Niedziela, 21 stycznia 2018 - Agnieszki, Jarosława, Nory

Aktualności

O "maniaczkach"

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Pod koniec grudnia ubiegłego roku ukazała się książka Joanny Senderskiej pt. „Maniaczki” w Sieci. O języku i komunikacji wybranych kobiecych społeczności online. Książka poświęcona jest sposobom komunikowania się członkiń dwu kobiecych wspólnot, które zaistniały dzięki Internetowi: "stanikomaniaczek" i" urodomaniaczek". Autorka książki Joanna Senderska jest językoznawczynią, doktorem habilitowaną, profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Książka została wydana prze Kieleckie Towarzystwo Naukowe.

Prace Wilhelma Sasnala

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

W "Galerii XS" Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Wilhelma Sasnala połączony z projekcją czterech filmów, które stworzył z żoną Anką. Ten pochodzący z Tarnowa artysta jest obecnie uważany za największego polskiego malarza. Jego obrazy podczas aukcji w Europie i Stanach Zjednoczonych osiągają ceny 800 tys. zł.

Hiszpańska mucha

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

W Kieleckim Centrum Kultury 26 lutego o godz. 19:00 zaprezentowany zostanie spektakl "Hiszpańska mucha".

MHK zaprasza

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Przedstawiamy propozycje Muzeum Historii Kielc na styczeń.

Malarstwo Jana Golki

Piątek, 5 stycznia 2018

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" zaprasza na otwarcie wystawy prac Jana Golki - scenografa, malarza, poety.

Usłyszeć taniec

Piątek, 5 stycznia 2018

Kieleckie Centrum kultury zaprasza na widowisko "Usłyszeć taniec". Podczas spektaklu zostaną zaprezentowane różne formy stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca jazzowego oraz muzyki etno jazzowej granej na żywo. Jest to barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka – tańca. W jednym miejscu spotykają się różne kultury - tradycja i współczesność stają się jednością.

Między światłem a kolorem

Piątek, 5 stycznia 2018

Osiedlowy Klub Kulutry KSM "Miniatura" w Kielcach zaprasza na wystawę prac Bronisławy Ryś.

Nowy termin wieczoru piosenki francuskiej "C`est si bon" w WDK

Czwartek, 4 stycznia 2018

15 lutego o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wyjątkowy wieczór piosenki francuskiej „C`est si bon”. Pierwotnie impreza miała odbyć się pod koniec listopada, jednak z przyczyn niezależnych od organizatora została odwołana i przeniesiona na luty. Spektakl muzyczny oparty na nieco zapomnianych już piosenkach pochodzących z kraju nad Sekwaną jest ciekawą propozycją na spędzenie wieczoru tuż po święcie zakochanych.

Fen Mo

Czwartek, 4 stycznia 2018

Beijing Dance Academy wystąpi na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca.

Wystawa Karoliny M. Kowalskiej w BWA w Ostrowcu

Czwartek, 4 stycznia 2018

W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim otwarta zostanie wystawa Karoliny M. Kowalskiej „Pożyczone”. Wernisaż zaplanowano na 12 stycznia na godz. 18.00.

Magda Grąziowska jedną z "twarzy teatru"

Czwartek, 4 stycznia 2018

Ogólnopolski portal „Co jest grane 24” opublikował ranking twórców teatru i tańca, którym warto się „przyglądać”. Obok takich aktorów, tancerek i dramaturgów, jak: Julia Wyszyńska, Natalia Iwaniec, Bartosz Bielenia, Bartosz Ostrowski czy Michał Buszewicz znalazła się aktorka Teatru im. S. Żeromskiego – Magda Grąziowska.

XXV ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Czwartek, 4 stycznia 2018

W sobotę 20 stycznia o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędą się przesłuchania rejonowe XXV ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK - WŁOSZCZOWA 2018 dla wykonawców z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego.

Zima w filharmonii

Czwartek, 4 stycznia 2018

Do końca marca w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się dwanaście koncertów symfonicznych, trzy koncerty familijne, koncert kameralny, trzy transmisje z nowojorskiej Metropolitan Opera oraz trzy wieczory filmowe. W lutym kielecka filharmonia zaprasza na operę "Sprzedana narzeczona", z udziałem solistów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, chóru Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Spektakl wyreżyserowała Jitka Stokalska z Czech.

Pierwszy w nowym roku Salon Rękodzieła Artystycznego

Środa, 3 stycznia 2018

17 lutego w godzinach 11-15 w sali lustrzanej WDK odbędzie się kolejny Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza po raz pierwszy zagościła w kalendarzu imprez odbywających się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach pod koniec lutego ubiegłego roku. Od tego czasu twórcy i pasjonaci trudnej sztuki rękodzielnictwa spotykali się już czterokrotnie. Za każdym razem grono wystawców i uczestników imprezy powiększało się. Zwieńczeniem całego sezonu były grudniowe Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego, w których udział wzięło ponad 80 wystawców.

Na 100-lecie SBP

Środa, 3 stycznia 2018

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach prezentowana jest wystawa z okazji 100- lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Malarstwo Tomasza Klimczyka

Wtorek, 2 stycznia 2018

Na spotkanie z malarstwem Tomasza Klimczyka zaprasza galeria Wieża Sztuki w Kielcach.

"Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie”

Wtorek, 2 stycznia 2018

Od dziś w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie można oglądać wystawę „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie”, która jest najnowszym przedsięwzięciem wystawienniczym zrealizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W krainie ręcznika i diduchów

Wtorek, 2 stycznia 2018

Dlaczego na Ukrainie ręczniki nie służą jedynie do wycierania po kąpieli? Jakie tajemnice skrywają motanki, materiałowe lalki bez twarzy? Dlaczego ukraińskie kościoły wyglądają jak pałace z bajki? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na zajęciach edukacyjnych w Muzeum Dialogu Kultur, poświęconych Ukrainie.

Anioły

Wtorek, 2 stycznia 2018

Marianna Jadwiga Kotlarz - malarka i działaczka społeczna ze Staszowa będzie prezentowała swoje prace w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Wystawę zatytułowaną "Anioły" można oglądać od 4 stycznia.

Na królewskim dworze

Wtorek, 2 stycznia 2018

Muzycy Świętokrzyskiego Kwintetu Blaszanego zapraszają na koncert do Filharmonii Świętokrzyskiej.

Karnawał ze Straussem

Wtorek, 2 stycznia 2018

Zespół muzyki wiedeńskiej Strauss Ensemble wystąpi 27 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

15-lecie KSM

Piątek, 29 grudnia 2017

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu.

Piosenki rosyjskie i nie tylko…

Piątek, 29 grudnia 2017

Duet Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego wystąpi w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Wykonawcy, śpiewając rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

Wystawa "Szkoła sztuki"

Czwartek, 28 grudnia 2017

Wystawa jest podsumowaniem czteromiesięcznego projekt edukacyjnego pod nazwą "Szkoła sztuki", w ramach którego młodzież uczestniczyła w kursie artystycznym, a dzieci brały udział w zajęciach pobudzających kreatywność. Wystawę można oglądać od 29 grudnia w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podróże Koziołka Matołka - Hiszpania

Środa, 27 grudnia 2017

Jak co roku Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które znają historię Koziołka Matołka, lubią komiksy i są ciekawe świata, do udziału w konkursie na komiks. Można startować indywidualnie lub grupowo. Tematem pracy jest przedstawienie podróży Koziołka Matołka po Hiszpanii.

"Kubuś" w styczniu

Środa, 27 grudnia 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza w styczniu na spektakle: "O Wilku i Czerwonym Kapturku" , "Na Arce o ósmej" , "Sklepy cynamonowe", "Przygody Koziołka Matołka", "Sztuka latania".

"1946" zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Czwartek, 21 grudnia 2017

„1946” Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka to drugi spektakl, obok „Rasputina” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina, zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakle powstały na podstawie autorskich tekstów.

Świat utracony

Czwartek, 21 grudnia 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zachęca do obejrzenia wystawy „Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918–1939”, zorganizowanej przy współpracy z Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie (właścicielem wystawy).

Monodram Krzysztofa Nawrota „Katarzyna II Wielka”

Środa, 20 grudnia 2017

30 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wieczór poświęcony najsłynniejszej rosyjskiej carycy, Katarzynie II Wielkiej. Monodram w wykonaniu Krzysztofa Nawrota przy akompaniamencie Lecha Skawińskiego jest nawiązaniem do obchodzonej w 2018 roku, setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie wieczoru zaplanowano okolicznościowe pieśni wzbogacone pokazem slajdów.

"O rożdestwi Christowom wist`wam powedati"

Piątek, 8 grudnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza od 10 grudnia na nową wystawę do Dworku Laszczyków w Kielcach "O rożdestwi Christowom wist`wam powedati - Boże Narodzenie w kulturze łemkowskiej". Odnajdziemy na niej kulturę zapomnianej już dzisiaj społeczności górali Beskidu Niskiego oraz po części Beskidu Sądeckiego, zwanych popularnie Łemkami.

"PRL. Wejście od podwórka"

Czwartek, 7 grudnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na na wystawę "PRL. Wejście od podwórka" do Parku Etnograficznego w Tokarni.

"Rasputin" zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Środa, 6 grudnia 2017

Spektakl „Rasputin” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina został zakwalifikowany do udziału w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczypospolitej

Piątek, 1 grudnia 2017

Muzeum Historii Kielc przygotowuje wystawę "Józef Piłsudski na pomnikach w II Rzeczypospolitej", którą od 3 grudnia 2017 roku do 31 stycznia 2018 roku będzie można oglądać Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Romantyczne Andrzejki z piosenką francuską w WDK odwołane z powodu choroby artysty

Środa, 29 listopada 2017

Z powodu choroby artysty "Romantyczne Andrzejki z piosenką francuską" nie odbędą się w zaplanowanym terminie 30 listopada. Artyści przyjadą do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ze spektaklem "C'est si bon" na Walentynki - 15 lutego. Godzina spektaklu pozostaje bez zmian - 18.00.

Uczeń i pierwszy mistrz

Środa, 29 listopada 2017

Wystawa twórczości Józefa Szermentowskiego i Franciszka Kostrzewskiego wiąże się ze strategią rozwoju kolekcji malarstwa Muzeum Narodowego w Kielcach, jest również odzwierciedleniem głównych nurtów sztuki prezentowanych w Galerii Malarstwa Polskiego.

”Oskar Zięta. Polskie projekty. Polscy projektanci”

Czwartek, 23 listopada 2017

Instytut Dizajnu zaprasza na otwarcie wystawy ”Oskar Zięta. Polskie projekty. Polscy projektanci”, które odbędzie się 1 grudnia o godz. 18:00 .

Zgłoszenia do rejonowych przeglądów XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Czwartek, 16 listopada 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie zapraszają do udziału w XXV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizowany od lat przegląd skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia. Zaplanowany na 28 stycznia finał konkursu, poprzedzą przeglądy rejonowe.

Kino Fenomen oficjalnie w sieci Europa Cinemas

Wtorek, 14 listopada 2017

24 października w Paryżu, Komisja Zatwierdzająca Europa Cinemas rozpatrzyła pozytywnie aplikację Kina Fenomen o przystąpienie do tej europejskiej sieci, zrzeszającej najlepsze kina studyjne na całym Starym Kontynencie!

RETROspekcje

Piątek, 10 listopada 2017

Od dziś do 28 stycznia 2018 roku w Instytucie Dizajnu w Kielcach będzie prezentowana wystawa "RETROspekcje", która miała swoją premierę na Lodz Design Festival, a później prezentowana była podczas świątecznej edycji Targi Rzeczy Ładnych oraz na Gdynia Design Days.

Pożegnanie taboru

Środa, 8 listopada 2017

„Pożegnanie taboru” – fotografie wykonywane w latach 60. ubiegłego wieku przez Andrzeja Polakowskiego, utrwalające przełomowy moment w historii narodu romskiego, przechodzenie z wędrownego na osiadły tryb życia. Fotograf odwiedził ostatnie obozowiska wędrownych Cyganów, aby dać świadectwo świata, który wkrótce zniknie z krajobrazu kulturowego Polski.

Marszałkowskie kolędowanie 2018

„Marszałkowskie kolędowanie – nie ma zimy w nas!” to koncert, podczas którego w rolę artystów i...

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

W niedzielę w klasztorze księży pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z...

By nie zapomnieć

Kieleckie Towarzystwo Naukowe w ramach projektu „By nie zapomnieć – ludzie nauki i kultury w...

Wernisaż wystawy „Kalendarz spotkania” grupy „Pazarh” w WDK

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pn....

Święto Trzech Króli w tradycji

Jest to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia na cześć trzech wschodnich mędrców...

Początki sylwestra

Sylwester, jak każde inne święto, ma swoją tradycję. Ale czy wiemy, skąd się ona wzięła?

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami 2018

Noworoczne spotkanie Zarządu Województwa z dziennikarzami regionu odbyło się dziś, 5 stycznia...

Czas kamienia

W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach od 12 stycznia będzie można obejrzeć prace Oliwii...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 228 160
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności