Poniedziałek, 23 października 2017 - Edwarda, Marleny, Seweryna

Aktualności

Teofrasty wyręczone

Poniedziałek, 16 października 2017

Laureatką tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję magazynu „Charaktery” za najlepsze książki psychologiczne została dr hab. Małgorzata Dragan za książkę „Problemowe picie alkoholu przez młode kobiety. Rola niekorzystnych doświadczeń i samoregulacji emocji” Nagrodę Specjalną – Teofrast Superstar otrzymał prof. Philip Zimbardo.

Così fan tutte

Niedziela, 15 października 2017

"Così fan tutte" Wolfganga Amadeusza Mozarta to opera komiczna w dwóch aktach. W operze przedstawiony jest jednodniowy epizod dotyczący młodych żołnierzy - Guglielma i Ferranda, ich starszego druha - Don Allfonsa oraz ukochanych obu chłopców - sióstr Dorabelli i Fiordiligi.

Pikantni

Niedziela, 15 października 2017

"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Spektakl będzie można obejrzeć 2 listopada o godzinie 19.00 na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Zaduszki jazzowe w DŚT

Niedziela, 15 października 2017

Listopadowe "Zaduszki jazzowe" gromadzą każdego roku w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach licznych miłośników tego gatunku muzyki. Na koncertach posłuchać można wielu znanych artystów ze świata jazzu. Dotychczas występowali tu między innymi: Włodzimierz Kiniorski, Jan Ptaszyn Wróblewski i Boba Jazz Band. Tegoroczne "Zaduszki jazzowe" odbędą się 4 i 5 listopada.

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

Piątek, 13 października 2017

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego oraz sezonu artystycznego 2017/2018, podczas której rozdano Świętokrzyskie Nagrody Kultury. Nagrody są przyznawane co roku przez samorząd województwa świętokrzyskiego, w wyrazie uznania za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrody I stopnia wysokości przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym lub całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrody II stopnia wręczane są za osiągnięcia o charakterze ogólnopolskim. Przyznawane są także nagrody honorowe.

VII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie”

Czwartek, 12 października 2017

10 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z miłośnikami gwary ludowej w ramach VII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”.

Sztuka latania

Czwartek, 12 października 2017

"Sztuka latania" to najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zrealizowana na podstawie książki "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa" Johna Boyne'a. Ta opowieść pokazuje, że odmienność nie zawsze musi oznaczać wykluczenie i wiązać się z różnymi, często krzywdzącymi stereotypami.

Talenty Świętokrzyskie dla szczególnie uzdolnionych

Czwartek, 12 października 2017

31 nagród i 11 wyróżnień trafi do szczególnie uzdolnionej młodzieży - uczniów i studentów z województwa świętokrzyskiego. Są wśród nich wybitni młodzi artyści - pianiści, piosenkarze i tancerze, matematycy, autorzy publikacji naukowych czy laureaci międzynarodowych lub ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Czwartek, 12 października 2017

W dniach 4-26 listopada 2017 roku odbędzie się w Kielcach bezprecedensowe wydarzenie – Międzynarodowy Festiwal Teatralny – projekt PILOTażowy. W ramach festiwalu na scenie Teatru im. S. Żeromskiego zostanie zaprezentowanych pięć spektakli.

„GRYF” i JEGO ŻOŁNIERZE

Czwartek, 12 października 2017

Promocja książki Ireneusza PIETRASZKA „ Komendant GRYF i jego żołnierze” w Ciekotach.

Wyprawa do zoo

Czwartek, 12 października 2017

W ramach XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Juenesses Musicales zapraszamy na koncert do kieleckiej filharmonii.

Alosza Awdiejew wystąpi w Kielcach

Środa, 11 października 2017

Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, występuje w filmach, pisze felietony, tłumaczy poezję, Rosjanin z polskim obywatelstwem - Alosza Awdiejew wystąpi w Kielcach.

Dzień Kultury Żydowskiej

Środa, 11 października 2017

Muzeum Historii Kielc zaprasza 27 października na Dzień Kultury Żydowskiej.

Projekt "W szkole i na scenie"

Wtorek, 10 października 2017

Interesujecie się teatrem, tańcem, muzyką lub inną formą artystycznej wypowiedzi? Chcielibyście się pochwalić swoimi dokonaniami przed szerszą publicznością na profesjonalnej scenie? Teatr lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu „W szkole i na scenie”, w ramach którego uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego mają niecodzienną okazję pokazania swoich spektakli na scenie kieleckiego teatru.

"Kielce na przyszłość :)"

Wtorek, 10 października 2017

"Kielce na przyszłość :)" - hasło autorstwa Dominika Kwiatka wygrało zorganizowany przez Urząd Miasta konkurs, który skierowany był do uczniów szkół kieleckich na najciekawsze hasło promujące Kielce jako miasto dla ludzi młodych.

Andrzej Piaseczny

Wtorek, 10 października 2017

Z okazji 25-lecia pracy artystycznej Andrzeja Piasecznego Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w muzyczną podróż sentymentalną.

Dzieła wybrane z XX lat

Wtorek, 10 października 2017

Grupa MoCarta w 2015 roku obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Przedłużeniem tej trasy jest nowy program - "Dzieła wybrane z XX lat", z którym zespół wyruszył w trasę po Polsce. Do Kielc zawita w listopadzie.

Świętokrzyski Konkurs Recytatorski Literatury Regionalnej 2017

Poniedziałek, 9 października 2017

17 listopada br. o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się finał Świętokrzyskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Regionalnej. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci i osoby dorosłe. Finałowe zmagania poprzedzą przeglądy rejonowe.

„Blade Runner 2049”- Długo wyczekiwane objawienie SF

Poniedziałek, 9 października 2017

Do kin właśnie wszedł najnowszy obraz Denisa Villeneuve- „Blade Runner 2049”. Kontynuacja obrazu Ridleya Scotta z 1982 roku, była długo wyczekiwana nie tylko przez fanów gatunku. Oryginał, ponad 30 lat temu stał się prawdziwą ikoną kina, pozycją kultową, otoczoną najwyższą czcią wśród amatorów science-fiction. Historia, luźno oparta na powieści Phillipa K. Dicka "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?", sprowadziła ten gatunek filmowy na nowe tory. Czy w kontynuacji androidy śnią dalej? Z całą pewnością tak! I z przyjemnością donoszę, że jest to sen o wielkości.

Październikowy Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 9 października 2017

7 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny pojawili się pasjonaci rękodzielnictwa. Październikowa odsłona Salonu Rękodzieła Artystycznego była już czwartym spotkaniem organizowanego cyklicznie wydarzenia.

Paweł Domagała

Poniedziałek, 9 października 2017

Po ogromnym sukcesie wiosennej trasy koncertowej, na którą bilety wyprzedały się na długo przed pierwszym koncertem, Paweł Domagała przygotował dla fanów jesienną, znacznie dłuższą serię koncertów. Artysta wystąpi również w Kielcach.

To Ci tłumaczę!

Poniedziałek, 9 października 2017

Kabaret Smile wystąpi 11 listopada w Kielcach.

Napisz do nas o nas

Poniedziałek, 9 października 2017

„Napisz do nas o nas” to hasło konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski. Uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, mają za zadanie, przy użyciu dowolnej formy wyrazu, opisać swoje wrażenia po obejrzeniu wybranego spektaklu granego na kieleckiej scenie.

Kielczanin nagrodzony

Piątek, 6 października 2017

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych konkursów fotograficznych na świecie - International Photography Awards.

ZADUSZKI JAZZOWE w PIŃCZOWIE

Piątek, 6 października 2017

Wybitni artyści z polskiej i zagranicznej sceny jazzowej wystąpią w tegorocznej odsłonie Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.

Eko Odkrywcy 5

Piątek, 6 października 2017

Wystartowała kolejna edycja konkursu Eko Odkrywcy, który zachęca nauczycieli oraz ich podopiecznych do aktywnego dbania o środowisko. Celem piątej odsłony konkursu jest praktyczne poznanie przyrody, zachęcenie do odkrywania i doświadczania jej uroków. Zadaniem uczestników jest zaplanowanie ekologicznego projektu badawczego, który pomoże poznać zasady rządzące naturą, a przy okazji zwróci uwagę na problemy, ale też rozwiązania związane z ochroną środowiska. Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 5 jest Fundacja Nasza Ziemia.

Coroczna kwesta na kieleckich cmentarzach

Piątek, 6 października 2017

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego organizuje po raz dwudziesty czwarty coroczną kwestę, która odbędzie się w dniach od 31 października do 2 listopada na kieleckich nekropoliach. Środki uzyskane z kwesty zostaną przeznaczone, jak co roku, na konserwację cennych, zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych.

VI Jędrzejowskie Spotkania Chóralne

Czwartek, 5 października 2017

W ramach 6. Jędrzejowskich Spotkań Chóralnych „Vive la France” po raz pierwszy wystąpi chór z zagranicy, dokładnie z Saint Aubin le Cloud we Francji.

Kolejny program stypendialny dla młodzieży

Czwartek, 5 października 2017

Rusza kolejny program stypendialny dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży z województwa świętokrzyskiego. Dla najzdolniejszych czekają jednorazowo wypłacane stypendia w wysokości 3800 zł.

Katarzyna Groniec śpiewa Osiecką

Czwartek, 5 października 2017

"ZOO" to tytuł płyty, na której Katarzyna Groniec prezentuje utwory Agnieszki Osieckiej. Artystka wraz z zespołem wykona te utwory podczas koncertu w Kielcach.

Bataliony Chłopskie 1940-1945

Środa, 4 października 2017

W Starostwie Powiatowym w Kielcach otwarto wystawę pt. "Bronić każdej grudki ziemi – Bataliony Chłopskie 1940-1945” przedstawiająca genezę Batalionów Chłopskich, ich strukturę, kadry, zaplecze, szkolenie i uzbrojenie.

Mariusz Masny dyrektorem MWK

Środa, 4 października 2017

Mariusz Masny został dzisiaj powołany przez zarząd województwa świętokrzyskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Przez ostatni rok pełnił obowiązki szefa, a wcześniej był wicedyrektorem tej instytucji.

Kuba Badach

Środa, 4 października 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Kuby Badacha.

III Akademia Off Fashion

Środa, 4 października 2017

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję Akademii Off Fashion. Tegoroczna zatytułowana jest "Lalka" i nawiązuje do powieści Bolesława Prusa. Będą warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy mody laureatów i jurorów konkursu Off Fashion. To otwarta formuła wymiany myśli, doświadczeń, poznawania trendów w modzie, sztuce, designie.

Najlepsi z "Plastyka"

Środa, 4 października 2017

Od 11 października w Galerii Promocji Domu Środowisk Twórczych można oglądać prace Aleksandry Jas, Aniki Naporowskiej, Beaty Jurek.

"Przystanek Historia" zaprasza

Środa, 4 października 2017

W październiku Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kłopoty z historią" oraz na Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”.

"Rewanż" ze złotymi medalami

Wtorek, 3 października 2017

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata World Artistic Dance Federation w Warszawie.

„Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć”

Wtorek, 3 października 2017

Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" wraca do tematu powstania warszawskiego wracamy w miesiącu, w którym upadło i proponuje projekcję filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Widarskiego „Powstanie i medycyna. Chcieliśmy żyć” .

„PIĘCIOLISTNA KONICZYNA”

Wtorek, 3 października 2017

W nakładzie 20. tys. egzemplarzy ukazał się I numer kwartalnika „Pięciolistna koniczyna”.

Prace Łukasza Prządki

Wtorek, 3 października 2017

Prace Łukasza Prządki będzie można oglądać od 7 października w galerii Wieża Sztuki w Kielcach.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

NURT 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na...

Wystawa fotograficzna „Moja Serbia” Stanko Kostica w WDK

13 listopada br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż...

Tłumy na promocji książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego...

"Rewanż" ze złotymi medalami

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata...

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Kielczanin nagrodzony

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych...

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 727 273
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności