Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Zespoły folklorystyczne

Uroczysty koncert z okazji 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca KIELCE

Czwartek, 22 czerwca 2023

16 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach uroczyście świętowano 50. urodziny Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce". Założony w 1973 roku z inicjatywy Tadeusza Zawistowskiego, ma na koncie setki występów na polskich i zagranicznych scenach, i dziś przeżywa renesans – z nową energią z powodzeniem koncertuje, popularyzując dziedzictwo regionu świętokrzyskiego i najpiękniejsze polskie tańce.

Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY 2023

Poniedziałek, 12 czerwca 2023

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej "Jawor u źródeł kultury" odbędzie się w dniach 17–18 czerwca. W Kielcach i w Parku Etnograficznym w Tokarni zaprezentują się najlepsi polscy artyści ludowi, których żywiołem są muzyka, taniec, rzeźba, malarstwo i rękodzielnictwo.

Finał 47. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 16 maja 2023

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza 20 i 21 maja o godzinie 11.00 do Parku Zdrojowego w Buska-Zdroju na finał 47. Buskich Spotkań z Folklorem.

XIX Festiwal Wielkopostny Daleszyce 2023 został rozstrzygnięty

Poniedziałek, 27 marca 2023

26 marca w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z partnerami. Ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji.

Zwycięzcy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023

Poniedziałek, 27 marca 2023

W niedzielę 26 marca w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023. W tym roku w Konkursie Pieśni Wielkopostnych triumfowali: Chór "Masłowianie" z Masłowa – w kategorii chóry, Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin – w kategorii zespoły ludowe, Grupa Artystyczna "Golica" – w kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, natomiast w Konkursie Poetyckim – Bożena Ołubiec.

Lista osób zakwalifikowanych do koncertu finałowego XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023

Czwartek, 23 marca 2023

26 marca o godz. 17.00 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbędzie się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023.

WDK rozpoczął nabór zgłoszeń do 47. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 22 marca 2023

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach rozpoczął nabór zgłoszeń do jednego z najstarszych, najważniejszych w świecie muzyki ludowej i najbardziej wyczekiwanych konkursów w Polsce – do 47. Buskich Spotkań z Folklorem. Do udziału w konkursie organizator zaprasza kapele ludowe, solistów instrumentalistów, solistów śpiewaków, zespoły pieśni i tańca oraz zespoły śpiewacze.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Dziecięcej Estrady Folkloru 2023

Środa, 8 lutego 2023

18 marca o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się tegoroczna edycja przeglądu Dziecięca Estrada Folkloru, organizowanego co roku z myślą o dziecięcych i młodzieżowych wykonawcach folkloru muzycznego z terenu województwa świętokrzyskiego.

22 stycznia SCYZORY zapraszają na koncert promujący debiutancką płytę

Wtorek, 20 grudnia 2022

22 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert promujący debiutancką płytę Kapeli Podwórkowej SCYZORY, zatytułowaną "O Kielcach w Świętokrzyskiem".

Warsztaty etnologiczno-folklorystyczne w WDK

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022

W miniony weekend w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się warsztaty etnologiczno-folklorystyczne skierowane do instruktorów, kierowników, opiekunów zespołów folklorystycznych i animatorów kultury prowadzących zespoły obrzędowe z województwa świętokrzyskiego. Zrealizowano je w ramach projektu "Obrzęd. Tradycje dożynkowe świętokrzyskiej wsi".

Kapela Stefana Wyczyńskiego

Środa, 27 maja 2020

Stefan Wyczyński jest solistą kapeli ludowej, którą w 1935 roku założył najstarszy jego brat Feliks Wyczyński. W 1980 roku Stefan przejął kierownictwo kapeli i kieruje nią do chwili obecnej. Zarówno Stefan Wyczyński, jak i kapela, są laureatami licznych festiwali i konkursów folklorystycznych (II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym w Poznaniu, dwukrotnie I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu nad Wisłą, trzykrotnie I miejsce w Spotkaniach z Folklorem w Busku-Zdroju).

Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Zespół Pieśni i Tańca „Morawica” powstał w lutym 2015 r. i działa przy Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy pod kierownictwem Hanny Kuty. Choreografem grupy jest Barbara Kardynalska, instruktor tańca narodowego i ludowego. Do tańca przygrywa zespołowi kapela Feliksa Korbana.

Zespół Ludowo - Folklorystyczno - Obrzędowy "Piekoszowianie”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół Ludowo - Folklorystyczno - Obrzędowy utworzony w marcu 2004 roku i liczy 21 osób. Jego założycielami byli Marianna Majchrzyk i Julian Nowak. Zespół został zarejestrowany jako Stowarzyszenie w Sądzie Rejonowym w Kielcach w maju 2006 roku.

Zespół Kunowianie

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Początki zespołu Kunowianie wiążą się z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich, które powstało 1965 r. Działalność koła skupiała się głównie na organizowaniu kursów gotowania i szycia oraz podnoszeniu świadomości kobiet mieszkających na wsi. Gospodynie koła miały swój zespół wokalny Kunowianki, który po dołączeniu kapeli przybrał nazwę Kunowianie. Zespół ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Większość imprez miejskich, gminnych i powiatowych odbywa się z udziałem zespołu.

Ludowy zespół „Fałkowianka"

Wtorek, 7 kwietnia 2015

W 1999 roku, po kilkunastu latach przerwy, ludowy zespół „Fałkowianka” wznowił swoją działalność. Córki i wnuczki członkiń zespołu z lat 60. i 70. postanowiły kontynuować tradycje swoich przodków wyśpiewywane w rytm skocznej muzyki ludowej. Na początku reaktywacji przypominano repertuarem stare i przekazywane z pokolenia na pokolenia piosenki z regionu konecko - opoczyńskiego.

Zespół Ludowy „Dzierzgowianie”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół Ludowy z Dzierzgowa w gminie Radków w powiecie włoszczowskim istnieje od 1984 roku. Aktualnie zespół liczy 17 członków – entuzjastów folkloru, kultywujących folklor zachodniej Kielecczyzny. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe, kuplety obyczajowe oraz wesołe gawędy.

Ludowy zespół artystyczny "Dwikozianie"

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Ludowy Zespół Artystyczny "Dwikozianie" został założony wiosną 1935 roku i działa do chwili obecnej. Posiada duże osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystyczne i upowszechniania kultury i folkloru ludowego oraz ochrony dziedzictwa narodowego.

Zespół ludowy „Biesiada”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół ludowy „Biesiada” rozpoczął swoją działalność na początku 2007 roku. Śpiewem, wystawianiem obrzędów uatrakcyjnia imprezy okolicznościowe, chętnie uczestniczy w spotkaniach folklorystycznych. Zespół jest animatorem życia kulturalnego, zajmuje się popularyzacją śpiewu piosenek biesiadnych i ludowych.

Zespół "Bałtowianie"

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół "Bałtowianie" powstał w styczniu 2006 r. przy Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "Bałt".

Zespół folklorystyczny ,,Świętokrzyskie Uśmiechy”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół folklorystyczny ,,Świętokrzyskie Uśmiechy” z Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku powstał w 2009 r. Prezentując folklor regionu świętokrzyskiego, młodzież godnie reprezentuje gminę Lipnik w konkursach i festiwalach muzycznych regionalnych, powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Odnosi sukcesy estradowe i uświetnia swoimi występami różnego rodzaju imprezy: okolicznościowe, plenerowe, kameralne oraz akademie i uroczystości szkolne.

1...2

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 552 850
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności