Niedziela, 21 stycznia 2018 - Agnieszki, Jarosława, Nory

Aktualności

II Zimowy Maraton Świętokrzyski

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Najbliższy weekend będzie świętem miłośników turystyki w formie nieco bardziej ekstremalnej, a wszystko to za sprawą drugiej edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego.

Hotelowe manewry

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 23 i 24 stycznia o godzinie 19.00 na spektakl "Hotelowe manewry" w reżyserii Mirosława Bielińskiego.

Wieczór autorski

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z poezją Janiny Raczyńskiej-Kraj i malarstwem Mirosława Madysia.

10 sekretów Marilyn Monroe

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Kieleckim Centrum Kultury poznamy sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz.

Rękawiczki z Estonii

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można oglądać wystawę prezentującą historyczne i współczesne wzory estońskich rękawiczek. Dla Estończyków, żyjących w surowym północnym klimacie, rękawiczki są nie tylko formą zabezpieczenia przed mrozem, ale symbolem, talizmanem, ważnym elementem tradycji. Współorganizatorem wydarzenia jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie.

Irlandia – harmonia przyrody i zabytków

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

Kolejne spotkanie z podróżnikiem w Domu Środowisk Twórczych będzie dotyczyć Irlandii, o której opowie Danuta Rasała.

Podwieczorek z gwiazdą

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach 21 stycznia o godzinie 17.00 wystąpi Michał Wiśniewski.

Glasstosteron

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

W Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" od 19 stycznia będzie można oglądać wystawę szkła artystycznego. Są to rzeźby w szkle wykonane wyłącznie przez mężczyzn. Ekspozycja przedstawi prace 14 polskich twórców związanych ze sztuką szkła. Tytuł wystawy odnosi się do organicznego związku chemicznego - męskiego hormonu.

XXI Dzień Judaizmu

Sobota, 13 stycznia 2018

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza do udziału w obchodach Dnia Judaizmu, które w tym roku odbędą się pod hasłem "Pokój! Pokój dalekim i bliskim!". Na Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu złożą się: wykład o historii i filozofii chasydyzmu, spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem oraz monodram Jerzego Łazewskiego w Kielcach.

Od Kofty…do Korcza

Piątek, 12 stycznia 2018

"Od Kofty…do Korcza" do dwudziesta płyta Michała Bajora. Artysta zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty podczas koncertu w okazji walentynek.

Recital dla zakochanych

Piątek, 12 stycznia 2018

Podczas tego koncertu usłyszeć będzie można piosenki z całego dorobku artystycznego Janusza Radka. Wśród nich są także te najbardziej znane, jak: „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość” czy „Dziwny ten świat”, ” Kocham panią”, „Powietrzem”, ”Kiedy umrę kochanie”,” Jeśli chcesz mnie…”, „ „Królowa nocy”, „Żałuję każdego dnia bez ciebie”.

Wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń” od poniedziałku w WDK

Piątek, 12 stycznia 2018

Od najbliższego poniedziałku tj. 15 stycznia 2018 roku, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach czynna będzie wystawa „Moje miejsce/wspólna przestrzeń” zorganizowana przez grupę nieformalną „Kwiatki w betonie”. Wystawa poświęcona jest podkieleckiej miejscowości Wiśniówka i przedstawia fotografie jej mieszkańców ukazujące piękno ich okolicy.

Galaktyka Miernika

Piątek, 12 stycznia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni na nową wystawę zatytułowaną "Galaktyka Miernika". Ekspozycja przybliży postać i twórczość Ryszarda Miernika – poety, prozaika, rzeźbiarza, który przez całe życie był blisko związany z regionem świętokrzyskim.

"Bida z nendzom bez świot pendzom"

Piątek, 12 stycznia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 25 stycznia o godz. 19:00 na premierę spektaklu pt. "Bida z nendzom bez świot pendzom, czyli świat według górali świętokrzyskich" przygotowany przez Scenę Autorską Studio.

Czas kamienia

Piątek, 12 stycznia 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii Hildebrandt.

Trio Balkan String

Czwartek, 11 stycznia 2018

Trio Balkan String, czyli Zoran Starcevic & Sons - najsłynniejsze serbskie trio gitarowe wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Ojczyzna duszy

Czwartek, 11 stycznia 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego do 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie prezentowana wystawa, której celem jest ukazanie idei regionalizmu propagowanej przez Żeromskiego, jej ewoluowania na przestrzeni lat. Stefan Żeromski był postacią na trwale związaną z regionem świętokrzyskim, ale i ogólnopolskim ruchem regionalistycznym.

„Ku pamięci”

Czwartek, 11 stycznia 2018

W Pałacyku Henryka Sieniewicza w Oblęgorku od 6 lutego będzie można oglądać prace laureata konkursu plastycznego "Przedwiośnie" - Andrzeja Brzegowego.

Rodzinne eksperymentowanie

Czwartek, 11 stycznia 2018

Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza na na rodzinne eksperymentowanie. Każda sobota to dwa cykle zajęciowe.

Jezioro łabędzie

Czwartek, 11 stycznia 2018

"Jezioro łabędzie" już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Po raz pierwszy w historii w jednym przedstawieniu wykorzystana zostanie tradycyjna scena baletowa i lód, na których wystąpi rosyjski balet klasyczny pod kierownictwem Hasana Usmanowa, z udziałem solistów Teatru Wielkiego (Moskwa) i Teatru Maryjskiego (Petersburg).

Zobaczone

Czwartek, 11 stycznia 2018

Od 12 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można obejrzeć wystawę malarstwa autorstwa Natalii Wegner, zatytułowaną "Zobaczone"., która obejmuje ponad 20 obrazów powstałych w latach 2015 – 2017. Są to prace zrealizowane w pracowni oraz podczas plenerów malarskich i ich motywem przewodnim są pejzaże.

Mój ulubiony Młynarski

Czwartek, 11 stycznia 2018

Na recital Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski" zaprasza 21 stycznia o godzinie 19.00 Czerwony Fortepian w Kielcach.

WOŚP zagra w Kinie Fenomen

Środa, 10 stycznia 2018

Kieleckie kino studyjne "Fenomen" bierze udział w tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i z tej okazji zaprasza w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, o godz.14.00 na specjalny pokaz filmu MAUDIE. Wstęp na seans za dobrowolnymi datkami do puszki wolontariuszy WOŚP.

Zimowe spotkania z geologią

Środa, 10 stycznia 2018

Od 13 lutego dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w specjalnych warsztatach geologicznych, zaplanowanych na okres ferii w Centrum Geoedukacji. To już siódma edycja zimowych spotkań z geologią świętokrzyską.

"3 x kolor" w Sandomierzu

Środa, 10 stycznia 2018

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu otwarta zostanie wystawa malarstwa trzech twórców : Waldemara ŻUCHNICKIEGO, Michała PORĘBY i Waldemara KOZUBA pt. „3 x kolor”. Wernisaż wystawy w piątek 12 stycznia o godz. 17.00

Mała Scena dla Ciebie

Środa, 10 stycznia 2018

Ośrodek Kultury „Ziemowit” oraz Dom Kultury "Zameczek " zapraszają 5-letnie oraz 6-letnie dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych Kielc do udziału w pierwszej premierowej edycji festiwalu „Mała Scena dla Ciebie 2018”.

Jacek Żakowski

Środa, 10 stycznia 2018

Publicysta i dziennikarz tygodnika „Polityka” Jacek Żakowski będzie gościem Salonu Polityki Umiarkowanej.

WDK wspiera WOŚP i zaprasza na własną scenę!

Środa, 10 stycznia 2018

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał imprezy, jak co roku, zapowiada się niezwykle interesująco. W wielu miejscach Kielc odbywać się będą koncerty i licytacje. Swoją scenę tradycją lat ubiegłych przygotuje także Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Zabić celebrytę

Środa, 10 stycznia 2018

Premiera spektaklu "Zabić celebrytę" odbyła się 8 kwietnia 2017 roku. Sztukę Radosława Paczochy będzie można obejrzeć ponownie w dniach 19-21 stycznia.

Ferie z energią

Środa, 10 stycznia 2018

Ferie można spędzać w rozmaity sposób, a jednym z nich jest wizyta w Energetycznym Centrum Nauki, gdzie dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały naukowe warsztaty.

Tosca

Środa, 10 stycznia 2018

Na inscenizację opery "Tosca" Giacoma Pucciniego i transmisję z Metropolitan Opera zaprasza Filharmonia Świętokrzyska.

Blues folk recital

Środa, 10 stycznia 2018

W Chicago Organ Music Club wystąpi Arek Zawiliński - bluesman, poeta, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck.

Zza moich oczu

Wtorek, 9 stycznia 2018

"Zza moich oczu" to najnowsza premiera Kieleckiego Teatru Tańca. Trzyczęściowy spektakl przygotowany został przez choreografów: Karolinę Garbacik, Izabelę Zawadzką oraz Małgorzatę Ziółkowską.

FŚ zaprasza

Wtorek, 9 stycznia 2018

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny. Na kieleckiej scenie wystąpi Krzysztof Meisinger, który zdaniem krytyków i melomanów jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Orkiestrą będzie dyrygował Marek Wroniszewski (na zdjęciu) – młody dyrygent, który pod koniec ubiegłego roku zdobył nagrodę dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. G. Fitelberga w Katowicach. Uhonorowany został także Medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM) "Za zasługi dla muzyki polskiej”.

Spektakl "Wódz" na scenie KCK

Wtorek, 9 stycznia 2018

„Wódz” to widowisko ukazujące najważniejsze chwile w życiu i działalności Józefa Piłsudskiego odtwarzające istotne dla Polski i Józefa Piłsudskiego rozmowy, refleksje, rozterki, diagnozy tak samego Piłsudskiego, jak i bliskich mu osób. Część rozmów odtworzona będzie przez aktorów, którzy wcielą się w rolę Piłsudskiego, jego żony, bliskich współpracowników, a także polityków.

Kapitał Sztuki 2017

Wtorek, 9 stycznia 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych zaprezentowane zostaną prace kieleckich twórców w ramach corocznej wystawy Kapitał Sztuki/Suplement 2017.

"Wielki głód na Ukrainie 1932–1933"

Wtorek, 9 stycznia 2018

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach zaprasza do obejrzenia wystawy „Wielki głód na Ukrainie 1932–1933”, która jest aktualnie eksponowana w "Przystanku Historia" IPN w Kielcach.

Poznaliśmy laureatów Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Ciekoty 2018

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

W sobotę, 6 stycznia w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” - Dworek S. Żeromskiego w Ciekotach odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych. W wydarzeniu organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Masłowie, zaprezentowano łącznie 6 widowisk konkursowych.

Teatralna przygoda

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zapraszają nauczycieli polonistów oraz uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w I Konkursie Wiedzy o Teatrze, w ramach projektu „Teatralna przygoda”.

Świętokrzyska Victoria 2018

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Rozpoczęła się dziesiąta edycja nagrody „Świętokrzyska Victoria”, która przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność”, „Osobowość” i „Przedsiębiorczość”. O wyborze laureatów zdecyduje Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele samorządu, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych. Kandydatów do nagrody można zgłaszać do 24 stycznia.

Marszałkowskie kolędowanie 2018

„Marszałkowskie kolędowanie – nie ma zimy w nas!” to koncert, podczas którego w rolę artystów i...

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z...

By nie zapomnieć

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w...

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn....

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2018

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 5 stycznia...

Czas kamienia

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 228 158
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności