Wtorek, 14 sierpnia 2018 - Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Aktualności

Otwarcie ogrodu botanicznego

Czwartek, 12 lipca 2018

Od 13 lipca będzie dostępny do częściowego zwiedzania ogród botaniczny w Kielcach.

Wystawa porcelany i szkła

Poniedziałek, 9 lipca 2018

"Imię różu" - taki tytuł nosi nowa wystawa, którą przygotowuje pracownia ceramiki Instytutu Dizajnu.

"Bohaterowie z ekranu. 70 lat polskiej animacji dla dzieci"

Poniedziałek, 9 lipca 2018

W Muzeum Zabawek i zabawy ukaże się katalog wystawy ,,Bohaterowie z ekranu. 70 lat polskiej animacji dla dzieci". W wydawnictwie zawarty został rys historyczny dotyczący animacji światowej wraz z opisem polskich wytwórni filmów animowanych, a także przybliżone zostały techniki realizacji filmów animowanych. Ponadto publikacja zawiera wiele ilustracji filmowych bohaterów, których wizerunki znalazły się na wystawie.

Harcerskie 100 lat

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza 13 lipca o godzinie 11.00 na otwarcie wystawy ze zbiorów biblioteki oraz kolekcji Danuty i Andrzeja Rembalskich "Harcerskie 100 lat".

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Poniedziałek, 9 lipca 2018

Ruszyła dziesiąta edycja konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”, który organizuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Certyfikat konkursu to gwarancja, że zabawka jest bezpieczna i mądra, ponieważ jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, bezpiecznej zabawki polskiej.

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny Bella Voce

Piątek, 6 lipca 2018

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Bella Voce” organizowany przez Stowarzyszenie „Voce” oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku - Zdroju odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia 2018 r.

Konkurs „Historie Seniorów”

Piątek, 6 lipca 2018

W ramach programu społecznego „Adamed dla Seniora” ogłoszony został konkurs „Historie Seniorów”. Jego laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 1500 zł – 1. miejsce, 1000 zł – 2. miejsce i 800 zł za 3. miejsce. Wybrani autorzy zostaną zaproszeni do współpracy przy tworzeniu nowopowstającego bloga senioralnego.

Świętokrzyskie zaprasza na wakacje

Czwartek, 5 lipca 2018

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Świętokrzyskie zaprasza na wakacje". Eksponowane są mapy zabytków województwa świętokrzyskiego oraz specjalne wydania gazetek szkolnych o tematyce regionalnej.

ŚWIĘTOKRZYSKA GIEŁDA PROJEKTÓW - SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE ŚAEK 2016-2018

Środa, 4 lipca 2018

Chcesz pochwalić się zrealizowanym projektem z zakresu edukacji i kultury? Uważasz, że inni mogą skorzystać z Twojego doświadczenia? Podziel się nim! Zgłoś się do Świętokrzyskiej Giełdy Projektów! Zaprosimy Cię na bezpłatne warsztaty dot. wystąpień publicznych, dzięki którym jeszcze skuteczniej zaprezentujesz swoje osiągnięcia.

Lato w mieście

Środa, 4 lipca 2018

Zajęcia rekreacyjne, sportowe, warsztaty oraz wiele innych propozycji spędzenia wolnego czasu oferują podczas wakacji kieleckie instytucje kultury i sportu.

Wakacje w ECN

Środa, 4 lipca 2018

Czy najniebezpieczniejszym zwierzęciem na świecie jest rekin? Jak obserwować przyrodę, aby nie zgubić się w lesie? Jak opalać się, aby sobie nie zaszkodzić? Sprawdźcie, co na wakacje przygotowało Energetyczne Centrum Nauki.

Kielce – daj się porwać!

Wtorek, 3 lipca 2018

Do 28 września w galerii „Na zachętę” Instytutu Dizajnu w Kielcach można obejrzeć efekty pracy ceramików, którzy stworzyli obiekty mające promować miasto i Instytut.

Projekt "Ojczyzny"

Poniedziałek, 2 lipca 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach 2 lipca w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie rozpoczął realizację swojego autorskiego projektu „Ojczyzny”. Jego celem jest integracja dzieci pochodzących z różnych kultur, poprzez organizację warsztatów twórczych, wykorzystujących dziedzictwo o charakterze narodowym. Punktem wyjścia jest tu podjęcie tematu poczucia więzi z „małą ojczyzną”, pytanie o tożsamość narodową oraz wartości, które łączą przedstawicieli różnych kultur.

VII Rajd Imieninowy Śladami Stefana Żeromskiego

Poniedziałek, 2 lipca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na VII Rajd Imieninowy Śladami Stefana Żeromskiego organizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz Narodowego Czytania.

Znana data tegorocznego Hubertusa Świętokrzyskiego

Poniedziałek, 2 lipca 2018

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbędzie się Hubertus Świętokrzyski. Wystawcy zainteresowani zaprezentowaniem się na tej imprezie mogą zgłaszać się wysyłając karty zgłoszeń. Pełny regulamin dostępny w załączniku.

Lato w muzeum

Poniedziałek, 2 lipca 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach tradycyjnie zaprasza na wakacyjne zajęcia edukacyjne. Podczas zajęć dzieci ruszą w podróż dookoła świata i pobawią się w archeologów, a także poznają "cacane cudoki" naszych dziadków. Zajęcia będą odbywać się w Muzeum Dialogu Kultur i Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Mali odkrywcy – wielkie możliwości

Poniedziałek, 2 lipca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do udziału w warsztatach fotograficznych, które odbędą się w sierpniu.

Zajęcia wakacyjne w Muzeum Historii Kielc

Poniedziałek, 2 lipca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na warsztaty i spotkania wakacyjne.

Konkurs fotograficzny „Uwiecznione w fotografii miejsca pamięci 1914 – 1921”

Czwartek, 28 czerwca 2018

Do 31 października br. można zgłaszać swoje prace w konkursie fotograficznym „Uwiecznione w fotografii miejsca pamięci 1914 – 1921”, którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 roku życia i powyżej.

Startuje konkurs „Animatus”

Środa, 20 czerwca 2018

"Animatus” to międzynarodowy konkurs na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej, którego inicjatorem jest Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Projekt realizowany jest przez kielecki teatr we współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, a jego celem jest poszukiwanie nowych form wyrazu w teatrze lalek oraz wspieranie nowatorskich projektów scenograficznych. Prace można zgłaszać do 20 sierpnia 2018 roku.

MFMOiK Jędrzejów 2018

Środa, 20 czerwca 2018

Koncert „Rozważania o historii Polski mistrza Wincentego Kadłubka” - w 800-lecie przybycia do Jędrzejowa i 100-lecie odzyskania niepodległości - rozpocznie tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018. Inauguracja już 7 lipca o19.00 w klasztorze oo. Cystersów.

Gdy sztuka spotyka się z polityką

Wtorek, 19 czerwca 2018

Od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Do 25 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.

Czym bawili się nasi dziadkowie?

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego zaprasza na zajęcia edukacyjne pt. "Cacane cudoki – czym bawili się nasi dziadkowie?".

Elementarz Polskiego Dizajnu

Piątek, 15 czerwca 2018

W Instytucie Dizajnu od 23 czerwca do 20 września 2018 roku prezentowana będzie wystawa Elementarz Polskiego Dizajnu, która ukazuje 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła, porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet "Ptasie mleczko" i gumowe kółko "Ringo" – polska gra sportowa. Prezentowane są zarówno projekty współczesne, jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki.

"10x10. Nabytki Muzeum Historii Kielc"

Piątek, 15 czerwca 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę jubileuszową „10 x 10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008 – 2018”. W ciągu dziesięciolecia działalności placówka zgromadziła prawie 20 000 eksponatów, głównie dzięki ofiarności kielczan.

Życie jest piękne 2018

Wtorek, 12 czerwca 2018

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne". Na prace fotograficzne organizatorzy czekają do 10 października 2018 roku. Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach: "Miasto", "Moda"," Natura"," Kulinaria".

KULTURA W PLENERZE w Skarżysku

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza po raz trzeci w okresie wakacyjnym na KULTURĘ W PLENERZE.

Złote Miotły Baby-Jagi rozdane już po raz 18!

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się XVIII Ogólnopolski Taneczny Sabat Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Złotą Miotłę Baby-Jagi". W finałowej gali konkursu na scenie WDK zaprezentowano łącznie 26 układów choreograficznych w trzech kategoriach wiekowych.

Warsztaty teatralne

Poniedziałek, 11 czerwca 2018

W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach startuje projekt pt. „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne” skierowany do uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem. Co odbędzie się za sprawą praktycznych zajęć w ramach czytanych prób.

Retrospektywny album ARIAN

Piątek, 8 czerwca 2018

W sprzedaży ukazał się retrospektywny podwójny album CD kieleckiej grupy ARIANIE.

Z magazynowego kąta

Czwartek, 7 czerwca 2018

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do obejrzenia wystawy w Dworku Laszczyków w Kielcach "Z magazynowego kąta". Zostaną na niej zaprezentowane eksponaty, których muzeum do tej pory nie pokazywało zwiedzającym.

Spacerkiem po krakowskim Kazimierzu

Czwartek, 7 czerwca 2018

To już druga wystawa zorganizowana w ramach współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach z Krakowskim Instytutem Rozwoju Edukacji. Prezentowane fotografie to prace słuchaczy studiów podyplomowych, także z regionu świętokrzyskiego.

Autobus WDK na ulicach Kielc!

Wtorek, 5 czerwca 2018

Od kilku dni po ulicach Kielc jeździ autobus promujący Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Specjalnie oklejony pojazd MPK zachęca mieszkańców województwa świętokrzyskiego podróżujących kieleckimi trasami komunikacyjnymi do zapoznania się z szeroką ofertą kulturalną Wojewódzkiego Domu Kultury. Kino, taniec, teatr i sztuka to tylko część dziedzin jakimi na co dzień zajmują się pracownicy WDK.

Historia motoryzacji w miniaturze

Poniedziałek, 4 czerwca 2018

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można oglądać wystawę prezentującą najcenniejsze obiekty pochodzące ze zbioru podarowanego Muzeum Narodowemu w Kielcach przez Sławoja Franciszka Gwiazdowskiego - pioniera kolekcjonerstwa modeli pojazdów w Polsce.

KOLOROWY ŚWIAT KLOCKÓW

Piątek, 25 maja 2018

W Muzeum Zabawek i Zabawy otwarta zostanie dziś wystawa „Kolorowy świat klocków”. Wernisaż o godz.17.00.

Przed nami II etap konkursu realizowanego w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej

Czwartek, 24 maja 2018

Do 5 czerwca 2018 roku do godziny 15.00 przyjmowane będą wnioski konkursowe dla projektów wyłonionych w I etapie konkursu regrantingowego. Każdy z siedmiu uczestników programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej, którego wniosek uzyskał pozytywną opinię Jury (o czym informowaliśmy w osobnym wpisie) powinien dostarczyć nowy formularz zgłoszeniowy na adres Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, w wersji papierowej i elektronicznej.

I etap konkursu regrantingowego ŚAEK zakończony

Czwartek, 17 maja 2018

Do I etapu konkursu zgłoszono 7 projektów stworzonych przez uczestników warsztatów Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Tegoroczna odsłona programu skierowana jest do mieszkańców powiatów: kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, starachowickiego i sandomierskiego.

Pierwsza edycja Świętokrzyskich Spotkań Filmowych w Kinie Fenomen

Środa, 16 maja 2018

Kieleckie kino studyjne "Fenomen" rusza z nowym autorskim projektem. "Świętokrzyskie Spotkania Filmowe" są częścią jubileuszu 20 - lecia Województwa Świętokrzyskiego, a rozpoczną się 5 czerwca, w dniu ustanowionym "Świętem Województwa Świętokrzyskiego".

"BEM! Musical o patriotach i renegatach"

Piątek, 4 maja 2018

Trwają przygotowania do kolejnej premiery w Teatrze im. S. Żeromskiego.

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Premiera opery ludowej "Idyliada"

"Idyliada" to opera ludowa według pomysłu Krzysztofa Wrony w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca...

Inauguracja Akademii Artystycznej Żory Korolyova

W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego otwarta zostanie Akademia Arte...

Rocznica Bitwy Warszawskiej

Na przedpolach Warszawy w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku rozegrała się decydująca batalia wojny...

Zlot pasjonatów fotografii

18 i 19 sierpnia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci odbędzie się zlot pasjonatów fotografii....

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Koncert dla Irmy

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert charytatywny dla Irmy Sumary,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 31 570 708
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności