Wtorek, 14 sierpnia 2018 - Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Aktualności

335. rocznica odsieczy wiedeńskiej

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim w dniach 11-12 września organizuje nietypowe lekcje historii, które noszą tytuł: „Na ojczystym szlaku – 335. rocznica odsieczy wiedeńskiej”. Wezmą w nich udział dzieci i młodzież ze świętokrzyskich szkół. Lekcje odbędą się w odrestaurowanym, zabytkowym XVII-wiecznym dworku starostów chęcińskich w Podzamczu.

Spotkanie z chińską kulturą

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 1 września o godzinie 16.00 na spotkanie z chińską kulturą.

Wolność jest w nas

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Kuba Blokesz – wokalista, gitarzysta, basista, interpretator piosenki, ale także autor tekstów i kompozytor wystąpi 23 sierpnia o godzinie 18.00 w Pałacu Biskupów Krakowskich.

Prace Ryszarda Gancarza

Wtorek, 7 sierpnia 2018

W sandomierskim Biurze Wystaw Artystycznych od 12 sierpnia do 9 września 2018 roku można oglądać rysunki i grafiki Ryszarda Gancarza.

65 lat stadniny koni w Michałowie

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Stadnina koni w Michałowie z okazji swojego jubileuszu zaprasza na "Dzień otwarty".

Jubileusz Juniors Band Starachowice

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Juniors Band Starachowice obchodzi 25-lecie powstania. Z tej okazji 18 sierpnia o godzinie 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się koncert zespołu zatytułowany "Złote lata swingu".

Koncert Marka Rawskiego

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

W sali koncertowej sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbędzie się koncert w wykonaniu Marka Rawskiego.

W drodze do niepodległości

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim 6 sierpnia otwarta zostanie wystawa zatytułowana "W drodze do niepodległości". Ekspozycję można oglądać przez dwa tygodnie.

"Gdzie jest taki drugi kraj…"

Piątek, 3 sierpnia 2018

Do Wojewódzkiego Domu Kultury wróciła wystawa fotografii "Gdzie jest taki drugi kraj…" autorstwa Przemysława Sękowskiego. Można ją oglądać do końca sierpnia.

Dzień Chleba w Staszowie

Piątek, 3 sierpnia 2018

Pokaz starodawnych rzemiosł w formie interaktywnej wioski ludowej, występy artystyczne oraz prezentacja produktów pochodzenia zbożowego, degustacja pieczywa i potraw regionalnychj - takie atrakcje czekają na mieszkańców regionu podczas Dnia Chleba. Tegoroczne Święto Chleba odbędzie się w Staszowie 19 sierpnia.

Spotkanie miłośników i pasjonatów gór

Piątek, 3 sierpnia 2018

W Centrum Geoedukacji w Kielcach odbędzie się spotkanie miłośników i pasjonatów gór, niezależnie od ich doświadczenia i osiągnięć.

Czwartki w muzeum

Czwartek, 2 sierpnia 2018

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na cykl warsztatów.

Lato z ptakami odchodzi

Czwartek, 2 sierpnia 2018

Tradycyjnie na zakończenie wakacji Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert "Lato z ptakami odchodzi".

Zakończenie lata w FŚ

Czwartek, 2 sierpnia 2018

W koncercie kończącym "Lato w filharmonii" wystąpi Jacek Ornafa, który zaśpiewa najpiękniejsze tenorowe arie operowe oraz wybrane utwory z minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród kieleckiej publiczności.

Oldskulowe gry wideo

Środa, 1 sierpnia 2018

W dniach 1-26 sierpnia 2018 roku Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na interaktywną wystawę, na której będzie można zagrać na wielu dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających organizatorzy przygotowali kilkanaście stanowisk.

Malarstwo Marcina Mikołajczaka

Środa, 1 sierpnia 2018

Obrazy Marcina Mikołajczaka można oglądać od 11 sierpnia w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach. Jego prace cechuje mocna i wyraźna faktura nadająca im ekspresyjny charakter.

Inez Baturo - fotografie

Środa, 1 sierpnia 2018

Od 11 sierpnia w Galerii Sztuki "Biłasówka" w Radoszycach swoje fotografie będzie prezentowała Inez Baturo.

Golec uOrkiestra i Trebunie Tutki

Środa, 1 sierpnia 2018

W ostatni weekend sierpnia w kieleckim amfiteatrze odbędzie się koncert charytatywny Część dochodu z tego koncertu zostanie przekazana na pomoc dla dzieci chorych onkologicznie, objętych opieką przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Na scenie wystąpią folkowe zespoły - Golec uOrkiestra i Trebunie Tutki.

Zapomniane ulice, zapomniane dzielnice

Wtorek, 31 lipca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spacer historyczny "Zapomniane ulice, zapomniane dzielnice".

Salon Nagrodzonych 2018

Wtorek, 31 lipca 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do Buska-Zdroju na pokonkursową prezentację prac nagrodzonych w konkursie Przedwiośnie 41.

Mazurki, jazz i folk

Wtorek, 31 lipca 2018

Takiego koncertu jeszcze w Pińczowie nie było. Połączenie tradycji ludowego muzykowania z uniwersalnym językiem współczesnego jazzu, a wszystko na polską, folkową nutę. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert Artura Dutkiewicza i kapeli Janusz Prusinowski Kompania, otwierający nowy cykl koncertowy „Pińczowskie klimaty”.

„Menu kultury – edukacja kulturowa na serio”

Poniedziałek, 30 lipca 2018

Trzeci rok działalności programu Bardzo Młoda Kultura podobnie jak jego ubiegłe edycje dostarczył nam kolejnych pięć projektów, które uzyskały finansowe wsparcie w postaci grantu w ramach programu BMK Narodowego Centrum Kultury. Dziś przybliżymy pierwszy ze zwycięskich pomysłów „Menu kultury”, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Wniosek przygotowany został we współpracy z aż trzynastoma partnerami kulturalno-oświatowymi.

Koncert muzyki operowej i operetkowej

Poniedziałek, 30 lipca 2018

Na zakończenie wakacji w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi zespół Strauss Ensemble.

Z wizytą u Józefy BUCKIEJ

Piątek, 27 lipca 2018

Pięć lat po zdjęciach do filmu „Wieniec musi mówić” odwiedziliśmy w Kostomłotach panią Józefę Bucką, która pracuje nad kolejnym w swojej karierze dożynkowym wieńcem.

Księga psalmów świętokrzyskich

Piątek, 27 lipca 2018

"Księga psalmów świętokrzyskich" - to tytuł wystawy, którą można oglądać w kieleckiej bazylice katedralnej.

„Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”

Piątek, 27 lipca 2018

Na placu Artystów prezentowana jest wystawa zatytułowana „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Wystawę przygotowali pracownicy oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, w oparciu o materiały instytutu, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Towarzystwa Miłośników Wołynia i Podola oraz przy współpracy Ewy Siemaszko - od lat zajmującej się badaniem tematyki związanej z mordem Polaków na Wołyniu.

"Naród wybrany. Nowela graficzna"

Czwartek, 19 lipca 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego wydało nowelę graficzną autorstwa Kristofa Bienia, która opowiada o tragicznych losach Żydów.

Czessband

Czwartek, 19 lipca 2018

Czessband to kolejny pomysł i wcielenie PaproDziada z Łąki Łan, Dziadów Kazimierskich i November Projekt. Jest to kapela akustyczna, grająca zarówno miejski, stołeczny folk, jaki i czerpiąca muzyczne inspiracje z różnych stron świata.

Od jazzu po rock

Czwartek, 19 lipca 2018

Rzeźnik, trzej nauczyciele, jazzman oraz improwizujący na organach bibliotekarz – oto skład „bombowego” zespołu. Muzycy sprawnie poruszają się we wszystkich nurtach, począwszy od reggae poprzez jazz, rap i funk aż po rock. Na koncert do kieleckiej filharmonii zaprasza zespół Bomba Kaloryczna (na zdjęciu).

ZOFIA CZECHLEWSKA : „W tańcu poszukuję wartości, emocji…”

Czwartek, 19 lipca 2018

ROZMOWA z ZOFIĄ CZECHLEWSKĄ – cenioną tancerką, solistką, choreografem, doświadczonym pedagogiem, konsultantką 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W Wojewódzkim Domu Kultury prowadzi warsztaty taneczne z utalentowaną tanecznie festiwalową młodzieżą.

Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

Czwartek, 19 lipca 2018

Rusza IV Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!.

Początki fotografii w Kielcach

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Do 31 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury można oglądać wystawę opowiadającą o początkach fotografii w Kielcach.

WYSTAWA INSYTUMENTÓW MUZYCZNYCH

Poniedziałek, 16 lipca 2018

„A ORKIESTRA WCIĄŻ GRA” – to tytuł wystawy instrumentów muzycznych, które od dziś do końca sierpnia można oglądać w nowej galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

Zmiana nastroju

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Od 3 do 31 sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach swoje prace będzie prezentowała Anna Popowa z Ukrainy. Na wystawie zobaczymy tkaniny i batiki.

Yellow

Poniedziałek, 16 lipca 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach Siraj Saxena (Indie) i Maria Polakowska-Prokopiak zaprezentują swoją twórczość z zakresu malarstwa oraz obiekty i ceramikę.

Album rodzinny

Poniedziałek, 16 lipca 2018

“Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga. A wszystko to w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego - aktora teatralnego, telewizyjnego, filmowego i dubbingowego. Największą popularność zdobył dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu “M jak Miłość”.

Sierpień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Najważniejszym wydarzeniem w drugim wakacyjnym miesiącu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" będzie IV Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!. Program festiwalu adresowany jest do całych rodzin - zawiera propozycje dla kilku grup wiekowych, różnorodne w konwencjach i formie. W Kielcach nie zabraknie spektakli aktorskich, ale pojawią się też przedstawiania czerpiące z teatru ruchu, tańca, scenicznej improwizacji.

Mapy i terytoria

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku autorstwa Renaty Jaworskiej.

Nabór wniosków o przyznanie ŚNK

Czwartek, 12 lipca 2018

Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Wnioski należy składać do 1 września br.

Festiwal "Magiczne zakończenie wakacji"

Czwartek, 12 lipca 2018

25 i 26 sierpnia publiczność w amfiteatrze na Kadzielni i widzowie Polsatu będą bawić się przy największych hitach kabaretowych i przebojach muzycznych tegorocznego lata. Po raz szósty odbędzie się w Kielcach "Magiczne zakończenie wakacji".

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Premiera opery ludowej "Idyliada"

"Idyliada" to opera ludowa według pomysłu Krzysztofa Wrony w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca...

Inauguracja Akademii Artystycznej Żory Korolyova

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego otwarta zostanie Akademia Arte...

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Zlot pasjonatów fotografii

18 i 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbędzie się zlot pasjonatów fotografii....

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Koncert dla Irmy

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert charytatywny dla Irmy Sumary,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 31 570 712
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności