Niedziela, 17 października 2021 - Antonii, Ignacego, Wiktora

Aktualności

Kaśka Sochacka zaśpiewa w Kieleckim Centrum Kultury

Piątek, 15 października 2021

22 listopada o godz. 20.00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi Kaśka Sochacka. Tego wieczora artystka będzie promowała swój debiutancki album "Ciche dni", który ukazał się wiosną 2021 roku.

Spotkanie z profesorem Andrzejem Franaszkiem, autorem biografii Czesława Miłosza

Piątek, 15 października 2021

W piątek 22 października o godz. 15.00 Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku zaprasza czytelników na spotkanie autorskie z profesorem Andrzejem Franaszkiem, autorem książki "Miłosz. Biografia".

Teatr Plastyczny SEN wyrusza w Polskę

Piątek, 15 października 2021

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN, zrzeszający osoby głuche, zajmuje się nie tylko działalnością artystyczną, ale także kulturotwórczą. Ci pasjonaci dbają o ochronę i upowszechnianie polskiej i regionalnej kultury w środowiskach osób niesłyszących. W najbliższych tygodniach spotkają się z publicznością w Krakowie, Zabrzu i Warszawie.

Spotkanie z M. Kydryńskim

Piątek, 15 października 2021

W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki w poniedziałek 18 października w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim. Początek o godz. 17:00.

„Piękno pejzażu” - wystawa prac A. Potockiej-Kuc

Piątek, 15 października 2021

W Galerii Małej Muzeum Historii Kielc otwarta zostanie wystawa prac Aleksandry Potockiej-Kuc „Piękno pejzażu”. Wernisaż odbędzie się w piątek 15 października o godz. 17:00.

KCK zaprasza na koncert zespołu Mikromusic

Piątek, 15 października 2021

7 listopada o godz. 19.00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi zespół Mikromusic.

Recital Anny Serafińskiej

Piątek, 15 października 2021

Na zakończenie I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pińczów Jazz Sunrise” w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w sobotę 23 października wystąpią finaliści konkursu oraz Anna Serafińska, która zaśpiewa utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Początek o godz. 18:00.

Autorskie programy filmowe w kinie "Fenomen"

Piątek, 15 października 2021

Działające w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach kino studyjne „Fenomen” przygotowało w roku szkolnym i akademickim 2021/2022 dwa autorskie programy edukacji filmowej.

Ostatni moment na nadsyłanie prac na konkurs fotograficzny "Życie jest piękne"

Piątek, 15 października 2021

Do 18 października można jeszcze nadsyłać prace na XV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Życie jest piękne" organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

TIK dla instytucji kultury

Piątek, 15 października 2021

Miejskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim biorą udział w projekcie TIK dla instytucji kultury.

Finał projektu „Żelazne piosenki”

Piątek, 15 października 2021

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach zaprasza w poniedziałek 18 października na finał projektu „Żelazne piosenki”. Początek o godz. 17:00 w siedzibie teatru.

Wernisaż wystawy "Zdzisław Beksiński – od fotografii do fotomontażu komputerowego"

Czwartek, 14 października 2021

15 października o godz. 18.00 w Galerii Sztuki "Winda" w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego.

KCK: Teatr Pegaz poszukuje młodych adeptów sztuki aktorskiej

Czwartek, 14 października 2021

18 października o godz. 18 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z osobami zainteresowanymi dołączeniem do zespołu Teatru Pegaz. Poszukiwani są kandydaci w wieku od 17 do 27 lat.

Kieleckie Centrum Kultury i Galeria "Winda" zapraszają dzieci i młodzież do swoich pracowni artystycznych

Czwartek, 14 października 2021

KCK i Galeria "Winda" zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z edukacji artystycznej.

Anna Dymna w DŚT

Czwartek, 14 października 2021

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w najbliższą niedzielę17 października na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z Gwiazdą”. Początek o godz. 17:00.

ZIT "Uśmiech" jedzie do Kaczyna

Czwartek, 14 października 2021

Zespół Inscenizacji Tanecznej „Uśmiech” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w dniach 18-22 października będzie uczestniczył w warsztatach artystycznych w Kaczynie.

Spektakl i wystawa w WDK

Czwartek, 14 października 2021

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na spektakl „Muszę wypocząć” Henryka Sieniewicza w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego LS.

Laudate Mariam

Czwartek, 14 października 2021

W Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach odbędzie się po raz drugi Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnych Laudate Mariam.

Ruszyła XXIII edycja festiwalu "Scena dla Ciebie"

Czwartek, 14 października 2021

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza młodzież szkolną i studentów do udziału w XXIII edycji festiwalu "Scena dla Ciebie". Zgłoszenia można nadsyłać do 12 listopada 2021 r.

Senior Show – utalentowani artyści 60+ już w najbliższą niedzielę wystąpią w WDK

Czwartek, 14 października 2021

17 października o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpią utalentowani artyści amatorzy 60+ zrzeszeni w projekcie Senior Show.

24. Międzynarodowe Spotkania z Piosenką - „Marzenia/Relacje”

Środa, 13 października 2021

Fundacja Nieprzetartego Szlaku w dniach 22-23 listopada zaprasza do Teatru Muzycznego w Lublinie na 24. Międzynarodowe Spotkania z Piosenką pod tytułem „Marzenia/Relacje”.

Spotkanie z R. Olbińskim

Środa, 13 października 2021

Jeszcze tylko przez kilka dni można oglądać wystawę monograficzną Rafała Olbińskiego w d. Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Marcos de Lima w ZPiT "Kielce"

Środa, 13 października 2021

Pochodzący z Brazylii Marcos de Lima został nowym instruktorem i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce" działającego w Wojewódzkim Domu Kultury.

Kielce w pionie

Środa, 13 października 2021

W foyer dużej sceny Kieleckiego Centrum Kultury w środę 13 października otwarta zostanie wystawa zwycięskich prac w konkursie fotograficznym „Kielce w pionie”.

Nabór do ZIT "Uśmiech"

Środa, 13 października 2021

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, skupiający dzieci i młodzież niepełnosprawną, ogłasza nabór uzupełniający. Wszyscy zainteresowani, chcący dołączyć do grupy tanecznej, proszeni są o kontakt z Wojewódzkim Domem Kultury w każdy poniedziałek o godzinie 15:00.

Konkurs „Ach, Świętokrzyskie czaruje” rozstrzygnięty

Środa, 13 października 2021

Rada Artystyczna oceniająca prace nadesłane na konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach pt. „Ach, Świętokrzyskie czaruje” wyłoniła laureatów:

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie III Wieku "Ponad czasem"

Wtorek, 12 października 2021

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad czasem” zainaugurował dziś kolejny, siódmy już rok akademicki. „Gaudeamus Igitur” w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury wysłuchało prawie 300 słuchaczy.

Święto gęsiny w Tokarni

Wtorek, 12 października 2021

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w najbliższą niedzielę 17 października do Parku Etnograficznego w Tokarni na „Święto gęsiny”. Początek o godz. 11:00 w sektorze dworskim.

PSCK w weekend

Wtorek, 12 października 2021

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza w najbliższy weekend na dwa filmowe wydarzenia.

Teatr Rejwach ze Złotym Gargulcem

Wtorek, 12 października 2021

Teatr Rejwach działający w Ośrodku Teatralno Edukacyjnym OTE w Nagłowicach prowadzonym przez Fundację Studio TM , zdobył na ogólnopolskich 26. Spotkaniach Zamkowych w Szydłowcu Laur Złotego Gargulca w kategorii teatrów młodzieżowych za spektakl „Polowanie na Lisa".

Urodziny Andrzeja Koziei

Poniedziałek, 11 października 2021

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach organizator wydarzenia chce upamiętnić Andrzeja Kozieję - filmoznawca, wykładowcę Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i przyjaciela Teatru.

ZPiT "Kielce" z nowymi tancerzami i choreografem

Poniedziałek, 11 października 2021

W minioną sobotę 9 października w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się otwarty nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”. Poprzeczka była zawieszona wysoko, wymagania też - m.in. posiadane umiejętności taneczne, muzykalność, poczucie rytmu, dyspozycyjność do udziału w próbach i występach oraz zaangażowanie.

Kolej transsyberyjska na fotografiach

Poniedziałek, 11 października 2021

W ramach cyklu „Podróże z Zameczkiem” w piątek 22 października otwarta zostanie wystawa fotografii Tomasza Tułaka „Kolej transsyberyjska”. Początek wernisażu o godz. 18:00 w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. Wstęp Wolny.

Premiera książki J. Daniela - "Całym sobą..."

Poniedziałek, 11 października 2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach wraz z Oficyną Wydawniczą Scriptum zapraszają w piątek 22 października na premierę książki Jerzego Daniela – „Całym sobą. Który miał na imię Jan, Iwan, Jean”. Początek spotkania o godz. 17:00 w siedzibie WBP.

Galeria Domu Praczki zaprasza

Poniedziałek, 11 października 2021

„Abstrakcja metafizyczna. W poszukiwaniu uniwersalnego języka” – to tytuł wystawy prac Joanny Mazuś, która zostanie otwarta w piątek 15 października w galerii Domu Praczki w Kielcach. Początek wernisażu o godz. 18:00.

Jubileusz Zespołu Tanecznego „Kaprys”

Piątek, 8 października 2021

Małogoski Zespół Taneczny „Kaprys” obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia. Jubileuszowy koncert zaplanowano na 22 października.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Muzeoterapia”

Piątek, 8 października 2021

W dniach 18-19 października w d. Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędzie się 3. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Muzeoterapia”.

Zespół "Uśmiech" ogłosił nabór

Czwartek, 7 października 2021

Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech", skupiający dzieci i młodzież niepełnosprawną, ogłasza nabór uzupełniający.

Fenomen w październiku

Czwartek, 7 października 2021

Kino studyjne „Fenomen” zaprasza od najbliższego piątku na premierowy pokaz francuskiego filmu „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli” w reżyserii Emmanuela Moureta.

Finał Konkursu "Świętokrzyski Anioł Dobroci"

Środa, 6 października 2021

11 października o godzinie 12.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędzie się finał Konkursu Świętokrzyski Anioł Dobroci.

Konferencja „Jak powstawały Kielce? Nowe badania i nowe perspektywy”

W czwartek i piątek (14 i 15 października) odbędzie się w Kielcach konferencja naukowa pt. „Jak...

Święto gęsiny w Tokarni

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w najbliższą niedzielę 17 października do Parku Etnograficznego w...

Senior Show – utalentowani artyści 60+ już w najbliższą niedzielę wystąpią w WDK

17 października o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystąpią...

Wojewódzkie obchody DEN

Wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś w Wojewódzkim Domu...

Grupa "Teraz My" w WDK

Zapraszamy na filmową relację z koncertu uczestników "Grupy Teraz My", która wystąpiła w...

MODERNIZM CZY MODERNIZACJA odcinek VI

W dwudziestoleciu międzywojennym Radom należał do województwa kieleckiego. Był to czas wielkich...

Do 3 października można nadsyłać zgłoszenia na konkurs wokalny "Pińczów Jazz Sunrise"

Niecałe dwa tygodnie pozostało na zgłoszenia do konkursu wokalnego "Pińczów Jazz Sunrise"....

Świętokrzyskie nie hejtuje

W ramach kampanii wojewody świętokrzyskiego #świętokrzyskieNIEhejtuje w Wojewódzkim Domu Kultury...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 49 955 739
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności