Sobota, 19 sierpnia 2017 - Emilii, Julinana, Konstancji

Aktualności

Narodziny fotografii

Sobota, 19 sierpnia 2017

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii uznawany jest Francuz Louis Jacques Daguerre. Wynalazek Daguerre'a nazwany przez autora dagerotypią został przedstawiony publicznie 19 sierpnia 1839 roku na posiedzeniu Akademii Nauk w Paryżu.

Spacerownik teatralny

Piątek, 18 sierpnia 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na interaktywny spacer po wnętrzach teatru pod hasłem "Spacerownik teatralny".

Festiwal Dobrej Zabawy

Piątek, 18 sierpnia 2017

W ostatni weekend sierpnia warto wybrać się do Bałtowa , gdzie w tamtejszym kompleksie turystycznym odbędzie się Festiwal Dobrej Zabawy.

Wakacyjny pociąg do Sandomierza

Piątek, 18 sierpnia 2017

W niedzielę z Kielc wyruszy wakacyjny pociąg do Sandomierza. Osobom podróżującym towarzyszyć będą pracownicy Teatru im. S. Żeromskiego, którzy na czas przejazdu przygotowali quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy "Pradzieje i wczesne średniowiecze Ponidzia i Wiślicy". Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

STREET FOOD FESTIWAL w Skarżysku

Piątek, 18 sierpnia 2017

Pierwszy weekend września upłynie w Skarżysku Kamiennej pod znakiem fast foodów. W dniach 1-3 września odbędzie się po raz drugi STREET FOOD FESTIWAL.

"Caryca Katarzyna" wraca na scenę

Piątek, 18 sierpnia 2017

Teatr im. S. Żeromskiego zaprasza 2 i 3 września na "Carycę Katarzynę" Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Twórcy są wspólnie laureatami Paszportu Polityki.

Warsztaty artystyczne w Pińczowie

Piątek, 18 sierpnia 2017

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury organizuje w ramach inicjatywy „Młodzieżowy kolorowy Pińczów” warsztaty graffiti i wokalne.

Recital Piotra Machalicy

Piątek, 18 sierpnia 2017

Na recital Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski" zaprasza 9 września o godzinie 19.00 Kieleckie Centrum Kultury.

Gdzie ta keja?

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Domu Środowisk Twórczych zagra zespół EKT Gdynia. Grupa potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę.

Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów

Piątek, 18 sierpnia 2017

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach otwarta zostanie wystawa fotografii prezentującej zanikający już świętokrzyski krajobraz pt. "Krajobraz w obiektywie kieleckich mistrzów", na której będą prezentowane zdjęcia znanych i cenionych fotografików naszego regionu.

Trwa Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży

Piątek, 18 sierpnia 2017

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza do Kieleckiego Centrum Kultury na komedię muzyczną "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie".

Historyczne dziedzictwo świętokrzyskiego hutnictwa ołowiu i miedzi

Piątek, 18 sierpnia 2017

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają na sesję naukową pod tytułem: „Historyczne dziedzictwo świętokrzyskiego hutnictwa ołowiu i miedzi”, która odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny. Przedstawiony zostanie szeroki wachlarz zagadnień poświęconych dziejom górnictwa i hutnictwa kruszcowego w Górach Świętokrzyskich i na terenach gospodarczo związanych z Kielecczyzną.

"Kubuś" zaprasza

Piątek, 18 sierpnia 2017

W ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza 20 sierpnia o godzinie 13.00 na spektakl „Wojna, która zmieniła Rondo”.

Narodowe Czytanie "Wesela"

Piątek, 18 sierpnia 2017

Wspólne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w Kielcach 2 września. Czytanie, prowadzone w ramach akcji " Narodowe Czytanie", zorganizowane zostanie w filiach Bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dożynki w Bielinach

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Gminne Dożynki w Bielinach odbędą się w niedzielę 20. sierpnia.

ŚWIĘTO PLONÓW w Łącznej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

W najbliższą niedzielę 20 sierpnia odbędą się gminne dożynki w Łącznej.

FESTIWAL PIOSENKI NIEPODLEGŁEJ I NIEZŁOMNEJ

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Można się już zgłaszać do udziału w eliminacjach wojewódzkich Festiwalu Piosenki Niepodległej i Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

Prawda czasu – prawdą obrazu

Czwartek, 17 sierpnia 2017

"Prawda czasu – prawdą obrazu. Człowiek twórcą czy niszczycielem krajobrazu?" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Znane i nieznane ziemi kieleckiej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Od 12 września do 14 października na rynku w Kielcach będzie można obejrzeć wystawę plenerową pt. „Znane i nieznane ziemi kieleckiej” towarzyszącą VII Powszechnemu Zjazdowi Archiwistów Polskich w Kielcach.

RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Czwartek, 17 sierpnia 2017

W dn.18 - 20 sierpnia odbędzie się 7. Międzynarodowy Świętokrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Literackie przyjaźnie Moniki Żeromskiej

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Monika Żeromska znała Marię Dąbrowską, Polę Gojawiczyńską, Zofię Stryjeńską, Witkacego, Stefana Jaracza czy Tadeusza Kotarbińskiego, a w swojej willi gościła wielu znanych wówczas ludzi, przeważnie artystów. Podczas niedzielnego spotkania w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego będzie można usłyszeć liczne anegdoty o "zgniłych jabłkach w bucie, prześcieradle i liście miłosnym do Makuszyńskiego”, „nuncjuszu papieskim i pięknej sukni pani Moniki”, a także historie opowiadające m.in. o pobycie Moniki w kawiarni w towarzystwie Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego, czy o portrecie dziadków Marii Dąbrowskiej.

Aktorskie czytanie sztuki

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na aktorskie czytanie sztuki „Słońce na polu minowym” autorstwa 16-letniego Filipa Porębskiego, połączone z rozmową z widzami.

Koncert Michała Terleckiego na bandurze

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Koncert pochodzącego z Lwowa Michała Terleckiego odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.30 na kieleckim rynku.

Koncert na zakończenie wakacji

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Strauss Ensemble zaprasza na najpiękniejsze arie oraz duety muzyki operowej i operetkowej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Czwartek, 17 sierpnia 2017

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. To zespół rozsmakowany w czarownych melodiach okresu międzywojennego.

„Amerykańska Sielanka” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Niech państwa nie zmyli „sielankowy” tytuł. „Amerykańska Sielanka” to rasowy thiller w którym zobaczymy Ewana McGregora, który również wyreżyserował film oraz Jeniffer Connely. Akcja osadzona w Ameryce lat sześćdziesiątych, nie bez przyczyny uważanych za złoty okres w historii USA, opowiada historię mężczyzny, który brutalnie przekonuje się iż jego życie wcale nie jest idyllą za jaką je uważał.

“Plan Maggie” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Komedia romantyczna w reżyserii Rebecci Miller. Opowieść o kobiecie, która marzy o zostaniu matką, ale ma do tego dość nietypowe podejście. W rolach głównych Greta Gerwig, Ethan Hawke oraz Julianne Moore.

„Nie ma mowy!” w Kinie Fenomen

Środa, 16 sierpnia 2017

Amerykańska komedia romantyczna okraszoną dużą dawką muzyki. W rolach głównych Rebeca Hall oraz Jason Sudeikis. Historia pisarza i wdowy po muzyku folkowym, którzy razem próbują napisać biografię zmarłego twórcy.

Konkurs "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy" rozstrzygnięty

Środa, 16 sierpnia 2017

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie po raz kolejny zorganizowało konkurs plastyczny "Moja rodzina podczas wspólnej zabawy".

W żołnierskim mundurze

Środa, 16 sierpnia 2017

Na kieleckim rynku można oglądać wystawę zatytułowaną "W żołnierskim mundurze", przygotowaną przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wystawa przypomina wojskową tradycję garnizonu kieleckiego oraz wojskowe tradycje miasta.

Niedziela ze św. Franciszkiem

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza do skansenu wszystkich miłośników zwierząt. Specjalnie dla nich zostanie przygotowane wiele atrakcji. Odbędą się pokazy umiejętności psa policyjnego oraz psa ratownika. Chętni będą mogli obejrzeć oraz zaadoptować zwierzęta z kieleckich schronisk. Zaprezentowane będą również zwierzęta egzotyczne porzucone przez właścicieli.

Filmy dla widzów od lat 6

Środa, 16 sierpnia 2017

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na pokaz filmów krótkometrażowych dla widzów od lat 6.

Albumy z sandomierskiej szuflady

Środa, 16 sierpnia 2017

Do końca sierpnia na placu przy Urzędzie Miasta w Sandomierzu można oglądać dawne fotografie Sandomierza i ziemi sandomierskiej.

Spotkanie z poetką

Środa, 16 sierpnia 2017

W sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbędzie się wieczór autorski z poetką Ewą Bechyne-Henkiel.

Lato z ptakami odchodzi

Środa, 16 sierpnia 2017

Tradycyjnie na zakończenie wakacji Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert zatytułowany "Lato z ptakami odchodzi".

Zbliża się Masscode Festival

Środa, 16 sierpnia 2017

W dniach 1-2 września na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu wystąpią m.in.: Monika Brodka, O.S.T.R, Kortez, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski i zespół Łąki Łan. Artyści zagrają na trzech plenerowych scenach.

Laureaci konkursu "Wszystkie dzieci świata"

Środa, 16 sierpnia 2017

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Wszystkie dzieci świata” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 141 prac 49 autorów. Do wystawy jurorzy zakwalifikowali 117 prac 46 autorów. Organizatorem konkursu było Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

Zuza Gadowska wystąpi w Kielcach

Środa, 16 sierpnia 2017

Zuza Gadowska - córka lidera IRA gra na skrzypcach, ukulele i fortepianie, śpiewa i komponuje własne utwory. W sierpniu wystąpi w Czerwonym Fortepianie w Kielcach.

Poczuj miętę do sztuki

Środa, 16 sierpnia 2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 19 sierpnia od godziny 11.30 do 12.30 do ogrodu włoskiego na Organic Flow. Zajęcia poprowadzi Justyna Kubicka. Po ćwiczeniach odbędzie się zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

Narodziny fotografii

Dzień 19 sierpnia oficjalnie przyjmowany jest za datę narodzin fotografii. Za ojca fotografii...

''Spaghetti meble''

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na warsztaty ''Spaghetti meble'', które odbędą się 19...

Zbliża się Masscode Festival

W dniach 1-2 września na terenie Kieleckiego Centrum Biznesu wystąpią m.in.: Monika Brodka,...

Zespół STiS "Rewanż" na pierwszym Polsko-Chińskim Festiwalu Młodzieży Artysytycznej w Krakowie

25 lipca 2017 roku na scenie Filharmonii Krakowskiej odbył się występ kieleckich tancerzy ze...

Święto Sił Zbrojnych

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w...

"Dziedzictwo materialne i niematerialne pierwszych lat niepodległości”

Kolegium Redakcyjne "Rocznika Muzeum Narodowego w Kielcach" zachęca do zgłaszania tematów...

„Rockowy Sabat” w Kielcach

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim,...

Powered by Actualizer & Heuristic
Copyright © 2014 by PIK KIELCE
Licznik odwiedzin: 25 461 476
Polityka prywatności | Mapa strony

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności