Wtorek, 19 czerwca 2018 - Gerwazego, Protazego, Sylwii

Aktualności

Czerwiec w "Kubusiu"

Wtorek, 5 czerwca 2018

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w czerwcu na spektakle: „Kapitan Porządek”, „Nad rzeką, której nie było” „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Kopciuszek” oraz na Białą Noc, podczas której zaprezentowana będzie sztuka „Pan Maluśkiewicz i wieloryb"

Wystawa fotografii "Gdzie jest taki drugi kraj…" Przemysława Sękowskiego

Wtorek, 5 czerwca 2018

Zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, gdzie można oglądać fotografie Przemysława Sękowskiego zatytułowane "Gdzie jest taki drugi kraj…".

Beata KOZIDRAK & BAJM na Kadzielni

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Obchodzący 40-lecie istnienia zespół BAJM z Beatą KOZIDRAK wystąpi 7 lipca o godz.20.00 na kieleckiej Kadzielni.

Struktury (nie)pejzażu

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

"Struktury (nie)pejzażu" - to tytuł wystawy prezentowanej w Filharmonii Świętokrzyskiej, na której można oglądać prace trzech artystów: Grażyny Grabowskiej, Doroty Kulickiej i Anety Grabowskiej-Galewskiej.

Historia motoryzacji w miniaturze

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można oglądać wystawę prezentującą najcenniejsze obiekty pochodzące ze zbioru podarowanego Muzeum Narodowemu w Kielcach przez Sławoja Franciszka Gwiazdowskiego - pioniera kolekcjonerstwa modeli pojazdów w Polsce.

Malarstwo Jana Dziędziory

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

W Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach od 7 czerwca będzie można obejrzeć prace Jana Dziędziory, który obok Marka Oberlaendera, Jacka Sienickiego i Elżbiety Grabskiej należał do ścisłego grona pomysłodawców i realizatorów Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki Przeciw Wojnie - przeciw Faszyzmowi, którą pokazano latem 1955 roku w warszawskim Arsenale.

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Środa, 30 maja 2018

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda – uczestnika trzech kampanii II wojny światowej : wrześniowej, libijskiej i włoskiej. Walczył pod Tobrukiem i Monte Casino. Za udział w bitwie pod Pszczyną we wrześniu 1939 r. odznaczony został Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari. Miał 100 lat.

„Młody Film- Młoda Polska”

Środa, 30 maja 2018

Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego zaprasza na konkurs „Młody Film- Moja Polska”, współorganizowanego przez Harcerskie Kroniki Filmowe, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz iZone- Sklep Apple.

KOLOROWY ŚWIAT KLOCKÓW

Piątek, 25 maja 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy otwarta zostanie dziś wystawa „Kolorowy świat klocków”. Wernisaż o godz.17.00.

Przed nami II etap konkursu realizowanego w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Czwartek, 24 maja 2018

Do 5 czerwca 2018 roku do godziny 15.00 przyjmowane będą wnioski konkursowe dla projektów wyłonionych w I etapie konkursu regrantingowego. Każdy z siedmiu uczestników programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, którego wniosek uzyskał pozytywną opinię Jury (o czym informowaliśmy w osobnym wpisie) powinien dostarczyć nowy formularz zgłoszeniowy na adres Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, w wersji papierowej i elektronicznej.

I etap konkursu regrantingowego ŚAEK zakończony

Czwartek, 17 maja 2018

Do I etapu konkursu zgłoszono 7 projektów stworzonych przez uczestników warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Tegoroczna odsłona programu skierowana jest do mieszkańców powiatów: kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, starachowickiego i sandomierskiego.

Wystawa "Pół żartem, pół serio" w BWA w Ostrowcu

Czwartek, 17 maja 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wystawę Tadeusza SZYPOWSKIEGO „Pół żartem, pół serio”. Wernisaż zaplanowano na piątek 25 maja o godz. 18.00. Wystawa czynna będzie do 29 czerwca.

Teatr Plastyczny SEN ponownie powalczy o Scyzoryka!

Środa, 16 maja 2018

We wtorek rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Scyzoryków w kategorii „Teatr”. Szansę na zdobycie statuetki wśród dorosłych grup teatralnych ma działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Teatr Plastyczny SEN. Jego członkowie to osoby głuchonieme, których pasją jest aktorstwo i sztuka. Mimo oczywistych barier, niesłyszący aktorzy Teatru SEN po raz drugi podjęli się rywalizacji z innymi, w pełni sprawnymi, grupami teatralnymi z województwa świętokrzyskiego.

Pierwsza edycja Świętokrzyskich Spotkań Filmowych w Kinie Fenomen

Środa, 16 maja 2018

Kieleckie kino studyjne "Fenomen" rusza z nowym autorskim projektem. "Świętokrzyskie Spotkania Filmowe" są częścią jubileuszu 20 - lecia Województwa Świętokrzyskiego, a rozpoczną się 5 czerwca, w dniu ustanowionym "Świętem Województwa Świętokrzyskiego".

Wystawa w muzeum w Krzemionkach

Czwartek, 10 maja 2018

Malarstwo i rysunek znanej ostrowieckiej artystki Danuty Zofii Słapek oraz fotografie „obiektywem malowane” Andrzeja Bartczaka, miłośnika ptaków - prezentowane będą na najnowszej wystawie w Muzeum w Krzemionkach, której otwarcie odbędzie się w niedzielę 13 maja o godz. 16.00. Artystów, prócz fascynacji naturą, łączy wieloletnia praca na rzecz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prace będzie można oglądać do końca czerwca.

3 x Teatr Żeromskiego

Środa, 9 maja 2018

Trzy spektakle Teatru im. S. Żeromskiego znalazły się w finale 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Red_Girl_Grounds

Poniedziałek, 7 maja 2018

Od 25 maja Piotr Kachny będzie prezentował swoje prace w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych.

"BEM! Musical o patriotach i renegatach"

Piątek, 4 maja 2018

Trwają przygotowania do kolejnej premiery w Teatrze im. S. Żeromskiego.

Kolorowy świat kloców

Piątek, 4 maja 2018

Od 25 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zostanie zaprezentowanych 160 zestawów klocków. Wśród nich będą m.in. wyprodukowane przez spółdzielnię zabawkarską „Gromada” z Kielc.

Kobiety niepodległe

Piątek, 4 maja 2018

Na dziedzińcu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach została otwarta wystawa "Kobiety niepodległe". Przedstawia ona niejednokrotnie zapomniane bohaterki, które swoją odwagą, niezwykłością, zaangażowaniem i temperamentem społecznikowskim powinny żyć w pamięci kielczan. Ekspozycję przybliżają postaci kobiet związanych z Kielecczyzną, angażujących się w życie społeczne od czasów powstania styczniowego po współczesność.

Kolejne dotacje dla "Kubusia"

Piątek, 27 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego dotacje, w łącznej kwocie 72 000 zł, na realizację kolejnych dwóch projektów w 2018 roku.

NOCE na ZAMKU w CHĘCINACH w sezonie 2018

Piątek, 27 kwietnia 2018

Niestety, nie ma już biletów na pierwszą w tym sezonie NOC NA ZAMKU w Chęcinach (2 maja). Trzeba też śpieszyć się z rezerwacją na kolejne tegoroczne terminy.

Psikusy

Środa, 25 kwietnia 2018

Nowa wystawa "Psikusy" w Instytucie Dizajnu skupia się wokół książki pod tym samym tytułem, jest autorstwa Pani Jurek i Małgorzaty Gurowskiej.

„Ready Player One”- Hollywoodzki hołd dla pokolenia nerdów.

Środa, 25 kwietnia 2018

Stevena Spielberga nie trzeba przedstawiać nikomu kto choć raz był w kinie. „Indiana Jones”, „Artificial Intelligence” „Park Jurajski”, „Szczęki” czy też „E.T.”, to tylko niektóre dzieła, które tak jak sam autor, na stałe wpisały się do kanonu światowego kina. Spielberg, jest jednym z twórców nurtu zwanego przez niektórych „kinem nowej przygody”, który z kolei jest jednym z filarów współczesnej popkultury. I to właśnie popkulturze, reżyser oddaje miejsce na piedestale w swoim najnowszym filmie- „Ready Player One”.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Piątek, 20 kwietnia 2018

Do 28 września 2018 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Przygotowania do Roku Moniuszkowskiego

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W 2019 roku obchodzić będziemy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nadchodzący rok został mianowany Rokiem Moniuszkowskim i obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia związane z osobą kompozytora. W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarem Dąbrowskim. Celem spotkania było przedstawienie ogólnych założeń organizacyjnych obchodów jubileuszu oraz zainicjowanie rocznicowych projektów.

"Lato w tearze" po raz szósty

Środa, 18 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych na realizację projektu "Lato w teatrze". Jest to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegorocznym partnerem teatru „Kubuś” podczas realizacji projektu będzie Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. A tematem wakacyjnych warsztatów będą „Leśne ścieżki inspiracji - dialogi natury z nowoczesnością.”

"Czołem Mości Panowie"

Wtorek, 17 kwietnia 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku na wystawę opowiadającą o kulturze staropolskiej, która rozkwitła w epoce baroku i trwała aż do schyłku XVIII wieku.

Suchedniowskie rody - Ostachowscy. Spotkanie pokoleń pod znakiem NIEPODLEGŁA

Piątek, 13 kwietnia 2018

Stowarzyszenie Kuźniczy Krąg w Suchedniowie zaprasza 3 maja 2018 roku o godz. 15.00 do Ośrodka Kultury Kuźnica, ul. Bodzentyńska 18 na otwarcie wystawy z cyklu Suchedniowskie rody…, poświęconą rodzinie Ostachowskich.

Ministerialne dotacje dla teatru "Kubuś"

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach otrzymał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego dotację w wysokości 157 500 zł na realizację dwóch projektów.

Konkurs "Wszystkie dzieci świata"

Czwartek, 12 kwietnia 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza wszystkich fotoamatorów do udziału w konkursie, który opowie o losie współczesnych dzieci, pozwoli poznać ich życie i problemy, uczestniczyć w ich świętach i radościach, bronić, zachęcać do głębszej refleksji. Dlatego, już po raz XII, ECB zachęca do podzielenia się artystycznymi wrażeniami i przemyśleniami.Fotografie oceni profesjonalne jury, nagrodzi Centrum Bajki, a pokonkursowe wystawy doceni publiczność w wielu miastach Polski – m.in. w Kielcach i Sandomierzu.

"Miasta nie-realne"

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018

W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK można będzie oglądać prace Ewy Ceborskiej - autorki wielu kopii malarstwa dawnego, która w 2010 roku obrała własną drogę artystyczną, zajmując się malarstwem figuratywnym. Wernisaż wystawy "Miasta nie-realne" odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 17.00.

Sezon turystyczny w jaskiniach na Kadzielni rozpoczęty

Piątek, 6 kwietnia 2018

Od kwietnia do końca października można ponownie zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną na Kadzielni. System jaskiniowy - Jaskinia Odkrywców - Prochownia - Szczelina jest największym obiektem podziemnym na Kadzielni. Pierwotnie były to trzy osobne jaskinie, które połączone zostały w czasie prac eksploracyjnych prowadzone przez speleologów.

Ojczyzna duszy - oferta edukacyjna

Czwartek, 5 kwietnia 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne i muzealne.

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną instytucją! Po podpisaniu umowy z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia” tym razem oficjalnym partnerem portalu został Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na mocy zawartej umowy, studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK będą odbywać praktyki zawodowe w siedzibie Portalu Informacji Kulturalnej.

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczęła współpracę z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia”. Dzięki umowie PIK zyska nowe grono odbiorców, a także kolejne platformy informacyjne, na których dostępne będą treści tworzone przez jego dziennikarzy.

NOCE NA ZAMKU w Chęcinach

Czwartek, 15 marca 2018

Można już rezerwować bilety na tegoroczne NOCE NA ZAMKU w Chęcinach. Zaplanowano 7 takich wydarzeń – pierwsze 2 maja.

100 lat harcerstwa na 100 lat Niepodległości

Wtorek, 13 marca 2018

Związek Harcerstwa Polskiego, w tym Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego będzie obchodzić w tym roku kilka ważnych jubileuszy. Najważniejsze z nich to 100 lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Pozostałe to 45 edycja Międzynarodowego Harcerskiego festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oraz 60 Harcerski Rajd Świętokrzyski.

Sztuka fotoreportażu

Poniedziałek, 12 marca 2018

Wystawa fotografii, pochodzącej z Teheranu młodej fotoreporterki Newshy Tavakolian, to bardzo różne obrazy niedawnej i współczesnej historii krajów Bliskiego Wschodu. Przedstawiono na nich zarówno młodą irańską dziewczynę wraz z rodziną odwiedzającą park rozrywki, a także widok nieba upamiętniający rocznicę często zapomnianej wojny irańsko-irackiej (1980–88), w wyniku której zginęło ponad milion osób.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej rozpoczęła trzeci rok działalności!

Piątek, 2 marca 2018

Mimo upływu dwóch lat i wielu doświadczeń, jakie udało się w tym czasie zdobyć, przed nami wiele nowych wyzwań związanych z rozpoczęciem działań w trzecim roku funkcjonowania Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej, działającej w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Projekt realizowany ze środków Narodowego Centrum Kultury i Województwa Świętokrzyskiego właśnie dziś zainaugurował trzeci rok działalności.

Zespół „Uśmiech” z nagrodą!

W piątek, 8 czerwca, w Radomiu odbył się I Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób...

Promocja tomiku Andrzeja Dąbrowskiego

11 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z...

Jak wam się podoba

„Jak wam się podoba” jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Jest może najbardziej...

Recykling na miarę

14 czerwca 2018 r. w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się finałowa...

Zaproszenie na XII Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych - Masłów 2018

W czerwcu mija 27. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kielcach i uroczystej mszy...

Wystawa fotografii na 20-lecie

W ramach uroczystych obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego w sali lustrzanej...

Pogrzeb płk. Mieczysława Heroda

Na cmentarzu komunalnym w Krakowie-Grębałowie pożegnaliśmy wczoraj płk. Mieczysława Heroda –...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 30 723 818
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności