrody. Z okazji ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku obchodów 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, to właśnie on był inspiratorem prac nadesłanych przez uczestników.

Jak ucztowano w dawnych wiekach

Piątek, 31 maja 2019

Od 4 czerwca do 29 września 2019 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie prezentowana wystawa "O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach".

Królowe

Środa, 29 maja 2019

Od 30 maja w galerii Winda w Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Królowe". Wystawa towarzyszyć będzie 21. edycji Off Fashion 2019.

Moduły, mozaiki, przeploty

Czwartek, 16 maja 2019

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę tkanin autorstwa Joanny Rusi ”Moduły, mozaiki, przeploty”, na której zaprezentowane zostaną trzy ostatnie kolekcje projektantki. Wystawę będzie można zwiedzać od 18 maja do 18 sierpnia 2019 roku.

Wielkanocny ”Konkurs z jajem” 2019 rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji „Konkursu z jajem”, który po raz kolejny organizowany był w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Do konkursu zgłoszono wiele prac przygotowanych przez świętokrzyskie dzieci młodzież. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych w technice dowolnej i tradycyjnej.

Jubileuszowy X Salon Rękodzieła Artystycznego 2019 za nami

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

W niedzielę, 7 kwietnia w sali lustrzanej i holu górnym Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się jubileuszowa X edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Spotkaniu z pasjonatami rękodzielnictwa jak zwykle przyciągnęło wielu gości, którzy mieli okazję zobaczyć najnowsze propozycje świętokrzyskich rękodzielników oraz zakupić ich wyroby.

Impresje muzyczne

Wtorek, 2 kwietnia 2019

"Impresje muzyczne" to tytuł cyklicznej wystawy, na której corocznie prezentowane są prace graficzne uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Różnobarwne kompozycje plastyczne, w większości abstrakcyjne, zainspirowane muzyką powstały na okoliczność Świętokrzyskich Dni Muzyki. Zostały one zaprojektowane i wykonane przez uczniów klas młodszych. Prace wychowanków „Plastyka” powstały w Roku Kultury Ormiańskiej. Uczniowie poznawali kulturę i sztukę Ormian, a następnie realizowali plastyczne zadania zainspirowane różnymi wątkami tej kultury. Tak powstały prace rzeźbiarskie (m.in. chaczkar, orzeł zrywający się do lotu symbolizujący zwycięstwo legendarnego Haika), tkackie, ceramiczne, malarskie. Często wykorzystywanym motywem były ornamenty i litery z alfabetu ormiańskiego z bogatych i cennych manuskryptów.

Wystawa "Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci" walczy w konkursie

Wtorek, 5 marca 2019

Wystawa "Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci", prezentowana w Instytucie Dizajnu w Kielcach, została nominowana w konkursie Pomorskie Sztormy w kategorii "Wydarzenie roku".

Sztuka ludowa Matyó

Poniedziałek, 4 marca 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 23 marca o godz. 16.00 do Dworku Laszczyków w Kielcach na wernisaż unikatowej wystawy, prezentującej węgierską sztukę ludową. Słynne na całym świecie dziedzictwo Matyó to kultura jednej z wielu historycznych, węgierskich grup ludowych.

Wystawa "Sto lat!" w ID

Poniedziałek, 18 lutego 2019

W Instytucie Dizajnu w Kielcach od 22 lutego będzie można oglądać wystawę "Sto lat!" przygotowaną przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą...

Uwolnić książkę

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu...

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 031 468
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności