Sobota, 23 marca 2019 - Feliksa, Konrada, Zbysławy

Aktualności

Węgierskie inspiracje

Czwartek, 28 lutego 2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza od 1 marca na warsztaty zatytulowane "Węgierskie inspiracje".

Scena dla Ciebie 2019

Czwartek, 28 lutego 2019

Dom Kultury "Zameczek" jest organizatorem festiwalu "Scena dla Ciebie". W tym roku odbędzie się już 21. edycja festiwalu. Zgłoszenia do udziału należy nadsyłać do 15 marca.

Jarosław Skulski z Nagrodą Miasta Kielce!

Środa, 27 lutego 2019

Nagrody Miasta Kielce rozdane. Wśród laureatów wyróżnienia znalazł się nasza kolega- Jarosław Skulski- kierownik Działu Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Trwają zapisy do XV Festiwalu Wielkopostnego

Środa, 27 lutego 2019

Trwają zapisy do XV Festiwalu Wielkopostnego. Impreza, której finał odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach, jest kontynuacją Festiwalu Pieśni Wielkopostnych. W tym roku uczestnicy konkursu będą mogli zgłosić się w trzech kategoriach: pieśni wielkopostne, poezja i plastyka.

Nagrody Kielc przyznane

Środa, 27 lutego 2019

Laureatów nagród Miasta Kielce za 2018 rok uhonorowano podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury. Wyróżnienia przyznawane są od 1995 roku. Celem jest uhonorowanie osób, które swoją postawą, pracą i działalnością przyczyniły się do promocji oraz rozwoju Kielc. Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Miasta są przedstawiciele świata biznesu, naukowcy, wybitni artyści, literaci oraz społecznicy.

KTT zaprasza

Środa, 27 lutego 2019

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na wieczór, podczas którego zobaczymy dwa spektakle zrealizowane do muzyki węgierskiego kompozytora i badacza muzyki ludowej Béli Bartóka. Będzie to "Cudowny mandaryn" i "Drewniany książę". Scenografię do obydwu baletów stworzył Luigi Scoglio - włoski scenograf, wielokrotnie nagradzany za swoje prace w teatrach operowych.

Projekt "Święto"

Czwartek, 21 lutego 2019

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 41 000 zł na realizację projektu „Święto”, w ramach programu Kultura Dostępna.

Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej w Chęcinach

Czwartek, 21 lutego 2019

Ponad 5 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego otrzyma gmina Chęciny na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej w Chęcinach.

"Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci"

Środa, 20 lutego 2019

Instytut Dizajnu zaprasza na wernisaż wystawy ”Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci", który odbędzie się 22 lutego o godz. 18:00.

"Jak Śliwka w kompot"

Wtorek, 19 lutego 2019

Instytut Dizajnu zaprasza na wystawę 15 interpretacji znaków graficznych Karola Śliwki w wykonaniu najlepszych polskich ilustratorów. Wystawę można oglądać od 22 lutego do 15 maja 2019 roku.

Wystawa "Sto lat!" w ID

Poniedziałek, 18 lutego 2019

W Instytucie Dizajnu w Kielcach od 22 lutego będzie można oglądać wystawę "Sto lat!" przygotowaną przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU).

„Drolerie”. Tomik opowiadań fantasy Zbigniewa BRZEZIŃSKIEGO

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Ukazał się właśnie debiutancki tomik opowiadań Zbigniewa BRZEZIŃSKIEGO, kieleckiego autora, znanego dotychczas jedynie z publikacji w Internecie. Nosi tytuł „Drolerie” i składa się na nią osiem fabuł.

Teatr "Kubuś" zaprasza w marcu

Poniedziałek, 18 lutego 2019

W marcu Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakle skierowane do dzieci, ale również do osób dorosłych. Niektóre spektakle będą wystawione poza siedzibą teatru - w Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach

Krzywe koło

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Od 22 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" będzie można oglądać wystawę zatytułowaną "Krzywe koło".

Cisza ikony

Piątek, 15 lutego 2019

W Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" będzie można oglądać ikony autorstwa Pauliny Krajewskiej.

"Utracone/poszukiwane/oswojone dziedzictwo kulturowe"

Czwartek, 14 lutego 2019

Konferencja naukowa pt. "Utracone / poszukiwane / oswojone dziedzictwo kulturowe" jest organizowana dla uczczenia przypadającej w 2019 roku 30. rocznicy działalności Sekcji Polskiej The International Organization of Folk Art oraz 40. rocznicy działalności prowadzonej przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

"Portrety i nie tylko..."

Czwartek, 14 lutego 2019

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa Władysława Sadłochy pt. "Portrety i nie tylko...".

Śladem kolejki wąskotorowej

Środa, 13 lutego 2019

W tym roku turyści piesi, a także miłośnicy dwóch kółek będą mogli przemierzać Świętokrzyski Park Narodowy nową ścieżką edukacyjną. ŚPN udostępni szlak przebiegający przez tereny parku śladem dawnej kolejki wąskotorowej z okolic Nowej Słupi w stronę Zagnańska, wzdłuż Pasma Łysogórskiego.

Unijne stypendia dla prawie 600 uczniów

Środa, 13 lutego 2019

265 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz 327 uczniów szkół zawodowych otrzyma po 3800 złotych w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego" oraz „Świętokrzyskiego program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych". Na obecną edycję programu stypendialnego samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył w sumie 3 min 54 tysiące złotych.

25 lat MCK w Skarżysku

Poniedziałek, 11 lutego 2019

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku Kamiennej obchodzi w tym roku jubileusz powstania. 25 lat temu z połączenia dwóch instytucji kulturalnych działających w mieście, tj. Miejskiego Ośrodka Kultury i Zakładowego Domu Kultury ZM „Mesko” – powstało MCK.

Między słowem a obrazem

Poniedziałek, 11 lutego 2019

"Między słowem a obrazem. Sztuka ilustratorska w dziełach Żeromskiego" prezentowana będzie od 26 lutego do 31 sierpnia tego roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

"To Tu. Moje Świętokrzyskie"

Piątek, 8 lutego 2019

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach rozpoczyna cykl wystaw fotograficznych „To Tu. Moje Świętokrzyskie”. Wystawy na Wzgórzu Zamkowym mają umożliwić utalentowanym fotografom amatorom pokazania swojej twórczości szerszej publiczności. Fotografie będą prezentować ziemię świętokrzyską.

Strona internetowa Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny

Piątek, 8 lutego 2019

Postała strona internetowa Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka”. Funkcjonuje ona pod adresem www.cit.checiny.pl.

Łysa Góra - ziemia legend i baśni

Czwartek, 7 lutego 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach kieruje swoją nową propozycję do uczniów klas 1-3 oraz 4-6.

„Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Środa, 6 lutego 2019

Można się już zgłaszać do udziału w siódmym ogólnopolskim konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi” organizowanym przez Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli z całej Polski.

Spacerem przez Stulecie

Środa, 6 lutego 2019

4 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach, odbył się wernisaż wystawy "Spacerem przez Stulecie" autorstwa Bolesława Jóźwika.

Zabawki w literaturze

Wtorek, 5 lutego 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci "Zabawki w literaturze".

Hejt i mowa nienawiści

Wtorek, 5 lutego 2019

Muzeum Dialogu Kultur zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia edukacyjne „Hejt i mowa nienawiści – aktualne zagrożenia”. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest hejt, z czego wynika i jakie są jego konsekwencje.

Twarze ZAiKS-u

Poniedziałek, 4 lutego 2019

Od 8 lutego w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Twarze ZAiKS-u". Są to portrety postaci związanych ze stowarzyszeniem. Wystawa została przygotowana z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy powstania ZAiKS-u. Będzie czynna do 15 grudnia 2019 roku. Na fotografiach zobaczymy m.in. Magdalenę Abakanowicz, Leona Tarasewicz, Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Pendereckiego, Czesława Niemena, Korę, Andrzeja Wajdę i Zygmunta Baumana.

"Animatus" po raz drugi

Poniedziałek, 4 lutego 2019

W 2019 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zrealizuje II edycję międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus" dzięki dotacji w wysokości 73 800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spośród nadesłanych do programu „Teatr i taniec” 282 wniosków dofinansowanie otrzymało 64 wnioskodawców.

Nowy numer "Projektora"

Czwartek, 31 stycznia 2019

Co stałoby się z literaturą światową, gdyby Jack London miał zepsuty budzik? – tak rozpoczyna się najnowszy numer kieleckiego magazynu kulturalnego „Projektor”. Tematem głównym wydania jest postać pisarza.

Dotacja dla festiwalu Hurra! ART!

Środa, 30 stycznia 2019

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 89 500 zł na realizację V Wakacyjnego Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!. Spośród 294 nadesłanych wniosków dofinansowanie otrzymało 16 wnioskodawców, a wśród nich teatr „Kubuś”, którego projekt znalazł się na dziewiątym miejscu. Kolejny raz w Kielcach zaprezentowane zostaną najciekawsze spektakle teatralne ostatnich lat, filmy, słuchowiska, odbędą się warsztaty oraz inne działania artystyczne przygotowane przez artystów i pedagogów w duchu pedagogiki teatru.

Unikatowe pamiątki rodzinne

Środa, 30 stycznia 2019

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie wzbogaciło się o nowe eksponaty.

Zajęcia edukacyjne

Środa, 30 stycznia 2019

W Muzeum Dialogu Kultur odbędą się zajęcia edukacyjne na podstawie twórczości fotograficznej Janusza Buczkowskiego.

Warsztaty w MNKi

Środa, 30 stycznia 2019

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w lutym i marcu na warsztaty, które dotyczyć będą między innymi zwyczajów związanych z obchodzeniem walentynek oraz Dnia Kobiet na całym świecie.

Bałtów najchętniej odwiedzanym miejscem turystycznym

Wtorek, 29 stycznia 2019

JuraPark w Bałtowie, klasztor na Świętym Krzyżu i Kompleks Świętokrzyska Polana - to najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w województwie świętokrzyskim w 2018 roku.

Trójka bez sternika

Piątek, 25 stycznia 2019

Od 22 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej swoje obrazy będą prezentować Juliusz Marweg, Bogusław Maria Piasecki i Henryk Trojan.

Próżność i piękno

Czwartek, 24 stycznia 2019

Podczas wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej autorstwa Marceliny Mazanowskiej zostaną zaprezentowane biżuteria, obrazy i meble.

Popiersie Beli Bartoka

Środa, 23 stycznia 2019

Popiersie Beli Bartoka - węgierskiego kompozytora, pianisty i badacza muzyki ludowej stanie w Alei Sław na skwerze Szarych Szeregów w Kielcach. Popiersie zostanie odsłonięte podczas obchodów Dni Przyjaźni Polsko–Węgierskiej, które odbędą się w Kielcach w od 22 do 24 marca.

Trwają zapisy do VII „Pojedynku na głosy”

Poniedziałek, 21 stycznia 2019

Do 7 kwietnia br. uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych, 3 klas szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego mogą zapisywać się do kolejnej edycji konkursu wokalnego „Pojedynek na głosy”. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się 25 kwietnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Moja pasja - fotografia

Zdjęcia pochodzącej z Kielc fotografki Emilii Pluty znalazły się na internetowej platformie...

XIII Świętokrzyski Przegląd Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim oraz VI w Języku Niemieckim

18 marca 2019 r., w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd teatrów w języku angielskim i...

Nabór do Konkursu o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2019/II

Przedmiotem konkursu są stypendia-mające charakter cyklicznego świadczenia finansowego,...

Topienie marzanny

Polacy przywiązani są do tradycji i podtrzymują dawne obyczaje. Niektóre z obrzędów zatraciły już...

Koncert "Do Gwiazd" pamięci Bronka Opałki

W sobotę 23 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert "Do Gwiazd" poświęcony...

Do Gwiazd

23 lutego 2019 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się się koncert pamięci Bronisława...

III Koncert charytatywny DZIELMY SIĘ MIŁOŚCIĄ

3 marca 2019 r w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się trzeci zimowy koncert charytatywny...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 34 995 314
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności