Sobota, 19 września 2020 - Januarego, Konstancji, Leopolda

Zapowiedzi

„Jadwiga Smosarska” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach cyklu „Kobiety Inspirują” Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Jadwiga Smosarska” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej- Kurczuk. Seansowi będzie towarzyszyła prelekcja oraz dyskusja tuż po jego zakończeniu.

„Brasilia: Projekt” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020, Kino Fenomen zaprasza na seans dokumentu „Brasilia: Projekt” w reżyserii Barta Simpsona. Brasilia, stolica Brazylii, zbudowana w 1960 roku przez Lúcio Costę i Oscara Niemeyera na środku pustyni, wpisana na międzynarodową listę dziedzictwa kultury UNESCO i określana mianem fantastycznej wyspy – to przykład arcydzieła modernizmu XX wieku.

„Pettson i Findus. Wielka wyprowadzka” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Filmowe Czytanki. Tym razem najmłodsi widzowie obejrzą film „Pettson i Findus. Wielka wyprowadzka”w reżyserii Ali Samadiego Ahadi. Cykl książek o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista podbił serca milionów młodych czytelników na całym świecie. To jedna z bardziej rozpoznawalnych serii literatury dla dzieci.

„Interior”- premierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „ Interior” w reżyserii Marka Lechki. Historia dwojga nieznajomych ludzi szukających swojego miejsca w świecie, których losy w nieoczekiwany sposób się krzyżują.

“Małe Szczęścia” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „Małe Szczęścia” w reżyserii Daniela Cohena. Komediodramat opowiada historię dwóch par, wiodących nudne, przewidywalne życie, ale stających przed szansą odmienienia swojego losu.

„Zdrajca” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans niemiecko-francusko- włoskiej produkcji „Zdrajca” w reżyserii Marco Bellocchio. Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca" w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

„Dolina Bogów” w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach Filmowego Klubu Seniora, Kino Fenomen zaprasza na pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”. Polskiemu reżyserowi udało się skompletować w obsadzie śmietankę amerykańskiego kina. W rolach głównych zobaczymy niezwykłego Johna Malkovitcha, ale także Josha Hartnetta. Niezwykłe, pełne symboli i wizualnego piękna kino, wymykające się tradycyjnym klasyfikacjom.

„xABo: Ksiądz Boniecki”- Premiera w Kinie Fenomen

Wtorek, 15 września 2020

W ramach "Widnokręgu dobrego kina" Kino Fenomen zaprasza na pokaz dokumentu, przedstawiającego sylwetkę słynnego księdza- intelektualisty- Księdza Adama Bonieckiego. Autorka obrazu- Aleksandra Potoczek, ukazuje go tu nie tylko jako duchownego, ale przede wszystkim osoby zafascynowanej drugim człowiekiem.

„Katyń-ostatni świadek”

Wtorek, 8 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na spotkanie filmowe w ramach cyklu „Historia w Filmie”. Na ekranie zobaczymy historyczny thiller w reżyserii Piotra Szkopiaka. „Katyń - Ostatni świadek" odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej.

„Ema” w Kinie Fenomen

Wtorek, 8 września 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz w ramach cyklu Mocne kino Nocne. Najlepszy film na końcówkę upalnego lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji „Ema" Pabla Larraína ("Jackie", Srebrny Niedźwiedź za „El Club") to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

W minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja Senior Show on-line. Grupa powstała w Internecie...

"Dziecko kwiat" Iwony Stachury

17 września w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego odbył się wernisaż...

Ogólnopolski Festiwal "Scyzoryki 2020"

W najbliższą sobotę na placu przed Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy...

Finał 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Buskie Spotkania z Folklorem to coroczny przegląd i konkurs kapel, instrumentalistów, śpiewaków,...

1920 Wojna Światów

W Wojewódzkim Domu Kultury prezentowana jest wystawa plakatów "1920 Wojna Światów", przygotowana...

Zmarła Irena Żukowska-Rumin

W piątek, w wieku 70 lat, zmarła Irena Żukowska-Rumin - poetka, interpretatorka literatury,...

Konkurs kultury ludowej

Etno Świętokrzyskie – to konkurs kultury ludowej w formie online, który ma zachęcić lokalnych...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 44 011 022
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności