Środa, 25 listopada 2020 - Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Aktualności

Zatrzymane w obiektywie

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza na wirtualną wystawę fotografii Dominiki Król "Zatrzymane w obiektywie".

Latający talerz - frisbee

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach ma w swoich zbiorach ciekawe eksponaty. Jednym z nich jest latający talerz - frisbee. Czy znacie jego historię?

IX Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

Poniedziałek, 23 listopada 2020

W ramach IX Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład online Macieja Biskupa OP.

Ambasador Czytelnictwa w listopadzie

Piątek, 20 listopada 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach trwa akcja "12 ambasadorów w 12 miesięcy" . Jest to inicjatywa promująca czytelnictwo. W listopadzie Ambasadorem Czytelnictwa jest Jakub Porada. W poprzednich miesiącach byli to: Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Grzegorz Zawierucha, Artur Barciś, Jerzy Pilch, Mariusz Szczygieł, Karolina Wilczyńska, Alek Rogoziński, Marcin Piwowarski, Grzegorz Kozera.

Uratowany zabytek żydowski

Piątek, 20 listopada 2020

Kuczka - zabudowany balkon kamienicy przy ul. Okrzei w Kielcach został odnowiony. Zachowana została wyjątkowa pamiątka obecności Żydów w Kielcach.

18. Powiatowy Turniej Ortograficzny

Piątek, 20 listopada 2020

Lokalna Organizacja Turystyczna „Czym chata bogata” oraz Staszowski Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w 18. Powiatowym Turnieju Ortograficznym, który zostanie przeprowadzony w dniu 2 grudnia 2020 r.

Konkurs „MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE” rozstrzygnięty

Piątek, 20 listopada 2020

Rozstrzygnięto 14. Ogólnopolski konkurs fotograficzny „MAGIA POWIATU STARACHOWICKIEGO. NATURA, KULTURA MATERIALNA, TRADYCJE”. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach oraz Park Kultury w Starachowicach.

Grudzień w "Kubusiu"

Piątek, 20 listopada 2020

W grudniu kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakle: „Wszystkie myszy lubią ser", „Noc żywych zabawek”, „Makbet”, „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Przygody Koziołka Matołka”.

Spotkanie autorskie z Joanną Gierak-Onoszko

Piątek, 20 listopada 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie online z Joanną Gierak-Onoszko - dziennikarką, reportażystką, pisarką. Za książkę "27 śmierci Toby'ego Obeda" autorka otrzymała w tym roku Nagrodę Literacką Nike Czytelników.

95 lat po śmierci Żeromskiego. Unikatowa ulotka z pogrzebu pisarza trafiła do Ciekot

Piątek, 20 listopada 2020

Unikatowa ulotka rozrzucana z pokładu samolotu krążącego nad konduktem pogrzebowym Stefana Żeromskiego trafiła do dworku pisarza w Ciekotach. Przekazała ją kustosz Kazimiera Zapałowa. Fascynująca, ale też symboliczna jest historia, jak weszła w jej posiadanie. O fakcie tym można przeczytać na stronie internetowej Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

MNKi świętuje

Piątek, 20 listopada 2020

45 lat temu kieleckie muzeum oficjalnie zostało podniesione do rangi Muzeum Narodowego.

W obiektywie z książką

Piątek, 20 listopada 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dorosłych do udziału w konkursie fotograficznym "W obiektywie z książką".

„Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”

Piątek, 20 listopada 2020

20 fotografików ruszyło śladami jednego z twórców i przedstawicieli Kieleckiej Szkoły Krajobrazu - Pawła Pierścińskiego. Tak powstała wystawa zatytułowana „Konteksty - Kielce Włoszczowa 2020”.

"Przygody Władka. Sezon pierwszy"

Piątek, 20 listopada 2020

Nakładem oficyny Stowarzyszenia Twórczego "Zenit" i Magazynu Kulturalnego "Projektor" ukazał się komiks "Przygody Władka. Sezon pierwszy". Dwa z czterech epizodów ukazanych w albumie rozgrywają się w stolicy województwa świętokrzyskiego, zaś obaj autorzy - rysownik (Jerzy Ozga) i scenarzysta (Paweł Chmielewski) mieszkają w Kielcach.

"Sienkiewicza 32"

Piątek, 20 listopada 2020

Film dokumentalny opowiadający o siedzibie Teatru im. S. Żeromskiego, zatytułowany "Sienkiewicza 32", został zakwalifikowany do konkursu 26. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2020.

Konkurs „Profilaktyczny Mikołaj”

Czwartek, 19 listopada 2020

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach zaprasza dzieci do udziału w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Nowa Słupia pt. „Profilaktyczny Mikołaj”.

Kielczanie w Częstochowie

Czwartek, 19 listopada 2020

Fotograficy z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu prezentują swoje prace na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. To jedna z odsłon 10. Triennale Sztuki Sacrum "Świętość natury?". Wcześniej prace można było oglądać na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

"Gabinet Numizmatyczny – małe obiekty, wielka historia"

Czwartek, 19 listopada 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach prezentuje nową publikację edukacyjną "Gabinet Numizmatyczny – małe obiekty, wielka historia" autorstwa Pawła Grzesika, opatrzoną ilustracjami Artura Ptaka.

Przegląd Kolęd i Pastorałek „Wśród nocnej ciszy”

Czwartek, 19 listopada 2020

Gminne Centrum Kultury w Rytwianach zaprasza do udziału w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Wśród nocnej ciszy”.

Konkurs „Moje miasto w obiektywie”

Czwartek, 19 listopada 2020

Galeria Fotografii i Fotoklub „Galeria” MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprasza do udziału w internetowym konkursie fotograficznym „Moje miasto w obiektywie” adresowanym do fotografów nieprofesjonalnych oraz młodych pasjonatów sztuki fotograficznej z powiatu ostrowieckiego.

SCENA 2020 w formule on-line

Czwartek, 19 listopada 2020

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza wokalistki i wokalistów z terenu powiatu koneckiego do udziału w 24. Koneckim Przeglądzie Form Estradowych SCENA 2020 w formule on-line.

”Sąsiedzka tablica wsparcia”

Czwartek, 19 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach udostępnił projekt ”Sąsiedzkiej tablicy wsparcia” dla wszystkich zainteresowanych.

„PIŃCZOWSKIE LAPIDARIUM - PAMIĘĆ I WARTOŚCI”

Czwartek, 19 listopada 2020

Muzeum Regionalne w Pińczowie zaprasza do zwiedzania on-line nowej wystawy „PIŃCZOWSKIE LAPIDARIUM - PAMIĘĆ I WARTOŚCI”.

Baza przewodników BSCK

Czwartek, 19 listopada 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, chcąc wspierać lokalną turystykę, tworzy bazę przewodników po Busku-Zdroju, Ponidziu i regionie. W tym tygodniu rozpocznie się cykl rozmów on-line z przewodnikami, którzy opowiadać będą o swoich pasjach, a także o najpiękniejszych zakątkach Buska i Ponidzia.

Podziemna Trasa Turystyczna i Brama Opatowska są otwarte

Czwartek, 19 listopada 2020

Jak informuje Sandomierskie Centrum Kultury , Podziemna Trasa Turystyczna oraz Brama Opatowska są codziennie dostępne dla zwiedzających.

Łaziki marsjańskie powrócą do Kielc

Czwartek, 19 listopada 2020

Łaziki marsjańskie znów będą rywalizować w Kielcach. Areną zmagań ERC Space & Robotics Event 2021 będzie, podobnie, jak w minionej edycji, tor znajdujący się na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Przyszłoroczna impreza planowana jest na 10-12 września.

ID zaprasza online

Czwartek, 19 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza online na drugie wydarzenie towarzyszące wystawie „Przestrzeń. Czas. Forma.” dokumentującej działania Pracowni Architektoniczno-Rzeźbiarskiej na wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

"Trzymaj formę"

Czwartek, 19 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty online skierowane do osób niewidomych.

Od Brodway-u do Buenos Aires

Czwartek, 19 listopada 2020

W Filharmonii Świętokrzyskiej 27 listopada o godzinie 19.00 wystąpi Klaudiusz Baran, który zagra na bandoneonie. Koncert odbędzie się online.

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Środa, 18 listopada 2020

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line. Spacery wirtualne po muzeach, webinaria, debata historyczna, 500 wirtualnych lekcji muzealnych, historia na wesoło dla dzieci – to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowały na listopad najsłynniejsze polskie Rezydencje Królewskie.

Konkurs na promocję Świętokrzyskiej Wycinanki Ludowej

Środa, 18 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej przedłuża do 30 listopada termin zgłaszania prac w konkursie na najciekawszy pomysł promocji wycinanki ludowej autorstwa Lucyny Kozłowskiej.

"Zwierzobyty" w "Poczytalni na dVoRcu"

Środa, 18 listopada 2020

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych prezentuje część rysunków autorstwa Anny Ciszek w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Koncert zespołu Kroke

Środa, 18 listopada 2020

Zespół wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach 13 grudnia o godzinie 20.00.

Spotkania ze sztuką

Środa, 18 listopada 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na bezpłatne zajęcia ze sztuki współczesnej, które prowadzi dr Magdalena Leśniak.

MNKi proponuje

Środa, 18 listopada 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zachęca do śledzenia działalności instytucji w przestrzeni wirtualnej. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych proponuje szereg działań edukacyjnych, m.in. lekcje muzealne, cykle edukacyjne, gry online, publikacje w wersji elektronicznej.

VideoSztetl już działa

Środa, 18 listopada 2020

„Klub Fajnej Książki”, „Sztuka na dobry początek”, filmowo o świętach i obyczajach żydowskich, „Retro-Foto” czy słowniczek hebrajski i jidysz oraz tajniki kuchni żydowskiej – to niektóre propozycje Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku na najbliższe tygodnie.

Majka Jeżowska w KCK

Środa, 18 listopada 2020

Kto z nas nie zna takich hitów, jak ,,A ja wolę moją mamę” czy ,,Wszystkie dzieci nasze są”? Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 5 grudnia o godzinie 12.00 na koncert Majki Jeżowskiej Band.

Plebiscyt "O Dziką Różę" 2020

Środa, 18 listopada 2020

Tegoroczny Plebiscyt Publiczności "O Dzika Różę", w trakcie którego widzowie wybierają najlepsze spektakle minionego sezonu oraz najpopularniejszych aktorów, odbędzie się w dniach od 7 do 13 grudnia.

Interdyscyplinarny Konkurs Plastyczny dla Osób Niepełnosprawnych

Środa, 18 listopada 2020

Mieszkańcy Kielc i powiatu kieleckiego mogą wziąć udział w trzeciej edycji Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego dla Osób Niepełnosprawnych, organizowanego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

"Wiosenna bujność traw"

Wtorek, 17 listopada 2020

W grudniu na deskach Teatru im. S. Żeromskiego zobaczymy prapremierę spektaklu "Wiosenna bujność traw" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Tekst inspirowany utworem Williama Inge.

Recital Joanny Woś

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, podczas którego wystąpi sopranistka Joanna...

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line....

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 106 799
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności