Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 - Augustyna, Kamelii, Lidii

Aktualności

„Moja własna książeczka” konkurs literacko-plastyczny dla dzieci

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym adresowanym do dzieci w wieku 6 - 12 lat.

Podsumowanie sezonu 2019/20 w kieleckim teatrze

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Teatr im. S. Żeromskiego przedstawia podsumowanie minionego sezonu i zarys planów na następny sezon artystyczny.

Wystawa „Jędrzejów – UFO 2019"

Poniedziałek, 6 lipca 2020

W holu głównym Centrum Kultury w Jędrzejowie można oglądać do końca sierpnia wystawę Akcji Plastycznej „Jędrzejów – UFO 2019”.

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Organizowany od lat przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii, zajmujących się nią nieprofesjonalnie. Tematem prac fotograficznych jest piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

Zapiski foto/graficzne

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Od 9 lipca do 9 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Środowisk Twórczych można oglądać prace autorstwa Piotra Wypycha.

Stacja Kultura, czyli "Lato w bibliotece"

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza miłośników książkowych podróży na Stację Kultura.

W ECN ruszyły „Wakacje z energią”

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Odwiedzając ECN, można wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych dotyczących optyki czy też obserwacji mikroskopowych, a także zwiedzać wystawę „Energia”. Zajęcia odbywają się od wtorku do soboty. Do 11 lipca, można skorzystać ze zniżek za świadectwo w ramach akcji „Ceny za oceny”.

Artystyczne lato z "Zameczkiem"

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wakacyjne zajęcia, które odbędą się od 6 lipca do 31 sierpnia.

Fotografie autorstwa Przemysława Sękowskiego

Poniedziałek, 6 lipca 2020

Od 10 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach można oglądać fotografie autorstwa Przemysława Sękowskiego.

Konkurs fotograficzny "Czarujące Ponidzie"

Piątek, 3 lipca 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i LOT Ziemi Pińczowskiej ogłaszają wakacyjny konkurs fotograficzny „Czarujące Ponidzie”.

MWK z myślą o niewidzących

Piątek, 3 lipca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej dostosuje ofertę edukacyjną do osób z dysfunkcjami wzroku. Konsultantami przy wprowadzaniu innowacji będą osoby niewidzące i słabowidzące.

Kompleksowa rehabilitacja drogą do podjęcia pracy

Czwartek, 2 lipca 2020

Trwa rekrutacja chętnych do udziału w pilotażowym programie PFRON „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Wystawa „Tytan Krzem Powietrze”

Czwartek, 2 lipca 2020

Ambasada Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę obiektów Pauliny Kwiatkowskiej „Tytan Krzem Powietrze”. Jest to kolekcja obiektów wpływających na jakość powietrza w pomieszczeniach, oczyszczając je, regulując wilgotność oraz temperaturę.

Lato w „Niemczówce”

Czwartek, 2 lipca 2020

Kamienica „Niemczówka” w sezonie letnim oprócz oczywistych walorów historycznych oferuje turystom okazałą zbrojownię, makietę zamku z czasów jego świetności, reprezentacyjną Salę Łokietkową oraz nowość - unikatową na skalę kraju – Muzealną Izbę Pana Wołodyjowskiego. Niebawem na dziedzińcu pojawi się galeria „Chęciny na dawnej fotografii”. Do wnętrz zabytku można dostać się codziennie od 9.00 do 18:00.

Stroje historyczne w miniaturze w Muzeum Zabawek i Zabawy

Czwartek, 2 lipca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy od wtorku 7 lipca zaprasza na nową wystawę „Stroje historyczne w miniaturze”. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 48 wzorów ubioru z dawnych epok. Jest to także prezentacja krawieckiej pasji Wioletty Bary.

Wystawa "W dobrym miejscu" w Chmielniku

Czwartek, 2 lipca 2020

W byłej synagodze w Chmielniku odbył się we wtorek 30 czerwca wernisaż wystawy „W dobrym miejscu”.

Wakacje na zamku w Chęcinach

Środa, 1 lipca 2020

Nocne zwiedzanie, kanonada artyleryjska, walki rycerskie, Biała Dama – to tylko część atrakcji przygotowanych dla turystów na Zamku Królewskim w Chęcinach w czasie wakacji. Będą też imprezy tematyczne nawiązujące do kultury i historii warowni oraz Regionu Świętokrzyskiego.

Wakacje w Ostrowcu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Wycieczki, seanse filmowe, warsztaty, koncerty - to w skrócie wakacyjna oferta Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Stacja Kultura czyli lato w bibliotece

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Z myślą o miłośnikach książkowych podróży Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przemieniła się na czas wakacji w Stację Kultura.

Spotkanie z Jerzym Osieckim

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

W piątek 26 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli Strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna” wydanej nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid”.

LATO 2020 w BWA w Ostrowcu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało na wakacje szeroką ofertę bezpłatnych, różnorodnych zajęć. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod nr. tel. 41 263 20 48.

Nagrody dla ludzi kultury

Piątek, 26 czerwca 2020

W Biurze Wystaw Artystycznych rozdano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2019 rok.

"Niemczówka" w sieci

Piątek, 26 czerwca 2020

W związku z ogromnym zainteresowaniem urokliwą kamienicą „Niemczówka”, mieszczącą się tuż obok rynku chęcińskiego, została utworzona strona internetowa obiektu z niezbędnymi informacjami dla zwiedzających. Dołożono wszelkich starań, aby była ona czytelna i prosta w odbiorze, a zarazem odzwierciedlała klimat tego miejsca. Adres strony www.niemczowka.pl

MWK powiększyło kolekcję

Piątek, 26 czerwca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej kupiło pięć obrazów autorstwa Marianny Wiśnios, Dzięki temu kolekcja muzeum składa się już z 53 obrazów tej autorki. Cztery z kupionych obrazów nawiązują do tematyki sakralnej, jeden do partyzanckiej. Dwa obrazy – “Matka Boska z Wykusu ” oraz „Pomnik partyzantów 1943-1994” zostaną przekazane do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Talenty Świętokrzyskie 2020

Piątek, 26 czerwca 2020

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Wakacji z kulturą

Piątek, 26 czerwca 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Letniej Akademii Kreatywności. To mini plenery malarskie dla dzieci i młodzieży, konkurs fotograficzny i inne atrakcje w ramach „Wakacji z kulturą”.

Wystawa fografii Zdzisława Beksińskiego

Piątek, 26 czerwca 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na otwarcie wystawy w Zamku Królewskim ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Tworzą ją czarno-białe fotografie z wczesnego okresu twórczości Zdzisława Beksińskiego czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. oraz komputerowe fotomontaże z dziesięciu ostatnich lat twórczości artysty. Ekspozycja została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart. Wernisaż wystawy w piątek 3 lipca o godz. 11.00.

Stroje historyczne w miniaturze

Piątek, 26 czerwca 2020

Na wystawie w Muzeum Zabawek i Zabawy zaprezentowanych zostanie 48 strojów zainspirowanych kilkoma epokami. Miniaturowe stroje wzorowane są na średniowieczu, renesansie, baroku, reprezentują styl empire, belle époque, na wystawie obecne są także krynoliny i tiurniury. Dzięki nim będziemy mogli przenieść się w czasie i przestudiować historię mody od średniowiecza aż do początków XX wieku. Na nową wystawę muzeum zaprasza od 7 lipca 2020 roku.

Lato w muzeum

Piątek, 26 czerwca 2020

Od lipca w Muzeum Narodowym w Kielcach powracają wykłady z cyklu "Niedziela w muzeum. Po raz czwarty muzeum zaprasza również do akcji "Poczuj miętę do sztuki", czyli jogę w ogrodzie włoskim. Ponadto rozpoczynają się wakacyjne spotkania ze sztuką online - warsztaty edukacyjne oraz wyjątkową podróż po całym świecie.

Indywidualne warsztaty wokalne

Czwartek, 25 czerwca 2020

Warsztaty wokalne pod kierunkiem Artura Telusa - instruktora wokalnego Zameczkowego Studia Piosenki odbędą się w Domu Kultury "Zameczek" w Kielcach w dniach od 24 do 28 sierpnia. Zajęcia zakładają dobór i interpretację repertuaru, ćwiczenia dykcji, przepony i głosu.

Historie z rodzinnych archiwów

Czwartek, 25 czerwca 2020

Zostań rodzinnym archiwistą, udokumentuj losy swoich przodków, opisz historię swojej rodziny i wygraj! W ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych.

Wakacje z "Zameczkiem"

Czwartek, 25 czerwca 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na warsztaty taneczne, w których mogą wziąć udział osoby w różnym wieku. Zajęcia potrwają od 15 lipca do 26 sierpnia i będą dotyczyć nauki tańca towarzyskiego oraz dancemix.

"Jestem Art&Design"

Wtorek, 23 czerwca 2020

Rusza kampania wizerunkowa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, przede wszystkim jego studentów, absolwentów, wykładowców.

"To tu. Moje Świętokrzyskie"

Wtorek, 23 czerwca 2020

W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie". Zaprezentowane zostaną prace Izabeli Widelskiej i Urszuli A. Żakowskiej. Wydarzenie jest zamknięte dla publiczności, ale relację z otwarcia ekspozycji będzie można obejrzeć na stronie internetowej OMPiO i w mediach społecznościowych. "To tu. Moje Świętokrzyskie" to cykl wystaw fotografii amatorskiej, na których swoje prace przedstawiają osoby związane z regionem świętokrzyskim.

EDD 2020

Piątek, 19 czerwca 2020

W dniach 12-13 oraz 19-20 września pod hasłem przewodnim „Moja droga" odbędzie się 28 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. Wykorzystując motyw przewodni organizatorzy zapraszają do podróży po polskiej kulturze i historii, zachęcamy do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków, łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

"Wiosenna bujność traw"

Czwartek, 18 czerwca 2020

W Teatrze im. S. Żeromskiego trwają próby do prapremiery „Wiosennej bujności traw” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, która była planowana w kwietniu. Ze względu na pandemię premierę zobaczymy w grudniu.

Plebiscyt "O Dziką Różę" przeniesiony na grudzień

Czwartek, 18 czerwca 2020

Tegoroczny Plebiscyt Publiczności "O Dzika Różę", w trakcie którego widzowie wybierają najlepsze spektakle minionego sezonu oraz najpopularniejszych aktorów, w tym roku odbędzie się nie w czerwcu, a dopiero w grudniu.

Konkurs literacki "1920"

Środa, 17 czerwca 2020

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii.

Zawody łazików marsjańskich

Środa, 17 czerwca 2020

Zawody łazików marsjańskich zostaną zorganizowane we wrześniu w Kielcach w formule hybrydowej. ERC Space and Robotics Event będzie jedynym tegorocznym turniejem kosmiczno-robotycznym, który odbędzie się po ogłoszeniu pandemii. Po raz kolejny wykorzystanie tor marsjański przy Politechnice Świętokrzyskiej.

Eliminacje do 44. Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach

W minioną sobotę 25 lipca w Amfiteatrze w Ciekotach odbył się trzeci z serii przeglądów do...

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II w WDK otwarta!

Wczoraj w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy...

II edycja wystawy fotografii „Krajobraz Niepokorny” wzbudziła zachwyt widzów

Piątkowy wernisaż wystawy "Krajobraz niepokorny", jaki odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w...

Wystawa upamiętniająca św. Jana Pawła II

Sala kominkowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach od najbliższego czwartku, 30 lipca...

Konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2020

Do 30 września można zgłaszać swoje prace w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu...

„Dzień Fotografii” w Skansenie w Tokarni!

Ciekawe wydarzenie czeka zawodowych fotografów i pasjonatów fotografii. Portal polonijny...

„Na Ponidziu wiosna trwa” w weekend 14-16 sierpnia!

Lato w pełni ale to wiosna zagościła w nazwie organizowanego na Ponidziu wydarzenia kulturalnego...

Historia FOTO-KLUBU "KONTRAST"

FOTO-KLUB „Kontrast” od lat 70. działał przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zrzeszając...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 43 152 905
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności