Wtorek, 16 października 2018 - Ambrożego, Florentyny, Gawła

Aktualności

Nowy program kabaretu Smile

Wtorek, 16 października 2018

Program kabaretu Smile „To się nadaje do kabaretu” będzie można zobaczyć 21 października o godzinie 16.00 w sali kieleckiej filharmonii.

Wieczór tanga

Wtorek, 16 października 2018

Magdalena Lechowska, czyli krakowianka z latynoską duszą wystąpi 28 października o godzinie 20.00 w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

My i oni

Wtorek, 16 października 2018

Trwa I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny, podczas którego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski.

Listopad w "Kubusiu"

Wtorek, 16 października 2018

W listopadzie Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" zachęca najmłodszych widzów do obejrzenia m. in. spektakli: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Mały Tygrys Pietrek”, „Gniazdo” oraz „Przygody Koziołka Matołka”, starszych widzów zaprasza na finał Międzynarodowego Konkursu Twórców Teatrów Lalek Teatralnych ANIMATUS.

Ambona po renowacji

Wtorek, 16 października 2018

W Parku Etnograficznym w Tokarni zakończyła się konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościele z Rogowa.

"Dwie wyspy" na "Spotkaniach"

Poniedziałek, 15 października 2018

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi 18 października na XXV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu ze spektaklem „Dwie wyspy”.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Poniedziałek, 15 października 2018

W ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w reżyserii Pawła Świątka. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Nowego Teatru im. Witkacego ze Słupska. Robiąca międzynarodową karierę sztuka Doroty Masłowskiej mówi o zabawie "w biedę", która wymyka się spod kontroli i źle się kończy.

Talenty Świętokrzyskie 2018 wybrane!

Poniedziałek, 15 października 2018

W piątek w Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz 19. odbyła się gala Talentów Świętokrzyskich. Trwająca od 2000 roku impreza, organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, wyłania najzdolniejszą młodzież z naszego regionu. W tegorocznej edycji marszałek województwa Adam Jarubas wraz z przewodniczącym sejmiku Arkadiuszem Bąkiem i członkiem zarządu Agatą Binkowską wręczyli 46 nagród i 9 wyróżnień.

Chaczkary w "Plastyku"

Poniedziałek, 15 października 2018

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach odsłonięty zostanie chaczkar Varazdata Hambardzumyana, mistrza w wykonywaniu kamiennych krzyży - chaczkarów.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Poniedziałek, 15 października 2018

W najbliższą niedzielę odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Biel, czerwień, braterstwo".

Dzień krajobrazu

Poniedziałek, 15 października 2018

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na sobotnie warsztaty familijne.

Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 15 października 2018

W niedzielę 14 października 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Tego dnia w WDK zameldowało się liczne grono szachistów i miłośników królewskiej gry z naszego regionu. Turniej został zorganizowany w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

Don Vasyl & Roma

Poniedziałek, 15 października 2018

Na scenie kieleckiej filharmonii 20 października o godzinie 17.00 wystąpią Don Vasyl i gwiazdy pieśni cygańskich.

Maria Callas

Poniedziałek, 15 października 2018

Film dokumentalny "Maria Callas" to nieznana historia wielkiej śpiewaczki Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

Spotkanie z himalaistami

Poniedziałek, 15 października 2018

W Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się spotkanie z himalaistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą - uczestnikami wielu wypraw w najwyższe góry świata, w tym Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. .

"Stuśnij ze ocusia"

Poniedziałek, 15 października 2018

"Stuśnij ze ocusia" - to warsztaty tradycyjnych świętokrzyskich pieśni kołyskowych, na które zaprasza Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Najlepsi z "Plastyka"

Poniedziałek, 15 października 2018

Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wernisaż wystawy " Najlepsi z Plastyka" , podczas którego będzie można zobaczyć rysunek, malarstwo i rzeźbę dwóch wyjątkowo zdolnych uczennic kieleckiego "Plastyka" - Aleksandry Wątroby i Katarzyny Odo.

Biel, czerwień, braterstwo

Poniedziałek, 15 października 2018

Wystawa "Biel, czerwień, braterstwo" w Muzeum Narodowym w Kielcach jest przygotowywana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawia historię kształtowania się symbolu wspólnoty, jakim są barwy państwowe. Akcentuje również ideę braterstwa – szacunku, współdziałania i solidarności. Ekspozycja prezentuje zmiany odcieni barwy czerwonej od karmazynu, amarantu po cynober – a także wykorzystanie takich barw, jak biel i granat. Tłem dla opowieści o barwach jest historia Polski, z akcentem na walkę w okresie utraty wolności oraz kulturę w czasie niepodległości. Barwy polskie stanowiły również inspirację dla artystów, co także zostało zaakcentowane.

Zabytki, ludzie i przyroda Etiopii Północnej

Poniedziałek, 15 października 2018

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Danutą Rasałą.

XII Hubertus Świętokrzyski

Piątek, 12 października 2018

Za nami 12 już edycja „Hubertusa Świętokrzyskiego”- imprezy organizowanej przez myśliwych w darze dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Obchodzona jest ku pamięci belgijskiego biskupa - świętego Huberta z Liege, który uznawany jest za patrona myśliwych i leśników. Jak co roku na gości czekało mnóstwo atrakcji, od kulinariów z dziczyzny, poprzez stoiska edukacyjne aż po ekspozycje sprzętu myśliwskiego. Organizatorami XII Hubertusa Świętokrzyskiego był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Okręgowy Polski Związek Łowiecki w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

„O przyszłość Rapperswilu” w Ciekotach

Czwartek, 11 października 2018

W Centrum Edukacji i Kształcenia „Szklany Dom” w Ciekotach otwarta zostanie wystawa „O przyszłość Rapperswilu”. Podczas wernisażu, który odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 16.00. zaprezentowany zostanie także film autora wystawy Wojciecha WALKIEWICZA – „Polska w Rapperswilu”.

„Czyściciele Internetu” w Kinie Fenomen

Czwartek, 11 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na arcyciekawy dokument w reżyserii Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka. „Czyściciele Internetu” opowiada o cenzurze Internetu, który uważany jest za prawdziwie wolne medium. Jaka jest prawda? Zapraszamy na seans!

„Obietnica Poranka” w Kinie Fenomen

Czwartek, 11 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na seans „Obietnicy Poranka” w reżyserii Erica Barbiera. Francuski romans, oparty jest na prawdziwej historii Romaina Gary’ego- jednego z największych francuskich powieściopisarzy.

"McQueen" w Kinie Fenomen

Czwartek, 11 października 2018

W ramach Widnokręgu Dobrego Kina, Kino Fenomen zaprasza na film dokumentalny „McQuenn” w reżyserii Iana Bonhôte i Petera Ettedgui. Opowiada on o życiu i twórczości Aleksandra McQueena, słynnego projektanta, który szturmem zdobył domy mody na całym świecie.

Wręczenie stypendiów im. Andrzeja Radka

Środa, 10 października 2018

Stypendia - nagrody imienia literackiej postaci z powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego przyznawane są młodzieży pochodzącej z wiosek i małych miasteczek województwa świętokrzyskiego, pragnącej się uczyć i pokonującej w związku z tym wiele przeszkód i trudności.

"Ciemności" na festiwalu

Środa, 10 października 2018

W ramach I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego kielczanie będą mogli obejrzeć 19 października o godzinie 18.00 spektakl „Ciemności" inspirowany "Jądrem ciemności" Josepha Conrada”

„Piazzolla. Show me your tango”

Środa, 10 października 2018

Na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi mezzosopranistka Izabela Kopeć z recitalem pieśni Astora Piazzolli.

Sławek Uniatowski w "Zameczku"

Środa, 10 października 2018

Dom Kultury "Zameczek" wprowadza nowy projekt edukacyjno-artystyczny „Artystyczne wieczory z Zameczkiem”. W ramach tego projektu uczestnicy sekcji wokalnych Zameczkowego Studia Piosenki będą prezentować swoje umiejętności na jednej scenie z uznanymi artystami. Na koncercie inauguracyjnym 17 października o godz. 18.00 wystąpi Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista.

„Brat naszego Boga” ponownie w WDK

Środa, 10 października 2018

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wspólnie ze Stowarzyszeniem „Scena Moliere” w Krakowie i Kurią Biskupią w Kielcach zapraszają 18 października o godzinie 19.00 na spektakl teatralny: ,,Brat naszego Boga’’ według Karola Wojtyły w reżyserii Artura Dziurmana. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Fundacji Konferencji Episkopatu Polski: ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia’’.

Trwają 29. DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ IM. STEFANA RATUSIŃSKIEGO W STARACHOWICACH

Wtorek, 9 października 2018

W Starachowicach trwają 29. Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego. W drugim koncercie, w niedzielę 21 października o godz. 18.00, w kościele pw. Judy Tadeusza wystąpi śpiewający a capella zespół wokalny AFFABRE CONCINUI –THE CHAMBER SINGERS.

Kubańskie rytmy

Wtorek, 9 października 2018

Podczas koncertu w Filharmonii Świętokrzyskiej młodzi słuchacze odbędą podróż do odległego i fascynującego świata kultury kubańskiej – do kraju, którego mieszkańcy są jednym z najbardziej roztańczonych i rozśpiewanych narodów świata. W atmosferze gorących rytmów ilustrowanych slajdami oraz filmikami muzycy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i improwizacji.

Nabór do Teatru Pegaz

Wtorek, 9 października 2018

Jeśli masz talent aktorski - przyjdź na zajęcia kieleckiego Teatru Pegaz.

"Lubię gadać z Leonardem"

Wtorek, 9 października 2018

Podczas koncertu "Lubię gadać z Leonardem" wystąpi Marcin Styczeń z zespołem.

Teatr Plastyczny Sen wrócił z Włoch

Wtorek, 9 października 2018

Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wrócił z zagranicznej podróży do Włoch. Głusi aktorzy kieleckiego teatru przez blisko tydzień przebywali w Trydencie, gdzie spotkali się z głuchymi przyjaciółmi z Ente Nazionale Sordi. Podczas dwudniowych spotkań grupa zaprezentowała swoje inscenizacje oraz prezentację multimedialną z dotychczasowej działalności teatru na tle zarysu historycznego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

11. SKARŻYSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Wtorek, 9 października 2018

Do piątku 26 października przyjmowane są zgłoszenia do udziału w 11. Skarżyskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Z PIEŚNIĄ DO NIEPODLEGŁEJ”.

„roz/CZAROWANIE”

Wtorek, 9 października 2018

Podczas I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego będzie można zobaczyć spektakle z Hiszpanii, Węgier i Polski. W Teatrze im. S. Żeromskiego 18 października o godzinie 18.00 zaprezentowany będzie spektakl „roz/CZAROWANIE” Teatru Ochoty z Warszawy, w którym wchodzący w dorosłość ludzie zastanawiają się, czy baśnie z dzieciństwa przydadzą się w dorosłym życiu.

Malarstwo Stanisława Chomiczewskiego

Wtorek, 9 października 2018

Galeria Wieża Sztuki w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Chomiczewskiego. Spotkanie z artystą rozpoczyna miesiąc z postimpresjonistycznym malarstwem, ukazującym zamiłowanie do pejzażu oraz koni, które zajmują szczególne miejsce w życiu i twórczości Stanisława Chomiczewskiego.

Pokojowy patriotyzm

Wtorek, 9 października 2018

W Dworku Laszczyków 23 października otwarta zostanie wystawa zatytułowana "Pokojowy patriotyzm", która poprowadzi nas przez pięć momentów historycznych, ważnych dla naszej historii i związanych z próbami odzyskania lub umacniania polskiej suwerenności.

Spotkania ze sztuką

Poniedziałek, 8 października 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli na zajęcia edukacyjne pod hasłem „Spotkania ze sztuką”. Są one związane z tematyką aktualnych wystaw.

"Gniazdo" jedzie na konkurs

Poniedziałek, 8 października 2018

Spektakl "Gniazdo" autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Roberta Drobniucha został zakwalifikowany do I etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

123...4

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbył się Hubertus...

Wręczenie stypendiów im. Andrzeja Radka

Stypendia - nagrody imienia literackiej postaci z powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego...

Sławek Uniatowski w "Zameczku"

Dom Kultury "Zameczek" wprowadza nowy projekt edukacyjno-artystyczny „Artystyczne wieczory z...

XII Hubertus Świętokrzyski

Za nami 12 już edycja „Hubertusa Świętokrzyskiego”- imprezy organizowanej przez myśliwych w darze...

XII Hubertus Świętokrzyski

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbędzie się Hubertus...

Małgorzata Siemieniec zainauguruje nowy cykl spotkań pn. „Senior Show”

SENIOR SHOW, to najnowsza propozycja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach adresowana do...

Kortez na scenie WDK

Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, w ramach Festiwalu Masscode, wystąpił Kortez....

I Świętokrzyski Festiwal Seniorów 2018

20 września 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się "I Świętokrzyski Festiwal...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 32 543 120
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności