Wtorek, 17 maja 2022 - Brunony, Sławomira, Wery

Aktualności

Sardynia – wyspa skarbów i tajemnic. Spotkanie z dr hab. prof. Danutą Rasałą w BWA w Kielcach

Wtorek, 17 maja 2022

W środę 25 maja o godz. 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się spotkanie podróżnicze z dr hab. prof. UJK Danutą Rasałą.

Zespół UŚMIECH otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON i MOPR

Wtorek, 17 maja 2022

Zespół Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w najbliższym czasie przystąpi do realizacji cyklu wydarzeń adresowanych do osób z niepełnosprawnościami. Środki na te działania zostały pozyskane z dofinansowania uzyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Sportu, Kultury, Turystyki i Rekreacji.

Zespół Trzeci Oddech Kaczuchy wystąpi w Pałacyku Zielińskiego

Wtorek, 17 maja 2022

W piątek, 20 maja 2022 r. na scenie letniej DŚT Pałacyku Zielińskiego wystąpi zespół Trzeci Oddech Kaczuchy.

Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów

Wtorek, 17 maja 2022

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na Polsko-Ukraiński Festiwal Młodych Talentów, który odbędzie się w sobotę 28 maja od godz. 15.00 w kieleckim Parku Miejskim.

Zespół UŚMIECH wyrusza na Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS w Lublinie

Wtorek, 17 maja 2022

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, w którym tańczą artyści niepełnosprawni, zachwyca publiczność od wielu lat. Co roku bierze udział w licznych festiwalach – i przywiózł z nich już wiele nagród. Niedługo, tradycyjnie jak co roku, wyrusza na Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku SANS w Lublinie. Festiwal odbędzie się w dniach 26 – 29 maja.

W Jędrzejowie wyłoniono ostatnich finalistów 46. Buskich Spotkań z Folklorem

Poniedziałek, 16 maja 2022

W niedzielę po raz ostatni rada artystyczna 46. Buskich Spotkań z Folklorem spotkała się z kandydatami do wielkiego finału festiwalu. Tym razem przesłuchania odbyły się w Jędrzejowie.

Nabór do V edycji projektu WCZYTUJĘ SZTUKĘ – WARSZTATY TEATRALNE

Poniedziałek, 16 maja 2022

"Wczytuję sztukę – warsztaty teatralne" to projekt z zakresu edukacji kulturalnej, skierowany do starszych uczniów szkół podstawowych (z klas 7, 8) oraz ponadpodstawowych, a także wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województwa świętokrzyskiego.

Lekcja wrażliwości. Koncert dla Kapkazów

Poniedziałek, 16 maja 2022

19 maja o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu zagra zespół "Gędzi Chór". Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz odbudowy zniszczonej w pożarze Szkoły Wrażliwości w Kapkazach. Koncert poprzedzi "Żywa lekcja historii z Janem III Sobieskim", którą poprowadzi przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk.

Jacek Szwic „u Strasza”.

Poniedziałek, 16 maja 2022

Jacek Szwic - artysta fotografik, dziennikarz będzie prezentował swoje prace w "Galerii u Strasza" w Wojewódzkim Domu Kultury. Na wernisaż wystawy zapraszamy 20 maja o godzinie 18.00.

Wyłoniono zwycięzców eliminacji wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Sobota, 14 maja 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się dzisiaj eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konrad Góra, Aleksandra Jas, Ilona Baka, Bożena Gniazdowska i Oskar Juryś będą reprezentowali nasz region w przeglądach finałowych, które odbędą się w Ostrołęce (turnieje recytatorski i wywiedzione ze słowa) i we Włocławku (turniej poezji śpiewanej).

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na koncert symfoniczny PRZEMINĘŁO Z WIATREM

Piątek, 13 maja 2022

Dzisiaj o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można wysłuchać koncertu symfonicznego pod tytułem "Przeminęło z wiatrem".

II edycja konkursu MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO

Czwartek, 12 maja 2022

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w II edycji konkursu "Mur, ale historia Wojska Polskiego".

WDK poszukuje choreografa dla zespołu UŚMIECH

Czwartek, 12 maja 2022

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach poszukuje choreografa dla Zespołu Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech".

46. Buskie Spotkania z Folklorem – przegląd rejonowy w Jędrzejowie

Czwartek, 12 maja 2022

Trwają eliminacje rejonowe 46. Buskich Spotkań z Folklorem. Jury wysłuchało już wykonawców w Nowym Korczynie, Opatowie i Ciekotach. Kolejne – i ostatnie na tym etapie konkursu – spotkanie z artystami odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 maja o godzinie 14.00, w Centrum Kultury w Jędrzejowie.

WYSOCKI OSOBISTY. WACHNOWSKI & OCHWANOWSKI. Pińczowska premiera płyty

Czwartek, 12 maja 2022

"Wysocki osobisty..." – wyjątkowe wydawnictwo muzyczne, zbiór wybranych utworów Włodzimierza Wysockiego w bardzo osobistych przekładach znakomitego poety Adama Ochwanowskiego i w artystycznym aranżu Tomka Wachnowskiego, zostanie zaprezentowany w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury 21 maja.

Koncert ukraińskiego zespołu folkowo-rockowego HORPYNA

Środa, 11 maja 2022

W najbliższą niedzielę, 15 maja, w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego wystąpi zespół HORPYNA – czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku, powstały w środowisku studenckim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Europejska Noc Muzeów. MUZEUM PO GODZINACH: SEKRETNE ŻYCIE ZABAWEK

Środa, 11 maja 2022

14 maja, w godz. 20.00–23.00, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach w ramach Europejskiej Nocy Muzeów zaprasza dzieci i młodzież na wieczór niespodzianek zorganizowany pod hasłem "Muzeum po godzinach: Sekretne życie zabawek".

DZIECI O POKÓJ W UKRAINIE – koncert młodych ukraińskich artystów z Winnicy

Środa, 11 maja 2022

12 maja w Pałacyku Zielińskiego wystąpią młodzi artyści z Winnicy w Ukrainie – zespół "Kontrabas band".

Joanna Modras nowym Świętokrzyskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

Środa, 11 maja 2022

Nowym Świętokrzyskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków została Joanna Modras. Akt powołania wręczył jej wojewoda Zbigniew Koniusz.

67. OKR – eliminacje wojewódzkie w WDK

Środa, 11 maja 2022

Zakończyły się już przesłuchania rejonowe do 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jurorzy wyłonili osoby, które wystąpią w eliminacjach wojewódzkich. Eliminacje wojewódzkie OKR wraz z warsztatami odbędą się 14 maja o godzinie 11.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Rodzinne niedziele w skansenie – spotkanie pod hasłem ZIELONYM DO GÓRY

Wtorek, 10 maja 2022

W cyklu Rodzinne niedziele w skansenie 2022 tym razem na wszystkich turystów i kielczan spragnionych twórczego i aktywnego odpoczynku czeka spotkanie pod hasłem "Zielonym do góry". Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę, 15 maja 2022 r., w godz. 11.00–16.00, do Parku Etnograficznego w Tokarni.

WDK zaprasza chętnych do wystąpienia w teledysku Kapeli Podwórkowej SCYZORY

Wtorek, 10 maja 2022

Już niebawem ukaże się debiutancka płyta Kapeli Podwórkowej SCYZORY, założonej w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w ubiegłym roku. WDK zaprasza chętnych do udziału w nagraniu pierwszego teledysku zespołu do piosenki "Spacer po Kielcach".

Dwa wernisaże w BWA Kielce

Wtorek, 10 maja 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza w piątek 13 maja na dwa wernisaże: wystawy instalacji ZAAM Marka Cecuły i wystawy 3. Międzynarodowego Konkursu Litograficznego LITHO KIELCE 2021/2022, połączony z ceremonią wręczenia nagród.

Majowe śpiewanie na Żeromszczyźnie

Poniedziałek, 9 maja 2022

Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, powraca po pandemicznej przerwie, do tradycji śpiewania majówek przed kapliczką św. Jana Nepomucena nad brzegiem stawu na Żeromszczyźnie w Ciekotach.

Fotografie z podróży rowerowych

Poniedziałek, 9 maja 2022

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej zaprasza w piątek 13 maja na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Janiszewskiego z podróży rowerowych po prowincjonalnej Europie. Początek o godz. 18:30.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Piątek, 6 maja 2022

Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka, autorka książki "Zawsze mówi, że wróci" spotka się z kieleckimi czytelnikami 24 maja o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Wystawa „Wydobyte z papieru” w Oranżerii

Piątek, 6 maja 2022

W Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria DŚT w Kielcach, otwarta zostanie wystawa wycinanek Grzegorza Dudały „Wydobyte z papieru”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 12 maja o godz. 18:00.

WDK planem filmu ”Kieleckie Westerplatte”

Piątek, 6 maja 2022

Wojewódzki Dom Kultury stał się planem zdjęciowym filmu ”Kieleckie Westerplatte” w reżyserii kielczanina Sławomira Mazura. Film jest historią żołnierzy pochodzących z Kielc, którzy we wrześniu 1939 roku bronili składnicy wojskowej na Westerplatte.

OFF Fashion 2022 – zostały tylko 3 dni na zgłaszanie projektów do konkursu!

Czwartek, 5 maja 2022

Do 8 maja można jeszcze nadsyłać zgłoszenia do XXIII edycji Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest hasło ”Życie jest piękne”.

43. wystawa DOROCZNA ZPAF OŚ

Czwartek, 5 maja 2022

Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zapraszają wszystkich wielbicieli fotografii na 43. wystawę "Doroczną" OŚ ZPAF.

"Gabinet luster" K. Jackowskiego w Domu Praczki

Czwartek, 5 maja 2022

Dom Praczki w Kielcach zaprasza w piątek 6 maja na otwarcie wystawy obrazów Krzysztofa Jackowskiego. Początek wernisażu o godz. 18:00.

Członkowie zespołu UŚMIECH w Teatrze Muzycznym ROMA

Czwartek, 5 maja 2022

Młodzi artyści działający w Zespole Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech" odwiedzili 29 kwietnia Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie. Obejrzeli musical "Przypadki Robinsona Crusoe". Takie wyjazdy, nowe doświadczenia i inspiracje, to ważna część aktywności zespołu.

Majowe nowości na zamku w Szydłowie

Czwartek, 5 maja 2022

Jagielloński Pałac Królewski w Szydłowie wzbogacił się o kolejną reprodukcję. Tym razem jest to „Uczta u Wierzynka” Bronisława Abramowicza z 1876 r. Obraz ma 1,5 x 3,0 m i powieszony został w komnacie królewskiej, w której niegdyś odbywały się podobne biesiady z udziałem Władysława Jagiełły.

Warsztaty dla nauczycieli w "Kubusiu"

Czwartek, 5 maja 2022

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" im. Stefana Karskiego w Kielcach otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2022 na realizację projektu „Komitet Nauczycielski 2.0 - warsztaty dla oświaty”.

Wystawa "Malarstwo" w BWA Sandomierz

Środa, 4 maja 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu zaprasza w piątek 6 maja na wernisaż wystawy „Malarstwo” Barbary CZAPIGI-DROHOMIRECKIEJ i Mariusza DROHOMIRECKIEGO. Początek o godz. o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy Rynku 11 w Sandomierzu.

„Wielowymiarowość” w BWA Ostrowiec

Środa, 4 maja 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w piątek 6 maja na wernisaż wystawy Piotra Lutyńskiego pt. „Wielowymiarowość”.

Świętokrzyskie. Jesteśmy blisko

Środa, 4 maja 2022

„Świętokrzyskie. Jesteśmy blisko” - to hasło przewodnie krajowej kampanii promocyjnej województwa świętokrzyskiego, którą uroczyście zainaugurowano w miniony piątek na sandomierskim Rynku.

Zmiana punktu wydawania żywności dla obywateli Ukrainy

Piątek, 29 kwietnia 2022

Od 4 maja Punkt Pomocy Humanitarnej dla osób z Ukrainy przy ul. Paderewskiego 49/51 nie będzie wydawał artykułów żywnościowych.

3 czerwca odbędą się XV Spotkania Integracyjne Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych w Masłowie

Piątek, 29 kwietnia 2022

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się dzisiaj pierwsze zebranie organizatorów tego wydarzenia, podczas którego omówiono szczegóły organizacyjne i nowe pomysły na wzbogacenie tej imprezy, pozwalające pozytywnie wzmocnić młodzież w niej uczestniczącą.

SKATEPARK przy Kadzielni otwarty

Czwartek, 28 kwietnia 2022

Fajne i bezpieczne miejsce do nauki trików i akrobacji na rowerze, deskorolce czy hulajnodze powstało w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W czwartek, 28 kwietnia, przetestowali go pierwsi użytkownicy.

Europejska Noc Muzeów 2022 w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu

W sobotę 14 maja, w godzinach 17.00–21.00, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Zamkowym w...

Wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku Polskich Artystów Fotografików OŚ

13 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się wernisaż 43. wystawy DOROCZNEJ Związku...

WDK zaprasza chętnych do wystąpienia w teledysku Kapeli Podwórkowej SCYZORY

Już niebawem ukaże się debiutancka płyta Kapeli Podwórkowej SCYZORY, założonej w Wojewódzkim Domu...

Inauguracja sezonu w amfiteatrze w Starachowicach

Starachowicki Park Kultury rozpoczyna w zbliżający się weekend nowy sezon w amfiteatrze Parku...

Małogoszcz: 26. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych zostały rozstrzygnięte

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 23 kwietnia do Małogoszcza przyjechało blisko 1400...

Szczęśliwy bałagan czyli spotkanie z Janem Nowickim

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji ze spotkania autorskiego z Janem Nowickim, który...

6. Świętokrzyski Festiwal Smaków

1 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się pierwszy dzień “6. Świętokrzyskiego Festiwalu...

„Kobieta w czasach Wazów” - relacja z wernisażu wystawy

W Muzeum Narodowym w Kielcach (d. Pałac Biskupów Krakowskich) otwarta została wystawa „Kobieta w...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 52 917 237
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności