Sobota, 28 listopada 2020 - Jakuba, Stefana, Romy

Aktualności

Zagadkowy Mikołaj

Piątek, 27 listopada 2020

Inaczej niż co roku, ale Mikołaj zawita do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Rozda tuzin upominków dla tych internautów, którzy pierwsi prawidłowo odpowiedzą na pytania… zdjęte prosto z muzealnej choinki.

Webinarium „Ne'edár/ נֶעְדַּר /Nieobecni..."

Piątek, 27 listopada 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na webinarium „Ne'edár/ נֶעְדַּר /Nieobecni – z dziejów społeczności żydowskiej w Sandomierzu”.

„Thanks Jimi Symphonic” on-line

Piątek, 27 listopada 2020

Sandomierskie Centrum Kultury rekomenduje udział w koncercie on-line „Thanks Jimi Symphonic”. Z okazji przypadających 27 listopada 78. urodzin Jimiego Hendrixa wystąpią: Leszek Cichoński and Friends oraz Orkiestra Filharmonii Sudeckiej. Portal Informacji Kulturalnej PIK przyłącza się do rekomendacji. Polecamy!

Zmiany w regulaminie 18. Turnieju Ortograficznego

Piątek, 27 listopada 2020

W związku z koniecznością dalszego ograniczenia działalności kulturalnej z powodu sytuacji epidemiologicznej, Staszowski Ośrodek Kultury informuje, że 18. Powiatowy Turniej Ortograficzny w ogłoszonej formie zostaje odwołany. Turniej odbędzie się, ale w innej, zmienionej formie, z wykorzystaniem Internetu.

Od 30 listopada biblioteka zaprasza do środka

Piątek, 27 listopada 2020

Na zakończenie tygodnia dobra wiadomość dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Od 30 listopada biblioteka zaprasza czytelników do placówki. Dzięki nowemu rozporządzeniu Rady Ministrów skończyło się wypożyczanie książek na zewnątrz MBP.

Andrzejkowy koncert na scenie teatru

Piątek, 27 listopada 2020

W najbliższą niedzielę - 29 listopada o godz. 20.00 na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” zespół FernadeF zagra online andrzejkowy koncert.

Oprowadzanie po wystawie

Piątek, 27 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Praski sznyt", które odbędzie się 2 grudnia o godzinie 12.00. Podczas oprowadzania Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś opowiedzą o działaniach realizowanych przez Muzeum Warszawskiej Pragi na rzecz rzemiosła, a także przybliżą historię praskich pracowni. Przedstawią projekty szyldów wykonanych przez Stowarzyszenie Traffic Design w ramach programu na_prawa Warszawa oraz poruszą temat zjawiska nowej fali rzemiosła w oparciu o działania Projektu Pracownie.

Ruszył nabór zgłoszeń na IX Międzynarodowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda Płynie z Wysokości…"

Piątek, 27 listopada 2020

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na IX Międzynarodowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda Płynie z Wysokości…", którego finał – koncert laureatów zaplanowany jest na 10 stycznia 2021 i odbędzie się w Kościele Garnizonowym w Kielcach.

"Przestrzeń w czasach zarazy "

Piątek, 27 listopada 2020

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na nową wystawę ''Przestrzeń w czasach zarazy'', która zostanie otwarta 4 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Głównej. Wernisaż wystawy odbędzie się online w formie oprowadzania po ekspozycji. Transmisja wydarzenia będzie miała miejsce na profilu Instytutu Dizajnu na Facebooku. Video z oprowadzania dostępne będzie również na kanale YT. Wystawa będzie czynna do 5 lutego 2021 roku.

„Wolontariat - lepszy świat”

Piątek, 27 listopada 2020

30 listopada rusza cykl wirtualnych wydarzeń promujących wolontariat. Będą to spotkania, konkursy i szkolenia w formie online, które potrwają do 5 grudnia.

Laureaci Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego ZPSM

Piątek, 27 listopada 2020

W kieleckiej filharmonii 1 grudnia o godzinie 18.30 odbędzie się koncert online, podczas którego wystąpią laureaci XXIII Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego ZPSM.

Dwie wystawy on-line w BWA Ostrowiec

Piątek, 27 listopada 2020

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że od dziś do końca roku organizuje jednocześnie dwie wystawy. Z wiadomych powodów nie będą miały wernisaży i nie będą otwarte dla publiczności, ale BWA dołoży wszelkich starań, żeby obie wystawy były zaprezentowane za pomocą mass mediów.

Rekolekcje chanukowo-adwentowe

Piątek, 27 listopada 2020

Żydowskie święto Chanuki i chrześcijańskie Boże Narodzenie mają wiele więcej wspólnego ze sobą, niż to się na ogół uważa. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego już po raz czwarty organizuje rekolekcje prowadzone wspólnie przez rabina i katolickiego księdza. Ze względu na pandemię, rekolekcje odbędą się online.

Centra Kompetencji NID

Piątek, 27 listopada 2020

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprezentował najnowszy innowacyjny program dla gmin, który ma na celu merytoryczne wsparcie procesu planowania i rewitalizacji dziedzictwa kulturowego.

"Audio... co? Audiodeskrypcja! Czyli jak opisać, żeby zobaczyć"

Piątek, 27 listopada 2020

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na kolejny wykład otwarty w ramach Muzealnego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematem najbliższego - w sobotę 28 listopada - będzie audiodeskrypcja. Początek o godz. 10.00 (cz.1) i 11.00 (cz.2).

Laureaci IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Krystyny Jamroz

Piątek, 27 listopada 2020

W dniach od 23 do 25 listopada odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny Jamroz organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej, we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach.

Historia kobiecego ubioru sportowego

Piątek, 27 listopada 2020

Dzięki Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz wystawie autorstwa Wioletty Bary ,,Stroje historyczne w miniaturze” możemy poznać historię kobiecego ubioru sportowego. Do końca XIX wieku uprawianie sportów było domeną wyłącznie mężczyzn, jednak niewiele lat później miało się to zmienić.

"Morskie opowieści"

Piątek, 27 listopada 2020

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kielcach zapraszają do udziału w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Morskie opowieści", organizowanym wspólnie z Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś".

Plebiscyt "O Dziką Różę" przełożony

Piątek, 27 listopada 2020

W związku z sytuacją pandemiczną Teatr im S. Żeromskiego podjął decyzję o realizacji 28. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" w późniejszym terminie, kiedy tylko możliwy będzie powrót aktorów na scenę. Plebiscyt od lat odbywał się każdego roku w czerwcu, na zakończenie sezonu artystycznego. W tym roku ze względu na pandemię został przeniesiony na początek grudnia. Teraz planowany jest nowy termin.

Nagroda Nobla

Piątek, 27 listopada 2020

Dziś mija rocznica ustanowienia Nagrody Nobla przez szwedzkiego przemysłowca i wynalazcę dynamitu – Alfreda Nobla. Wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości zostało ustanowione ostatnią wolą fundatora 27 listopada 1895 roku.

"Wiosenna bujność traw"

Piątek, 27 listopada 2020

W grudniu na deskach Teatru im. S. Żeromskiego zobaczymy prapremierę spektaklu "Wiosenna bujność traw" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Tekst inspirowany jest utworem Williama Inge.

„Takich świąt jeszcze nie było”

Czwartek, 26 listopada 2020

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza na spektakl on-line „Takich świąt jeszcze nie było” w wykonaniu teatru „Fuzja”.

9. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Czwartek, 26 listopada 2020

Starachowicki Park Kultury zachęca do udziału w 9. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych. Termin zgłoszeń w formie elektronicznej mija 6 grudnia w południe.

Poznaliśmy laureatów Dziecięcej Estrady Folkloru 2020

Czwartek, 26 listopada 2020

Zakończył się tegoroczny festiwal Dziecięcej Estrady Folkloru, organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. Rada artystyczna konkursu wyłoniła także najlepsze zespoły.

Ambasador Wschodu

Czwartek, 26 listopada 2020

Sandomierski Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych został nominowany do nagrody Ambasadora Wschodu.

Spotkania z muzyką on-line

Czwartek, 26 listopada 2020

Gminne Centrum Kultury w Rytwianach zaprasza na spotkania z muzyką dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oczywiście on-line.

Pińczów nieodkryty

Środa, 25 listopada 2020

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zachęcają do udziału w konkursie internetowym, którego celem jest promocja miasteczka jako atrakcyjnego celu wypraw turystycznych.

Andrzejki on-line

Środa, 25 listopada 2020

Dom Kultury w Małogoszczu zaprasza do wspólnej zabawy andrzejkowej on-line.

Tadeusz Sikora dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej

Środa, 25 listopada 2020

Zarząd województwa świętokrzyskiego powołał dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach. Od 1 stycznia 2021 roku funkcję tę będzie pełnił Tadeusz Sikora, obecnie pełniący obowiązki dyrektora placówki, który odebrał dziś nominację z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego.

Film "Przy Planty 7/9"

Środa, 25 listopada 2020

28 i 29 listopada na platformie Vimeo, po zarejestrowaniu, można obejrzeć film "Przy Planty 7/9".

5.Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Środa, 25 listopada 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Górnie oraz Stowarzyszenie Św. Jana z Dukli w Bęczkowie po raz piąty organizują Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

"Żydzi i wojsko polskie w XIX i XX wieku"

Środa, 25 listopada 2020

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach zaprasza 30 listopada o godz. 17.00 na promocję online książki "Żydzi i wojsko polskie w XIX i XX wieku".

Warsztaty online

Środa, 25 listopada 2020

W ramach konferencji organizowanej przez Instytut Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego 28 listopada o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty online prowadzone przez Małgorzatę Rusiłowicz i zatytułowane „Nie chcę widzieć tych rzeczy. Chcę żebyście to zobaczyli (K. Gonciarz)”.

Zmiany w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego

Środa, 25 listopada 2020

Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance zmienia swoją ekspozycję dla zwiedzających.

„J@zzowa improwizacja w sieci”

Środa, 25 listopada 2020

W listopadzie zakończyła się realizacja projektu „J@zzowa improwizacja w sieci” prowadzonego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Wirtualne warsztaty wokalne i gitarowe połączyły we wspólnym działaniu i rozwijaniu pasji uczestników z całej Polski, którzy pod kierunkiem cenionych pedagogów wzięli udział w indywidualnym programie zajęć.

„Czemu służy twoja/moja nienawiść i jak ją zarządzać?"

Środa, 25 listopada 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza na wykład online zatytułowany „Czemu służy twoja/moja nienawiść i jak ją zarządzać?".

MBP na wolnym powietrzu

Środa, 25 listopada 2020

Od 26 listopada wypożyczenia i zwroty książek we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach będą odbywać się na zewnątrz placówek.

Koncert odwołany

Środa, 25 listopada 2020

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach informuje, że koncert Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band zostaje przeniesiony na 2021 rok. Nowy termin koncertu jeszcze nie został ustalony.

Światowy Dzień Pluszowgo Misia

Środa, 25 listopada 2020

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki.

"Bilet wstępu do występu"

Wtorek, 24 listopada 2020

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach rozpoczął nowy cykl internetowy adresowany do młodego widza, ale także jego rodziców i nauczycieli pt. „Bilet wstępu do występu, czyli sztuka wystąpień publicznych”.

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2020

Festiwal zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w tym roku, z uwagi na pandemię i...

Nowy mieszkaniec Kielc - Zdworzec

Zdworzec mierzy 50 cm i został wyrzeźbiony z gliny. Powstał w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Już...

Rozpoczyna się NURT

Dziś rozpoczyna się XXVI Festiwal Form Dokumentalnych NURT. W tym roku NURT odbędzie się online....

9. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych

Starachowicki Park Kultury zachęca do udziału w 9. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Piosenek...

"Koncert na miarę czasów" w WDK

Koncert pieśni patriotycznych i wojskowych w wykonaniu Marszałkowskiej Orkiestry Dętej pod batutą...

Nie żyje Hubert GUZA

Na takie wiadomości nikt nie jest przygotowany. Podobnie było z nami w środę 28 października, gdy...

Komunikat WDK

Komunikat
W związku z zakwalifikowaniem przez Ministerstwo Zdrowia powiatu kieleckiego i...

Unikatowe karty pocztowe Polskiego Białego Krzyża w Kielcach

Pod koniec 1920 r. na fali wiktorii w Bitwie Warszawskiej Wydawnictwo Kieleckiego Koła Białego...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 45 169 756
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności