Poniedziałek, 6 lipca 2020 - Dominiki, Jaropełka, Łucji

Aktualności

Wystawa fografii Zdzisława Beksińskiego

Piątek, 26 czerwca 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na otwarcie wystawy w Zamku Królewskim ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty. Ekspozycja została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart. Wernisaż wystawy w piątek 3 lipca o godz. 11.00.

Agnieszka Osiecka na jazzowo

Piątek, 26 czerwca 2020

"Agnieszka Osiecka na jazzowo" to projekt muzyczny wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego m. in. z zespołami Tax Free oraz Wolna Grupa Bukowina. Zespół od lat prezentuje piosenki Agnieszki Osieckiej w jazzowych aranżacjach.

Piłkarski konkurs filmowy dla klubów wiejskich

Piątek, 26 czerwca 2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała konkurs adresowany do piłkarskich klubów sportowych z terenów wiejskich. Polega on na nakręceniu krótkiego filmu od 2 do 7 minut, obrazującego działalność klubu sportowego, np. pokazowy mecz, trening, sparing, strzały do bramki, najlepsze akcje piłkarskie…

Kino "Centrum" wznawia działalność

Piątek, 26 czerwca 2020

Działające przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej kino „Centrum” wznawia działalność w piątek 3 lipca.

Stroje historyczne w miniaturze

Piątek, 26 czerwca 2020

Na wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy zaprezentowanych zostanie 48 strojów zainspirowanych kilkoma epokami. Miniaturowe stroje wzorowane są na średniowieczu, renesansie, baroku, reprezentują styl empire, belle époque, na wystawie obecne są także krynoliny i tiurniury. Dzięki nim będziemy mogli przenieść się w czasie i przestudiować historię mody od średniowiecza aż do początków XX wieku. Na nową wystawę muzeum zaprasza od 7 lipca 2020 roku.

Lato w muzeum

Piątek, 26 czerwca 2020

Od lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach powracają wykłady z cyklu "Niedziela w muzeum. Po raz czwarty muzeum zaprasza również do akcji "Poczuj miętę do sztuki", czyli jogę w ogrodzie włoskim. Ponadto rozpoczynają się wakacyjne spotkania ze sztuką online - warsztaty edukacyjne oraz wyjątkową podróż po całym świecie.

Sing Your Song

Piątek, 26 czerwca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem umiejętności wokalnych, aranżacyjnych, kompozycyjnych na warsztaty muzyczne pod kierunkiem Katarzyny Stanek. Warsztaty odbędą się od 3 do 7 sierpnia oraz od 10 do 14 sierpnia.

Warsztaty wokalne z Moniką Urlik

Piątek, 26 czerwca 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza od 20 do 24 lipca na warsztaty wokalne. Warsztaty zakończy koncert uczestników.

Wakacje z teatrem

Piątek, 26 czerwca 2020

Od 30 czerwca rozpoczynają się wakacje z Teatrem Pegaz.

17. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych.

Czwartek, 25 czerwca 2020

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 3-6 lipca na 17. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych.

Najlepszy DKK

Czwartek, 25 czerwca 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa świętokrzyskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszy DKK. Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do 30 lipca 2020 roku.

Indywidualne warsztaty wokalne

Czwartek, 25 czerwca 2020

Warsztaty wokalne pod kierunkiem Artura Telusa - instruktora wokalnego Zameczkowego Studia Piosenki odbędą się w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach w dniach od 24 do 28 sierpnia. Zajęcia zakładają dobór i interpretację repertuaru, ćwiczenia dykcji, przepony i głosu.

Wakacyjne Studio Piosenki

Czwartek, 25 czerwca 2020

W Domu Kultury "Zameczek" odbędą się wakacyjne warsztaty wokalne, które poprowadzą Grażyna Łobaszewska i Andrzej Wolski.

VII Kielecki Magiel Muzyczny

Czwartek, 25 czerwca 2020

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na kolejny Kielecki Magiel Muzyczny, podczas którego spotkają się świętokrzyscy artyści.

Historie z rodzinnych archiwów

Czwartek, 25 czerwca 2020

Zostań rodzinnym archiwistą, udokumentuj losy swoich przodków, opisz historię swojej rodziny i wygraj! W ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych.

Warsztaty breakdance

Czwartek, 25 czerwca 2020

Od 6 lipca w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach zaczynają się warsztaty breakdance dla początkujących i zaawansowanych, pod kierunkiem Piotra Sikory, z udziałem tancerzy z formacji "Broken Glass 2".

Wakacje z "Zameczkiem"

Czwartek, 25 czerwca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na warsztaty taneczne, w których mogą wziąć udział osoby w różnym wieku. Zajęcia potrwają od 15 lipca do 26 sierpnia i będą dotyczyć nauki tańca towarzyskiego oraz dancemix.

Wakacje z energią

Czwartek, 25 czerwca 2020

Potraktuj naukę z przymrużeniem oka, daj się zahipnotyzować i sprawdź, co kryje się pod mikroskopem. Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na pełne energii wakacyjne spotkania z nauką.

Konkurs ECN

Czwartek, 25 czerwca 2020

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza do udziału w konkursie z okazji Dnia Ojca. Konkurs trwa do 7 lipca.

Filmy z czterech stron świata

Środa, 24 czerwca 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza w lipcu do kina plenerowego na filmy z odległych zakątków świata. Seanse rozpoczynają się o godzinie 21.00.

Wystawa kolejowa

Środa, 24 czerwca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza wszystkich miłośników kolei do obejrzenia małej wystawy ulokowanej w głównym holu muzealnym. Można na niej obejrzeć starsze i nowsze eksponaty związane z pracą na Polskich Kolejach Państwowych.

Lato w filharmonii

Środa, 24 czerwca 2020

Od 3 lipca po ponad trzymiesięcznej przerwie Filharmonia Świętokrzyska wznawia działalność. Rozpoczyna się cykl koncertów w ramach "Lata w filharmonii"".

Pokaż świadectwo i skorzystaj ze zniżki

Środa, 24 czerwca 2020

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego rusza wakacyjna akcja promocyjna. Od 26 czerwca do 11 lipca będzie można zwiedzać ECN oraz wziąć udział w warsztatach, korzystając ze specjalnego rabatu dla ucznia i jego rodziny.

Wojewodowie kieleccy II Rzeczypospolitej

Środa, 24 czerwca 2020

W czwartkowe popołudnie na kieleckim rynku pojawi się nowa wystawa planszowa "Wojewodowie kieleccy II Rzeczypospolitej", zawierająca biogramy wszystkich wojewodów i osób pełniących czasowo ich obowiązki.

"Jestem Art&Design"

Wtorek, 23 czerwca 2020

Rusza kampania wizerunkowa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przede wszystkim jego studentów, absolwentów, wykładowców.

"To tu. Moje Świętokrzyskie"

Wtorek, 23 czerwca 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie". Zaprezentowane zostaną prace Izabeli Widelskiej i Urszuli A. Żakowskiej. Wydarzenie jest zamknięte dla publiczności, ale relację z otwarcia ekspozycji będzie można obejrzeć na stronie internetowej OMPiO i w mediach społecznościowych. "To tu. Moje Świętokrzyskie" to cykl wystaw fotografii amatorskiej, na których swoje prace przedstawiają osoby związane z regionem świętokrzyskim.

"Gadki [NIE] szmatki"

Wtorek, 23 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę prac Małgorzaty Gwiazdonik-Muller "Gadki [NIE] szmatki". Wystawa jest efektem projektu „Haftuj przeciw przemocy – społeczna akcja artystyczna”.

EDD 2020

Piątek, 19 czerwca 2020

W dniach 12-13 oraz 19-20 września pod hasłem przewodnim „Moja droga" odbędzie się 28 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Wykorzystując motyw przewodni organizatorzy zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, zachęcamy do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków, łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

"Wiosenna bujność traw"

Czwartek, 18 czerwca 2020

W Teatrze im. S. Żeromskiego trwają próby do prapremiery „Wiosennej bujności traw” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, która była planowana w kwietniu. Ze względu na pandemię premierę zobaczymy w grudniu.

Plebiscyt "O Dziką Różę" przeniesiony na grudzień

Czwartek, 18 czerwca 2020

Tegoroczny Plebiscyt Publiczności "O Dzika Różę", w trakcie którego widzowie wybierają najlepsze spektakle minionego sezonu oraz najpopularniejszych aktorów, w tym roku odbędzie się nie w czerwcu, a dopiero w grudniu.

Wystawa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych

Czwartek, 18 czerwca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie Dorocznej Wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Na wystawie będzie prezentowanych 50 prac.

Artystyczne lato z "Zameczkiem"

Środa, 17 czerwca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wakacyjne zajęcia, które odbędą się od 6 lipca do 31 sierpnia.

Konkurs literacki "1920"

Środa, 17 czerwca 2020

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Zawody łazików marsjańskich

Środa, 17 czerwca 2020

Zawody łazików marsjańskich zostaną zorganizowane we wrześniu w Kielcach w formule hybrydowej. ERC Space and Robotics Event będzie jedynym tegorocznym turniejem kosmiczno-robotycznym, który odbędzie się po ogłoszeniu pandemii. Po raz kolejny wykorzystanie tor marsjański przy Politechnice Świętokrzyskiej.

Aktywne wakacje z MHKi

Wtorek, 16 czerwca 2020

Ruszyły zapisy na zajęcia wakacyjne w Muzeum Historii Kielc - "Aktywne wakacje z MHKi".

Konkurs "Życie jest piękne"

Wtorek, 16 czerwca 2020

Trwa 14. edycja konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Na zdjęcia organizatorzy czekają do 14 października 2020 roku. Konkurs ma otwartą formułę.

„Obieg – Konteksty / Circulation – Contexts”

Wtorek, 16 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Sztuki "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę „Obieg – Konteksty / Circulation – Contexts”. Z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej swoje najnowsze obrazy i grafiki zaprezentuje Marek Wawro.

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Wtorek, 16 czerwca 2020

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”. Jak twierdzi sam autor, publikacja jest adresowana do osób zainteresowanych historią, a zwłaszcza do przewodników świętokrzyskich, którzy przekazują wiedzę o Kielcach i regionie przybyszom z kraju i zagranicy. Książka zawiera także cenne informacje dla nauczycieli i młodzieży, by pamięć o ważnych dla historii kraju wydarzeniach mogły trwać. „...Miejska ścieżka historyczna” została wydana pod patronatem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz pod patronatem medialnym Radia Kielce i Portalu Informacji Kulturalnej PIK.

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Wtorek, 16 czerwca 2020

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą odetchnąć z ulgą bo tegoroczna edycja tego niezwykle popularnego wydarzenia nie zostanie odwołana. Impreza, która od lat gromadzi zarówno zespoły ludowe jak i spragnioną folkloru publiczność odbędzie się już po raz 44.

Muzyczne twarze Jacka Kawalca

Wtorek, 16 czerwca 2020

W lipcu na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi Jacek Kawalec z zespołem.

Senior Show online – lipiec 2020

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury...

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Zmarł Piotr Kubowicz

W Krakowie zmarł wczoraj Piotr Kuba Kubowicz – aktor i kompozytor, przez lata związany z...

Jarmark Jagielloński 2020

W najbliższy weekend 4 i 5 lipca na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbędzie się Jarmark...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 626 436
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności