Środa, 17 października 2018 - Antonii, Ignacego, Wiktora

Aktualności

"Mały tygrys Pietrek” zakwalifikowany do konkursu

Środa, 26 września 2018

Spektakl "Mały tygrys Pietrek” Hanny Januszewskiej, w reżyserii Michała Dąbrowskiego został zakwalifikowany do IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Suchedniowskie rody – Ostachowscy. Spotkanie pokoleń pod znakiem NIEPODLEGŁA.

Środa, 26 września 2018

5 listopada o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy z cyklu "Suchedniowskie rody…" , poświęconej rodzinie Ostachowskich. Wystawa w holu dolnym WDK czynna będzie do 18 listopada br.

Październikowy Salon Rękodzieła Artystycznego 2018

Środa, 26 września 2018

28 października w godzinach 11-15 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny, dobrze znany kielczanom, Salon Rękodzieła Artystycznego. Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji, w trakcie wydarzenia goście będą mogli zobaczyć i zakupić rozmaite wyroby świętokrzyskich i nie tylko rzemieślników.

Moje pola pejzażu

Środa, 26 września 2018

"Moje pola pejzażu" to tytuł ekspozycji fotograficznej, która prezentowana jest w kieleckiej filharmonii z okazji obchodów dwudziestolecia województwa świętokrzyskiego, a zarazem nawiązuje do pierwszej rocznicy śmierci kieleckiego artysty fotografika Pawła Pierścińskiego. Są to fotografie autorstwa Andrzeja Łady - artysty fotografika z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Październik w "Kubusiu"

Poniedziałek, 24 września 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na swoje spektakle nie tylko dzieci, ale także dorosłych widzów. W październiku kielecki teatr przygotował premierę przedstawienia "Gniazdo". Sztukę wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Marii Wojtyszko opartą o opowieść o Lechu, Czechu i Rusie reżyseruje Robert Drobniuch, a o nowoczesną oprawę popularnej legendy zadba Katarzyna Proniewska-Mazurek, znana już w Kielcach ze współpracy przy spektaklu „Akademia Pani Beksy”.

Z dziejów kieleckiej palestry

Poniedziałek, 24 września 2018

Na kieleckim rynku 26 września otwarta zostanie wystawa zatytułowana "100 lat odrodzonej adwokatury polskiej".

Edward Kusztal we wspomnieniach

Poniedziałek, 24 września 2018

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach do końca roku można oglądać wystawę poświęconą zmarłemu w 2016 roku kieleckiemu aktorowi Edwardowi Kusztalowi, który zagrał ponad 100 ról w teatrze oraz około 80 w filmach. Największe aktorskie kreacje stworzył w spektaklach Teatru im. S. Żeromskiego.

Konie różnej maści

Piątek, 21 września 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach można oglądać nową wystawę zatytułowaną "Konie różnej maści.

ABC judaizmu

Piątek, 21 września 2018

"ABC judaizmu" to organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski.

Przegląd Recytatorski „Pierwsze było słowo”

Środa, 19 września 2018

6 listopada o godzinie 11.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbędzie się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski pn.: „Pierwsze było słowo”. Wydarzenie skierowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej z województwa świętokrzyskiego, którzy poprzez poezje śpiewaną i formy recytatorskie biorą czynny udział w życiu kulturowym i społecznym.

Spektakl „Kochanie wróciłem” w WDK

Środa, 19 września 2018

22 października o godzinie 18.00 kielecka publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Kochanie wróciłem” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Z tej okazji na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury pojawi się plejada polskich artystów. Maria Pakulnis, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Grzegorz Pawlak, Katarzyna Zielińska / Katarzyna Ankudowicz, Marcin Troński / Tomasz Dutkiewicz, Wojciech Wysocki i Bartosz Obuchowicz.

Wielka Wyprzedaż Garażowa zakończona sukcesem!

Wtorek, 18 września 2018

W minioną niedzielę tj. 16 września tereny rekreacyjne Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach opanowały setki kielczan. Tego dnia odbyła się bowiem Wielka Wyprzedaż Garażowa, która przyciągnęła mieszkańców Kielc i okolic, którzy chcieli pozbyć się zalegających i nieużywanych przedmiotów lub je wymienić. Przez ponad cztery godziny na licznych stanowiskach toczyły się zacięte licytacje i negocjacje.

Szkolenie dla animatorów kultury pn. „Ciało w formie”

Wtorek, 18 września 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach będzie gospodarzem bezpłatnego szkolenia pn. "Ciało w formie" skierowanego do animatorów kultury powiatu kieleckiego, które odbędzie się 20 października 2018 roku w godzinach 9.30-14.30. „Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym!” – to idea, która przyświeca stworzeniu tego typu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry szkolne, grupy w domach kultury, bądź tych, którzy sami próbują swoich sił na scenie.

ABC Judaizmu po raz drugi w Kielcach

Poniedziałek, 17 września 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza do udziału w drugiej edycji studium "ABC judaizmu". Podczas wykładów słuchacze poznają podstawy wiary Żydów, odłamy judaizmu, święta i codzienność żydowską.

Festiwal H. Morysa i A. Litwina 2018

Poniedziałek, 17 września 2018

Od 23 do 25 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Stawką rywalizacja najzdolniejszych dzieci i młodzieży będą jak co roku „Złote Mikrofony”. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wokaliści do 20 roku życia z kraju i z zagranicy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października br.

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

Poniedziałek, 17 września 2018

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do środowiska 50 + województwa świętokrzyskiego. Podczas cyklicznych spotkań, seniorzy będą mogli zaprezentować swoje zamiłowania do śpiewu, poezji, muzyki, sztuki teatralnej, wokalu, monodramu, piosenki, kabaretu itp.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej

Poniedziałek, 17 września 2018

Do 16 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Tydzień później w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

"Bem! Powrót człowieka-armaty"

Sobota, 15 września 2018

Pierwszą premierą tegorocznego sezonu artystycznego w Teatrze im. S. Żeromskiego jest spektakl ""Bem! Powrót człowieka-armaty" w reżyserii Michała Walczaka.

Kielce z powietrza

Czwartek, 13 września 2018

W Muzeum Historii Kielc można obejrzeć nową wystawę zatytułowaną "Kielce z powietrza".

Wystawa malarstwa Karola Pustelnika

Piątek, 7 września 2018

Wernisaż wystawy malarstwa Karola Pustelnika odbędzie się 7 września o godzinie 19.00 w galerii Winda w Kielcach.

Nowy sezon w kieleckim teatrze

Czwartek, 6 września 2018

W sezonie teatralnym 2018/2019 w Teatrze im. S. Żeromskiego zobaczymy siedem premier, w październiku odbędzie się 1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny. W 2019 roku kieleckie teatr będzie obchodził 140-lecie powstania. Główne uroczystości przypadną na 6 stycznia.

„Dookoła świata (i w zaświaty)”

Czwartek, 6 września 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zapraszają na otwarcie wystawy lalek teatralnych „Dookoła świata (i w zaświaty)”, które odbędzie się 9 września o godz. 14.40 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

"Patriotyczne środy z Niepodległą"

Wtorek, 4 września 2018

W kieleckim kinie Moskwa od 19 września do 7 listopada będą odbywały się spotkania filmowe, podczas których zaprezentowane zostaną filmy o tematyce historycznej i patriotycznej.

Skarżyskie Dni Seniora

Poniedziałek, 3 września 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza we wrześniu i październiku na Skarżyskie Dni Seniora.

Kielczanin zagra u Tarantino

Piątek, 31 sierpnia 2018

Kielczanin Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino "Once upon a time in Hollywood", opowiadającym o jednym z najbardziej wstrząsających morderstw w historii Hollywood.

„Smartfon w ręce, głowa w trawie – kulturalnie o zabawie”

Czwartek, 30 sierpnia 2018

Koniec wakacji to idealny czas na to, aby sprawdzić jak przebiega kolejny, trzeci już, zwycięski projekt realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Tym razem na tapet bierzemy projekt „Smartfon w ręce, głowa w trawie – kulturalnie o zabawie” realizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej KALEJDOSKOP we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pierzchnicy, świetlicami AKTYWATOR, Fundacją Rozwoju Regionu, Gminną Mleczarnią, Urzędem Gminy Pierzchnica i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

"Chodź tu"

Czwartek, 30 sierpnia 2018

"Chodź tu" - to nowe hasło promocyjne Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Jego autorem jest 19-letni Jakub Wydra - uczestnik wakacyjnych warsztatów medialnych towarzyszących festiwalowi "Hurra! ART!".

Nowy sezon w "Kubusiu"

Czwartek, 30 sierpnia 2018

W tym roku na widzów Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" czeka sześć premier, w tym spektakl dla dorosłych zatytułowany "Makbet".

Kielce i Kielecczyzna podczas II wojny światowej

Czwartek, 30 sierpnia 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do zwiedzania nowej ekspozycji stałej.

Warsztaty w MNKi

Piątek, 24 sierpnia 2018

"Damy i rycerze – dawne insygnia władzy a symbole narodowe", "Między chorągwią a sztandarem" czy "Biel i czerwień w strojach ludowych" - to warsztaty, które odbywają się w ramach projektu "Niepodległa". Wszystkie prowadzone są w zabytkowych wnętrzach Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich, sanktuarium marszałka Józefa Piłsudskiego, a od 16 października również na czasowej wystawie "Biel, czerwień, braterstwo".

"Tradycja. Odległa, a bliska..."

Wtorek, 21 sierpnia 2018

Przed nami kolejny zwycięski projekt realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić jak wakacyjny czas spędzają najmłodsi mieszkańcy Młodzaw, którzy biorą udział w projekcie „Tradycja. Odległa, a bliska…”. Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy wiele z nich szuka pomysłu na wolny czas.

Spotkanie autorskie z Agatą Królak

Wtorek, 14 sierpnia 2018

Jak projektować obrazy w świecie zdominowanym przez obraz? Po co dbać o język wizualny najmłodszych uczestników kultury wizualnej? Jakie znaczenie dla edukacji wizualnej ma twórcza aktywność, a jakie dla twórczej aktywności mają intuicja i trening uważności? Na te i podobne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas spotkania z Agatą Królak, które odbędzie się w Instytucie Dizajnu 24 sierpnia o godzinie 18.00.

Warsztaty wokalne

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na warsztaty wokalne "Laboratorium głosu", które poprowadzi Patrycja Zarychta.

Nowe obiekty na wystawie "Czołem, Mości Panowie!"

Środa, 8 sierpnia 2018

W Pałacyku Henryka Sieniewicza w Oblęgorku prezentowana do 28 października prezentowana jest wystawa "Czołem, Mości Panowie!". Muzeum Narodowe w Kielcach wprowadziło kilka zmian na ekspozycji.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Ruszyła dziesiąta edycja konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”, który organizuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Certyfikat konkursu to gwarancja, że zabawka jest bezpieczna i mądra, ponieważ jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, bezpiecznej zabawki polskiej.

ŚWIĘTOKRZYSKA GIEŁDA PROJEKTÓW - SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE ŚAEK 2016-2018

Środa, 4 lipca 2018

Chcesz pochwalić się zrealizowanym projektem z zakresu edukacji i kultury? Uważasz, że inni mogą skorzystać z Twojego doświadczenia? Podziel się nim! Zgłoś się do Świętokrzyskiej Giełdy Projektów! Zaprosimy Cię na bezpłatne warsztaty dot. wystąpień publicznych, dzięki którym jeszcze skuteczniej zaprezentujesz swoje osiągnięcia.

Konkurs fotograficzny „Uwiecznione w fotografii miejsca pamięci 1914 – 1921”

Czwartek, 28 czerwca 2018

Do 31 października br. można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym „Uwiecznione w fotografii miejsca pamięci 1914 – 1921”, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 roku życia i powyżej.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Czym bawili się nasi dziadkowie?

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. "Cacane cudoki – czym bawili się nasi dziadkowie?".

"10x10. Nabytki Muzeum Historii Kielc"

Piątek, 15 czerwca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę jubileuszową „10 x 10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008 – 2018”. W ciągu dziesięciolecia działalności placówka zgromadziła prawie 20 000 eksponatów, głównie dzięki ofiarności kielczan.

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich....

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Rogali

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie jubileuszowe pisarza...

Wręczenie stypendiów im. Andrzeja Radka

Stypendia - nagrody imienia literackiej postaci z powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego...

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbył się Hubertus...

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbędzie się Hubertus...

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 552 412
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności