Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Instytuty sztuki

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bohater na stówę", zorganizowanym z okazji jubileuszu polskiego złotego. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 marca 2024 r.

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

Czwartek, 22 lutego 2024

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera reportażu pt. "Katastrofa na talerzu" oraz dyskusja dotycząca prawa do zdrowej żywności i naprawy systemu żywności. Na wydarzenie zapraszają "Rodzice dla Klimatu", "Green REV Institute" i koalicja "Future Food 4 Climate". Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Dizajnu i Baza Zbożowa.

Spacer "Niedostrzegane dziedzictwo. Architektura modernistyczna w Ostrowcu"

Wtorek, 20 lutego 2024

W najbliższą sobotę, 24 lutego, w godz. 11.00–13.00, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki i Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na spacer po Ostrowcu Świętokrzyskim, zatytułowany "Niedostrzegane dziedzictwo. Architektura modernistyczna w Ostrowcu".

VIII Przegląd "Historia w filmie": pokaz filmu pt. "Zieja"

Piątek, 16 lutego 2024

20 lutego (we wtorek) o godzinie 18.00 Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach i kino Fenomen zapraszają na projekcję dramatu biograficznego pt. „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego. To kolejne spotkanie zorganizowane w ramach VIII edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Wstęp bezpłatny.

Targi Dizajnu "Hurty & Detale" w Instytucie Dizajnu

Środa, 15 listopada 2023

W dn. 09–10 grudnia, w godz. 10.00–18.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędą się Targi Dizajnu "Hurty & Detale".

VIII Przegląd "Historia w filmie": pokaz filmu "Piłsudski"

Wtorek, 14 listopada 2023

14 listopada o godz. 18.00 w kinie Fenomen mieszczącym się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pokaz filmu pt. "Piłsudski" w reżyserii Michała Rosy. W tematykę filmu wprowadzi widzów Marek Jończyk z Referatu Badań Historycznych Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

Wernisaż wystawy biograficznej pt. "Eugeniusz Bodo"

Piątek, 3 listopada 2023

Ikona przedwojennego kina i estrady, kulturalny, zawsze świetnie ubrany, miłośnik zwierząt, człowiek wszechstronnie uzdolniony. O jego talencie i odwadze świadczą liczne kreacje w produkcjach dźwiękowych, których obawiało się wielu aktorów. Taki był Eugeniusz Bodo, bohater nowej wystawy Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Wernisaż ekspozycji odbył się w poniedziałek 30 października w tymczasowej siedzibie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Otwarcie wystawy pt. "Eugeniusz Bodo" w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Piątek, 3 listopada 2023

30 października 2023 roku w foyer Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach została otwarta wystawa pt. "Eugeniusz Bodo", opracowana przez Referat Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach. Prezentowane zbiory można będzie podziwiać do końca listopada.

Październikowe propozycje Instytutu Dizajnu

Piątek, 13 października 2023

W październiku Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę "Obieg zamknięty. Bałtyk w czasach antropogenu" i warsztaty "Śmieć mniej. Ekologiczny znicz 2.0". Projektantki i projektanci będą mieli kolejną okazję do zgłaszania swoich prac dyplomowych w przeglądzie ID zatytułowanym "Wystaw się".

Promocja książki pt. OFIARY TERRORU I DZIAŁAŃ WOJENNYCH W LATACH 1939–1945 Z TERENU KREISHAUPTMANNSCHAFT BUSKO

Poniedziałek, 9 października 2023

11 października (w środę) o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Kielcach odbędzie się promocja książki pt. "Ofiary terroru i działań wojennych w latach 1939–1945 z terenu Kreishauptmannschaft Busko”, autorstwa dr Karoliny Trzeskowskiej-Kubasik.

Koncert "Byśmy byli jedno"

Poniedziałek, 2 października 2023

W najbliższą sobotę – 7 października – o godzinie 18.00 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego odbędzie się koncert pt. "Byśmy byli jedno". Wydarzenie organizuje Instytut Pamięci Narodowej.

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawy

Piątek, 29 września 2023

Dzisiaj w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędą się wernisaże dwóch nowych wystaw – "Pose" i "Dom Kąpieli, Tańca i Uboju" oraz finisaż wystawy "Ruch tektoniczny" połączony z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie.

[NOT] NEUTRALS – wernisaż wystawy obiektów tekstylnych Jakuba Święcickiego

Środa, 23 sierpnia 2023

29 sierpnia (we wtorek) o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Współczesnej "Oranżeria" w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy obiektów tekstylnych Jakuba Święcickiego, zatytułowanej "[Not] Neutrals".

LATO W MIEŚCIE: warsztaty pt. AKTYWIZM W MIEŚCIE – DIZAJN W SŁUŻBIE

Środa, 5 lipca 2023

W dn. 10 – 14 lipca, w godz. 10.00 – 12.00, Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza dzieci w wieku 7 – 12 lat na warsztaty pt. "Aktywizm w mieście – Dizajn w służbie". Zajęcia zostaną zorganizowane w ramach cyklu "Lato w mieście".

Promocja książki RUCH TEKTONICZNY. PRZEWODNIK PO POWOJENNEJ ARCHITEKTURZE WOJ. ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Środa, 14 czerwca 2023

16 czerwca o godz. 17.30 w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Kacprem Kępińskim, autorem książki "Ruch tektoniczny. Przewodnik po powojennej architekturze woj. świętokrzyskiego", wydanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w Warszawie.

Świętokrzyska Akademia Dziedzictwa 2/2023 – spotkanie z prof. dr hab. Ryszardem Kasperowiczem

Wtorek, 18 kwietnia 2023

19 kwietnia o godz. 13.15 Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Kielecki i Świętokrzyski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach zapraszają na spotkanie z prof. dr. hab. Ryszardem Kasperowiczem poświęcone dwóm wielkim teoretykom konserwacji – Johnowi Ruskinowi i Aloisowi Rieglowi. To drugie spotkanie z cyklu Świętokrzyska Akademia Dziedzictwa.

V Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką pt. NOWY DOKUMENT TEKSTOWY

Środa, 5 kwietnia 2023

Rozpoczęła się piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką "Nowy Dokument Tekstowy", organizowanego przez krakowski Instytut Literatury. Na zgłoszenia w trzech kategoriach: liryka, epika i dramat – IL czeka do końca kwietnia 2023. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – publikacja zwycięskich książek w serii Biblioteka Literacka Kwartalnika "Nowy Napis" i honoraria autorskie.

Świętokrzyski etap konkursu recytatorskiego W KRĘGU POEZJI I PROZY ŁAGROWEJ WIĘŹNIAREK KL RAVENSBRÜCK

Wtorek, 14 marca 2023

16 marca o godzinie 10.00 w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Kielcach rozpoczną się przesłuchania uczestników IX konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück". Etap regionalny tego wydarzenia jest przepustką do udziału w ogólnopolskim finale.

Warsztaty pt. PIKASIAKI

Wtorek, 21 lutego 2023

25 lutego, w godz. 10.00–12.00, w Instytucie Dizajnu w Kielcach zostaną zrealizowane warsztaty pt. "Pikasiaki". Inspirację do przeprowadzenia zajęć stanowi wystawa "Z Kielc do Włocławka – twórczość Jana Sowińskiego".

WYSTAW SIĘ: Agnieszka Ejsymont NIEZŁE SZPRYCHY

Piątek, 3 lutego 2023

10 lutego o godz. 18.00, w ramach cyklu "Wystaw się", w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach zostanie zaprezentowany projekt wydawniczy Agnieszki Ejsymont – "Niezłe Szprychy. O kobietach w kulturze rowerowej", zrealizowany pod kierunkiem dr hab. Marty Płonki na Akademii Sztuki Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

1...2

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 552 153
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności