Środa, 25 listopada 2020 - Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Aktualności

Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznych rozstrzygnięty

Piątek, 13 listopada 2020

Do Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznych "Śpiewamy dla Ciebie, Polsko" jury zakwalifikowało 77 utworów muzycznych, wykonanych przez solistów oraz zespoły muzyczne z różnych szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy konkursu przesyłali zgodnie z regulaminem nagrania oraz teledyski.

NURT 2020 online

Piątek, 13 listopada 2020

W dniach od 23 do 27 listopada w Kieleckim Centrum Kultury będzie trwał XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online. Po raz kolejny będziemy mogli oglądać filmy dokumentalne zrealizowane w mijającym roku przez twórców profesjonalnych oraz debiutantów.

Konkurs fotograficzny „Ekipa Świętego Mikołaja”

Czwartek, 12 listopada 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Ekipa Świętego Mikołaja”.

Spektakl „Covid-19” Teatru „Sen”- odwołany.

Czwartek, 12 listopada 2020

Z przykrością informujemy państwa, iż premiera spektaklu Covid-19, przygotowywana przez Teatr Plastyczny Sen” na 25 listopada bieżącego roku, zostaje odwołana. Przyczyną jest zaostrzająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju, oraz fakt iż w wyniku obostrzeń z nią związanych, zawieszona czasowo została aktywność Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Rocznica powstania PTK w Ostrowcu

Czwartek, 12 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomina na swojej stronie na Facebooku, że 107 lat temu, 12 listopada 1913 r., odbyło się pierwsze zebranie nowo założonego ostrowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.

Konkurs literacko-historyczny

Czwartek, 12 listopada 2020

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literacko-historycznym „Za pierwszego Sowieta. Polacy w czasie agresji sowieckiej na Polskę i okupacji wschodnich terenów Rzeczpospolitej (1939–1941). Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 stycznia 2021 roku.

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” w Ćmielowie

Czwartek, 12 listopada 2020

Przez najbliższych kilkanaście dni na ćmielowskim rynku można oglądać wystawę poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.

Konkurs „Anioł bożonarodzeniowy”

Czwartek, 12 listopada 2020

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu gminy Małogoszcz do udziału w konkursie plastycznym „Anioł bożonarodzeniowy”.

Konkurs plastyczny „Święta z aniołami”

Czwartek, 12 listopada 2020

Anioły są motywem przewodnim i inspiracją tegorocznego konkursu plastycznego ogłoszonego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

"Oblicza Marszałka Józefa Piłsudskiego"- rozstrzygnięcie konkursu

Środa, 11 listopada 2020

Znamy listę zwycięzców Internetowego Konkursu Plastycznego "Oblicza Marszałka Józefa Piłsudskiego", zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Podsumowanie kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków

Wtorek, 10 listopada 2020

Tegoroczna zbiórka funduszy na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na kieleckich cmentarzach, dała znacznie skromniejszy wynik niż w latach poprzednich. Z powodu pandemii nie odbyły się tradycyjne zbiórki pieniędzy do puszek. Co roku w akcję angażowały się setki wolontariuszy, którym udawało się zebrać nawet ok. 60 tysięcy złotych.

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

Wtorek, 10 listopada 2020

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową. Należy przygotować projekt kartki świątecznej z bajkowymi życzeniami i dostarczyć do organizatora do 30 listopada 2020 r.

Konkurs na skecz kabaretowy

Wtorek, 10 listopada 2020

Kabaret „od 0 do 99” działający przy KGW w Wiadrowie zaprasza do udziału w konkursie na skecz kabaretowy.

„Magiczne młynarstwo..."

Wtorek, 10 listopada 2020

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” i Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg” zapraszają na wernisaż wystawy on-line „Magiczne młynarstwo. Rody suchedniowskie. Tumulcowie.”

„The Mandalorian” – Gwiezdne Wojny na jakie zasługujemy

Wtorek, 10 listopada 2020

Serii „Gwiezdne Wojny” zapoczątkowanej przez legendarnego Georga Lucasa nikomu na tej planecie nie trzeba przedstawiać. Charakterystyczne „A long time ago in a galaxy far, far away…” zna każdy miłośnik kina rozrywkowego na świecie. Popularne „Star Wars” to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a filmy z tej serii przyciągają do kina dziesiątki milionów widzów. Nie da się też ukryć, że obrośnięta legendą i kultem space opera, boryka się z ogromnym spadkiem formy, krytyką zarówno prasy jak i zagorzałych fanów. Jednak pojawił się promyk nadziei dla serii o dziwo nie na kinowych ekranach. Mowa tu oczywiście o pierwszym w historii fabularnym serialu w świecie Gwiezdnych Wojen- zyskującym lawinowo fanów- „The Mandalorian”.

MHKi zaprasza

Wtorek, 10 listopada 2020

Z okazji Święta Niepodległości Muzem Historii Kielc przygotowało warsztaty online oraz quiz o Józefie Piłsudskim.

Laureaci V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Wtorek, 10 listopada 2020

Znamy laureatów z województwa świętokrzyskim V edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” W ramach tegorocznej edycji wpłynęły 43 zgłoszenia, w tym dwa z woj. lubelskiego i jedno z Włoch, ze szkoły polonijnej Czerwone Maki w Perugii.

Konkurs plastyczny „Moja Niepodległa”

Wtorek, 10 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku- Kamiennej, Urząd Miasta w Skarżysku- Kamiennej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, który adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek oświaty i kultury z terenu województwa świętokrzyskiego.

Komunikat WDK

Wtorek, 10 listopada 2020

Komunikat W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i miasta Kielce do strefy czerwonej COVID - 19 i wiążącymi się z tym faktem obostrzeniami, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach z dniem 10 października 2020 r. wstrzymuje wszelkie imprezy i wydarzenia kulturalne z udziałem publiczności do odwołania.

„Ginące zawody – garncarstwo”

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęło cykl prezentacji związanych z kulturowym dziedzictwem Ziemi Świętokrzyskiej.

Teatr z nowymi środkami na remont i działalność kulturalną

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Teatr został jednym z dwudziestu beneficjentów środków norweskich, wyłonionych spośród 189 projektów zakwalifikowanych do oceny merytorycznej. Komisja Ekspertów zwraca uwagę, że wnioski były bardzo dobrze przygotowane. Zadanie pod nazwą "Przebudowa zabytkowego Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na potrzeby zachowania dziedzictwa kulturowego i poszerzenia działalności kulturalno-edukacyjnej" otrzymało najwyższe dofinansowanie we wnioskowanej kwocie 15 108 100 zł.

Międzynaroddowy Dzień Łamańców Językowych

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Przy okazji przypadającego wczoraj Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych (druga niedziele listopada) – Dom Kultury we Włoszczowie zamieścił na swojej stronie na Facebooku łamańce Małgorzaty Strzałkowskiej – autorki wierszyków i książek dla dzieci. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest eksponowanie słów trudnych do wymówienia.

Rusza konkurs o Laur Wolontariatu

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Po raz 15. przyznane zostaną Laury Wolontariatu. To plebiscyt organizowany wspólnie przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Organizatorzy, jak co roku, chcą nagrodzić osoby aktywne społecznie.

„Świętokrzyski Sztetl” on-line

Poniedziałek, 9 listopada 2020

„Klub fajnej książki”, „Sztuka na dobry początek”, filmowo o świętach i obyczajach żydowskich, retro-foto czy słowniczek hebrajski i jidysz oraz tajniki kuchni żydowskiej – to niektóre propozycje Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” na najbliższe tygodnie.

„Jak reagować na mowę nienawiści w szkole?"

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych, a także innych pracowników oświaty do udziału w konferencji online zatytułowanej „Jak reagować na mowę nienawiści w szkole?".

Teatr Zbożowy nagrodzony

Poniedziałek, 9 listopada 2020

Teatr Zbożowy, prowadzony przez Fundację Studio TM, znalazł się wśród laureatów jubileuszowych XXV Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca" w Szydłowcu. Za spektakl pt. „Mątwa" wg S.I. Witkiewicza w reżyserii Doroty Anyż Teatr Zbożowy otrzymał II nagrodę.

„Antyfonarz kielecki”

Piątek, 6 listopada 2020

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotował wydanie reprintowe z wieloautorskim komentarzem naukowym „Antyfonarza kieleckiego” zawierającego narodową pieśń "Gaude Mater Polonia". Dzieło można zobaczyć w Bibliotece Uniwersyteckiej UJK, zostało także przesłane do wszystkich bibliotek uniwersyteckich w Polsce.

Porcelanowy serwis dla lalek

Piątek, 6 listopada 2020

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach na ekspozycji "Miasto zabawek" można zobaczyć unikatowy eksponat. Jest to porcelanowy serwis dla lalek z Fabryka Porcelany w Ćmielowie, pochodzący z lat 1950-1959.

Piechowski Trio w innym terminie

Piątek, 6 listopada 2020

Sandomierskie Centrum Kultury informuje o konieczności odwołania wydarzeń stacjonarnych ze swojej oferty do 29 listopada, na czas pandemicznego zamknięcia placówek i instytucji kultury, które obowiązuje od soboty 7 listopada.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zamknięte

Piątek, 6 listopada 2020

Od najbliższej soboty 7 listopada Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zostaje zamknięte dla zwiedzających.

30.Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

Piątek, 6 listopada 2020

Już za nie całe 2 tygodnie odbędą się tegoroczne 30.Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku online PRZEMIANY. W programie przewidziane są różne bloki tematyczne: spektakle dla dzieci, animacje i piosenki, webinaria dla instruktorów, spektakle dla dorosłych oraz zajęcia dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie! Początek już w czwartek 19. listopada ok godz. 10.00. Rezerwujcie czas! Zapraszajcie znajomych!

Muzeum Regionalne w Pińczowie zamknięte

Piątek, 6 listopada 2020

W związku z podjęciem decyzji mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o czasowym zamknięciu instytucji kultury do 29 listopada. W związku z tym Muzeum Regionalne w Pińczowie od soboty 7 listopada będzie niedostępne dla zwiedzających.

Darmowy listopad on-line

Piątek, 6 listopada 2020

Kontynuowana od 2012 roku akcja „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących siedziby polskich monarchów, zabytki i muzealne zbiory.

Najlepsze fotografie DEFINICJI PRZESTRZENI 2020

Piątek, 6 listopada 2020

Michał Anioł otrzymał główną nagrodę 4. Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2020 – Nagrodę Prezydenta Kielc. Jury za najlepszą fotografię uznało jego „Pandemię”.

Zamek Królewski w Chęcinach zamknięty

Piątek, 6 listopada 2020

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 - Zamek Królewski w Chęcinach zostaje wyłączony z ruchu turystycznego od soboty 07.11.2020 r. do odwołania.

Skansen w Tokarni zamknięty dla odwiedzających

Piątek, 6 listopada 2020

Od najbliższej soboty - 7 listopada wszystkie obiekty Muzeum Wsi Kieleckiej zostają zamknięte dla zwiedzających. Decyzja jest związana ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. MWK zaprasza na spacer wirtualny po skansenie.

BWA informuje

Piątek, 6 listopada 2020

W związku z zamknięciem - decyzją rządu - od 7 listopada galerii sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach informujemy, że wystawa pokonkursowa 4. Międzynarodowego Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION zostanie przedłużona do końca grudnia.

Polscy wynalazcy i ich odkrycia

Piątek, 6 listopada 2020

Czy wiecie, że 9 listopada obchodzimy Dzień Wynalazcy? To bardzo dobra okazja, aby przypomnieć o dokonaniach polskich odkrywców, mniej lub bardziej znanych, którzy przyczynili się do przełomowych odkryć w dziedzinie nauki. Od 9 listopada, w każdy poniedziałek miesiąca, Energetyczne Centrum Nauki będzie publikować sylwetkę polskiego naukowca.

MBP zamknięta

Piątek, 6 listopada 2020

Od 7 do 29 listopada wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach będą nieczynne.

"Kultura w sieci": Wirtualny spacer po Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Czwartek, 5 listopada 2020

Wirtualny spacer po Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

Recital Joanny Woś

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert online, podczas którego wystąpi sopranistka Joanna...

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

Trwa „Darmowy listopad on-line”

Tegoroczny „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” odbywa się wyjątkowo w odsłonie on-line....

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 105 889
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności