Sobota, 15 grudnia 2018 - Celiny, Ireneusza, Niny

Aktualności

13 fantastycznych

Środa, 31 października 2018

Wydawnictwo Stowarzyszenia Twórczego “Zenit” opublikowało antologię opowiadań fantasy i science fiction rozgrywających się w realiach regionu świętokrzyskiego. "13 fantastycznych" to efekt konkursu zorganizowanego przez magazyn kulturalny “Projektor”, na który wpłynęły 62 teksty z całej Polski.

Spektrum światła. Dizajn i fotony

Wtorek, 30 października 2018

Instytut Dizajnu zaprasza na wernisaż wystawy ''Spektrum światła. Dizajn i fotony'', który odbędzie się 9 listopada o godz. 18.00.

Wykłady popularnonaukowe

Poniedziałek, 29 października 2018

Kieleckie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach zapraszają na dwa cykle wykładów popularnonaukowych.

Niepodległa. Album legionów

Poniedziałek, 29 października 2018

Muzeum Historii Kielc zaprasza na otwarcie wystawy "Niepodległa. Album legionów". Będzie to okazja do obejrzenia wszystkich fotografii z unikatowego albumu związanego z walkami 4. Pułku Piechoty Legionów na wschodnim froncie w 1916 roku.

Nożyczki ostre jak brzytwa

Czwartek, 25 października 2018

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach możemy oglądać nową sztukę pt. „Szalone nożyczki”. Jej autor Paul Pörtner (1925 – 1984), niemiecki pisarz (ma na koncie 17 sztuk), tłumacz, wydawca, badacz zjawisk kulturowych, reżyser, twórca słuchowisk radiowych (ponad 20), napisał ją w roku 1963, a jej oryginalny tytuł to „Scherenschnitt oder der Mörder sind sie”.

Geopark Kielce ma nową wersję aplikacji mobilnej

Wtorek, 23 października 2018

Nowoczesny i intuicyjny interfejs, dwa razy więcej informacji o obiektach geologicznych i pełna wersja w języku angielskim – to tylko niektóre zmiany, jakie zostały wprowadzone w nowej wersji aplikacji mobilnej Geoparku Kielce.

Konkurs fotograficzny „Ach świętokrzyskie czaruje” 2018 rozstrzygnięty!

Wtorek, 23 października 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Ach świętokrzyskie czaruje”, którego adresatami byli pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych. Tematem prac fotograficznych było piękno województwa świętokrzyskiego oraz jego zabytków.

Warsztaty teatralno-wokalno-taneczne

Poniedziałek, 22 października 2018

Fundacja Studio TM zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralno-wokalno-taneczne, które odbywają się w Bazie Zbożowej w Kielcach przy ul. Zbożowej 4.

Wtorki dla nauczycieli

Poniedziałek, 22 października 2018

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje? Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.

Droga do niepodległości

Piątek, 19 października 2018

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach 7 listopada odbędzie się otwarcie wystawy "Ziemia świętokrzyska: droga do niepodległości 1914-1918".

O barwach narodowych dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 18 października 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z otwarciem nowej wystawy "Biel, czerwień, braterstwo" wydało publikację dla najmłodszych. Jest to wydawnictwo, które w sposób prosty i przejrzysty przybliża dzieciom historię kształtowania się barw państwowych, począwszy od średniowiecza.

Umowa o współpracy

Czwartek, 18 października 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Biblioteka Narodowa podpisały porozumienie o współpracy.

Ambona po renowacji

Wtorek, 16 października 2018

W Parku Etnograficznym w Tokarni zakończyła się konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościele z Rogowa.

Biel, czerwień, braterstwo

Poniedziałek, 15 października 2018

Wystawa "Biel, czerwień, braterstwo" w Muzeum Narodowym w Kielcach jest przygotowywana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawia historię kształtowania się symbolu wspólnoty, jakim są barwy państwowe. Akcentuje również ideę braterstwa – szacunku, współdziałania i solidarności. Ekspozycja prezentuje zmiany odcieni barwy czerwonej od karmazynu, amarantu po cynober – a także wykorzystanie takich barw, jak biel i granat. Tłem dla opowieści o barwach jest historia Polski, z akcentem na walkę w okresie utraty wolności oraz kulturę w czasie niepodległości. Barwy polskie stanowiły również inspirację dla artystów, co także zostało zaakcentowane.

ABC judaizmu

Poniedziałek, 15 października 2018

"ABC judaizmu" to organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego studium podstaw kultury i religii żydowskiej, przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o tradycji, która, wraz z wyznaniami chrześcijańskimi, przez ponad tysiąc lat tworzyła kulturę Polski.

Akademia Detektywów

Środa, 3 października 2018

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza dzieci do udziału w zajęciach Akademii Detektywów. Zajęcia będą się odbywać przez cały rok szkolny 2018/2019 w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 11.00. do 13.00. Zajęcia są inspirowane serią książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Dialog i wielkie religie świata

Wtorek, 2 października 2018

Dlaczego sobota jest dla Żydów dniem świętym? Czy chrześcijaństwo to tylko katolicyzm? Dlaczego każdy muzułmanin powinien raz w życiu odwiedzić Mekkę? Czy po śmierci można powrócić na Ziemię raz jeszcze, tylko że w innym wcieleniu? Na cykl zajęć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w ramach którego poznają judaizm, chrześcijaństwo, islam , hinduizm i buddyzm, zaprasza Muzeum Dialogu Kultur.

Twórcy niepodległej Polski

Wtorek, 2 października 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego odbędą się zajęcia "Twórcy niepodległej Polski". Celem zajęć jest zaprezentowanie uczniom postaci Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Stefana Żeromskiego, a także ich wkładu w budowanie niepodległego państwa polskiego. Uczestnicy zajęć poznają okoliczności odzyskania niepodległości oraz problemy na jakie natrafiło państwo polskie w pierwszych latach wolności.

Pokaz filmu "Przy Planty 7/9"

Czwartek, 27 września 2018

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu na pokazy filmu "Przy Planty 7/9".

"Mały tygrys Pietrek” zakwalifikowany do konkursu

Środa, 26 września 2018

Spektakl "Mały tygrys Pietrek” Hanny Januszewskiej, w reżyserii Michała Dąbrowskiego został zakwalifikowany do IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Edward Kusztal we wspomnieniach

Poniedziałek, 24 września 2018

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach do końca roku można oglądać wystawę poświęconą zmarłemu w 2016 roku kieleckiemu aktorowi Edwardowi Kusztalowi, który zagrał ponad 100 ról w teatrze oraz około 80 w filmach. Największe aktorskie kreacje stworzył w spektaklach Teatru im. S. Żeromskiego.

Nowy sezon w kieleckim teatrze

Czwartek, 6 września 2018

W sezonie teatralnym 2018/2019 w Teatrze im. S. Żeromskiego zobaczymy siedem premier, w październiku odbędzie się 1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny. W 2019 roku kieleckie teatr będzie obchodził 140-lecie powstania. Główne uroczystości przypadną na 6 stycznia.

„Dookoła świata (i w zaświaty)”

Czwartek, 6 września 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zapraszają na otwarcie wystawy lalek teatralnych „Dookoła świata (i w zaświaty)”, które odbędzie się 9 września o godz. 14.40 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Kielczanin zagra u Tarantino

Piątek, 31 sierpnia 2018

Kielczanin Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino "Once upon a time in Hollywood", opowiadającym o jednym z najbardziej wstrząsających morderstw w historii Hollywood.

Nowy sezon w "Kubusiu"

Czwartek, 30 sierpnia 2018

W tym roku na widzów Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" czeka sześć premier, w tym spektakl dla dorosłych zatytułowany "Makbet".

Kielce i Kielecczyzna podczas II wojny światowej

Czwartek, 30 sierpnia 2018

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zaprasza do zwiedzania nowej ekspozycji stałej.

Warsztaty wokalne

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na warsztaty wokalne "Laboratorium głosu", które poprowadzi Patrycja Zarychta.

Autobus WDK na ulicach Kielc!

Wtorek, 5 czerwca 2018

Od kilku dni po ulicach Kielc jeździ autobus promujący Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Specjalnie oklejony pojazd MPK zachęca mieszkańców województwa świętokrzyskiego podróżujących kieleckimi trasami komunikacyjnymi do zapoznania się z szeroką ofertą kulturalną Wojewódzkiego Domu Kultury. Kino, taniec, teatr i sztuka to tylko część dziedzin jakimi na co dzień zajmują się pracownicy WDK.

Pierwsza edycja Świętokrzyskich Spotkań Filmowych w Kinie Fenomen

Środa, 16 maja 2018

Kieleckie kino studyjne "Fenomen" rusza z nowym autorskim projektem. "Świętokrzyskie Spotkania Filmowe" są częścią jubileuszu 20 - lecia Województwa Świętokrzyskiego, a rozpoczną się 5 czerwca, w dniu ustanowionym "Świętem Województwa Świętokrzyskiego".

Kolorowy świat klocków

Piątek, 4 maja 2018

Od 25 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zostanie zaprezentowanych 160 zestawów klocków. Wśród nich będą m.in. wyprodukowane przez spółdzielnię zabawkarską „Gromada” z Kielc.

Przygotowania do Roku Moniuszkowskiego

Czwartek, 19 kwietnia 2018

W 2019 roku obchodzić będziemy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji nadchodzący rok został mianowany Rokiem Moniuszkowskim i obfitował będzie w różnego rodzaju wydarzenia związane z osobą kompozytora. W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie z pełnomocnikiem ministra kultury i dziedzictwa narodowego ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dyrektorem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarem Dąbrowskim. Celem spotkania było przedstawienie ogólnych założeń organizacyjnych obchodów jubileuszu oraz zainicjowanie rocznicowych projektów.

PIK i UJK rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczyna współpracę z kolejną instytucją! Po podpisaniu umowy z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia” tym razem oficjalnym partnerem portalu został Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na mocy zawartej umowy, studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJK będą odbywać praktyki zawodowe w siedzibie Portalu Informacji Kulturalnej.

PIK i „Echo Dnia” rozpoczynają współpracę!

Wtorek, 27 marca 2018

Miło nam poinformować, że Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego rozpoczęła współpracę z portalem echodnia.eu i gazetą „Echo Dnia”. Dzięki umowie PIK zyska nowe grono odbiorców, a także kolejne platformy informacyjne, na których dostępne będą treści tworzone przez jego dziennikarzy.

100 lat harcerstwa na 100 lat Niepodległości

Wtorek, 13 marca 2018

Związek Harcerstwa Polskiego, w tym Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego będzie obchodzić w tym roku kilka ważnych jubileuszy. Najważniejsze z nich to 100 lecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Pozostałe to 45 edycja Międzynarodowego Harcerskiego festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej oraz 60 Harcerski Rajd Świętokrzyski.

Pilates w WDK

Wtorek, 20 lutego 2018

STiS Rewanż zaprasza do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na zajęcia pilates.

Obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wtorek, 30 stycznia 2018

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium imprez jakie odbywać się będą w 2018 roku w województwie świętokrzyskim z okazji jubileuszu obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Patroni 2018 roku

Czwartek, 18 stycznia 2018

Rok 2018 będzie przebiegał pod patronatem Ireny Sendlerowej, arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, 250-lecia konfederacji barskiej i praw kobiet.

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim

9 grudnia 2018 r. w kinie Fenomen, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie z...

10 urodziny Kina Fenomen!!!

To już dziesięć lat, odkąd Kino Fenomen reaktywowało swoją działalność w Wojewódzkim Domu Kultury...

Trzy nowe wystawy w BWA

Słynne fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego, obrazy Beaty Ewy Białeckiej i Joanny Bentkowskiej...

"Z Marszałkiem przy kominku"

​5 grudnia br. o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

"Przed Tarantino był Sulimierski" czyli pierwsze aktorskie doświadczenia Rafała Zawieruchy

Lech Sulimierski - aktor, reżyser, instruktor teatralny z WDK w Kielcach opowiada o pierwszych...

Rekord Polski w kategorii Największa mozaika z tekstyliów został pobity

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski 22 listopada 2018 r. w holu górnym Wojewódzkiego Domu...

Benefis Janusza Głogowskiego

Aktor Teatru im. S. Żeromskiego - Janusz Głogowski w tym roku obchodzi jubileusz 30 lat pracy...

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Tajemnice lasu” 2018

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Tajemnice lasu”, który odbył się w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 33 593 305
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności