Wtorek, 16 lipca 2024 - Eustachego, Mariki, Mirelli

Aktualności

Muzeum Historii Kielc zaprasza na półmetek wakacji

Wtorek, 16 lipca 2024

Muzeum Historii Kielc przygotowało na końcówkę lipca kilka ciekawych propozycji dla tych, którzy spędzają lato w mieście. W planach na najbliższe dni znajdziemy wernisaż wystawy fotograficznej, spacer historyczny oraz spotkanie z prof. dr hab. Martą Meducką w związku z wystawą "Kielce i region w fotografii Władysława Kosterskiego-Spalskiego".

„Skampida” w DŚT Kielce

Wtorek, 16 lipca 2024

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza w niedzielę, 21 lipca 2024 r., na koncert muzyki mestizo w wykonaniu kolumbijskiego zespołu SKAMPIDA.

Wernisaż wystawy „Siedem twarzy Sergiusza Piaseckiego” na Świętym Krzyżu

Wtorek, 16 lipca 2024

W środę, 17 lipca, w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu zostanie otwarta wystawa pt. „Siedem twarzy Sergiusza Piaseckiego”. W wydarzeniu weźmie udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

XII Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia

Wtorek, 16 lipca 2024

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na piknik archeologiczny Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia, który odbędzie się na terenie pradziejowej osady w najbliższy weekend, 20 i 21 lipca. To niezwykła okazja, by doświadczyć życia codziennego prehistorycznych społeczności zamieszkujących niegdyś dolinę rzeki Kamiennej.

Półfinał i finał XXV Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION

Poniedziałek, 15 lipca 2024

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na półfinał i finał XXV Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Półfinał odbędzie się 19 lipca na Plenerowej Scenie KCK, a dzień później na Dużej Scenie im. Wiesława Gołasa – Gala Finałowa. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Multi Kulti”.

Już wkrótce Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zmieni wygląd

Poniedziałek, 15 lipca 2024

Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego już wkrótce zmieni swoje oblicze. Budynek liczący blisko 90 lat po raz pierwszy zostanie poddany całkowitemu remontowi elewacji, dzięki czemu odzyska dawny blask. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Wartość inwestycji to 8 mln zł.

Wernisaż wystawy „Twarze ZAiKS-u” w Busku-Zdroju

Poniedziałek, 15 lipca 2024

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Twarze ZAiKS-u”, który odbędzie się w najbliższy piątek w galerii Stradivarius. Jest to zbiór portretów znaczących postaci polskiej kultury związanych ze Stowarzyszeniem Autorów Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych.

Soleckie Lato nad Zalewem

Poniedziałek, 15 lipca 2024

Koncerty, konkursy, spotkanie z aktorami z serialu „Gliniarze” i zabawa taneczna. Takie atrakcje czekają na uczestników Soleckiego Lata, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 lipca, w Solcu-Zdroju. Gwiazdą wieczoru będzie Bartas Szymoniak.

Ogólnopolski konkurs ceramiczny „Na skrzydłach Pegaza”

Piątek, 12 lipca 2024

Koneckie Centrum Kultury zaprasza osoby zajmujące się sztuką ceramiczną do udziału w ogólnopolskim konkursie „Na skrzydłach Pegaza”. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która zostanie otwarta podczas Dni Końskich. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lipca.

Letnie praktyki dla studentów w Instytucie Dizajnu

Piątek, 12 lipca 2024

Instytut Dizajnu w Kielcach rozpoczyna nabór na letnie praktyki dla studentów . W tym roku tematem Letniej Praktyki ID jest PRZESTRZEŃ + GRAFIKA.

Wakacje u Koziołka Matołka w Pacanowie

Piątek, 12 lipca 2024

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza do odwiedzania podczas wakacji Akademii Bajki i Centrum Bajki. Na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Mali/Młodzi odkrywcy w BWA Kielce

Piątek, 12 lipca 2024

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 20 lat. Zostały ostatnie miejsca!

„Uciekł nam Żeromski” – słuchowisko na żywo w Muzeum Stefana Żeromskiego

Piątek, 12 lipca 2024

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do wysłuchania i obejrzenia słuchowiska na żywo pt. „Uciekł nam Żeromski” w reżyserii Jerzego Machowskiego. Zostanie ono zaprezentowane w najbliższy wtorek w Muzeum Stefana Żeromskiego.

Wojewódzki Konkurs Literacki „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”

Czwartek, 11 lipca 2024

Rozpoczyna się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”, którego organizatorami są Wojewódzki Dom Kultury, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Kielcach. Wiersze i opowiadania można przysyłać do 19 listopada.

„Makowy zawrót głowy”

Czwartek, 11 lipca 2024

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Słowotwórczym „Makowy zawrót głowy!”

Dorota Osińska i Paweł Stankiewicz w Zameczku

Czwartek, 11 lipca 2024

Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza na koncert Doroty Osińskiej oraz Pawła Stankiewicza, który odbędzie się 19 lipca o godzinie 19:00 na scenie letniej.

„Biała odwaga” w IX Przeglądzie „Historia w filmie”

Środa, 10 lipca 2024

We wtorek,16 lipca, o godzinie 18 w kinie Fenomen mieszczącym się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się pokaz filmu pt. „Biała odwaga” w reżyserii Marcina Koszałki. To kolejne spotkanie w ramach IX edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”.

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Wolny czas – bezpieczny czas”

Środa, 10 lipca 2024

Komenda Wojewódzka Policji i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach organizują po raz 11. Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Wolny czas – bezpieczny czas” i zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z regionu świętokrzyskiego. Prace można nadsyłać do 18 października.

51. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Środa, 10 lipca 2024

Już jutro (11 lipca) w Kielcach rozpocznie się 51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W tym roku w Festiwalu weźmie udział ponad 450 uczestników z Polski, Ukrainy i USA. Dodatkowo w obrazie „Gospodarze - Gościom” prezentowanym podczas Koncertu Galowego Laureatów wystąpi ponad 300 artystów z województwa świętokrzyskiego.

„Pociąg do literatury". IV Festiwal Herlinga-Grudzińskiego

Wtorek, 9 lipca 2024

Za niecałe dwa miesiące w stolicy województwa świętokrzyskiego rozpocznie się IV Festiwal Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”. Organizatorzy zaplanowali spotkania autorskie, debaty, warsztaty, salon poetycki, spektakl słowno-muzyczny, śniadanie na trawie, spacery z przewodnikiem i spotkania edukacyjne. Wydarzeniom festiwalowym będzie towarzyszyć kiermasz książek z udziałem wydawców z całej Polski. Rozstrzygnięte zostaną także dwa konkursy.

Ruszył ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Wtorek, 9 lipca 2024

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza miłośników fotografii do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Ach, świętokrzyskie czaruje”. Zdjęcia można nadsyłać do 27 września.

Będą cztery nowe questy w województwie świętokrzyskim. Są już wyniki konkursu

Wtorek, 9 lipca 2024

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zagórza „Zagórzanie”, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach i Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. To laureaci ogólnopolskiego konkursu „Opowiedz swoją historię i zdobądź bezpłatny quest dla swojej miejscowości”.

Tancerze ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca z nagrodami w konkursie Dance World Cup w Pradze

Wtorek, 9 lipca 2024

Grupy taneczne Impuls I, Impuls III, Impuls IV, Impuls V oraz Cookies ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca znalazły się w gronie najlepszych zespołów, które brały udział w Światowym Konkursie Tanecznym Dance World Cup w Pradze. Kieleccy tancerze zostali nagrodzeni w czterech kategoriach.

Wernisaż wystawy „Krzysztof Grzondziel – śląski artysta w więzieniu kieleckim”

Poniedziałek, 8 lipca 2024

W piątek, 12 lipca, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „Krzysztof Grzondziel – śląski artysta w więzieniu kieleckim”. Wydarzenie będzie podsumowaniem 50-lecia jego twórczości artystycznej, a organizatorzy mają nadzieję, że przyczyni się również do przywrócenia twórczości Grzondziela należnego miejsca w polskiej sztuce po 1945 roku.

Islandia w obiektywie Jarosława Kumanowskiego. Wernisaż wystawy w Suchedniowie

Poniedziałek, 8 lipca 2024

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Moja Islandia” w fotografii Jarosława Kumanowskiego. Na ekspozycji będzie można zobaczyć zdjęcia znanych miejsc, jak również takich, które są mniej dostępne dla turystów, ale równie piękne i zachwycające.

XIII Lato w Filharmonii Świętokrzyskiej – 6 wyjątkowych propozycji dla melomanów

Piątek, 5 lipca 2024

Na kieleckich melomanów czeka już trzynasty cykl koncertów zorganizowanych pod hasłem "Lato w Filharmonii Świętokrzyskiej". Sześć wieczorów - sześć muzycznych podróży w świat muzyki poważnej, jazzowej, soulowej, bluesowej i góralskiej. Nie zabraknie ciekawych nazwisk i kompozycji – zarówno doskonale znanych słuchaczom, w nowych aranżacjach, jak i autorskich perełek.

Kielecki Teatr Tańca z nominowany do prestiżowych nagród

Piątek, 5 lipca 2024

Kielecki Teatr Tańca otrzymał sześć nominacji do XVIII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, które co roku przyznaje Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Cztery dotyczą spektaklu „Faust – Haust” w choreografii Małgorzaty Ziółkowskiej, a dwie „Syrenki Ariel” w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków.

„Chopinowskie inspiracje” w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich

Piątek, 5 lipca 2024

W drugą sobotę lipca w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie można wysłuchać pierwszego koncertu z cyklu „Chopinowskie inspiracje”. Podczas tegorocznych wakacji zorganizowanych zostanie osiem koncertów w wykonaniu utalentowanych artystów z Polski, jak i z zagranicy. Wśród muzyków będą laureaci Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

RZECZPOSPOLITA MIŁOŚCI – program sezonu 2024/2025 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego

Czwartek, 4 lipca 2024

"Rzeczpospolita Miłości" – pod takim hasłem zainauguruje nowy sezon artystyczny 2024/2025 w świeżo wyremontowanej siedzibie przy ul. Sienkiewicza zespół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Siedem premier, 6. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, 33. Plebiscyt Publiczności o Dziką Różę, premiery studenckie, mikro-spektakle, wystawy artystyczne w Galerii Foyer, inicjatywy aktorskie "Solo za teatrem" i wiele udogodnień dla widzów – wielbicieli sztuki teatralnej zapowiadają niezwykle udany sezon w tej instytucji kultury.

Wernisaż wystawy „Dialogi barw” w Galerii Sztuki „Okrąglak”

Czwartek, 4 lipca 2024

Od dziś (4 lipca) w Galerii Sztuki „Okrąglak” Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie można oglądać wystawę „Dialogi barw”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace Ewy Goral i Michała Jamioła.

Bezpłatny autobus z Kielc na Święty Krzyż

Środa, 3 lipca 2024

Po raz piąty Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego uruchamiają bezpośredni i bezpłatny autobus turystyczny na Święty Krzyż z przystankami przy największych atrakcjach turystycznych naszego regionu. Pierwszych turystów autobus zabierze już w najbliższy weekend 6 - 7 lipca.

Rozpoczyna się XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Jędrzejowie

Wtorek, 2 lipca 2024

W najbliższą sobotę, 6 lipca, od recitalu Krystyny Giżowskiej z akompaniamentem Roberta Grudnia rozpocznie się XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Jędrzejowie. Podczas trwającego do 25 sierpnia festiwalu świętokrzyscy melomani będą mogli podziwiać występy wielu gwiazd sceny operowej, muzyki poważnej, między innymi Alicji Węgorzewskiej, solistów Filharmonii we Lwowie, Michała Steciaka, czy Macieja Miecznikowskiego.

Przedłużenie terminu zgłaszania kandydatów do Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka

Poniedziałek, 1 lipca 2024

Do 26 lipca 2024 r. został przedłużony termin przyjmowania wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Muzealnej im. Tadeusza Włoszka. Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego zaprasza do ubiegania się o nagrodę za działalność muzealną w drugim naborze.

„Projekty Polscy Projektanci: Jakub Szczęsny” – wystawa w Instytucie Dizajnu

Poniedziałek, 1 lipca 2024

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na kielecką odsłonę wystawy z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Na ekspozycji będzie można zobaczyć m. in. unikatowy Dom Kereta, powtarzalne mikrodomki modułowe oraz instalacje stworzone przez Jakuba Szczęsnego.

Wernisaż wystawy Małgorzaty Negi

Poniedziałek, 1 lipca 2024

W najbliższy piątek w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy Małgorzaty Negi. Na ekspozycji zaprezentuje grafikę artystyczną, formę przestrzenną, obrazy na płótnie oraz monotypię.

Zmiana dnia bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

Poniedziałek, 1 lipca 2024

W związku z wakacjami i dużym ruchem turystycznym zmienia się dzień bezpłatnego wstępu na wystawy stałe w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu. W lipcu i sierpniu turyści indywidualni będą mogli zwiedzić ekspozycje stałe za darmo w każdy poniedziałek.

„Sztuka inspirowana naturą”. Projekt Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Poniedziałek, 1 lipca 2024

Europejskie Centrum Bajki zaprasza mieszkańców gminy Pacanów oraz gmin sąsiednich do udziału w projekcie „Sztuka inspirowana naturą”. Uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach tworzenia naturalnych kosmetyków, witraży, świec sojowych, a także w wyjazdach integracyjnych, gdzie będą mogli obcować z naturą i kulturą.

Plany Teatru Stefana Żeromskiego na nowy sezon artystyczny 2024/2025

Piątek, 28 czerwca 2024

Siedem premier, Festiwal Teatralny, Plebiscyt o „Dziką Różę”, wystawy artystyczne, spektakle dla osób niesłyszących i niewidzących, przedstawienia z napisami w języku angielskim i ukraińskim oraz warsztaty aktorskie. To tylko niektóre punkty programu „Rzeczpospolita Miłości”, jaki przygotowali pracownicy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w nowym sezonie artystycznym 2024/2025. Teatr powróci do wyremontowanej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 32.

Muzeum Historii Kielc zaprasza

Środa, 26 czerwca 2024

Od 27 czerwca w Muzeum Historii Kielc można oglądać wystawę pt. "Kielce – wizerunek miasta". 2 lipca w tej instytucji rozpoczną się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Naukowo i modnie".

XXX Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Jędrzejowie

Środa, 26 czerwca 2024

Już 6 lipca startuje jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Festiwal co roku jest okazją do zbiórki na rzecz odnowy XII-wiecznego klasztoru ojców cystersów, w którym zachowały się unikatowe organy z XVIII w., będące zabytkiem sztuki organowej w skali europejskiej. Wzorowano na ich słynne organy oliwskie.

Ruszył ogólnopolski konkurs fotograficzny „Ach, świętokrzyskie czaruje”

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza miłośników fotografii do udziału w ogólnopolskim konkursie...

51. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Już jutro (11 lipca) w Kielcach rozpocznie się 51. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury...

Tancerze ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca z nagrodami w konkursie Dance World Cup w Pradze

Grupy taneczne Impuls I, Impuls III, Impuls IV, Impuls V oraz Cookies ze Szkoły Kieleckiego...

Trio Gitarowe i Tawerna 21 na Letniej Scenie KCK

Dwa koncerty w jeden dzień na Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. W najbliższą niedzielę...

Janusz Knap dyrektorem Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach

W Urzędzie Marszałkowskim województwa świętokrzyskiego rozstrzygnięto konkurs na dyrektora...

Kino Letnie z Klimatem w Kinie Fenomen

Już od czwartku, 4 lipca, startuje Kino Letnie z Klimatem 2024. Spotkania z filmem na świeżym...

47. Przedwiośnie rozstrzygnięte!

Za nami wernisaż 47. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego...

„Chopinowskie inspiracje” w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich

W drugą sobotę lipca w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach będzie...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 63 035 566
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności