Wtorek, 31 marca 2020 - Balbiny, Kamila, Kornelii

Soliści

Zmarł Krzysztof Penderecki

Poniedziałek, 30 marca 2020

Po długiej, ciężkiej chorobie, w niedzielę 29 marca zmarł Krzysztof Penderecki - jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał 86 lat. W 2017 roku Krzysztof Penderecki uświetnił jubileuszowy festiwal 25.Świętokrzyskie Dni Muzyki w Kielcach.

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Piątek, 27 marca 2020

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak dołączyć do zabawy! Nasi wspaniali seniorzy, uczestnicy cyklu imprez Senior Show organizowanych w WDK, dają nam przykład, jak przetrwać w dobrym nastroju czas izolacji domowej. Na Facebooku z inicjatywy Tomasza Irskiego - pomysłodawcy i opiekuna imprez Senior Show - powstała grupa Senior Show on-line, w której to seniorzy mogą prezentować swoje występy artystyczne.

XIV edycja „Senior Show” w WDK

Środa, 11 marca 2020

28 marca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne w nowym roku spotkanie z serii SENIOR SHOW. Najbliższe wydarzenie, skierowane do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego, to już czternasta odsłona cieszącego się popularnością cyklu. Podczas spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Dzień Kobiet w WDK 2020

Poniedziałek, 9 marca 2020

W niedzielę, 8 marca pełna kobiet sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach bawiła się na koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Z tej okazji na scenie WDK wystąpił lider zespołu Wawele Jan Wojdak, który zaprezentował największe przeboje krakowskiej grupy. Na scenie wystąpił także Andrzej Wiśniewski w towarzystwie Chóru Garnizonowego z Kielc.

Trwają zapisy do „Dziecięcej Estrady Folkloru 2020”

Środa, 12 lutego 2020

Do 13 marca trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej Estradzie Folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 21 marca o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.

Rozpoczęły się zapisy do XVI Festiwalu Wielkopostnego

Środa, 5 lutego 2020

Już można zgłaszać się do XVI Festiwalu Wielkopostnego, którego finał odbędzie się 29 marca o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach. Obecny festiwal jest kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych. W tym roku uczestnicy konkursu będą mogli zgłosić się w dwóch kategoriach: pieśni wielkopostne i poezja.

Koncert charytatywny „Pełna Micha” 2020

Wtorek, 4 lutego 2020

W czwartek, 20 lutego w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się koncert charytatywny na rzecz zwierząt pod nazwą „Pełna Micha”. Organizatorami wydarzenia po raz kolejny są WDK Kielce wspólnie z kieleckim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

XII edycja „Senior Show” za nami

Poniedziałek, 3 lutego 2020

W niedzielę, 2 lutego w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się dwunaste spotkanie z cyklu SENIOR SHOW. Wydarzenie skierowane jest do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego. Podczas cyklicznych spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

XII edycja „Senior Show” w WDK

Poniedziałek, 3 lutego 2020

28 marca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne w nowym roku spotkanie z serii SENIOR SHOW. Najbliższe wydarzenie, skierowane do środowiska 60 + z województwa świętokrzyskiego, to już trzynasta odsłona cieszącego się popularnością cyklu. Podczas spotkań, seniorzy prezentują swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Znamy laureatów XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2020

Poniedziałek, 27 stycznia 2020

W minioną niedzielę, 26 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXVII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się w sumie 20 wokalistów, zespołów i zespołów ludowych z regionu świętokrzyskiego. W eliminacjach rejonowych, które poprzedziły konkurs finałowy udział wzięło kilkuset uczestników.

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wielka wojna nad Nidą

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece...

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach...

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak...

„Parasite” w Kinie Fenomen

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu „Parasite”, w reżyserii...

"Kopciuszek" w KTT

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl "Kopciuszek" - najnowszą premierę.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club...

Teatr Plastyczny SEN z wizytą w Poznaniu

W czwartek, 27 lutego w Towarzystwie Osób Niesłyszących TON w Poznaniu odbyły się warsztaty...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 40 880 415
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności