Poniedziałek, 9 grudnia 2019 - Anety, Leokadii, Wiesława

Zapowiedzi

„Stan strachu” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Historia w Kinie”. Tym razem zobaczymy „Stan strachu” Janusza Kijowskiego. Produkcja z 1989 roku, opowiada historię młodego aktora Jana Małeckiego, który w przeddzień wybuchu Stanu Wojennego znajdzie się w centrum politycznych przemian w Polsce. W rolach głównych Anna Majcher, Wojciech Malajkat, Joanna Trzepiecińska oraz Henryk Talar.

„Jak zostać Świętym Mikołajem” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Filmowe Czytanki”. Tym razem na ekranie duńska produkcja „Jak zostać Świętym Mikołajem” w reżyserii Christiana Dyekjaera.

„EXIT!”- premierowo w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmi „EXIT!” w reżyserii Sang-Geun Lee. Południowo- koreańska komedia, przesycona jest akcją w azjatyckim stylu.

„Joker” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na seans najgłośniejszego filmu mijającego roku- „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa. Reżyser, do tej pory znany głównie z serii komediowej „Kac Vegas” porwał się na sportretowanie najsłynniejszego antybohatera w historii- arcywroga człowieka nietoperza- Jokera. Wydaje się jednak że komiksowy pierwowzór jest tutaj tylko wymówką, by ukazać poniewieranego i upokarzanego przez świat człowieka, który powoli osuwa się w szaleństwo i przemoc. Film jeszcze przed swoją premierą wzbudził wiele kontrowersji, co jednak mu nie zaszkodziło. Obraz Phillipsa już przeszedł do historii jako pierwszy film z kategorią „R” który przekroczył ponad miliard dolarów w zyskach. Niewątpliwie jest to zasługa bezkompromisowości twórców, jak i również genialnego Joaquina Phoenixa, który wcielając się w tytułową rolę, dał wspaniały pokaz aktorstwa najwyższych lotów.

Szkolne Mikołajki w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

6 grudnia, Kino Fenomen zaprasza na Szkolne Mikołajki. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych.

„Aspromonte” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans włoskiego dramatu „Aspromonte” w reżyserii Mimmo Calopresti. Opowiada o ciężkim życiu mieszkańców pewnego sennego miasteczka, którzy sfrustrowani stagnacją, dążą do zmian.

„Cienie Imperium” w Kinie Fenomen

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Cienie Imperium” w reżyserii Karola Starnawskiego. Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie.

„Niewidoczne życie sióstr Gusmao”

Czwartek, 5 grudnia 2019

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans melodramatu „Niewidoczne życie sióstr Gusmao” w reżyserii Karima Ainouza. Historia dwóch sióstr, których niesamowita więź zostaje wystawiona na próbę rozłąki i których marzenia ulegają w zderzeniu z kulturowym stereotypem kobiety.

„I młodzi pozostaną” w Kinie Fenomen

Czwartek, 28 listopada 2019

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu dokumentalnego „I młodzi pozostaną”. Koprodukcja brytyjsko- nowozelandzka została wyreżyserowana przez Petera Jacksona- twórcy znanego przede wszystkim ze wspaniałej ekranizacji twórczości J.R.R Tolkiena- „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita” . Tutaj w nieco innej odsłonie, reżyser opowiada o mroku I Wojny Światowej.

„Boże ciało” w Kinie Fenomen

Czwartek, 28 listopada 2019

Kino Fenomen zaprasza na najnowszy film Jana Komasy „Boże Ciało”. Dramat stał się niespodziewanym hitem polskich kin oraz oczkiem w głowie krytyków filmowych. Historia młodego chłopaka, który w życiowym kryzysie, przeżywa duchową przemianę, miotając się w sieci własnej przeszłości.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

XI Świętokrzyski Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W piątek, 29 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI...

W przestrzeni

Od 6 grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej można oglądać wystawę prac Lucyny Gozdek "W przestrzeni".

45 lat zespołu Wołosatki - koncert jubileuszowy

Relacja filmowa z jubileuszowego koncertu z okazji 45 - lecia działalności artystycznej zespołu...

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj do baśniowa postać, znana na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father...

Barbórka

Barbórka (dawna pisownia Barburka) to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 38 973 557
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności