Niedziela, 26 lutego 2017 - Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Aktualności

Projekcja filmu "Przy Planty 7/9"

Piątek, 24 lutego 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na projekcę filmu "Przy Planty 7/9 z wprowadzeniem dr Edyty Gawron.

„La la land” w Kinie Fenomen

Piątek, 24 lutego 2017

Amerykanie kochają musicale, szczególnie te dobre. Tłumaczy to ogromną popularność najnowszego filmu Damiena Chazelle, autora oscarowego hitu „Whiplash”. Młody, amerykański reżyser zdaje się mieć niezły instynkt do tworzenia hitów. Nie inaczej jest z jego „La La Land”, który jest faworytem w tegorocznym wyścigu po nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Film z brawurowymi rolami Ryana goslinga i Emmy Stone, nomen omen uważanych za jednych z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, zdobył aż 14 nominacji do tej prestiżowej nagrody. W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, na pokaz „La la land” zaprasza kino Fenomen.

„Konwój”

Piątek, 24 lutego 2017

W ramach Widnokręgu Dobrego kina, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Konwój” . Rodzima produkcja w reżyserii Macieja Żaka, zebrała w obsadzie prawdziwą aktorską śmietankę. Janusz Gajos oraz Robert Więckiewicz w thrillerze kryminalnym to gwarancja prawdziwej filmowej wyżerki.

Wystawa "Akord"

Piątek, 24 lutego 2017

Instytut Dizajnu zaprasza od 10 marca do zwiedzania wystawy zatytułowanej "Akord".

Świętokrzyskie widoki

Piątek, 24 lutego 2017

W Muzeum Narodowym w Kielcach 2 marca o godzinie 14.00 odbędzie się otwarcie wystawy "Świętokrzyskie widoki" połączonej z prezentacją albumu „Świętokrzyskie widoki kieleckie i sandomierskie w dawnej fotografii z kolekcji Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości”.

Kłamstewka

Piątek, 24 lutego 2017

W marcu Teatr Kwadrat wystawi na deskach Kieleckiego Centrum Kultury spektakl "Kłamstewka". Przedstawienie jest debiutem reżyserskim aktora Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat. Jego wieloletnie doświadczenie komediowe zaowocowało prawdziwie kunsztownym i przezabawnym spektaklem.

"Chicholudki" ponownie w WDK

Piątek, 24 lutego 2017

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza w niedzielę 12 marca o godz. 15.00 i 17.00 na spektakl muzyczny dla dzieci pt. „Chicholudki.

Piosenki Agnieszki Osieckiej

Piątek, 24 lutego 2017

W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej - poetki, pisarki, reżyserki, dziennikarki, autorki ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 roku. W Czerwonym Fortepianie w Kielcach 8 marca odbędzie się koncert poświęcony poetce.

O wyklętych w Bodzentynie

Piątek, 24 lutego 2017

Obchody Narodowego Święta Pamięci w gminie Bodzentyn rozpoczną się już w najbliższą niedzielę 26 lutego o godz. 12.00 mszą św. w intencji żołnierzy wyklętych.

Twarze świata jazzu

Piątek, 24 lutego 2017

"Twarze świata jazzu" to tytuł wystawy fotografii autorstwa Andrzeja Dąbrowskiego, którą od 17 marca można oglądać w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Mało znane oblicze Czech

Piątek, 24 lutego 2017

W ramach Klubu Podróżnika w Domu Środowisk Twórczych odbędzie się spotkanie z redaktorem Stanisławem Blinstrubem pt. "Południowe Morawy winem płynące. Mało znane oblicze Czech”.

XXV TKJ

Piątek, 24 lutego 2017

W tym roku motywem przewodnim Tygodnia Kultury Języka jest jeden z priorytetów ministra edukacji narodowej "Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży".

Tydzień Kultury Języka w "Kubusiu"

Piątek, 24 lutego 2017

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach włącza się w obchody Jubileuszowego XXV Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zachodnie wybrzeże

Piątek, 24 lutego 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza na spektakl "Zachodnie wybrzeże" w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Grosse Aktion

Piątek, 24 lutego 2017

Spektakl "Grosse Aktion" na motywach powieści "Łaskawe" Jonathana Littella, wyreżyserował Marcin Bortkiewicz. Sztukę w wykonaniu aktorów Teatru Ecce Homo będziemy mogli zobaczyć 26 lutego.

Zrozumieć Franciszka

Czwartek, 23 lutego 2017

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu im. Jana Karskiego zaprasza na spotkanie rozpoczynające nowy cykl pt. „Zrozumieć Franciszka”. Pierwsze spotkanie, którego gościem będzie ks. dr hab. Alfred Wierzbicki, prof. KUL, teolog i etyk.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach

Czwartek, 23 lutego 2017

Uroczystości rozpoczną się 1 marca o godzinie 9.00 zapaleniem zniczy w miejscach poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych, a o godz. 10.00 na cmentarzu na Piaskach złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem pamięci żołnierzy AK, NSZ, WiN.

Wszystkie kolory świata

Czwartek, 23 lutego 2017

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Kielcach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie kolory świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie będą przygotowywać specjalne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu wielu chorób.

Prezentacje teatralne

Czwartek, 23 lutego 2017

W ramach obchodów Światowego Dnia Teatru Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w prezentacjach teatralnych połączonych z zajęciami warsztatowymi.

Militaria w zbiorach MHK

Czwartek, 23 lutego 2017

"Militaria w zbiorach Muzeum Historii Kielc" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z kustoszem Konradem Otwinowskim, który opowie o broni palnej i białej.

Spotkanie z kolekcjonerem

Czwartek, 23 lutego 2017

W Muzeum Historii Kielce 12 marca odbędzie się "Spotkanie z kolekcjonerem".

Ślady tuszu

Czwartek, 23 lutego 2017

Instytut Dizajnu zaprasza na kolejną edycję warsztatów hand latteringu z cyklu "Ślady". Tym razem zajęcia przeznaczone są wyłącznie dla panów.

Narodowe CzytanIe z "Weselem"

Czwartek, 23 lutego 2017

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało lekturą Narodowego Czytania 2017.

Dagmara Domińczyk o filantopii

Środa, 22 lutego 2017

Na kilka dni przed kolejnym Świętokrzyskim Balem Filantropów, pochodząca z Kielc amerykańska aktorka Dagmara DOMIŃCZYK, udzieliła nam wywiadu na temat potrzeby pomagania innym. Przekazała też na licytację swoją wspomnieniową książkę z dedykacją oraz plakaty z autografami jej męża, znanego amerykańskiego aktora, Patricka Wilsona.

„Kwiat Wiśni i Czerwona Fasola”

Środa, 22 lutego 2017

Kino Fenomen zaprasza na spotkanie z filmem w ramach II semestru Akademii 50+. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć głośny film Naomi Kawase „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Metafizyka, sentymentalizm, melancholia…podane po japońsku urzeka i uwodzi.

Nasi sąsiedzi - Żydzi

Środa, 22 lutego 2017

W Muzeum Historii Kielc odbędzie się spotkanie dotyczące relacji polsko-żydowskich w świetle prac nadesłanych na konkurs "Nasi sąsiedzi - Żydzi".

Filmowe Czytanki w Kinie Fenomen 26 lutego

Środa, 22 lutego 2017

Kino Fenomen zaprasza już 26 lutego na kolejne spotkanie dla najmłodszych widzów w ramach spotkania z cyklu ”filmowe czytanki”. Tym razem, obejrzymy zestaw filmów krótkometrażowych pod hasłem „Kim jestem?”

Marzec w "Kubusiu"

Środa, 22 lutego 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w marcu na spektakle m.in.: „Królowa Śniegu” , „Pan Bam i ptak Agrafka” , „Jasno/Ciemno” , „Biały klaun” , „O Wilku i Czerwonym Kapturku” , spektakl dla widzów dorosłych "Sklepy cynamonowe” oraz najnowszą premierę „Wojna, która zmieniła Rondo” .

„Toni Erdmann” w Kinie Fenomen

Środa, 22 lutego 2017

Kino Fenomen zaprasza na seans jednego z największych hitów kina niemieckiego ostatnich lat. „Toni Erdmann” Maren Ade to opowieść o życiu, która stara się odpowiedzieć co jest w nim ważne i jak należy je przeżyć. Opowieść, która raz nas śmieszy do łez, a innym razem wzrusza z takim samym efektem. Dołóżmy do tego wspaniale zarysowane postaci, koncertowo zagrane przez Petera Simonscheka oraz Sandrę Huller, a wyjdzie nam europejskie kino najwyższej klasy.

O twórczości Josepha Conrada

Środa, 22 lutego 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na wykład historyka literatury prof. Zdzisława J. Adamczyka pt. „O twórczości Josepha Conrada i dyskusjach, jakie na jego temat toczyły się w Polsce”.

Pełna Micha

W piątek 17 lutego 2017 r. odbył się charytatywny koncert na rzecz zwierząt, zatytułowany "Pełna...

Dagmara Domińczyk o filantopii

Na kilka dni przed kolejnym Świętokrzyskim Balem Filantropów, pochodząca z Kielc amerykańska...

"Wyklęty" na ekranach kin

Praca w temperaturze -20°C i +40°C, 68 dni zdjęciowych, 3 lata pracy, kilkuset statystów - tak...

Grosse Aktion

Spektakl "Grosse Aktion" na motywach powieści "Łaskawe" Jonathana Littella, wyreżyserował Marcin...

Generalia

Od 14 lutego do 22 maja 2017 roku w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach prezentowane będą...

Finał XXIV Konkursu Kolęd i Pastorałek we Włoszczowie

Relacja telewizyjna z finału XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert odbył się...

„Marszałkowskie kolędowanie – Niech Boże Narodzenie w nas trwa”

Koncert charytatywny dla Franka Kołodzieja, małego dzielnego chłopca z gminy Solec-Zdrój, który...

Znamy laureatów XXIV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

W miniona niedzielę w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał XXIV Świętokrzyskiego Konkursu...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 23 272 298
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności