Poniedziałek, 23 października 2017 - Edwarda, Marleny, Seweryna

Aktualności

Pamięci Tadeusza Maja

Wtorek, 3 października 2017

W 20. rocznicę śmierci odsłonięta zostanie rzeźba upamiętniająca Tadeusza Maja - wieloletniego dyrektora Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Rzeźba przedstawia chodaki, ponieważ stukot tych butów oznajmiał uczniom, że zbliża się dyrektor szkoły. Autorem pracy jest kielecki rzeźbiarz Arkadiusz Latos.

Filc i spółka

Wtorek, 3 października 2017

W 2017 roku przypada 20. rocznica śmierci Anny Narzymskiej-Prauss (07.05.1913 – 23.06.1997) - wybitnej projektantki zabawek, artystki plastyczki związanej z Kielcami. Z tej okazji Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę „Filc i spółka. Zabawki Anny Narzymskiej-Prauss”. Artystka była żoną kieleckiego malarza Ryszarda Praussa. Monograficzną wystawę poświęconą twórczości artysty pt. „Polskie miasta i zamki wg Ryszarda Praussa" w 2016 roku mogliśmy oglądać w Muzeum Narodowym w Kielcach.

Modernizacja Muzeum Archeologicznego w Wiślicy

Poniedziałek, 2 października 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad 18 milionów złotych dotacji na projekt modernizacji Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

Prace Piotra Bieńka

Poniedziałek, 2 października 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na otwarcie wystawy autorstwa Piotra Bieńka ,,Moja niemartwa natura'' oraz ,,Krajobrazy mikroskopowa".

Mali odkrywcy - wielkie możliwości

Poniedziałek, 2 października 2017

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza 13 października o godzinie 17.00 na otwarcie wystawy powarsztatowej ,,Mali odkrywcy - wielkie możliwości''.

Another Pink Floyd

Poniedziałek, 2 października 2017

W Kielcach będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół Another Pink Floyd, pierwszy polski coverband klasyków rocka.

Kielecki teatr w ogólnopolskiej trasie

Piątek, 29 września 2017

Dzięki projektowi Teatr Polska w październiku kielecki spektakl “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” zobaczą widzowie czterech miast.

S jak serigrafia

Piątek, 29 września 2017

Wystawa „S jak serigrafia” jest kolejną wystawą, która prezentuje efekty International Serigraphy Symposium Ostrava - projektu realizowanego od 2013 roku przez Pracownię Grafiki Katedry Grafiki i Rysunku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego. Celem projektu jest umożliwienie pedagogom szkół wyższych w Europie Środkowej krótkoterminowych staży, w ramach których w ograniczonym nakładzie 15 sztuk stworzą dzieło lub też dzieła graficzne odzwierciedlające ich aktualne spojrzenie na świat, problemy nie tylko artystyczne, ale także ogólnoludzkie.

W kręgu sztuki średniowiecznej

Piątek, 29 września 2017

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się konferencja dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum "Plastyka, wiedza o kulturze".

Statuetka dla Janusza Wróblewskiego

Czwartek, 28 września 2017

Janusz Wróblewski - kielczanin, językoznawca, twórca Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl”otrzymał z rąk marszałka Adama Jarubasa statuetkę Świętego Franciszka.

Poznaj sąsiada

Czwartek, 28 września 2017

Choć mieszkają tuż obok nas, często mało o nich wiemy. Nasi sąsiedzi zza granic, a może z podwórka, klatki czy ulicy. Często bardzo się od nas różnią, mają inne zwyczaje, język, nawet strój. Warto ich poznać i zrozumieć ich inność. Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na nowy cykl zajęć ”Po sąsiedzku” przeznaczonych dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Zostań konstruktorem makiety

Czwartek, 28 września 2017

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym dla szkół "Zostań konstruktorem makiety – Kielce ekologiczne miasto przyszłości". Zadaniem uczestników będzie stworzenie trójwymiarowej makiety miasta przyszłości, które będzie wykorzystywać alternatywne źródła energii, ekologiczne środki transportu i energooszczędne budynki.

"Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa" na festiwalu

Wtorek, 26 września 2017

Spektakl Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" zatytułowany "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa", w reżyserii Agaty Kucińskiej, znalazł się wśród przedstawień konkursowych na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt w Łodzi.

Chris Ellys odwiedzi Kielce

Poniedziałek, 25 września 2017

Chris Ellys, 21 letni piosenkarz, w ramach swojej trasy po Europie odwiedzi także Polskę. Na długiej liście miast, do których zawita, znajdują się i Kielce. Koncert odbędzie się 25 października w Czerwonym Fortepianie.

Podwieczorek z gwiazdą

Poniedziałek, 25 września 2017

W październiku gościem Domu Środowisk Twórczych będzie Artur Barciś.

Kielecka milonga

Poniedziałek, 25 września 2017

W każdą niedzielę w kieleckim klubie Starman można spotkać grupę miłośników tanga argentyńskiego.

Mamy problem

Czwartek, 21 września 2017

W pierwszych miesiącach macierzyństwa dzień miesza się z nocą, miłość z frustracją, a ideały ze zmęczeniem. I taki też jest spektakl "Mamy problem": komediowy i dramatyczny, radosny i zupełnie nie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kiedyś byli noworodkami.

Październik w "Kubusiu"

Czwartek, 21 września 2017

W październiku w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" prezentowane będą spektakle: „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” , „Misiaczek”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Przygody Koziołka Matołka”, "Akademia Pani Beksy” oraz najnowsza premiera „Sztuka latania".

Piotr Młodożeniec i Stanisław Młodożeniec

Czwartek, 21 września 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach od 22 września będzie można obejrzeć prace Stanisława Młodożeńca – malarza oraz jego brata Piotra Młodożeńca – grafika, rysownika, ilustratora.

Uwikłani w tekst

Środa, 20 września 2017

W Instytucie Dizajnu otwarta zostanie nowa wystawa zatytułowana "Uwikłani w tekst, Ilustracja zaangażowana". Ekspozycja to próba postawienia pytania, czy i na ile obrazy do artykułów pojawiających się w czasopismach są zaangażowane w treść.

Symphonica

Wtorek, 19 września 2017

Symphonica - pierwsze w Polsce multimedialne widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej.

"Święty Izydor wołami orze..."

Poniedziałek, 18 września 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Parku Etnograficznego w Tokarni do obejrzenia nowej wystawy zatytułowanej ""Święty Izydor wołami orze, kto go poprosi to mu pomoże".

Jarosław Skulski - Kiniarzem Roku!

Piątek, 15 września 2017

Podczas VI Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych, jaka odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, kierownik Kina Fenomen - Jarosław Skulski, został uhonorowany nagrodą „Kiniarz Roku” przyznawaną przez krakowską Fundację Wspierania Kultury Filmowej.

Trwa VI Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych

Piątek, 15 września 2017

Był Jędrzejów, Krosno, Bochnia, Czechowice- Dziedzice i Chodzież. Teraz przyszedł czas na Kielce. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwa Konferencja Kin Studyjnych i Lokalnych. Przedstawiciele placówek z całej Polski, po raz szósty z kolei spotykają się by mówić o swojej przyszłości i problemach, tym razem na zaproszenie Kina Fenomen.

O pszczołach

Piątek, 15 września 2017

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wystawę zatytułowaną „Boże robotnice. Pszczoły nie do podrobienia, nie do zastąpienia”.

Trasa Green Velo podbiła Lwów

Środa, 13 września 2017

Tłumy na stoisku promocyjnym, długie kolejki przed kinem 5D, w którym wyświetlane były filmy o trasie Green Velo i grad pytań od ukraińskich dziennikarzy na konferencji prasowej. Promocja Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo podczas Festiwalu Partnerstwa we Lwowie okazała się ogromnym sukcesem.

Świętokrzyskie geostruktury

Środa, 13 września 2017

W czwartek w Centrum Geoedukacji odbędzie się wernisaż wystawy czasowej, zatytułowanej „Świętokrzyskie geostruktury”. Wystawę tworzą wielkoformatowe fotografie ciekawych struktur geologicznych w skałach, skamieniałościach i minerałach z regionu świętokrzyskiego.

Nowy sezon w "Kubusiu"

Środa, 13 września 2017

W tym roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przygotowuje dla kielczan aż 6 nowych przedstawień, a nowy sezon artystyczny rozpoczyna prapremierą sztuki wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Julii Holewińskiej. Spektakl „Akademia Pani Beksy” inspirowany kultową „Akademią Pana Kleksa”, wchodzący na afisz już 16 września 2017 roku, wyreżyserował dyrektor Teatru – Robert Drobniuch.

Warsztaty kapeluszowe

Wtorek, 12 września 2017

Do 5 listopada w Muzeum Narodowym w Kielcach będą trwać warsztaty edukacyjne skierowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia związane będą z wystawą "Kapelusze z głów".

Wyróżnienia dla teatru

Wtorek, 12 września 2017

Krytycy teatralni w ankiecie miesięcznika „Teatr” wyrazili swoje opinie na temat minionego sezonu. Docenili spektakl "Harper" kieleckiego Teatru im. S. Żeromskiego.

„Jestem gotowy na wszystko”

Poniedziałek, 11 września 2017

W nawiązaniu do 70. rocznicy urodzin legendarnego kapłana Solidarności - księdza Jerzego Popiełuszki Instytut Pamięci Narodowej zachęca uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do obejrzenia filmu w reżyserii Pawła Woldana „Jestem gotowy na wszystko”.

Akcja AB na Kielecczyźnie

Piątek, 8 września 2017

Wystawa prezentowana do końca października w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” upamiętnia ofiary nadzwyczajnej akcji pacyfikacyjnej (Ausserordentliche Befridungsaktion–AB) przeprowadzonej przez Niemców wiosną i latem 1940 roku na obszarze Generalnego Gubernatorstwa.

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji festiwalu im. H. Morysa i A. Litwina

Piątek, 8 września 2017

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Tegoroczna rywalizacja o „Złote Mikrofony” odbywać się będzie w dniach 18-19 listopada. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wokaliści do 20 roku życia z kraju i z zagranicy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 października br.

Moje emocje

Piątek, 8 września 2017

Od 15 września w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej prezentowane będą prace Ludmiły Sabadini.

Nagroda dla Magdy Grąziowskiej

Czwartek, 7 września 2017

Nagroda miesięcznika "Teatr" za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2016/2017 trafiła do Magdy Grąziowskiej za rolę Harper Regan w spektaklu „Harper” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Zjadacz kurzu

Czwartek, 7 września 2017

„Zjadacz kurzu” to nowa artystyczna realizacja Kuby Bąkowskiego, która 14 września zostanie zaprezentowana w centrum Kielc. Jest to fascynujące połączenie sztuki z nauką i technologią, które będzie do końca października filtrować powietrze w Kielcach.

Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów

Czwartek, 7 września 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach otwarta zostanie wystawa fotografii prezentującej zanikający już świętokrzyski krajobraz pt. "Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów", na której będą prezentowane zdjęcia znanych i cenionych fotografików naszego regionu.

Distort Visual

Środa, 6 września 2017

W Instytucie Dizajnu 10 września zostanie nowa wystawa. Tym razem będzie to ekspozycja prezentująca dokonania łódzkiego kolektywu graficznego Distort Visual.

Zespół „Kielce” zaprasza do tańca

Wtorek, 5 września 2017

Jeśli lubisz tańczyć, śpiewać, chcesz spędzać miłe wieczory w radosnej atmosferze - dołącz do Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” w Wojewódzkim Domu Kultury. Właśnie trwa jesienny nabór do grupy taneczno-wokalnej. To ciekawa i oryginalna inicjatywa we współczesnym świecie.

Ceramiczny dworzec PKS

Wtorek, 5 września 2017

W Instytucie Dizajnu w Kielcach powstał zestaw ceramicznych naczyń inspirowany bryłą kieleckiego dworca PKS. Produkt został zaprojektowany przez Martę Dachowską.

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

NURT 2017

W listopadzie w Kielcach odbędzie się XXIII Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku na...

Wystawa fotograficzna „Moja Serbia” Stanko Kostica w WDK

13 listopada br. w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż...

Tłumy na promocji książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

W poniedziałkowy wieczór, 16 października w wypełnionej po brzegi sali kominkowej Wojewódzkiego...

"Rewanż" ze złotymi medalami

Studio Tańca i Stylu Rewanż z Kielc zdobyło trzy złote medale na Mistrzostwach Europy oraz Świata...

Świętokrzyskie Nagrody Kultury rozdane.

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się uroczysta inauguracja roku kulturalnego...

Kielczanin nagrodzony

12 Polaków, w tym kielczanin Marcin Boruń, znalazło się wśród laureatów jednego z największych...

Konkurs fotograficzny „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje” rozstrzygnięty!

185 prac i 46 uczestników konkursu – tak w liczbach podsumować można zakończony ogólnopolski...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 727 277
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności