Sobota, 15 grudnia 2018 - Celiny, Ireneusza, Niny

Aktualności

Rejonowe eliminacje do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 6 grudnia 2018

Do 11 stycznia 2019 r. można nadsyłać zgłoszenia do 26. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2019. Przesłuchania rejonowe dla powiatów : koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 10.00.

Pomnik Żołnierza Polskiego stanie w Staszowie

Środa, 5 grudnia 2018

W zabytkowym Parku Legionów przy ul. Parkowej w Staszowie powstaje Pomnik Żołnierza Polskiego. Monument będzie upamiętniał polskich żołnierzy, pochodzących ze Staszowa, którzy przelali krew na polach bitew w walce o niepodległą Polskę.

Grudniowe wystawy w BWA

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 4 stycznia 2019 goście odwiedzający Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach będą mogli zobaczyć trzy wystawy przygotowane przez te instytucję. 7 grudnia o godzinie 18.00 w siedzibie BWA odbędzie wernisaż wystaw: malarstwa Beaty Ewy Białeckiej, fotografii Krzysztofa Gierałtowskiego oraz malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz.

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wtorek, 4 grudnia 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXVI Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 27 stycznia o godzinie 14.00 finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

„Po kawałQ” w Wieży Sztuki

Wtorek, 4 grudnia 2018

W Galerii Wieża Sztuki otwarta zostanie wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej pt. „Po kawałQ”. Wernisaż wystawy w sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Galerii przy placu Niepodległości 1a w Kielcach.

586 DNI STANU WOJENNEGO

Wtorek, 4 grudnia 2018

Od dziś do 6 stycznia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać ogólnopolską wystawę "586 DNI STANU WOJENNEGO".

Ciekawy grudzień w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach przygotował szereg ciekawych wydarzeń zaplanowanych na kończący się rok kalendarzowy. W tym czasie wszyscy odwiedzający siedziby instytucji przy ulicy Zamkowej i Wesołej w Kielcach będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Konkurs fotograficzny „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Uwiecznione w fotografii Miejsca Pamięci 1914-1921”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej.

Znamy laureatów Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich 2018

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W niedzielę, 2 grudnia br. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się kolejny przegląd zespołów folklorystycznych w ramach Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich. Na scenie WDK łącznie zaprezentowano 9 widowisk konkursowych.

VIII Regionalny Przegląd Gadek „Toto nase ludowe godanie” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

W minioną niedzielę poznaliśmy laureatów kolejnego spotkania z miłośnikami gwary ludowej, jakie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ramach VIII Regionalnego Przeglądu Gadek „Toto nase ludowe godanie”. Podczas niedzielnego finału konkursu w sali widowiskowej WDK zaprezentowało się pięciu uczestników.

Świąteczne warsztaty plastyczne w BWA Ostrowiec

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Galeria BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzież gimnazjalną na świąteczne warsztaty plastyczne DIY (Do It Yourself – zrób to sam).

Grudzień w Muzeum Historii Kielc

Piątek, 30 listopada 2018

Prezentujemy propozycje Muzeum Historii Kiec na ostatni miesiąc 2018 roku.

Mikołajkowa aukcja prac plastycznych

Piątek, 30 listopada 2018

Na stronie Facebook’owej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz galerii Portalu Informacji Kulturalnej dostępne są zdjęcia prac plastycznych autorstwa niepełnosprawnych artystów działających w Świętokrzyskim Klubie Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, którego nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku siedzibą jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Nowe wydawnictwo MNKi

Środa, 28 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydało książkę "Sanktuarium Józefa Piłsudskiego w Kielcach". Autorami publikacji są Lidia Michalska-Bracha i Robert Kotowski. Wydawnictwo jest bezpłatne.

Teatr Plastyczny SEN z zaproszeniem do Moskwy

Środa, 28 listopada 2018

W dniach od 10 do 16 grudnia br. Teatr Plastyczny SEN weźmie udział I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Głuchych „Terytorium Gestu” w Moskwie. Wizyta sponsorowana przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej jest ogromnym wyróżnieniem dla kieleckiego teatru i możliwością zaprezentowania się na międzynarodowym forum.

Firmament Festival 2018

Środa, 28 listopada 2018

W dniach 14-15 grudnia po raz siedemnasty odbędzie się w Kielcach kolejna edycja Firmament Festivalu. Wydarzenie promuje najciekawsze zjawiska sceny muzyki elektronicznej. Imprezie towarzyszyć będzie również wystawa fotografii autorstwa Łukasza Wierzbowskiego.

Prace świętokrzyskich artystów ludowych

Wtorek, 27 listopada 2018

Dzieła znakomitych twórców naiwnych ziemi świętokrzyskiej tworzą wystawę "Sztuka z mojego świata "Art brut” z Gór Świętokrzyskich, która 28 listopada zostanie otwarta w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Jego adresatami byli pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. W kolejnej edycji konkursu udział wzięło 99 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali 529 fotografii. Partnerem wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Wystawa Fotografii Artystycznej

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Instytut Dizajnu oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – region świętokrzyski zapraszają na Wystawę Fotografii Artystycznej w ramach projektu "Teatr, Mama, Tata i Ja".

„Złote mikrofony” 2018 rozdane!

Poniedziałek, 26 listopada 2018

W niedzielę poznaliśmy laureatów Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Spośród 60 osób, które w sobotę zaprezentowały się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, do niedzielnego koncertu galowego jury zakwalifikowało 17 z nich.

Dialog o losie i duszy

Poniedziałek, 26 listopada 2018

„Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888–1971)” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK od 23 listopada 2018 roku.

Warsztaty mikołajkowe w Oblęgorku

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Czy wiecie kim był prawdziwy św. Mikołaj? Czy słyszeliście o biskupie Mikołaju z Miry? Na te i podobne pytania znajdą odpowiedź uczestnicy warsztatów, które odbędą się w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Na tropie świąt

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na warsztaty świąteczne.

"Drewniany książę" i "Cudowny mandaryn" w KTT

Poniedziałek, 26 listopada 2018

Kielecki Teatr Tańca przygotował przedstawienia oparte na utworach baletowych węgierskiego kompozytora Béli Bartóka – "Drewniany książę" w choreografii Elżbiety Pańtak oraz "Cudowny mandaryn" w choreografii Grzegorza Pańtaka. Spektakle były już wystawiane przez artystów KTT kilka miesięcy temu podczas festiwalu operowego w Miszkolcu na Węgrzech.

Rekord Polski w największej mozaice z tekstyliów pobity!

Piątek, 23 listopada 2018

W czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach obyła się próba bicia rekordu Polski w kategorii „Największa mozaika z tekstyliów”. Wydarzenie organizowane przez Fundację VIVE Serce Dzieciom z okazji 100-lecia Niepodległości Polski zakończyło się sukcesem i nowym rekordem kraju. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał przedstawiciel Biura Rekordów, który zatwierdził pracę i wręczył certyfikaty.

Prace malarskie studentów

Środa, 21 listopada 2018

Wystawa prac studentów wykonanych podczas tygodniowych plenerów rysunkowo-malarskich została otwarta na Politechnice Świętokrzyskiej.

Nowa wystawa stała w OMPiO

Środa, 21 listopada 2018

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, w piwnicach i karcerach dawnego więzienia kieleckiego, otwarta zostanie wystawa dedykowana bohaterom podziemia niepodległościowego Kielecczyzny w latach 1939-1956.

Sylwester w Kinie Fenomen!

Wtorek, 20 listopada 2018

Poczuj, jak smakuje włoskie dolce vita podczas Fenomenalnego Sylwestra!31 grudnia o godz.20.30 w kinie Fenomen rozpocznie się niezwykły, muzyczno - filmowy wieczór!

Zgłoszenia do Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych Ciekoty 2019

Wtorek, 20 listopada 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie, organizowanego od lat, Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. Gospodarzem przyszłorocznego wydarzenia, które odbędzie się w święto Trzech Króli tj. 6 stycznia 2019 roku o godzinie 15.00, będzie Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” – Dworek S. Żeromskiego w Ciekotach.

"Kubuś" zaprasza w grudniu

Poniedziałek, 19 listopada 2018

W grudniu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" widzowie będą mogli obejrzeć m.in. spektakle:00 „O Rybaku i Złotej Rybce”, „Super Piotruś Pan”, „Przygody Koziołka Matołka” oraz wziąć udział w zabawie sylwestrowej.

Ignacy Jan Paderewski - współtwórca niepodległej Polski

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Grupa Twórcza Symfonia organizuje wystawę poświęconą Ignacemu Janowi Paderewskiemu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

XI Ogólnopolski Konkurs na Komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”

Poniedziałek, 19 listopada 2018

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat do udziału w konkursie na komiks „Podróże Koziołka Matołka – Rosja”.

Prace Grzegorza Sidła

Czwartek, 15 listopada 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach poleca wystawę fotografii autorstwa Grzegorza Sidła, która jest nagrodą Hotelu Bristol Art & Medical SPA w Busku-Zdroju w konkursie „Przedwiośnie″.

Widowisko "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu" upamiętniło 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Środa, 14 listopada 2018

W piątek, 9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach miała miejsce premiera widowiska muzycznego "Ordonka – Kopciuszek o patriotycznym sercu". W wydarzeniu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości udział wzięli: zespół Chmielnikers, chór Acapella, Bożena Barchan, Bernadetta Kobyłecka, Karolina Opałko, Ilona Pach, Marzena Trzebińska i Lech Sulimierski.

Godło na przestrzeni wieków

Wtorek, 13 listopada 2018

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy - oddział Muzeum Narodowego w Kielcach zachęca do udziału w warsztatach zatytułowanych "Godło na przestrzeni wieków".

Kilimy i makatki

Wtorek, 13 listopada 2018

Od 16 listopada będzie można zobaczyć w Instytucie Dizajnu w Kielcach pierwszą wystawę indywidualną Tartaruga Studio.

Wystawa ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej

Piątek, 9 listopada 2018

Biblioteka Uniwersytecka UJK zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Droga do niepodległości. Wystawa ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach”.

Geopark okiem drona

Czwartek, 8 listopada 2018

Jak wygląda Geopark "Geoland świętokrzyski" z perspektywy lotu ptaka? Będziemy mogli się o tym przekonać już w najbliższą środę, odwiedzając wystawę fotografii autorstwa Szymona Pawlaka – zawodowego licencjonowanego operatora drona i twórcy znanego portalu okiem-drona.pl.

Skrytka przy pomniku "Menora"

Wtorek, 6 listopada 2018

Od września 2018 roku przy pomniku "Menora" poświęconym ofiarom kieleckiego getta funkcjonuje skrytka, którą mogą odnaleźć wszyscy fani geocachingu. Korzystając ze wskazówek podanych na stronie geocaching.com można poznać dokładną lokalizację skrytki. Poszukiwacze, uzyskując informacje o położeniu skrzynki, poznają historię pomnika, jego znaczenie, a także dowiadują się o realiach życia w kieleckim getcie i o jego zagładzie.

Malarstwo Arkadiusza Dzielawskiego

Wtorek, 6 listopada 2018

Galeria Wieża Sztuki zaprasza na wystawę niecodziennego malarstwa pod znakiem perfekcyjnej techniki i nieograniczonej wyobraźni. Warsztat i techniki malarskie stosowane przez Arkadiusza Dzielawskiego odwołują się do tradycji XVII-wiecznego malarstwa flamandzkiego.

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim

9 grudnia 2018 r. w kinie Fenomen, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z...

10 urodziny Kina Fenomen!!!

To już dziesięć lat, odkąd Kino Fenomen reaktywowało swoją działalność w Wojewódzkim Domu Kultury...

Trzy nowe wystawy w BWA

Słynne fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, obrazy Beaty Ewy Białeckiej i Joanny Bentkowskiej...

"Z Marszałkiem przy kominku"

​5 grudnia br. o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

"Przed Tarantino był Sulimierski" czyli pierwsze aktorskie doświadczenia Rafała Zawieruchy

Lech Sulimierski - aktor, reżyser, instruktor teatralny z WDK w Kielcach opowiada o pierwszych...

Rekord Polski w kategorii Największa mozaika z tekstyliów został pobity

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 22 listopada 2018 r. w holu górnym Wojewódzkiego Domu...

Benefis Janusza Głogowskiego

Aktor Teatru im. S. Żeromskiego - Janusz Głogowski w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy...

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 592 956
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności