Sobota, 19 września 2020 - Januarego, Konstancji, Leopolda

Aktualności

“Małe Szczęścia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „Małe Szczęścia” w reżyserii Daniela Cohena. Komediodramat opowiada historię dwóch par, wiodących nudne, przewidywalne życie, ale stających przed szansą odmienienia swojego losu.

„Nie zapomnijcie tamtych dni”

Wtorek, 15 września 2020

W tym roku obchodzimy 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” - pierwszej w krajach komunistycznych legalnej i niezależnej od władz organizacji związkowej. Z tej okazji Archiwa Państwowe przygotowały specjalny projekt „Nie zapomnijcie tamtych dni”, na który składają się ogólnopolska konferencja naukowa oraz wystawa i publikacja prezentujące źródła do dziejów NSZZ „Solidarność”, przechowywane w zasobie Archiwów Państwowych.

Konkurs plastyczny dla dzieci

Wtorek, 15 września 2020

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach zaprasza uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie plastycznym „Drzewo w krajobrazie”.

X edycja Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman

Wtorek, 15 września 2020

Do 30 września br. można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Otrzymują ją osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz dzieci.

Rozstrzygnięto konkurs #DobryBoPolski, #DobryBoŚwiętokrzyski

Wtorek, 15 września 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu #DobryBoPolski, #DobryBoŚwiętokrzyski, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Głównych celem konkursu była promocja produktów i firm z regionu świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie, z wykorzystaniem dowolnej techniki, pracy plastycznej pokazującej cechy i walory świętokrzyskich wyrobów i produktów.

Święto kolorów w Skarżysku

Wtorek, 15 września 2020

W najbliższą sobotę 19 września w Skarżysku Kamiennej odbędzie się Holi Święto Kolorów. Początek zabawy o godz. 14.00 na Placu Staffa.

Wirtualny spacer po siedzibie Teatru im. S. Żeromskiego

Wtorek, 15 września 2020

Wirtualny spacer po siedzibie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest sposobem na utrwalenie zabytkowych przestrzeni budynku, który wkrótce przejdzie generalny remont.

Warsztaty śpiewu alikwotowego

Wtorek, 15 września 2020

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty śpiewu alikwotowego, które poprowadzi Krzysztof Wrona. Warsztaty towarzysza wystawie "Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej".

SKTT zaprasza

Wtorek, 15 września 2020

Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca zaprasza na zajęcia z jazzu i tańca współczesnego, które poprowadzi Klaudia Tkaczyk.

„Zdrajca” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans niemiecko-francusko- włoskiej produkcji „Zdrajca” w reżyserii Marco Bellocchio. Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca" w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

„Dolina Bogów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Filmowego Klubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”. Polskiemu reżyserowi udało się skompletować w obsadzie śmietankę amerykańskiego kina. W rolach głównych zobaczymy niezwykłego Johna Malkovitcha, ale także Josha Hartnetta. Niezwykłe, pełne symboli i wizualnego piękna kino, wymykające się tradycyjnym klasyfikacjom.

„xABo: Ksiądz Boniecki”- Premiera w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach "Widnokręgu dobrego kina" Kino Fenomen zaprasza na pokaz dokumentu, przedstawiającego sylwetkę słynnego księdza- intelektualisty- Księdza Adama Bonieckiego. Autorka obrazu- Aleksandra Potoczek, ukazuje go tu nie tylko jako duchownego, ale przede wszystkim osoby zafascynowanej drugim człowiekiem.

"Historia z mojej pamięci"

Wtorek, 15 września 2020

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do udziału w konkursie "Historia z mojej pamięci". To nie jest konkurs literacki. I nie walory literackie będą w nim oceniane. Chodzi o zapis wspomnień dotyczących historii oraz tradycji Kielc lub regionu świętokrzyskiego.

Pod mikroskopem

Poniedziałek, 14 września 2020

Smak i zapach cebuli znamy wszyscy. Jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

Narodowy Dzień Sportu w Kielcach

Poniedziałek, 14 września 2020

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. Narodowy Dzień Sportu odbywa się po raz ósmy.

Konkurs „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”

Poniedziałek, 14 września 2020

Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, wzorem lat ubiegłych, zaprasza młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie ekologicznym pn. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Finał jubileuszowego 30. Konkursu odbędzie się w przyszłym roku.

Otwórz się na sztukę

Poniedziałek, 14 września 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do galerii Echo w Kielcach, gdzie można oglądać wystawę "Otwórz się na sztukę".

Październik w "Kubusiu"

Poniedziałek, 14 września 2020

W październiku Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakle: „Przygody Koziołka Matołka”, „My się mamy nie słuchamy”, „Pan Brzuchatek”, „Pod adresem marzeń”, „Noc żywych zabawek”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Amelka, Bóbr i Król na dachu” oraz premierę online aktorskiego czytania sztuki „Królowa Ś.”, realizowanego w ramach projektu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!".

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Poniedziałek, 14 września 2020

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie podczas izolacji społecznej związanej z pandemią Covid-19 i działa sukcesywnie do dziś. Spotkanie było doskonałą okazją do przygotowania się do Międzynarodowego Dnia Osób Starszych , które zaplanowane jest 4 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej kieleckiego WDK.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

Poniedziałek, 14 września 2020

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury, polonistka IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, wieloletnia członkini Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Koncert „To, co lubił papież Jan Paweł II”

Poniedziałek, 14 września 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert „To, co lubił papież Jan Paweł II”. W trakcie wieczoru usłyszymy utwory, które wykonają sopranistka Anna Lasota oraz tenor Jakub Oczkowski. Nie zabraknie również duetów.

Zameczkowa Szkoła Tańca zaprasza

Poniedziałek, 14 września 2020

W Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach rozpoczynają się zajęcia w ramach Zameczkowej Szkoły Tańca. Są to zajęcia taneczne dla seniorów, dzieci, taniec towarzyski dla par. Spotkania odbywają się w grupach, które już wcześniej brały udział w zajęciach oraz początkujących.

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

Poniedziałek, 14 września 2020

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy dwunastej edycji festiwalu "Scyzoryki".

Zioła, przyprawy i lekarstwa...

Piątek, 11 września 2020

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" zaprasza na dziedziniec galerii, gdzie powstaje zaczątek ziołowego "miniwirydarza" .

Zbiórka książek

Piątek, 11 września 2020

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zachęca do udziału w zbiórce książek.

Finisaż wystawy "Leśniczówka. Sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej"

Piątek, 11 września 2020

Oprowadzanie kuratorskie, koncert oraz warsztaty śpiewu przygotowali na koniec wystawy „Leśniczówka, sztuka organiczna z Dąbrowy Dolnej” w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach tworzący ją artyści. Finisaż odbędzie się 20 września.

Zakończenie lata z WDK Kielce

Piątek, 11 września 2020

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na tradycyjne zakończenie lata. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji oraz wspaniała zabawa przy dźwiękach góralskich przebojów wykonaniu zespołu „Góralska HORA”.

Zajęcia ruchowe

Piątek, 11 września 2020

W Ośrodku Kultury "Zameczek" w Kielcach trwają zapisy na zajęcia z jogi, rytmiki, aerobiku i choreografii. Organizatorzy zajęć ruchowych zapraszają dzieci i dorosłych.

Wieczór turecki w MBP

Piątek, 11 września 2020

W filii językowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, przy ul. Okrzei rozpoczynają się spotkania z kulturą innych krajów, organizowane wspólnie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Najbliższe odbędzie się 29 września.

MBP zaprasza do współpracy

Piątek, 11 września 2020

Znasz twórcę rysunku, grafiki, malarstwa, fotografii, komiksu, który chciałby zaprezentować swoje prace? A może pisarza lub poetę, który chciałby zaprezentować swoją twórczość? Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zachęca do współpracy.

O Reginie Lilientalowej

Piątek, 11 września 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie online w ramach studium "ABC judaizmu i kultury żydowskiej". O Reginie (Gitli) Lilientalowej, przedwojennej żydowskiej etnografce, jej walce o zachowanie kulturowej odrębności narodu oraz o przywracaniu tego, co zostało wymazane, opowie prawnuczka bohaterki spotkania.

Grafika

Piątek, 11 września 2020

Od 15 września do 15 października w Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach będzie można oglądać wystawę prac autorstwa Julity Krawczyk i Anny Lifke-Wdowiak.

Warsztaty i oprowadzanie po wystawie

Czwartek, 10 września 2020

Instytut Dizajnu zaprasza rodziców z dziećmi na warsztaty oraz oprowadzanie po wystawie ”Elementarz Polskiej Kultury”.

Plener malarski dla dzieci specjalnej troski

Czwartek, 10 września 2020

Malarze Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski wzięli udział w zajęciach plenerowych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Rajd „Rowerem przez Busko-Zdrój”

Czwartek, 10 września 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w rajdzie „Rowerem przez Busko- Zdrój”. Start w niedzielę 20 września o godz. 11.00 na parkingu przy ul. Szanieckiej.

"Raz, Dwa, Trzy" wystąpi w WDK

Czwartek, 10 września 2020

Pierwotnie zespół miał wystąpić w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w kwietniu. Z wiadomych powodów, koncert został odwołany, a właściwie przełożony na termin późniejszy. „Raz, Dwa, Trzy” wystąpi w WDK 14 listopada o godz. 19.00. Bilety do nabycia na www.kupbilecik.pl lub w WDK w pokoju 150 w godz. 8.00-15.00.

Dni Pamięci w Jędrzejowie

Czwartek, 10 września 2020

Tegoroczne Dni Pamięci w Jędrzejowie (14-20 września) odbędą się, ze względu na pandemię, przede wszystkim w sferze wirtualnej.

Nabór do Zameczkowego Studia Piosenki

Czwartek, 10 września 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na zajęcia wokalne pod kierunkiem Mai Wojtaszek.

Konkurs "Życie jest piękne"

Czwartek, 10 września 2020

Trwa 14. edycja konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Na zdjęcia organizatorzy czekają do 14 października 2020 roku. Konkurs ma otwartą formułę.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Środa, 9 września 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa świętokrzyskiego. W gronie laureatów znalazły się: Koło Gospodyń Wiejskich 'Górnianecki" z Górna, Janina Bańcer z Ożarowa, Koło Gospodyń Wiejskich "Łoniowianki" z Łoniowa.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

"Dziecko kwiat" Iwony Stachury

17 września w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego odbył się wernisaż...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 010 800
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności