Sobota, 19 września 2020 - Januarego, Konstancji, Leopolda

Aktualności

Pikantni

Wtorek, 1 września 2020

"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Spektakl będzie można obejrzeć na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wtorek, 1 września 2020

Dokładnie rok temu na frontowej elewacji Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach została odsłonięta tablica upamiętniająca udział osiemdziesięciu żołnierzy 2 Dywizji Piechoty Legionów WP z Kielc w obronie Westerplatte we wrześniu 1939 roku.

Separacja kolorów

Wtorek, 1 września 2020

Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków O/Kielce zaprasza na wystawę prac studentów pierwszego roku studiów magisterskich, kierunku sztuki plastyczne Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach.

Warsztaty pisarskie

Wtorek, 1 września 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza do udziału w warsztatach pisarskich skierowanych do czytelników świętokrzyskich bibliotek.

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” ogłasza nabory na zajęcia sezon 2020/2021

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Studio Tańca i Stylu „Rewanż” ogłasza nabory na zajęcia taneczne na sezon 2020/2021:

Senior Show ONLINE

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Dla upamiętnienia 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w niedzielę, 30 sierpnia odbyła się specjalna edycja Senior Show ONLINE, w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Stwórz książkę

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Ośrodek Kultury "Ziemowit" w Kielcach zaprasza na zajęcia sekcji literacko-plastycznej.Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 10 - 13 lat. Na zajęciach prowadzonych przez autora bajek oraz ilustratora powstanie autorska bajka. Udział w zajęciach to możliwość pracy od podstaw przy tworzeniu książki.

Wystawa malarstwa Anny Rączki

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa Anny Rączki. Wernisaż odbędzie się 4 września o godzinie 18.00.

„Takie rzeczy tylko w Kielcach!”

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie zakończyło realizację projektu „Jak zostać pisarzem - Herling-Grudziński do kieszeni”. Jury konkursu na opowiadanie o Kielcach wybrało 20 opowiadań, składających się na tomik „Takie rzeczy tylko w Kielcach!”, będący podsumowaniem projektu.

"Ziemowit" zaprasza na zajęcia

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

W Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach rozpoczyna się nowy sezon artystyczno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Podaruj wiersz

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz”, której inicjatorem jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta. Inspiracją dla akcji są listy-wiersze Zbigniewa Herberta, które poeta pisał do przyjaciół, ważnych dla niego osób i artystów, obdarowując ich autografami swych wierszy.

"Och, te duchy!"

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach po dłuższej przerwie powrócił do pracy. Obecnie trwają próby do spektaklu "Och, te duchy!" Eduardo De Filippo. Za polską prapremierę tekstu włoskiego klasyka odpowiedzialny jest ceniony brytyjski reżyser - Dan Jemmett, specjalista od teatru elżbietańskiego. Brytyjski reżyser na stałe współpracujący z legendarnym paryskim Comédie-Francaise.

„Korowód MYŚLIwskiego”

Piątek, 28 sierpnia 2020

Zorganizowanie przez Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Korowód MYŚLIwskiego” pozwoli osobom dorosłym oraz młodzieży szkolnej ze szkół średnich zaprezentować swoje umiejętności i talenty recytatorskie w oparciu o teksty autorstwa Wiesława Myśliwskiego.

Old Metropolitan Band

Piątek, 28 sierpnia 2020

Old Metropolitan Band to niekonwencjonalny zespół jazzowy, który powstał w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70. zespół wygrywał większość konkursów jazzowych, ale i dziś, po latach istnienia, grupa nic nie straciła ze swojej witalności.

Konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach

Piątek, 28 sierpnia 2020

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach ul. Jana Pawła II 6, 25-025 Kielce

1920 Wojna Światów

Piątek, 28 sierpnia 2020

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana przez KGHM Polska Miedź S.A. z okazji 100. rocznicy zwycięstwa Polaków w Bitwie Warszawskiej.

"Sala dla kolekcjonera. Marcin Bolforski i Adam Rzadkowski"

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Muzeum Historii Kielc od 4 września do 4 października zaprasza na wystawę zatytułowaną "Sala dla kolekcjonera. Marcin Bolforski i Adam Rzadkowski", na której zostaną zaprezentowane między innymi unikatowe rowery, naczynia kuchenne oraz oryginalne elementy wyposażenia i umundurowania żołnierza polskiego z lat 1927-39.

Wystawa na stronie Archiwum Państwowego

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Kielcach prezentowana jest wystawa „Nie ma wolności bez Solidarności! – archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Kielcach i Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.

Warsztaty szkolne w ECN

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego na młodych odkrywców czeka wiele naukowych wyzwań.

Konkurs kultury ludowej

Czwartek, 27 sierpnia 2020

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych artystów i koła gospodyń wiejskich do zaprezentowania swoich umiejętności. Rekrutacja do konkursu będzie odbywać się za pomocą specjalnie przygotowanego formularza online.

Europejskie Dni Dziedzictwa w MNKi

Środa, 26 sierpnia 2020

Tematem tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest "Moja droga". Hasło bardzo wieloznaczne, odnosi się nie tylko do trasy jaką przebywamy w czasie lub przestrzeni, ale często jest także określeniem ukochanej przez nas osoby, wybranki, wyrażającym nasz szacunek, miłość i oddanie.

XIX Memorial to Miles

Środa, 26 sierpnia 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na dziewiętnastą edycję festiwalu "Memorial to Miles", który odbędzie się w dniach od 24 do 27 września.

Trasa "Wiśniowego sadu" w ramach programu Teatr Polska

Wtorek, 25 sierpnia 2020

Po raz szósty Teatr im. S. Żeromskiego weźmie udział w ministerialnym programie Teatr Polska, który ma na celu prezentację wartościowych spektakli o wysokim poziomie artystycznym w miejscowościach, gdzie nie ma scen teatralnych.

Malarstwo Stanisława Baja

Wtorek, 25 sierpnia 2020

Galeria Winda w Kielcach zaprasza na wystawę malarstwa autorstwa Stanisława Baja. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 września o godz. 18:00.

„TU rodziła się Solidarność"

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Z okazji 40. rocznicy powstania "Solidarności" na skwerze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbędzie się otwarcie plenerowej wystawy Instytutu Pamięci Narodowej „TU rodziła się Solidarność”. Wystawę można oglądać do 28 września.

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury ludowej. Przegląd ma na celu dokumentowanie muzyki ludowej naszego regionu oraz popularyzację muzykowania, śpiewu i tańców ludowych, promowanie kultury ludowej regionu świętokrzyskiego oraz poznanie odmienności folkloru. Tegoroczny finał odbył się 23 sierpnia w Busku-Zdroju. Nagrodę GRAND PRIX im. Piotra Gana otrzymała kapela „Wesoła Trójka” z Ciszycy Dolnej (na zdjęciu).

"Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie"

Piątek, 21 sierpnia 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na dworzec autobusowy w Kielcach na wystawę fotograficzną "Odkrywcy dworca. Mistrz i uczniowie", którą zaprezentuje na dworcu autobusowym w Kielcach podczas uroczystego otwarcia kultowego obiektu po modernizacji. Na wystawę składają się fotografie wykonane w sierpniu tego roku przez 13 uczestników w wieku 10-18 lat, którzy uczestniczyli w wakacyjnych warsztatach "Mali odkrywcy – wielkie możliwości" organizowanych przez BWA. Zostały zestawione z pracami autorstwa prowadzącego zajęcia fotografika Antoniego Myśliwca, który sfotografował dworzec tuż przed jego zamknięciem.

Widzimy się

Czwartek, 20 sierpnia 2020

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na darmowe, artystyczno-edukacyjne warsztaty integracyjne. Ich celem jest połączenie światów dzieci widzących i niewidzących, wydobycie kształtów, dźwięków i smaków z ciemności, nauczenia się, że patrzeć można nie tylko wzrokiem.

‘’Kielecki odjazd. Dworzec autobusowy"

Czwartek, 20 sierpnia 2020

Jedną z atrakcji przygotowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Zarząd Transportu Miejskiego na otwarcie Centrum Komunikacyjnego będzie 64-stronicowa publikacja na temat kieleckiego dworca PKS.

Wrzesień w "Kubusiu"

Czwartek, 20 sierpnia 2020

We wrześniu Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakle: „Pan Brzuchatek”, „My się mamy nie słuchamy”, „Noc żywych zabawek”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Przygody Koziołka Matołka” oraz premierę online aktorskiego czytania realizowanego w ramach projektu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!".

"Przedwiośnie" w Busku-Zdroju

Środa, 19 sierpnia 2020

Kieleckie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do galerii "Zielona" w Busku-Zdroju na wystawę pokonkursową 43. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego "Przedwiośnie 2020". Prace można oglądać od 21 sierpnia do 19 września 2020 roku.

Elementarz Polskiego Dizajnu w Ostrowcu

Wtorek, 18 sierpnia 2020

We wrześniu w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych prezentowana będzie wystawa Elementarz Polskiego Dizajnu, która ukazuje 100 lat polskiego projektowania, poprzez pryzmat 100 obiektów. Wśród 100 projektów, obok mebli, szkła, porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znajdą się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki, lokomotywa, neon, szybowiec, skuter, a nawet "Ptasie mleczko" i gumowe kółko "Ringo" – polska gra sportowa. Prezentowane będą zarówno projekty współczesne, jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki.

Konkurs „Łowcy skarbów kultury”

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs „Łowcy skarbów kultury”, którego celem jest zachęcenie do poznawania historii i tradycji polskiej wsi oraz miejsc, które się tym zajmują. Odwiedźcie dowolny skansen, zróbcie zdjęcie czegoś, co Was w nim szczególnie urzekło i wyślijcie je na konkurs.

Zabytkomania - konkurs filmowy

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Rusza nabór do szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego "Zabytkomania". Z uwagi na pandemię tegoroczna odsłona konkursu pod hasłem „Zabytkomania – wokół nas” przybiera lokalny charakter i koncentruje się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów konkursowych. Termin składania zgłoszeń mija 30 października 2020 r.

Taka Madera

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Anny Kalety, zatytułowanej "Taka Madera".

„Jan Paweł II świadek wojny, człowiek pokoju”

Czwartek, 13 sierpnia 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do Dworku Laszczyków w Kielcach na wystawę zatytułowaną „Jan Paweł II świadek wojny, człowiek pokoju” autorstwa Grzegorza Chorążka, Ewy Kołomańskiej i Bartłomieja Bętkowskiego.. Wystawę tworzą obrazy związane z epizodami z życia Karola Wojtyły. Uzupełnieniem są treści historyczne, multimedia i aranżacje scenograficzne.

Od piasku do szkła

Czwartek, 13 sierpnia 2020

W Sandomierzu rusza interaktywna wystawa edukacyjna „Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie”.

Druga powieść Joanny Dulewicz

Czwartek, 13 sierpnia 2020

Joanna Dulewicz, związana z Kielcami autorka powieści kryminalnej "Zakłamani", powraca z kontynuacją "Nadszedł czas zastraszonych". Akcja powieści rozgrywa się na terenie województwa świętokrzyskiego.

Psiaki, kociaki i inne zwierzaki

Czwartek, 13 sierpnia 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie "Psiaki, kociaki i inne zwierzaki", który potrwa do 30 września 2020 roku. Motto konkursu to „Miarą człowieczeństwa jest jego stosunek do zwierząt”. Konkurs organizowany w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt.

Bezpłatny autokar z Kielc na Święty Krzyż

Środa, 12 sierpnia 2020

Od 15 sierpnia mieszkańcy Kielc i okolic oraz odwiedzający nasz region turyści będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji autokarowej. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego podjęli inicjatywę uruchomienia bezpłatnej linii autokarowej, łączącej Kielce ze Świętym Krzyżem. Autobus turystyczny, oklejony zdjęciami z regionu, pierwszych pasażerów zabierze na Święty Krzyż już w najbliższą sobotę!

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

"Dziecko kwiat" Iwony Stachury

17 września w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego odbył się wernisaż...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 009 019
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności