Sobota, 20 lipca 2019 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Aktualności

Polskie wzornictwo

Piątek, 12 lipca 2019

Na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego otwarta zostanie wystawa "100-lecie polskiego dizajnu" - przekrojowa ekspozycja prezentująca osiągnięcia polskiego wzornictwa na przestrzeni minionego stulecia.

"Uszyj to sam"

Piątek, 12 lipca 2019

W środę, 24 lipca w godzinach 16:30-19:30, w Ambasadzie Dizajnu odbędą się kolejne warsztaty krawieckie dla dorosłych z cyklu "Uszyj to sam". Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z szyciem, jak i tych, które już szyją. W trakcie trwania zajęć powstaną damskie, szerokie spodnie o prostej konstrukcji, idealne na lato.

"Wiatraczek" się kręci

Piątek, 12 lipca 2019

Przed nami kolejny dzień, w którym uczestnicy 46. MFHKMS zaprezentują się na scenach Kieleckiego Centrum Kultury i Kieleckiego Teatru Tańca w ramach przeglądów konkursowych. Dziś będzie możliwość zobaczenia formacji tanecznych oraz solistów w kategoriach wiekowych: 10-13 lat, 14-16 lat i 17-25 lat.

„Sansara Nepal” – wystawa W. Moskwy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piątek, 12 lipca 2019

W Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przy alei 3 Maja 6, od 11 lipca można oglądać wystawę Wojtka Moskwy zatytułowaną „Sansara Nepal”.

„Alleluja, czyli Happy Day”

Piątek, 12 lipca 2019

IV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja, czyli Happy Day”odbędzie się 27 i 28 lipca w Kielcach. Jest to koncert prezentujący twórców różnych nurtów muzyki chrześcijańskiej i gospel.

Konkurs regrantingowy w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”

Piątek, 12 lipca 2019

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, jako świętokrzyski operator programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”, zaprasza do udziału w konkursie regrantingowym. Uprawnieni wnioskodawcy to uczestnicy tegorocznych warsztatów realizowanych w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Świętokrzyskie” w Kielcach, Górnie, Pacanowie i Stąporkowie, a także uczestnicy warsztatów realizowanych w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej w latach 2016-2018.

Konkurs literacki

Piątek, 12 lipca 2019

Ale czy potraficie sami napisać bajkę? Warto spróbować. Może okaże się, że drzemie w Was talent pisarski na miarę Hansa Christiana Andersena, braci Grimm czy Kornela Makuszyńskiego. Radio Kielce zaprasza do udziału w konkursie wszystkich, którzy nie boją się podróżować po światach wyobraźni.

Muzyka klasyczna lekko podana

Piątek, 12 lipca 2019

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 4 sierpnia o godzinie 20.00 wystąpią Annika Mikołajko i Karol Osman.

Strażnicy dziedzictwa Niepodległej

Piątek, 12 lipca 2019

W 2019 roku w ramach obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje projekt „Strażnicy dziedzictwa Niepodległej”, mający na celu upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach i postaciach z naszego regionu związanych z odzyskaniem niepodległości. Wspólne świętowanie w oparciu o polskie dziedzictwo kulturowe – postać wybitnego pisarza Stefana Żeromskiego, pozwoli wzmocnić lokalną społeczność.

Warsztaty medialne i teatralne

Czwartek, 11 lipca 2019

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w ramach V Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! organizuje bezpłatne, wakacyjne warsztaty medialne i teatralne dla młodzieży. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca.

Perełki muzyki klasycznej

Czwartek, 11 lipca 2019

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 28 lipca o godzinie 19.00 na koncert kwartetu smyczkowego "Omega", który wykonuje utwory muzyki klasycznej, operetkowej i musicalowej.

Pierwszy dzień festiwalu

Czwartek, 11 lipca 2019

Przed nami pierwszy dzień 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Oznacza to, że na najbliższe 11 dni Kielce staną się międzynarodową stolicą kultury dzieci i młodzieży szkolnej. W naszym mieście będziemy gościć ponad 900 osób.

Znana lista projektów Ogólnopolskiej Giełdy Projektów

Czwartek, 11 lipca 2019

W środę Narodowe Centrum Kultury ogłosiło pełną listę projektów, które zostały zakwalifikowane do prezentacji przed ponad 200 animatorkami i animatorami kultury z całej Polski podczas IX Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. W tym roku gospodarzem, odbywającego się w dniach 21–23 października 2019, wydarzenia będą Kielce, a hasłem "animacja + słowo".

XIII Hubertus Świętokrzyski

Czwartek, 11 lipca 2019

6 października 2019 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz trzynasty odbędzie się Hubertus Świętokrzyski. Wystawcy zainteresowani zaprezentowaniem się na tej imprezie mogą zgłaszać się wysyłając karty zgłoszeń. Pełny regulamin dostępny w załączniku.

Studio Piosenki SAMI z nagrodami

Środa, 10 lipca 2019

Z kilkunastoma medalami wróciła z Włoch grupa podopiecznych Studia Piosenki SAMI z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, prowadzonego przez Samuelę Modzelewską.

Harcerski Festiwal czas zacząć

Środa, 10 lipca 2019

Pierwsi uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej dotarli już do Kielc. Oznacza to, że "wiatraczek festiwalowy" zaczyna się kręcić, a do Kielc zawita młodzież z całej Polski, Ukrainy oraz Kanady.

Warsztaty radiowe

Środa, 10 lipca 2019

Od 22 do 26 lipca w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego trwać będą warsztaty radiowe prowadzone przez Wojciecha Ramusa z Fundacji Teatr Wyobraźni we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

MHKi zaprasza

Środa, 10 lipca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawy "Ulica Sienkiewicza", "Wizerunek miasta" oraz "Genius Loci. Ulice miasta".

Wakacyjne zajęciach w MBP

Wtorek, 9 lipca 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Wystawa „15 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ" w MCK w Skarżysku

Wtorek, 9 lipca 2019

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej do końca lipca można oglądać wystawę „15 lat Polski w Unii Europejskiej”.

12. Festiwal Chopinowski w Kurozwękach

Wtorek, 9 lipca 2019

Przez cztery kolejne niedziele lipca w pałacu w Kurozwękach odbywać się będzie 12. Festiwal Chopinowski. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 16.30. Wstęp wolny, po okazaniu biletu wstępu na teren Zespołu Pałacowego.

Pamięci Bronka Opałki „Przeżyjmy to jeszcze raz”

Wtorek, 9 lipca 2019

To będzie drugi 1 września, gdy nie spotkamy się na Jego imieninowej imprezie w Marzyszu…Ale spotkamy się z Nim w Kieleckim Centrum Kultury na widowisku „Przeżyjmy to jeszcze raz” – ponad stu wykonawców (przyjaciele, znajomi i zaproszeni goście).

"Machaj wędą, ryby będą”

Wtorek, 9 lipca 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na na cykl pikników "Rodzinne niedziele w skansenie". Każda z niedziel to spotkanie z tradycjami z różnych dziedzin życia mieszkańców dawnej wsi. Podczas spotkań realizowane są pokazy obrzędowe, pokazy dawnych rzemiosł, lekcje i warsztaty muzealne. Prezentacje są interaktywne, dlatego tak bardzo popularne wśród turystów.

Romeo i Julia

Wtorek, 9 lipca 2019

Prapremiera baletu "Romeo i Julia" Sergiusza Prokofiewa w przejmującej choreografii MacMillana odbyła się w Covent Garden w 1965. W tytułowych rolach wystąpili Margot Fontayn i Rudolf Nuriejew. Przedstawienie zostało przyjęte owacyjnie: artyści wychodzili na scenę aż 43 razy, a aplauz trwał łącznie czterdzieści minut. Od tego czasu ten tytuł nie schodzi z afisza londyńskiego Royal Ballet – doczekał się łącznie czterystu przedstawień.

"Kostka lodu"

Poniedziałek, 8 lipca 2019

"Kostka lodu" - to tytuł wystawy fotograficznej autorstwa Piotra Bieńka, którą od 19 lipca można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Inny odcień jazzu

Poniedziałek, 8 lipca 2019

Na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury 28 lipca o godzinie 20.30 wystąpi zespół Heavy Metal Sextet.

„W dobrym miejscu”

Poniedziałek, 8 lipca 2019

W Muzeum Dialogu Kultur można oglądać wystawę zatytułowaną „W dobrym miejscu”, która prezentuje wybrane kieleckie rodziny żydowskie, ich rolę w rozwoju miasta i ich historię.

Mali odkrywcy - wielkie możliwości

Poniedziałek, 8 lipca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat na wakacyjne warsztaty fotograficzne"Mali odkrywcy - wielkie możliwości". Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z podstawami fotografii oraz uwrażliwienie ich na otaczający świat.

KINGONALIA 2019

Czwartek, 4 lipca 2019

W sobotę 20 lipca odbędą się w Nowym Korczynie tradycyjne KINGONALIA.

MUZYKANTY 2019

Czwartek, 4 lipca 2019

Do 26 lipca należy nadsyłać zgłoszenia udziału w 15. Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów – Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2019. Przegląd skierowany jest do szerokiej rzeszy muzykantów ludowych i ma charakter otwarty dla wykonawców z regionu świętokrzyskiego i województw ościennych.

Turniej Muzyków Prawdziwych

Środa, 3 lipca 2019

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do udziału w 5.Turnieju Muzyków Prawdziwych, który odbędzie się w dn. 5-8 września 2019 roku. Już po raz piąty w szranki staną śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze oraz pary taneczne.

„Game of thrones – in concert”

Wtorek, 2 lipca 2019

Muzyczne widowisko „Game of thrones – in concert” odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 20.30 w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni.

Konkurs fotograficzny „4 pory roku na Zamku w Chęcinach”

Wtorek, 2 lipca 2019

Z początkiem lipca ogłoszony został konkurs fotograficzny mający na celu ukazanie piękna chęcińskiej warowni o każdej porze roku.

Rusza Wakacyjna Akademia Geologii

Wtorek, 2 lipca 2019

Geopark Kielce zaprasza dzieci w wieku od lat 7 do 12 na warsztaty geologiczno-geograficzne w Wakacyjnej Akademii Geologii. Zajęcia odbywać się będą we wszystkie środy od 10 lipca do 28 sierpnia, od godziny 9.00 do 11.00.

Nabór wniosków o przyznanie ŚNK

Wtorek, 2 lipca 2019

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. Wnioski należy składać do 1 września br. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.

"Lato w mieście" w ID

Wtorek, 2 lipca 2019

W ramach ''Lata w mieście'' w Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty ''Archistoria'' towarzyszące ekspozycji ''Budujemy wystawę''.

Dwie nagrody dla "Kubusia"

Wtorek, 2 lipca 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dwie główne nagrody - za najlepszą scenografię i muzykę w spektaklu „Pod adresem marzeń” podczas 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zawody robotów marsjańskich w Kielcach

Poniedziałek, 1 lipca 2019

40 zespołów z 15 krajów i 5 kontynentów weźmie udział w zawodach robotów marsjańskich European Rover Challenge, które odbędą się w Kielcach w dniach 13-15 września. Jest to już piąta edycja tego wydarzenia. Poza obserwacją zmagań zespołów na odwiedzających czekać będzie również pełna atrakcji strefa pokazów naukowo-technologicznych, a także prelekcje oraz warsztaty dla młodszych i starszych pasjonatów nauki. Podczas zawodów zaprezentuje się również 40 wystawców.

Wystawa Andrzeja Kozłowskiego w MCK w Skarżysku

Poniedziałek, 1 lipca 2019

W Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej otwarta zostanie wystawa Andrzeja KOZŁOWSKIEGO „Świętokrzyskie klimaty w rzeźbie ludowej”. Wernisaż wystawy w piątek 12 lipca o godz. 18.00.

XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019

Piątek, 28 czerwca 2019

W pierwszy weekend lipca rozpoczyna się XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019. W Roku Stanisława Moniuszki przebiegać będzie pod hasłem „Moniuszko i jego czasy", a towarzyszyć mu będzie akcja na rzecz remontu zabytkowego klasztoru w Jędrzejowie.

Konkurs fotograficzny ARiMR

W związku z jubileuszem 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszony...

Co na festiwalu?

Dziś kolejny festiwalowy dzień, w którym uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu...

46. MHFKMS

Dobiegły końca prezentacje uczestników na kieleckim rynku, organizowane w ramach koncertów...

Wystawa linorytów

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę linorytów Magdaleny Wanat "OD.WRÓCENIE".

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.36.

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" poświęcone będzie społeczności żydowskiej w...

XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019

W pierwszy weekend lipca rozpoczyna się XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 713 110
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności