Teledysk zrealizowany w dworku Stefana Żeromskiego posiada wszystko, co powinno posiadać wideo kojarzące się z Bożym Narodzeniem: są gorączkowe przygotowania do świąt, lepienie pierogów, wspólne kolędowanie. Nie brakuje też pełnej humoru sceny z kłótnią o choinkę. Duże znaczenie miał też wybór miejsca realizacji teledysku. Wnętrza ciekockiego dworku prezentują się znakomicie.
W teledysku obok Brzezinianek i ich instruktora Michała Kopcia gościnnie wystąpiły uczennice Szkoły Muzycznej I st. im. K. Pendereckiego z Buska Zdroju: Aleksandra Matus, Blanka Wiewióra, Weronika Justyniarska, Hanna Podraza oraz skrzypaczka: Emilia Głobińska. Za aranżację odpowiadał Michał Kopeć, za rejestrację śladów: Studio Koliber w Kielcach, a miks i mastering: Michał Ściwiarski. Teledysk realizowała ekipa Rakoczy Film z Nikodem Rakoczym, mieszkańcem gminy Masłów.
- Teledysk to nasze świąteczne życzenia z gminy Masłów mającej bardzo bogate tradycje kulturalne i stawiającej na ciągły rozwój zespołów, które nie ustają w coraz to ciekawszych inicjatywach. Niech będzie to głos wsparcia w tym trudnym okresie, kiedy nie możemy się spotykać, żeby złożyć sobie życzenia, czy kolędować – mówi wójt Tomasz Lato.
Jak podkreśla Teresa Sokołowska, kierowniczka zespołu Brzezinianki, teledysk to również dedykacja dla przyjaciół wspierających zespół na czele z wójtem Tomaszem Lato i dyrektorem „Szklanego Domu” Wojciechem Purtakiem.
- Dedykujemy go również wszystkim naszym koleżankom i kolegom z zespołów śpiewaczych z gminy Masłów oraz Chórowi Masłowianie jak i z partnerskiej gminy Borc z Węgier. Czujemy wsparcie od mieszkańców naszych Brzezinek, którzy nam kibicują i wspierają, ale też od wielu osób, które spotykamy w czasie naszych występów – dodaje Teresa Sokołowska.
Instruktor Michał Kopeć podkreśla, że praca z Brzeziniankami przynosi wiele satysfakcji i radości. - Pastorałka to nasza kolejna propozycja, a pracujemy już nad kolejną piosenką. Chcieliśmy przynieść na święta trochę radości, ale też zaskoczyć aranżacją utworu, mającą przypominać klimat z Ziemi Świętej -mówi instruktor.
- Pokazujemy w tym teledysku wszystko, to co kulturalnie mamy najlepsze w gminie Masłów. Ludową tradycję śpiewaczą połączoną z kultywowaniem naszego dziedzictwa kulturowego, ogromny potencjał utalentowanych mieszkańców i wreszcie dworek Stefana Żeromskiego, który idealnie wpisał się w świąteczny nastrój teledysku. Zachęcam do obejrzenia wideo, a kiedy tylko będzie to możliwe na odwiedziny w dworku i wspólne kolędowanie z naszymi zespołami śpiewaczymi – mówi Wojciech Purtak, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.
LINK DO TELEDYSKU
https://www.youtube.com/watch?v=3Be7H2ve3pk&feature=emb_title
(źródło: CEiK „Szklany Dom)