Środa, 17 października 2018 - Antonii, Ignacego, Wiktora

Aktualności

Kwesta na kieleckich cmentarzach

Poniedziałek, 8 października 2018

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego organizuje po raz dwudziesty szósty coroczną kwestę, która odbędzie się w dniach 1 i 2 listopada na kieleckich nekropoliach. Środki uzyskane z kwesty zostaną przeznaczone, jak co roku, na konserwację cennych, zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych.

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Poniedziałek, 8 października 2018

W Kieleckim Centrum Kultury 29 października odbędą się eliminacje do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej.

Komedia grana na dwóch fortepianach

Poniedziałek, 8 października 2018

"Komedia grana na dwóch fortepianach" to muzyka i wirtuozeria. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock'n'rolla, aż domuzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. W Domu Środowisk Twórczych wystąpią Grzegorz Kasperczyk i Tomasz Pala, czyli "Duet fortepianów dwóch".

Słowo na G

Poniedziałek, 8 października 2018

W ramach I Kieleckiego Międzynawowego Festiwalu Teatralnego Teatr Układ Formalny z Wrocławia zaprezentuje spektakl „Słowo na G”. W spektaklu młodzi uczniowie zostają sami w klasie podczas lekcji, gdzie dochodzi do molestowania jednej z koleżanek.

4.FESTIWAL TAŃCA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

Piątek, 5 października 2018

Można się już zgłaszać do udziału w 4. Festiwalu Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizowanego przez skarżyski UTE i MCK. Finał festiwalu zaplanowano na 28 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

Wystawa "Czerwonym tramwajem do przystanku Niepodległość"

Piątek, 5 października 2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Końskich zaprasza na otwarcie wystawy „Czerwonym tramwajem do przystanku Niepodległość”. Wernisaż zaplanowano na godz. 17.00 w piątek 19 października w Galerii DEK.

Modne tango

Piątek, 5 października 2018

Wystawa "Modne tango" jest kolejną odsłoną cyklu wystaw „Polska w rytmie tanga”, będących wspólnym projektem Fundacji Kulturo i Muzeum Teatralnego. Wystawę poświęconą modzie i tangu będzie można obejrzeć od 26 października w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda".

I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Piątek, 5 października 2018

W dniach 15-27 października odbędzie się I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski.

Archipelag

Czwartek, 4 października 2018

W Kieleckim Teatrze Tańca 20 października w ramach Polskiej Sieci Tańca odbędzie się prezentacja spektaklu "Archipelag" Teatru Tańca Caro.

Akademia Off Fashion

Czwartek, 4 października 2018

W ramach Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion Kieleckie Centrum Kultury organizuje Akademię Off Fashion.

Wystawa IPN „Akcja AB na Kielecczyźnie”

Czwartek, 4 października 2018

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać wystawę Instytutu Pamięci Narodowej „Akcja AB na Kielecczyźnie”.

Koncert piosenek lwowskich

Czwartek, 4 października 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert piosenek lwowskich w wykonaniu kapeli podwórkowej "Ta Joj".

Aukcja obrazów

Czwartek, 4 października 2018

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Miniatura" w Kielcach zaprasza na aukcję obrazów Klubu Artystów Plastyków KAP65.

MHK zaprasza

Czwartek, 4 października 2018

Przedstawiamy propozycje Muzeum Historii Kielc na najbliższy tydzień.

ABC konstrukcji

Czwartek, 4 października 2018

W dniach 20 i 21 października w godzinach 10:00-15:30 w Ambasadzie Dizajnu, po raz drugi w tym miesiącu, odbędą się warsztaty z Ewą Bujak z cyklu "ABC konstrukcji". Tym razem będą skierowane do miłośniczek tanga i będą wydarzeniem towarzyszącym IV Akademii Off Fashion, której tematem przewodnim tym razem jest właśnie tango.

Trzy spojrzenia

Środa, 3 października 2018

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do odwiedzenia wystawy zatytułowanej "Trzy spojrzenia".

Spektakl „Selfie.com.pl” w WDK

Środa, 3 października 2018

14 grudnia o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystawiony będzie spektakl „Selfie.com.pl”. W komedii Piotra Jaska w reżyserii Marii Seweryn wystąpią m.in.: Filip Bobek, Julia Kamińska, Dorota Pomykała i Piotr Zelt.

Akademia Detektywów

Środa, 3 października 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci do udziału w zajęciach Akademii Detektywów. Zajęcia będą się odbywać przez cały rok szkolny 2018/2019 w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 11.00. do 13.00. Zajęcia są inspirowane serią książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

W Kielcach powstaje chór dziecięcy

Wtorek, 2 października 2018

Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego Fermata ogłasza nabór do chóru dziecięcego Mała Fermata.

Dialog i wielkie religie świata

Wtorek, 2 października 2018

Dlaczego sobota jest dla Żydów dniem świętym? Czy chrześcijaństwo to tylko katolicyzm? Dlaczego każdy muzułmanin powinien raz w życiu odwiedzić Mekkę? Czy po śmierci można powrócić na Ziemię raz jeszcze, tylko że w innym wcieleniu? Na cykl zajęć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w ramach którego poznają judaizm, chrześcijaństwo, islam , hinduizm i buddyzm, zaprasza Muzeum Dialogu Kultur.

Twórcy niepodległej Polski

Wtorek, 2 października 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego odbędą się zajęcia "Twórcy niepodległej Polski". Celem zajęć jest zaprezentowanie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Stefana Żeromskiego, a także ich wkładu w budowanie niepodległego państwa polskiego. Uczestnicy zajęć poznają okoliczności odzyskania niepodległości oraz problemy na jakie natrafiło państwo polskie w pierwszych latach wolności.

Spirituels Singers Band

Wtorek, 2 października 2018

Inauguracja roku kulturalnego województwa świętokrzyskiego odbędzie się 19 października o godzinie 19.00. W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi wrocławski zespół Spirituels Singers Band.

Chór CANTATI na 100-lecie niepodległości

Wtorek, 2 października 2018

Z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości, w patio MCK w Skarżysku wystąpi Chór Miejsko Parafialny CANTATI z Kobyłki. Początek o godz. 17.00 w czwartek 27 października.

Zespół Osjan w Kielcach

Poniedziałek, 1 października 2018

W dniach 27-30 września 2018 roku odbył się w Kielcach po raz siedemnasty festiwal Memorial to Miles. Ostatni dzień wypełnił występ zespołu Osjan, który tworzy muzykę głównie instrumentalną, są to improwizacje inspirowane jazzem i folkiem.

10 sekretów Marilyn Monroe

Poniedziałek, 1 października 2018

W Czerwonym Fortepianie w Kielcach poznamy sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.

Fantastyczny Stąporków

Poniedziałek, 1 października 2018

Ostatnim prezentowanym przez nas projektem, który uzyskał wsparcie finansowe w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura jest „Fantastyczny Stąporków”. Pomysł na realizację wziął się z coraz większego zainteresowania dzieci i młodzieży z gminy Stąporków tematyką fantasy. Głównym założeniem projektu jest pobudzenie wśród dzieci z klas IV-VIII kreatywności, która pozwoli im stworzyć przestrzeń kulturową, w której będą czuły się swobodnie, przyjaźnie, gdzie pod okiem instruktorów będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Prace Tamary Maj

Poniedziałek, 1 października 2018

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę autorstwa Tamary Maj z okazji 35-lecia jej pracy twórczej. Tkaniny i collage będą prezentowane od 4 października do 3 listopada 2018 roku.

Koncert Michała Urbaniaka zakończył Memorial to Miles

Poniedziałek, 1 października 2018

Michał Urbaniak - saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor, aranżer i... aktor zasłynął w świecie nagrywając płytę „Tutu” z Milesem Davisem. W niedzielę - 30 września wystąpił w Kielcach podczas koncertu w ramach festiwalu Memorial to Miles.

Paper Gami

Piątek, 28 września 2018

Ewa Rosiek-Buszko to autorka cyklu wystaw „Paper Gami”, na bazie których prowadzi zajęcia i wykłady dotyczące papierów ręcznie czerpanych. Jej prace będzie można obejrzeć od 5 do 31 października w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Supremus

Piątek, 28 września 2018

Od 5 do 31 października Artur Dziwirek będzie prezentował swoje fotografie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Inspiracje Leszka Nicińskiego

Piątek, 28 września 2018

W kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych z okazji 50-lecia pracy twórczej będą prezentowane prace Leszka Nicińskiego.

Koncert Andrzeja Piasecznego

Piątek, 28 września 2018

W październiku w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego.

Halloween w Kinie Fenomen

Czwartek, 27 września 2018

Kino Fenomen przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych fanów kina na Halloween. 31 października, w święto strachów i potworów na dzieci czekają warsztaty oraz pokazy filmów.

Pokaz filmu "Przy Planty 7/9"

Czwartek, 27 września 2018

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu na pokazy filmu "Przy Planty 7/9".

Droga Żeromskiego do Przedwiośnia

Czwartek, 27 września 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na wykład z cyklu "Dwugłos o Żeromskim" prof. dr. hab. Zdzisława J. Adamczyka "Droga Żeromskiego do Przedwiośnia".

Czytam sobie!

Czwartek, 27 września 2018

Od października w czytelni Instytutu Dizajnu ruszają nowe zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach akcji "Czytam sobie!" promującej samodzielne czytanie wśród najmłodszych. Zajęcia są podzielone na trzy poziomy.

Teatr w zasięgu

Czwartek, 27 września 2018

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego oraz Teatr im. S. Żeromskiego biorą udział w projekcie "Teatr w zasięgu". Jest to projekt, który zakłada bezpłatny dostęp (bilety i transport) do wydarzeń artystycznych kieleckiej sceny. Projekt adresowany jest do szerokiego grona odbiorców - różnych grup wiekowych i społecznych z utrudnionym dostępem do dóbr kultury. Zachętą do przyjazdu na spektakle były wcześniejsze spotkania z aktorami w ośrodkach partnerów.

"Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd"

Czwartek, 27 września 2018

Od 5 października do 6 listopada 2018 roku w Muzeum Dialogu Kultur można będzie zwiedzać wystawę czasową "Stany Zjednoczone. Grzegorz Drozd".

Zajęcia edukacyjne

Środa, 26 września 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i przedszkoli na warsztaty dotyczące instalacji z papieru.

Teatr Plastyczny SEN zaprezentuje „Sny i marzenia”

Środa, 26 września 2018

„Sny i marzenia” to tytuł najnowszej inscenizacji w wykonaniu głuchych aktorów Teatru Plastycznego SEN, której premiera odbędzie się 15 listopada o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Najbliższy spektakl będzie już piątym spotkaniem głuchoniemych aktorów-amatorów z kielecką publicznością.

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich....

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Wręczenie stypendiów im. Andrzeja Radka

Stypendia - nagrody imienia literackiej postaci z powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego...

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbył się Hubertus...

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbędzie się Hubertus...

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 552 200
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności