Poniedziałek, 6 lipca 2020 - Dominiki, Jaropełka, Łucji

Aktualności

Konkurs fotograficzny "Czarujące Ponidzie"

Piątek, 3 lipca 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i LOT Ziemi Pińczowskiej ogłaszają wakacyjny konkurs fotograficzny „Czarujące Ponidzie”.

Monodram "Melduję Tobie Polsko" w DK w Ćmielowie

Piątek, 3 lipca 2020

Dom Kultury w Ćmielowie zaprasza we wtorek 7 lipca na monodram „Melduję Tobie Polsko” w wykonaniu Przemysława TEJKOWSKIEGO.

Dostępność Internetu w woj. świętokrzyskim

Piątek, 3 lipca 2020

W Regionie Świętokrzyskim dostęp do szerokopasmowego Internetu staje się coraz powszechniejszy. Jak wynika z badania #RegionyNexery2020, przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia 2020 r., już 91% mieszkańców województwa korzysta z Internetu w domu.

2. Letni Festiwal Muzyki Klasycznej i Sakralnej „UCHO IGIELNE”

Piątek, 3 lipca 2020

W najbliższą niedzielę 5 lipca rozpocznie się 2. Letni Festiwal Muzyki Klasycznej i Sakralnej „UCHO IGIELNE”. Potrwa do 2 sierpnia.

ABC sztuki- letnie warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy

Piątek, 3 lipca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Zaprasza na serię wakacyjnych warsztatów, które odbywać się będą od 7 do 24 lipca bieżącego roku.

MWK z myślą o niewidzących

Piątek, 3 lipca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej dostosuje ofertę edukacyjną do osób z dysfunkcjami wzroku. Konsultantami przy wprowadzaniu innowacji będą osoby niewidzące i słabowidzące.

HISTORYCZNY MURAL - 1920 POLSKIE ZWYCIĘSTWO DLA WOLNOŚCI EUROPY

Piątek, 3 lipca 2020

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs „HISTORYCZNY MURAL - 1920 POLSKIE ZWYCIĘSTWO DLA WOLNOŚCI EUROPY”. Dzięki udziałowi w konkursie można otrzymać dotacje na działania patriotyczno-edukacyjne i wykonanie muralu upamiętniającego 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Kompleksowa rehabilitacja drogą do podjęcia pracy

Czwartek, 2 lipca 2020

Trwa rekrutacja chętnych do udziału w pilotażowym programie PFRON „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Kielecka Mozaika #DizajnNaWynos

Czwartek, 2 lipca 2020

We wtorek 7 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kolejne warsztaty z cyklu #DizajnNaWynos. Tym razem uczestnicy zajęć będą budować Kielecką Mozaikę z czerwonej gliny.

Wystawa „Tytan Krzem Powietrze”

Czwartek, 2 lipca 2020

Ambasada Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę obiektów Pauliny Kwiatkowskiej „Tytan Krzem Powietrze”. Jest to kolekcja obiektów wpływających na jakość powietrza w pomieszczeniach, oczyszczając je, regulując wilgotność oraz temperaturę.

Lato w „Niemczówce”

Czwartek, 2 lipca 2020

Kamienica „Niemczówka” w sezonie letnim oprócz oczywistych walorów historycznych oferuje turystom okazałą zbrojownię, makietę zamku z czasów jego świetności, reprezentacyjną Salę Łokietkową oraz nowość - unikatową na skalę kraju – Muzealną Izbę Pana Wołodyjowskiego. Niebawem na dziedzińcu pojawi się galeria „Chęciny na dawnej fotografii”. Do wnętrz zabytku można dostać się codziennie od 9.00 do 18:00.

Stroje historyczne w miniaturze w Muzeum Zabawek i Zabawy

Czwartek, 2 lipca 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy od wtorku 7 lipca zaprasza na nową wystawę „Stroje historyczne w miniaturze”. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie 48 wzorów ubioru z dawnych epok. Jest to także prezentacja krawieckiej pasji Wioletty Bary.

Wystawa "W dobrym miejscu" w Chmielniku

Czwartek, 2 lipca 2020

W byłej synagodze w Chmielniku odbył się we wtorek 30 czerwca wernisaż wystawy „W dobrym miejscu”.

W plenerze na Żeromszczyźnie

Czwartek, 2 lipca 2020

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza na wakacyjne zajęcia plenerowe. Wszystkie odbywać będą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Otwarcie wystawy fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Czwartek, 2 lipca 2020

W środowy wieczór, 1 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych gości pojawili się pomysłodawcy, twórcy i członkowie kultowego kiedyś klubu fotograficznego.

Milionowy turysta niebawem na Zamku w Chęcinach

Środa, 1 lipca 2020

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższych dniach Zamek Królewski w Chęcinach odwiedzi milionowy turysta. Szczęściarz zostanie powitany iście po królewsku.

Lipcowe propozycje Muzeum Historii Kielc

Środa, 1 lipca 2020

Muzeum Historii Kielc zaprasza w środę 1 lipca na spotkanie z cyklu Kielecki Atlas Zabytków poświęcone projektom Wacława Nowakowskiego. Początek o godz. 17.00 w siedzibie muzeum przy ul. Św. Leonarda 4. Spotkanie, które poprowadzi Krzysztof Myśliński, będzie transmitowane na stronie facebookowej placówki.

Wakacje na zamku w Chęcinach

Środa, 1 lipca 2020

Nocne zwiedzanie, kanonada artyleryjska, walki rycerskie, Biała Dama – to tylko część atrakcji przygotowanych dla turystów na Zamku Królewskim w Chęcinach w czasie wakacji. Będą też imprezy tematyczne nawiązujące do kultury i historii warowni oraz Regionu Świętokrzyskiego.

Wakacyjny klub dziecka 2020 w Końskich

Wtorek, 30 czerwca 2020

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich organizuje w dniach 6 -17 lipca „Wakacyjny klub dziecka 2020”. W bezpłatnych zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku 7-13 lat.

Nominacje dla tancerzy KTT

Wtorek, 30 czerwca 2020

Kielecki Teatr Tańca otrzymał nominacje do prestiżowych 14.Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, przyznawanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie.

„Climax” w Kinie Fenomen

Wtorek, 30 czerwca 2020

W ramach cyklu Mocne Kino Nocne, Kino Fenomen zaprasza na seans filmu „Climax” w reżyserii Gaspara Noé. „Climax" to hipnotyczny, odurzający, oraz pulsujący energią i muzyką lat 90-tych obraz. Najnowsze dzieło reżysera „Love" „Nieodwracalne" i „Wkraczając w pustkę" stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes.

74. ROCZNICA POGROMU KIELECKIEGO

Wtorek, 30 czerwca 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do upamiętnienia ofiar pogromu kieleckiego. Ze względu na pandemię tegoroczne obchody będą miały skromną oprawę, a złożą się na nie trzy wydarzenia.

„Smak Pho” w Kinie Fenomen

Wtorek, 30 czerwca 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz filmu „Smak Pho” w reżyserii Mariko Bobrik. Niemiecko- polska koprodukcja opowiada historię relacji między ojcem a córką w rodzinie Wietnamczyków mieszkających w Warszawie.

Zmarł Piotr Kubowicz

Wtorek, 30 czerwca 2020

W Krakowie zmarł wczoraj Piotr Kuba Kubowicz – aktor i kompozytor, przez lata związany z krakowską Piwnicą pod Baranami. Miał 64 lata.

„Zdrajca” w Kinie Fenomen

Wtorek, 30 czerwca 2020

Kino Fenomen zaprasza na premierowy pokaz najnowszego filmu Marco Bellocchio „Zdrajca”. Film, opowiadający w nietypowy sposób historię o sycylijskiej mafii, został nagrodzony owacjami na stojąco na festiwalu w Cannes.

„Dzień kobiet” w Kinie Fenomen

Wtorek, 30 czerwca 2020

Kino Fenomen zaprasza na nowy cykl „Kobiety inspirują" realizowany w ramach projektu „Bo Kielce tworzymy razem". W ramach tej inicjatywy, każdorazowo odbywać się będzie rozmowa z zaproszonym gościem i projekcja filmu. Tym razem na ekranie zagości „Dzień Kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej.

"Piękne Małpy Europy. Przestroga artysty" w Sandomierzu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Dziedziniec Dolny Zamku Królewskiego w Sandomierzu od kwietnia ubiegłego roku gości wystawę „Piękne Małpy Europy. Przestroga artysty”. Ekspozycja jest wynikiem współpracy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z Fabryką Porcelany AS Ćmielów i Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Wakacje w Ostrowcu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Wycieczki, seanse filmowe, warsztaty, koncerty - to w skrócie wakacyjna oferta Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Stacja Kultura czyli lato w bibliotece

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Z myślą o miłośnikach książkowych podróży Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach przemieniła się na czas wakacji w Stację Kultura.

Archiwum Pandemii A.D. 2020

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Archiwa Państwowe zachęcają do wspólnego dokumentowania szczególnego czasu pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2). Do społecznej kolekcji Archiwum Pandemii A.D. 2020 swoje materiały przekazało już blisko 100 osób.

Spotkanie z Jerzym Osieckim

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

W piątek 26 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się promocja książki Jerzego Osieckiego „Rzeczpospolita Kielecka czyli Strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna” wydanej nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid”.

LATO 2020 w BWA w Ostrowcu

Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało na wakacje szeroką ofertę bezpłatnych, różnorodnych zajęć. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod nr. tel. 41 263 20 48.

Nagrody dla ludzi kultury

Piątek, 26 czerwca 2020

W Biurze Wystaw Artystycznych rozdano nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury za 2019 rok.

"Niemczówka" w sieci

Piątek, 26 czerwca 2020

W związku z ogromnym zainteresowaniem urokliwą kamienicą „Niemczówka”, mieszczącą się tuż obok rynku chęcińskiego, została utworzona strona internetowa obiektu z niezbędnymi informacjami dla zwiedzających. Dołożono wszelkich starań, aby była ona czytelna i prosta w odbiorze, a zarazem odzwierciedlała klimat tego miejsca. Adres strony www.niemczowka.pl

MWK powiększyło kolekcję

Piątek, 26 czerwca 2020

Muzeum Wsi Kieleckiej kupiło pięć obrazów autorstwa Marianny Wiśnios, Dzięki temu kolekcja muzeum składa się już z 53 obrazów tej autorki. Cztery z kupionych obrazów nawiązują do tematyki sakralnej, jeden do partyzanckiej. Dwa obrazy – “Matka Boska z Wykusu ” oraz „Pomnik partyzantów 1943-1994” zostaną przekazane do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Talenty Świętokrzyskie 2020

Piątek, 26 czerwca 2020

Ruszyła kolejna edycja „Świętokrzyskiego programu wspierania edukacji wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów”. Jak co roku samorząd województwa świętokrzyskiego nagradza młodych ludzi - laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich olimpiad, konkursów i turniejów oraz uczniów i studentów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.

„Hobby – moja pasja”

Piątek, 26 czerwca 2020

Jeśli masz hobby, któremu poświęcasz czas i chciałbyś zainteresować nim innych, albo chcesz pochwalić się własnymi zbiorami, czy kolekcjami to najnowsza akcja Wojewódzkiego Domu Kultury „Hobby – moja pasja” jest właśnie dla Ciebie. Jedna z najnowszych inicjatyw WDK zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Wakacji z kulturą

Piątek, 26 czerwca 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Letniej Akademii Kreatywności. To mini plenery malarskie dla dzieci i młodzieży, konkurs fotograficzny i inne atrakcje w ramach „Wakacji z kulturą”.

Wystawa fotografii dawnego fotoklubu „Kontrast”

Piątek, 26 czerwca 2020

W najbliższą środę, 1 lipca o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, działającego niegdyś przy WDK, fotoklubu „Kontrast”. Wśród zgromadzonych prac będzie można podziwiać zdjęcia z lat 70. ubiegłego stulecia, które do dziś zachwycają pasjonatów fotografii.

Dikanda w DŚT

Piątek, 26 czerwca 2020

Zespół Dikanda swoje granie określa jako "muzykę czterech stron Wschodu". Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki.

Senior Show online – lipiec 2020

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca o godzinie 17.00 w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury...

Wystawa fotografii fotoklubu Kontrast

1 lipca 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy...

Zmarł Piotr Kubowicz

W Krakowie zmarł wczoraj Piotr Kuba Kubowicz – aktor i kompozytor, przez lata związany z...

Jarmark Jagielloński 2020

W najbliższy weekend 4 i 5 lipca na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbędzie się Jarmark...

Gędzi Chór

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu;...

„Rzeczpospolita Kielecka czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Nowa data 44. Buskich Spotkań z Folklorem

Mimo sytuacji związanej z koronawirusem wszyscy sympatycy Buskich Spotkań z Folklorem mogą...

Rozmowa z Jerzym Osieckim- autorem książki „Rzeczpospolita Kielecka, czyli strzelcy w Kielcach. Miejska ścieżka historyczna”.

Nakładem kieleckiego wydawnictwa „Światowid” ukazała się książka Jerzego Osieckiego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 42 626 706
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności