Piątek, 10 kwietnia 2020 - Borysławy, makarego, Michała

Aktualności

BWA zaprasza na wirtualne spotkania z ludźmi sztuki

Czwartek, 9 kwietnia 2020

„Artysto / Artystko! Pokaż nam swoją pracownię!” – pod tym hasłem Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach organizuje wirtualne spotkania twórców i miłośników sztuki.

Teatr Pegaz zaprasza

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Teatr Pegaz, działający przy Kieleckim Centrum Kultury, zaprasza do obejrzenia swoich spektakli dostępnych na profilu KCK na Facebooku. Spektakl inaugurujący nowy cykl to "Wirus sławy" z 2019 roku.

"Domowy Album z Piosenkami" Tomka Kordeusza-cz.1

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Tomasz KORDEUSZ – pochodzący ze Starachowic autor tekstów, wykonawca autorskich ballad, kompozytor, postanowił w tym trudnym dla wszystkich czasie stworzyć „Domowy Album z Piosenkami”. Kolejne odsłony będą pojawiać się sukcesywnie na jego stronie: https://www.facebook.com/search/top/?q=tomek%20kordeusz&epa=SEARCH_BOX oraz, dzięki uprzejmości Tomka, na stronie PIK. Dziś „Filiżanka”.

Taniec dla pokrzepienia serc

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Kielecki Teatr Tańca ogłasza konkurs zatytułowany "Taniec dla pokrzepienia serc".

Zespół „Raz, Dwa, Trzy” wystąpi w jubileuszowym koncercie w WDK w nowym terminie!

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Nie 24 kwietnia, jak pierwotnie planowano, a 14 listopada o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy”. Artyści od blisko trzydziestu lat podróżują po kraju i świecie, sprawiając swoją muzyką radość kolejnym pokoleniom fanów. „30 lat jak jeden koncert…” to tytuł najnowszej trasy koncertowej zielonogórskiego zespołu.

"Nasze małe historie"

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Muzeum Historii Kielc zachęca do dzielenia się swoimi historiami i współtworzenia muzealnej wystawy.

"Policja granatowa w Generalnym Gubernatorstwie w latach 1939–1945”

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Ukazała się nowa publikacja Instytutu Pamięci Narodowej "Policja granatowa w Generalnym Gubernatorstwie w latach 1939–1945”, w której można znaleźć teksty dziewięciu historyków, w tym artykuł dr. Tomasza Domańskiego poświęcony policji granatowej w Kielcach i powiecie kieleckim.

Środa z poezją

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Teatr im. S. Żeromskiego rozpoczął nowy cykl zatytułowany "Środa z poezją".

Wielki Czwartek w tradycji

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne i stanowi bezpośrednie przygotowanie do świąt wielkanocnych. To dzień upamiętniający ostatnią wieczerzę Jezusa z apostołami. O zwyczajach i obrzędach ludowych związanych z Wielkim Czwartkiem na Kielecczyźnie opowiada dr Małgorzata Imiołek - kierownik Działu Edukacji Etnograficznej w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Pisownia i odmiana rzeczownika "Wielkanoc"

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Z językowego punktu widzenia rzeczownik "Wielkanoc" wymaga komentarza w kilku kwestiach: pisowni, odmiany, połączeń z przyimkami.

Konkurs "Zabawka przyjazna dziecku"

Czwartek, 9 kwietnia 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do udziału w jedenastej edycji konkursu "Zabawka przyjazna dziecku". Jego celem jest wyłonienie i promowanie najlepszej i najciekawszej wzorniczo, polskiej zabawki.

KCK zaprasza

Środa, 8 kwietnia 2020

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego Kieleckie Centrum Kultury w Kielcach przygotowało działalność impresaryjną online, projekty i różnorodne zagadki edukacyjne związane z placówka. Znaleźć je możemy na profilu KCK na Facebooku.

Wszystkie imprezy do końca czerwca odwołane

Środa, 8 kwietnia 2020

Wszystkie imprezy organizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach, które miały odbyć się do końca czerwca, zostają odwołane. Chodzi m.in. o Retro Piknik czy Dni Europy. Taką decyzję podjął prezydent Kielc Bogdan Wenta, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Quiz: Wielki Tydzień - sprawdź swoją wiedzę

Środa, 8 kwietnia 2020

Zachęcamy do zmierzenia się z krótkim quizem wiedzy o Wielkanocy, przygotowanym przez dr Alicję Trukszyn, etnolog i głównego instruktora WDK. Do rozwiązania tego quizu potrzebne będą kartka, ołówek i spora dawka wiedzy. Prawidłowe odpowiedzi znajdują się pod quizem.

18. Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka

Środa, 8 kwietnia 2020

Uwaga! W ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, z dniem 31 marca 2020 r. dokonano zmian w obowiązującym regulaminie18. Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka,odbywającego się w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. M.in. został wydłużony termin zgłoszeń do 30 kwietnia 2020 r.

Barwienie jajek

Środa, 8 kwietnia 2020

Święta Wielkanocne coraz bliżej. To czas, w którym wyjątkową rolę pełnią jajka. Nie może ich zabraknąć w wielkanocnych koszyczkach, na świątecznych stołach. Ale w jaki sposób możemy je barwić, korzystając z dobrodziejstw, jakie daje nam natura?

Zwiedzamy KCK

Środa, 8 kwietnia 2020

Kieleckie Centrum Kultury opracowuje spacer fotograficzno-filmowy po zakamarkach budynku. Już niedługo, siedząc w domu przed komputerem, będzie można zwiedzić KCK.

Z harcerzami robimy niezapominajki

Środa, 8 kwietnia 2020

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna inicjatywę społeczno-edukacyjną #NiezapominajkaDlaMedyka.

Pisanki i kraszanki

Środa, 8 kwietnia 2020

Ze Świętami Wielkanocnymi od wieków związana jest tradycja zdobienia jajek. Najstarsze pisanki - datowane na III wiek - odnaleziono w grobowcach i wykopaliskach na Bliskim Wschodzie. Sztuka zdobienia jajek znana była Egipcjanom, Persom, Chińczykom, Fenicjanom, Grekom i Rzymianom. Najstarsza polska pisanka pochodzi z X wieku, a znaleziono ją w czasie wykopalisk niedaleko Opola. Co ciekawe, wykonano ją niemal tą samą techniką, co współczesne pisanki.

"DEVS"- Technologiczny Złoty Cielec

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Po cichutku, bez krzykliwej promocji, dyskretnie na polskie ekrany wkroczył najnowszy serial stacji FX, o tajemniczo brzmiącym tytule "DEVS". Do tej pory ukazało się sześć z ośmiu odcinków produkcji, która jest jedną z ciekawszych propozycji science fiction ostatnich miesięcy. Niejako w cieniu hitu HBO- "Westworld", którego trzeci sezon elektryzuje miłośników gatunku na całym świecie, otrzymujemy również za pośrednictwem tej platformy streamingowej serial ciekawy, tajemniczy i intrygujący. Co ważne, nacisk kładziony jest to bardziej na "science", bo scenariusz, który śledzimy na ekranie, biorąc pod uwagę obecny rozwój technologii wcale nie jest taki fikcyjny, jak mogłoby nam się wydawać.

Ławeczka Pawła Pierścińskiego

Wtorek, 7 kwietnia 2020

W kieleckiej Alei Sław stanęła ławeczka Pawła Pierścińskiego zaprojektowana i wykonana przez kieleckiego artystę Sławomira Micka. Znajduje się obok postumentu twórcy Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Jej otwarcie jest planowane w maju, w rocznicę śmierci Pawła Pierścińskiego.

Miejskie instytucje kultury online

Wtorek, 7 kwietnia 2020

W obliczu pandemii koronawirusa miejskie instytucje kultury w Kielcach zmodyfikowały swoją ofertę i zapraszają teraz na wizyty online.

Wielkanoc a pełnia Księżyca

Wtorek, 7 kwietnia 2020

W środę 8 kwietnia ok. godz. 4.35 rozpocznie się u nas czwarta w tym roku, a pierwsza wiosenna pełnia Księżyca. Jest ona szczególna, gdyż zgodnie z wytycznymi soboru w Nicei, który odbył się w 325 roku, Wielkanoc przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni, po równonocy wiosennej.

Zmarł Bohdan Gumowski

Wtorek, 7 kwietnia 2020

W wieku 76 lat zmarł wieloletni dziennikarz Radia Kielce Bohdan Gumowski.

Geopark Kielce w liczbach

Wtorek, 7 kwietnia 2020

W ubiegłym roku ponad 200 tysięcy osób odwiedziło obiekty zarządzane przez kielecki Geopark. Są to: park i amfiteatr na Kadzielni, podziemna trasa turystyczna na Kadzielni, Centrum Geoedukacji oraz ogród botaniczny.

Centrum Kultury w Jędrzejowie w sieci

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Centrum Kultury w Jędrzejowie przypomina na swojej stronie na Facebooku poplenerową wystawę „Wierna 2019”. Plener odbył się w dniach 22-27 lipca 2019 r. w Celinach w gm. Raków: www.facebook.com/ckjedrzejow

SOK internetowo

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Staszowski Ośrodek Kultury, podobnie jak wszystkie placówki kulturalno – oświatowe, zawiesił do odwołania swoją działalność, ale na swojej stronie na Facebooku zachęca do korzystania ze swoich zasobów archiwalnych sięgających lat 70. Prosi o zgłaszanie wydarzeń, które chcieliby odświeżyć sobie internauci pod adresem www.facebook.com/staszowski.osrodekkultury.

Kultura w sieci

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił założenia nowego programu wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie.

KTT zaprasza na "Pasję"

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do obejrzenia spektaklu "Pasja", który swoją premierę miał 12 kwietnia 2006 roku.

WBP zaprasza

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Unia Literacka zachęcają do spotkań autorskich online w ramach cyklu "UL z książkami". To już czwarty tydzień spotkań z pisarzami.

EduKCK

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Z myślą o dzieciach i ich rodzicach Kieleckie Centrum Kultury stworzyło cykl ciekawych zagadek edukacyjnych dla dzieci. Zadania są różnorodne i tematycznie związane z placówką. Znaleźć je można na profilu KCK na Facebooku.

Tradycja śniadania wielkanocnego

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Wielka Sobota to również dzień święcenia pokarmów oraz rodzinne śniadanie wielkanocne. A co symbolizują produkty znajdujące się w koszyku wielkanocnym?

Wystawa online fotografii „Krajobraz Niepokorny”

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Od dziś na profilu facebookowym WDK będziemy prezentować państwu prace, które w ubiegłym roku ujrzały światło dzienne podczas wernisażu wystawy "Krajobraz niepokorny". Pod tą nazwą kryje się projekt fotografów mający na celu pokazanie krajobrazu ziemi świętokrzyskiej z perspektywy mieszkańców różnych części regionu.

Kartki wielkanocne z okresu PRL-u

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach posiada w swoich zbiorach karki świąteczne, które wysyłane były w czasach PRL-u. Na stronie muzeum można obejrzeć pocztówki świąteczne, które kupowano w kioskach ”Ruchu”, księgarniach czy na poczcie. Wiele z nich było małymi dziełami sztuki. Wydawcy kartek zamawiali projekty u wybitnych ilustratorów, malarzy i grafików.

Zajęcia zdalne w SCK

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Mimo, iż z dniem 12 marca Sandomierskie Centrum Kultury zawiesiło swoją codzienną działalność z powodu pandemii koronawirusa, to dla chętnych udało się zachować niektóre zajęcia on-line. Należą do nich zajęcia zdalne w ramach „Pracowni dźwięku – Czarno – Biali” oraz gitarowe.

Baw się z MDK

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.

Taniec jazzowy

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca zaprasza online na lekcję tańca jazzowego.

80. rocznica śmierci Jana Gajzlera

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Literat i poeta Jan Gajzler związany był z Suchedniowem, gdzie urodził się w 1891 roku.

MBP zaprasza

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Podczas pracy zdalnej, którą większość z nas obecnie wykonuje, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach szukają twórczych pomysłów na kreatywne spędzenie wolnego czasu w domu.

Wykład online Symcha Kellera

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na wykład online Symchy Kellera zatytułowany "Pascha.Wyzwolenie na czas epidemii".

123...4

80. rocznica śmierci Jana Gajzlera

Literat i poeta Jan Gajzler związany był z Suchedniowem, gdzie urodził się w 1891 roku.

Wielkanocny ”Konkurs z jajem” 2020 rozstrzygnięty!

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji „Konkursu z jajem”, który po raz kolejny organizowany...

Świąteczne kartki pocztowe ze zbiorów Muzeum Zabawek

Jak wyglądały dawne wielkanocne pocztówki? W dobie powszechnego wysyłania życzeń przez internet...

KTT zaprasza na "Pasję"

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do obejrzenia spektaklu "Pasja", który swoją premierę miał 12...

Radosław Suliga

Muzyka jest jego pasją. Gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Występ został...

Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina 2019

W dniach od 22 do 24 listopada 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna...

Czytamy e-booki

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z trzech do pięciu zwiększył się limit wypożyczanych...

Wyobraźnią malowane

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 41 033 523
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności