Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 - Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Aktualności

Krzemionki na wystawie w Stambule

Wtorek, 30 marca 2021

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, wraz z pozostałymi 15 tzw. dobrami światowymi z Polski, pojawiło się na wystawie fotograficznej o obiektach na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO prezentowanej na Uniwersytecie Stambulskim.

Jubileusz Muzeum Okręgowego

Wtorek, 30 marca 2021

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu obchodzi w 2021 r. jubileusz stulecia swojej działalności .

KTT zachęca

Wtorek, 30 marca 2021

Kielecki Teatr Tańca włącza się w 22. Ogólnopolską Akcję „Zdrowie pod kontrolą”, organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Nowy numer „Dookoła Wąchocka”

Wtorek, 30 marca 2021

Ukazał się kwietniowy, świąteczny nr periodyku kulturalno-społecznego „Dookoła Wąchocka”.

Konkurs plastyczny

Wtorek, 30 marca 2021

Do 12 kwietnia można składać prace plastyczne w konkursie ekologicznym „Oszczędzam wodę - walczę z suszą”. W konkursie mogą wziąć udział szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz powiatowe młodzieżowe ośrodki wychowawcze, które uczestniczą w tegorocznej edycji programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego „Dla Ziemi, dla siebie”. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Japońska waza w zbiorach MNKi

Wtorek, 30 marca 2021

W zbiorach kieleckiego Muzeum Narodowego znajduje się oryginalna waza pochodząca z Japonii z XVIII wieku.

Don Vasyl w innym terminie

Wtorek, 30 marca 2021

Starachowicki Park Kultury informuje, że koncert „Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni” przeniesiony został na 24 kwietnia o godz. 19:00.

Mój Teatr

Wtorek, 30 marca 2021

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza do udziału 39. edycji Konkursu Plastycznego "Mój Teatr". Temat prac związany jest z przedstawieniami poznanymi w kieleckim teatrze.

Łokietek, Kadłubek i Świnka

Wtorek, 30 marca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach przybliża sylwetki osób mających bardzo duże zasługi dla odrodzenia Królestwa Polskiego, a noszących bardzo osobliwe przydomki oraz nazwiska.

Kielce znane z wódek i likierów

Wtorek, 30 marca 2021

W Muzeum Historii Kielc znajdują się pamiątki po funkcjonującym w Kielcach na przełomie XIX i XX wieku wytwórni wódek „Etyl”. Firma specjalizowała się w wódkach słodkich i likierach. Wódki “Znakomita” i “Jarzębiak” zdobyły złote medale na krajowej wystawie wyrobów spożywczych w Katowicach w 1927 roku.

Sukces starachowickich fotografów

Poniedziałek, 29 marca 2021

Trójka młodych fotografików: Maja Sławek, Wiktoria Majcher oraz Dominik Telec z pracowni fotograficznej Starachowickiego Paku Kultury została wyróżniona podczas 8. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Jej portret, Jego portret, Ich portret” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.

Międzynarodowy konkurs na plakat

Poniedziałek, 29 marca 2021

Rok 2021 ma aż czterech literackich patronów, wśród których jest jeden z najbardziej znanych i czytanych na świecie polskich pisarzy, czyli Stanisław Lem. Stąd pomysł na plakat upamiętniający autora "Dzienników gwiazdowych". Konkurs LemLand 2021 trwa do 1 lipca.

Konkurs „Praca na dawnej fotografii”

Poniedziałek, 29 marca 2021

Opatowski Ośrodek Kultury zachęca do udziału w konkursie ogłoszonym dla województwa świętokrzyskiego i łódzkiego „Praca na dawnej fotografii”.

Nowy krąg ogniskowy na Żeromszczyźnie

Poniedziałek, 29 marca 2021

Już wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie kręgu ogniskowego na Żeromszczyźnie. Przejdzie on kompletną metamorfozę dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie „Wspólnie dla tradycji” z dofinansowaniem ze środków Lokalnej Grupy Działania „Wokół Łysej Góry”.

Operacja Koprzywianka

Poniedziałek, 29 marca 2021

Operacja Koprzywianka - pod takim hasłem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy dołącza do ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek w linii brzegowej oraz ich korytach, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką.

Ekslibris dla "Domu Książki"

Poniedziałek, 29 marca 2021

Muzeum Historii Kielc w ramach cyklu "Ciekawy eksponat" zamieszcza ekslibris autorstwa Jadwigi Trzcińskiej, poświęcony Świętokrzyskim Dniom Kultury w 1969roku. Kielecka artystka Jadwiga Trzcińska wykonała dla Kielc jeszcze dwa ekslibrisy dla kieleckich księgarni „Domu Książki” oraz ekslibris dla księgarni w Jędrzejowie.

Nowe ograniczenia

Poniedziałek, 29 marca 2021

Powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z zaostrzeniem obostrzeń, Chmielnickie Centrum Kultury informuje, że zajęcia w obiekcie edukacyjno-rekreacyjnym przy ulicy Kwiatowej zostają zawieszone do odwołania. Dotyczy to również organizacji okazujących się zaświadczeniem o przynależności do profesjonalnych organizacji sportowych.

Konkurs na plakat 27. MF im. K. Jamroz

Poniedziałek, 29 marca 2021

Buskie Samorządowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na plakat artystyczny 27.Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz.

Kosmiczne jedzenie

Poniedziałek, 29 marca 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie zatytułowane "Kosmiczne jedzenie". Są to warsztaty organizowane we współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

„Wiosna kultury” w Pińczowie

Poniedziałek, 29 marca 2021

Blisko 80 prac z różnych dziedzin sztuki: od rzeźby, przez malarstwo po rękodzieło artystyczne, zgłoszonych zostało do I Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej „Wiosna kultury” w Pińczowie. Dorobek artystyczny 25 osób pozwolił stworzyć wyjątkową i niezwykle różnorodną wystawę, która ukazuje potencjał twórców z Ponidzia.

Za Jagiellonów, Wazów, Sarmatów

Poniedziałek, 29 marca 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza na spotkanie online zatytułowane "Za Jagiellonów, Wazów, Sarmatów".

Żeromski i Faustyna Morzycka

Poniedziałek, 29 marca 2021

Kolejny podcast z serii ,,Powiązani..." Muzeum Narodowego w Kielcach poświęcony został przybliżeniu szczególnej relacji, jaka połączyła Stefana Żeromskiego z działaczką społeczną Faustyną Morzycką.

Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza

Poniedziałek, 29 marca 2021

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejny podcast.

Konkurs recytatorski „Co Ci powiem Ojczyzno...”

Piątek, 26 marca 2021

Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w Konkursie Recytatorskim Patriotycznej Poezji Autorskiej „Co Ci powiem Ojczyzno...”.

„Tak widzę świat, tak go czuję - rok później”

Piątek, 26 marca 2021

Radio Kielce zaprasza do udziału w konkursie literackim „Tak widzę świat, tak go czuję - rok później”.

Kursy e-learningowe

Piątek, 26 marca 2021

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na kursy na platformie e-learningowej.

Wieczór z klasyką

Piątek, 26 marca 2021

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert fortepianowy. Na scenie 16 kwietnia o godzinie 19.00 wystąpi Marian Sobula.

Audycje kulturalne

Piątek, 26 marca 2021

Narodowe Centrum Kultury zachęca do wysłuchania podcastów na temat kultury i języka polskiego.

„100 inicjatyw na 100 – lecie Jana Pawła II”

Piątek, 26 marca 2021

Pięć najciekawszych inicjatyw zorganizowanych w 2020 roku w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II wybrała obradująca Kapituła Konkursu „100 inicjatyw na 100 – lecie Jana Pawła II”. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystości, która ze względu na sytuację epidemiczną odbędzie się w późniejszym terminie.

W Koprzywnicy powstanie galeria historii regionu

Czwartek, 25 marca 2021

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy apeluje o przekazywanie eksponatów do powstającej w siedzibie placówki galerii historii regionu.

„Polska od kuchni” - konkursy dla KGW

Czwartek, 25 marca 2021

Rozpoczęły się zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich. Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Rezydencja rodzin królewskich

Czwartek, 25 marca 2021

Zamek w Chęcinach pełnił wiele funkcji, w tym rezydencjonalne dla polskich władców oraz ich rodzin. W zamkowych murach kilkukrotnie gościli królowie z dynastii piastowskiej (Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki), a także Władysław Jagiełło.

Lalka ”Kama”

Czwartek, 25 marca 2021

W ramach cyklu #historiajednegoeksponatu Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach prezentuje lalkę, którą otrzymało w darze od mieszkanki Łodzi w 2018 roku. Kama, bo takie imię widniało na pudełku, była prezentem, który pięcioletnia Wanda otrzymała od swoich rodziców na gwiazdkę w 1956 roku.

Dar dla MPiT w Starachowicach

Czwartek, 25 marca 2021

Archiwum Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wzbogaciło się o 25 sztuk poszytów zawierających wydania Tygodnika Starachowickiego, obejmujących lata 1994 – 2018.

Czy znasz gości z kosmosu?

Czwartek, 25 marca 2021

Podczas trwania wystawy "Meteoryty z kolekcji Krzysztofa Sochy" Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w quizie.

Kielce kiedyś, Kielce dziś

Czwartek, 25 marca 2021

Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w zabawie fotograficznej na swoim profilu na Facebooku.

Spektakl TLiA "Planeta Ensteina"

Czwartek, 25 marca 2021

Od 25 do 30 kwietnia Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spektakl „Planeta Einsteina” Elżbiety Chowaniec w reżyserii Roberta Drobniucha. Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku.

Znajdź różnice

Czwartek, 25 marca 2021

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zaprasza do zabawy w poszukiwanie różnic w wyglądzie jednego z najważniejszych zabytków w Kielcach - Pałacu Biskupów Krakowskich. Możecie porównać wygląd pałacu w XIX wieku z dzisiejszym.

Wsparcie dla instytucji kultury

Czwartek, 25 marca 2021

380 tysięcy złotych samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury w 2021 roku. Zarząd województwa świętokrzyskiego podjął uchwałę o udzieleniu dotacji dla 45 wydarzeń kulturalnych, 16 wydawnictw oraz 13 zadań promujących dziedzictwo kulturowe.

Partytura

Środa, 24 marca 2021

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Kielcach otwarta zostanie online wystawa doktorska Ewy Wiśniewskiej-Zduniak pt. "Partytura".

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Zmarł Marek Stefaniak - twórca z Chęcin

We wtorek 6 kwietnia zmarł Marek Stefaniak, znany i ceniony artysta zamieszkały w gminie Chęciny,...

Tarczek - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Grób żołnierza AK Gustawa Postuły

Gustaw Postuła ps. „Pestka” był podkomendnym Eugeniusza Kaszyńskiego „Nurta”.

Konkurs „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

Klub Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach zaprasza do udziału w konkursie...

Nie żyje Andrzej KONOPACKI

Dziś w nocy zmarł w kieleckim szpitalu Andrzej KONOPACKI, satyryk, kabareciarz, animator kultury,...

Chybice - gm. Pawłów - Cmentarz parafialny - Kwatera żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej

Zostało tu pochowanych 7 żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie światowej, w tym 6 z nich...

Kielce - ul. Paderewskiego 43/45 - Tablica pamiątkowa poświęcona kieleckim drogowcom

9 grudnia 2006 roku w Laboratorium Drogowym GDDKiA w Kielcach, z inicjatywy pracowników: GDDKiA...

CKiE "Szklany Dom" wznawia zajęcia stacjonarne

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach wznawia od poniedziałku 15 marca zajęcia w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 47 174 311
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności