Niedziela, 22 lipca 2018 - Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zapowiedzi

„Isabelle i Mężczyźni” w Kinie Fenomen

Środa, 27 czerwca 2018

Francuska komedia romantyczna w reżyserii Claire Denise z Juliette Binoche w roli głównej. Ciepła opowieść o dojrzałej kobiecie, która zawiedziona minionymi związkami, ponownie rusza na poszukiwanie miłości.

„Zimna Wojna” w Kinie Fenomen

Środa, 27 czerwca 2018

Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, będącego obecnie najbardziej rozpoznawalnym i chwalonym polskim reżyserem. Autor powszechnie wychwalanej i nagrodzonej Oskarem „Idy”, ponownie zachwycił „Zimną Wojną”, zdobywając na Festiwalu w Cannes statuetkę dla najlepszego reżysera. Sam obraz został już okrzyknięty murowanym kandydatem do Oskara, a rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota oraz Borysa Szyca, zachwycają się krytycy oraz widzowie na całym świecie. Kino Fenomen zaprasza na seans najlepszego polskiego obrazu ostatnich lat. Tego nie można przegapić!

„Najbrzydszy samochód świata” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego. Tym razem zobaczymy film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka „Najbrzydszy samochód świata”. Historia pewnego Wartburga, czyli tragikomedia w postaci kina drogi na trasie Polska-Niemcy.

„Piotr Malinowski. 33 zgłoś się” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne „Spotkanie z Filmem Górskim”. Tym razem zobaczymy dokument w reżyserii Roberta Żurakowskiego oraz Bartosza Swasta opowiadający o Piotrze Malinowski- legendarnym człowieku gór. Gościem spotkania będzie Robert Żurakowski - reżyser filmu.

„W cieniu drzewa” premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz komediodramatu w koprodukcji polsko-duńskiej „ W cieniu drzewa” w reżyserii Hafsteinna Gunnara Sigurassona. Zabawna historia sąsiedzkiego konfliktu na przsedmieściach sielankowego Reykjaviku.

„Uczciwy człowiek” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kolejny seans w ramach cyklu „Widnokrąg dobrego Kina”. Tym razem zobaczymy irański dramat w reżyserii Mohammada Rasoulofa- „Uczciwy człowiek”. Swoim nowym filmem Rasoulof stawia ważne pytanie: czy w Iranie w ogóle możliwa jest taka walka z opresorem, by samemu nie pobrudzić sobie rąk?

„Wieża. Jasny dzień” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na polski dramat w reżyserii Jagody Szelc. „Wieża. Jasny dzień” opowiada historię rodzinnego dramatu, w którego centrum znajduje się kilkuletnia Nina. W rolach głównych Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska oraz Anna Zubrzycki.

„Książę i Dybuk” w Kinie Fenomen

Wtorek, 19 czerwca 2018

W ramach „Widnokręgu Dobrego Kina” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Książę i Dybuk” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Dokument opowiada historię Michała Waszyńskiego, przedwojennego reżysera, znanego z tworzenia filmów z Eugeniuszem Bodo, oraz z jego pracy w Hollywood z gwiazdami światowej klasy.

„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w Kinie na "Leżakach"

Wtorek, 19 czerwca 2018

Kino Fenomen rozpoczyna sezon "Kina na leżakach" i zaprasza na seans filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Ten Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów kin włoskich 2016 roku. Film otrzymał nagrody David di Donatello - nazywane włoskimi Oscarami - dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Kino Fenomen na Festiwalu „Il Cinema Ritrovato” w Bolonii

Czwartek, 14 czerwca 2018

Jarosław Skulski, kierownik Kina Fenomen, jako jedyny Polak weźmie udział w laboratorium filmowym, organizowanym przez sieć Europa Cinemas podczas odbywającego się w Bolonii Festiwalu Il Cinema Ritrovato. Będzie to okazja na zaprezentowanie na forum międzynarodowym dorobku i całej działalności kieleckiego kina, pomysłów i oryginalnych przedsięwzięć, zrealizowanych w czasie blisko dziesięcioletniej już historii kina, po jego reaktywacji w 2008 roku.

ZOFIA CZECHLEWSKA : „W tańcu poszukuję wartości, emocji…”

ROZMOWA z ZOFIĄ CZECHLEWSKĄ – cenioną tancerką, solistką, choreografem, doświadczonym pedagogiem,...

Początki fotografii w Kielcach

Do 22 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury można oglądać wystawę opowiadającą o początkach fotografii...

Koncert ukraińskiego zespołu

W Domu Środowisk Twórczych w Kielcach wystąpi folkowo-rockowy zespół Trystavisim z Użgorodu.

Warsztaty florystyczne

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty florystyczne "Zieleń w słoju". Nasadzenia w...

Noc Świętojańska - święto lata, ognia, wody i miłości

Od wieków z 23 na 24 czerwca obchodzona jest Noc Świętojańska, którą czciły już starożytne ludy,...

Rusza 45. MHFKMS

Tegoroczny 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej rozpocznie się 12...

Aniołowo

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert "Aniołowo" w wykonaniu artystów "Piwnicy na...

ZOFIA CZECHLEWSKA : „W tańcu poszukuję wartości, emocji…”

ROZMOWA z ZOFIĄ CZECHLEWSKĄ – cenioną tancerką, solistką, choreografem, doświadczonym pedagogiem,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 31 231 984
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności