Piątek, 20 stycznia 2017 - Fabioli, Miły, Sebastiana

Reportaże i felietony

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

Środa, 18 stycznia 2017

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert kolęd i pastorałek. Gościem wspólnego kolędowania był biskup Marian Florczyk.Podczas koncertu wystąpili: zespół Pozytywnie Nakręceni, Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", klerycy z Seminarium Duchownego w Kielcach, kieleccy policjanci oraz solistki: Karolina Opałko z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Małgosia Plaza z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach i Dominika Wrońska ze Studia Wokalnego WDK.

WDK zagrał po raz kolejny razem z WOŚP

Wtorek, 17 stycznia 2017

Już po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w różnych częściach Kielc pojawiło się wiele scen na których odbywały się koncerty, zabawy i licytacje. Ta zorganizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach znajdowała się na palcu Moniuszki tuż przy pomniku Henryka Sienkiewicza.

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

Wtorek, 17 stycznia 2017

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w Wojewódzkim Domu Kultury odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Premiera filmu "Bitwa pod Rząbcem- historia prawdziwa"

Czwartek, 12 stycznia 2017

„Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa” to film dokumentalny fabularyzowany w reżyserii Krzysztof Dziewięckiego, którego uroczysta premier odbył się 8 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Święto Trzech Króli 2017 w Kielcach

Wtorek, 10 stycznia 2017

Po raz kolejny kielczanie zgromadzili się na pl. NMP przed bazyliką katedralną, aby wspólnie uczestniczyć w święcie Trzech Króli.

Bombek czar

Poniedziałek, 19 grudnia 2016

Bombki zaprojektowane przez Lucynę Gozdek ze Staszowa znane są w wielu krajach. Swoje projekty wystawia co roku na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie, gdzie zdobywa po kilkanaście nominacji do towarzyszącej im wystawy Trend Show – prezentacji najwyżej ocenianych projektów.

Pasjonaci IT: Programowanie

Środa, 14 grudnia 2016

W poniedziałek w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim odbyła się trzecia edycja Pasjonatów. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży ze świętokrzyskich szkół, która poprzez udział w spotkaniach z prelegentami, może rozwijać własne pasje i poznawać skuteczne metody ich przekształcania w biznes. Tym razem uczniowie podczas konferencji i warsztatów poznali zagadnienia związane z programowaniem. Współorganizatorem imprezy są serwis tabletowo.pl, MAC Edukacja oraz Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Premiera spektaklu "Sztuka Ciszy" Teatru Plastycznego SEN

Środa, 7 grudnia 2016

W sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się premiera inscenizacji „Sztuka Ciszy” w wykonaniu członków teatru plastycznego SEN. Grudniowe przedstawienie było już trzecim projektem realizowanym przez osoby niesłyszące w ramach autorskiego programu Tomasza Irskiego „Sztuka Ciszy”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Hoffman Honorowym Obywatelem Chęcin

Piątek, 2 grudnia 2016

Reżyser Jerzy Hoffman otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Chęcin. W latach 1967-68 w Chęcinach były nagrywane sceny batalistyczne do filmu "Pan Wołodyjowski". Na potrzeby filmu na wzgórzu zamkowym wzniesiono makietę zamku w Kamieńcu Podolskim, którego bronił i w którym zginął pułkownik Wołodyjowski. W realizacji scen balistycznych brało udział ponad 3 tysiące statystów, głównie mieszkańców Chęcin i okolic.

Kolekcja organów Hammonda

Poniedziałek, 28 listopada 2016

3 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Hammonda. Z tej okazji pojechaliśmy do organizatora wydarzenia, Pawła Wawrzeńczyka,który opowiedział nam o pokaźnej kolekcji organów Hammonda, ich historii oraz planach stworzenia prawdopodobnie pierwszego w Europie muzeum Hammonda.

Abstrakcje Kingi Łapot-Dzierwy

Prace artystki można oglądać do 2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w...

Koncert Kolęd i Pastorałek

W czwartek 12 stycznia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Kolęd i...

60 lat Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach

W tym roku Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach świętuje 60. rocznicę powstania. Z tej okazji w...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK.

12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert...

Rok 2016 w kieleckim teatrze

W mijającym roku Teatr im. S. Żeromskiego przemierzył aż 27 500 km i zagrał 224 spektakle, które...

Jubileusz 60-lecia powstania MDK w WDK

13 stycznia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się uroczystości...

Koncerty kolęd w Kościele Garnizonowym i unikatowa szopka

W Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczął się cykl koncertów świątecznych.

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 22 944 097
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności