Sobota, 28 listopada 2020 - Jakuba, Stefana, Romy

Aktualności

”Sąsiedzka tablica wsparcia”

Czwartek, 19 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach udostępnił projekt ”Sąsiedzkiej tablicy wsparcia” dla wszystkich zainteresowanych.

„PIŃCZOWSKIE LAPIDARIUM - PAMIĘĆ I WARTOŚCI”

Czwartek, 19 listopada 2020

Muzeum Regionalne w Pińczowie zaprasza do zwiedzania on-line nowej wystawy „PIŃCZOWSKIE LAPIDARIUM - PAMIĘĆ I WARTOŚCI”.

Baza przewodników BSCK

Czwartek, 19 listopada 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, chcąc wspierać lokalną turystykę, tworzy bazę przewodników po Busku-Zdroju, Ponidziu i regionie. W tym tygodniu rozpocznie się cykl rozmów on-line z przewodnikami, którzy opowiadać będą o swoich pasjach, a także o najpiękniejszych zakątkach Buska i Ponidzia.

Podziemna Trasa Turystyczna i Brama Opatowska są otwarte

Czwartek, 19 listopada 2020

Jak informuje Sandomierskie Centrum Kultury , Podziemna Trasa Turystyczna oraz Brama Opatowska są codziennie dostępne dla zwiedzających.

Łaziki marsjańskie powrócą do Kielc

Czwartek, 19 listopada 2020

Łaziki marsjańskie znów będą rywalizować w Kielcach. Areną zmagań ERC Space & Robotics Event 2021 będzie, podobnie, jak w minionej edycji, tor znajdujący się na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Przyszłoroczna impreza planowana jest na 10-12 września.

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Środa, 18 listopada 2020

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line. Spacery wirtualne po muzeach, webinaria, debata historyczna, 500 wirtualnych lekcji muzealnych, historia na wesoło dla dzieci – to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowały na listopad najsłynniejsze polskie Rezydencje Królewskie.

Konkurs na promocję Świętokrzyskiej Wycinanki Ludowej

Środa, 18 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej przedłuża do 30 listopada termin zgłaszania prac w konkursie na najciekawszy pomysł promocji wycinanki ludowej autorstwa Lucyny Kozłowskiej.

"Zwierzobyty" w "Poczytalni na dVoRcu"

Środa, 18 listopada 2020

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych prezentuje część rysunków autorstwa Anny Ciszek w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Koncert zespołu Kroke

Środa, 18 listopada 2020

Zespół wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach 13 grudnia o godzinie 20.00.

Spotkania ze sztuką

Środa, 18 listopada 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na bezpłatne zajęcia ze sztuki współczesnej, które prowadzi dr Magdalena Leśniak.

MNKi proponuje

Środa, 18 listopada 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zachęca do śledzenia działalności instytucji w przestrzeni wirtualnej. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych proponuje szereg działań edukacyjnych, m.in. lekcje muzealne, cykle edukacyjne, gry online, publikacje w wersji elektronicznej.

VideoSztetl już działa

Środa, 18 listopada 2020

„Klub Fajnej Książki”, „Sztuka na dobry początek”, filmowo o świętach i obyczajach żydowskich, „Retro-Foto” czy słowniczek hebrajski i jidysz oraz tajniki kuchni żydowskiej – to niektóre propozycje Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku na najbliższe tygodnie.

Majka Jeżowska w KCK

Środa, 18 listopada 2020

Kto z nas nie zna takich hitów, jak ,,A ja wolę moją mamę” czy ,,Wszystkie dzieci nasze są”? Kieleckie Centrum Kultury zaprasza 5 grudnia o godzinie 12.00 na koncert Majki Jeżowskiej Band.

Fotografie autorstwa Daniela Dziewięckiego

Wtorek, 17 listopada 2020

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Daniela Dziewięckiego.

„Twój pomysł na scenariusz o Sandomierzu” - warsztaty on-line

Wtorek, 17 listopada 2020

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty on-line ze Zbigniewem Masternakiem - wprowadzenie do sztuki tworzenia scenariusza filmowego „Twój pomysł na scenariusz o Sandomierzu”.

Konkurs "Muzyczny Ziemowit"

Wtorek, 17 listopada 2020

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie muzycznym. Konkurs trwa do 7 grudnia 2020 roku.

Znamy zwycięzców konkursu „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020

Wtorek, 17 listopada 2020

Rada Artystyczna konkursu wyłoniła zwycięzców konkursu fotograficznego „Ach, Świętokrzyskie czaruje” 2020. Przyznano łącznie 6 nagród w dwóch kategoriach konkursowych oraz dwa wyróżnienia.

Internetowy konkurs fotograficzny

Wtorek, 17 listopada 2020

Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowieckim Browarze Kultury zaprasza do udziału w internetowym konkursie fotograficznym adresowanym do fotografów nieprofesjonalnych oraz młodych pasjonatów sztuki fotograficznej z powiatu ostrowieckiego.

Rusza nabór zgłoszeń do X Edycji „Toto nase ludowe godanie”

Wtorek, 17 listopada 2020

6 grudnia 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się X Regionalny Przegląd Gadek "Toto nase ludowe godanie", do udziału w którym tradycyjnie już serdecznie zapraszamy świętokrzyskich gawędziarzy potrafiących mówić gwarą. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 9.00.

"Cuda na kiju"

Wtorek, 17 listopada 2020

W Muzeum Zabawek i Zabawy powstała nowa czasowa wystawa pt. "Cuda na kiju". Wystawa będzie dostępna do kwietnia 2021 roku. Na wystawie znalazło się blisko 80 eksponatów ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy. Najstarsze z nich sięgają lat 60. XX w. Większość pochodzi z Polski, ale są też zabawki z Chorwacji, Węgier, Francji, Czechosłowacji i Stanów Zjednoczonych.

Ruszają zapisy do Świętokrzyskiego Przeglądu Teatrów Wiejskich!

Wtorek, 17 listopada 2020

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Starostwo Powiatowe w Kielcach serdecznie zapraszają grupy folklorystyczne i obrzędowe, których programy oparte są na ludowych obrzędach, zwyczajach naszego regionu oraz zajęciach gospodarskich (za wyjątkiem zespołów dziecięcych i grup kolędniczych, dla których konkursy odbywają się w innych terminach), do udziału w Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Wiejskich, który odbędzie się 13 grudnia 2020 r. w WDK.

Pomniki historii

Wtorek, 17 listopada 2020

W ramach współpracy ośrodków kultury gmin położonych wokół Łysogór, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zaprasza do oglądania swojej strony internetowej w celu poznania miejsc pamięci i mogił z terenu Gór Świętokrzyskich.

35. Przegląd Plastyki „Ponidzie”.

Wtorek, 17 listopada 2020

Jaka jest kondycja plastyki twórców z regionu? Buskie Samorządowe Centrum Kultury odpowiada na to pytanie jubileuszowym 35. Przeglądem Plastyki „Ponidzie”.

Kultura bardziej dostępna…

Wtorek, 17 listopada 2020

Kultura wrażliwa. Kultura bardziej dostępna… Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do wymiany poglądów, sugestii i wspólnego tworzenia przestrzeni kultury przyjaznej osobom niepełnosprawnym: dostępność działań, dostępność informacji, dostępność architektoniczna.

Chęciny Kazimierza Wielkiego

Wtorek, 17 listopada 2020

O roli Kazimierza Wielkiego dla rozwoju Chęcin można przeczytać na stronie internetowej Zamku Królewskiego.

Koncert Aleksandra Grotowskiego

Wtorek, 17 listopada 2020

Dom Środowisk Twórczych zaprasza 29 listopada o godz. 20:00 przed monitory komputerów na transmisję koncertu Aleksandra Grotowskiego. W programie głównie piosenki do tekstów Andrzeja Waligórskiego, ale nie tylko.

Projekt "Rzemieślnicy"

Wtorek, 17 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na trzecią odsłonę projektu „Rzemieślnicy". Ma ona na celu prezentację sylwetek oraz oferty kieleckich rzemieślniczek i rzemieślników. Ideą projektu jest propagowanie lokalności oraz idei naprawiania. W jego trzeciej odsłonie ID prezentuj zakład modniarski ''Elliza Modniarstwo'' oraz ''Centrum Szkła Jerzy Gad''. W ramach projektu przygotowana jest wystawa w Galerii Brama oraz cykl reportaży video.

Wystawa "10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej"

Wtorek, 17 listopada 2020

Od 17 listopada na kieleckim rynku można oglądać wystawę plenerową zatytułowaną "10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie".

Międzynarodowa Wystawa Sztuki

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do obejrzenia online wystawy zatytułowanej "Połączenia".

Komiksowy konkurs ECB

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w konkursie na komiks. Jego tematem jest podróż Koziołka Matołka po Gruzji. Aby wygrać, należy dowiedzieć się jak najwięcej o tym kraju, wymyślić scenariusz przygód, a potem narysować komiks i wypełnić dymki. Oceniane będą: technika i walory artystyczne, atrakcyjność fabuły oraz odniesienie do dziedzictwa kulturowego Gruzji.

Zamek sandomierski na Słowacji

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Wystawa „Zamek Królewski w Sandomierzu – inspirujący element Pomnika Historii” jest już dostępna dla słowackiej publiczności.

Spektakl „Bień 1920-2020”

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Staszowski Ośrodek Kultury zamieścił na swoim kanale na You Tube spektakl „Bień 1920-2020” opowiadający o pochodzącym z powiatu staszowskiego Adamie Bieniu, który jako ochotnik uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej, w kampanii litewsko-białoruskiej, był skazany w tzw. procesie szesnastu.

Wyniki 5.Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznych

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Przegląd zainicjowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie tym razem miał przebieg zdalny. Mimo tej formy konkursu zgłosili się wykonawcy prezentujący 32 utwory. Zgłoszeni uczestnicy reprezentowali połowę gmin z powiatu: Bodzentyn, Bieliny, Górno, Daleszyce, Łagów, Pierzchnicę, Raków oraz Kielce.

Teatralny e-book

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Teatr im. S. Żeromskiego przygotował e-book podsumowujący swoją działalność w przeciągu ostatnich pięciu lat.

Bombkowy zawrót głowy

Poniedziałek, 16 listopada 2020

W galerii Wieża Sztuki w Kielcach można obejrzeć i kupić ręcznie wykonywane bombki choinkowe autorstwa staszowskiej artystki Lucyny Gozdek.

"Boskie Buskie Boże Narodzenie"

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w przedświątecznej akcji „Boskie Buskie Boże Narodzenie”.

Weryfikacja Funduszu Wsparcia Kultury

Poniedziałek, 16 listopada 2020

W związku z wątpliwościami dotyczącymi rekompensat przyznanych w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków FWK i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji.

Miniaturowe naczynia w zbiorach MZiZ

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Wśród eksponatów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach znajdują się miniaturowe naczynia mosiężne i miedziane z lat 1840-1845.

Przesunięty termin 48.OTR im. L. Staffa

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej informuje, że ze względu na trwające obostrzenie epidemiologiczne, termin 48. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa został przesunięty na 18 - 20 grudnia 2020 r.

Zaproszenie do udziału w badaniu

Poniedziałek, 16 listopada 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zachęca do udziału w badaniu i wypełnieniu anonimowej ankiety.

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Nowy mieszkaniec Kielc - Zdworzec

Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już...

9. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Starachowicki Park Kultury zachęca do udziału w 9. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Piosenek...

XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka"

Hufiec ZHP Kielce zaprasza XI Festiwal Piosenki "Jędrzejówka" 2020, który odbędzie się online.

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Ach, Świętokrzyskie czaruje 2020

Znamy już zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Ach, Świętokrzyskie czaruje" 2020.

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 169 833
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności