- Ignacy Franciszek Dobrzyński - Andante i Rondo alla Polacca op. 42
- Maciej Jabłoński - Pararela na 2 flety i fortepian (światowe prawykonanie)
- Franciszek Doppler - Andante i Rondo op. 25 na 2 flety i fortepian
- Adam Sławiński - Dodecanzona na 2 flety
- Fryderyk Chopin - Mazurek op. 33 nr. 2 na 2 flety i fortepian
- Wojciech Kilar - Wokaliza
- Astor Piazzolla - Oblivion na 2 flety i fortepian
- Łukasz Długosz (flet),
- Agata Kielar-Długosz (flet),
- Artur Jaroń (fortepian).
ŁUKASZ DŁUGOSZ
Uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Absolwent studiów solistycznych w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, jak również studiów mistrzowskich w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven.
Jest laureatem wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywcą czołowych nagród na kilkunastu konkursach międzynarodowych, w tym tak prestiżowych jak: 8.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Jean Pierre Rampala w Paryżu, 3.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Carla Nielsena w Odense, 1.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Theobalda Böhma w Monachium oraz 5.Międzynarodowy Konkurs Fletowy im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano.
W 2010 roku Łukasz Długosz miał swój debiut fonograficzny z London Symphony Orchestra, z którą nagrał płytę z koncertem fletowym Michaela Colina. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Jego liczne nagrania płytowe zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską oraz otrzymał szereg nagród fonograficznych, w tym nagrodę International Classical Music Award (ICMA).
Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze rozgłośnie radiowe, takie jak: BBC Radio 3, NDR, SWR, BR4, Deutschland Radio Kultur, Polskie Radio 2, Radio France, RMF Classic. Na swoim koncie ma szereg prawykonań kompozycji polskich i zagranicznych twórców m.in.: Enjott Schneider, Pawła Mykietyna, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Piotra Mossa, Michaela Colina i wielu innych. Jest jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie. Reprezentuje Polskę na licznych międzynarodowych konwencjach fletowych.
Był dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki oraz do nagród: Fryderyki i Gwarancje Kultury TVP Kultura. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał szereg prestiżowych nagród i stypendiów m.in.: Gasteig Musikpreis, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben. Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, przyznał artyście statuetkę Orfeusz 2016 za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie wykonawstwa muzyki fletowej, w tym dzieł kompozytorów polskich.
Za wybitną działalność kulturalną i promocję kultury polskiej Łukasz Długosz został odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
AGATA KIELAR-DŁUGOSZ
W 2003 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki. W latach 2003-2004 studiowała w Hochschule für Musik Franz Lisztw Weimarze u prof. Wally Hase oraz w 2010 roku w Yale University New Haven w klasie prof. Ransoma Wilsona.
W roku 2006 ukończyła solistyczne studia mistrzowskie w Hochschule für Musik und Theater w Monachium pod kierunkiem prof. Andrasa Adojána. W 2001 roku ramach stypendium Erasmus doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Irmeli Bossler w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku oraz na wielu mistrzowskich kursach fletowych m.in.: u Petera Lukasa Grafa, Jeanne Baxtresser, Philippe’a Bernolda, Jeana Claude Gérarda, Jacques’a Zoona, Petera Lloyda i Mariny Piccinini.
Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych m.in.: w 2003 roku została finalistką 10. Internationaler Flöten-Wettbewerb Fredrich Kuhlau w Uelzen w Niemczech, a w roku 2006 zdobyła II nagrodę na 4. Concorso Internazionale Premio w Padwie we Włoszech, II nagrodę (I nie przyznano) oraz nagrodę specjalną na 4. Międzynarodowym Konkursie Interpretazione Flautistica w Ovadzie we Włoszech. Była finalistką oraz laureatką nagrody specjalnej na 11. International Flute Competition w Timisoarze w Rumunii. W 2007 roku otrzymała III nagrodę podczas prestiżowego VI Międzynarodowego Konkursu Fletowego im. Leonardo de Lorenzo w Viggiano we Włoszech.
Jest stypendystką m.in.: Komisji Fulbrighta, KAAD, DAAD, All Flutes Plus, Jeunesses Musicales, Top Wind oraz fundacji Yehudi Menuhina Live Music Now. W 2006 roku otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę kultury, a w 2008 roku została laureatką programu stypendialnego Ministra Kultury Młoda Polska.
Koncertuje jako solistka z czołowymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi. Jako solistka i kameralistka występuje za granicą w wielu krajach Europy i USA. Była członkiem orkiestry: Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Bayerisches Symphonieorchester München i Jungen Münchner Philharmonie. Współpracowała również z Münchener Kammerorchester i Bach Collegium München.
Od 2007 roku jest asystentką w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej instrumentalistyka.
Organizator koncertu "Flet w pięciu odsłonach", Fundacja Piąta Esencja zaprasza
13 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Informacje o biletach w Impresariacie Artystycznym MCK w godz. od 9.00 do 14.00.
Rezerwacja telefoniczna: 41 25 31 482 wew. 108 lub 500 199 710.
Ilość miejsc ogranicza.
Koncert Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.
Źródło: MCK