Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 msza świętą plenerową, która zostanie odprawiona obok kościoła z Rogowa. Następnie, od godziny 12, będzie można zobaczyć pokazy i występy artystyczne zespołów ludowych.
Tradycyjnie odbędą się pokazy darcia pierza oraz przędzenia na przęślicy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Korytniczanki. Zespół Ludowy Wincentowianie zaprosi na pokaz kiszenia kapusty, a Koło Gospodyń Wiejskich Bebelno na warsztaty z wykonywania jesiennych wianków. Natomiast twórczynie ludowe z Koła Gospodyń Wiejskich Kowalanki poprowadzą warsztaty z plastyki obrzędowej. Na polu przy wiatraku z Grzmucina rozpalone zostaną ogniska, w których będą się piekły ziemniaki.
Na scenie wystąpią Bolechowiczanie, Kumosie, Śwarne Kakonianki. Koło Gospodyń Wiejskich Przybyszowy, które zajęło I miejsce w przeglądzie KGW „Tradycja Kołem Gospodyń Wiejskich się toczy” w Końskich, zaprezentuje przedstawienie „Jak Kaśka kowolowa zaniemogła”, a o godzinie 15.30 odbędzie się benefis z okazji 20-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Piekoszowianie.
Oprócz tego w sektorze dworsko-folwarcznym odbędzie się Piknik Pszczelarski. Na kilkunastu stoiskach będzie można kupić produkty pszczele najwyższej jakości, wysłuchać historii o pszczelarstwie oraz bartnictwie.
Ponadto, w ramach projektu „Obraz społeczności Żydów wiejskich i małomiasteczkowych – konferencja naukowa, wydawnictwo pokonferencyjne oraz towarzyszące wydarzenia kulturalne” w sektorze dworsko-folwarcznym w czasie Smaków Jesieni o godzinie 14 odbędzie się koncert zespołu klezmerskiego Chanajki oraz warsztaty plastyczne. Tam pojawią się także stoiska oferujące kuchnię żydowską.
W wydarzeniu zapowiedziało udział około stu wystawców, między innymi oferujących regionalne produkty oraz rękodzieło. Impreza zakończy się o godzinie 17.
Źródło: Muzeum Wsi Kieleckiej