Sobota, 23 marca 2019 - Feliksa, Konrada, Zbysławy

Aktualności

Muzyka cygańska

Wtorek, 12 marca 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza na wernisaż wystawy "Graj, cyganie! Muzyka cygańska. Od Liszta po hungaricum".

„Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019" zagości w WDK

Wtorek, 12 marca 2019

Od 11 do 13 kwietnia br. w województwie świętokrzyskim przebywać będzie delegacja rumuńska na czele z ambasadorem Rumunii w Polsce Ovidiu Drangą, byłą minister Młodzieży i Sportu, aktualnie posłanką - loaną Bran, a także prezesem Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie - Ignatem Timarem. Wizyta odbędzie się w ramach projektu „Wymiana międzykulturowa polsko-rumuńska 2019". Jednym z gospodarzy będzie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Dyplomy 2019

Wtorek, 12 marca 2019

Dyplomy 2019 – to kolejna wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. Galeria Winda zaprasza 5 kwietnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy. W tym roku prezentują się cztery specjalizacje z sześciu nauczanych w szkole.

Spektakl "Pasja"

Wtorek, 12 marca 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza 12 kwietnia o godzinie 10.00 i 19.00 na spektakl "Pasja".

Konkurs "Moniuszko - twórca romantyczny".

Wtorek, 12 marca 2019

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Muzyki Stanisława Moniuszki oraz projektu „Moniuszko w Pacanowie” - Europejskie Centrum Bajki ogłasza konkurs "Moniuszko - twórca romantyczny".

Gala Wiedeńska

Wtorek, 12 marca 2019

W sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej 24 marca o godzinie 17.00 odbędzie się Gala Wiedeńska z udziałem solistów polskich i europejskich oper.

Promocja tomiku „Cienie” Katarzyny Siwiec

Poniedziałek, 11 marca 2019

9 kwietnia o godzinie 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wieczór autorski i promocja tomiku wierszy „Cienie” Katarzyny Siwiec. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Marka „Babci” Dubeltowicza. Podczas wieczoru wystąpią akordeonista Lech Skawiński oraz solista i gitarzysta w jednym Michał Piecaba.

"Gdzie jest mój Homel?"

Poniedziałek, 11 marca 2019

Na przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca w wykonaniu Tadeusza Kwinty zaprasza Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Książka przyjazna dziecku

Poniedziałek, 11 marca 2019

Ruszyła IV edycja konkursu "Książka przyjazna dziecku". Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wydawców i autorów do udziału w konkursie, którego celem jest promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku od 7do 14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.

„Mamo, tato, a dlaczego trzeba podlewać kwiatki?”

Poniedziałek, 11 marca 2019

Dlaczego rośliny potrzebują wody? Jaką rolę w życiu organizmów pełni proces fotosyntezy? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na sobotnie warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego?” .

Warsztat młodego odkrywcy

Poniedziałek, 11 marca 2019

Ile mielibyśmy lat, gdybyśmy żyli na innej planecie? Do czego służą polimery? Jak wykonywać pracę, gdy brakuje nam sił? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, należy wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Energetyczne Centrum Nauki.

MNKi powiększy kolekcję

Poniedziałek, 11 marca 2019

Kolekcję Muzeum Narodowego w Kielcach wkrótce wzbogacą dwa obrazy – "Wenecja" oraz "Pejzaż z rzeką".

Gra planszowa o Suchedniowie

Poniedziałek, 11 marca 2019

Powstała gra planszowa „Cztery światy z tą historią – suchedniowskie wędrowanie” – wydana przez Stowarzyszenie „Kuźniczy krąg” działające przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury. Promocja gry odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 16.00 w SOK „Kuźnica”.

„Mój drogi przyjacielu tak było w PRL-u”

Piątek, 8 marca 2019

W Klubie Seniora przy ulicy Krzemionkowej 1 w Kielcach można zwiedzić wystawę zatytułowaną „Mój drogi przyjacielu tak było w PRL-u”.

„Zostań managerem swojego życia” - kurs i warsztaty rozwoju osobistego w WDK

Piątek, 8 marca 2019

26 marca br. o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Nastawieni na sukces”. Prowadzącym najbliższe warsztaty zatytułowane „Zostań managerem swojego życia” będzie prezes fundacji „Fabryki Marzeń” Andrzej Załucki.

Bajkowy Korowód w Pacanowie

Czwartek, 7 marca 2019

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza wszystkich, którzy mają fantazję i lubią się bawić: grupy przyjaciół, rodziny, reprezentacje szkół, klubów, domów kultury, stowarzyszeń, kółka zainteresowań, świetlice itp. do udziału w „Bajkowym Korowodzie", który 2 czerwca 2019 o godzinie 12.00 przemaszeruje uroczyście przez bajkowe miasteczko. Korowód zainauguruje trzeci, finałowy dzień 17. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019 - Galę Finałową.

Rada Pomocy Żydom

Czwartek, 7 marca 2019

W Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" do 30 kwietnia można oglądać wystawę zatytułowaną "Żegota - Rada Pomocy Żydom". Wystawa została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w 75. rocznicę powołania „Żegoty”.

"Marian Musiał. Fotografie"

Czwartek, 7 marca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy "Marian Musiał. Fotografie". Jest to kolejna już wystawa prezentująca dorobek fotografików związanych z regionem świętokrzyskim. Tym razem wystawa prezentowana jest dzięki uprzejmości Fundacja Archiwum Fotografii, która użyczyła zdjęcia na potrzeby ekspozycji w Muzeum Historii Kielc. Gościem specjalnym wernisażu będzie Jan Anderman - wnuk autora. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00.

Dofinansowanie kultury

Środa, 6 marca 2019

Zarząd województwa świętokrzyskiego przyjął uchwałę w sprawie wsparcia zadań z zakresu kultury w 2019 roku. Łączna kwota dotacji to 300 tysięcy złotych.

Nie żyje Ryszard MIKURDA

Środa, 6 marca 2019

W wieku niespełna 78 lat zmarł w Kielcach Ryszard Mikurda – zasłużony dla regionu działacz sportów motorowych, wieloletni prezes Zarządu Okręgowego PZMot w Kielcach, sędzia klasy międzynarodowej, komandor wielu imprez sportów motorowych, wreszcie – pasjonat starych motocykli, ze szczególnym umiłowaniem SHL-ki, o której napisał książkę „SHL-ką przez Gołoborze”. Miała ona już kilka wydań, za każdym razem autor coś dodawał, uzupełniał….

Wielkanocny „Konkurs z jajem” 2019

Środa, 6 marca 2019

Do 25 marca dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat z województwa świętokrzyskiego mogą nadsyłać prace na wielkanocny „Konkurs z jajem”. Wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, ma na celu kultywowanie ich tradycji oraz aktywizacje i rozwijanie zainteresowań plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

"Świętokrzyska Victoria" za nami

Środa, 6 marca 2019

Ojciec Edward Stradomski, gmina Strawczyn oraz wydawnictwo "Jedność" to laureaci jedenastej edycji nagrody „Świętokrzyska Victoria”.

Wystawa "Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci" walczy w konkursie

Wtorek, 5 marca 2019

Wystawa "Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci", prezentowana w Instytucie Dizajnu w Kielcach, została nominowana w konkursie Pomorskie Sztormy w kategorii "Wydarzenie roku".

Przesłuchania rejonowe do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Wtorek, 5 marca 2019

Już po raz 64. pasjonaci słowa mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Uczestnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. Finałowe przeglądy zaplanowano na czerwiec 2019r. Zanim jury wyłoni finalistów, wszystkich uczestników czekają przeglądy rejonowe i eliminacje wojewódzkie, które wyłonią reprezentantów w każdej z kategorii.

Prace Pauliny Góry

Wtorek, 5 marca 2019

Galeria Wieża Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa dekoracyjnego, pełnego romantyzmu, magii. Artystka przeniesie nas w świat swojej wyobraźni, do krainy istniejącej poza obszarem codzienności, krainy bogatej w symbole, widzianej oczami dziecka.

Waldemar Malicki – "Klasyka po bandzie"

Wtorek, 5 marca 2019

W Kieleckim Centrum Kultury 31 marca o godzinie 16.00 wystąpi pianista Waldemar Malicki.

Sztuka ludowa Matyó

Poniedziałek, 4 marca 2019

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 23 marca o godz. 16.00 do Dworku Laszczyków w Kielcach na wernisaż unikatowej wystawy, prezentującej węgierską sztukę ludową. Słynne na całym świecie dziedzictwo Matyó to kultura jednej z wielu historycznych, węgierskich grup ludowych.

Moscow City Ballet

Poniedziałek, 4 marca 2019

Po kolejnym sukcesie Moscow City Ballet powraca do Polski. Grupa założona przez choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W tym roku w Kieleckim Centrum Kultury zaprezentuje "Jezioro łabędzie".

American dream

Poniedziałek, 4 marca 2019

Od 9 kwietnia do 27 października 2019 roku w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku będzie można zwiedzać wystawę "American dream. Pierwsza wielka podróż Henryka Sienkiewicza". Jest to wystawa o charakterze edukacyjny, jej głównym celem będzie pokazanie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w drugiej połowie XIX wieku przez pryzmat miejsc, które odwiedził Henryk Sienkiewicz podczas swej pierwszej wielkiej podróży w latach 1876 i 1877.

Zaczytany Dom Kultury

Poniedziałek, 4 marca 2019

Starachowickie Centrum Kultury bierze udział w projekcie Zaczytany Dom Kultury, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Jest jedną z pięćdziesięciu instytucji, które znalazły się w zaszczytnym gronie beneficjentów projektu.

Wielkanocny Salon Rękodzieła Artystycznego 2019

Poniedziałek, 4 marca 2019

W niedzielę, 7 kwietnia w sali lustrzanej i holu górnym Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się okrągła X edycja Salonu Rękodzieła Artystycznego. Podczas ostatniego spotkania z pasjonatami rękodzielnictwa goście jak zwykle mieli okazję zobaczyć najnowsze propozycje świętokrzyskich rękodzielników oraz zakupić ich wyroby.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”

Poniedziałek, 4 marca 2019

Do 30 września 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Wystawa poświęcona INCE w MCK w Skarżysku

Poniedziałek, 4 marca 2019

W galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej można oglądać wystawę „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna INKA 1928-1946”.

Konkurs “Recycling na miarę”

Poniedziałek, 4 marca 2019

130 uczniów z 30 świętokrzyskich szkół podstawowych bierze udział w tegorocznym, trzecim konkursie „Recycling na miarę”, którego organizatorem jest Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach. W miniony czwartek odbyła się Inauguracja konkursu i warsztaty. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest twórczość Stanisława Moniuszki - kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

Od alegorii do autorskiego znaku

Poniedziałek, 4 marca 2019

W Muzeum Dialogu Kultur 22 marca zostanie otwarta wystawa czasowa "Artur Ptak. Od alegorii do autorskiego znaku". Wystawa prezentuje cykl prac, których temat zakorzeniony jest w symbolice chrześcijaństwa. W przedstawionym projekcie artystycznym znak i symbol stają się równoważnym przekazem informacji. Prezentowane w nowej formie wizualnej obiekty religijne łączą w sobie reklamę i wzornictwo użytkowe.

12. edycja plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku

Piątek, 1 marca 2019

Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl po raz dwunasty ogłaszają plebiscyt Wydarzenie Historyczne Roku 2018, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 31 marca 2019 r.

Książki obrazami pisane

Piątek, 1 marca 2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka zaprasza na wystawę "Książki obrazami pisane".

"Śpiewamy Staffa" w MCK w Skarżysku

Piątek, 1 marca 2019

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza wszystkich śpiewających poezję do udziału w I KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ „ŚPIEWAMY STAFFA”.

Festiwal Teatrów Studenckich START

Piątek, 1 marca 2019

Już tylko miesiąc dzieli nas od Festiwalu Teatrów Studenckich START – Kielce 2019. Festiwalu, który ma łączyć środowisko akademickie z całej Polski wokół teatru i stwarzać miejsce do wypowiedzi młodzieży akademickiej na deskach teatru. START odbędzie się w tym roku od 3 do 6 kwietnia w Kielcach, a młode grupy teatralne wystąpią na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz w Kieleckiego Centrum Kultury.

Dotacja na projekt "Wczytuję sztukę"

Czwartek, 28 lutego 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” po raz kolejny uzyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym razem w wysokości 43 000 zł na realizację projektu „Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne”, w ramach programu „Edukacja kulturalna”.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Moja pasja - fotografia

Zdjęcia pochodzącej z Kielc fotografki Emilii Pluty znalazły się na internetowej platformie...

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Nabór do Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2019/II

Przedmiotem konkursu są stypendia-mające charakter cyklicznego świadczenia finansowego,...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 995 718
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności