Wtorek, 26 września 2017 - Cypriana, Justyny, Łucji

Aktualności

Warsztaty familijne

Wtorek, 26 września 2017

Z okazji Dnia Chłopaka Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty.

Umrzeć z nadziei

Wtorek, 26 września 2017

Od kilku lat w pierwszym tygodniu października obchodzony jest "Tydzień modlitwy za uchodźców". W tym roku w jego ramach zaplanowano w Kielcach nabożeństwo, spotkanie, koncert i warsztaty.

Polskie Państwo Podziemne

Wtorek, 26 września 2017

W nocy z 26 na 27 września 1939 roku w Warszawie została utworzona konspiracyjna organizacja Służba Zwycięstwu Polski. W listopadzie została ona przekształcona w Związek Walki Zbrojnej (ZWZ), a 14 lutego 1942 roku generał Władysław Sikorski przekształcił ZWZ w Armię Krajową (AK). Wymienione organizacje stanowiły struktury Polskiego Państwa Podziemnego podlegającego rządowi RP na uchodźstwie.

Ludzie i ich pasje

Poniedziałek, 25 września 2017

Dom Kultury "Zameczek" w ramach cyklu "Debaty młodych - ludzie i ich pasje" zaprasza na spotkanie z Karolem Bieleckim.

XI Hubertus Świętokrzyski

Poniedziałek, 25 września 2017

Parada kawalerii, pokaz ujeżdżania, pokazy sokolników i psów myśliwskich – to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości Hubertusa Świętokrzyskiego 2017, który odbędzie się 1 października w Kielcach. W ubiegłym roku w święcie wzięło udział 10 000 osób.

Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Poniedziałek, 25 września 2017

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do uczestnictwa w jesiennych pokazach filmów współorgaznizowanych z Festiwalem Filmów o Tematyce Żydowskej.

"Z podwóka na stadion"

Poniedziałek, 25 września 2017

Jeszcze kilka dni trwają zapisy do 18. edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Chris Ellys odwiedzi Kielce

Poniedziałek, 25 września 2017

Chris Ellys, 21 letni piosenkarz, w ramach swojej trasy po Europie odwiedzi także Polskę. Na długiej liście miast, do których zawita, znajdują się i Kielce. Koncert odbędzie się 25 października w Czerwonym Fortepianie.

Wydarzenia w MHK

Poniedziałek, 25 września 2017

Zapraszamy do Muzeum Historii Kielc na spotkania: klubu "Nad Silnicą" Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego, z kolekcjonerem oraz kustoszem.

Ostatnie takie trio

Poniedziałek, 25 września 2017

Kabaret Ani Mru-Mru zaprasza na program "Ostatnie takie trio".

Józef Piłsudski – w 150. rocznicę urodzin

Poniedziałek, 25 września 2017

Konkurs historyczny "Józef Piłsudski – w 150. rocznicę urodzin" skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Kielc. Nagrodą główną dla laureatów jest wycieczka do Wilna.

Podwieczorek z gwiazdą

Poniedziałek, 25 września 2017

W październiku gościem Domu Środowisk Twórczych będzie Artur Barciś.

Folya

Poniedziałek, 25 września 2017

Na koncert z pogranicza rocka, hardrocka i muzyki alternatywnej zaprasza zespół Folya. 29 września w klubie Starman w Kielcach odbędzie się premiera drugiego krążka zespołu pt. "W nieskończoność".

Łukasz Zagrobelny - "Symfonicznie"

Poniedziałek, 25 września 2017

Pod koniec września w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi Łukasz Zagrobelny. Gościnnie zaśpiewa Natalia Kukulska. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje Łukasza Zagrobelnego z albumu "Symfonicznie" w nowych aranżacjach Tomasza Filipczaka.

Koncert jazzowy

Poniedziałek, 25 września 2017

Melanie Charles Quartet wystąpi we wrześniu w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Kielecka milonga

Poniedziałek, 25 września 2017

W każdą niedzielę w kieleckim klubie Starman można spotkać grupę miłośników tanga argentyńskiego.

FESTIVAL IMAGINE POLAND

Piątek, 22 września 2017

Rozpoczęły się eliminacje do pierwszej polskiej edycji międzynarodowego młodzieżowego konkursu muzycznego FESTIVAL IMAGINE POLAND.

Filc i spółka

Piątek, 22 września 2017

W 2017 roku przypada 20. rocznica śmierci Anny Narzymskiej-Prauss (07.05.1913 – 23.06.1997) - wybitnej projektantki zabawek, artystki plastyczki związanej z Kielcami. Z tej okazji Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na wystawę „Filc i spółka. Zabawki Anny Narzymskiej-Prauss”.

Kombinowany oplot

Piątek, 22 września 2017

W sobotę - 30 września w godz. od 11.00 do 13.00 w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się warsztaty pt. „Kombinowany oplot”, na których przy pomocy włóczki, muliny i kolorowych żyłek uczestnicy będą oplatać druciane mebelki nawiązujące stylistyką do mebli wyplatanych z lat 50. i 60. XX wieku.

Rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Piątek, 22 września 2017

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Kielcach, organizuje 1 października wojewódzkie uroczystości z okazji rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

V Narodowy Dzień Sportu

Piątek, 22 września 2017

Po raz piąty odbędzie się Narodowy Dzień Sportu organizowany przez Fundację Zwalcz Nudę. W tym roku organizatorzy po raz kolejny przygotowują setki ogólnodostępnych i bezpłatnych wydarzeń, zawodów i treningów sportowych, zarówno dla amatorów, jak i zaprawionych w bojach osób aktywnych fizycznie. Ideą całego wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. W tym roku wydarzenia w ramach V NDS będą odbywać się 7 października w całej Polsce, również w Kielcach.

Rajd Motocykli Klasycznych i Zabytkowych

Piątek, 22 września 2017

W dniach 28 września - 1 października odbędzie się 10. edycja Rajdu Motocykli Klasycznych i Zabytkowych „Polska B” organizowanego przez Świętokrzyską Nieformalną Grupę Motocyklową.

Alicja w Krainie Czarów

Czwartek, 21 września 2017

Kielecki Teatr Tańca wystawi 1 października o godzinie 18.00 swoje najnowsze widowisko, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XX i XXI wieku - spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Zaproś Milesa na festiwal

Czwartek, 21 września 2017

"Cześć Mistrzu, masz wolny weekend..?" - Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję konkursu "Miles, masz wiadomość".

Mamy problem

Czwartek, 21 września 2017

W pierwszych miesiącach macierzyństwa dzień miesza się z nocą, miłość z frustracją, a ideały ze zmęczeniem. I taki też jest spektakl "Mamy problem": komediowy i dramatyczny, radosny i zupełnie nie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy kiedyś byli noworodkami.

Promocja książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

Czwartek, 21 września 2017

16 października w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja książki Anny Błachuckiej „Świętokrzyskie korzeniaki”. Spotkaniu z autorką towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych Zbigniewa Kubickiego.

Wycieczka szlakiem im. ks. Stanisława Hieronima Konarskiego

Czwartek, 21 września 2017

Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" zaprasza 8 października na wycieczkę szlakiem im. ks. Stanisława Hieronima Konarskiego.

Weekend za pół ceny

Czwartek, 21 września 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej włącza się do ogólnopolskiej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej w dniach 6 - 8 października na terenie całego kraju.

Październik w "Kubusiu"

Czwartek, 21 września 2017

W październiku w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" prezentowane będą spektakle: „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” , „Misiaczek”, „O Wilku i Czerwonym Kapturku”, „Przygody Koziołka Matołka”, "Akademia Pani Beksy” oraz najnowsza premiera „Sztuka latania".

Piotr Młodożeniec i Stanisław Młodożeniec

Czwartek, 21 września 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielcach od 22 września będzie można obejrzeć prace Stanisława Młodożeńca – malarza oraz jego brata Piotra Młodożeńca – grafika, rysownika, ilustratora.

WIERSZE ks. TWARDOWSKIEGO W ILUSTRACJI

Środa, 20 września 2017

W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu otwarta zostanie poplenerowa wystawa „Wierze księdza Jana Twardowskiego w ilustracji”. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 17.00, a wystawę oglądać będzie można do 15 października.

„Jazz in Poland” w Kinie Fenomen

Środa, 20 września 2017

W ramach Dyskusyjnego Klubu filmowego, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu dokumentalnego „Jazz in Poland” w reżyserii Janusza Majewskiego. Polsko- niemiecka produkcja z 1964 roku opowiada historię jazzu w Polsce., oraz wyjątkowości polskiej odmiany tej muzyki. Na jego wymowę w okresie Polski Ludowej wpłynął bowiem ustrój polityczny, w jakim żyli jego twórcy.

TRANSlacje

Środa, 20 września 2017

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do Galerii Sztuki ,,Zielona'' w Busku- Zdroju na wernisaż wystawy TRANSlacje. Wystawa jest wynikiem projektu artystyczno – naukowego zrealizowanego w ramach badań statutowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Biblioteka dla osób niedowidzących

Środa, 20 września 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach realizuje zadanie "Nowe perspektywy - biblioteka dla osób z dysfunkcją wzroku" w ramach programu Infrastruktury Kultury. Zostało ono dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Antygona

Środa, 20 września 2017

Na deski kieleckiego teatru wraca spektakl "Antygona".

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

Środa, 20 września 2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim - pisarzem, autorem dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego "Dygotu" oraz" Śladów", nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE.

Uwikłani w tekst

Środa, 20 września 2017

W Instytucie Dizajnu otwarta zostanie nowa wystawa zatytułowana "Uwikłani w tekst, Ilustracja zaangażowana". Ekspozycja to próba postawienia pytania, czy i na ile obrazy do artykułów pojawiających się w czasopismach są zaangażowane w treść.

Rasputin

Środa, 20 września 2017

Nowy sezon artystyczny w Teatrze im. S. Żeromskiego otwiera premiera spektaklu "Rasputin" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina.

Wycieczki krajoznawcze z PTTK

Wtorek, 19 września 2017

Kielecki oddział PTTK zaprasza na jednodniowe wycieczki krajoznawcze do Nowego Wiśnicza oraz w Beskid Wyspowy.

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla dzieci już we wrześniu w Kinie Fenomen w Kielcach!

Wtorek, 19 września 2017

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce, między innymi w kieleckim Kinie Fenomen. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

Głośne czytanie "Wesela" w Tokarni

W ramach Narodowego Czytania 2017, w Parku Etnograficznym w Tokarni nie tylko czytano fragmenty...

Promocja książki „Świętokrzyskie korzeniaki”

16 października w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się promocja...

Weekend za pół ceny

Muzeum Wsi Kieleckiej włącza się do ogólnopolskiej akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół...

Malarstwo Magdaleny Połacik

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Połacik odbędzie się 6 października o godzinie 18.00 w...

Zapowiedź spektaklu „Spowiedź Diabła”

"Spowiedź Diabła" to kolejna emocjonująca, pełna autentycznych wydarzeń z życia, sztuka w...

Głośne czytanie "Wesela" w Tokarni

W ramach Narodowego Czytania 2017, w Parku Etnograficznym w Tokarni nie tylko czytano fragmenty...

Święto Chleba w Tokarni

Relacja filmowa z obchodów " Święta Chleba" w Parku Etnograficznym w Tokarni.

„Spowiedź Diabła” na scenie WDK

Po raz kolejny na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wystawiona zostanie sztuka w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 26 260 585
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności