Czwartek, 12 grudnia 2019 - Ady, Aleksandra, Dagmary

Wywiady

Rozmowa z tancerkami K-Popowego zespołu KYARA

Piątek, 20 września 2019

Wizyta w Korei Południowej, udział w jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych, taniec i pasja to niektóre z tematów, jakie poruszyliśmy w rozmowie z tancerkami Justyną i Kasią Zinin oraz opiekunem, menagerem i mamą w jednym Aleksandrą Zinin. Zdobywający coraz to większą popularność w Polsce gatunek muzyczny K-Pop stał się przyczyną sukcesu, jaki odniosły tancerki z zespołu KYARA w stolicy tej muzyki, czyli Korei Południowej. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Retrospektywny podwójny album ARIAN

Wtorek, 30 października 2018

Gościem Portalu Informacji Kulturalnej był Marek FIJAŁKOWSKI - jeden z założycieli kieleckiej grupy ARIANIE. Rozmawiamy o początkach zespołu, zmianach personalnych na przestrzeni lat oraz podwójnym retrospektywnym albumie grupy.

Janusz Buczkowski - pejzaż życia

Piątek, 2 lutego 2018

O swoim życiu, latach dziecięcych, wojnie, przyjeździe do Kielc,początkach fotografowania, Kieleckiej Szkole Krajobrazu oraz potrzebie pisania - opowiada artysta fotografik Janusz Buczkowski.

Kazimierz Ujazdowski-moje wspomnienia z powstańczej Warszawy

Wtorek, 1 sierpnia 2017

Nestor kieleckich adwokatów Kazimierz Ujazdowski jako dziesięcioletnie dziecko przeżył powstanie warszawskie. Opowiada o początkach wojny,powstaniu i pierwszych miesiącach powojennych.

„Anatomia zbrodni. Auschwitz”

Wtorek, 24 stycznia 2017

Pod takim hasłem w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kłopoty z historią”. To cykl, podczas którego omawiane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i kontrowersyjnych. Tym razem Goście kieleckiej delegatury IPN dyskutowali o najnowszych badaniach i ustaleniach dotyczących systemu zarządzania niemieckimi obozami zagłady, w tym największego z nich- KL Auschwitz.

Janusz Chmielewski i Ryszard Lipko gośćmi Jana Goca

Środa, 14 grudnia 2016

Rozmowa Jana Goca w studiu telewizyjnym w OTV Łódź z Ryszardem Lipko i Januszem Chmielewskim o Festiwalu Harcerskim w Kielcach oraz nagrodach "Złote Pługi" przyznanych m.in. za widowisko "Świętokrzyskie podwórko". Janusz Chmielewski otrzymał również nagrodę specjalną ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki za całokształt działalności.

Maria Czubaszek

Piątek, 13 maja 2016

W Kielcach na zaproszenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej gościła Maria Czubaszek - dziennikarka, pisarka, autorka tekstów satyrycznych i piosenek. Z Marią Czubaszek rozmawiała Edyta Ruszkowska.

Piotr Galiński

Poniedziałek, 14 marca 2016

Z najlepszym choreografem w kraju i jurorem w programie "Taniec z gwiazdami" Piotrem Galińskim o marzeniach, tańcu i gotowaniu rozmawia Edyta Ruszkowska.

Dawid Podsiadło

Poniedziałek, 7 marca 2016

W Wojewódzkim Domu Kultury wystąpił jeden z najzdolniejszych młodych polskich wokalistów – Dawid Podsiadło. Artysta odwiedził Kielce w ramach trasy promocyjnej swojego debiutanckiego albumu "Comfort and Happiness". Był również gościem Platformy Informacji Kulturalnej. Z wokalistą rozmawia Edyta Ruszkowska.

Bogdan Białek

Poniedziałek, 29 lutego 2016

Rozmowa Edyty Ruszkowskiej z Bogdanem Białkiem - redaktorem naczelnym czasopisma „Charaktery”, prezesem Stowarzyszenia imienia Jana Karskiego, pomysłodawcy corocznych Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich, twórcą „Gazety Lokalnej w Kielcach” – pierwszego w Polsce dodatku regionalnego do „Gazety Wyborczej”.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek I Piosenek Świątecznych „Kolęda Płynie Z Wysokości…”

Od 9 do 11 stycznia 2020 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbywać się będą...

Uwolnić książkę

Punkty do bookcrossingu staną m.in. w kieleckich instytucjach, galerii handlowej Echo, dworcu...

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w...

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 39 030 863
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności