Czwartek, 19 kwietnia 2018 - Alfa, Leonii, Tytusa

Aktualności

Suchedniowskie rody - Ostachowscy. Spotkanie pokoleń pod znakiem NIEPODLEGŁA

Piątek, 13 kwietnia 2018

Stowarzyszenie Kuźniczy Krąg w Suchedniowie zaprasza 3 maja 2018 roku o godz. 15.00 do Ośrodka Kultury Kuźnica, ul. Bodzentyńska 18 na otwarcie wystawy z cyklu Suchedniowskie rody…, poświęconą rodzinie Ostachowskich.

Finał VI edycji „Pojedynku na głosy”

Piątek, 13 kwietnia 2018

Wczoraj, tj. 12 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finałowy koncert VI edycji „Pojedynku na głosy”. Impreza, jak co roku przyciągnęła wielu pasjonatów muzyki z województwa świętokrzyskiego. W tegorocznej odsłonie udział wzięło 11 zespołów muzycznych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ponidzie i nie tylko

Piątek, 13 kwietnia 2018

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku  Zbigniewa Kasprzaka "Ponidzie i nie tylko". W programie spotkania koncert zespołu Rocha Dobrowolskiego.

Psikusy – pochwała różnorodności

Piątek, 13 kwietnia 2018

Czy piękne jest to co uznane i znajome, czy może to czego jeszcze świat nie widział? Czy lepiej mieć wielkie uszy, czy niczym się nie wyróżniać? Przyjaźnimy się z tymi, którzy są do nas podobni, a może ciągnie nas do takich o odmiennym charakterze i wyglądzie? To trudne pytania, na które pewnie nie uda się odpowiedzieć, ale uczestnicy spotkania w Instytucie Dizajnu będą się nad nimi zastanawiać. W rozważaniach pomogą psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Kompozyty. Zakładki do książek

Piątek, 13 kwietnia 2018

W Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty dla dorosłych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia kompozytów płaskich z materiałów sztucznych i naturalnych.

Dwie dekady Świętokrzyskiego w obiektywie

Piątek, 13 kwietnia 2018

Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego Urząd Marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. „Dwie dekady Świętokrzyskiego w obiektywie".

„Matka Królów” w Kinie Fenomen

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Kino Fenomen zaprasza na spotkanie z cyklu „Historia w Filmie”. Na ekranie pojawi się „Matka Królów” Janusza Zaorskiego z 1982 roku. Obraz opowiada historię zubożałej wdowy Łucji Król, matki czworga dzieci, która wikła się w polityczną intrygę. W rolach głównych: Magda Teresa Wójcik, Franciszek Pieczka, Bogusław Linda, oraz Zbigniew Zapasiewicz.

Od słowa do pędzla

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach zaprasza do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Od słowa do pędzla".

Matryca miasta

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w akcji plenerowej "Matryca miasta", która odbędzie się 27 kwietnia.

Ministerialne dotacje dla teatru "Kubuś"

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego dotację w wysokości 157 500 zł na realizację dwóch projektów.

"20 potraw na 20-lecie województwa"

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym "20 potraw na 20-lecie województwa", który swój finał będzie miał 28 kwietnia podczas III Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Konkurs "Wszystkie dzieci świata"

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich fotoamatorów do udziału w konkursie, który opowie o losie współczesnych dzieci, pozwoli poznać ich życie i problemy, uczestniczyć w ich świętach i radościach, bronić, zachęcać do głębszej refleksji. Dlatego, już po raz XII, ECB zachęca do podzielenia się artystycznymi wrażeniami i przemyśleniami.Fotografie oceni profesjonalne jury, nagrodzi Centrum Bajki, a pokonkursowe wystawy doceni publiczność w wielu miastach Polski – m.in. w Kielcach i Sandomierzu.

Konkurs "Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” rozstrzygnięty

Środa, 11 kwietnia 2018

Przedstawienie na fotografiach walorów województwa świętokrzyskiego - to główne zadanie w konkursie "Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego” organizowanym przez Urząd Marszałkowski dla osób powyżej 60 roku życia. Na konkurs wpłynęło ponad 50 zdjęć.

Promocja kuchni regionalnej poprzez książkę „Smaki Powiatu Kieleckiego”

Środa, 11 kwietnia 2018

W piątek, 27 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się spotkanie promujące kuchnie regionalną powiatu kieleckiego. Wśród wielu gości swój udział zapowiedziały już gospodynie zrzeszone w lokalnych Kołach Gospodyń Wiejskich z całego powiatu kieleckiego.

Zespół „Uśmiech” uczestnikiem SANS w Lublinie

Środa, 11 kwietnia 2018

W dniach od 6 do 8 kwietnia br. w Lublinie już po raz 28. odbyły się Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku podczas których zorganizowano Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Jednym z uczestników tej cieszącej się dużą popularnością imprezy był Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Kazik & Kwartet Proforma

Środa, 11 kwietnia 2018

W Kieleckim Centrum Kultury wystąpi Kazik & Kwartet Proforma.

Miłość i wojna

Środa, 11 kwietnia 2018

Już po raz trzynasty Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do Kawiarni Literackiej na spotkanie autorskie z pisarzem Janem Chruślińskim. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem “Miłość i wojna” – to tytuł nagrodzonej powieści Jana Chruślińskiego, która opowiada o autentycznych wydarzeniach, o niezwykłej historii miłości dwojga ludzi.

Prędko, prędko...

Środa, 11 kwietnia 2018

"Prędko, prędko..." do najnowsza premiera Teatru im. S. Żeromskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Muzyka panien benedyktynek

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Jak wyglądało życie muzyczne benedyktynek? Czy siostry zajmowały się muzyką poza nabożeństwami i oficjum? Jak spędzały wolny czas? Na te pytania dają odpowiedź archiwalia muzyczne, które znajdują się w klasztorach benedyktyńskich w Staniątkach, Sandomierzu i Jarosławiu. Podczas koncertu w ramach festiwalu Anima Mundi poznamy muzykę, która była komponowana w okresie baroku w żeńskich klasztorach polskich panien benedyktynek, muzykę niemal dotąd nieznaną, a świadczącą o bardzo wysokim poziomie życia muzycznego sióstr.

W drużynie komendanta

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Wyjątkowe zdjęcia codziennego życia legionistów Józefa Piłsudskiego zobaczyć można w Ośrodku Myśli Patriotycznej Obywatelskiej w Kielcach. Autorem wystawy jest Katarzyna Krzystanek z Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Wszystkie fotografie pochodzą ze zbioru zdjęć wykonanych w czasie I wojny światowej przez legionistę Jana Pudełka, który będąc żołnierzem I Brygady i oficerem adiutantury Józefa Piłsudskiego, uwiecznił na kliszy życie codzienne żołnierzy Legionów Polskich.

Aktywny wypoczynek w Górach Świętokrzyskich

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Starostwo Powiatowe w Kielcach organizuje konkurs plastyczny w ramach obchodów 80-lecia istnienia Powiatowego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pod Pielgrzymem” w Nowej Słupi.

Pod wodą

Wtorek, 10 kwietnia 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach przygotowuje nową wystawę, na której uczestnicy będą mogli udać się w podwodną podróż w morskie głębiny, gdzie będą mogli podglądać ławice ryb, koniki morskie, meduzy czy koralowce, staną oko w oko z rekinem i przytulą się do macek ośmiornicy. Treść inspirowana jest albumem Aleksandry i Daniela Mizielińskich pt. „Pod ziemią, pod wodą”. Wystawa będzie czynna od 11 kwietnia.

XVIII Festiwal Tańca

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Od 11 do 29 kwietnia 2018 roku w Kielcach będzie trwać XVIII Festiwal Tańca organizowany przez Kielecki Teatr Tańca.

Świętokrzyskie-Winnicczyzna oczami partnera

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Wystawa "Świętokrzyskie–Winnicczyzna oczami partnera" prezentuje współczesną Winnicę i obwód winnicki widziane oczami świętokrzyskich fotografików i filmowców, którzy odwiedzili Ukrainę w 2017 roku. Autorami zdjęć są Mateusz Wolski i Paweł Garbuzik, a film przygotowali Mateusz Kolankowski i Piotr Lech. Zgromadzone fotografie przybliżają charakter Winnicczyzny – jej kulturę, tradycje, mieszkańców, a towarzyszący wystawie film pokazuje efekty współpracy województwa świętokrzyskiego i obwodu winnickiego.

"Zachwyt - sms do nieba"

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Na koncert muzyki gospel zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach. Na scenie wystąpi chór Gospel z Radomia.

"Pamiętajmy o Jonaszu"

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

W Domu Środowisk Twórczych odbędzie się 45. Pieśniobranie zatytułowane "Pamiętajmy o Jonaszu".

XXXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Kolejny raz w Kielcach odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego organizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Warsztaty potrwają od 19 do 22 kwietnia.

"Miasta nie-realne"

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK można będzie oglądać prace Ewy Ceborskiej - autorki wielu kopii malarstwa dawnego, która w 2010 roku obrała własną drogę artystyczną, zajmując się malarstwem figuratywnym. Wernisaż wystawy "Miasta nie-realne" odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 17.00.

Country Meeting „O złoty kolt marszałka województwa świętokrzyskiego” ponownie w WDK

Piątek, 6 kwietnia 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach 28 kwietnia stanie się centrum muzyki country w Polsce. Wszystko to za sprawą Country Meetingu, który nawiązuje do tradycji organizowanego w Kielcach przed wieloma laty festiwalu country „O złoty kolt”, odbywającego się do 1999 roku na kieleckiej Kadzielni. Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji okazał się zespół „Andrzej i Przyjaciele”.

"Zdejmowanie obrazów za pomocą światła"

Piątek, 6 kwietnia 2018

Muzeum Historii Kielc wspólnie z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na interdyscyplinarną konferencję "Zdejmowanie obrazów za pomocą światła - 1918 ".

Wystawa poplenerowa studentów UJK "Święty Krzyż"

Piątek, 6 kwietnia 2018

W najbliższy wtorek, 12 kwietnia w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wystawa poplenerowa studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Tematyka przygotowanych przez młodzież prac oraz tytuł wystawy nawiązuje do wyjątkowego dla województwa świętokrzyskiego miejsca, jakim jest Święty Krzyż.

Kwietniowa oferta ST CHARLESTON

Piątek, 6 kwietnia 2018

Szkoła Tańca CHARLESTON Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach serdecznie zaprasza kurs tańca towarzyskiego dla początkujących. Pierwsze kwietniowe zajęcia rozpoczną się 10 kwietnia o godzinie 17.30. Szczegółowych informacji nt. wszystkich kursów i grup tanecznych działających w ST CHARLESTON oraz zapisów na zajęcia udziela: Aleksandra Kwapisz pod numerami telefonów: 698 655 680, 516 959 549.

Sezon turystyczny w jaskiniach na Kadzielni rozpoczęty

Piątek, 6 kwietnia 2018

Od kwietnia do końca października można ponownie zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną na Kadzielni. System jaskiniowy - Jaskinia Odkrywców - Prochownia - Szczelina jest największym obiektem podziemnym na Kadzielni. Pierwotnie były to trzy osobne jaskinie, które połączone zostały w czasie prac eksploracyjnych prowadzone przez speleologów.

Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska

Piątek, 6 kwietnia 2018

W ramach spotkań w Klubie Podróżnika w Domu Środowisk Twórczych udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Naszym przewodnikiem będzie Tomasz Tułak.

Upiór w operetce

Piątek, 6 kwietnia 2018

Na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej zostanie wystawiony spektakl "Upiór w operetce" - multimedialne widowisko muzyczne.

Urok prowincji

Piątek, 6 kwietnia 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Jerzego Piątka, zatytułowanej „Urok prowincji".

W Krainie Czarów

Piątek, 6 kwietnia 2018

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach ogłasza Ogólnopolski Konkurs Piosenki Autorskiej "W Krainie Czarów". Konkurs jest adresowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych twórców. Swoje uczestnictwo mogą zgłosić soliści oraz grupy muzyczne, a także zespół twórców.

Dwa światy

Piątek, 6 kwietnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na wernisaż prac braci Marka i Zbigniewa Hołdów. Będzie to ich pierwsza wspólna wystawa.

Najbliższe wydarzenia w MHK

Piątek, 6 kwietnia 2018

W kwietniu Muzeum Historii Kielc zaprasza na wykłady, promocję książki ks. Władysława Siarkowskiego oraz warsztaty rodzinne zatytułowane "Graffiti, murale".

"Kapitał sztuki" w Busku-Zdroju

Czwartek, 5 kwietnia 2018

W galerii "Zielona" w Busku-Zdroju zaprezentowane zostaną prace kieleckich twórców w ramach corocznej wystawy "Kapitał sztuki / Suplement 2017".

VI Pojedynek na głosy 2018

Pojedynek na Głosy jest to konkurs wokalny, zespołowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i...

Konkurs "Wszystkie dzieci świata"

Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich fotoamatorów do udziału w konkursie, który opowie o...

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na...

Życie w kadrze

Lucjan Rabiej z Nowin fotografowaniem zajmuje się od 1970 roku. Jego pasja fotografowania,...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 762 458
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności