Wtorek, 19 czerwca 2018 - Gerwazego, Protazego, Sylwii

Aktualności

72. rocznica pogromu kieleckiego

Czwartek, 14 czerwca 2018

Główne obchody tegorocznej, 72. rocznicy pogromu kieleckiego, odbędą się 4 lipca, i będą miały formę Marszu Pamięci i Modlitwy. Towarzyszące rocznicy spotkania: dyskusje, koncerty, spotkania autorskie, będą odbywać się od 1 do 8 lipca.

Laureaci konkursu "Przedwiośnie 41"

Czwartek, 14 czerwca 2018

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Przedwiośnie" organizowanego przez kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych. Komisja konkursowa oceniła 224 prace 82 autorów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 149 prac 77 autorów.

Warsztaty w ECN

Czwartek, 14 czerwca 2018

Jak „widzi aparat”? Czy można rysować światłem, nie tylko kredkami? Przed Wami kolejne sobotnie familijne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

„Mój świat. Portret”

Czwartek, 14 czerwca 2018

Galeria Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych zaprasza na wernisaż wystawy rysunków autorstwa Michała Lacha.

Zespół „Uśmiech” z nagrodą!

Środa, 13 czerwca 2018

W piątek, 8 czerwca, w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Tacy Sami”, w którym udział wzięli członkowie zespołu inscenizacji tanecznych „Uśmiech”. Kielecka grupa okazał się bezkonkurencyjna i do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wróciła z nagrodą Grand Prix i pierwszym miejscem.

„Słowo i gest dla niepodległej”

Środa, 13 czerwca 2018

Biała Noc w Teatrze im. S. Żeromskiego będzie przebiegać pod hasłem „Słowo i gest dla niepodległej”.

MOTO STREET FOOD FESTIVAL SKARŻYSKO 2018

Środa, 13 czerwca 2018

W ostatni weekend czerwca (29.06.-1.07.) - a więc na początek wakacji, a nie jak dotychczas na koniec - w Skarżysku odbędzie się kolejny Street Food Festival.

Wystawa malarstwa W. HERMANA

Środa, 13 czerwca 2018

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej otwarta zostanie wystawa malarstwa Wojciecha HERMANA. Wernisaż w poniedziałek 18 czerwca o godz. 18.00.

Z Panem Scratchem za pan brat

Środa, 13 czerwca 2018

Zakończyła się druga edycja konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat" organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego i związany z programowaniem w języku Scratch. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas I–III oraz klas IV–VI szkół podstawowych.

Brzechwa z mojego dzieciństwa

Środa, 13 czerwca 2018

Teatr 1EDYNECZKI Oratorium Świętokrzyskiego zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na spektakl "Brzechwa z mojego dzieciństwa".

„Zgoda” w Kinie Fenomen

Środa, 13 czerwca 2018

W ramach cyklu "Historia w Filmie", Kino Fenomen zaprasza na film „Zgoda” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Dramat osadzony pod koniec II wojny światowej, opowiada historię miłosną podczas czystek zorganizowanych przez Urząd Bezpieczeństwa.

Dotacja dla "Projektora"

Wtorek, 12 czerwca 2018

Magazyn kulturalny “Projektor” – jako jedyny periodyk z województwa świętokrzyskiego – otrzymał dotację z ministerialnego programu “Czasopisma”, pilotowanego przez Instytut Książki, obok m.in. “Zeszytów Literackich”, “Znaku”, “Kultury Liberalnej” i “Więzi”.

Życie jest piękne 2018

Wtorek, 12 czerwca 2018

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na prace fotograficzne organizatorzy czekają do 10 października 2018 roku. Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach: "Miasto", "Moda"," Natura"," Kulinaria".

KULTURA W PLENERZE w Skarżysku

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza po raz trzeci w okresie wakacyjnym na KULTURĘ W PLENERZE.

Poznaliśmy 5 najlepszych projektów tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W poniedziałek, 11 czerwca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się posiedzenie komisji ekspertów, które wyłoniło 5 zwycięskich projektów w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Po kilkugodzinnej dyskusji i szczegółowej analizie każdego z siedmiu zgłoszonych do II etapu wniosków, udało się finalnie wybrać 5 projektów, które uzyskają finansowe wsparcie w postaci grantu przyznanego w ramach projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej realizowanego przez WDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura.

Gry planszowe w WBP

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza miłośników gier planszowych.

Pierwsze dni niepodległości

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na wystawę zatytułowaną "Pierwsze dni niepodległości w Kielcach oraz regionie świętokrzyskim".

Wiejskie wędzenie

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 24 czerwca w godzinach od 11.00 do 19.30 do Parku Etnograficznego w Tokarni na "Piknik świętojański - wiejskie wędzenie". Impreza odbywa się po raz pierwszy, jej przesłaniem jest promocja obrzędowości ludowej związanej z Nocą Świętojańską, dobrej kuchni i zabawy nawiązującej do dawnych wiejskich tradycji. Pierwszą edycję wzbogacą także elementy związane z muzyką country oraz kuchnią amerykańską.

Poznaliśmy zwycięzców 42. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W niedzielę, 10 czerwca w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach odbył się koncert laureatów 42. Buskich Spotkań z Folklorem oraz finał wojewódzki 18. konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki regionu”.

Wolna Grupa Bukowina

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Wolna Grupa Bukowina wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Złote Miotły Baby-Jagi rozdane już po raz 18!

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się XVIII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu na scenie WDK zaprezentowano łącznie 26 układów choreograficznych w trzech kategoriach wiekowych.

Warsztaty teatralne

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach startuje projekt pt. „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” skierowany do uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem. Co odbędzie się za sprawą praktycznych zajęć w ramach czytanych prób.

"Zameczek" zaprasza

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach w ramach Święta Kielc organizuje wystawę prac plastycznych oraz Zameczkową Noc Kabaretową.

Finisaż wystawy malarstwa Ewy Ceborskiej

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Ewy Ceborskiej "Miasta nie-realne". Zakończenie wystawy malarstwa Ewy Ceborskiej połączone będzie z prezentacją pt. „Nierealne Kielce” przygotowaną przez Leszka Dziedzica z Muzeum Historii Kielc.

Tribute Festival

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W Wojewódzkim Domu Kultury 22 i 23 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Tribute Festival.

Retrospektywny album ARIAN

Piątek, 8 czerwca 2018

W sprzedaży ukazał się retrospektywny podwójny album CD kieleckiej grupy ARIANIE.

Z magazynowego kąta

Czwartek, 7 czerwca 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do obejrzenia wystawy w Dworku Laszczyków w Kielcach "Z magazynowego kąta". Zostaną na niej zaprezentowane eksponaty, których muzeum do tej pory nie pokazywało zwiedzającym.

KINGONALIA 2018

Czwartek, 7 czerwca 2018

Tegoroczne KINGONALIA odbędą się w Nowym Korczynie 21 lipca. Połączone będą z obchodami 760-lecia miasta.

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB- Zapraszamy!!!

Czwartek, 7 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na festiwalowe pokazy filmów dla dzieci i młodzieży w ramach KINOLUBA- czyli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci i Młodzieży!

Zmarła Barbara Wachowicz

Czwartek, 7 czerwca 2018

Barbara Wachowicz często gościła na ziemi kieleckiej. Znana była z gawęd o Stefanie Żeromskim, związanym z regionem świętokrzyskim. W jej książce zatytułowanej" Siedziby wielkich Polaków" pisała między innymi o Ciekotach. Barbara Wachowicz od lat była związana z gminą Masłów. Walczyła o budowę Szklanego Domu oraz była orędowniczką rekonstrukcji dworu Stefana Żeromskiego na Żeromszczyźnie. Podczas uroczystego otwarcia przecinała wstęgę w Szklanym Domu, a w kolejnych latach odwiedzała Ciekoty prywatnie.

Big Cyc - koncert urodzinowy

Czwartek, 7 czerwca 2018

Z okazji 30-lecia powstania zespół Big Cyc zaprasza na koncert do Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

IV Świętojańskie Spotkania

Czwartek, 7 czerwca 2018

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w IV Świętojańskich Spotkaniach, które odbędą się we wtorek, 19 czerwca. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Dzikie Róże 2018

Czwartek, 7 czerwca 2018

W czerwcu kielczanie będą mogli obejrzeć wszystkie spektakle wystawiane na scenie Teatru im. S. Żeromskiego w mijającym sezonie. Zaczyna się bowiem 26. edycja Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę", podczas którego publiczność wybierze najpopularniejszą aktorkę i najpopularniejszego aktora oraz najciekawszy spektakl minionego sezonu. Swoją nagrodę przyznają również kieleccy dziennikarze. Tegoroczny przegląd spektakli w ramach Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" odbędzie się w dniach 25-30 czerwca.

Spacerkiem po krakowskim Kazimierzu

Czwartek, 7 czerwca 2018

To już druga wystawa zorganizowana w ramach współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach z Krakowskim Instytutem Rozwoju Edukacji. Prezentowane fotografie to prace słuchaczy studiów podyplomowych, także z regionu świętokrzyskiego.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Czwartek, 7 czerwca 2018

Ruszyła dziesiąta edycja konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”, który organizuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Certyfikat konkursu to gwarancja, że zabawka jest bezpieczna i mądra, ponieważ jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, bezpiecznej zabawki polskiej.

MUZYKANTY 2018

Środa, 6 czerwca 2018

Można już nadsyłać zgłoszenia do 14.Koneckiego Przeglądu Kapel i Solistów - Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2018. Finał imprezy odbędzie się 5 sierpnia na Scenie Letniej MGDK w Końskich, a termin zgłoszeń upływa 27 lipca.

„Zamknij oczy, zobacz więcej – świat otwarty dla niewidomych”

Środa, 6 czerwca 2018

Fundacja Szansa dla Niewidomych oraz Muzeum Narodowe w Kielcach zapraszają do udziału w konferencji „Zamknij oczy, zobacz więcej – świat otwarty dla niewidomych”.

Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej

Środa, 6 czerwca 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie na wystawę „Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczpospolitej”.

Autobus WDK na ulicach Kielc!

Wtorek, 5 czerwca 2018

Od kilku dni po ulicach Kielc jeździ autobus promujący Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Specjalnie oklejony pojazd MPK zachęca mieszkańców województwa świętokrzyskiego podróżujących kieleckimi trasami komunikacyjnymi do zapoznania się z szeroką ofertą kulturalną Wojewódzkiego Domu Kultury. Kino, taniec, teatr i sztuka to tylko część dziedzin jakimi na co dzień zajmują się pracownicy WDK.

Kadzielnia Sport Festiwal

Wtorek, 5 czerwca 2018

Ekstremalne hamaki zawieszone na wysokości 40 metrów oraz pierwsze w Polsce zawody urban climbing, odbędą się w dniach od 30 czerwca do 1 lipca podczas IV edycji Kadzielnia Sport Festiwal.

Zespół „Uśmiech” z nagrodą!

W piątek, 8 czerwca, w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób...

Promocja tomiku Andrzeja Dąbrowskiego

11 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z...

Jak wam się podoba

„Jak wam się podoba” jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Jest może najbardziej...

Recykling na miarę

14 czerwca 2018 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa...

Zaproszenie na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych - Masłów 2018

W czerwcu mija 27. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy...

Wystawa fotografii na 20-lecie

W ramach uroczystych obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego w sali lustrzanej...

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda –...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 723 822
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności