Poniedziałek, 6 lipca 2020 - Dominiki, Jaropełka, Łucji

Aktualności

Świętokrzyski Paszport Turystyczny

Piątek, 22 maja 2020

Ponad 50 atrakcji województwa świętokrzyskiego znalazło się w Paszporcie Turystycznym, wydawanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Jest to swego rodzaju przewodnik po największych atrakcjach województwa świętokrzyskiego, a jednocześnie zachęta do odwiedzania ich poprzez możliwość zbierania pieczątek w każdej z wymienionych atrakcji, tak jak w prawdziwym paszporcie.

Nocne zwiedzanie Krzyżtoporu

Piątek, 22 maja 2020

Dostępny już dla turystów Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oferuje m.in. możliwość zwiedzania nocnego, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pomoc dla niepełnosprawnych podczas epidemii COVID-19

Czwartek, 21 maja 2020

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Program skierowany jest do osób indywidualnych, jak również do starostw powiatowych, które uruchamiając dodatkowe usługi na rzecz osób z niepełnosprawnościami w okresie epidemii mogą uzyskać refundację do 100 tys. złotych.

Powstanie Centrum Tradycji Hutnictwa

Czwartek, 21 maja 2020

Na turystycznej mapie regionu pojawi się nowy, ciekawy obiekt. W ramach projektu rewitalizacji budynku dawnego Zakładowego Domu Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie Centrum Tradycji Hutnictwa. Planowana jest także modernizacja sali kina „Etiuda” oraz stworzenie małej sali dla kina studyjnego. Na parterze budynku przewidziano kawiarnię. Aktualnie trwa procedura wyłaniania wykonawcy prac. (źródło: MCK w Ostrowcu)

Art Berg Cafe - Spotkanie z muzyką - cz.8

Czwartek, 21 maja 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Mariolą Berg w jej internetowej Art Berg Cafe. Dziś Mariola przypomina wielki przedwojenny szlagier „Już nie zapomnisz mnie” Starskiego i Warsa, w aranżacji Tomka Kopycińskiego, który gra też na saksofonie.

„Wirtualne Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach” - odcinek 4

Środa, 20 maja 2020

Na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Chęcinach ukazała się czwarta część wirtualnego zwiedzania warowni.

„DOMOWY ALBUM Z PIOSENKAMI” Tomka Kordeusza - część 10

Środa, 20 maja 2020

Rozrasta się „Domowy album z piosenkami” Tomka Kordeusza. Dziś już dziesiąta muzyczna karta. Na ten mały jubileusz Tomek przygotował „Piosenkę z górskiej półki” – ze swoim tekstem i muzyką.

„Moja fotograficzna droga poprzez zabytki Kielecczyzny”

Środa, 20 maja 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach rozpoczyna podróż po zabytkach Kielecczyzny okiem znanego fotografa Janusza Buczkowskiego.

SOK z pieniędzmi na kulturę w sieci

Wtorek, 19 maja 2020

Staszowski Ośrodek Kultury otrzymał 70 tysięcy złotych na działania podejmowane w Internecie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki Programu „Kultura w sieci”, mającego na celu finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

M-GDK w Końskich będzie miał nową siedzibę

Wtorek, 19 maja 2020

Trwa przebudowa budynku po byłym gimnazjum na potrzeby Miejsko-Gminnego Domu w Końskich.

Art Berg Cafe - Spotkanie z muzyką cz.7

Wtorek, 19 maja 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie do Art Berg Cafe – wirtualnej kawiarenki z piosenkami, założonej przez kielczankę Mariolę Berg.

„DOMOWY ALBUM Z PIOSENKAMI Tomka Kordeusza - część 9

Poniedziałek, 18 maja 2020

Tomasz KORDEUSZ – pochodzący ze Starachowic autor tekstów, wykonawca autorskich ballad, kompozytor, postanowił w tym trudnym dla wszystkich czasie stworzyć „Domowy Album z Piosenkami”. Kolejne odsłony będą pojawiać się sukcesywnie na jego stronie www.facebook.com oraz, dzięki uprzejmości Tomka, na stronie PIK.

Wirtualny spacer po Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

Poniedziałek, 18 maja 2020

Mimo, że od 5 maja Muzeum Okręgowe w Sandomierzu jest już (w ograniczonym zakresie) dostępne dla zwiedzających, na stronie internetowej placówki można je zwiedzać nie ruszając się z domu. Jest to pierwszy wirtualny spacer po instytucji kultury w Sandomierzu.

Spacer w sieci

Poniedziałek, 18 maja 2020

"Zapomniana wieś – Park Etnograficzny w Tokarni wirtualnie" – na realizację tego projektu Muzeum Wsi Kieleckiej otrzymało 75 tys. zł w ramach programu ministra kultury i dziedzictwa narodowego „Kultura w sieci”.

SKART wirtualnie

Piątek, 15 maja 2020

Ponieważ nadal zamknięte są placówki kulturalne i galerie, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, postanowiło zaprezentować wirtualną wystawę prac Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, obchodzącego w tym roku 20-lecie działalności.

"Kultura w sieci" rozstrzygnięta

Piątek, 15 maja 2020

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego "Kultura w sieci", finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 000 000 zł trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie lokalnych inicjatyw w obszarze kultury i kontynuację działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. W Kielcach pieniądze na realizację projektów otrzymały: Wojewódzki Dom Kultury, Muzeum Wsi Kieleckiej, Filharmonia Świętokrzyska, Biuro Wystaw Artystycznych, Dom Środowisk Twórczych, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego znów będzie czynna

Piątek, 15 maja 2020

Kolejne dobre wieści. Od soboty 16 maja będzie ponownie otwarta dla zwiedzających Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance (gm. Chęciny).

Wzgórze Zamkowe w Sandomierzu

Piątek, 15 maja 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przypomina na swojej stronie na Facebooku historię ośrodka władzy na Wzgórzu Zamkowym w Sandomierzu. Ma ona swoje początki w końcówce X wieku, kiedy powstał gród czyli warowna siedziba pierwszego władcy feudalnego, którym był Mieszko I.

Co dalej z "Ciuchcią Expres Ponidzie"?

Czwartek, 14 maja 2020

Jedna z największych atrakcji regionu, Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa „Ciuchcia Expres Ponidzie”, zawiesiła kursowanie do odwołania.

Kielecka gra planszowa

Środa, 13 maja 2020

Powstała gra planszowa o Kielcach zatytułowana "Co wy wieta o Kielcach?".

Internetowa historia sztuki

Wtorek, 12 maja 2020

Staszowski Ośrodek Kultury prowadzi na swojej stronie na Facebooku cykl wykładów z historii sztuki.

30 rocznica nadania WDK imienia J.Piłsudskiego

Poniedziałek, 11 maja 2020

12 maja 1990 roku odbyły się uroczystości związane z nadaniem WDK Kielce imienia marszałka Józefa Piłsudskiego.

Biennale Małej Formy Ceramicznej

Poniedziałek, 11 maja 2020

Konkurs Biennale Małej Formy Ceramicznej skierowany jest do osób pełnoletnich. Do konkursu można zgłaszać małe formy ceramiczne.

„Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”-odc. 3

Poniedziałek, 11 maja 2020

Na stronie internetowej Zamku w Chęcinach dostępny jest już trzeci odcinek wirtualnego zwiedzania warowni. Dziś m.in. o Domu Wielkim i atrakcjach Górnego Dziedzińca.

„Historia jednego przedmiotu.Waga"

Poniedziałek, 11 maja 2020

Staszowski Ośrodek Kultury kontynuuje na swojej stronie na Facebooku cykl pn. „Historia jednego przedmiotu”. Dziś wagi…

Nabór do Songwriting Camp ZAiKS

Piątek, 8 maja 2020

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do tegorocznego Songwriting Camp ZAiKS. Jest to unikatowe w skali europejskiej wydarzenie, jedyna w Europie impreza dedykowana twórcom, oferująca: profesjonalne studia nagrań, doświadczonych realizatorów dźwięku, najnowsze zdobycze technologiczne, liczne patronaty, partnerów technologicznych, szeroko zakrojoną akcję promocyjną, udział gwiazd polskiej estrady.

„DOMOWY ALBUM Z PIOSENKAMI” Tomka Kordeusza - część 8

Piątek, 8 maja 2020

Przybyła kolejna muzyczna karta „DOMOWEGO ALBUMU Z PIOSENKAMI” Tomka Kordeusza.

KE z pomocą twórcom

Czwartek, 7 maja 2020

Komisja Europejska oddała do użytku platformę Creatives Unite, której celem jest pomoc artystom, wykonawcom i innym osobom pracującym w sektorze kultury w łatwiejszym dzieleniu się informacjami podczas obecnego kryzysu. Inicjatywa została zaakceptowana m.in. przez Polskę podczas wideokonferencji ministrów kultury UE z 8 kwietnia 2020 r., w której uczestniczył wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

ECB w Pacanowie prosi o wsparcie

Środa, 6 maja 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, szukając pomocy w tej trudnej sytuacji izolacji i zamknięcia ECB dla zwiedzających, prosi o wsparcie. Postanowiono wprowadzić vouchery rodzinne z terminem wykorzystania do końca 2021 roku.

Zamek w Chęcinach ostoją podczas epidemii

Środa, 6 maja 2020

Od zarania dziejów epidemie cyklicznie nawiedzały i dziesiątkowały ludzkość, zmieniając wielokrotnie historię. W przeszłości zarazy nawiedzały także Polskę, której większość terenu dżuma jednak ominęła, głównie dzięki wprowadzeniu przez króla Kazimierza Wielkiego środków prewencji, jak chociażby izolacji miast. A w chęcińskiej warowni przed zarazą chronili się możnowładcy i przyszli królowie.

Wystawa prac Jana Lebensteina

Środa, 6 maja 2020

Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach zaprasza na wystawę prac Jana Lebensteina.

Art Berg Cafe - Spotkanie z muzyką cz.6

Wtorek, 5 maja 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie do Art Berg Cafe – wirtualnej kawiarenki z piosenkami, założonej przez kielczankę Mariolę Berg.

Zostań w domu – rozwiąż QUIZ wiedzy o historii sztuki

Wtorek, 5 maja 2020

Nowy dzień, nowy tydzień, nowy miesiąc i nowy quiz wiedzy. Tym razem proponujemy zabawę przygotowaną przez Tomasza Irskiego, głównego instruktora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Quiz dotyczy wiedzy o historii sztuki.

„Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”-odc.2

Poniedziałek, 4 maja 2020

Na internetowej stronie Zamku w Chęcinach www.zamek.checiny.pl/pl/aktualnosci dostępny jest już drugi odcinek cyklu „Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach w zasięgu ręki”…

„DOMOWY ALBUM Z PIOSENKAMI” Tomka Kordeusza - cz. 7

Poniedziałek, 4 maja 2020

Tomasz KORDEUSZ – pochodzący ze Starachowic autor tekstów, wykonawca autorskich ballad, kompozytor, postanowił w tym trudnym dla wszystkich czasie stworzyć „Domowy Album z Piosenkami”. Kolejne odsłony będą pojawiać się sukcesywnie na jego stronie www.facebook.com oraz, dzięki uprzejmości Tomka, na stronie PIK.

Internetowy kurs motania J. Wrońskiej - odc.8

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Zapraszamy na ósmy odcinek cyklu „Zrób to sam” Joanny WROŃSKIEJ czyli internetowy samouczek motania. Po królikach z polaru i skarpetki, kaczuszce, gałgankowych lalkach, zamotanym chłopcu, dziś ostatnie spotkanie w ramach wspólnego motania gałgankowych lalek.

XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają do udziału w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marii Komornickiej. Termin składania prac upływa z dniem 26 czerwca 2020 r.

Społeczna kolekcja dokumentów pandemii

Czwartek, 30 kwietnia 2020

„Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy” – apelują do Polaków Archiwa Państwowe i zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

Zostań w domu – rozwiąż II część QUIZu wiedzy o malarstwie

Czwartek, 30 kwietnia 2020

Wczoraj prezentowaliśmy pierwszą część quizu wiedzy o malarstwie, a dziś zapraszamy do zmierzenia się z jego drugą odsłoną.Quiz został przygotowany przez Justynę Jopek, starszego instruktora Wojewódzkiego Domu Kultury.

Internetowy „Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli”

Środa, 29 kwietnia 2020

„Turystyczny Alfabet Marzeny Kądzieli” - to nowa inicjatywa Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Podróżniczo – muzyczne spotkania, które miały odbyć się w placówce na żywo, trzeba było przenieść do Internetu.

Senior Show online – lipiec 2020

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury...

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Zmarł Piotr Kubowicz

W Krakowie zmarł wczoraj Piotr Kuba Kubowicz – aktor i kompozytor, przez lata związany z...

Jarmark Jagielloński 2020

W najbliższy weekend 4 i 5 lipca na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbędzie się Jarmark...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 625 139
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności