Niedziela, 18 lutego 2018 - Konstancji, Krystiana, Sylwany

Zapowiedzi

„Na krawędzi” w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. „Na krawędzi” jest tegorocznym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Flamandzki reżyser Michael R. Roskam po raz czwarty zaprosił do współpracy aktora Matthiasa Schoenaertsa (filmowy Gigi), któremu na ekranie towarzyszy Adele Exarchopoulos (filmowa Bibi). Para doskonale odnalazła się na ekranie w tej miłosnej historii w stylu noir.

„Paddington 2” w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie z Filmowymi Czytankami. A w ramach spotkania- druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie. Film o przygodach Misia Paddingtona, stał się hitem ku zaskoczeniu samych twórców. Stąd nikogo nie powinna dziwić stosunkowo szybka ekranizacja kontynuacji przygód Paddingtona.

„Pomiędzy słowami”- premiera w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na dramat w reżyserii Urszuli Antoniak. W rolach głównych, świetniw tej odsłonie Jakub Gierszał i Andrzej Chyra.

„Mustang” w Kinie Fenomen

Środa, 7 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Mustang” w reżyserii Deniza Gamze Erguvena. Turecki komediodramat będzie wyświetlany w ramach cyklu „akademia Filmowa 50+”. Prawdziwa gratka dla fanów tureckiej kinematografii, która szturmem wdarła się na ekrany polskich widzów, głównie dzięki serialom telewizyjnym takim jak „Wspaniałe Stulecie”.

„Lego:Ninjago” w Kinie Fenomen

Środa, 7 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”, skierowanego do najmłodszych widzów. Tym razem na ekranie zobaczymy prawdziwy hit minionego roku- „Lego:Ninjago”. Animacje z udziałem popularnych klocków, to prawdziwy fenomen na rynku filmów dla dzieci. Dynamiczna akcja, oaz charakterystyczny humor, są gwarantem świetnej zabawy, nie tylko dla najmłodszych.

„Żona czy mąż” przedpremierowo w Kinie Fenomen

Środa, 7 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza na walentynkowy weekend, a w jego trakcie na seans komedii romantycznej prosto ze słynących z romantyzmu Włoch. „Żona czy mąż” w reżyserii Simone Godano, to przezabawna opowieść o perypetiach pewnego małżeństwa, które na wskutek eksperymentu, zamienia się ciałami. W roli głównej, polska aktorka Kasia Smutniak, która od pewnego czasu robi karierę we włoskiej kinematografii.

„Dusza i Ciało” w Kinie Fenomen

Środa, 7 lutego 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans węgierskiego dramatu romantycznego „Dusza i Ciało”. Oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Film najczęściej porównywany jest ze słynną „Amelią” oraz „Pokotem” Agnieszki Holland, i jest pierwszym od 18 lat pełnometrażowym obrazem cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi.

„I tak Cię Kocham” w Kinie Fenomen

Środa, 7 lutego 2018

Kino Fenomen w ramach cyklu Widnokrąg Dobrego Kina, zaprasza na seans amerykańskiej produkcji „I tak Cię kocham” w reżyserii Michaela Showaltera. Cudowna komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno.

„Maria Callas” przedpremierowo w Kinie Fenomen

Wtorek, 6 lutego 2018

Maria Callas to muzyczna legenda o niedoścignionym głosie, nazywana “primadonną stulecia” i “Boską”. Urodzona 2 grudnia 1923 roku w Nowym Jorku, ta grecka śpiewaczka sopranowa, związana była z najbardziej cenionymi i największymi scenami operowymi na świecie. Teraz, Kino Fenomen zaprasza na francuski dokument w reżyserii Toma Volfa, opowiadający historię jej burzliwego życia prywatnego.

„Przy Planty 7/9” („Bogdan’s Journey”)

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza dziś o godz.18.00 na pokaz filmu "Przy Planty 7/9". Jest to niezwykły dokument o kieleckiej drodze do pojednania. Projekcja odbędzie się w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7.

185.rocznica urodzin J.SZERMENTOWSKIEGO

W najbliższą niedzielę 18 lutego odbędą się w Bodzentynie uroczystości związane ze 185.rocznicą...

FERIE w CHĘCINACH

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie zimowych ferii.

Wieczór autorski z Joanną Bator

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie...

Kieleckie „CHARAKTERY” na rynku niemieckojęzycznym

Kieleckie Wydawnictwo „Charaktery” wydaje nowe czasopismo na niemieckojęzyczny rynek.

SPOTKANIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO Z TWÓRCAMI

W poniedziałek 29 stycznia marszałek Adam Jarubas spotkał się w DŚT z twórcami i...

Finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2018

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK 2018 r.

Wspólne kolędowanie z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka, które odbyło się w Sali...

"Janusz Buczkowski-pejzaż życia"

O swoim życiu, latach dziecięcych, wojnie, przyjeździe do Kielc,początkach fotografowania,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 684 858
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności