Piątek, 24 maja 2024 - Joanny, Zdenka, Zuzanny

Aktualności

„Muzeum na Kółkach” – wystawa w Chęcinach

Środa, 15 maja 2024

Mobilny pawilon wystawienniczy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN „Muzeum na Kółkach” odwiedzi Chęciny. Wystawę będzie można zwiedzać od 18 do 20 maja na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami”. Będą również wydarzenia towarzyszące.

"Miszmasz" – koncert zespołu Zdrowo Zakręceni z okazji Dnia Matki

Środa, 15 maja 2024

24 maja w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej z okazji Dnia Matki wystąpi zespół Zdrowo Zakręceni. Na koncert pt. "Miszmasz" organizatorzy zapraszają o godz. 18.00.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza

Środa, 15 maja 2024

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza młodych artystów do udziału w konkursie plastycznym "Pojąć sztukę pańską to sztuka", inspirowanym twórczością Jacka Kaczmarskiego. 16 maja o godz. 18.00 w Muzeum Dialogu Kultur odbędzie się wernisaż wystawy "Bogowie i ludzie. Rok obrzędowy w litewskiej sztuce ludowej. Ze zbiorów Narodowego Muzeum Sztuki im. M.K. Čiurlionisa w Kownie". 18 maja na wielbicieli sztuki czeka także moc atrakcji przygotowanych z okazji Nocy Muzeów.

„Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego” – wystawa w Muzeum Historii Kielc

Środa, 15 maja 2024

W najbliższą sobotę w Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Kielce i region w obiektywie Władysława Kosterskiego-Spalskiego”. Podczas wydarzenia będzie można nabyć publikację poświęconą Władysławowi Kosterskiemu-Spalskiemu.

Casting OFF FASHION

Wtorek, 14 maja 2024

Kieleckie Centrum Kultury poszukuje modelek i modeli do pokazu podczas XXV edycji Międzynarodowego Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Casting odbędzie się 25 maja o godzinie 11 na Małej Scenie KCK.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Wszystkie Dzieci Świata”

Wtorek, 14 maja 2024

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza amatorów, jak również profesjonalistów zafascynowanych sztuką fotografii do udziału w międzynarodowym konkursie „Wszystkie Dzieci Świata”. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie jak żyją dzieci we współczesnym świecie.

Koncert SBB w Kielcach

Poniedziałek, 13 maja 2024

10 maja 2024 r. legendarna grupa SBB po raz pierwszy wystąpiła w Kielcach, w Wojewódzkim Domu Kultury. Koncert był wyjątkową gratką dla melomanów, bowiem formacja zagrała w oryginalnym składzie. Obok założyciela zespołu – Józefa Skrzeka (ex Breakout), multiinstrumentalisty i kompozytora, na scenie zagrali gitarzysta i perkusista Apostolis Anthimos i perkusista Jerzy Piotrowski.

Festiwal Klasyki Teatralnej w Kieleckim Centrum Kultury

Poniedziałek, 13 maja 2024

Od 3 do 6 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się Festiwal Klasyki Teatralnej. W ramach wydarzenia widzowie będą mogli obejrzeć cztery spektakle przygotowane przez Teatr Klasyki Polskiej z Warszawy. Będą to „Śluby panieńskie”, „Zemsta” i „Dożywocie” Aleksandra Fredry oraz „Ambasador” Sławomira Mrożka.

Znamy szczegóły 32. Plebiscytu o „Dziką Różę”

Poniedziałek, 13 maja 2024

To Doroczna impreza teatralna, podczas której Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, podsumowuje mijający sezon artystyczny. Równocześnie publiczność ma możliwość obejrzenia wszystkich premier za symboliczną złotówkę i głosuje na swoich ulubieńców – aktora, aktorkę i najlepszy, ich zdaniem, spektakl. W tym roku wybierać będziemy aż z siedmiu spektakli.

Rękodzieło ludowe Włodzimierza Ciszka

Piątek, 10 maja 2024

Włodzimierz Ciszek od 40 lat zajmuje się wykonywaniem tradycyjnych zabawek z drewna i jest ostatnim aktywnym wytwórcą w ośrodku zabawkarskim Łączna-Ostojów. Ośrodek wyróżnia się specyficznym stylem i ciągłością produkcji, która przetrwała przez wiele pokoleń. W tym roku dorobek i praca twórcy ludowego zostały docenione wpisem na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Ruszył nabór do konkursu „Gwiozda Łowicko 2024″

Piątek, 10 maja 2024

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego zachęca do zgłaszania kandydatów w dziedzinie twórczości artystycznej tj. rzeźby, pieśni ludowej, tańca, koronkarstwa, malarstwa, garncarstwa, tkactwa, hafciarstwa, plecionkarstwa, zabawki ludowej, plastyki obrzędowej, plastyki zdobniczej, wycinankarstwa, sztuki kulinarnej, itp.

22. Festiwal Kultury Dziecięcej- Pacanów 2024

Piątek, 10 maja 2024

Już 2 czerwca w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie odbędzie się 22. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2024. Festiwal Kultury Dziecięcej jest największym, corocznym wydarzeniem promującym kulturę dziecięcą. W tym roku festiwal został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Przegląd Piosenki Klezmerskiej im. Leopolda Kozłowskiego w Chmielniku

Czwartek, 9 maja 2024

Chmielnickie Centrum Kultury i Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" w Chmielniku zapraszają do udziału w Przeglądzie Piosenki Klezmerskiej im. Leopolda Kozłowskiego. Zgłoszenia do udziału w koncercie można nadsyłać do 31 maja.

Historia polskich Żydów – mobilna wystawa w Starachowicach

Środa, 8 maja 2024

Od 13 do 16 maja na starachowickim Rynku już po raz drugi będzie można bezpłatnie zwiedzać mobilny pawilon wystawienniczy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ekspozycja upamiętnia i popularyzuje historię polskich Żydów oraz wielokulturową przeszłość naszego kraju.

„Maj z Belonem” w Busku-Zdroju

Środa, 8 maja 2024

Twórczości Wojtka Belona, artysty związanego z Ponidziem, będzie poświęcony cykl spotkań, które odbędą się w maju w Busku-Zdroju. Buskie Samorządowe Centrum Kultury i Tężnia solankowa Busko-Zdrój zapraszają na koncerty, prelekcje i spotkania autorskie poświęcone artyście.

„Wesoły wdowiec” – premiera w Teatrze TeTaTeT

Środa, 8 maja 2024

Teatr TeTaTeT przygotowuje nowy spektakl. Tym razem będzie to komedia autorstwa Simon'a Moss'a w przekładzie Bogusławy Plisz-Góral pt. „Wesoły wdowiec”. Sztukę wyreżyserowali Mirosław Bieliński i Jarosław Rabenda.

XXIII Ogólnopolski Rajd Nocny Świętego Emeryka Skarżysko-Kamienna 2024

Poniedziałek, 6 maja 2024

Oddział Międzyszkolny Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Starachowicach zaprasza do udziału w XXIII Ogólnopolskim Rajdzie Nocnym Świętego Emeryka Skarżysko-Kamienna 2024. Zapisy trwają do 12 maja.

Otwarty nabór im. Ireny i Tadeusza Byrskich dla duetów twórczych

Czwartek, 2 maja 2024

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach rozpoczął się otwarty nabór im. Ireny i Tadeusza Byrskich dla duetów twórczych, których zadaniem będzie przygotowanie koncepcji spektaklu teatralnego na podstawie wybranej lektury z listy czterech wskazanych przez organizatora. Nagrodą w konkursie jest możliwość realizacji spektaklu o łącznym budżecie 300 tys. złotych na podstawie przedłożonej koncepcji na dużej scenie kieleckiego teatru.

Tkactwo bodzentyńskie

Wtorek, 30 kwietnia 2024

Tradycje tkackie w gminie Bodzentyn sięgają 1506 roku. Wówczas w Bodzentynie istniał już cech tkacki. W latach 1950–1993 w gminie Bodzentyn działała Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Tkactwo Świętokrzyskie”.

ZPAF OŚ zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Janusza Buczkowskiego pt. "Japonia"

Piątek, 26 kwietnia 2024

Zdjęcia legendarnego fotografika Janusza Buczkowskiego można od dzisiaj podziwiać na wystawie pt. "Japonia", zorganizowanej w Galerii "U Strasza" (mieszczącej się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach). ZPAF OŚ, WDK i autor zapraszają na wernisaż wystawy o godz. 18.00.

BMK 2024 – wyłoniono liderów partnerstw lokalnych

Czwartek, 25 kwietnia 2024

25 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach obradowała komisja oceniająca wnioski na lidera partnerstwa lokalnego w konkursie otwartym zorganizowanym w ramach tegorocznej edycji projektu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025. Oceniono złożone propozycje pod względem formalnym i merytorycznym i wybrano 26 podmiotów – liderów partnerstw lokalnych.

V Ogólnopolski Internetowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wokalarium"

Wtorek, 23 kwietnia 2024

W dniach 24 kwietnia – 3 czerwca odbędzie się nabór zgłoszeń do V Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wokalarium" Kielce 2024.

Świętokrzyska Zagroda Kultury – Harmonia

Wtorek, 23 kwietnia 2024

Na turystycznej mapie województwa świętokrzyskiego pojawił się nowy przystanek. Harmonia- czyli Świętokrzyska Zagroda Kultury w Hucie Szklanej zaprasza w magiczną podróż po dawnej wsi świętokrzyskiej, w której człowiek żyje w zgodzie z naturą, obrzędy i tradycje są respektowane, a pory roku wyznaczają rytm pracy.

Ruszył nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

Wtorek, 23 kwietnia 2024

23 kwietnia w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego rozpoczęto przyjmowanie wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Jest to już piąta edycja nagrody za działalność muzealną.

Wyniki eliminacji wojewódzkich 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Wiadomo już, kto będzie reprezentował województwo świętokrzyskie w przeglądach finałowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Rada artystyczna eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 20 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, wybrała sześcioro naszych reprezentantów.

Wystawa „Lalki na Wolności”

Czwartek, 18 kwietnia 2024

Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zapraszają na wystawę pt. "Lalki na Wolności". Ekspozycję będzie można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy od 26 kwietnia.

Wystawa pt. "Eko eksperymentarium"

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza do zwiedzania nowej, innowacyjnej wystawy pt. "Eko eksperymentarium".

XXV Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Ruszył nabór zgłoszeń do XXV Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Multikulti". Hasło jest tematem przewodnim konkursu, ale organizatorzy dopuszczają do udziału również kolekcje z nim niezwiązane.

"No future" – wernisaż wystawy Bartka Kiełbowicza

Piątek, 12 kwietnia 2024

13 kwietnia (w sobotę) o godz. 18.00 w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Bartłomieja Kiełbowicza, zatytułowanej "No future".

48. Buskie Spotkania z Folklorem

Poniedziałek, 8 kwietnia 2024

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza do udziału 48. Buskich Spotkaniach z Folklorem.

Przebojowa, mistrzowska i młoda wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej

Czwartek, 4 kwietnia 2024

Wiosna w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Jacek Rogala przedstawił bogaty program wydarzeń na ostatni kwartał sezonu artystycznego 2023/2024.

Spektakl "Miłość i polityka"

Środa, 6 marca 2024

9 listopada o godz. 16.00 i 19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć spektakl pt. "Miłość i polityka".

Wernisaż wystawy "Black metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne"

Poniedziałek, 4 marca 2024

10 marca (w niedzielę) o godz. 16.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach zostanie otwarta wystawa czasowa pt. "Black metal. Kowalstwo wczesnośredniowieczne".

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach nominowana w Plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce"

Piątek, 1 marca 2024

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach została nominowana w plebiscycie "Najlepsza biblioteka w Polsce". To najnowsza inicjatywa serwisu Granice.pl, która skierowana jest do bibliotek z całej Polski. Głosować można do 21 czerwca na stronie www.granice.pl/biblioteki.

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Piątek, 23 lutego 2024

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i klasycznych z całej Polski grających jazz, blues, fingerstyle, flamenco lub muzykę klasyczną do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym "Wszystkie Struny Świata", który odbędzie się 25 maja. Tego dnia uczestnicy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności w wielkim finale konkursu na Zameczkowej scenie przed profesjonalnym jury oraz przed publicznością. Wielki finał zostanie poprzedzony eliminacjami on-line.

Ojcowie Niepodległości

Czwartek, 8 lutego 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach zapraszają na cykl 6 wystaw pod wspólnym tytułem "Ojcowie Niepodległości".

Projekt WDK pt. "Remont sali widowiskowej WDK i zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej"

Poniedziałek, 8 stycznia 2024

Wojewódzki Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w programie Infrastruktura Domów Kultury w wysokości 300 000 zł. Jest to dofinansowanie projektu "Remont sali widowiskowej WDK i zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej".

BMK 2023 – raport ewaluacyjny z działań projektowych

Czwartek, 14 grudnia 2023

W związku z zakończeniem realizacji tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025. Świętokrzyskie przygotowany został raport ewaluacyjny z przeprowadzonych działań.

Projekt "COOL-turalny Obrazów skrojony dla młodych"

Piątek, 6 października 2023

Instruktorzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie w oparciu o diagnozę lokalną stworzyli projekt pt. "COOL-turalny Obrazów skrojony dla młodych". Dla dzieci i młodzieży mieszkających na tym terenie przygotowano zajęcia uczące współpracy w grupie oraz zabawę taneczną i Festiwal Kolorów. Podsumowaniem projektu był wspólnie wykonany mural.

Projekt "Bardzo młodzi rycerze" – nauka tańców dawnych i szermierki historycznej

Czwartek, 21 września 2023

Pierwsze zajęcia zorganizowane w ramach projektu pt. "Bardzo Młodzi Rycerze", realizowanego przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu, odbyły się 14 września. Tego dnia młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie miała niepowtarzalną okazję rozpocząć naukę tańców dawnych i szermierki historycznej pod okiem najlepszych instruktorów.

WDK zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki

26 maja o godz. 18.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

6 czerwca (w czwartek) o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się...

XVII Jarmark Świętokrzyski

W niedzielę, 26 maja, na Świętym Krzyżu odbędzie się XVII Jarmark Świętokrzyski. Hasło...

Koncert z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Maksym Rzemiński, znakomity kielecki pianista, będzie gwiazdą koncertu wieńczącego świętokrzyskie...

Koncert SBB w Kielcach

10 maja 2024 r. legendarna grupa SBB po raz pierwszy wystąpiła w Kielcach, w Wojewódzkim Domu...

Legendarna formacja SBB zagrała w Kielcach

10 maja 2024 r. na zawsze zapisze się w pamięci fanów kultowego zespołu SBB. Tego dnia po raz...

Majówka na zamku Krzyżtopór w Ujeździe

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe rozpoczyna sezon turystyczny. W długi weekend majowy na zwiedzających...

Urodziny Henryka Sienkiewicza. Piknik w Oblęgorku

W niedzielę, 5 maja, przypada 178 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Oblęgorku...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 61 983 749
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności