Czwartek, 19 kwietnia 2018 - Alfa, Leonii, Tytusa

Aktualności

Ojczyzna duszy - oferta edukacyjna

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne i muzealne.

III Świętokrzyski Festiwal Smaków

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza w dniach 28 i 29 kwietnia do Parku Etnograficznego w Tokarni na Świętokrzyski Festiwal Smaków.

Malowane Świętokrzyskie

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach im. W. Gombrowicza w Kielcach zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim pt. „Malowane Świętokrzyskie”, organizowanym w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego.

ABC konstrukcji

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach rusza z zajęciami z konstrukcji odzieży. Jest to pierwszy tego typu profesjonalny kurs. ID zaprasza wszystkich pasjonatów szycia, którzy pragną uzupełnić swoje braki w tym zakresie.

"Kobieta i..."

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy obrazów haftowanych przez Marka Stefaniak pt. "Kobieta i...". W programie spotkania recital Antoniny Gorzelak - sopran.

Record Store Day 2018

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza z okazji Record Store Day 2018 na giełdę płytową oraz koncert Limboski vs Bowie.

Inspiracje

Środa, 4 kwietnia 2018

Inspiracje to tytuł corocznej wystawy prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach towarzyszącej Świętokrzyskim Dniom Muzyki. Na wystawie będa prezentowane prace plastyczne, przygotowane przez uczniów klas młodszych w ramach przedmiotu – podstawy projektowania. Barwne, dynamiczne i abstrakcyjne kompozycje inspirowane muzyką wykonane są w technice grafiki komputerowej.

Kresy Wschodnie

Środa, 4 kwietnia 2018

W Ośrodku Kultury “Ziemowit” w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy fotografii “Kresy - cz. II Kresy Wschodnie" zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Historia na kółkach

Środa, 4 kwietnia 2018

Kolekcję zabytkowych rowerów z przestrzeni wieków można od 12 kwietnia oglądać w galerii Echo. w Kielcach. Na wystawie prezentowane będą 32 eksponaty. Niektóre rowery powstały już w 1890 roku. Każdy zabytkowy model posiada swoją własną historię.

"Biegnij czysto, żyj"

Wtorek, 3 kwietnia 2018

W Kielcach rusza kampania "Biegnij czysto, żyj". Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania trasę 4 km. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas akcji profilaktycznej i charytatywnej będą w całości przeznaczone na remont sali na potrzeby Poradni Leczenia Uzależnień dla dzieci i młodzieży w Chęcinach, przy Franciszkańskim Centrum Leczenia Uzależnień i Profilaktyki.

Portrety polskiej muzyki

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Portrety polskich kompozytorów w szkicach Daniela de Latoura będzie można obejrzeć od 13 kwietnia w kieleckiej filharmonii.

Alicja w Krainie Muzycznej Magii

Wtorek, 3 kwietnia 2018

„Alicja w Krainie Muzycznej Magii” to multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, który najmłodsi będą mogli obejrzeć 23 kwietnia w kieleckiej filharmonii.

Duchowość w malarstwie

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Od 18 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych można oglądać ikony i abstrakcje autorstwa Łukasza Fałdrowicza.

"Stworzenie świata" Josepha Haydna

Wtorek, 3 kwietnia 2018

W ramach festiwalu Anima Mundi 5 maja w klasztorze na Świętym Krzyżu odbędzie się koncert orkiestry kameralnej "Polish Camerata" oraz zespołu wokalnego "all’ Antico".

Oceany

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy "Oceany" - prac Moniki Grobel.

XXVI Świętokrzyskie Dni Muzyki

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Tegoroczne XXVI Świętokrzyskie Dni Muzyki potrwają od 5 do 20 kwietnia.

Podobieństwa i różnice, różnice i podobieństwa

Czwartek, 29 marca 2018

Projekt przedsięwzięcia dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejącej w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej jako nowej artystycznej kreacji, dlatego też autorami prac zaprezentowanych w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach są bracia - Piotr Adamczyk i Witold Adamczyk.

Życie i śmierć

Czwartek, 29 marca 2018

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy kolaży z tkanin i kolaży fotograficznych autorstwa Anny i Ireny Nawrot pt. „Życie i śmierć”.

Trwają zapisy do 42. Buskich Spotkań z Folklorem

Czwartek, 29 marca 2018

Już po raz 42. odbędą się „Buskie Spotkania z Folklorem”, czyli coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów i śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na weekend 19-20 maja w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Trzy tygodnie później, 10 czerwca w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród.

Zabytkowe patery

Środa, 28 marca 2018

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej patery z przełomu XIX i XX wieku. Bogata kolekcja pater i żardinier, będąca wytworem francuskiej i niemieckiej kultury w stylu klasycystycznym, secesyjnym i eklektycznym przeniesie nas w świat eleganckich salonów i pałacowych ogrodów. Patery pochodzą z kolekcji kielczanina Lucjana Gruszki, który zbiera także lampy naftowe. Kilka lat temu Portal Informacji Kulturalnej z kamerą odwiedził kolekcjonera i reportaż o zbiorach Lucjana Gruszki można obejrzeć na naszej stronie.

Zwierzęta to nie zabawki

Środa, 28 marca 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach organizują zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warsztaty "Zwierzęta to nie zabawki" będą towarzyszyły konkursowi plastycznemu "Z literaturą wśród zwierząt".

Pudełko zwane wyobraźnią

Środa, 28 marca 2018

Do końca kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach można oglądać wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pudełko zwane wyobraźnią”, organizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Familijna sobota w ECN

Środa, 28 marca 2018

Która substancja jest kwasem, a która zasadą? Co skrywa skórka cebuli? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza w kwietniu na rodzinne soboty.

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną instytucją! Po podpisaniu umowy z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia” tym razem oficjalnym partnerem portalu został Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na mocy zawartej umowy, studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK będą odbywać praktyki zawodowe w siedzibie Portalu Informacji Kulturalnej.

Od "Balladyny" po "Ciemności"

Wtorek, 27 marca 2018

"Od "Balladyny" po "Ciemności". 20 plakatów na 20 lat województwa" – taki tytuł nosi wystawa prezentująca dwadzieścia wybranych plakatów spektakli Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, które miały premiery w ciągu dwudziestu lat istnienia województwa świętokrzyskiego.

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczęła współpracę z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia”. Dzięki umowie PIK zyska nowe grono odbiorców, a także kolejne platformy informacyjne, na których dostępne będą treści tworzone przez jego dziennikarzy.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Poniedziałek, 26 marca 2018

Ruszyła dziesiąta edycja konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”, który organizuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Certyfikat konkursu to gwarancja, że zabawka jest bezpieczna i mądra, ponieważ jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, bezpiecznej zabawki polskiej.

"Całonocne czuwanie" Sergiusza Rachmaninowa

Poniedziałek, 26 marca 2018

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Iriny Bogdanovich wystąpi podczas festiwalu Anima Mundi.

Cywilizacje

Piątek, 23 marca 2018

Od 5 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych będą prezentowane prace Ewy Wiśniewskiej-Zduniak.

Literatura w filmie

Piątek, 23 marca 2018

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach od 26 marca będzie można oglądać wystawę plakatów filmowych ze zbiorów prof. Janusza Detki - wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Przedwiośnie 41

Czwartek, 22 marca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w interdyscyplinarnym konkursie "Przedwiośnie 41".

Dyplom 2018

Czwartek, 22 marca 2018

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach od 6 kwietnia będą prezentowane prace dyplomowe uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego.

Warsztaty gitarowe

Wtorek, 20 marca 2018

Oratorium Świętokrzyskie Świętego Jana Bosko w Kielcach zaprasza na darmowe warsztaty gitarowe.

Kwiecień w "Kubusiu"

Poniedziałek, 19 marca 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w kwietniu na czytanie sztuki „Rzeka pełna mleka” i "Kluk" , bezpłatne warsztaty plastyczne oraz spektakle ze swojego repertuaru.

Muzeum w cudzysłowie

Poniedziałek, 19 marca 2018

Wystawę zatytułowaną "Muzeum w cudzysłowie" można od 20 marca oglądać w Galerii XS Instytutu Sztuk Pięknych UJK. Na ekspozycji będą prezentowane prace malarza i grafika - Marka Sobczyka.

NOCE NA ZAMKU w Chęcinach

Czwartek, 15 marca 2018

Można już rezerwować bilety na tegoroczne NOCE NA ZAMKU w Chęcinach. Zaplanowano 7 takich wydarzeń – pierwsze 2 maja.

Salve!

Czwartek, 15 marca 2018

"Salve!" to tytuł nowej wystawy w Instytucie Dizajnu, której wernisaż odbędzie się 16 marca o godz. 18.00. To będzie wystawa o wystawach, która skupia się wokół projektowania witryn sklepowych. Jej punktem wyjścia jest sylwetka Wojciecha Salwy - bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku. Wystawa powstała we współpracy znanych projektantów i artystów z projektantami Instytutu Dizajnu.

Ponad 19 milionów złotych dla Geoparku

Środa, 14 marca 2018

Ogrody japońskie, orientalne, włoskie, alpinarium, wodospady w ogrodzie botanicznym, ścieżki edukacyjne w rezerwacie Kadzielnia, czy geologiczny ogród doświadczeń w rezerwacie Wietrznia – między innymi o takie nowe atrakcje wzbogacą się Kielce. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisali umowy na dofinansowanie dwóch projektów: „Rozbudowa ogrodu botanicznego w Kielcach w oparciu o endogeniczne zasoby dziedzictwa naturalnego” oraz „Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce”.

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Środa, 14 marca 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ekspozycja została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest corocznie 21 marca.

Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej

Środa, 14 marca 2018

Od 25 marca do 20 kwietnia 2018 roku w Dworku Laszczyków w Kielcach można oglądać wystawę "A Ty, Jezus Nazarański! Przeżegnaj nas Krzyżem Pańskim. Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej".

VI Pojedynek na głosy 2018

Pojedynek na Głosy jest to konkurs wokalny, zespołowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i...

Konkurs "Wszystkie dzieci świata"

Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich fotoamatorów do udziału w konkursie, który opowie o...

Odsłonięcie "Ławeczek Jerzego Kapuścińskiego"

Pamięć o Jerzym Kapuścińskim – jednym z największych miłośników województwa świętokrzyskiego na...

Życie w kadrze

Lucjan Rabiej z Nowin fotografowaniem zajmuje się od 1970 roku. Jego pasja fotografowania,...

Malujemy pisanki

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki -...

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, odbywają się różnorodne...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 29 762 472
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności