Sobota, 20 lipca 2019 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Aktualności

Ludowe obrazy religijne

Środa, 15 maja 2019

Zapraszamy do odwiedzin Dworku Laszczyków w Kielcach podczas Europejskiej Nocy Muzeów 18 maja w godz. 20.00-23.30. Tej nocy Muzeum Wsi Kieleckiej zainauguruje nową wystawę zatytułowaną „Ludowe obrazy religijne w zbiorach Muzeum Wsi Kieleckiej”.

Glina niejedno ma imię

Wtorek, 14 maja 2019

Zbiory porcelany i ceramiki artystycznej XIX i XX wieku z Muzeum Narodowego w Kielcach będą prezentowane od 16 maja w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Wystartował nabór do Ogólnopolskiej Giełdy Projektów 2019

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Wystartował nabór projektów do Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, której w tym roku gospodarzem będzie miasto Kielce. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21–23 października 2019 roku w Kielcach, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Dizajnu i Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

„Tragizm wojny i okupacji – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych w Kielcach oraz Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach organizują Międzyszkolny Projekt Edukacyjny „Tragizm wojny i okupacji – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”, który ma na celu pogłębić wiedzę na temat wydarzeń związanych z II wojną światową, zapoznać uczniów z rolą kielczan i mieszkańców regionu w obronie kraju, ukazać realia życia codziennego w okupowanych Kielcach oraz zwrócić uwagę na miejsca upamiętniające wybuch II wojny światowej w Kielcach.

"Życie jest piękne" po raz kolejny

Środa, 24 kwietnia 2019

Rozpoczyna się 13. edycja konkursu fotograficznego "Życie jest piękne". Na prace fotograficzne organizatorzy czekają do 14 października 2019 roku.

Szkolenia dla świętokrzyskich bibliotekarzy

Wtorek, 23 kwietnia 2019

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizacje projektu "Szkolenia dla świętokrzyskich bibliotekarzy". Szkolenia odbędą się w siedzibie WBP.

Otwarcie ogrodu botanicznego

Środa, 17 kwietnia 2019

28 kwietnia odbędzie się otwarcie ogrodu botanicznego w Kielcach. Sezon trwać będzie do 27 października 2019 roku.

Od Teatru Ludwika do Teatru im. Stefana Żeromskiego

Wtorek, 16 kwietnia 2019

„Od Teatru Ludwika do Teatru im. Stefana Żeromskiego. Kronika 1879-2019” – pierwsza tak obszerna publikacja, obejmująca 140 lat dziejów kieleckiej sceny jest już w sprzedaży. Wydawnictwo można nabyć w kasie Teatru im. S. Żeromskiego.

Tak się żyło w PRL-u

Wtorek, 2 kwietnia 2019

W klubie "Senior +" w Kielcach można zwiedzić wystawę, która przeniesie nas w czasy PRL-u. Na wystawie zgromadzono około 300 przedmiotów z tamtego okresu.

American dream

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Od 9 kwietnia do 27 października 2019 roku w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku będzie można zwiedzać wystawę "American dream. Pierwsza wielka podróż Henryka Sienkiewicza". Jest to wystawa o charakterze edukacyjny, jej głównym celem będzie pokazanie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w drugiej połowie XIX wieku przez pryzmat miejsc, które odwiedził Henryk Sienkiewicz podczas swej pierwszej wielkiej podróży w latach 1876 i 1877.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje” 2019

Piątek, 22 marca 2019

Do 30 września 2019 roku można zgłaszać się do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie z kraju i ośrodków polonijnych.

Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000)

Poniedziałek, 18 marca 2019

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach zaprasza na wystawę "Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000)” zorganizowaną w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Kalendarz charytatywny

Piątek, 15 marca 2019

Sześcioro dzieci z regionu świętokrzyskiego w wieku od kilku miesięcy do kilku lat spróbowało swoich sił w roli modeli. Ich zdjęcia pojawiły się w kalendarzu na 2019 rok. Udział dzieci w sesji zdjęciowej jest walką o własne zdrowie. Zdjęcia do kalendarza charytatywnego powstały w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Książka przyjazna dziecku

Poniedziałek, 11 marca 2019

Ruszyła IV edycja konkursu "Książka przyjazna dziecku". Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wydawców i autorów do udziału w konkursie, którego celem jest promowanie polskiej książki dla dzieci w wieku od 7do 14 lat, przybliżającej tematykę tradycji, historii, sztuki, wartości regionalnych charakterystycznych dla poszczególnych obszarów i miejscowości Polski. Oczywiście są to kryteria dodatkowe, głównym jest wartość literacka utworu.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”

Poniedziałek, 4 marca 2019

Do 30 września 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach trwać będzie ogólnopolski konkurs fotograficzny „Fotorecykling”. Adresatami wydarzenia są pasjonaci fotografii, zajmujący się nią nieprofesjonalnie. To już kolejna edycja organizowanego przez WDK konkursu fotograficznego o charakterze ogólnopolskim. Tym razem partnerem zastała Fundacja VIVE Serce Dzieciom.

Jarosław Skulski z Nagrodą Miasta Kielce!

Środa, 27 lutego 2019

Nagrody Miasta Kielce rozdane. Wśród laureatów wyróżnienia znalazł się nasza kolega- Jarosław Skulski- kierownik Działu Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Między słowem a obrazem

Poniedziałek, 11 lutego 2019

"Między słowem a obrazem. Sztuka ilustratorska w dziełach Żeromskiego" prezentowana będzie od 26 lutego do 31 sierpnia tego roku w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Twarze ZAiKS-u

Poniedziałek, 4 lutego 2019

Od 8 lutego w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną "Twarze ZAiKS-u". Są to portrety postaci związanych ze stowarzyszeniem. Wystawa została przygotowana z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy powstania ZAiKS-u. Będzie czynna do 15 grudnia 2019 roku. Na fotografiach zobaczymy m.in. Magdalenę Abakanowicz, Leona Tarasewicz, Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Pendereckiego, Czesława Niemena, Korę, Andrzeja Wajdę i Zygmunta Baumana.

"Animatus" po raz drugi

Poniedziałek, 4 lutego 2019

W 2019 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zrealizuje II edycję międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej "Animatus" dzięki dotacji w wysokości 73 800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spośród nadesłanych do programu „Teatr i taniec” 282 wniosków dofinansowanie otrzymało 64 wnioskodawców.

Patroni 2019 roku

Piątek, 4 stycznia 2019

W tym roku Sejm RP uchwalił, ze patronami 2019 roku będą: związany z Kielecczyzną Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także dwa wydarzenia - Unia Lubelska i powstania śląskie.

Z wizytą u Henryka Sienkiewicza

Sobota, 1 grudnia 2018

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku zaprasza uczniów szkół podstawowych na warsztaty zatytułowane " Z wizytą u Henryka Sienkiewicza".

Kolorowy świat klocków

Piątek, 4 maja 2018

Od 25 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zostanie zaprezentowanych 160 zestawów klocków. Wśród nich będą m.in. wyprodukowane przez spółdzielnię zabawkarską „Gromada” z Kielc.

Konkurs fotograficzny ARiMR

W związku z jubileuszem 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszony...

Co na festiwalu?

Dziś kolejny festiwalowy dzień, w którym uczestnicy 46. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu...

46. MHFKMS

Dobiegły końca prezentacje uczestników na kieleckim rynku, organizowane w ramach koncertów...

Wystawa linorytów

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wystawę linorytów Magdaleny Wanat "OD.WRÓCENIE".

Jubileusz 20-lecia Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”

23 maja o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Spotkania ze źródłem archiwalnym - cz.36.

Kolejne "Spotkanie ze źródłem archiwalnym" poświęcone będzie społeczności żydowskiej w...

XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ JĘDRZEJÓW 2019

W pierwszy weekend lipca rozpoczyna się XXV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 36 712 769
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności