Wtorek, 20 lutego 2018 - Anety, Lehca, Leona

Aktualności

Wystawa fotografii Michała AMERKA

Wtorek, 20 lutego 2018

Galeria Sztuki Współczesnej w Pałacyku Zielińskiego zaprasza 2 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Michała Amerka - „Krajobraz w czerni i bieli" .

Czołówka polskich standup’erów w WDK

Wtorek, 20 lutego 2018

6 marca scenę Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach opanują najlepsi polscy standup’erzy. Grupa Trzymająca Mikrofon, w skład której wchodzą: Kacper Ruciński, Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Pacześ, przed kielecką publicznością zaprezentuje swój najnowszy program BANG!.

Warsztaty szycia ręcznego w Instytucie Dizajnu

Wtorek, 20 lutego 2018

Instytut Dizajnu w Kielcach organizuje dwudniowe warsztaty szycia ręcznego, które odbędą się w dn. 24-25 lutego (sobota – niedziela)w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Bossanova na dobry wieczór

Wtorek, 20 lutego 2018

Czerwony fortepian zaprasza na niezwykły koncert, dla wszystkich tych którzy chcą zanurzyć się w latynoskie rytmy bez konieczności tańca. W roli gwiazdy wieczoru- kielecki skład Bossa Bonita.

Kuba Sienkiewicz w Kielcach

Wtorek, 20 lutego 2018

Dom Środowisk twórczych w Kielcach zaprasza na koncert Kuby Sienkiewicza, zatytułowany „Piosenki elektrycznych gitar inaczej”.

Maleńczuk gra Młynarskiego

Wtorek, 20 lutego 2018

10 kwietnia Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Macieja Maleńczuka. Artysta wykonywać będzie piosenki zmarłego niedawno Wojciecha Młynarskiego.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Wtorek, 20 lutego 2018

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Kielce zapraszają na szóstą edycję Biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która odbędzie się w dniu 4 marca br. Jest to rodzinny happening, którego długość odnosi się do daty pojmania i śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa poprowadzona zostanie głownie alejkami Parku Miejskiego i ulicą Paderewskiego.

Pilates w WDK

Wtorek, 20 lutego 2018

STiS Rewanż zaprasza do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na zajęcia pilates.

KATARZYNA BONDA w Samsonowie

Wtorek, 20 lutego 2018

Popularna autorka kryminałów – Katarzyna BONDA odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Samsonowie.

Ojczyzna duszy

Wtorek, 20 lutego 2018

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie prezentowana wystawa, której celem jest ukazanie idei regionalizmu propagowanej przez Żeromskiego, jej ewoluowania na przestrzeni lat. Stefan Żeromski był postacią na trwale związaną z regionem świętokrzyskim, ale i ogólnopolskim ruchem regionalistycznym.

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

Poniedziałek, 19 lutego 2018

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Salon Rękodzieła Artystycznego. Impreza, mimo trwających w województwie świętokrzyskim ferii zimowych, zgromadziła blisko trzydziestu wystawców i liczną grupę zwiedzających. Po raz pierwszy w odbywającym się od ponad roku wydarzeniu, organizatorzy przygotowali konkurs dla zwiedzających, w którym do wygrania były rękodzieła lokalnych wystawców.

KTT na ferie

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca jak co roku przygotowała dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych bezpłatne zajęcia taneczne w ramach "Ferii w mieście". Odbędą się one w dniach od 19. do 22. lutego ( poniedziałek – czwartek w godzinach 9.30.00 - 13.30).

Koncert "Pełna Micha 2018

Piątek, 16 lutego 2018

W Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, odbył się koncert charytatywny "Pełna Micha". Koncert nietypowy, bo całkowicie poświęcony niesieniu pomocy opuszczonym zwięrzętom będącym pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddziału w Kielcach.

I Puchar Polski w Stepowaniu.

Piątek, 16 lutego 2018

Polski Związek Stepowania raz Kielecki Teatr Tańca organizują I Puchar Polski w Stepowaniu.

Spotkanie autorskie z Bożeną Ostrowską

Czwartek, 15 lutego 2018

„USA – Parki Narodowe Dzikiego Zachodu” to tytuł spotkania, jakie odbędzie się 26 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Gościem wydarzenia będzie podróżniczka, autorka zdjęć, Bożena Ostrowska.

Jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego w WDK!

Czwartek, 15 lutego 2018

9 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert Jerzego Połomskiego. W 2017 roku z okazji 60-lecia aktywności zawodowej i scenicznej, artysta rozpoczął trasę koncertową, a jednym z odwiedzanych miast będzie stolica gór świętokrzyskich.

"Na tropie" - ogólnopolski konkurs dla młodzieży

Czwartek, 15 lutego 2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje ogólnopolski konkurs edukacyjny „Na tropie”, którego celem jest zaangażowanie młodzieży w poszukiwanie wątków polsko – norweski w ramach kultury, sztuki, tradycji, historii i nauki oraz miejsc ważnych dla obu krajów.

Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”

Czwartek, 15 lutego 2018

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza w dniach od 1 do 26 marca na I Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji "Wolność i Pokój”. Wszystkie wydarzenia będą mały miejsce w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach, przy ul. Planty 7.

Wieczór autorski z Joanną Bator

Czwartek, 15 lutego 2018

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Bator. Pochodząca z Wałbrzycha pisarka to znawczyni i wielbicielka kultury japońskiej. Zauroczona krajem kwitnącej wiśni, w trakcie pierwszego, dwuletniego pobytu, napisała książkę „Japoński wachlarz”, za którą otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek.

„Na krawędzi” w Kinie Fenomen

Środa, 14 lutego 2018

Kino Fenomen zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. „Na krawędzi” jest tegorocznym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Flamandzki reżyser Michael R. Roskam po raz czwarty zaprosił do współpracy aktora Matthiasa Schoenaertsa (filmowy Gigi), któremu na ekranie towarzyszy Adele Exarchopoulos (filmowa Bibi). Para doskonale odnalazła się na ekranie w tej miłosnej historii w stylu noir.

Kieleckie „CHARAKTERY” na rynku niemieckojęzycznym

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Kieleckie Wydawnictwo „Charaktery” wydaje nowe czasopismo na niemieckojęzyczny rynek.

FERIE w CHĘCINACH

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie zimowych ferii.

„KORESPONDENCJA SZTUK" - konkurs

Piątek, 9 lutego 2018

BWA Ostrowiec ogłasza konkurs plastyczny dla młodzieży pod tytułem „KORESPONDENCJA SZTUK".

Szalone spotkania z komiksem

Piątek, 9 lutego 2018

„Dziecięce spotkania z komiksem” w Centrum Bajki w Pacanowie odbędą się po raz dziewiąty w niedzielę 25 lutego.

Geo-czwartki w Centrum Geoeduakcji

Środa, 7 lutego 2018

Geopark Kielce startuje z nowym cyklem spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Geo-czwartki” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu świętokrzyskiego oraz odwiedzających go turystów (młodych jak i dorosłych miłośników geologii i nauk pokrewnych). Raz w miesiącu, właśnie w czwartek Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

Ferie w DK w Końskich

Środa, 7 lutego 2018

Na warsztaty teatralne, zajęcia muzyczne, plastyczne, spektakle i projekcje filmowe zaprasza w czasie ferii dzieci od 7 lat Dom Kultury w Końskich.

FERIE W MUZEUM

Środa, 7 lutego 2018

Muzeum Narodowe zaprasza dzieci i młodzież na wspólne spędzenie ferii zimowych. Uczestnicy zajęć będą mieli do wyboru m.in. odkrywanie wzorów, kształtów i symboli w kulturach świata w Muzeum Dialogu Kultur, warsztaty malarskie w Pałacu czy rozwijanie zdolności manualnych podczas tworzenia biżuterii z filcu i koralików w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.

Ferie 2018 w Muzeum Zabawek i Zabawy

Środa, 7 lutego 2018

W dniach od 13 do 23 lutego Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, z okazji rozpoczynających się niebawem ferii zimowych, przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych „Varia w ferie”. Każdego tygodnia przez cztery dni dzieci będą mogły wziąć udział w cyklu spotkań i warsztatów edukacyjnych.

155 rocznica bitwy pod Małogoszczem

Wtorek, 6 lutego 2018

23 lutego rozpoczną się obchody 155 rocznicy bitwy pod Małogoszczem, jednej z największych bitew powstania styczniowego.

Maraton pieszy „Przedwiośnie" nadciąga po raz trzeci!

Wtorek, 6 lutego 2018

To prawdziwa gratka dla miłośników biegania, szczególnie w pięknych, świętokrzyskich plenerach. W dniach 7-8 kwietnia 2018r. odbędzie się III edycja Maratonu Pieszego „Przedwiośnie”. Maraton Pieszy "Przedwiośnie" to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich.

Rozpoczęły się zapisy do „Dziecięcej Estrady Folkloru”

Wtorek, 6 lutego 2018

Do 9 marca 2018 roku trwają zapisy do udziału w „Dziecięcej Estradzie Folkloru”. Impreza organizowana przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach skierowana jest do najmłodszych wykonawców i pasjonatów folkloru. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 17 marca o godzinie 9.00 w sali widowiskowej WDK.

Ferie zimowe 2018 z Teatrem „Kubuś”

Wtorek, 6 lutego 2018

Czy chcielibyście wyruszyć z Panem Maluśkiewiczem na pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu wieloryba? Albo z Gerdą na spotkanie Kaya, który zniknął nagle bez pożegnania? Chcecie poznać Mrówę, który w przeciwieństwie do swoich braci i sióstr ma dość mrówczej pracy i gromadnego życia w mrowisku? Albo Misiaczka, który za nic w świecie nie może zasnąć? Tak szeroki wachlarz możliwości, tyle histori...ale spokojnie. Macie na to aż 2 tygodnie ferii zimowych. Tak bogatą ofertę przygotował dla najmłodszych kielecki Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

"SWEGO NIE ZNACIE.."

Wtorek, 6 lutego 2018

„Swego nie znacie…Bodzentyn 2017” – to tytuł wystawy poplenerowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.

Podróże z Energią i Ferie w Energetycznym Centrum Nauki KPT

Wtorek, 6 lutego 2018

Wielkimi krokami zbliżają się do nas ferie zimowe. W związku z tym, wiele instytucji, przygotowuje swoją ofertę dla dzieci i młodzieży, które postanowiły spędzić czas odpoczynku w mieście. Nie inaczej jest w przypadku Kieleckiego Parku Technologicznego, który przedstawił swoją ofertę na najbliższe tygodnie.

FERIE w DK w Małogoszczu

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Na wspólne spędzenie ferii zimowych zaprasza dzieci i młodzież Dom Kultury w Małogoszczu.

FERIE w MCK w Skarżysku

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Na cykl zajęć tematycznych dla dzieci i młodzieży zaprasza podczas ferii Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.

FERIE w BWA w Ostrowcu

Poniedziałek, 5 lutego 2018

Zbliżają się ferie zimowe w województwie świętokrzyskim. Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało na ten okres warsztaty plastyczne dla dzieci „Gra planszowa” (pierwszy tydzień) i warsztaty interdyscyplinarne dla młodzieży (drugi tydzień).

Wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego

Poniedziałek, 5 lutego 2018

W Biurze Wystaw Artystycznych w Sandomierzu otwarta zostanie wystawa malarstwa Jacka Świgulskiego „Wszystko dookoła”. Wernisaż zaplanowano na najbliższy piątek 9 lutego o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA . Wystawę można będzie oglądać do 4 marca.

Wernisaż wystawy „Malarska proza” autorstwa Iwony Krzystanek i Mateusza Krzystanka

Poniedziałek, 5 lutego 2018

23 lutego o godzinie 18.00 w sali kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „Malarska proza” autorstwa Iwony Krzystanek i Mateusza Krzystanka. Autorzy będący malarskimi samoukami realizują wspólną pasję malarską dobierając źródło twórczej inspiracji na zasadzie kontrastu – poprzez dokładne odzwierciedlenie malarskiego detalu w pracach Iwony Krzystanek, jak i poprzez refleksję autora na temat sensu rzeczywistości dostrzegalną w pracach Mateusza Krzystanka.

Kielce i okolice- śladami niepodległości

Środa, 31 stycznia 2018

Miejska biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Muzeum Historii Kielc zapraszają do udziału w konkursie zatytułowanym „Kielce i okolice- śladami niepodległości”. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w trakcie imprezy w ramach „Święta Kielc 2018”.

12...3

Ojczyzna duszy

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 28 lutego do 31 sierpnia 2018 roku będzie...

185.rocznica urodzin J.SZERMENTOWSKIEGO

W najbliższą niedzielę 18 lutego odbędą się w Bodzentynie uroczystości związane ze 185.rocznicą...

Moda na… Salon Rękodzieła Artystycznego

W minioną sobotę, 17 lutego już po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się...

Wieczór autorski z Joanną Bator

W czwartek, 22 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się spotkanie...

SPOTKANIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO Z TWÓRCAMI

W poniedziałek 29 stycznia marszałek Adam Jarubas spotkał się w DŚT z twórcami i...

Koncert kolęd i pastorałek w WDK 2018 r.

Wspólne kolędowanie z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka, które odbyło się w Sali...

Finał XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2018

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach wspólnie z Domem Kultury we Włoszczowie...

"Janusz Buczkowski-pejzaż życia"

O swoim życiu, latach dziecięcych, wojnie, przyjeździe do Kielc,początkach fotografowania,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 28 728 185
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności