Poniedziałek, 24 czerwca 2024 - Danuty, Jana, Janiny

Zespoły folklorystyczne

XVIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2024

Wtorek, 11 czerwca 2024

4 sierpnia o godz. 13.00 na scenie letniej przy Koneckim Centrum Kultury odbędzie się XVIII Konecki Przegląd Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2024.

48. Buskie Spotkania z Folklorem – koncert laureatów

Wtorek, 4 czerwca 2024

2 czerwca 2024 r. wreszcie stało się jasne, kto jest triumfatorem tegorocznych – 48. Buskich Spotkań z Folklorem. W Parku Miejskim w Kielcach nagrodzono zwycięzców festiwalowych zmagań. Najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix im. Piotra Gana – otrzymał Adam Kocerba z Kapelą "Działoszacy". Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła w ręce Zespołu Śpiewaczego "Marzyszanki" z Marzysza. Natomiast nagrodę im. Feliksa Korbana dla najlepszego akordeonisty otrzymał Henryk Cacek z Małogoszcza.

Koncert laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 3 czerwca 2024

W słoneczno-deszczową niedzielę, 2 czerwca, Park Miejski w Kielcach tętnił muzyką ludową, radością i śpiewem artystów, którzy zjechali do stolicy regionu na koncert laureatów 48. Buskich Spotkań z Folklorem. Tego dnia najważniejszą nagrodę festiwalu – Grand Prix im. Piotra Gana – otrzymał Adam Kocerba z Kapelą "Działoszacy". Nagroda im. Haliny Szelestowej trafiła w ręce Zespołu Śpiewaczego "Marzyszanki" z Marzysza. Natomiast nagrodę im. Feliksa Korbana dla najlepszego akordeonisty otrzymał Henryk Cacek z Małogoszcza.

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

Poniedziałek, 27 maja 2024

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.): konkurs zespołów ludowych i zespołów inspirujących się muzyką ludową, konkurs kulinarny, piknik rodzinny oraz koncert gwiazdy festiwalu – zespołu Tęgie Chłopy.

Literacka majówka na Żeromszczyźnie. Eliminacje do 48. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 30 kwietnia 2024

Zwiedzanie dworku Stefana Żeromskiego wspólnie z wybitną badaczką życia i twórczości pisarza – kustosz honorową Kazimierą Zapałową oraz wykłady dr Alicji Trukszyn na temat zwyczajów dworów i wsi oraz gwary w czasach Żeromskiego to kolejne propozycje na ciekawe i niebanalne spędzenie tegorocznej majówki. Nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli muzyki ludowej – w amfiteatrze odbędą się eliminacje do 48. Buskich Spotkań z Folklorem.

Uroczysty koncert z okazji 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca KIELCE

Czwartek, 22 czerwca 2023

16 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach uroczyście świętowano 50. urodziny Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce". Założony w 1973 roku z inicjatywy Tadeusza Zawistowskiego, ma na koncie setki występów na polskich i zagranicznych scenach, i dziś przeżywa renesans – z nową energią z powodzeniem koncertuje, popularyzując dziedzictwo regionu świętokrzyskiego i najpiękniejsze polskie tańce.

Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej JAWOR U ŹRÓDEŁ KULTURY 2023

Poniedziałek, 12 czerwca 2023

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej "Jawor u źródeł kultury" odbędzie się w dniach 17–18 czerwca. W Kielcach i w Parku Etnograficznym w Tokarni zaprezentują się najlepsi polscy artyści ludowi, których żywiołem są muzyka, taniec, rzeźba, malarstwo i rękodzielnictwo.

Finał 47. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 16 maja 2023

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza 20 i 21 maja o godzinie 11.00 do Parku Zdrojowego w Buska-Zdroju na finał 47. Buskich Spotkań z Folklorem.

XIX Festiwal Wielkopostny Daleszyce 2023 został rozstrzygnięty

Poniedziałek, 27 marca 2023

26 marca w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z partnerami. Ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji.

Zwycięzcy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023

Poniedziałek, 27 marca 2023

W niedzielę 26 marca w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbył się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023. W tym roku w Konkursie Pieśni Wielkopostnych triumfowali: Chór "Masłowianie" z Masłowa – w kategorii chóry, Zespół Śpiewaczy "Echo Łysicy" z Bielin – w kategorii zespoły ludowe, Grupa Artystyczna "Golica" – w kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, natomiast w Konkursie Poetyckim – Bożena Ołubiec.

Lista osób zakwalifikowanych do koncertu finałowego XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023

Czwartek, 23 marca 2023

26 marca o godz. 17.00 w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Daleszycach odbędzie się koncert finałowy XIX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2023.

WDK rozpoczął nabór zgłoszeń do 47. Buskich Spotkań z Folklorem

Środa, 22 marca 2023

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach rozpoczął nabór zgłoszeń do jednego z najstarszych, najważniejszych w świecie muzyki ludowej i najbardziej wyczekiwanych konkursów w Polsce – do 47. Buskich Spotkań z Folklorem. Do udziału w konkursie organizator zaprasza kapele ludowe, solistów instrumentalistów, solistów śpiewaków, zespoły pieśni i tańca oraz zespoły śpiewacze.

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do Dziecięcej Estrady Folkloru 2023

Środa, 8 lutego 2023

18 marca o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się tegoroczna edycja przeglądu Dziecięca Estrada Folkloru, organizowanego co roku z myślą o dziecięcych i młodzieżowych wykonawcach folkloru muzycznego z terenu województwa świętokrzyskiego.

22 stycznia SCYZORY zapraszają na koncert promujący debiutancką płytę

Wtorek, 20 grudnia 2022

22 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert promujący debiutancką płytę Kapeli Podwórkowej SCYZORY, zatytułowaną "O Kielcach w Świętokrzyskiem".

Warsztaty etnologiczno-folklorystyczne w WDK

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022

W miniony weekend w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się warsztaty etnologiczno-folklorystyczne skierowane do instruktorów, kierowników, opiekunów zespołów folklorystycznych i animatorów kultury prowadzących zespoły obrzędowe z województwa świętokrzyskiego. Zrealizowano je w ramach projektu "Obrzęd. Tradycje dożynkowe świętokrzyskiej wsi".

Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”

Poniedziałek, 29 czerwca 2015

Zespół Pieśni i Tańca „Morawica” powstał w lutym 2015 r. i działa przy Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy pod kierownictwem Hanny Kuty. Choreografem grupy jest Barbara Kardynalska, instruktor tańca narodowego i ludowego. Do tańca przygrywa zespołowi kapela Feliksa Korbana.

Zespół Ludowo - Folklorystyczno - Obrzędowy "Piekoszowianie”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół Ludowo - Folklorystyczno - Obrzędowy utworzony w marcu 2004 roku i liczy 21 osób. Jego założycielami byli Marianna Majchrzyk i Julian Nowak. Zespół został zarejestrowany jako Stowarzyszenie w Sądzie Rejonowym w Kielcach w maju 2006 roku.

Zespół Kunowianie

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Początki zespołu Kunowianie wiążą się z działalnością Koła Gospodyń Wiejskich, które powstało 1965 r. Działalność koła skupiała się głównie na organizowaniu kursów gotowania i szycia oraz podnoszeniu świadomości kobiet mieszkających na wsi. Gospodynie koła miały swój zespół wokalny Kunowianki, który po dołączeniu kapeli przybrał nazwę Kunowianie. Zespół ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Większość imprez miejskich, gminnych i powiatowych odbywa się z udziałem zespołu.

Ludowy zespół „Fałkowianka"

Wtorek, 7 kwietnia 2015

W 1999 roku, po kilkunastu latach przerwy, ludowy zespół „Fałkowianka” wznowił swoją działalność. Córki i wnuczki członkiń zespołu z lat 60. i 70. postanowiły kontynuować tradycje swoich przodków wyśpiewywane w rytm skocznej muzyki ludowej. Na początku reaktywacji przypominano repertuarem stare i przekazywane z pokolenia na pokolenia piosenki z regionu konecko - opoczyńskiego.

Zespół Ludowy „Dzierzgowianie”

Wtorek, 7 kwietnia 2015

Zespół Ludowy z Dzierzgowa w gminie Radków w powiecie włoszczowskim istnieje od 1984 roku. Aktualnie zespół liczy 17 członków – entuzjastów folkloru, kultywujących folklor zachodniej Kielecczyzny. W repertuarze zespołu znajdują się piosenki ludowe, kuplety obyczajowe oraz wesołe gawędy.

1...2

Magdalena Fogiel-Litwinek nową dyrektorką WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach ma od dzisiaj nowego dyrektora. Na czele tej zasłużonej dla...

Megamoc Piekoszowa – gwiazdami Miły Pan i After Party

Już w najbliższy weekend, 22 i 23 czerwca, odbędzie się największa piekoszowska impreza pod nazwą...

Świętojanki w Suchedniowie

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Ośrodek Sportu...

XXIV Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych – eliminacje rejonowe w Ciekotach

W najbliższą niedzielę w amfiteatrze w Ciekotach odbędą się eliminacje rejonowe XXIV Powiatowego...

Monster Truck Show 2024 już niebawem w Kielcach!

16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o godzinie 19.00 na parkingach przy Suzuki...

Monster Truck Show 2024 – ekstremalne pokazy kaskaderskie w Kielcach

Grupa znakomitych kaskaderów wystąpi 16 czerwca (w niedzielę) i 17 czerwca (w poniedziałek) o...

XVI Festiwal Wędrowania w Górach Świętokrzyskich

1 czerwca rozpoczyna się XVI Festiwal Wędrowania. Jak co roku organizatorzy zapraszają gości z...

Festiwal ETNOTYGIEL 2024. Koncert zespołu Tęgie Chłopy

W dn. 1–2 czerwca Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na Festiwal ETNOTYGIEL. W programie (m.in.):...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 62 542 929
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności