Niedziela, 23 kwietnia 2017 - Ilony, Jerzego, Wojciecha

Reportaże i felietony

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

Środa, 18 stycznia 2017

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert kolęd i pastorałek. Gościem wspólnego kolędowania był biskup Marian Florczyk.Podczas koncertu wystąpili: zespół Pozytywnie Nakręceni, Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", klerycy z Seminarium Duchownego w Kielcach, kieleccy policjanci oraz solistki: Karolina Opałko z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Małgosia Plaza z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach i Dominika Wrońska ze Studia Wokalnego WDK.

WDK zagrał po raz kolejny razem z WOŚP

Wtorek, 17 stycznia 2017

Już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w różnych częściach Kielc pojawiło się wiele scen na których odbywały się koncerty, zabawy i licytacje. Ta zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach znajdowała się na palcu Moniuszki tuż przy pomniku Henryka Sienkiewicza.

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

Wtorek, 17 stycznia 2017

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w Wojewódzkim Domu Kultury odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Premiera filmu "Bitwa pod Rząbcem- historia prawdziwa"

Czwartek, 12 stycznia 2017

„Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa” to film dokumentalny fabularyzowany w reżyserii Krzysztof Dziewięckiego, którego uroczysta premier odbył się 8 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Święto Trzech Króli 2017 w Kielcach

Wtorek, 10 stycznia 2017

Po raz kolejny kielczanie zgromadzili się na pl. NMP przed bazyliką katedralną, aby wspólnie uczestniczyć w święcie Trzech Króli.

Bombek czar

Poniedziałek, 19 grudnia 2016

Bombki zaprojektowane przez Lucynę Gozdek ze Staszowa znane są w wielu krajach. Swoje projekty wystawia co roku na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie, gdzie zdobywa po kilkanaście nominacji do towarzyszącej im wystawy Trend Show – prezentacji najwyżej ocenianych projektów.

Pasjonaci IT: Programowanie

Środa, 14 grudnia 2016

W poniedziałek w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbyła się trzecia edycja Pasjonatów. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży ze świętokrzyskich szkół, która poprzez udział w spotkaniach z prelegentami, może rozwijać własne pasje i poznawać skuteczne metody ich przekształcania w biznes. Tym razem uczniowie podczas konferencji i warsztatów poznali zagadnienia związane z programowaniem. Współorganizatorem imprezy są serwis tabletowo.pl, MAC Edukacja oraz Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Premiera spektaklu "Sztuka Ciszy" Teatru Plastycznego SEN

Środa, 7 grudnia 2016

W sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera inscenizacji „Sztuka Ciszy” w wykonaniu członków teatru plastycznego SEN. Grudniowe przedstawienie było już trzecim projektem realizowanym przez osoby niesłyszące w ramach autorskiego programu Tomasza Irskiego „Sztuka Ciszy”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Hoffman Honorowym Obywatelem Chęcin

Piątek, 2 grudnia 2016

Reżyser Jerzy Hoffman otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Chęcin. W latach 1967-68 w Chęcinach były nagrywane sceny batalistyczne do filmu "Pan Wołodyjowski". Na potrzeby filmu na wzgórzu zamkowym wzniesiono makietę zamku w Kamieńcu Podolskim, którego bronił i w którym zginął pułkownik Wołodyjowski. W realizacji scen balistycznych brało udział ponad 3 tysiące statystów, głównie mieszkańców Chęcin i okolic.

Kolekcja organów Hammonda

Poniedziałek, 28 listopada 2016

3 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Hammonda. Z tej okazji pojechaliśmy do organizatora wydarzenia, Pawła Wawrzeńczyka,który opowiedział nam o pokaźnej kolekcji organów Hammonda, ich historii oraz planach stworzenia prawdopodobnie pierwszego w Europie muzeum Hammonda.

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został...

Klub Gier Planszowych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza 26 kwietnia na szesnastą edycję Klubu Gier Planszowych.

Brathanki

W kieleckim amfiteatrze na Kadzielni wystąpi zespól Brathanki.

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

Światowy Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi zapoczątkowano 22 kwietnia 1970 w Waszyngtonie. W Polsce to święto obchodzone...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.24

Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych

O Brygadzie Świętokrzyskiej w Archiwum Państwowym

24. „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” poświęcone będzie Brygadzie Świętokrzyskiej Narodowych Sił...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 737 418
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności