Piątek, 10 kwietnia 2020 - Borysławy, makarego, Michała

Aktualności

Projekt "Senior Show on-line" alternatywą na czas kwarantanny

Piątek, 27 marca 2020

Projekt Senior Show on-line pomaga przetrwać okres izolacji w dobrym humorze! Sprawdź, jak dołączyć do zabawy! Nasi wspaniali seniorzy, uczestnicy cyklu imprez Senior Show organizowanych w WDK, dają nam przykład, jak przetrwać w dobrym nastroju czas izolacji domowej. Na Facebooku z inicjatywy Tomasza Irskiego - pomysłodawcy i opiekuna imprez Senior Show - powstała grupa Senior Show on-line, w której to seniorzy mogą prezentować swoje występy artystyczne.

Wojewódzki Dom Kultury w plebiscycie na „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”

Piątek, 27 marca 2020

"Wydarzenie Historyczne Roku" to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i zagranicą.

Wirtualne galerie BWA

Czwartek, 26 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza wszystkich do swojej przestrzeni wirtualnej, gdzie kontynuuje działalność – przede wszystkim – z zakresu edukacji plastycznej.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.4

Czwartek, 26 marca 2020

Zapraszamy na czwarty odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ czyli internetowy samouczek motania. Po królikach z polaru i skarpetki oraz kaczuszce dziś pierwsza lekcja motania gałgankowych lalek…

Muzealna Biblioteka Online

Czwartek, 26 marca 2020

Na stronie internetowej Muzeum Wsi Kieleckiej rozpoczęła działalność Muzealna Biblioteka Online. Co tydzień będzie wzbogacana o jedno z wydawnictw, które w minionych latach ukazały się nakładem Muzeum Wsi Kieleckiej. Ich autorami są etnografowie i historycy pracujący lub współpracujący z Muzeum Wsi Kieleckiej.

„Zostań w domu! Zwiedzaj z nami Izbę Regionalną WDK"

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo, że większość instytucji kultury w całym kraju jest zamknięta dla odwiedzających Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, podobnie jak wiele innych palcówek, pragnie wirtualnie otworzyć się na mieszkańców Kielc, województwa oraz innych części Polski, a nawet świata. Serdecznie zachęcamy do śledzenia strony internetowej WDK oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą zdjęcia i informacje wszystkich eksponatów zgromadzonych w naszych zbiorach. A wszystko to nie wychodząc z domu.

Trwa realizacja projektu Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich

Czwartek, 26 marca 2020

W kwietniu 2010 roku Muzeum Wsi Kieleckiej podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Projekt mauzoleum uznany został przez międzynarodowy serwis architektoniczny Dezeen.com za jeden z najciekawszych kulturalnych projektów architektonicznych na świecie.

Konkurs fotograficzny „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”

Czwartek, 26 marca 2020

Mimo trwającej w całym kraju kwarantanny i stanu epidemicznego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wychodzi naprzeciw wszystkim sympatykom fotografii, którzy nie wychodząc z domu mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zostań w domu - pokaż świat z Twojego okna”. Zwycięskie prace pojawią się na stronach WDK, Portalu Informacji Kulturalnej oraz mediach społecznościowych.

Wielka wojna nad Nidą

Czwartek, 26 marca 2020

Kronika parafii Imielno z okresu I wojny światowej dostępna jest w Świętokrzyskiej Bibliotece Cyfrowej. Publikacja „Wielka wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912-1917)” ukazała się w ramach Serii Świętokrzyskiej.

Zajęcia online

Środa, 25 marca 2020

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty.

Konkurs "Przedwiośnie"

Środa, 25 marca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz 43. zaprasza profesjonalnych artystów związanych z naszym regionem do udziału w "Przedwiośniu" - Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego.

Filharmonia Świętokrzyska proponuje

Środa, 25 marca 2020

Od dziś Filharmonia Świętokrzyska rozpoczyna udostępnianie online utworów pochodzących z nagranych przez kieleckich filharmoników płyt CD. Akcję "#zostanwdomu z filharmonią!" inauguruje cykl Album Polski.

Konkurs ECB na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Środa, 25 marca 2020

Na rodzinny konkurs Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie „Kartka Wielkanocna” wpłynęło 28 prac. Jury przyznało nagrodę główną dla Piotra Uherka (lat 14) z Lublińca wraz z mamą, ojczymem i bratem.

Budowa Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach

Środa, 25 marca 2020

W siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach podpisana została umowa na budowę Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach na Ponidziu (gm. Kije). Koszt inwestycji to 19 700 000 zł.

"Zameczek detronizuje koronawirusa"

Środa, 25 marca 2020

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach. Są to zajęcia online, które potrwają do 10 kwietnia.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Środa, 25 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 kwietnia 2020 roku. Motto konkursu to:„Miarą człowieczeństwa jest Jego stosunek do zwierząt”.

Zameczkowy Konkurs Piosenki

Wtorek, 24 marca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie piosenki "Nie dajmy się - śpiewajmy".

Audiobooki Grzegorza Kozery

Wtorek, 24 marca 2020

Kielczanin Grzegorz Kozera - prozaik, poeta i dziennikarz jest autorem powieści: „Biały Kafka”, „Droga do Tarvisio”, „Berlin, późne lato”, „Co się zdarzyło w hotelu Gold”, "Króliki Pana Boga", "Noc w Berlinie". Trzy jego powieści są już dostępne w postaci audiobooków.

"Zamotajcie królika" - rozstrzygnięcie konkursu

Wtorek, 24 marca 2020

Znamy laureatów konkursu "Zamotajcie królika" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

"Droga do raju"

Wtorek, 24 marca 2020

W ramach akcji „Zostań w domu - kultura przyjdzie do Ciebie" zapraszamy na kolejny film z archiwum PIK. Dziś „Droga do raju” z 2009 r. poświęcony Andrzejowi Kaczmarkowi w 1. rocznicę śmierci.

12.rocznica śmierci A.Kaczmarka

Wtorek, 24 marca 2020

24 marca 2008 roku przypadał w Poniedziałek Wielkanocny. Zasiedliśmy całą rodziną do świątecznego śniadania, gdy zadzwonił telefon… Jędruś nie żyje! Był kilka dni w śpiączce. Tydzień wcześniej skończył 50 lat… Dziś mija 12 lat od tego dnia.

Czytamy e-booki

Wtorek, 24 marca 2020

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych e-booków. Od dwóch tygodni w bibliotece wzrosło zainteresowania książkami elektronicznymi, co wynika z braku dostępu do wersji papierowej, która do tej pory królowała w MBP.

MHKi zaprasza

Wtorek, 24 marca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza do korzystania z codziennych transmisji na muzealnym Facebooku o godzinie 11.00.

Nowe nabytki Muzeum Zabawek

Poniedziałek, 23 marca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach wzbogaciło się o komplet żołnierzyków wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych w latach 70. XX w., podarowany przez kielczankę.

Archiwa on-line

Piątek, 20 marca 2020

W czasie zagrożenia epidemicznego i w związku z czasowym zamknięciem archiwów państwowych, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych zachęca do pozostania w domach i prowadzenia wirtualnych archiwalnych poszukiwań.

Geopark zaprasza

Piątek, 20 marca 2020

Kieleckie instytucje kultury i placówki edukacyjne, chociaż zamknięte dla mieszkańców, proponują różne formy, które uatrakcyjnią spędzanie czasu w domu. Dziś propozycja kieleckiego Geoparku.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.3

Czwartek, 19 marca 2020

Prezentujemy trzeci odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ, która na ten trudny dla wszystkich okres zaproponowała internetowy samouczek motania.

Internetowy kurs motania J.Wrońskiej odc.2

Poniedziałek, 16 marca 2020

Joanna WROŃSKA – od lat zajmuje się propagowaniem metody gałgankowego wiązania lalek, tzw. motanek. Jest absolwentką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Pani Joanna zaproponowała w tym trudnym dla nas wszystkich okresie internetowy kurs dla dzieci i nie tylko: wspólne motanie rękodzieła artystycznego na Facebooku.

Internetowy kurs motania J.Wrońskiej

Poniedziałek, 16 marca 2020

Joanna WROŃSKA – od lat zajmuje się propagowaniem metody gałgankowego wiązania lalek, tzw. motanek. Jest absolwentką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Pani Joanna zaproponowała w tym trudnym dla nas wszystkich okresie internetowy kurs dla dzieci i nie tylko: wspólne motanie rękodzieła artystycznego na Facebooku. Z serii „Zrób to sam” ukazał się już pierwszy odcinek w którym pokazuje, jak można zrobić królika z polaru…

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'' wyróżnione

Poniedziałek, 16 marca 2020

Warsztaty ''Gdy dorosnę zostanę urbanistą'', których pomysłodawczyniami są Dominika Janicka & Olga Grabiwoda, z Instytutu Dizajnu w Kielcach, zostały wyróżnione w pierwszej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Unii Architektów – Golden Cubes Awards.

MWK dofinansowane

Poniedziałek, 16 marca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymało dofinansowanie w ramach programów ministra kultury i dziedzictwa narodowego na projekt "Konserwacja obiektów ruchomych z kościoła z Rogowa cz. IV". Dzięki środkom rzeźba anioła, rzeźba Chrystusa oraz tabernakulum zostaną odnowione i wzbogacą wnętrze kościoła. Muzeum w ramach projektu otrzymało 47 tysięcy złotych dofinansowania, koszt całkowity renowacji obiektów wyniesie niemal 70 tysięcy złotych.

Wyobraźnią malowane

Czwartek, 12 marca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Wyobraźnią malowane".

Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” po raz 18

Środa, 11 marca 2020

Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” odbędzie się 18. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace można składać w oddziałach PFRON do 17 kwietnia.

Tajemnica mojej wyobraźni

Środa, 11 marca 2020

Pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni” odbędzie się 18. edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Konkurs skierowany jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace można składać w oddziałach PFRON do 17 kwietnia.

Welcome to the library

Środa, 11 marca 2020

Chcesz, aby Twoje dziecko poznało podstawy języka angielskiego, a Ty marzysz, aby bez problemu porozumiewać się z ludźmi innych narodowości? Weź udział w bezpłatnych warsztatach języka angielskiego, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach.

Nabór do projektu edukacyjnego "Pierwsze było muzeum"

Środa, 11 marca 2020

Jesteś artystą i studentem? Marzysz o własnej wystawie? Pierwsze będzie Muzeum Narodowe w Kielcach.

Ministerstwo Zdrowia apeluje o profilaktykę w walce z koronawirusem

Poniedziałek, 9 marca 2020

Na prośbę Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ załączamy plakat i ulotkę dotyczące profilaktyki zakażenia koronawirusem oraz link do spotu edukacyjnego, który znajduje się na stronie ŚwOW NFZ: http://www.nfz-kielce.pl/aktualnosci/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie/

Katedra ormiańska we Lwowie

Piątek, 6 marca 2020

Od 24 marca do 31 maja 2020 roku w Muzeum Dialogów Kultur będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy". Wystawa będzie miała formę plansz i przestrzennych rekonstrukcji, które zaprezentują zarówno architekturę katedry, jak i malowidła ścienne Jana Henryka Rosena, zdobiące jej wnętrze.

”Uszyj to sam”

Czwartek, 5 marca 2020

Warsztaty z cyklu ”Uszyj to sam” odbędą się w Instytucie Dizajnu już po raz osiemnasty.

Malowane kawą

Środa, 4 marca 2020

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza na spotkanie z Mariuszem Gosławskim oraz wernisaż jego prac.

80. rocznica śmierci Jana Gajzlera

Literat i poeta Jan Gajzler związany był z Suchedniowem, gdzie urodził się w 1891 roku.

Wielkanocny ”Konkurs z jajem” 2020 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji „Konkursu z jajem”, który po raz kolejny organizowany...

Świąteczne kartki pocztowe ze zbiorów Muzeum Zabawek

Jak wyglądały dawne wielkanocne pocztówki? W dobie powszechnego wysyłania życzeń przez internet...

KTT zaprasza na "Pasję"

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do obejrzenia spektaklu "Pasja", który swoją premierę miał 12...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2019

W dniach od 22 do 24 listopada 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wyobraźnią malowane

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 41 040 868
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności