Piątek, 20 grudnia 2024
Już 18 stycznia 2025 roku o godzinie 18.00 Kielecki Teatr Tańca na specjalny karnawałowy spektakl! Będzie to wyjątkowa okazja do do wystawienia fragmentów niezwykle wesołego, pełnego radości i napawającego optymizmem przedstawienia pt. „Zobacz Jazz. Hymn of life & Golden Ages".
Piątek, 20 grudnia 2024
Kielecki Teatr Tańca zaprasza na "Integrującą Galę Tańca", która odbędzie się 11 stycznia o godzinie 17:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca, Pl. Moniuszki 2B. Celem Gali jest integracja środowiska tanecznego z Kielc i regionu świętokrzyskiego.
Piątek, 20 grudnia 2024
W czwartek, 19 grudnia w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego po raz 11. wręczono Honorowe Odznaki Województwa Świętokrzyskiego. Jedną z odznaczonych jest wieloletnia pracowniczka Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach- dr Alicja Trukszyn. Serdecznie gratulujemy!
Czwartek, 19 grudnia 2024
W Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, podczas której dyrektor Jacek Rogala zaprezentował repertuar na najbliższe trzy miesiące. Początek roku rysuje się dla fanów muzyki niezwykle ekscytująco.
Czwartek, 19 grudnia 2024
Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zaprasza na warsztaty wokalne "Spotkanie z Piosenką", które odbędą się w terminie 20-24 stycznia 2024 r. w godz. 10:00 - 15:00. Zostaną one poprowadzone przez instruktorkę Studia Piosenki SOK "Kuźnica" Malwinę Ozimską.
Czwartek, 19 grudnia 2024
Choć do rozpoczęcia ferii zostało jeszcze trochę czasu a przed nami święta Bożego Narodzenia, świętokrzyskie jednostki kultury powoli publikują swoje oferty na zimowe wakacje. Jak jeden z pierwszych robi to kielecki Dom Kultury „Zameczek” .
Czwartek, 19 grudnia 2024
Twórcy spektaklu "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" (koprodukcja z Teatrem Łaźnia Nowa) zostali uhonorowani prestiżową Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego.
Środa, 18 grudnia 2024
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza na pierwsze w 2025 roku spotkanie w Kawiarni Literackiej.
Wtorek, 17 grudnia 2024
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego Loża 3 w Kielcach obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, 16 grudnia, w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyło uroczyste spotkanie jubileuszowe.
Wtorek, 17 grudnia 2024
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozstrzygnięto ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS SZTUKI LUDOWEJ - KIELCE 2024. Oceniono 72 prace nadesłane na konkurs w kategoriach: rzeźba, malarstwo, ceramika, tkactwo i kowalstwo.
Wtorek, 17 grudnia 2024
Już w sobotę, 21 grudnia o godzinie 16.00 w Kieleckim Centrum Kultury, odbędzie się finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacji Muzycznej.
Wtorek, 17 grudnia 2024
Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza 22 grudnia 2024 r. o godzinie 17.00 na koncert Marimbazzi Duo pod tytułem „Nietypowa Pozytywka, czyli melodie marimby i wibrafonu".
Wtorek, 17 grudnia 2024
Wojewódzki dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na koncert Kapeli Podwórkowej SCYZORY, który odbędzie się 19 stycznia o godz. 17.00 w sali teatralnej WDK.
Wtorek, 17 grudnia 2024
W Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, 13 grudnia, odbył się wernisaż wystawy prac kieleckiego ceramika Marka Cecuły pt. „Dezintegracja”. Artysta w swoim projekcie użył tradycyjnych form porcelany, ale drastycznie zmienił ich wygląd fizyczny.
Poniedziałek, 16 grudnia 2024
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zaprasza na koncert finałowy 3. Plebiscytu publiczności „Wystrzałowy Kubuś!” w którym głosowano na najpopularniejszych w poprzednim sezonie artystycznym 2023/24: aktorkę, aktora i przedstawienie. Koncert odbędzie się w sobotę 28 grudnia o godz. 18:00.
Poniedziałek, 16 grudnia 2024
W czwartek, 19 grudnia, o godzinie 19 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Glina Świętokrzyska”. Ekspozycja ta to wyjątkowe spotkanie z gliną – materiałem głęboko zakorzenionym w tradycjach regionu świętokrzyskiego, a jednocześnie źródłem inspiracji dla współczesnych projektantów i artystów.
Poniedziałek, 16 grudnia 2024
W sobotę, 21 grudnia, w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacji Muzycznej w świątecznej odsłonie. Na scenie zaprezentują się utalentowani soliści, zjawiskowe duety oraz energetyczne zespoły wokalne.
Poniedziałek, 16 grudnia 2024
W najbliższy czwartek, 19 grudnia, na Rynku w Kielcach rozpocznie się jarmark bożonarodzeniowy. Tegoroczne przedświąteczne wydarzenie potrwa aż cztery dni, a na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.
Poniedziałek, 16 grudnia 2024
3 lutego o godzinie 18.30, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, odbędzie się koncert operetkowy, który z pewnością zainteresuje miłośników kultury, zwłaszcza osoby 50+ i seniorów. Występ obfitować będzie w najpiękniejsze operetkowe arie i muzyczne hity, a całość zostanie zaprezentowana przez artystów o międzynarodowej renomie.
Piątek, 13 grudnia 2024
29 grudnia w Europejskim Centrum Bajki odbędzie się wystrzałowa impreza sylwestrowa dla dzieci i młodzieży. To wyjątkowa okazja do tego, by najmłodsi również mogli cieszyć się z nadejścia Nowego Roku we wspaniałej atmosferze i podczas wesołych zabaw.
Piątek, 13 grudnia 2024
W Sylwestra w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach będzie można obejrzeć dwa spektakle: "Zośka Wariatka – 30 lat później" – recital Joanny Kasperek i "Szalone nożyczki" – komedię Paula Pörtnera, w której wystąpią Beata Pszeniczna, Joanna Kasperek, Dawid Żłobiński, Jacek Mąka, Andrzej Plata i Łukasz Pruchniewicz. Wieczór teatralny rozpocznie się o godz. 17.00.
Czwartek, 12 grudnia 2024
Ewelina Gronowska , członkini zespołu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymała nagrodę "Mała Konsekwencja" przyznaną przez jury VIII Sopockich Konsekwencji Teatralnych.
Czwartek, 12 grudnia 2024
W pierwszą sobotę stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie Godowie odbędzie się VIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy niepojęta”. Zgłoszenia do udziału w przeglądzie można nadsyłać do 30 grudnia.
Czwartek, 12 grudnia 2024
W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpoczął się proces przygotowywania publikacji pt. "Od HUMORYSÓW do SCYZORÓW – historia folkloru miejskiego w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach", która w przyszłym roku ukaże się nakładem WDK przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jako pierwszy wspomnieniami podzielił się pan Władysław Zasada, który śpiewał w HUMORYSACH ponad 40 lat temu.
Środa, 11 grudnia 2024
Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria w Domu Środowisk Twórczych wraz z Polskim Stowarzyszeniem Edukacji Plastycznej Delegatura w Kielcach, zapraszają na wernisaż wystawy pleneru artystycznego „ŚWIĘTOKRZYSKIE KRAJOBRAZY - BUSKIE PONIDZIE 2024”. Początek o godz. 17:00 w czwartek 19 grudnia.
Środa, 11 grudnia 2024
Gościem Studia PIK jest Grzegorz Strzelczyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W tym roku Stowarzyszenie obchodzi jubileusz 20-lecia. Przez dwie dekady ta grupa pasjonatów teatru wspierała kielecką scenę mając ogromny wkład w jej rozwój.
Wtorek, 10 grudnia 2024
Za nami trzydniowy I Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wśród atrakcji, które czekały na uczestników były stoiska ze świątecznymi smakołykami, lokalnymi unikatowymi wyrobami, ozdobami i zabawkami, degustacje przysmaków regionalnych, food track, karuzela, zabawy i konkursy dla najmłodszych, domek Świętego Mikołaja, pokaz ogniowo-pirotechniczny, zagroda ze zwierzętami, zabawa mikołajkowa, warsztaty czekoladowe, seanse filmowe i kolejna odsłona festiwalu Folkowe Kolory Kultur. Podczas wydarzenia można było poczuć prawdziwy klimat Świat Bożego Narodzenia.
Wtorek, 10 grudnia 2024
W niedzielę, 8 grudnia zakończył się I Świętokrzyski Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach, podczas którego można było poczuć prawdziwy klimat Świat Bożego Narodzenia. Przez trzy dni plac przed Wojewódzkim Domu Kultury tętnił życiem, a piękne stoiska z rękodziełem, lokalnymi smakołykami i świątecznymi dekoracjami przyciągnęły tłumy odwiedzających.
Piątek, 6 grudnia 2024
Mateusz Pakuła, urodzony w Kielcach prozaik, dramaturg, adaptator, reżyser teatralny i radiowy, którego książka pt. "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" wstrząsnęła czytelnikami, a później za sprawą znakomitej adaptacji teatralnej – widzami, po raz kolejny został doceniony poza granicami naszego kraju. Jego najnowsze dzieło – książka "Skóra po dziadku" znalazła się w finale międzynarodowej nagrody literackiej dla wybitnej narracji europejskiej Prix Grand Continent 2024.
Piątek, 6 grudnia 2024
Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza miłośników sztuki na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej - „To co w głowie i na głowie”. Początek o godz. 17:00 w sobotę 7 grudnia.
Czwartek, 5 grudnia 2024
Anna Jakóbik ma swoją pracownię artystyczną w Niemścicach w powiecie staszowskim. Zajmuje się rękodziełem od ponad 20 lat. Wykonuje głównie gwiazdki, anioły, łańcuchy na choinkę i różne ozdoby na Święta Bożego Narodzenia, ale również bukiety, dekoracje wielkanocne i okazjonalne ze słomy, siana, osłonek kukurydzy i innych materiałów pochodzenia naturalnego.
Wtorek, 3 grudnia 2024
Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie zaprasza do udziału w Przeglądzie Obrzędów, Zwyczajów i Obyczajów Ludowych. Konkurs jest skierowany do zespołów ludowych, kół gospodyń wiejskich, grup folklorystycznych i amatorskich teatrów działających w gminach oraz miastach na terenie województwa świętokrzyskiego.
Piątek, 29 listopada 2024
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na artystyczne zwieńczenie roku 2024. Sylwestrowy wieczór rozpocznie w sali teatralnej WDK spektakl komediowy „Mąż i Ona” Przemysława Tejkowskiego. Początek o godz. 20:30.
Środa, 27 listopada 2024
W związku z zakończeniem realizacji projektów wyłonionych w ramach tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2023–2025. Świętokrzyskie operator programu – Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – zaprasza do zapoznania się z "Raportem regionalnym z diagnozy i ewaluacji programu Bardzo Młoda Kultura", przygotowanym przez ekspertkę – Marię Myzik, wieloletnią pracownicę Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Wtorek, 26 listopada 2024
Muzeum Historii Kielc zaprasza w najbliższą niedzielę 1 grudnia na kuratorskie oprowadzenie po wystawie "Karczówka - Kielecka Góra Skarbów. 400-lecie fundacji kościoła pw. św. Karola Boromeusza". Przewodnikiem po wystawie będzie jej kurator Krzysztof Myśliński. Początek o godz. 12:00.
Poniedziałek, 25 listopada 2024
Jak zaoszczędzić 700 litrów wody tygodniowo? Jak zrezygnować z plastiku i dzięki temu zachować w portfelu nawet tysiąc złotych rocznie? W jaki sposób skutecznie oszczędzać prąd? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać, odwiedzając EkoEksperymentarium – interaktywną wystawę o ekologii w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Ekspozycja będzie czynna od 4 do 22 grudnia.
Czwartek, 21 listopada 2024
Kielecki Teatr Tańca zaprasza na mikołajkowe pokazy spektaklu „Kopciuszek” – w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca oraz młodych artystów ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca.
Czwartek, 21 listopada 2024
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7–14 lat do udziału w 17. Ogólnopolskim Konkursie pt. "Podróże Koziołka Matołka – Zjednoczone Emiraty Arabskie". Konkurs jest adresowany do osób, które lubią rysować, interesują się komiksem i są ciekawe świata. Przygotowany komiks wraz z kartą zgłoszenia oraz potwierdzeniem dokonania opłaty za udział w konkursie należy przesłać na adres organizatora do 31 grudnia 2024 r.
Czwartek, 14 listopada 2024
W piątek, 15 listopada, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach zainaugurowany zostanie projekt społeczny „Przerwane życiorysy…”. To inicjatywa, która jest połączeniem konkursu literackiego z warsztatami archiwalnymi i pisarskimi.
Wtorek, 5 listopada 2024
Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach włączyła się w inaugurację ogólnopolskiej kampanii informacyjnej o programie pt. "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką w latach 1939–1945", czyli w skrócie bazy straty.pl. Dr Robert Piwko i Konrad Piotrowicz z Wydziału Archiwalnego IPN zachęcają do korzystania z bazy i uzupełniania jej w oparciu o rodzinne zbiory.