Sobota, 20 lipca 2019 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Aktualności

Piąta edycja programu "Teatr, Mama, Tata i Ja"

Piątek, 28 czerwca 2019

"Teatr, Mama, Tata i Ja" to projekt edukacyjno-artystyczno-terapeutyczny skierowany do dzieci oraz ich rodziców, którzy przebywają w zakładzie karnym typu półotwartego. Projekt realizowany jest już po raz piąty przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz kielecki Areszt Śledczy. Pomysłodawcą projektu był major Andrzej Chrobot - wychowawca w Areszcie Śledczym w Kielcach. W tym roku programie weźmie udział dziesięć rodzin, osiemnaścioro dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Podczas spotkań dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w warsztatach aktorskich, grach animacyjnych, zajęciach plastycznych i muzycznych.

Warsztaty w ECN

Piątek, 28 czerwca 2019

Poczuj dotyk nauki, zbuduj zegar zasilany ziemniakami, poznaj tajemniczą siłę przyciągania i spróbuj to przetrawić. Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na wakacyjne warsztatowe soboty w lipcu.

Podsumowanie sezonu teatralnego

Czwartek, 27 czerwca 2019

Co się działo w Teatrze im. S. Żeromskiego w sezonie 2018/2019?

Vivaldi niekonwencjonalnie

Czwartek, 27 czerwca 2019

W Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi trio Alegrija. Gościnnie zagrają Martyna Chojnacka (akordeon) oraz Piotr Restecki (gitara).

Festiwal Muzyki Tanecznej

Czwartek, 27 czerwca 2019

Druga edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, podczas którego wystąpi 26 polskich i zagranicznych artystów z nurtu muzyki disco i dance.

Lato w mieście

Środa, 26 czerwca 2019

Rusza akcja "Lato w mieście". A w programie propozycje sportowe i kulturalne oraz dużo zajęć na świeżym powietrzu. Będą zajęcia lekkoatletyczne, wakacje z futbolem, zajęcia strzeleckie, karate, kickboxing i żeglarstwo. Ponadto zajęcia taneczne, wokalne, muzyczne i plastyczne.

Joga w ogrodzie włoskim

Środa, 26 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na trzecią edycję jogi w ogrodzie włoskim.

Warsztaty linorytu

Środa, 26 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na warsztaty linorytu – graficzne hand made. Zajęcia przeznaczone są dla rodzin lub samodzielnych dzieci w wieku od 12 lat. Jeśli chcesz artystycznie spędzić czas podczas wakacji i poznać technikę graficzną – linoryt.

Rusza 46. MHFKMS

Wtorek, 25 czerwca 2019

Tegoroczny 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rozpocznie się 11 lipca i potrwa do 21 lipca. Uczestnicy festiwalu pochodzą z Polski, Ukrainy, Armenii i Kanady.

Między słowem a obrazem

Wtorek, 25 czerwca 2019

Na wystawę malarstwa Joanny Biskup-Brykczyńskiej „Między słowem a obrazem” zaprasza do Galerii Małej Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wernisaż odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.00.

Grand Prix dla spektaklu "Być świnią w maju"

Wtorek, 25 czerwca 2019

Spektakl "Być świnią w maju" kieleckiego Teatru Ecce Homo otrzymał Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich Zderzenia Teatralne Dorożkarnia w Warszawie.

3xT

Wtorek, 25 czerwca 2019

W Instytucie Dizajnu 28 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż trzech wystaw pod wspólnym tytułem "3xT".

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Już po raz jedenasty w Wojewódzkim Domu Kultury organizowany jest Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej. Organizowany od ponad dekady przegląd, adresowany jest do wszystkich twórców nieprofesjonalnych, uprawiających malarstwo, grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz tkactwo artystyczne.

Świętokrzyski Konkurs Sztuki Ludowej 2019

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 18 listopada br. można zgłaszać prace w Świętokrzyskim Konkursie Sztuki Ludowej. Niewiele ponad tydzień później, 29 listopada o godzinie 17.00 w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpi jego rozstrzygnięcie. Artyści mogą przesyłać prace konkursowe wykonane w jednej z czterech technik: rzeźba i płaskorzeźba, ceramika, malarstwo i kowalstwo artystyczne.

Wakacje z MHKi

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Wraz z sezonem wakacyjnym ruszają zajęcia dla dzieci w Muzeum Historii Kielc. W tym roku muzeum ma propozycję dla grup zorganizowanych i indywidualnych uczestników.

Impresje operowe

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja Im. Edwarda Kusztala zapraszają do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę projektów kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.

Wystawa o Moniuszce w FŚ

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Do 31 sierpnia w Filharmonii Świętokrzyskiej można oglądać wystawę pokonkursową "Recycling na miarę - Moniuszko inspiruje”.

Kielczanin w amerykańskim "Mam Talent"

Sobota, 22 czerwca 2019

18-letni gitarzysta Marcin Patrzałek - kielczanin wystąpił amerykańskim programie "Mam Talent". Swoim pokazem zachwycił publiczność i jurorów. Marcin Patrzałek swoją przygodę z gitarą rozpoczął w Studium Gitary Klasycznej pod kierownictwem Jerzego Pikora. Wygrał polską edycję "Must Be The Music".

Moje Świętokrzyskie

Piątek, 21 czerwca 2019

W sali konferencyjnej OMPiO odbędzie się wernisaż fotografii z cyklu "To tu. Moje Świętokrzyskie". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Krzysztofa Hajduka oraz Tomasza Krzysztofika.

"Genius loci. Ulice miasta"

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca. Wystawa wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?

Muzealne półkolonie

Piątek, 21 czerwca 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na "Wakacje z kulturą" do Pałacu Biskupów Krakowskich.

"Obraz Cyganów. Cyganie w obrazach"

Piątek, 21 czerwca 2019

Od 28 czerwca w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach można zwiedzać wystawę czasową przedstawiającą zbiór cyganaliów z prywatnej kolekcji Andrzeja Grzymały-Kazłowskiego. Kolekcja powstawała od lat 90. ubiegłego wieku, będąc wynikiem zawodowych i prywatnych kontaktów jej właściciela ze środowiskiem romskim w Polsce i na świecie, współpracy z kolekcjonerami, antykwariuszami oraz licznych podróży na Bałkany, drugiej po Indiach ojczyzny Cyganów.

Lato z Zameczkiem 2019

Wtorek, 18 czerwca 2019

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza na wspólne, kreatywne spędzanie czasu w tegoroczne wakacje.

Wakacje z Energetycznym Centrum Nauki KPT

Wtorek, 18 czerwca 2019

Czym zajmuje się nauka zwana daktyloskopią i w jaki sposób pomaga odkryć niewidoczne ślady? Dlaczego drzewa nazywamy „zielonymi płucami miast” i czemu w naturalnym środowisku żyją dłużej? Jak odczuwamy temperaturę? Zapraszamy na wakacje z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wakacje w Centrum to inny temat warsztatów na każdy dzień tygodnia. W okresie wakacyjnym będą również obowiązywać zmienione tury zwiedzania.

Chęciński Zamek Królewski i „Niemczówka” z nowymi atrakcjami

Piątek, 14 czerwca 2019

Prawdziwe rekordy popularności bije chęcińska warownia, do której zjeżdżają rzesze turystów z Polski i zagranicy. Po odrestaurowaniu zamek robi prawdziwe wrażenie, podobnie jak i renesansowa „Niemczówka“. Obydwa chęcińskie obiekty turystyczne cały czas wprowadzają kolejne atrakcje.

Startuje "Animatus"

Piątek, 7 czerwca 2019

Startuje druga edycja Międzynarodowego Konkursu Twórców Lalek Teatralnych Animatus.

Transgresje

Czwartek, 6 czerwca 2019

Transgresja, czyli przekraczanie granic – to jedno słowo opisujące sztukę Moniki Ślósarczyk. Prace artystki można oglądać od 14 czerwca do 4 września 2019 roku w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

Nabór do programu Kultura – Interwencje 2019.

Wtorek, 4 czerwca 2019

Trwa drugi tegoroczny nabór do programu Kultura – Interwencje 2019. Można się ubiegać o dotacje w kwocie do 150 tys. zł.

21. edycja Off Fashion za nami.

Wtorek, 4 czerwca 2019

21. edycja Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion za nami. Przez dwa dni Kielce gościły 126 projektantów z Polski i za granicy oraz jury składające się z najważniejszych osobistości ze świata mody w Polsce .

Twórczość literacka Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Poniedziałek, 3 czerwca 2019

W Bibliotece Uniwersyteckiej do końca września czynna jest wystawa zatytułowana „Twórczość literacka Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Wystawa okolicznościowa z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach".

Jak ucztowano w dawnych wiekach

Piątek, 31 maja 2019

Od 4 czerwca do 29 września 2019 roku w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie prezentowana wystawa "O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach".

„Obłęd – dowiedz się więcej”

Czwartek, 30 maja 2019

„Obłęd – dowiedz się więcej” - to projekt adresowany do młodzieży szkół średnich powyżej 16 roku życia, który będzie realizowany w terminie od 1 czerwca do 31 października 2019 r. Polega na prezentacji spektaklu pt: „Obłęd”, który został zrealizowany prze Fundację Studio TM z Kieleckim Domem pod Fontanną w strukturach Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego województwa świętokrzyskiego.

Zostań członkiem Klubu Odkrywców

Środa, 29 maja 2019

Okręg Kielce "Jodła" Armii Krajowej zaprasza do zabawy polegającej na odkrywaniu zapomnianych miejsc historii związanych z działalnością Podziemnego Państwa Polskiego i Armii Krajowej.

Rzeźby artystów ludowych

Wtorek, 28 maja 2019

W Kielcach w budynku dawnego Instytutu Filologii Polskiej UJK oraz na terenie przed budynkiem od 31 maja można oglądać prace Barbary i Tadeusza Buczyńskich. Wcześniej ich rzeźby prezentowane były w Pacanowie.

Trwają zapisy do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka

Piątek, 24 maja 2019

Do 16 września br. można zgłaszać się do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Gospodarzem I etapu przesłuchań, które odbędą się 12 i 13 października będzie Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Organizatorem konkursu jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Naucz się tanga

Czwartek, 23 maja 2019

Jeśli marzycie o tym, żeby zacząć tańczyć tango argentyńskie, Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca może spełnić to marzenie.

Opowieść o architekturze

Środa, 22 maja 2019

Instytut Dizajnu zaprasza 31 maja na godz.18.00 do czytelni na spotkanie autorskie z twórcami książki "Archistoria.Opowieść o architekturze", które zapoczątkuje nową wystawę w czytelni i ID. W spotkaniu wezmą udział ilustratorki z Acapulco Studio Agata Dudek i Małgorzata Nowak oraz Anna Skowrońska - wydawca książki.

MUZYKANTY 2019 w Końskich

Poniedziałek, 20 maja 2019

Do 26 lipca można nadsyłać (pocztą tradycyjną lub e-mailem) zgłoszenia udziału w 15 Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów – Instrumentalistów Ludowych MUZYKANTY 2019.

XIX Konkurs Poetycki

Poniedziałek, 20 maja 2019

Kieleckie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie poetyckim. Aby wziąć w nim udział należy nadesłać na adres KCK wiersz o dowolnej tematyce.

Moduły, mozaiki, przeploty

Czwartek, 16 maja 2019

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę tkanin autorstwa Joanny Rusi ”Moduły, mozaiki, przeploty”, na której zaprezentowane zostaną trzy ostatnie kolekcje projektantki. Wystawę będzie można zwiedzać od 18 maja do 18 sierpnia 2019 roku.

Konkurs fotograficzny ARiMR

W związku z jubileuszem 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszony...

Co na festiwalu?

Dziś kolejny festiwalowy dzień, w którym uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu...

46. MHFKMS

Dobiegły końca prezentacje uczestników na kieleckim rynku, organizowane w ramach koncertów...

Wystawa linorytów

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę linorytów Magdaleny Wanat "OD.WRÓCENIE".

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.36.

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" poświęcone będzie społeczności żydowskiej w...

XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019

W pierwszy weekend lipca rozpoczyna się XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 713 339
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności