Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 - Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Aktualności

MZiZ nadal zamknięte

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach do 18 kwietnia będzie zamknięte dla zwiedzających, ale zaprasza grupy z przedszkoli i szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia online.

Archiwum Państwowe zawiesza działalność

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Archiwum Państwowe w Kielcach w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i bardzo dużym przyrostem zakażeń COVID-19 zawiesza działalność do 18 kwietnia.

Dofinansowanie dla KTT

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Kielecki Teatr Tańca otrzymał z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu "Taniec", dofinansowanie w kwocie 50000 zł na realizację premiery spektaklu tanecznego pt. "Peer Gynt" w choreografii Zuzanny Dinter.

Nowe zasady w MBP

Czwartek, 8 kwietnia 2021

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach od 8 kwietnia obowiązują nowe zasady wypożyczania książek.

"Nie bądź głuchy na kulturę"

Czwartek, 8 kwietnia 2021

"Nie bądź głuchy na kulturę" to już trzeci projekt Kieleckiego Centrum Kultury dofinansowany w ramach programów dotacyjnych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Informacja MDK

Czwartek, 8 kwietnia 2021

W związku z wprowadzeniem zasad bezpieczeństwa oraz dalszą koniecznością stosowania podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju, Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach informuje, że do 18 kwietnia wszystkie zajęcia organizowane przez instytucję odbywać się będą wyłącznie w trybie zdalnym.

Sanah wystąpi w Kielcach

Czwartek, 8 kwietnia 2021

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury 12 września o godzinie 18.00 wystąpi Sanah.

"Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II" z dofinansowaniem!

Środa, 7 kwietnia 2021

Decyzją Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 tysięcy złotych z programu Muzyczny ślad na realizację projektu "Pieśni dawnej Kielecczyzny. Tom II".

Konkurs "O Złoty Grzejnik"

Środa, 7 kwietnia 2021

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie ogłosił koniec naboru do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowej „O Złoty Grzejnik”.

„Mieszkańcy Kielc i ludność Kielecczyzny w walce o odzyskanie niepodległości 1939-1945 r.”

Środa, 7 kwietnia 2021

Od 10 maja do 10 lipca 2021 roku w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej w Kielcach będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Mieszkańcy Kielc i ludność Kielecczyzny w walce o odzyskanie niepodległości 1939-1945 r.”

Dotacja z programu „MISTRZ TRADYCJI” dla SOK

Środa, 7 kwietnia 2021

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” otrzymał kolejną dotację z programu „MISTRZ TRADYCJI” finansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Obostrzenia przedłużone

Środa, 7 kwietnia 2021

Podczas dzisiejszego posiedzenia (7.04.) rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce obostrzeń do 18 kwietnia. Tak więc Wojewódzki Dom Kultury oraz inne placówki i instytucje kultury, kina, muzea, galerie będą nadal nieczynne co najmniej do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące kolejnych dni.

Dziennik z remontu teatru

Środa, 7 kwietnia 2021

W lutym 2021 roku rozpoczął się remontu siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przy Sienkiewicza 32. Teatr zaprasza do obejrzenia pierwszego odcinka z cyklu “Dziennik z remontu teatru”, w którym to pracownicy teatru opowiadają o przeprowadzce, przygotowaniach do remontu i pierwszych pracach modernizacyjnych.

„Cyberwiersze, czyli futurystyczny Lem”

Środa, 7 kwietnia 2021

Kieleckich poetów zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Pióro Pegaza 2021”.

„Historia Kołem Gospodyń się toczy” – konkurs na esej

Środa, 7 kwietnia 2021

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs na esej pt. „Historia Kołem Gospodyń się toczy”, którego celem jest dokumentacja początków działalności Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich popularyzacja w społeczeństwie. Konkurs jest skierowany do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Geopark Świętokrzyski o krok od UNESCO

Środa, 7 kwietnia 2021

Rezerwat Przyrody Góra Miedzianka w gminie Chęciny włączony jest do Geoparku jako najcenniejszy obiekt związany z historycznym górnictwem rud miedzi.

"Cudowna terapia"

Środa, 7 kwietnia 2021

Na scenie Kieleckiego Centrum Kultury 15 maja o godzinie 17.00 wystawiony zostanie spektakl "Cudowna terapia" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Rocznik Świętokrzyski 2021

Środa, 7 kwietnia 2021

Kieleckie Towarzystwo Naukowe zachęca do składania tekstów przeznaczonych do publikacji w Roczniku Świętokrzyskim 2021.

Przed pełnią sezonu

Środa, 7 kwietnia 2021

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zachęca gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Bodzentyn o dostarczenie swoich ulotek i innych materiałów promocyjnych, w celu ich upowszechniania w Punkcie Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie.

"Zakładnicy"

Środa, 7 kwietnia 2021

Spektakl „Zakładnicy” autorstwa Piotra Jachowicza w reżyserii Jacka Sołtysiaka to kolejny projekt realizowany przez Oddział Telewizji Polskiej w Kielcach. Po raz pierwszy na tak wielką skalę. Spektakl teatralny realizowany jest w Warszawie, Masłowie i Kielcach.

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Środa, 7 kwietnia 2021

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury, przewodnik świętokrzyski, miłośnik regionu... Do szpitala trafił z objawami Covid – 19. Miał 69 lat.

Ruszyły zapisy na warsztaty w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura!

Środa, 7 kwietnia 2021

Trwa rekrutacja na warsztaty organizowane w ramach tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021. Świętokrzyskie. Projekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 i współfinansowany przez Województwo Świętokrzyskie.

Człowiek pod lupą

Środa, 7 kwietnia 2021

Z jaką prędkością płynie krew? Ile kubków smakowych posiada ludzki język? Po co nam łzy? Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na nowy cykl online.

Lalka radziecka ze zbiorów MZiZ

Środa, 7 kwietnia 2021

Lalka ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach przedstawia postać księcia – bohatera z radzieckiej bajki. Zabawka powstała w Związku Radzieckim w latach 70. ubiegłego wieku.

Losy kieleckich Żydów w czasie drugiej wojny światowej

Środa, 7 kwietnia 2021

W ramach upamiętnienia 80. rocznicy utworzenia getta w Kielcach, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie online wokół książki „W cieniu Zagłady. Losy kieleckich Żydów w czasie drugiej wojny światowej” z udziałem autora - Jacka Młynarczyka.

Czy znamy mowę naszych przodków?

Środa, 7 kwietnia 2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach rozpoczyna cykl postów pt. "Gwara świętokrzyska. Czy znamy mowę naszych przodków?" w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska". W ramach programu realizowane są zadania z zakresu twórczości ludowej i amatorskiej wielu dziedzin, uwzględniające tradycyjne rękodzieło i rzemiosło, a także unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego.

VI Konkurs Teatrów Tańca

Środa, 7 kwietnia 2021

Tegoroczny Konkurs Teatrów Tańca potrwa od 28 do 30 czerwca. Jury wybrało 13 propozycji. Organizatorem konkursu jest Kielecki Teatr Tańca.

Organek zagra w Kielcach

Środa, 7 kwietnia 2021

W Kieleckim Centrum Kultury 14 maja o godzinie 20.00 wystąpi Tomasz Organek.

Z warsztatu konserwatora Muzeum Okręgowego

Wtorek, 6 kwietnia 2021

W ostatnim czasie do Pracowni Konserwacji Muzeum Okręgowego w Sandomierzu trafił obraz Kazimierza Lasockiego pozostający na stanie inwentarzowym Działu Sztuki i nie był do tej pory poddawany konserwacji. Przedstawia sielską scenę rodzajową w pejzażu, typową dla tematyki jaką podejmował Kazimierz Lasocki.

Ambus

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku prezentuje kolejny eksponat miesiąca. Tym razem jest to ambus.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbędą się w Starachowicach we wtorek 13 kwietnia. Początek o godz. 10:00 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Świętej Barbary 1.

„Przywróć pamięć kielczankom”

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Mieszkańcy Kielc wybrali pięć kobiet, które ich zdaniem zasługują na upamiętnienie. Najwięcej głosów zdobyły: Joanna Chałońska, dr hab. Danuta Kopertowska, Anna Czarniecka, Maria Kiebabczy i dr Maria Kowalska.

Zmarł Stanisław Majcher

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Zmarł Stanisław MAJCHER, długoletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Rudek, nauczyciel, regionalista, pisarz, poeta, historyk i społecznik – informuje na swojej stronie Dom Kultury w Rudkach.

"Przy Planty 7/9" w pięciu językach

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Film "Przy Planty 7/9" dostępny jest na całym świecie w pięciu wersjach językowych.

"Sprawa dla przedszkolaka"

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Kieleckie Centrum kultury otrzymało dofinansowanie w wysokości 24 000 złotych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zadania "Sprawa dla przedszkolaka".

„Dobre Nowiny – post covid’owa inicjatywa kulturalna”

Wtorek, 6 kwietnia 2021

W Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach powstają podwaliny regulaminu Konkursu Inicjatyw dla mieszkańców gminy. Już wkrótce będzie można składać aplikacje ze swoimi autorskimi pomysłami na ciekawe i nietuzinkowe projekty kulturalne.

"Animacje na podstawie Lema" online

Wtorek, 6 kwietnia 2021

2021 rok to Rok Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli fantastyki naukowej, futurologa, felietonisty i filozofa świętujemy filmowo. Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK zaprasza 13 kwietnia na pokaz "Animacje na podstawie Lema".

Koncert Janusza Radka

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Na specjalny koncert Janusza Radka z zespołem, dedykowany pamięci zmarłej w sierpniu 2020 Ewie Demarczyk, zaprasza 6 maja Czerwony Fortepian w Kielcach.

Ze zbiorów MZiZ

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Z okazji "lanego poniedziałku" Muzeum Zabawek i Zabawy przedstawia pocztówkę zaprojektowaną przez Adama Kiliana – scenografa, ilustratora, grafika. Artysta w swoich pracach teatralnych czy graficznych odwoływał się do polskiego folkloru. Pocztówka znajduje się w zbiorach kieleckiego muzeum.

Oferta edukacyjna MHKi

Wtorek, 6 kwietnia 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza do zapoznania się z ofertą lekcji muzealnych i warsztatów online.

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny,...

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Grób żołnierza AK Gustawa Postuły

Gustaw Postuła ps. „Pestka” był podkomendnym Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”.

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie...

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Chybice - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Kwatera żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej

Zostało tu pochowanych 7 żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej, w tym 6 z nich...

Kielce - ul. Paderewskiego 43/45 - Tablica pamiątkowa poświęcona kieleckim drogowcom

9 grudnia 2006 roku w Laboratorium Drogowym GDDKiA w Kielcach, z inicjatywy pracowników: GDDKiA...

CKiE "Szklany Dom" wznawia zajęcia stacjonarne

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach wznawia od poniedziałku 15 marca zajęcia w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 175 140
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności