Czwartek, 29 lutego 2024 - Lecha, Lutomira

Aktualności

Optyka z przymrużeniem oka

Czwartek, 29 lutego 2024

W pierwszy weekend marca, Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach zaprasza na warsztaty familijne, podczas których przyjrzymy się bliżej naszym oczom i poznamy iluzje optyczne.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach i w regionie świętokrzyskim

Czwartek, 29 lutego 2024

Jak co roku, w Kielcach i w regionie 1 marca uroczyście obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony w 2011 r. z inicjatywy Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego.

Szczęsny Wroński w WBP Kielce

Czwartek, 29 lutego 2024

14 marca o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie ze Szczęsnym Wrońskim połączone z promocją książki Wybór wierszy być może nie ostatni. Spotkanie poprowadzą Piotr Lamprecht oraz Grzegorz Rak. Teksty interpretować będzie Barbara Wrońska, a o oprawę muzyczną zadba Michał Zapała.

Wystawa fotografii pt. "Fotografia – sztuka i pasja"

Środa, 28 lutego 2024

1 marca (w piątek) o godz. 18.00 w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. "Fotografia – sztuka i pasja". Na wydarzenie zapraszają Klub Fotograficzny "Zoom" i MCK w Skarżysku-Kamiennej.

Dzień otwarty Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

Środa, 28 lutego 2024

W najbliższy piątek, 1 marca, w godz. 11.00–17.00 w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się akcja "Dzień dobry na Wydziale Sztuki!", podczas której osoby zainteresowane podjęciem nauki w placówce w nowym roku akademickim będą mogły wziąć udział w warsztatach, wykładach i oprowadzaniach.

Marzec w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

Środa, 28 lutego 2024

"Noc żywych zabawek", "Jak zostałam wiedźmą" i "Pchła Szachrajka" – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla dzieci w marcu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Teatr jak co roku włącza się aktywnie w obchody Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.

Tadeusz Drozda w Pałacyku Zielińskiego.

Środa, 28 lutego 2024

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza już 3 marca 2024 r. na Wielkie Show w wykonaniu Tadeusza Drozdy – artysty, który od 50 lat bawi na scenie kolejne pokolenia Polaków.

Dzień Kobiet w „Zameczku”

Środa, 28 lutego 2024

Dom Kultury „Zameczek” serdecznie zaprasza 8 marca do swojej siedziby na wyjątkową wystawę oraz koncert muzyki gitarowej Piotra Resteckiego z okazji Dnia Kobiet.

Spotkanie z Bogumiłem Wtorkiewiczem

Środa, 28 lutego 2024

Osiedlowy Klub Kultury KSM "Słoneczko" przy ulicy Romualda 3 w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłem Wtorkiewiczem, poetą, eseistą, plastykiem oraz projektantem mody awangardowej.

Wielkanocny "Konkurs z jajem"

Wtorek, 27 lutego 2024

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, a także ośrodków kultury i placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w tegorocznym wielkanocnym "Konkursie z jajem".

Wernisaż wystawy grafik Teresy Anny Ślusarek pt. "Fantasmagorie"

Wtorek, 27 lutego 2024

W najbliższą środę, 28 lutego, o godz. 17.00 w Małej Galerii w Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy grafik Teresy Anny Ślusarek, zatytułowanej "Fantasmagorie".

Koncert symfoniczny "Barwy romantyzmu" w Filharmonii Świętokrzyskiej

Wtorek, 27 lutego 2024

1 marca (w piątek) o godz. 19.00 Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny pt. "Barwy romantyzmu".

KCK zaprasza na spotkanie z Urszulą Dudziak

Wtorek, 27 lutego 2024

3 marca w ramach cyklu Salon Kobiet w KCK z kielczanami spotka się znakomita wokalistka jazzowa Urszula Dudziak.

KCK zaprasza na musical "Łaszczyńscy w służbie ludzkości"

Poniedziałek, 26 lutego 2024

24 marca o godz. 18.00 i 25 marca o godz. 10.00 (spektakl szkolny) w Kieleckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć musical pt. "Łaszczyńscy w służbie ludzkości".

37. warsztaty jazzowe w KTT

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na 37 edycję Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Bohater na stówę", zorganizowanym z okazji jubileuszu polskiego złotego. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 marca 2024 r.

„Pancerni władcy lasów”

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na spotkanie z pancernymi władcami lasów. Będzie to okazja do odwiedzenia wyjątkowej wystawy chrząszczy, która jeszcze tylko do końca marca będzie dostępna w muzeum.

Marcowy koncert z serii JUNIOR SHOW

Poniedziałek, 26 lutego 2024

10 marca o godz. 17.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny koncert z serii "Junior Show".

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu członkiem Międzynarodowej Rady Muzeów

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu dołączyło do Komitetu Narodowego ICOM Polska (ICOM National Committee Poland), będącego częścią Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM (International Council of Museums)- prestiżowej organizacji, zrzeszającej najważniejsze muzea na świecie.

Intarsja w Instytucie Dizajnu.

Poniedziałek, 26 lutego 2024

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na cykl warsztatów dla dorosłych poświęcony tradycyjnej metodzie zdobniczej – intarsji. To technika, która polega na łączeniu cienkich płatów różnych gatunków drewna, czyli fornirów na drewnianym podłożu.

Program kina Fenomen na nadchodzący tydzień

Piątek, 23 lutego 2024

"Impresjoniści" w reż. Martina Provosta i "Opadające liście" w reż. Akiego Kaurismäkiego to premierowe propozycje w kinie Fenomen w tym tygodniu. Na widzów czekają także starannie wybrane propozycje filmowe wyświetlane w ramach Widnokręgu Dobrego Kina i projekcje w cyklu Krótka Historia Polskiego Kina cz. II.

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Piątek, 23 lutego 2024

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i klasycznych z całej Polski grających jazz, blues, fingerstyle, flamenco lub muzykę klasyczną do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym "Wszystkie Struny Świata", który odbędzie się 25 maja. Tego dnia uczestnicy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności w wielkim finale konkursu na Zameczkowej scenie przed profesjonalnym jury oraz przed publicznością. Wielki finał zostanie poprzedzony eliminacjami on-line.

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

Piątek, 23 lutego 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania konkursowe do XX Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024.

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

Czwartek, 22 lutego 2024

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera reportażu pt. "Katastrofa na talerzu" oraz dyskusja dotycząca prawa do zdrowej żywności i naprawy systemu żywności. Na wydarzenie zapraszają "Rodzice dla Klimatu", "Green REV Institute" i koalicja "Future Food 4 Climate". Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Dizajnu i Baza Zbożowa.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej

Czwartek, 22 lutego 2024

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą nadsyłać zgłoszenia do 29 marca.

Wystawa fotograficzna pt. "Starte z powierzchni Ziemi"

Środa, 21 lutego 2024

23 lutego o godz. 14.00 w Galerii Sztuki "Okrąglak" w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach zostanie otwarta wystawa fotografii pt. "Starte z powierzchni Ziemi", zorganizowana w 2. rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie.

Wystawa pt. "Sytuacja jest rozwojowa"

Środa, 21 lutego 2024

1 marca (w piątek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kieleckim Centrum Kultury zostanie otwarta interdyscyplinarna wystawa zbiorowa pt. "Sytuacja jest rozwojowa".

Rusza tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Środa, 21 lutego 2024

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych.

"Okruchy Antyku – importy rzymskie na ziemiach polskich" – wystawa czasowa w Zamku Królewskim w Sandomierzu

Środa, 21 lutego 2024

Do 15 maja w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu można zwiedzać nową wystawę czasową, zatytułowaną "Okruchy Antyku – importy rzymskie na ziemiach polskich".

"The Empress" – wspólne dzieło Agnieszki Majcher (YAGOOSH) i grupy kieleckich twórców

Wtorek, 20 lutego 2024

Agnieszka Majcher, występująca na co dzień w zespole YAGOOSH i chórze Fermata, zaprezentowała niedawno w sieci autorski utwór, zatytułowany "The Empress", do napisania którego zainspirowała ją biografia Katarzyny Wielkiej. Ostateczny kształt utworu to dzieło grona utalentowanych kielczan. Teledysk i piosenkę można już podziwiać w serwisie YouTube.

PSCK zaprasza na wystawę malarstwa pt. "Kwiatowe inspiracje"

Wtorek, 20 lutego 2024

23 lutego o godz. 18.00 w Galerii "Belweder" w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac czterech artystek: Beaty Borek, Tamary Maj, Barbary Wnuk-Spirowskiej i Urszuli Lubczyńskiej-Gładkiej, pt. "Kwiatowe inspiracje".

WBP zaprasza- spotkanie ze Stasią Budzisz

Wtorek, 20 lutego 2024

W ramach programu "Dyskusyjne Kluby Książki", Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz, które odbędzie się 7 marca o godzinie 17.00.

Akademia "Wiara – Kultura – Nauka": wykład pt. "Oblicza piękna: oczami wiary"

Poniedziałek, 19 lutego 2024

29 lutego o godz. 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, w cyklu Akademia "Wiara – Kultura – Nauka", będzie można wysłuchać wykładu Karoliny Staszak pt. "Oczami wiary".

Pokaz filmów dokumentalno-fabularnych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Poniedziałek, 19 lutego 2024

3 marca (w niedzielę) o godz. 15.30 z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kinie Moskwa w Kielcach zostaną wyświetlone filmy "Bitwa pod Rząbcem – historia prawdziwa", "Tarzan – ułan z Zawichostu" i "Miłość w czasach Wyklętych".

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

Poniedziałek, 19 lutego 2024

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Do 31 marca można jeszcze zwiedzać wystawę pt. "Moda w służbie wolności"

Piątek, 16 lutego 2024

W Muzeum Zamkowym w Sandomierzu do końca marca można jeszcze zwiedzać wystawę czasową pt. "Moda w służbie wolności", nawiązującą tematycznie do obchodzonej w ubiegłym roku 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, na której prezentowane są oryginalne ubiory z XIX w., biżuteria patriotyczna, epokowe malarstwo, grafika, fotografie i cenne żurnale modowe. Pierwotnie dostępna do końca stycznia, wystawa dłużej zagości w zabytkowych wnętrzach Zamku Królewskiego z uwagi na duże zainteresowanie zwiedzających.

W bibliotece UJK o Etiopii

Piątek, 16 lutego 2024

W najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 17.00 w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się spotkanie podróżnicze z Danutą Rasałą, zatytułowane "Południe Etiopii – ginące tradycje w Dolinie Omo", połączone z wernisażem wystawy fotografii pt. "Piękno etiopskich kobiet".

Ruszył casting do 2. Sezonu „Minuty Ciszy”

Środa, 14 lutego 2024

W dniach pomiędzy 5-tym a 25-tym marca w Bodzentynie realizowany będzie drugi sezon popularnego serialu „Minuta Ciszy” z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. W związku z produkcją, ogłoszono otwarty casting do serialu. Każdy mieszkaniec województwa świętokrzyskiego ma szansę wystąpić w produkcji Canal +.

Dawne kieleckie pocztówki w „Ziemowicie”

Wtorek, 13 lutego 2024

Ośrodek Kultury Ziemowit w Kielcach zaprasza na wernisaż i wystawę dawnych pocztówek Ziemi Kieleckiej.

Premiera filmu „Sami swoi: Początek”

Poniedziałek, 12 lutego 2024

11 lutego w Kielcach miała miejsce uroczysta, ogólnopolska premiera filmu „Sami Swoi: Początek”. Tym samym prawie 60 lat od powstania oryginału, Pawlak i Kargul ponownie zagościli na srebrnym ekranie. Film reżyserowany przez Artura Żmijewskiego, opowiada nam o młodości bohaterów oraz o genezie najsłynniejszego w Polsce sąsiedzkiego konfliktu. Podczas uroczystej premiery mieliśmy okazję porozmawiać z obsadą oraz twórcami filmu, nie tylko o mierzeniu się z kultowym filmem i postaciami, ale także o wrażeniach z pracy w województwie świętokrzyskim.

Premierowy pokaz reportażu "Katastrofa na talerzu" połączony z debatą ekspertów

28 lutego (w środę) o godzinie 17.00 w Instytucie Dizajnu w Kielcach odbędzie się premiera...

Harmonogram pierwszych eliminacji Festiwalu Wielkopostnego Daleszyce 2024

W dn. 24 lutego w godz. 9.00–14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędą się przesłuchania...

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w konkursie pt. "Bohater na stówę"

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia...

Ogólnopolski Festiwal Gitarowy "Wszystkie Struny Świata"

Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach i Restecki Music Station zapraszają gitarzystów akustycznych i...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

3 marca (w niedzielę) w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie odbędzie się XII edycja...

Wojciech Sumliński w WDK

Wojewódzki dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach zaprasza na spotkanie autorskie z...

Kolędowanie z Biskupem

W sali widowiskowej WDK odbył się koncert "Kolędowanie z Biskupem". Gospodarzem wydarzenia był...

Piotr Salata z Końskich finalistą programu "The Voice Senior"

Piotr Salata – wokalista i muzyk, dyrektor Koneckiego Domu Kultury – to jedyny reprezentant...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 60 551 917
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności